MENÜ

Hes Kodu Nasıl Alınır

Hes Kodu Nasıl Alınır ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hes Kodu Nasıl Alınır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 46 Hes Kodu Nasıl Alınır haberi bulunmuştur.

Hes Kodu Nasıl Alınır Haberleri

HES kodu nasıl alınır, nedir SMS ve Hayat Eve Sığar uygulamasından HES kodu alma işlemi

HES kodu nasıl alınır, nedir? SMS ve Hayat Eve Sığar uygulamasından HES kodu alma işlemi

HES kodu alma ekranı yoğun ilgi görüyor. Kovid-19 tedbirleri kapsamında bazı kamu kurumlarına girişte zorunlu hale getirilen Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulaması başladı. İstanbul'da ve bazı illerde Valilik, kaymakamlıklar ile nüfus ve vatandaşlık müdürlüğü gibi bazı kamu kurumlarına girişte HES kodu ile randevu alınması uygulamasını zorunlu hale getirildi. HES kodu Hayat Eve Sığar uygulamasından ve SMS yöntemi ile alınabiliyor. İşte HES kodu alma işlemi ile ilgili bilgiler

28.09.2020Gündem
HES kodu nasıl alınır İşte SMS ile HES kodu alma hakkında ayrıntılar

HES kodu nasıl alınır? İşte SMS ile HES kodu alma hakkında ayrıntılar!

Kovid-19 tedbirleri kapsamında bazı kamu kurumlarına girişte zorunlu hale getirilen Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulaması başladı. Bu gelişmenin ardından HES kodları hakkında araştırmalar hız kazandı. Vatandaşlar başta, SMS ile HES kodu almak üzere pek çok konu hakkında araştırma yapıyor. Peki, SMS ile HES kodu nasıl alınır?

24.09.2020Gündem
‘HES’li hayat’ başladı

‘HES’li hayat’ başladı

İstanbul Valiliği’nin koordinasyonunda koronavirüsle mücadele önlemleri alan Umumi Hıfzısıhha Meclisi, valilik, kaymakamlıklar ile nüfus ve vatandaşlık müdürlüğü gibi bazı kamu kurumlarına HES kodu ile girişi zorunlu tuttu.

24.09.2020Gündem
HES kodu nasıl alınır, nedir SMS ve Hayat Eve Sığar uygulamasından HES kodu alma işlemi

HES kodu nasıl alınır, nedir? SMS ve Hayat Eve Sığar uygulamasından HES kodu alma işlemi

HES kodunun nasıl alındığı araştırılıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge sonrası İstanbul'da bugünden itibaren tüm kamu kurum ve kuruluşlarında HES kodu zorunlu hale getirildi. Artık işlemler HES (Hayat Eve Sığar) uygulamasıyla yapılıyor. Vatandaşlar HES kodu sorgulandıktan sonra binaya giriş yapabiliyor. HES kodu, Hayat Eve Sığar mobil uygulaması üzerinden HES kodu işlemleri bölümüne girilerek veya sms ile de bu kod alınabiliyor.

23.09.2020Gündem
Okullar için HES kodu nasıl alınır HES kodu alma ve öğrenme işlemi detayı

Okullar için HES kodu nasıl alınır? HES kodu alma ve öğrenme işlemi detayı!

HES kodu nasıl alınır? 21 Eylül Pazartesi günü okullar okul öncesi ve 1. sınıflar olmak üzere kademeli olarak açılacak. Koronavirüs tedbirleriyle açılacak olan okullarda yeni önlemlerle ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda HES kodu uygulamasının hayata geçirileceğini duyurdu. Kontrollü sosyal hayat kapsamında uygulanan HES kodu mobil telefonlara indirilen Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden alınacak. İşte, e devlet, SMS ve uygulama ile Hayat Eve Sığar (HES) kodu alma işlemi ve konuyla ilgili detaylar.

21.09.2020Gündem
Hayat Eve Sığar (HES) Kodu nasıl alınır Sınav ve seyahat için HES kodu alma ekranı

Hayat Eve Sığar (HES) Kodu nasıl alınır? Sınav ve seyahat için HES kodu alma ekranı!

Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden alınan HES kodu seyahatlerde, sınavlarda ve kamuya açık alanlarda zorunlu hale getirildi. Otobüs, tren, uçak gibi toplu taşıma araçları ile sınav ortamlarında kullanılacak olan HES kodu iki farklı yöntem ile indirilecek. HES kodu başvuru ekranı mobil telefonlar aracılığıyla başvuru yapacaklar için önem taşırken, HES kodu paylaşım süresi ise sizin o kodu ne kadar zamanla erişime açmak istediğinizle alakalı olacak. İşte, HES kodu indirme ve HES kodu alma işlemiyle ilgili ayrıntılar...

17.09.2020Gündem
HES kodu nedir, nasıl alınır HES mobil uygulaması indirme işleminin detayları

HES kodu nedir, nasıl alınır? HES mobil uygulaması indirme işleminin detayları!

HES kodu alma işlemi, ÖSYM sınavlarında HES kodu uygulamasının başlamasıyla adayların odaklandığı konulardan oldu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, sınavlara katılım sağlayacak olan adaylardan ve sınav görevlilerinden Hayat Eve Sığar (HES) kodu bilgisi istenecek. Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan HES kodu Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, E devlet ya da SMS üzerinden alınacak. İşte, ÖSYM sınavları için HES modil uygulamasıyla HES kodu alma işleminin yöntemleri...

16.09.2020Gündem
43 ilin geçiş noktası... Otobüsler tek tek durduruluyor

43 ilin geçiş noktası... Otobüsler tek tek durduruluyor

Ulaşımda 43 ilin geçiş noktasındaki Kırıkkale'de yer alan kilit kavşakta otobüslerle şehirler arası seyahat eden kişilerin "HES kodu" kontrolü yapılıyor.

16.09.2020Gündem
HES kodu nedir ve nasıl alınır İçişleri Bakanlığından HES kodu genelgesi

HES kodu nedir ve nasıl alınır? İçişleri Bakanlığı'ndan HES kodu genelgesi!

HES kodu alma işlemi koronavirüs önlemleri kapsamında yaygın hale getirildi. Seyahatler ve şehirler arası yolculuklar için alınması gereken HES kodu en son ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlar için zorunlu oldu. Son dakika bilgisine göre, İçişleri Bakanlığı şehirlerarası yolcu taşımacılığı için HES kodu genelgesi yayınladı. Kontrollü sosyal hayat kapsamında alınan HES kodu Hayat Eve Sığar uygulaması ve SMS üzerinden temin ediliyor. Peki, HES kodu nedir? İşte, HES kodu alma ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

13.09.2020Gündem
ÖSYM sınav görevlilerinden HES kodu isteyecek ÖSYM başkanı açıkladı

ÖSYM sınav görevlilerinden HES kodu isteyecek! ÖSYM başkanı açıkladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, ÖSYM tarafından düzenlenecek sınavlarda görev almak isteyenlerden, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Hayat Eve Sığar (HES) kodu isteneceğini bildirdi. İşte, görevlilerinden istenecek HES kodu hakkında tüm ayrıntılar...

10.09.2020Eğitim
HES kodu nasıl ve nereden alınır İşte SMS ile HES kodu almanın ayrıntıları

HES kodu nasıl ve nereden alınır? İşte SMS ile HES kodu almanın ayrıntıları!

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen ve Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında kişi ve toplum güvenliğini sağlamaya yardımcı 'Hayat Eve Sığar' uygulaması ile seyahat öncesi kod oluşturulurken, aynı zamanda güvenli bölge tespit edilebiliyor ve kurallara uymayan işletmelerin de ihbar edilmesine olanak sağlanıyor. Peki, HES kodu nasıl ve nereden alınır?

9.09.2020Gündem
HES kodu nedir, nasıl alınır Seyahat izni ve sınavlar için SMS ile HES kodu alma işlemi

HES kodu nedir, nasıl alınır? Seyahat izni ve sınavlar için SMS ile HES kodu alma işlemi

HES kodu alma, seyahatlerin haricinde sınavlar için de zorunlu hale getirildi. Koronavirüs önlemleri kapsamında Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden alınan HES kodu hayatın her alanında kullanılmaya başlandı. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen HES kodu, cep telefonlarına indirilen HES uygulamasından ya da SMS'le temin ediliyor. Peki, HES kodu nasıl alınır? İşte, seyahat izni, ziyaretler ve sınavlar için HES kodu alma işlemi ve HES kodu ekranıyla ilgili bilgiler.

1.09.2020Gündem
HES kodu nasıl alınır İşte adım adım HES kodu alma işlemi

HES kodu nasıl alınır? İşte adım adım HES kodu alma işlemi

Şehirler arası toplu ulaşım araçları ile yapılacak uçak, tren, otobüs vb. gibi seyahatlerde HES kodu uygulaması devam ediyor. HES kodu başvuru ekranı ve SMS ile alınacak olan kod sonrası, seyahatlerde biletlemeler yapılacak. Öte yandan ÖSYM tarafından uygulanacak sınavlara başvurularda adaylardan HES kodu bilgisi isteneceğini açıklandı. Bu gelişmenin ardından HES kodu alma hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Peki, HES kodu nasıl alınır?

25.08.2020Gündem
HES kodu alma ekranı: E-Devlet ÖSYM KPSS HES kodu al

HES kodu alma ekranı: E-Devlet ÖSYM KPSS HES kodu al!

HES kodu alma ekranı, seyahat dışında ÖSYM'nin sınavları için de kullanılmaya başlandı. HES kodu alma işlemi ile birlikte sınavlarda tedbirleri artırmayı hedefleyen ÖSYM, E-Devlet üzerinden KPSS sınavı için HES kodu alma işlemi sağlıyor. Peki, HES kodu nasıl alınır? İşte, KPSS başvurusu için şart olan HES kodu alma işlemi için detaylı bilgiler

22.08.2020Gündem
HES kodu nedir ve nasıl alınır Hayat Eve Sığar (HES) kodu SMS ile alma detayı

HES kodu nedir ve nasıl alınır? Hayat Eve Sığar (HES) kodu SMS ile alma detayı

HES kodu alma işlemi koronavirüs tedbirleri sürerken gündemde yer almaya devam ediyor. Özellikle seyahatler için geçerli olan HES kodu uygulamasının sınavlar için de uygulanmasının ardından öğrenci velileri HES kodu alma işlemlerine hız verdi. HES kodu SMS yöntemiyle ve Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden bir kaç adımda alınacak. Peki, HES kodu nasıl alınır? İşte, SMS ile HES kodu alma detayı ve HES kodu ekranıyla ilgili merak edilenler.

19.08.2020Gündem
Hayat Eve Sığar (HES) kodu nasıl alınır.. SMS ile HES kodu alınır mı İşte kod alma işleminin detayları

Hayat Eve Sığar (HES) kodu nasıl alınır.. SMS ile HES kodu alınır mı? İşte kod alma işleminin detayları

ÖSYM Başkanı Aygün, Başkanlık tarafından uygulanacak sınavlara başvurularda adaylardan HES kodu bilgisi isteneceğini bildirdi. Bundan önce seyahatlerde kullanılan HES kodu işlemi artık öğrencilerin gireceği sınavlar öncesinde de kullanılacak. Bu gelişmenin ardından HES kodu alma işleminin detaylar internette merakla konular arasında yer aldı. Peki HES kodu nasıl alınır? İşte HES kodu ekranı

17.08.2020Gündem
ALES için HES kodu gerekli mi ÖSYM Başkanı açıklama yaptı

ALES için HES kodu gerekli mi? ÖSYM Başkanı açıklama yaptı

HES kodu uygulaması ile ilgili geçtiğimiz günlerde ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıklama yaptı. Aygün açıklamasında, 'Değerli adaylarımız, pandemi döneminde Sağlık Bakanlığı tarafından alınan önlemler kapsamında, başkanlığımızca uygulanacak sınavlara başvurularda sizlerden HES Kodu bilgisi istenecektir.' dedi. Peki ALES için HES kodu gerekli mi? İşte yanıtı....

16.08.2020Gündem
ÖSYM sınavlarına HES uygulamasıyla girilecek

ÖSYM sınavlarına HES uygulamasıyla girilecek

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sınavlara HES uygulaması ile girileceğini kamuoyuyla paylaştı. Aygün, sosyal medya hesabından HES uygulamasının nasıl kullanacağını detaylarıyla açıkladı.

13.08.2020Eğitim
HES kodu nedir, nasıl alınır HED kodu alma ile ilgili bilgiler

HES kodu nedir, nasıl alınır? HED kodu alma ile ilgili bilgiler

HES kodu almak isteyen vatandaşlar bu işlemi nasıl yapacaklarını öğrenmek istiyorlar. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, ‘Değerli adaylarımız, pandemi döneminde Sağlık Bakanlığı tarafından alınan önlemler kapsamında, başkanlığımızca uygulanacak sınavlara başvurularda sizlerden HES Kodu bilgisi istenecektir.’ dedi. Peki HES kodu nasıl alınır? İşte detaylar...

13.08.2020Gündem
HES kodu alma ekranı ve sorgulama: HES kodu nasıl alınır Hayat Eve Sığar HES kodu alma ekranı ve detaylar

HES kodu alma ekranı ve sorgulama: HES kodu nasıl alınır? Hayat Eve Sığar HES kodu alma ekranı ve detaylar

HES kodu SMS ile nasıl alınır? HES kodu alma ekranı gündemde yer almaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından şehirler arası toplu ulaşım araçları, uçak, tren, otobüs vb. gibi seyahatlerde kullanılmak üzere başlatılan HES kodu uygulaması, SMS ve Hayat Eve Sığar Uygulaması üzerinden alınacak. HES kodu uygulaması vatandaşların Kovid-19 açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığını güvenli şekilde paylaşmasına ve salgının takibine yarayan bir uygulama oluyor. İşte, HES kodu alma ekranı ve ayrıntılar.

10.07.2020Gündem
HES kodu nasıl alınır HES kodu alma ekranı

HES kodu nasıl alınır? HES kodu alma ekranı

HES kodunun nasıl alındığı araştırılan konular arasında yerini aldı. Kovid-19 ile mücadele kapsamında, vatandaşların bölgelerindeki risk durumlarına bakabilmelerine ve sağlıklarını takip edebilmelerine imkan tanıyan ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması üzerinden veya SMS ile bu kod alınabiliyor. Paylaşılan HES kodları uygulama üzerinden ya da kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile sorgulanabiliyor.

3.07.2020Gündem
HES kodu alma ekranı: HES kodu nedir, nasıl alınır

HES kodu alma ekranı: HES kodu nedir, nasıl alınır?

HES kodu alma ekranı yoğun ilgi görüyor. HES (Hayat Eve Sığar) kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanızı sağlıyor. Peki HES kodu nedir, nasıl alınır?

25.06.2020Gündem
HES kodu alma ekranı: HES kodu nedir, nasıl alınır

HES kodu alma ekranı: HES kodu nedir, nasıl alınır?

HES kodu almak isteyen vatandaşlar araştırmalarını hızlandırdılar. HES kodu nasıl alınır? HES kodu, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden ‘HES kodu işlemleri’ bölümüne girilerek alınabiliyor. Aynı zamanda vatandaşlar SMS ile de bu kodu alabiliyorlar. İşte HES kodu alma işlemi ile ilgili merak edilen soruların yanıtları…

14.06.2020Gündem
HES kodu alma ekranı ve sorgulama: HES kodu SMS ile nasıl alınır

HES kodu alma ekranı ve sorgulama: HES kodu SMS ile nasıl alınır?

HES kodu SMS ile nasıl alınır? HES kodu alma ekranı gündemde yer almaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından şehirler arası toplu ulaşım araçları, uçak, tren, otobüs vb. gibi seyahatlerde kullanılmak üzere başlatılan HES kodu uygulaması, SMS ve Hayat Eve Sığar Uygulaması üzerinden alınacak. HES kodu uygulaması vatandaşların Kovid-19 açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığını güvenli şekilde paylaşmasına ve salgının takibine yarayan bir uygulama oluyor. İşte, HES kodu alma ekranı ve ayrıntılar.

11.06.2020Gündem
HES nedir, kodu nasıl alınır HES kodu alma işlemi nasıl yapılır

HES nedir, kodu nasıl alınır? HES kodu alma işlemi nasıl yapılır?

HES kodu alma ekranı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Hayat Eve Sığar Uygulaması ve SMS ile alınabilen bu kod, uygulama üzerinden ya da kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile sorgulanabiliyor. Vatandaşların kodun yanı sıra seyahat izin belgesi de almaları gerekiyor. İşte HES kodu alam ekranı ve merak edilenler…

11.06.2020Gündem
HES kodu alma işlemi nasıl yapılır HES kodu nedir

HES kodu alma işlemi nasıl yapılır? HES kodu nedir?

HES kodu alma ekranı yoğun ilgi görüyor. Uygulama öncelikle seyahatlerde kullanılmaya başlansa da kısa süre içerisinde iş yerleri, muayenehaneler, kurum ziyaretleri gibi birçok alanda yaygınlaştırılacak. Vatandaşlar Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden ve sms ile kod alabiliyorlar. Alınan HES kodu seyahat izin belgesi yerine geçmiyor. İşte HES kodu alma ekranı ve detaylar…

9.06.2020Gündem
HES kodu nasıl alınır Seyahat HES kodu başvurusu nasıl yapılır

HES kodu nasıl alınır? Seyahat HES kodu başvurusu nasıl yapılır?

Koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşların seyahatlerde HES kodu zorunluluğu getirilmişti. Konuyla ilgili olarak araştırmalarına hız veren vatandaşlar, şehirler arası seyahat yasaklarının kalkmasının ardından bu kez de HES kodu hakkında araştırmalarına hız verdi. Peki, HES kodu nasıl alınır? HES kodu başvurusu nasıl yapılır?

6.06.2020Gündem
HES kodu nasıl alınır SMS ve Hayat Eve Sığar uygulamasından HES kodu alma işlemi anlatımı

HES kodu nasıl alınır? SMS ve Hayat Eve Sığar uygulamasından HES kodu alma işlemi anlatımı

'Hayat Eve Sığar' (HES) mobil uygulaması güncellenerek, seyahatlerde kullanılacak HES kodu eklendi. Şehirler arası seyahatlerde, iş yerlerinde ve bireysel iletişim gerektiren tüm kamusal mekanlarda kullanılmaya başlanacak HES kodu ile vatandaşların kontrollü sosyal hayatta güvenliği en üst düzeye çıkarılacak. Peki, HES kodu nasıl alınır? İşte SMS ve Hayat Eve Sığar uygulamasından HES kodu alma işleminin görsellerle anlatımı...

3.06.2020Gündem
HES kodu nasıl alınıyor HES Kodu hakkında tüm merak edilenler

HES kodu nasıl alınıyor? HES Kodu hakkında tüm merak edilenler

Yolcuların sağlık durumlarını korumak için faaliyete alınan HES kodu, birkaç aşamada kolayca alınabiliyor. Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı Hayat Eve Sığar mobil uygulaması ve SMS yöntemi aracılığıyla kolayca alınabilen HES kodu, internet üzerinden sorgulanmaya devam ediyor. Peki, HES kodu nasıl alınıyor? İşte, toplu taşıma ile şehirler arası seyahat etmek isteyenlerin biletlerini alırken vermek zorunda olduğu HES kodu alma süreci hakkında detaylı bilgiler

2.06.2020Gündem
HES kodu seyahat izni alma ekranı: HES kodu nasıl alınır, nedir

HES kodu seyahat izni alma ekranı: HES kodu nasıl alınır, nedir?

HES kodu yoğun ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ,'Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak.' açıklamasını yaptı. HES kodu alan vatandaşların aynı zamanda e-devlet üzerinden seyahat izin belgesi de almaları gerekiyor. Peki HES kodu nedir, nasıl alınır? İşte Hayat Eve Sığar uygulaması ve SMS ile alınabilen kod ile ilgili merak edilen soruların yanıtları...

29.05.2020Gündem
HES kodu alma ekranı: HES kodu nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır

HES kodu alma ekranı: HES kodu nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır?

Şehirler arası yolculuk yapmak için zorunlu koşullardan birisi olan HES kodu alma işlemi, mobil uygulama ve SMS gönderimi ile kolayca edinilebiliyor. HES kodu alma işlemi ile birlikte seyahat sürecine başlamak üzere biletlerini alabilecek olan vatandaşlar, internet üzerinden HES kodu nasıl alınır sorusuna cevap aramaya başladı. Peki, HES kodu nedir ve ne işe yarar? İşte, HES kodu nasıl alınır sorusunun cevabı ve çok merak edilen seyahat izni yerine geçip geçmediği konusundaki detayları

27.05.2020Gündem
Hayat Eve Sığar (HES) kodu nedir HES kodu nasıl alınır HES kodu nasıl kullanılır

Hayat Eve Sığar (HES) kodu nedir? HES kodu nasıl alınır? HES kodu nasıl kullanılır?

Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden alınacak olan HES kodu son günlerin en çok araştırılan konusu oldu. Şehirler arası seyahatlerde, iş yerlerinde ve bireysel iletişim gerektiren tüm kamusal mekanlarda kullanılmaya başlanacak HES kodu ile vatandaşların kontrollü sosyal hayatta güvenliği en üst düzeye çıkarılacak. Peki, Hayat Eve Sığar (HES) kodu nedir? HES kodu nasıl alınır? HES kodu nasıl kullanılır? İşte HES koduyla ilgili en çok merak edilenlerin yanıtları...

22.05.2020Teknoloji
Seyahat kodla yapılacak

Seyahat kodla yapılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Seyahatlerin ‘Hayat Eve Sığar-HES’ uygulamasından alınacak kodla yapılacağını söyleyen Koca, 65 yaş üstü vatandaşlara da bir müjde verdi. İşte Bakan Koca’nın mesajları:

21.05.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Kocadan 65 yaş üstü için seyahat müjdesi

Son dakika haberler... Bakan Koca'dan 65 yaş üstü için seyahat müjdesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 65 yaş üstü kişiler için seyahat müjdesi geldi. Bakan Koca, "65 yaş üzeri büyüklerimizden memleketlerine gideceklere, 1 ay dönmemek üzere bir izin durumu yarından itibaren söz konusu olacak" dedi.

20.05.2020Gündem
Son dakika Bakan Koca açıkladı... HES koduyla seyahat dönemi

Son dakika! Bakan Koca açıkladı... HES koduyla seyahat dönemi

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Hayatı yeniden planlıyoruz. Yeniden planlanan hayattan virüse karşı korunma tedbirlerini ilk plana alıyoruz." dedi. "Bayramdan sonrası günler daha özgür olacak." diyen Koca, "Bayram günleri için veremediğim haberleri sonrası için verebilirim. Tedbirlere uyarsak bayram sonrası farklı olabilir." ifadelerini kullandı. "Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak." diyen Bakan Koca, "Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz." dedi. Bakan Koca, 65 yaş üstü vatandaşlara da bir müjde verdi.

20.05.2020Haber
KPSS giriş belgesi nasıl çıktı alınır KPSS giriş belgesinde HES kodu uyarısı

KPSS giriş belgesi nasıl çıktı alınır? KPSS giriş belgesinde HES kodu uyarısı!

KPSS giriş belgesi, sınav öncesi pek çok adayın gündemindeki konu oluyor. Sınava giriş için en önemli unsur olan KPSS sınav giriş belgesi, renkli veya siyah beyaz olarak çıktı alınabiliyor. ÖSYM tarafından HES kodu detayı eklenen KPSS giriş belgesi, kimlik kartı ile birlikte sınavın olmazsa olmaz iki belgesi olarak ön plana çıkıyor. Peki, KPSS sınav giriş belgesi nasıl çıktı alınabilecek? İşte, KPSS giriş belgesi ve HES kodu detayları

5.09.2020Gündem
ÖSYM HES kodu almayı zorun tuttu - HES kodu nedir, HES kodu nereden nasıl alınır

ÖSYM HES kodu almayı zorun tuttu - HES kodu nedir, HES kodu nereden nasıl alınır?

HES kodu ÖSYM'nin açıklaması ardından en çok araştırılan konulardan biri oldu. ÖSYM’nin düzenlediği sınavlarla ilgili önemli bir açıklama geldi, artık ÖSYM tarafından uygulanacak sınavlara Hayat Eve Sığar (HES) kodu ile girilecek. Peki sınavlar için gerekli olan HES kodu nedir? HES kodu nereden nasıl alınır?

15.08.2020Gündem
HES kodu SMS ile nasıl alınır

HES kodu SMS ile nasıl alınır?

Şehirler arası toplu ulaşım araçları ile yapılacak uçak, tren, otobüs vb. gibi seyahatlerde HES kodu uygulaması başlatıldı. HES kodu başvuru ekranı ve SMS ile alınacak olan kod sonrası, seyahatlerde biletlemeler yapılacak. Peki, HES kodu SMS ile nasıl alınır?

19.06.2020Gündem
HES kodu seyahat izni nasıl alınır HES kodu alma işlemi

HES kodu seyahat izni nasıl alınır? HES kodu alma işlemi

HES kodu nasıl ve nereden alınır? HES kodu alma ekranı seyahat ve yolculuk hazırlıklarına başlayanlar tarafından araştırılıyor. Hayat Eve Sığar Uygulaması üzerinden HES kodu aynı zaman da 2023'e SMS olarak atılan mesajlar da alınıyor. Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde kodun süresi 1 yıl ile sınırlandırılacak. İşte, HES kodu alma işlemi ve HES kodu izni nasıl alınır? sorusunun yanıtı.

3.06.2020Gündem
Hayat Eve Sığar (HES) kodu SMS ile nasıl alınır  HES kodu alma ekranı

Hayat Eve Sığar (HES) kodu SMS ile nasıl alınır? HES kodu alma ekranı

HES kodu alma ekranı araştırılan konular arasında yerini aldı. Kısa bir süre önce Hayat Eve Sığar uygulaması ile HES kodu başvuruları Sağlık Bakanlığı tarafından başlatıldı. Şehirler arası seyahatlerde, iş yerlerinde ve bireysel iletişim gerektiren tüm kamusal mekanlarda kullanılmaya başlanılacak bu kodu alan vatandaşların seyahat etmek için izin belgesi de almaları gerekiyor. HES kodu, Hayat Eve Sığar uygulamasından ve SMS ile alınabiliyor.

31.05.2020Gündem
HES kodu nedir, nasıl alınır, ne işe yarar HES şartları var mı, seyahat izin belgesi yerine geçer mi

HES kodu nedir, nasıl alınır, ne işe yarar? HES şartları var mı, seyahat izin belgesi yerine geçer mi?

Yayınlandığı ilk günden bu yana binlerce kişinin aklındaki soru olan HES kodu seyahat izin belgesi yerine geçer mi konusu cevap buldu. Sağlık Bakanlığı'nın toplu seyahatler dahilinde olumsuz bir durum yaşanmaması için yolcunun sağlık durumunu paylaşmak için gündeme getirdiği HES kodu, birkaç adımda alınabiliyor. Peki, HES kodu nedir ve nasıl alınır? İşte, HES kodu şartları ve seyahat izin belgesi yerine geçip geçmediğiyle alakalı detaylı bilgiler

26.05.2020Gündem
HES kodu ile seyahat izin belgesi alma ekranı: HES kodu nedir, nasıl alınır

HES kodu ile seyahat izin belgesi alma ekranı: HES kodu nedir, nasıl alınır?

HES kodu alma ekranı araştırılan konular arasında yerini aldı. HES kodu nedir, nasıl alınır soruları merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca seyahat izni ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca açıklamasında ,'Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak.' dedi. Bu uygulama ile vatandaşların belgeyi almak üzere herhangi bir sağlık kuruluşuna ya da kaymakamlık/valiliklere gitmeleri gerekmiyor.

24.05.2020Gündem
HES kodu seyahat izni nasıl alınır HES kodu nedir, nasıl alınır

HES kodu seyahat izni nasıl alınır? HES kodu nedir, nasıl alınır?

HES kodu nedir, nasıl alınır soruları araştırılan konular arasında bulunuyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada yeni bir seyahat döneminin başlayacağını açıklamıştı. Bugün uygulamaya giren HES kodu tüm ulaşım süreçlerinde vatandaşlara kolaylık sağlayacak. Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması üzerinden ya da kısa mesaj yoluyla kod alınacak. İşte detaylar...

21.05.2020Gündem
Son dakika haberler... HES kodu kullanıma açıldı

Son dakika haberler... HES kodu kullanıma açıldı

Seyahat izni için gereken kod "Hayat Eve Sığar" uygulamasından temin edilmeye başlandı. Bakan Koca, dün yaptığı açıklamada "Uygulamaya öncelikle şehirlerarası ulaşımda geçiyoruz. Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz. Seyahatlerde sağlık durumlarının kontrolü, ilgili seyahat firması tarafından sağlanacak ve buna göre tedbir alınacak. Sonradan bir yolcuya eğer virüs bulaştığı tespit edilirse yolculuk esnasında temas ettiği kişilerin takibi yapılacak." ifadelerini kullanmıştı. Koca, "HES kodları, kişiye özel üretilmiş tekil kodlardan oluşuyor. Kodun kontrolü ve yönetimi tamamen kişinin kendi elinde olacak." demişti.

21.05.2020Gündem
HES Kodu: Türkiyede seyahat edebilmek için gerekli olacak kod nasıl alınır ve kullanılır

HES Kodu: Türkiye'de seyahat edebilmek için gerekli olacak kod nasıl alınır ve kullanılır?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uçak, tren, otobüs gibi toplu ulaşım araçlarıyla seyahat etmek isteyenlerin Hayat Eve Sığar (HES) adlı mobil uygulamadan kod almaları gerekeceğini söyledi. Koca, uygulamanın ne zaman başlayacağını ise açıklamadı.

21.05.2020Teknoloji
Son dakika haberler: Şehirlerarası seyahat HES kodu ile yapılacak Bakan Koca duyurdu

Son dakika haberler: Şehirlerarası seyahat HES kodu ile yapılacak! Bakan Koca duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Hayatı yeniden planlıyoruz. Yeniden planlanan hayattan virüse karşı korunma tedbirlerini ilk plana alıyoruz." dedi. "Bayramdan sonrası günler daha özgür olacak." diyen Koca, "Bayram günleri için veremediğim haberleri sonrası için verebilirim. Tedbirlere uyarsak bayram sonrası farklı olabilir." ifadelerini kullandı. "Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak." diyen Bakan Koca, "Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz." dedi.

20.05.2020Gündem