EKSTRA
MENÜ

Helva

Helva ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Helva haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.497 Helva haberi bulunmuştur.

Helva Haberleri

İşçiydi yemeğin patronu oldu

İzmir Amerikan Lisesi’nin Veysi Usta’sı çocuklara yemek yedirmek için renkli kravat ve şapkalarıyla yemekhanede dolaşıyor, onlar için bıyıklarını kesiyor.

5.07.2017Gündem
Kocaman bir aile olduk

Kocaman bir aile olduk!

 Kemal Sunalın Zincirlikuyuda bulunan mezarı başında düzenlenen anma törenine; eşi Gül Sunal, oğlu Ali Sunal ve kızı Ezo Sunal katıldı. Kuran-ı Kerim okunan ve helva dağıtılan törende Kemal Sunal hayranları da hazır bulunarak aileyle birlikte dua etti.

3.07.2017Magazin
Ağla oğul ağla, utanma... İkizdere’nin en güzel kızı öldü

Ağla oğul ağla, utanma... İkizdere’nin en güzel kızı öldü

Bu fotoğraf doğum gününden. “Benim hiç doğum günüm olmadı. Bana bir tane yapın” demişti. Herhangi bir gün yaptık... Zaten günü de belli değildi. Ağla oğul, ağla. İkizdere’nin en güzel kızı öldü. Kimse, annem bile öyle muhlama yapamaz; öyle güzel öpemezdi. Ağla oğul, ağla; İkizdere’nin en güzel kızı öldü. Öyle güzel olmasa, dedem kaçırmazdı onu zaten. Ağla oğul, ağla; Ensar’ıyla kavuştu...

3.06.2017Hayat
Dördüncü sanayi durağında inecek var mı

Dördüncü sanayi durağında inecek var mı?

İçinde bulunduğumuz şu günlerde, iş ve sosyal hayatımıza en çok müdahale eden şey 4. Sanayi Devrimi. GoogleX’in ve UDACITY’nin kurucusu Sebastian Thrun’ün dediği gibi insanoğlu icat edebileceklerinin şu ana kadar sadece yüzde 1’ini icat etti.

36 saatte Mumbai (Hindistan)

36 saatte Mumbai (Hindistan)

20 milyonluk Mumbai şehrinde her beğeniye uygun bir yer bulmak mümkün. Orta halli aileler Chowpatty Sahili’ndeki pamuk helva tezgahlarının etrafında toplanırken moda meraklıları Kala Ghoda'nın restorasyondan geçirilmiş tarihi yapılarındaki özel butiklerde alışveriş yapıyor. Büyük ihtimalle hafta sonunu trafikte tampon tampona araçlarda geçireceksiniz, fakat biraz dikkatli planlamayla sanattan alışverişe görülmesi gereken her yeri üç günde keşfedebilirsiniz. İşte 36 saatte Mumbai (Hindistan)...

Yazar Sonuçları

Haydi Peru’ya

Peru, son yıllarda turizmini oldukça hızlı büyütüyor. İstanbul’daki Peru Ticaret Ofisi’nin davetiyle gittiğim Peru’da beni Atatürk büstü ve Türk lokantaları karşıladı. Peru’nun 12 yıldan beri her yıl Lima’da düzenlediği uluslararası Mistura Yemek Festivali’ni 500 binden fazla kişi ziyaret ediyor. Bize örnek olmalı!

31.08.2017

Kıyı kıyı lezzetli karadeniz

Bu hafta size kıyı yolundan uzun ama lezzetli bir yolculuk önereceğim. Bu yolculuk Sinop’tan başlayıp, Rize’de sona erecek. Yol çok güzel ve keyifli. Manzaralı ve yemyeşil tepeler. Güneyin sıcağına alternatif, daha insaflı bir hava… Bir de buna her şehirde, kasabada değişen birbirinden lezzetli yemekleri eklerseniz bu yolculuğun tadı uzun süre damağınızda kalacak.

21.08.2017

Rica üzerine bırakılan casus duydunuz mu?

DIŞİŞLERİ Bakanı Çavuşoğlu Brüksel’de konuşuyor.

26.07.2017

Kate Moss neden yeniden göbeklendi?

Mitokondrilerini ve probiyotiklerini kaybetti de ondan! Yaşınız, cinsiniz, işiniz, gücünüz, kilonuz ne olursa olsun mitokondrilerinize gözünüzün için gibi bakın. Bana göre hanımefendinin sorunu sadece mitokondri fakiri haline gelmek de değil. Meselenin bir de probiyotik kaybı yönü var ki o da tam bir felaket.

21.07.2017

Lavanta ve Coşkun Aral

BEŞ  yıl kadar önce ‘eski’ İz TV’de Coşkun Aral’ın Fransa’da çektiği bir ‘Lavanta’ belgeselini izlemiştim. Yahu bizde niye ekilmez bu bitki diye düşünmüştüm. Bir kere ekildikten sonra üç-dört yıl hasat ediliyor.

17.07.2017

‘Çok demokrasi az adalet’ olmaz

ADALET Yürüyüşü bitti, bu hafta darbe kalkışmasının ‘sene-i devriyesi’ etkinlikleri gündemi kaplayacak.

10.07.2017

Antik sofrada kadının adı yok

Antikçağın yeme-içme alışkanlıkları konusunda ne bulsam okurum. Şölenleri, neler yendiğini, bugünkülere hiç benzemeyen şarapları, dönemin gurmelerini, sokak satıcılarını... Antikçağ, bugünden daha rafine, çok daha lezzetliymiş!

1.07.2017

Tiridine bandım Kastamonu

TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Gastronomi Komitesi’nin “Kastomonu yemeklerini keşfet” gezisine giderken kiminin aklında etli ekmek, kiminin aklında ise simit tiridi vardı. Bense Anadolu’nun en müthiş pilavı, ayranlı ısırganotlu ekşili pilavı tekrar yiyebileceğim için heyecanlıydım. Mehmet Yaşin ile birlikte düştük yollara, Kastamonu’yu keşfettik...

1.07.2017

Bayram Sükuneti…

Ne yaptınız ne ettiniz bayramda, yollarda mıydınız, sahilde, doğada, dağda taşta, işte, kim bilir nerelerde… Ben evimde, İstanbul’da.

28.06.2017

Çini cenneti Kütahya’da Ramazan

Rengârenk çini ve porselenleri, doğal güzellikleri, termal suları ve ünlü kaplıcalarıyla Kütahya, Ege Bölgesi’nin incilerinden… Tüm bunların dışında Kütahya, eski ramazanların ruhunu özleyenler için de en doğru adreslerden biri. Tarihi camileri, türbeleri ve lezzetli sofralarıyla Kütahya sizlere huzur dolu, geleneksel bir ramazan sunuyor. Hatta 'Küpecik' adlı bir Ramazan geleneği hâlâ devam ediyor. İşte ramazana özel Kütahya gezi rehberi...

14.06.2017

Yılan sokması bana vız gelir

Bülent Ersoy, Banu Alkan, Safiye Soyman, Burcu Esmersoy...

27.05.2017

Yasakçılara kulak asacak mıyız?

Tereyağı için önce “Aman ha” dediler; şimdi öneriyorlar. Öğünler bir altıya çıktı bir teke düştü. Peki ya pilav? Pilavdan dönecek miyiz? Yoksa “Pardon, zararı yokmuş” denmesini mi bekleyeceğiz?

20.05.2017

Kazanan hephaklı mıdır?

Futboldaki klişelerin başında gelir o söz...Kazanan her zaman haklıdır...Öyle midir acaba?

8.05.2017

Allah’ım sen bizi digital kazalardan koru, amin!

Havanın şükelalardan şükela beğendiği bir Cuma akşamından Prens adalarının en büyüğü olan, canım köyüm Büyükada’ya gideyim annişi babişi göreyim dedim.

7.05.2017