EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Hdp

Hdp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hdp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 20.032 Hdp haberi bulunmuştur.

Hdp Haberleri

Kıbrıs Türkünün 7inci seçimi

Kıbrıs Türk'ünün 7'inci seçimi

Kıbrıs Türk halkı, 1976'dan beri, milletvekillerini seçmek için, 14 Aralık Pazar günü 7. kez sandık başına gidecek. Kıbrıs Türkü 1976'den bu yana, milletvekili seçimi için 6 kez sandık başına gitti. 1976, 1981, 1985, 1990, 1993 ve 1998'de yapılan seçimlerde, Ulusal Birlik Partisi (UBP) birinci oldu ve UBP, 1993'tekiseçimlerden sonra yaklaşık 2.5 yıllık süre hariç, sürekli hükümette yer aldı.

11.12.2003Gündem
Önceki 6 seçimin galibi UBP

Önceki 6 seçimin galibi UBP

Kıbrıs Türk halkı, 1976'dan beri, milletvekillerini seçmek için, 14 Aralık Pazar günü 7. kez sandık başına gidecek. Kıbrıs Türkü 1976'den bu yana, milletvekili seçimi için 6 kez sandık başına gitti. 1976, 1981, 1985, 1990, 1993 ve 1998'de yapılan seçimlerde, Ulusal Birlik Partisi (UBP) birinci oldu ve UBP, 1993'teki seçimlerden sonra yaklaşık 2.5 yıllık süre hariç, sürekli hükümette yer aldı.

11.12.2003Gündem
Seçime 21 parti katılacak

Seçime 21 parti katılacak

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), seçime katılacak siyasi partiler listesine yeni yılla birlikte DTP de katılacak.

27.12.2006Gündem
Her 100 seçmenden 14ü bir parti üyesi

Her 100 seçmenden 14'ü bir parti üyesi

Türkiye seçime doğru giderken gözler siyasi partilerin üye sayılarına çevrildi. En son yapılan güncellemeye göre 6.5 milyon seçmen siyasi partilere üyeyken, 28 Mart 2004 yerel seçimlerine katılan 43 milyon seçmen baz alındığında, her 100 kişiden 14’ünün partili olduğu ortaya çıktı. Ayrıca, DYP 2 milyon 300 bin üyesiyle en çok üyeye sahip siyasi parti oldu.

31.01.2007Gündem
Üniversiteliler hangi partiye oy verecek

Üniversiteliler hangi partiye oy verecek

Akampus.com’un genel seçimler öncesi üniversiteli gençler arasında düzenlediği ankette, 434 oyla AKP birinci, 380 oyla CHP-DSP ikinci ve 217 oyla MHP üçüncü sırada yer aldı.

19.07.2007Gündem
12 milyar dolarlık moda imparatoru veda etti

12 milyar dolarlık moda imparatoru veda etti

Çocuk yaşta moda tutkusu başlayan, 17 yaşında İtalya’nın Voghera kasabasından Paris’e gitme cesaretini gösteren Valentino, değeri milyar dolarlarla ölçülen dünyanın en lüks markalarından birini yarattı. Moda ilahı olarak anılan Roma’nın en ünlü isimlerinden Valentino, son defileyle modaya veda etti.

24.01.2008Kelebek
İtalya eski Cumhurbaşkanı Cossiga öldü

İtalya eski Cumhurbaşkanı Cossiga öldü

İtalya'nın en tartışmalı siyasetçilerinden, eski Cumhurbaşkanı Francesco Cossiga 82 yaşında öldü.

17.08.2010Dünya
Tek makinede tüm uzantıları oynatın

Tek makinede tüm uzantıları oynatın

Teknoloji ilerlerdikçe, evdeki cihazların sayısı da artıyor. Hele bir de bu işlere biraz meraklıysanız, televizyonun çevresinde bir kablo yumağı meydana gelebiliyor. Örneğin şimdi neredeyse tüm evlerde DVD, MP3, VCD izleyip dinlemek için televizyona takılı araçlar var. Ancak her birinin kendine özgü uygulamaları olduğundan farklı uzantılı video, ses ya da fotoğrafları çalıştırmada sıkıntılar yaşanabiliyor. Bir de mutlaka CD ya da DVD kullanmanız gerekiyor. Tüm bu sorunları “medya oynatıcıları” ortadan kaldırıyor. Neredeyse tüm formatları küçük, tek bir aletle izleyip dinlemek mümkün.

12.05.2011Gündem
BDPli Tuncel: Çatışmasızlık uzun sürmeyebilir

BDP'li Tuncel: Çatışmasızlık uzun sürmeyebilir

AYDIN’ın Didim İlçesi’nde, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Didim İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen dayanışma yemeğine katılan BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, barışın savaştan daha zor olduğunu söyledi. Tuncel, "Eğer bu süreçte, demokratikleşme konusunda gerekli düzenleme ve yol temizliği yapılmazsa, demokratik özgürlükçü anayasa inşa edilmezse, çatışmasızlık dönemi uzun sürmeyebilir. Bunu bir durum tespiti olarak ifade ediyorum" dedi.

11.05.2013Gündem
Kızılaydaki eylemde bıçaklı saldırı

Kızılay'daki eylemde bıçaklı saldırı

HAKLARIN Demokratik Kongresi’nin (HDK) Rojava’da El-Nusra üyelerinin Kürt sivillere dönük geliştirdiği katliamı protesto etmek amacıyla Ankara’da düzenlediği eylem kanlı bitti.a

17.08.2013Gündem
Yerel seçimler için doğuda BDP, batıda HDP

Yerel seçimler için doğuda BDP, batıda HDP

Halkların Demokratik Partisi'nin hafta sonunda yapılan birinci olağan kongresinde yeniden eş başkanlığa seçilen Yavuz Önen, bir süredir zihinleri meşgul eden bir konuda BBC Türkçe'ye konuştu ve 2014 yerel seçimlerine doğuda BDP, batıda HDP ile girilmesi önerisinin benimsendiğini söyledi.

20.08.2013Gündem
Kışanak: Yerel seçimlerde bölgede BDP, Batıda HDP

Kışanak: Yerel seçimlerde bölgede BDP, Batı'da HDP

BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, yerel seçimlerle ilgili açıklama yaptı: Yerel seçimlere BDP, Batı'da HDP ile giriyoruz...

9.09.2013Gündem
Demirtaş: İstifa söz konusu değil

Demirtaş: İstifa söz konusu değil

BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Diyarbakır'da bir basın toplantısı düzenledi. Demirtaş, istifa iddialarıyla ilgili, "Partimizde eş başkanlık konusunda tartışma yoktur. İstifa söz konusu değil. Koltuklar halkın emanetidir" dedi.BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Diyarbakır'da bir basın toplantısı düzenledi. Demirtaş, istifa iddialarıyla ilgili, "Partimizde eş başkanlık konusunda tartışma yoktur. İstifa söz konusu değil. Koltuklar halkın emanetidir" dedi.

8.10.2013Avrupa
Demirtaş: İstifa söz konusu değil

Demirtaş: İstifa söz konusu değil

BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Diyarbakır'da bir basın toplantısı düzenledi. Demirtaş, istifa iddialarıyla ilgili, "Partimizde eş başkanlık konusunda tartışma yoktur. İstifa söz konusu değil. Koltuklar halkın emanetidir" dedi.

8.10.2013Gündem
BDPden Önder açıklaması

BDP'den Önder açıklaması

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Heyeti'nin İmralı Adası'na gitmemesinden Sırrı Süreyya Önder'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

21.10.2013Gündem
BDPli Önder: Benim adayım ben değilim

BDP'li Önder: Benim adayım ben değilim

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na önümüzdeki günlerce geçeceği HDP’den aday gösterileceği öne sürülen BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, bütün bileşenler ve özellikle forumlarla gösterilecek adaya hiç kimsenin itiraz edemeyeceğini, belirtirken, "Bu ben de olabilirim bir başla yoldaşımız da olabilir. Ama benim adayım ben değilim.gerçekten" dedi.

22.10.2013Gündem
HDP istifası

HDP istifası

Ankara’da hafta sonu yapılacak HDP (Halkların Demokrasi Partisi) kongresi öncesinde BDP’nin İstanbul Milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ve Sabahat Tuncel ile Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü partilerinden istifa etti.

23.10.2013Gündem
BDP genel seçimlerde aday göstermeyecek

BDP genel seçimlerde aday göstermeyecek

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkanı Yavuz Önen, "Yerel seçimlere BDP ile giriyoruz ama genel seçimde bu olmayacak. Genel seçimlere tek parti ile gireceğiz ve bu parti HDP olacak. BDP, genel seçimlerde aday göstermeyecek, bütün milletvekili adayları HDP'den olacak" dedi.

24.10.2013Gündem
BDPli üç milletvekili istifa etti

BDP'li üç milletvekili istifa etti

BDP Milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Sabahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü partisinden istifa etti.

24.10.2013Gündem
HDP kongresinde Gezi sloganları

HDP kongresinde Gezi sloganları

Halkların Demokratik Partisi 1. Olağanüstü Kongresi'nde bugün divan seçimi ve eş başkan seçimi yapılacak. Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda başlayan büyük kongrede Ertuğrul Kürkçü ve Sabahat Tuncel’in eş başkan seçilmesi bekleniyor. Ancak kongre devam ederken Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı.

27.10.2013Gündem
Kürkçü Rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı

Kürkçü Rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı

HDP Kongresi'nde Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı.

27.10.2013Gündem
MİLLETVEKİLİ ERTUĞRUL KÜRKÇÜ KALP KRİZİ GEÇİRDİ

MİLLETVEKİLİ ERTUĞRUL KÜRKÇÜ KALP KRİZİ GEÇİRDİ

HDP Kongresi'nde Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı.Kürkçü, Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonundaki kongrede aday gösterilmesinin ardından kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. Kongreye ara verildiği sırada salondan ayrılmak üzereyken rahatsızlanan Kürkçü, partililerce Güven Hastanesi'ne kaldırıldı. Kürkçü'nün kalp rahatsızlığı geçirdiği bildirildi.İstanbul Bağımsız milletvekili Sırrı Süreyya Önder, hastaneye gelerek Kürkçü'yü ziyaret etti. Çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Önder, hekimlerin ilk teşhisinin kalp krizi olduğunu söyledi. Kürkçü'ye daha önce stent takıldığını belirten Önder, yeniden anjiyo yapılacağını aktardı. DHA

27.10.2013Haber
HDP Genel Başkanlığına Sabahat Tuncel seçildi

HDP Genel Başkanlığı'na Sabahat Tuncel seçildi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkanlığına İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel seçildi.

27.10.2013Gündem
AKP, dualı CHP

AKP, dualı CHP

HDP’nin ilk kongresi Ankara’da yapıldı. Genel Başkan yardımcısı seçilen Ertuğrul Kürkçü, kongre konuşmasında, “AKP, CHP’nin dün marşlar eşliğinde yaptığını, dualar eşliğinde yapıyor. Yoldaş Öcalan’a selam olsun” dedi. Sonra kalp krizi geçiren Kürkçü anjiyo oldu.

28.10.2013Gündem
Ethem Sarısülük davasında olay

Ethem Sarısülük davasında olay

Ankara’da Gezi Parkı’na destek eylemleri sırasında yaşamını yitiren Ethem Sarısülük davasında sanık polis A.Ş.'nin tutuklanma talebi reddedildi. Duruşma 2 Aralık'a ertelendi. Kararın açıklanmasıyla duruşma salonu ve adliye önü bir anda karıştı. Polis, davaya destek olmak için toplanan gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Müdahale sırasında aralarında engelli bir kızın da olduğu çok sayıda kişi yaralandı.

28.10.2013Gündem
Kadir İnanırdan HDP açıklaması

Kadir İnanır'dan HDP açıklaması

Hakkari Valiliği tarafından yaptırılan sinema salonunun açılışı için Hakkari’ye gelen sinema oyuncusu Kadir İnanır, yeni kurulan Halkların Demokrasi Partisi (HDP) hakkında ''Türkiye’de çok anlamlı bir parti kuruldu'' dedi.

29.10.2013Gündem
Dava izlemeye kapandı gazlar açıldı

Dava izlemeye kapandı gazlar açıldı

Gezi Parkı protestoları sırasında Ethem Sarısülük’ü başından vurarak öldüren polis Ahmet Şahbaz’ın yargılandığı davanın 2’nci duruşmasında olaylar çıktı.

29.10.2013Gündem
Sınırları değiştirmeden çözüm mümkün

'Sınırları değiştirmeden çözüm mümkün'

BDP eş başkanı Selahattin Demirtaş Washington'daki Kürt konferansında sınır değişikliği öngörmeyen bir model yaratmaya hazır olduklarını söyledi

30.10.2013Avrupa
Arınç: Kılıçdaroğlu’nun ağzına biber sürülse caizdir

Arınç: Kılıçdaroğlu’nun ağzına biber sürülse caizdir

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan'la ilgili sözlerine tepki gösteren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu kendini tutamıyor. Aklına her Tayyip Erdoğan ve AK Parti geldiğinde küfür etmekten uluorta konuşmaktan kendisini alıkoyamıyor ağzına biber sürülse caizdir.” dedi.

30.10.2013Gündem
Demirtaş: Kürtler arasındaki sınırlar anlamsızlaştırılmalı

Demirtaş: Kürtler arasındaki sınırlar anlamsızlaştırılmalı

WASHINGTON’da bulunan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye’deki Kürtler’in bölüp- parçalama niyetleri bulunmadığını, 4 ülkede bulunan Kürtler’in arasındaki sınırların giderek anlamsızlaştılması gerektiğini, yeni sınırlara gerek olmadığını, AB gibi esnek sınırlara geçilmesini istediklerini söyledi. Demirtaş, HDP’nin genel seçimlerde barajı aşarak en az 70 milletvekili çıkaracağını, hatta bu milletvekilleri arasında, türbanlı ve Ermeniler’in de olabileceğini kaydetti.

31.10.2013Gündem
BDPli Baluken: Öcalana başmüzakereci pozisyonu sağlansın

BDP'li Baluken: Öcalan'a 'başmüzakereci' pozisyonu sağlansın

BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, İmralı'da Abdullah Öcalan ile yürütülen görüşmelerin yasal zemininin olmadığını, söyleyerek, Abdullah Öcalan'a 'Başmüzakereci' pozisyonu sağlanması gerektiğini savundu.

31.10.2013Avrupa
Demirtaş: Kürtler arasında AB gibi esnek sınırlara geçilmeli

Demirtaş: Kürtler arasında AB gibi esnek sınırlara geçilmeli

Washington'da bulunan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 4 ülkede bulunan Kürtlerin arasındaki sınırların giderek anlamsızlaşması gerektiğini, yeni sınırlara gerek olmadığını, AB gibi esnek sınırlara geçilmesini istediklerini söyledi.

31.10.2013Avrupa
Türbanlı oturuma damga vuran konuşmalar

'Türbanlı' oturuma damga vuran konuşmalar

AK Partili dört vekilin türbanla katıldığı TBMM oturumuna kadın milletvekillerinin konuşmaları damga vurdu.

31.10.2013Gündem
Meral Akşener: Şimdi bayılacağım

Meral Akşener: "Şimdi bayılacağım"

TBMM’de bugün türbanlı AK Parti milletvekillerinin Genel Kurul çalışmalarına katılmasıyla tarihi bir gün yaşandı.

31.10.2013Gündem
TBMMde tarihi gün

TBMM'de tarihi gün

4 türbanlı AK Parti milletvekili Meclis Genel Kurulu'na dün 14 yıl sonra ilk kez kavgasız girdi. Kürsüye çıkan 5 kadın milletvekili ise 'Kadınlar üzerinden siyaset yapanlara' kendi açılarından çok net ifadelerle karşı çıktılar.

1.11.2013Gündem
TBMMde tarihi konuşmalar

TBMM'de tarihi konuşmalar

AK Partili dört kadın milletvekili türbanla Meclis'e geldi. Tüm Türkiye'nin gözü TBMM'deydi. Türkiye gibi heyecanla televizyonun başına geçip gelişmeleri takip edenlerden biri de Nurcan Dalbudak'ın diş hekimi eşiydi. Bu arada Genel Kurul'da parti temsilcileri sırayla söz aldı.

1.11.2013Gündem
Antalyada otobüs sürücüsüne saldırı

Antalya'da otobüs sürücüsüne saldırı

Alanya ilçesinde yol isteyen belediye otobüs şoförü, motosiklet sürücüsü ve yolcusu tarafından darbedildi. Olay anı ise otobüs içerisinde bulunan güvenlik kameralarınca görüntülendi.

1.11.2013Gündem

Yazar Sonuçları

70-30 denklemini bozma zamanı

YENİ oluşumun lideri İsmail Cem, kurulacak partinin rengini ‘‘demokratik sol’’ olarak ilan ederken, çok önemli bir iddiayı da gündeme getiriyor.

12.07.2002

PKK'daki değişiklik ne anlama geliyor?

PKK’da görev değişikliği olacağı kapalı kapılar ardında bir süredir konuşuluyordu.

10.07.2013

PKK'daki değişiklik ne anlama geliyor?

PKK’da görev değişikliği olacağı kapalı kapılar ardında bir süredir konuşuluyordu.

10.07.2013

Tuğluk’tan mektup

KÜRT siyasetinin önemli isimlerinden Van milletvekili Sayın Aysel Tuğluk bir mektup gönderdi, aynen yayınlıyorum, benim yazım yarın.

12.09.2013

Amerika’dan Erdoğan soruları

“- Tayyip Erdoğan bu otoriter tavrıyla ne yapmak istiyor?

24.10.2013

Çatı partisi?

Öcalan yeni bir parti kurduruyor, bu parti “çatı partisi” olacak, fakat temel sorun çatının altında kimlerin yer alabileceğidir.

24.10.2013

Sandığa doğru

Sırrı’nın oylarını bölmeyin.

24.10.2013

Sırrı’nın bile bile ladesi

ŞAKAYLA karışık “Asıl CHP benim oylarımı bölmesin” demiş. Yarısı şakaysa yarısı ciddi.

25.10.2013

Muvazaalı demokrasi

ÇOKPARTİLİ demokrasi tarihimiz yeni bir döneme giriyor...

26.10.2013

‘Marmaray’ hakkında

-Kim ne derse desin dev bir projedir “Marmaray”.

26.10.2013

Pavey, CHP’yi tarihi ile buluşturdu

AKP’li milletvekilleri ‘türban’la Meclis Genel Kurulu’na girdiler.

31.10.2013