EKSTRA
MENÜ

Hayvanlar

Hayvanlar haberleri sayfasında güncel ve son dakika Hayvanlar hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 17.563 Hayvanlar haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Hayvanlar Haberleri

Son dakika: Ispartada 30 yıl sonra ilk kez görüldü Araba çarpmasıyla hayatını kaybetti

Son dakika: Isparta'da 30 yıl sonra ilk kez görüldü! Araba çarpmasıyla hayatını kaybetti

Isparta'da Eğirdir'i Kovada Gölü'ne bağlayan kanalın kenarında ölü su samuru bulundu. Geçen ay bir amatör balıkçının cep telefonuyla çektiği görüntüler, Eğirdir Gölü'nde su samuru varlığına ilişkin heyecan yaratmış, ancak 30 yılı aşkın süredir gölde yapılan araştırmalarda bu hayvana rastlanmadığı açıklanmıştı.

5.06.2021Gündem
İstanbulda uzmanlar bu 5 noktaya dikkat çekiyor

İstanbul'da uzmanlar bu 5 noktaya dikkat çekiyor!

İstanbul'da atık sular ön arıtma yapıldıktan sonra derin deşarj yöntemi ile boğaz alt suyuna veriliyor. Prof. Dr. Barış Salihoğlu, "Alt su Karadeniz'e geçiyor ama bunun ciddi bir kısmı üst suya karışıyor ve Marmara'ya geri dönüyor" diyerek 5 noktayı işaret etti. Prof. Dr. Mustafa Öztürk ise, Marmara Denizi'nde yoğun olarak görülen deniz salyasının yapılan yoğun deşarjın neden olduğunu söyledi. Boğaz'a atık suların derin deşarj ile deniz suyuna verilen noktalar ve bu noktalarda son durum DHA tarafından görüntülendi.

5.06.2021Gündem
Kirletmeden üretmek mümkün

Kirletmeden üretmek mümkün

Türkiye’nin çevrecilik konusunda dikte ettirilen değil artık oyun kurucu bir rol üstlenmesi gerektiğini söyleyen BOSİAD Başkanı Rasim Çağan,“Kirlet-meden üretmek mümkün. Bu konuda farkındalık yaratmak için Çevreye Duyarlı Sanayi Tesisi Yarışması kaldığı yerden devam etme kararı aldı” dedi.

5.06.2021Ekonomi
Korku filmi gibi... İstanbulda karga dehşeti: Gizlenmek için şapka takmaya başladım

Korku filmi gibi... İstanbul'da karga dehşeti: 'Gizlenmek için şapka takmaya başladım'

Sultangazi'de park halindeki aracın üzerinde bulunan yavru kargayı kedilerin zarar vermemesi için alan 14 yaşındaki Yunus Emre Aktaş, 2 karganın saldırısına uğradı. Kaçarken düşen çocuğa kargaların saldırısı devam etti.

4.06.2021Haber
Rüyada Boğa Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Boğa Kovalaması Ve Saldırması Tabiri

Rüyada Boğa Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Boğa Kovalaması Ve Saldırması Tabiri

Çoğu kimse rüyasında genel olarak boğa görmektedir. Lakin boğa ile görülen rüyaların çoğu bilinçaltınızın size vermiş olduğu mesajlarla doludur. Genel olarak iyi bir itibar anlamına gelmektedir. O halde rüyada boğa görmek ne demektir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

2.06.2021Mahmure
Kuşadasında evcil hayvan satışı yasaklandı

Kuşadası'nda evcil hayvan satışı yasaklandı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Belediye Meclisi'nde alınan kararla evcil hayvan satışı yasaklandı. Belediye Başkanı Ömer Günel, "Evcil hayvan ticareti kabul edilemez bir hak ihlalidir. Evini ve yaşamını bir hayvanla paylaşmak isteyen herkesi satın almak yerine sahiplenmeye çağırıyoruz" dedi.

2.06.2021Gündem
Hollandada yeni hayvan hakları yasası kabul edildi

Hollanda'da yeni hayvan hakları yasası kabul edildi

Hollanda Senatosu, yeni hayvan hakları yasasını onayladı. 1 Ocak 2023'te yürürlüğe girecek olan yasa uyarınca, evcil hayvanların kulübe ya da kafeste tutulmasına izin verilmeyecek. Hollanda Tarım Bakanı Carola Schouten ve hayvan üreticileri yasaya tepkili. Schouten'e göre, "yasanın bu şekilde uygulanması imkansız".

2.06.2021Dünya
Ağaçlara asılan sakatat görenleri şaşırtmıştı Prof. Dr. Şağdan Başkayadan çok önemli uyarı

Ağaçlara asılan sakatat görenleri şaşırtmıştı! Prof. Dr. Şağdan Başkaya'dan çok önemli uyarı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şağdan Başkaya, artan ayı popülasyonu için önemli uyarılarda bulundu. Vatandaşlar, ormanlık alanlara sakatat bırakarak önlem almaya çalışırken Prof. Dr. Başkaya, "Durum facia ile sonlanabilir. Bölge vatandaşı devletten bir adım atmasını bekliyor" dedi.

2.06.2021Gündem
Yaşlı kadının feci sonu... Polis kapıyı açınca dehşete düştü

Yaşlı kadının feci sonu... Polis kapıyı açınca dehşete düştü

İspanya'nın başkenti Madrid'de dehşet verici bir olay yaşandı. Tek başına yaşadığı evinde hayatını kaybeden bir kadının cesedinin evcil kedileri tarafından yendiği ortaya çıktı.

1.06.2021Dünya
Emine Erdoğan: Bu eylem planıyla, Van Gölü inşallah layıkıyla korunacak

Emine Erdoğan: Bu eylem planıyla, Van Gölü inşallah layıkıyla korunacak

Van Gölü Sempozyumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Kurumlarımızın iş birliği ile Van Gölü'nü Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı hazırlandı. Bu girişimin, kayda değer sonuçlar vermesini umut ediyorum. Bu kapsamda, gölün dip temizliği yapılacak. Atık-su yönetimi sağlanacak. İlaveten, entegre katı atık yönetimi oluşturulacak. Bu eylem planıyla, Van Gölü inşallah layıkıyla korunacak" dedi.

1.06.2021Gündem
Fil Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Faziletleri (Diyanet Meali)

Fil Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Faziletleri (Diyanet Meali)

Fil Suresi, namazda okunabilecek sureler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Toplam 5 ayetten oluşan Fil suresi, fillere sahip olan ordusuyla Kabe'yi yıkmak isteyen Ebrehe ile ordusunun nasıl helak edildiğini anlatır. Halk arasında Elemtera suresi olarak bilinir. Sureyi ezberlemek isteyenler için Fil Suresi okunuşu sayfamızda Fil suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile birlikte Türkçe diyanet meali yer almaktadır.

Son dakika haberi... Koronavirüs bitmeden yeni kâbus: Çinde ilk kez bir insana H10N3 kuş gribi tanısı kondu

Son dakika haberi... Koronavirüs bitmeden yeni kâbus: Çin'de ilk kez bir insana H10N3 kuş gribi tanısı kondu!

Dünya henüz koronavirüs salgınını yenememişken Çin'den gelen haber büyük korku yarattı. Son dakika haberine göre ilk kez bir insana H10N3 kuş gribi teşhisi kondu. Kovid-19 salgını da aynı ülkeden, Vuhan şehrinden dünyaya yayılmıştı.

1.06.2021Dünya
Teşvikler ve tarımsal üretime dönüşlerle hayvan varlığı artıyor

Teşvikler ve tarımsal üretime dönüşlerle hayvan varlığı artıyor

Verimli meralarıyla tarım ve hayvancılığın yaygın yapıldığı Erzurum'da son yıllarda besiciler ile çiftçilere verilen desteklerle hayvan varlığı sayısında artış sağlandı.

31.05.2021Ekonomi
Cesar Millan: Köpekleri rehabilite ediyorum, insanları eğitiyorum

Cesar Millan: Köpekleri rehabilite ediyorum, insanları eğitiyorum

21 yaşında Meksika sınırından yaşa dışı yollarla Kaliforniya’ya geçti. San Diego sokaklarında yaşadı. Geçinebilmek için köpek bakımı işine girdi ve en zor köpekleri bile sakinleştirebilen enerjisiyle kısa sürede ün kazandı. Cebindeki az parayla Los Angeles’a taşındı, araba yıkama işine başladı. Oyuncu Jada Pinkett Smith ile tanıştığında tüm hayatı değişti. 7 kitap yazdı, çok sayıda televizyon programı yaptı. Barbaros Tapan, 10 bölümlük yeni National Geographic şovu “Cesar’s Way” ile ekrana gelmeye hazırlanan Cesar Millan ile görüntülü konuştu.

30.05.2021Magazin
Son dakika haberler... Kim Jong-undan bir ölüm emri daha: Bu kez hedefte hayvanlar var

Son dakika haberler... Kim Jong-un'dan bir ölüm emri daha: Bu kez hedefte hayvanlar var!

Dünyanın en dışa kapalı ülkesinin dünyanın en tartışmalı lideri Kim Jong-un, yine aldığı bir karar ile gündemde. Ülkesinde koronavirüs olmadığını iddia eden Kuzey Kore liderinden bir kez daha acımasız bir ölüm emri geldi. Kim'in hedefinde bu kez emirlerine itaat etmeyen insanlar değil bambaşka 'varlıklar' var...

29.05.2021Dünya
Covid-19un kaynağı laboratuvar sızıntısı Komplo teorisi deniyordu ciddi bir ihtimale dönüştü

'Covid-19'un kaynağı laboratuvar sızıntısı' Komplo teorisi deniyordu ciddi bir ihtimale dönüştü

Dünyayı kasıp kavuran Covid-19 virüsünün kaynağını halen kesin olarak bilmiyoruz. Salgının ilk günlerinde ortaya atılan ancak daha sonra gözden düşen laboratuvar sızıntısı teorisi ise son dönemde yeniden üstelik çok daha güçlü bir biçimde tartışılır hale geldi.

29.05.2021Dünya
Güzelliği duvarınızı süslesin

Güzelliği duvarınızı süslesin

Eskiden sevdiklerini ölümsüzleştirmek isteyenler özel yağlıboya resimler yaptırırdı. Artık bunun yerine Instagram gibi sosyal medya mecralarını kullanıyoruz. Ama hayvan dostlarını eski usulle ölümsüzleştirmek isteyenler hâlâ var. İzzet Celiloğlu ve Evre Başak Okumuş sipariş üzerine evcil hayvan portreleri çiziyor.

Prens Harry ve Meghan Markleın ayı korkusu

Prens Harry ve Meghan Markle'ın ayı korkusu

İngiliz kraliyet ailesinden ayrılıp ABD'de kendilerine yeni bir hayat kuran Prens Harry ile Meghan Markle geçtiğimiz günlerde ilginç bir konuyla gündeme geldi. Fakat bu kez söz konusu olan Harry ile Meghan'ın, İngiliz kraliyet ailesine yönelttiği suçlamalar değil, ilk anda akla gelmeyen bambaşka bir durum.

28.05.2021Magazin
Prens Harry ve Meghan Markleın ayı korkusu

Prens Harry ve Meghan Markle'ın ayı korkusu

İngiliz kraliyet ailesinden ayrılıp ABD'de kendilerine yeni bir hayat kuran Prens Harry ile Meghan Markle geçtiğimiz günlerde ilginç bir konuyla gündeme geldi. Fakat bu kez söz konusu olan Harry ile Meghan'ın, İngiliz kraliyet ailesine yönelttiği suçlamalar değil, ilk anda akla gelmeyen bambaşka bir durum. Montecito'daki malikanelerinin bahçesinin bir bölümünde bir kümes kuran ve tavuk, horoz gibi hayvanlar besleyen Harry ile Meghan'ın komşusu, genç çifti kendi bahçesine de giren siyah bir ayı konusunda uyardı. Prens Harry ile Meghan Markle'ın, Penelope Bianchi adlı 74 yaşındaki komsuşu, kendi evinin güvenlik kamerasına yansıyan siyah bir ayının görüntülerini paylaştı. Bu siyah ayının, Penepole Bianchi'nin sahip olduğu sekiz tane tavuğu öldürdüğü de ileri sürüldü. Harry ile Meghan, lüks malikanelerinin bahçesinde bir kümes oluşturdu ve burada tavuk besliyor.

28.05.2021Magazin
Rusya hayvanlara Kovid aşısı uygulamaya başlıyor

Rusya hayvanlara Kovid aşısı uygulamaya başlıyor

Rus yetkililer, koronavirüse karşı hayvanları aşılamaya başladıklarını söyledi.

27.05.2021Dünya
Koşuk nedir Koşuk özellikleri ve örnekleri

Koşuk nedir? Koşuk özellikleri ve örnekleri

Türk edebiyatında birbirinden farklı nazım türleri bulunmaktadır. Özellikle de geçmişte kullanılan birbirinden farklı nazım türlerinin özellikleri de farklılık gösteriyor. Koşuk ise en merak edilen şiir çeşitleri olarak bilinmektedir. Koşuk nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

27.05.2021Araştırma
Hijyen Nedir Neden Önemlidir Hijyen Nasıl Sağlanır

Hijyen Nedir? Neden Önemlidir? Hijyen Nasıl Sağlanır?

Günümüzde temizlik kavramı, her alanda kullanılan bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. Temizlik ile birlikte akla ilk gelen kelimelerden bir tanesi de hijyen kelimesidir. Peki Hijyen nedir? Neden önemlidir? Hijyen nasıl sağlanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma

Monomer Nedir? Monomer Yapılı Ne Demek? Monomer Çeşitleri Ne Özellikleri Nelerdir?

Monomer kimi zaman kimya derslerin de kimi zamanda biyoloji derslerin de geçmekte olan bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu doğrultuda Monomer nedir? Monomer yapılı ne demek? Monomer çeşitleri ne özellikleri nelerdir şeklinde sorulan soruların yanıtlarını sizin için detaylarıyla derledik.

26.05.2021Araştırma
Mersiye Nedir Mersiye Hangi Döneme Aittir Edebiyetta Mersiyenin Özellikleri Ve Örnekleri

Mersiye Nedir? Mersiye Hangi Döneme Aittir? Edebiyetta Mersiye'nin Özellikleri Ve Örnekleri

Mersiye, Divan edebiyatı denildiğinde ilk akla gelen konuların başında gelmektedir. Bu bakımdan bir hayli fazla sayıda insanın ilgisini çeken konu başlıklarından birini oluşturuyor. Sizin için Mersiye nedir? Mersiye hangi döneme aittir? Edebiyetta Mersiye'nin özellikleri ve örnekleri konularını tüm detaylarıyla derledik.

26.05.2021Araştırma
İlköğretim öğrencilerinin resimlerinde mekân kavramı

İlköğretim öğrencilerinin resimlerinde mekân kavramı

Mekân kavramı hepimiz için önem taşıyan bir kavramdır. Evimiz, okulumuz ve iş yerimiz yaşadığımız süre içerisinde en çok bulunduğumuz fiziki yerlerdir. Bu mekânlarda iyi ya da kötü unutamadığımız günler yaşamışızdır. Peki, çocukluk dönemimiz ya da çocuklarımızın dönemi…

26.05.2021Eğitim
Esnafın yüzü gülecek Hibe desteğine başvuru zamanı

Esnafın yüzü gülecek! Hibe desteğine başvuru zamanı

Pandemiden etkilenen esnaf grupları için verileceği açıklanan hibe destekleri için başvuru süreci başladı. İki gruba ayrılan işletmeler bir defaya mahsus olmak üzere 3 bin ile 5 bin TL hibeden yararlanabilecek. Peki başvurular nasıl yapılacak? Kimler hangi destekten yararlanacak? İşte hibe desteği ile ilgili merak edilenler...

26.05.2021Ekonomi
Eyvah, kahve türlerinin nesli tükeniyor Suçlu kim (Biz)

Eyvah, kahve türlerinin nesli tükeniyor! Suçlu kim? (Biz)

Eğer bu haberi elinizde mis gibi kokan bir fincan kahve eşliğinde okuyorsanız, içeceğinizden güzel bir yudum daha alın ve fırsatınız varken kahvenizin tadını doyasıya çıkarın çünkü böyle giderse yakın zamanda bu eşsiz tada veda etmek zorunda kalabiliriz.

25.05.2021Dünya
Çevre nedir Kısaca çevrenin tanımı

Çevre nedir? Kısaca çevrenin tanımı

İnsanların ve diğer tüm canlıların ortak yaşadığı alanlar çevre olarak nitelendirmektedir. Çevre tüm canlıların yaşadığı ortak alanlardır. Çevre olmadan yaşam olmamaktadır. Çevre, hayatın devamı için olması gereken ve korunması gereken alanlardır. Peki, çevrenin öğeleri nelerdir? Çevreyi oluşturan hangi unsurlar bulunmaktadır? Çevreyi nasıl tanımlarız? Çevre ile yaşamın yakından ilişkisinin sebepleri nelerdir? İşte, çevrenin tanımı ve canlılar üzerindeki etkisine dair tüm detaylar.

25.05.2021Araştırma
Sakaryada tepki çeken olay Çöplükte bulundular

Sakarya'da tepki çeken olay! Çöplükte bulundular

SAKARYA'nın Kocaali ilçesinde sokak hayvanlarını beslemek için çöplüğe giden hayvanseverler, açılan bir çukurda 17 köpek ölüsü buldu. Sakarya Barosu, olayla ilgili suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

24.05.2021Gündem
Mayıs senfonisine kulak verin

Mayıs senfonisine kulak verin

Göçmen kuş türlerimizin tamamına yakını bu ay ülkemize ulaştı, yuva yerlerini seçmeye başladı. Sarıasmalar, arıkuşları, ötleğenler, çalıbülbülleri, ak mukallitler... Adeta şarkılarıyla parkları, ovaları, ormanları, nehir boylarını şenlendiren kuşlar sizi de bu eşsiz senfoniye davet ediyor.

23.05.2021Hürriyet Pazar
Anadolunun çatısında...

Anadolu'nun çatısında...

Bugünlerde Ağrı Dağı’nın eteklerinde ılık bir bahar havası esiyor. Tarih boyunca aşklara ve inançlara kucak açmış bir medeniyetler şehri olan Ağrı, pandemi sonrası turizmde Kars’a rakip çıkmaya hazırlanıyor.

23.05.2021Seyahat
Edirnede tarihi yapılar leyleklere yuva oldu

Edirne'de tarihi yapılar leyleklere yuva oldu

Edirne'de Osmanlı döneminde yıllardır Asker Hastanesi olarak kullanılan tarihi yapıdan arta kalan sütunlar ile koza fabrikası olan binanın çatısı, leyleklerın yuvası haline geldi.

21.05.2021Haber
Kampüs nöbetçileri

Kampüs nöbetçileri

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) kampüsünde yaşayan hayvanlar için destek kampanyası başlatıldı.

21.05.2021Eğitim
Işık nedir ve nasıl yayılır Işık neden ve ne zaman gereklidir

Işık nedir ve nasıl yayılır? Işık neden ve ne zaman gereklidir

Duyu organlarından göz tarafından algılanan ve insanlar için vazgeçilmez kaynaklardan olan ışık yaşam formları arasında büyük önem taşır. Neredeyse her çağda bilim insanlarının merak konusu olan ışık hakkında günümüze kadar birçok teori geliştirilmiştir. Son zamanlarda yapılan çalışmalar ise ışığın aslında kütlesiz bir enerji formu olduğunu gösterir. Işık nedir, nasıl yayılır, neden ve ne için gereklidir sizin için derledik.

21.05.2021Araştırma
Ankarada çöpe atılan hayvanlar için suç duyurusu

Ankara'da çöpe atılan hayvanlar için suç duyurusu

Ankara Barosu, Etimesgut ilçesinde kedi, tavşan ve civcivlerin bir kısmının ölü, bir kısmının ise canlı şekilde çöp konteynerine atılmasıyla ilgili suç duyurusunda bulunuldu.

20.05.2021Gündem
Kuzey Marmara Otoyolunun son bölümü 22 Mayısta trafiğe açılıyor

Kuzey Marmara Otoyolu'nun son bölümü 22 Mayıs'ta trafiğe açılıyor

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde Habipler-Hasdal kavşakları bölümü 22 Mayıs'ta saat 00.01'den itibaren hizmete girecek.

20.05.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet Kütüphanesi'nde gençlerle bir araya gelerek sorularını yanıtladı. Aşılama sürecinde son durumu aktaran Erdoğan, vaka sayısı için hedefi duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün üst düzey bir isminin yakalandığını ve yakında isminin açıklanacağını duyurdu. Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in tepki çeken 'Netanyahu' benzetmesine çok sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Utanmadan, sıkılmadan kalkıp beni Netanyahu ile aynı kefeye koyacak kadar ahlaksızlaşan siyasetçi var" ifadelerini kullandı. Ayrıca güzel müjdelerin aldığını belirten Erdoğan, "Yakında inşallah petrol, doğalgaz, bunların haberini alırsanız şaşmayın." dedi.

19.05.2021Gündem
Prof. Dr. Çetin: KKKA aşısı, koronavirüs nedeniyle ikinci planda kaldı

Prof. Dr. Çetin: 'KKKA aşısı, koronavirüs nedeniyle ikinci planda kaldı'

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, havaların ısınmasıyla yeniden ortaya çıkan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı için başlatılan aşı çalışmalarının, dünya genelinde bütün dikkatlerin koronavirüs üzerinde yoğunlaşması nedeni ile ikinci planda kaldığını ve henüz tamamlanamadığını söyledi.

18.05.2021Gündem
Gözünüzden kaçmış olabilir | Sadece 6 kişi takip ediyordu, inanılmaz bir yola başvurdu... 80.000 dolarla kuruldu, milyar dolarlık bir şirket oldu... (16-17 Mayıs 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | Sadece 6 kişi takip ediyordu, inanılmaz bir yola başvurdu... 80.000 dolarla kuruldu, milyar dolarlık bir şirket oldu... (16-17 Mayıs 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte dün ve bugün 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

17.05.2021Gündem
Köpeklerini vegan besleyen çifte ceza Hayvanlar için zararlı mı

Köpeklerini vegan besleyen çifte ceza! Hayvanlar için zararlı mı?

Köpeklerini vegan besleyen bir çift hem hayvan sahiplenmekten men edildi hem de para cezasına çarptırıldı. Biz de uzmanlarına sorduk; evcil hayvanları vegan beslemek suç mu? En önemlisi bu beslenme tarzı hayvanların doğasına uygun mu?

17.05.2021Gündem
Destansı yolculuk

Destansı yolculuk

Onlar Türkler Anadolu’ya geldiğinde nasıl yaşıyorsa günümüzde de halen öyle yaşıyor. Nasıl mı? Kıl çadırlarda ikamet edip develeriyle Toroslar’da göç ederek ve keçilerini otlaktan otlağa sürerek... Keçilerini çocuklarından ayrı görmeyen; ağaca, suya toprağa saygıda kusur etmeyen Sarıkeçili konargöçerlerin her yıl Mersin’den başlayıp Konya Karaman’da son bulan bahar göçlerine eşlik ettik.

16.05.2021Seyahat
Göz Kapağı Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Göz Kapağı Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Göz Kapağı Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Göz Kapağı Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Göz kapağı alerjisi, göz kapağı üzerinde ya da çevresinde cildin tahriş, kuru ve kaşıntılı olması durumudur. Göz kapağı alerjisi, göz kapaklarında lokalize olarak görülen ve egzamaya benzeyen bir çeşit enflamatuar cilt hastalığı olarak tanımlanabilen bir rahatsızlıktır. Göz kapağı alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.05.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

Marmara’yı nasıl bitirdik!

Marmara Denizi’nin hali için ağlaşıyoruz. Artık mavi bayraklı sahillere inanmıyoruz. Balıklar denizin altında oksijensizlikten ölüyor. Sahillerde oturanlar daha şimdiden yazlıklarına gitmek için endişe duyuyorlar.

1.06.2021

Site bahçesindeki kedi atılabilir mi?

Hayvan Hakları Evrensel Bildirgesi ve Hayvanları Koruma Kanunu’na göre kamusal-özel ayrımı olmaksızın, sokaklar, parklar, site ve apartman bahçeleri sokak hayvanlarının “yaşam ortamları”. Yeni düzenleme çıkmasa bile, şu anda yaşam ortamları ve canları, kanunen güvence altında.Site, apartman, resmi ve özel kurum görevlilerinin, kedi ve köpeklerin yerini değiştirmesi, başka yerlere götürmesi, toplaması yanında belediyeye “Kedileri-köpekleri toplayın” diye telefon etmek de yasa ihlali. Sahipsiz bir hayvanı, sokaktan, site ya da apartman bahçesinden atmak suç.

31.05.2021

Köpekleri rehabilite ediyorum, insanları eğitiyorum

21 yaşında Meksika sınırından yaşa dışı yollarla Kaliforniya’ya geçti. San Diego sokaklarında yaşadı. Geçinebilmek için köpek bakımı işine girdi ve en zor köpekleri bile sakinleştirebilen enerjisiyle kısa sürede ün kazandı. Cebindeki az parayla Los Angeles’a taşındı, araba yıkama işine başladı. Oyuncu Jada Pinkett Smith ile tanıştığında tüm hayatı değişti. 7 kitap yazdı, çok sayıda televizyon programı yaptı. Barbaros Tapan, 10 bölümlük yeni National Geographic şovu “Cesar’s Way” ile ekrana gelmeye hazırlanan Cesar Millan ile görüntülü konuştu.

30.05.2021

Hayvan besleyeni evden atabilirler mi?

Kedimiz, köpeğimiz var diye bizi evimizden çıkarmak, siteden atmak istiyorlar.”

27.05.2021

Bir Duman kedicik geldi geçti bu hayattan

Duman oğlan tam 7 yıl o genç kızla birlikte yaşadı. Ev, semt değiştirdiler birlikte, artık erişkin, çakı gibi bir delikanlıydı Dumancık. Artık evine sadece karnını doyurma amaçlı gelmeye başladı. Çünkü özgürlüğü sevmişti...

21.05.2021

Sanat aracılığıyla engelleri kaldırmanın yolu: "Ham Sanat"

1901 yılında Fransa’da doğan Jean Dubuffet, akademik sanat eğitimi almış olmasına rağmen bunun gerçek sanat olmadığını, çocukların ve akıl hastalarının yaptığı ham sanatın gerçek anlamda sanat olduğunu öne sürüyordu.

18.05.2021

Hayvan hakları

Dünyayı paylaştığımız hayvan dostlarımızın yaşama, saygı görme ve eşitlik gibi en temel haklarının koruma altına alınması bizlerin önemli görevlerinden biri.

17.05.2021