EKSTRA
MENÜ

Hayvana Eziyet

Hayvana Eziyet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hayvana Eziyet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 530 Hayvana Eziyet haberi bulunmuştur.

Hayvana Eziyet Haberleri

Kurban Bayramı ne zaman İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

2021 Kurban Bayramı'na yönelik araştırmalar, şubat ayına günler kala yoğunlaştı. Hem dini vecibelerini yerine getirmek, hem de bayram tatili planına şimdiden yön vermek isteyen pek çok kişi, Kurban Bayramı'nın 2021 takvimini araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

17.01.2021Gündem
Kurban Bayramı ne zaman İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

Yeni yılın gelmesi ve 2021'e adım atılması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de dini günler oldu. Ramazan Bayramı ile birlikte, İslam dininde idrak edilen iki Bayram'dan biri olan Kurban Bayramı'nın ne zaman kutlanacağı ve bu yıl hangi aya denk geldiği vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

11.01.2021Gündem
Kurban Bayramı ne zaman İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

2021 Kurban Bayramı'na yönelik araştırmalar, yeni yılın ilk haftasından itibaren hız kazandı. Hem dini vecibelerini yerine getirmek, hem de bayram tatili planına şimdiden yön vermek isteyen pek çok kişi, Kurban Bayramı'nın 2021 takvimini araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

5.01.2021Gündem
2021 Kurban Bayramı ne zaman İşte bu yıl Kurban Bayramının kutlanacağı tarihler

2021 Kurban Bayramı ne zaman? İşte bu yıl Kurban Bayramı'nın kutlanacağı tarihler

Yeni yılın gelmesi ve 2021'e adım atılması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de dini günler oldu. Ramazan Bayramı ile birlikte, İslam dininde idrak edilen iki Bayram'dan biri olan Kurban Bayramı'nın ne zaman kutlanacağı ve bu yıl hangi aya denk geldiği vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

1.01.2021Gündem
Antalyada tepki çeken görüntü İşkence eder gibi gezdirdi

Antalya'da tepki çeken görüntü! İşkence eder gibi gezdirdi

Son dakika haberler... Antalya'da kimliği belirsiz bir kişi, 56 saatlik sokak kısıtlamasında 'sadece evcil hayvanlarını dolaştırma' esnekliğinden faydalanıp köpeği ile dışarı çıktı. Yağmurun başlamasıyla ıslanmak istemeyen kişi aracıyla köpeğe adeta işkence eder gibi dolaştırdı. Yaşanan o anlara ait çekilen görüntüler isyan ettirdi.

26.12.2020Haber
Eziyet etti, görüntüleri paylaştı Cezası belli oldu

Eziyet etti, görüntüleri paylaştı! Cezası belli oldu

Kars'ın Digor ilçesinde sıpayı göle atarak eziyet eden 2 kişiye 947'şer lira ceza uygulandı.

26.10.2020Gündem
Deveyi kamyonetin arkasına bağlayıp kilometrelerce koşturdu

Deveyi kamyonetin arkasına bağlayıp kilometrelerce koşturdu

Bursa’da kamyonetin arkasına bağladığı deveyi trafikte koşturan sürücü Ahmet J.'ye, hayvana eziyet etmekten cezai işlem uygulandı. Polis ekipleri deveyi Ahmet J.’den alarak, Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı ekiplerine teslim edildi.

15.10.2020Haber
Tepki çeken görüntülerin ardından harekete geçildi Şanlıurfa Valisinden açıklama geldi

Tepki çeken görüntülerin ardından harekete geçildi! Şanlıurfa Valisi'nden açıklama geldi

Şanlıurfa'da dananın kesim alanına tek ayağından iş makinesine asılı götürüldüğü anların yer aldığı video, sosyal medyada tepkiye neden olmuştu. Kurbanlık hayvanı kesim alanına tek ayağından iş makinesine asılı halde götürerek eziyet ettiği belirlenen 3 kişiye idari para cezası uygulandı. Vali Abdullah Erin, "Şahıslar hakkında ayrıca adli tahkikat başlatılmıştır" dedi.

2.08.2020Gündem
Kurbanlık hayvanı elektrik veya narkozla bayıltarak kesmek caiz midir

Kurbanlık hayvanı elektrik veya narkozla bayıltarak kesmek caiz midir?

Kurban Bayramı'nın yaklaştığı bugünlerde kurban kesecek vatandaşlar bazı soruların cevaplarını merak ediyorlar. Bunlardan biri de 'Kurbanlık hayvanı elektrik veya narkozla bayıltarak kesmek caiz midir?' sorusunun cevabı. İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama

28.07.2020Gündem
Sosyal medyada trend: Tutuklansın

Sosyal medyada trend: Tutuklansın

Türkiye’de son dönemde birçok kişi şiddet, tehdit, taciz, istismar vakalarıyla ilgili sesini sosyal medyadan duyurmaya çalışıyor. Mağdurlara destek olan kullanıcılar, zanlıların tutuklanması için de ‘hastagh’ açıyor. Aynı dün ‘Arya’ isimli köpeğe tecavüz ettiği iddia edilen Volkan Uzun için açılan ‘tutuklansın’ hastagh’i gibi... Peki sosyal medya üzerinden gelen tepkiler sonucunda yeniden adli işlem yapılması ne kadar doğru? İşte uzmanların görüşleri:

24.07.2020Gündem
Görüntü büyük tepki çekti Cezası belli oldu

Görüntü büyük tepki çekti! Cezası belli oldu

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde kedinin kuyruğunu çekerek eziyet eden B.A.'ya 947 TL idari para cezası kesildi.

23.04.2020Gündem
2020 Kurban Bayramı ne zaman

2020 Kurban Bayramı ne zaman?

Ramazan ayına kısa bir süre kala, geçtiğimiz yıl ağustos ayına denk gelen Kurban Bayramı'nın bu yıl hangi tarihler arasında idrak edileceği merak konusu oldu. Kurban Bayramı kapsamında kaç gün tatil yapılacağı da vatandaşların merak ettiği bir diğer konu olarak dikkat çekiyor. Peki, 2020 kurban bayramı ne zaman?

17.04.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman

Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman?

Kurban Bayramı tatili için plan yapmak isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı tarih detaylarını araştırmaya başladı. İslam dininin buyrukları arasında yer alan Kurban Bayramı, bu yıl da huşu içerisinde idrak edilecek. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman?

19.03.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman Bu yıl Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı ne zaman? Bu yıl Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Ramazan ayına kısa bir süre merak edilen bir diğer konu da Kurban Bayramı'nın tarihi oldu. Ramazan Bayramı'ndan sonra gelen Kurban Bayramı'nın bu sene ne zaman başladığı pek çok vatandaş tarafından merakla araştırılıyor. Kurban Bayramı'nın en çok merak edilen konularından biri de tatilin kaç gün olacağı. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Bu yıl Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

10.03.2020Gündem
Midye haram mı helal mi Midye yemek günah mı Diyanet midye cevabı

Midye haram mı helal mi? Midye yemek günah mı? Diyanet midye cevabı

Midyenin yenilip yenilemeyeceği ile ilgili konu, çok merak edilen konulardan birisidir. Bu konuda detaylı bilgileri, yazımızda bulabilirsiniz. "Midye haram mı, helal mi?" ve bu konuda Diyanet'in görüşü dahil pek çok bilgiyi; sizler için derledik.

4.03.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün

Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün?

Mübarek Ramazan ayının gelmesine sayılı günler kala en çok merak edilen konulardan biri de Kurban Bayramı'nın ne zaman olacağı oldu. 2020 Kurban Bayramı'nın hangi tarihlere denk geldiğini merak eden vatandaşlar bir yandan da bu yıl Kurban Bayramı'nda kaç gün tatil yapılacağını sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün?

23.02.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman 2020 İşte Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman 2020? İşte Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı tarihi mübarek üç ayların yaklaşmasıyla araştırılmaya başlandı. Dini vecibelerini yerine getirmek isteyen Müslümanlar, 2020 Kurban Bayramı'nın ne zaman ve hangi ayda idrak edileceğini Diyanet takvimine göre sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman 2020? İşte Kurban Bayramı tarihi ve Kurban Bayramı günleri.

16.02.2020Gündem
2020 Kurban Bayramı ne zaman Kurban Bayramı tatili ne zaman

2020 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili ne zaman?

Dini vecibelerini yerine getirmek ve 2020 yaz tatili programlarına şimdiden yön vermek isteyen vatandaşlar, geçtiğimiz ağustos ayında idrak edilen Kurban Bayramı'nın 2020 yılı için idrak edileceği tarihi sorguluyor. Peki, 2020 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili ne zaman?

12.02.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek 2020 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? 2020 Kurban Bayramı tarihi

Şubat ayının gelmesiyle birlikte Kurban Bayramı'nın tarihine yönelik araştırmalar da hız kazandı. 2020'de Kurban Bayramı'nın hangi tarihe denk geleceğini merak eden vatandaşlar, konuya dair merak edilen ayrıntıları internette araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek?

6.02.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek

Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek?

2020 Kurban Bayramı'nın ne zaman idrak edileceğini sorgulayan vatandaşlar, konuyla ilgili detayları araştırmaya devam ediyorlar. Kurban Bayramı tatilini bir fırsat olarak gören vatandaşlar Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını merak ediyorlar. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek?

31.01.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı'nın tarihine yönelik araştırmalar, yeni yılın ardından hız kazandı. Yaz aylarında idrak edilecek Kurban Bayramı'nın bu yılki başlangıç tarihi ve tatilinin kaç gün olacağı merak konusu oldu. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

25.01.2020Gündem
Hayvan hakları yasasına geri sayım: Terk edene 10 bin TL ceza

Hayvan hakları yasasına geri sayım: Terk edene 10 bin TL ceza

TBMM Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Mustafa Yel, hazırladıkları 36 maddelik Hayvan Hakları Kanun Teklifi’nin iki ay içinde Meclis’e geleceğini açıkladı. Artık hayvanlar ‘eşya’ olmaktan kurtulup ‘canlı’ gibi korunacak. Hayvan hakları önlemlerini almayan belediye başkanları yargılanacak. Evdeki hayvanlara çip takılacak, sokağa bırakanlara da 10 bin TL’ye kadar ceza var. Mustafa Yel, teklifin detaylarını Hürriyet’e açıkladı:

23.01.2020Gündem
2020 Kurban Bayramı ne zaman

2020 Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Bayramı tarihi, hem kurban kesecek olan vatandaşları hem de tatil planları yapan vatandaşları oldukça meraklandırdı. Tatil planlarını 2020 Kurban Bayramı tatiline göre ayarlamak isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan dini takvimi araştırıyorlar. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı ne zaman?

20.01.2020Gündem
2020 kurban bayramı ne zaman Bayram tatili kaç gün olacak

2020 kurban bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

İslam dininde kutlanan iki bayramdan biri olan kurban bayramı, milyonlarca Müslüman tarafından heyecanla bekleniyor. Kurban ibadetini yapacak Müslümanlar bir yandan da kurban bayramı tatillerini şimdiden şekillendirmek için bayram tatilinin kaç gün olacağını araştırıyor. Peki, kurban bayramı ne zaman? Kurban bayramı tatili kaç gün olacak?

16.01.2020Gündem
2020 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek

2020 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek?

Yeni yılın başlamasıyla birlikte 2020'de yer alan dini günlere yönelik araştırmalar da hız kazandı. Vatandaşlar, 2020 kurban bayramının ne zaman idrak edileceğini ve kurban bayramı tatilinin kaç gün olacağını şimdiden sorgulamaya başladı. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? 2020 kurban bayramı tatili kaç gün?

11.01.2020Gündem
2020 Kurban Bayramı ne zaman Kurban Bayramı tatili ne zaman

2020 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili ne zaman?

Yeni yıla girmemizle en çok merak edilen konulardan biri de Kurban Bayramı'nın ne zaman olacağı oldu. 2020 Kurban Bayramı'nın hangi tarihlere denk geldiğini merak eden vatandaşlar, bir yandan da bu yıl Kurban Bayramı'nda kaç gün tatil yapılacağını sorguluyor. Peki, 2020 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili ne zaman?

2.01.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman

Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman?

2020 Kurban Bayramı'nın ne zaman başlayacağını merak eden kişiler şimdiden araştırmalara başladı. Yaz tatili planları ile Kurban Bayramı tatilini birleştirmek isteyen vatandaşlar, bu yıl Kurban Bayramı'nda kaç gün tatil olacağını ve Kurban Bayramı'nın hangi aya denk geldiğini sorgulamaya başladı. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman?

24.12.2019Gündem

Kurban Bayramı ne zaman? Diyanet takvimine göre 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün?

Yeni yıla kısa süre kala Müslümanlar için mübarek olan 2020 Kurban Bayramı tarihi gündeme gelmeye başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı dini günler takvimine göre Kurban Bayramı'nın tarihi ve tatil günleri vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman hangi tarihte? Diyanet takvimine göre 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün? İşte, 2020 Kurban Bayramı ve tatil günlerine yönelik ayrıntılar.

22.12.2019Gündem
Ceren’i katledenin seri katillerle ortak özelliği: Hayvana eziyet

Ceren’i katledenin seri katillerle ortak özelliği: Hayvana eziyet

Ordu’da Ceren Özdemir’i öldüren Özgür Arduç’un savcılık ifadesindeki “İstanbul’dayken sevdiğim kedilerin başını taşla eziyordum, birinin kalbini çıkarmıştım” şeklindeki sözleri, hayvanlara eziyet edip öldürenlerle seri katiller arasındaki bağın sorgulanmasına neden oldu. Uzmanlara göre Arduç da kriminoloji literatüründeki birçok seri katil gibi gelecekte işleyeceği cinayetlerin tatbikatını yapıyordu.

17.12.2019Gündem
Kurban Bayramı ne zaman 2020 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tarihi

Gelecek yılın tatil planlarını şimdiden yapmak isteyen vatandaşlar, 2020 Kurban Bayramı'nın hangi tarih aralığına denk geleceğini sorguluyor. Kurban Bayramı'nın ne zaman idrak edileceği Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı dini günler takviminde açıklandı. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

16.12.2019Gündem
2020 Kurban Bayramı hangi tarihte ne zaman Kurban Bayramı tatili kaç gün

2020 Kurban Bayramı hangi tarihte ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün?

Müslümanlar için mübarek olan Kurban Bayramı tarihi şimdiden vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. Kurban Bayramı'nın önümüzdeki yıl ne zamana denk geldiğinin yanı sıra tatil günleri de merak edilen diğer konulardan oldu. Peki, 2020 Kurban Bayramı hangi tarihte ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün? İşte, 2020 Kurban Bayramı hakkında merak edilen ayrıntılar.

8.12.2019Gündem
Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak 2020 Kurban Bayramı ne zaman

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? 2020 Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Bayramı ne zaman? sorusu vatandaşlar tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. Özellikle yeni yılın yaklaşmasıyla 2020 Kurban Bayramı tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. Kurban Bayramı tarihi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Peki, Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? 2020 Kurban Bayramı ne zaman? İşte, merak edilenler.

4.12.2019Gündem
2020 Kurban Bayramı ne zaman Kurban Bayramına kaç gün kaldı

2020 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı?

2020 Kurban Bayramı ne zaman sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Kurban Bayramı tatiliyle birlikte hem dini vazifelerini yerine getirecek, hem de tatil planı yapacak olan vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen tarihi merak ediyor. Peki, 2020 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı?

1.12.2019Gündem
Kurban Bayramı ne zaman İşte 2020 Kurban ve Ramazan Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2020 Kurban ve Ramazan Bayramı tarihi

Mübarek Ramazan ve Kurban Bayramı tarihi 2020 yılına kısa süre kala Müslümanlar tarafından merak konusu oldu. "Kurban Bayramı ne zaman?" sorusunun yanıtını öğrenmek isteyen vatandaşlar Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dini günler takvimine yoğunlaşarak konuyla ilgili detayları araştırıyor. İşte, Diyanet bilgisine göre, 2020 Kurban ve Ramazan Bayramı tarihleri.

27.11.2019Gündem
2020 Kurban ve Ramazan Bayramı ne zaman

2020 Kurban ve Ramazan Bayramı ne zaman?

Yeni yıla kısa bir süre kala, İslam dininde kutlanan iki bayram olan Ramazan ve Kurban bayramlarının gelecek yılki tarihi şimdiden merak konusu oldu. Peki, 2020 Kurban ve Ramazan Bayramı ne zaman?

23.11.2019Gündem
Kurban nasıl kesilir Kurban kesiminde ne yapılır

Kurban nasıl kesilir? Kurban kesiminde ne yapılır?

Kurban kesimi esnasında dikkat edilecek bazı hususlar yer almaktadır. Kurban kesilirken hayvanı incitmemek bunlardan birisidir. Kurban kesimi esnasında tekbir getirilmeli ve kurban duası okunmalıdır. İşte, kurban kesiminde neler yapılması gerektiği konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı kaynağından alınan bazı bilgiler

11.08.2019Gündem
Kurban kesme duası nedir Kurban duası ayeti nedir

Kurban kesme duası nedir? Kurban duası ayeti nedir?

Kurban kesme duası, 11 Ağustos Pazar günü ibadetlerini yerine getirecek olan binlerce vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Peki, kurban kesme duası nedir ve ayeti nedir? İşte, kurban kesme duası ve ayeti hakkında merakla araştırılan bazı bilgiler

10.08.2019Gündem
Kasaplardan kurbanlık için öneriler

Kasaplardan "kurbanlık" için öneriler

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ, "Kurbanlık kesimi, bilen bir kişiye yaptırılmalı. Et, kendi halinde biraz soğuduktan sonra parçalanmalı, soğuduktan sonra buzdolabına kaldırılmalı. Kurban eti parça olarak getirildiğinde kasaplarda yaklaşık 50 liraya işlenir, kıyma çekimlerinin kilogramı ise 1-2 lira arasında değişiyor" açıklamasında bulundu.

6.08.2019Ekonomi
Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek Bayram tatili kaç gün ve ne zaman başlayacak

Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? Bayram tatili kaç gün ve ne zaman başlayacak?

İnsanın manevi anlamda Allah’a yakınlaşmasına vesile olurken, malî yönüyle de sosyal dayanışmayı güçlendiren Kurban Bayramı için kısa bir süre kaldı. Bu önemli günün ne zaman idrak edileceğini merak eden milyonlarca Müslüman, temmuz ayının son günleri ile birlikte araştırmalarına hız verdi. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? Bayram tatili kaç gün ve ne zaman başlayacak?

20.07.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Anlaşın artık, yeter!

Son olarak Antalya Kepez’de arka ayaklarını hortumla bağladığı köpeğe tecavüz eden sapığın serbest kalışını izledik çaresizce.

18.08.2020

Sevgi göstermek yetmez, yasa nerede?

Parlamentoda görev yapan gazetecilerin tamamı, son on yıl içerisinde en az bir kez, “Hayvan hakları yasası hazırlanıyor” haberi yaptı. Hayvanseverleri temsil eden dernek temsilcileri, onlarca kez Meclis’e gelerek önerilerini dile getirdi.

30.05.2020

Vicdanınız kurusun

Sapanca’da bacakları kesilerek ölüme terk edilen yavru köpek, kabuğu taşla ezilen kaplumbağa, yere çarpılarak hunharca katledilen kedi ve şimdi de kangallara parçalatılan sıpa... Tepki gösterilmezse gözaltına dahi alınmayan işkenceciler, 300-500 lira gibi cezalarla aramıza dönüyor. Peki, bu vahşetin önüne nasıl geçilecek? İşte yanıtı...

5.05.2020

Bir EBA takipçisi olarak sayın Bakan’a bir öneri

Görünen köy kılavuz istemez; okulların bugünden yarına açılmayacağı aşikar.

26.03.2020

‘Hayvanseverlere yeni yıl müjdesi’

DÜN TBMM Başkanı Mustafa Şentop aradı. Ve yıllardır beklediğimiz hayvan hakları yasası için bir müjde verdi.

17.11.2019

Şule Çet soruşturmasında bence eksikler var

PROFESÖR Sevil Atasoy çok yönlü bir hoca.

15.10.2019

Ölmek mi telef olmak mı?

Haber dilinden “telef oldu” kelimesini çıkarılım önerisini getirildiğinde, bir hayvan sele kapıldıysa “selde boğuldu”, yandıysa “yanarak öldü” dediğinde ne kadar sevinmiştim.

6.08.2019

Hayvanlarla ilgili çok acı haberler

Hayvana eziyet olaylarının ardı arkası kesilmiyor. Yaşananlara yürek dayanmıyor. Acı vakalara her gün yenileri ekleniyor. Merhamet zorla sağlanamasa da caydırıcı cezalar bu dramı engellemekte etkili olacaktır.

2.08.2019

Çöp içeriğe büyük darbe...

Instagram’daki çöp içerikle ilgili uzun süredir ısrarla yazıyorum, çünkü sistem kötü paranın iyi parayı kovması gibi kötü içeriğin iyi içeriği kovması üzerine kurulu...

19.07.2019