MENÜ

Hayvan Hakları Federasyonu

Hayvan Hakları Federasyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hayvan Hakları Federasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 487 Hayvan Hakları Federasyonu haberi bulunmuştur.

Hayvan Hakları Federasyonu Haberleri

Trabzonda vurdukları ayıya işkence eden avcılar kamerada

Trabzon'da vurdukları ayıya işkence eden avcılar kamerada

TRABZON'un Of ilçesinde avcıların öldürdüğü ayıya işkence ettikleri görüntüler paylaşılan sosyal medyada tepki çekti. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) avcılarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

12.07.2020Haber
Vahşetin görüntüleri Önce öldürdüler sonra işkence ettiler

Vahşetin görüntüleri! Önce öldürdüler sonra işkence ettiler

Trabzon'un Of ilçesinde, avcıların öldürdüğü ayıya işkence ettiği görüntüler paylaşıldığı sosyal medyada kullanıcıların tepkisini topladı. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) avcılarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

12.07.2020Gündem
Vurduğu ayıyı köpeklere parçalatmıştı... O cani serbest

Vurduğu ayıyı köpeklere parçalatmıştı... O cani serbest

Hürriyet’in dün ‘Vicdansızlar’ başlığıyla yayınladığı haberden sonra jandarma ekipleri harekete geçti. Yavru ayıyı vurduktan sonra köpeklerine parçalatan Tanju Çakmak gözaltına alındı. Ardından çıkarıldığı mahkemede serbest bırakıldı.

11.07.2020Gündem
Vicdansızlar Artvinde yavru ayıyı vurdular: Tepki çeken olayda son dakika gelişmesi

Vicdansızlar! Artvin'de yavru ayıyı vurdular: Tepki çeken olayda son dakika gelişmesi

ARTVİNin Arhavi ilçesinde çıktığı avda yavru ayıyı tüfekle vuran ve can çekişirken üzerine köpekleri salan Tanju Ç., jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Görüntüler sosyal medyada infial yaratmıştı...

10.07.2020Gündem
Meclis’te avcılık kapışması

Meclis’te avcılık kapışması

Merkez Av Komisyonu’nun yapısını değiştiren düzenleme, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda avcılar ile hayvanseverler arasında tartışmaya neden oldu.

3.07.2020Gündem
Amanoslarda sarı benekli semender görüntülendi

Amanoslar'da 'sarı benekli semender' görüntülendi

OSMANİYE'de, Amanos Dağları eteklerindeki Zorkun Yaylası'nda, nesli tükenmekte olan 'sarı benekli semender' görüntülendi.

1.07.2020Gündem
Artık güvende ve mutlu yaşayacaklar

Artık güvende ve mutlu yaşayacaklar

Çoban köpeklerinin saldırtıldığı eşek, vahşet görüntüleri tepki çekince Hayvan Hakları Federasyonu’nca (HAYTAP) sahiplenildi. Tedavisine başlandı. Yakında federasyonun Bursa’daki ‘Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne götürülecek. HAYTAP Başkanı Av. Ahmet Kemal Şenpolat’la bu yeni tesisi konuştuk.

Zeynep yeni yuvasında

Zeynep yeni yuvasında

Berat Kaya’ya ait 2 çoban köpeğinin saldırıp yaraladığı eşek, Bursa’daki Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne yerleştirilerek koruma altına alındı. Çiftlikte eşeğe ‘Zeynep’ adı verildi.

6.05.2020Gündem
Köpeklerin saldırdığı eşek, Emekli Hayvanlar Çiftliğine yerleştirildi

Köpeklerin saldırdığı eşek, 'Emekli Hayvanlar Çiftliği'ne yerleştirildi

ANKARA'da, sahipleri tarafından verilen komutla 2 çoban köpeğinin saldırıp yaraladığı eşek, Bursa’daki 'Emekli Hayvanlar Çiftliği'ne yerleştirilirek, koruma altına alındı.

5.05.2020Gündem
Bir cani daha serbest

Bir cani daha serbest

Hayvanlara yapılan şiddet durmak bilmiyorken bir olay da Ankara’da yaşandı. Berat Kaya 2 çoban köpeğini bir eşek ile sıpasına canice saldırttı. Sıpa can verirken, eşek HAYTAP ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yardımıyla kurtarıldı.

5.05.2020Gündem
Ankarada yavrusuna köpeklerin saldırtıldığı eşek kurtarıldı

Ankara'da yavrusuna köpeklerin saldırtıldığı eşek kurtarıldı

Başkentte, kangal köpeklerinin anne eşek ve sıpasına saldırtılması görüntüleri sonrası harekete geçen Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle anne eşeği kurtardı.

4.05.2020Haber
Anneleri ölen yavru kedilere, özel yapım kuvözde tedavi

Anneleri ölen yavru kedilere, özel yapım kuvözde tedavi

OSMANİYE'de, bir okulun arşiv bölümünde anneleri ölmüş halde bulunan üç yavru kedi, düşük fiyata mal edilen özel yapım kuvözde tedavi altına alındı. İçerisindeki ultraviyole ışık sayesinde zararlı bakterilerden de korunan yavru kediler, şırıngayla verilen sütle beslendi.

6.04.2020Gündem
Aç kalan sokak hayvanlarını nöbetleşe besliyorlar

Aç kalan sokak hayvanlarını nöbetleşe besliyorlar

EDİRNE'de, koronavirüs önlemleri kapsamında halkın 'evde kal' çağrılarına uymasıyla sokak hayvanlarının aç kalmaması için belediye ekipleri ile hayvan dostu dernekler, 'nöbetleşe besleme' etkinliğini başlattı. Edirne Belediye Başkanı Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, "Şehrin başka yerlerinde besleme yapan hayvan severlerimiz vardı, biz onlarla birlikte bir proje yaptık ve günleri paylaştık. Onlar da şu an Edirne Belediyesi ile birlikte şehrin diğer yerlerinde bizimle birlikte besleme yapıyorlar" dedi.

31.03.2020Gündem
Koronanın sessiz mağdurları

Koronanın sessiz mağdurları

Koronavirüsle mücadelede herkes mümkün olduğunca evde kalmaya çalışıyor. Restoranlar sadece paket servis yapabiliyor. Kafeler, pastaneler kapandı. Bu durum sokak hayvanlarını da etkiledi. Birçoğu esnaf tarafından beslenen, önemli bir kısmı da şehir dışındaki bölgelerde olan sokak hayvanları için hayvanseverlerden uyarılar:

26.03.2020Gündem
3üncü kattan düşünce bacağı kırılan kedi ameliyatla sağlığına kavuştu

3'üncü kattan düşünce bacağı kırılan kedi ameliyatla sağlığına kavuştu

OSMANİYE'de, bir apartmanın 3'üncü katındaki dairenin balkonundan düşüp, sol arka bacağı kırılan kedi, ameliyatla sağlığına kavuştu.

23.03.2020Gündem
Fındık Turhalda toprağa verildi

'Fındık' Turhal'da toprağa verildi

Tokat'ın Turhal ilçesinde Kayacık Köyü okulunun önlük giydirilerek maskotu haline gelen ve 'gençlik hastalığı' nedeniyle 2 gün önce Ankara'da ölen 'Fındık' adlı yavru köpek toprağa verildi.

10.03.2020Gündem
Üniversiteliler, kızaklarla hayvanlar için yiyecek taşıdı

Üniversiteliler, kızaklarla hayvanlar için yiyecek taşıdı

OSMANİYE'de bir grup üniversiteli genç, doğadaki hayvanlar için kızakla yiyecek taşıdı. Avcıların hayvanların yerlerini tespit etmemesi için önlem amaçlı yiyecekleri kızakla çektiklerini belirten grup, yiyecekleri doğaya bıraktı.

20.02.2020Gündem
Sosyal medyadan çağrı yapılmıştı... Polisler seferber oldu

Sosyal medyadan çağrı yapılmıştı... Polisler seferber oldu

Kütahya’nın Gediz ilçesinde sosyal medyadan çağrı yapan hayvansever sayesinde kulakları kesilen köpek tedavi altına alındı.

12.02.2020Gündem
Motosikletle sürüklenen köpek ölmek üzereyken bulundu

Motosikletle sürüklenen köpek ölmek üzereyken bulundu

AYDIN'ın Nazilli ilçesinde, seyir halindeki bir motosikletin arkasına bağlanıp, zorla götürülürken araç sürücüleri tarafından çekilen görüntüleri sosyal medyada paylaşılan köpek, hayvanseverler tarafından ölmek üzereyken bulundu. Patileri kanlar içinde olan ve açlıktan bitkin düştüğü belirlenen köpek veteriner kliniğinde tedaviye alındı.

6.02.2020Gündem
Kapıkulede 14 köpek yavrusu kaçakçıların elinden kurtarıldı

Kapıkule'de 14 köpek yavrusu kaçakçıların elinden kurtarıldı

Kapıkule Gümrük Kapısı'nda gerçekleştirilen operasyonda, yasa dışı yollardan Türkiye'ye sokulmak istenen 14 köpek yavrusu koruma altına alındı.

4.12.2019Ekonomi
Yaralı bulduğu köpeğin tedavisi için 75 kilometre yol katetti

Yaralı bulduğu köpeğin tedavisi için 75 kilometre yol katetti

ADANA'nın İmamoğlu ilçesinde yaşayan Abdulsamet Doğan, aksayarak yürürken bulduğu çoban köpeğini, tedavi için 75 kilometre uzaklıktaki Osmaniye'ye getirdi. Ayağında çatlak bulunduğu ortaya çıkan köpek tedaviye alındı.

4.11.2019Gündem
Sokak canlarına şarkılı destek

Sokak canlarına şarkılı destek

 Okan Tok ve Umut Akyürek, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde çıkardıkları “Onların da Gözyaşları Var” single’ıyla sokak hayvanlarına el uzattı.

11.10.2019Magazin
Hepsine kocaman alkış Hayvanları Koruma Günü’ne özel kampanyalar

Hepsine kocaman alkış! Hayvanları Koruma Günü’ne özel kampanyalar

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde birçok marka sevimli dostlarımızdan desteklerini esirgemiyor, yaptıkları kampanyalarla yüz güldürüyor.

4.10.2019Etkinlikler
Petival Hayvanseverlerle Buluştu

Petival Hayvanseverlerle Buluştu!

Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde bu kez dördüncüsü düzenlenen Türkiye'nin ilk Evcil Hayvan ve Yaşam Festivali ''Petival'', 20-21-22 Eylül’de Bebek Parkı’nda hayvanseverlerle buluştu.

Türkiyenin ilk evcil hayvan ve yaşam festivali Petival’e büyük ilgi

Türkiye'nin ilk evcil hayvan ve yaşam festivali Petival’e büyük ilgi

Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde bu kez dördüncüsü düzenlenen Türkiye'nin ilk Evcil Hayvan ve Yaşam Festivali ''Petival'', 20-21-22 Eylül’de Bebek Parkı’nda hayvanseverlerle buluştu.

24.09.2019Etkinlikler
Kapıkulede yolcunun çantasından 11 köpek yavrusu çıktı

Kapıkule'de yolcunun çantasından 11 köpek yavrusu çıktı

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan Türkiye’ye yasa dışı yollarla bir çanta içerisinde 11 köpek yavrusunu sokmak isteyen şahıs yakalandı.

24.09.2019Gündem
Petival başlıyor

Petival başlıyor

Eylül ayında dördüncüsü düzenlenecek olan Türkiye'nin ilk Evcil Hayvan ve Yaşam Festivali “Petival”, birbirinden farklı etkinlikler ve sürprizler ile 20-21-22 Eylül'de Bebek Parkı'nda gerçekleşecek.

11.09.2019Keyif
Bu hafta sonu eğleniyoruz

Bu hafta sonu eğleniyoruz

Eylül’le beraber festivaller de coştu. Sadece bu hafta sonu katılabileceğiniz birbirinden renkli altı etkinlik var. Şehre dönüş işte böyle kutlanır!

Kaçan ardıç kuşu ağacını da götürdü

Kaçan ardıç kuşu ağacını da götürdü

- TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu’na bir rapor sunan Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Timur Ugan, Trakya’daki Istranca Ormanları’nda kaçak avcıların patlattığı silahlar yüzünden ardıç kuşlarının Trakya’yı terk ettiğini söyledi. Ugan, “Istranca Ormanları’na girdiğimde artık gözlerim yaşarıyor. Artık ardıç ağacı yetişmiyor. Çünkü yalnızca ardıç kuşunun dışkısıyla yetişen bir ağaç türü” iddiasında bulundu. Timur Ugan’ın geçen hafta kaçak avcılıkla ilgili TBMM’ye yaptığı sunum tutanaklara şöyle geçti:

9.06.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Hayvanseverler katliamın peşini bırakmıyor

Hayvanseverler Ankara Sincan'da yaşanan hayvan katliamının peşini bırakmıyor.Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Ankara Temsilcisi Pelin Sayılgan, Sincan’da bir parktaki köpek ve kuşları zehirli tavuk ile katleden İsmail K. (51) ve diğer şüpheliler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

7.02.2020

Benzer fotoğrafı vekiller de versin

İZMİR il başkanlarının bir araya gelmelerini çok olumlu bulmuştum.

22.01.2020

Hala beklediğim yorumları duymadım

Hayvan Hakları Federasyonu İzmir Temsilcisi Esin Önder ile Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy arasında bir polemik yaşanıyor.

15.01.2020

Dün dündür, bugün bugündür (mü?)

DAHA önce de birkaç kez yazdığım gibi...

15.01.2020

Can dostları koruyamadık

Dün '4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ydü. Belediyeler başta olmak üzere birçok kuruluş can dostlarların haklarıyla ilgili özel programlar yaptı. Beytepe’de ortaya çıkan hayvan katilleri ise, zehirli sosislerle 2 köpeği daha katletti. Aynı noktada 7’nci katliamın yaşanmasına isyan eden hayvanseverler, sorumluların bulunmasını ve cezaların ağırlaşmasını istiyor.

6.10.2019

Vicdansızlar

Başkent’te zehirli yiyeceklerle yapılan hayvan katliamlarının son adresi İncek oldu. Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı’nın yanı başındaki boş arazide çevre sakinleri tarafından yapılan kulübede beslenen altı köpek, kimliği belirsiz kişilerin bölgeye attığı zehirli etlerle katledildi.

14.09.2019