MENÜ

Hayrettin Karaca

Hayrettin Karaca ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hayrettin Karaca haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 717 Hayrettin Karaca haberi bulunmuştur.

Hayrettin Karaca Haberleri

Turgay Tanülkünün gözyaşları

Turgay Tanülkü'nün gözyaşları

Üsküdar Üniversitesi Senatosu tarafından 24 altın değeri yaşatmak amacıyla kamuoyu tarafından alanında örnek olan kişi ve kurumlara verilen Yüksek İnsani Değerler Ödülleri, beşinci kez sahiplerini buldu. Törende ödül alan Devlet Tiyatroları Sanatçısı Turgay Tanülkü, ödülünü alırken duygusal anlar yaşadı. Tanülkü duygu yüklü konuşmasında bu ülkeye çok şey borçlu olduğunu söyledi.

6.03.2020Magazin
Toprak dedeye veda

'Toprak dede'ye veda

97 yaşında hayatını kaybeden TEMA Vakfı’nın kurucusu ve Onursal Başkanı Hayrettin Karaca, son yolculuğuna uğurlandı. ‘Toprak Dede’ olarak anılan Karaca için dün İstanbul’da tören düzenlendi.

23.01.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Toprak Dede için taziye telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan "Toprak Dede" için taziye telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEMA Vakfı kurucularından Hayrettin Karaca’nın vefatı nedeniyle TEMA Vakfı onursal başkanlarından Nihat Gökyiğit ile Hayrettin Karaca’nın torunu Yeşne Karaca İren ile telefonda görüşerek, taziyelerini iletti.

22.01.2020Gündem
Bakan Selçuk öğrencilerle ‘Toprak Dede’ anısına fidan dikti

Bakan Selçuk öğrencilerle ‘Toprak Dede’ anısına fidan dikti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve öğrenciler, iki gün önce hayatını kaybeden ve ‘Toprak Dede’ olarak anılan Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca (97) anısına fidan dikti.

22.01.2020Eğitim
Hayrettin Karaca anısına fidanlar toprakla buluştu

Hayrettin Karaca anısına fidanlar toprakla buluştu

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, çocukların 'Toprak Dedesi' Hayrettin Karaca anısına başlattığı kampanya kapsamında Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 100 fidan toprakla buluştu.

22.01.2020Gündem
Hayrettin Karaca için cenaze töreni düzenlendi

Hayrettin Karaca için cenaze töreni düzenlendi

97 yaşında hayatını kaybeden, TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı 'Toprak Dede' Hayrettin Karaca için bugün Cemal Reşit Rey Salonu'nda tören düzenlendi.

22.01.2020Haber
Hayrettin Karaca için ilk tören düzenlendi

Hayrettin Karaca için ilk tören düzenlendi

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı Kurucu Onursal Başkanı 97 yaşında hayatını kaybeden, 'Toprak dede' olarak bilinen Hayrettin Karaca için veda töreni düzenlendi.

22.01.2020Gündem
Toprak dedeye duygulandıran veda

'Toprak dedeye' duygulandıran veda

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı Kurucu Onursal Başkanı 97 yaşında hayatını kaybeden, 'Toprak dede' olarak bilinen Hayrettin Karaca için veda töreni düzenlendi.

22.01.2020Gündem
Toprak Dedeyi kırmızı kazakla andılar

'Toprak Dede'yi kırmızı kazakla andılar

KAYSERİ İl Milli Eğitim Müdürü Celal Ekinci ve öğrenciler, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca'yı, kırmızı kazak giyerek andı.

22.01.2020Gündem
‘Toprak Dede’ye 100’er fidanla veda

‘Toprak Dede’ye 100’er fidanla veda

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Toprak Dede olarak anılan Tema Vakfı’nın kurucusu ve Onursal Başkanı Hayrettin Karaca anısına 81 ilde 100’er fidan dikeceklerini açıkladı. Fidanlar Toprak Dede ile aynı gün toprakla buluşacak.

22.01.2020Gündem
Türkiye ‘Toprak Dede’sini kaybetti... Ağaçlar ağlıyor

Türkiye ‘Toprak Dede’sini kaybetti... Ağaçlar ağlıyor

TEMA Vakfı’nın kurucusu ve Onursal Başkanı, tekstilci ve çevreci, Türkiye’nin ‘Toprak Dede’si Hayrettin Karaca, 97 yaşında vefat etti. “Ben sanayici değil, hep doğayla iç içe olmak istiyordum” diyen Karaca son nefesini binlerce bitki, çiçek, ağacın bulunduğu ‘Ağaç Müzesi’nde verdi.

21.01.2020Gündem
Hayrettin Karaca hayatını kaybetti

Hayrettin Karaca hayatını kaybetti

Tarım üzerine çalışmalarıyla bilinen ve ‘Toprak Dede’ olarak adlandırılan Hayrettin Karaca 97 yaşında yaşamını yitirdi. Hayrettin Karaca, TEMA Vakfı'nın kurucusu ve onursal başkanıydı.

20.01.2020Haber
Son dakika: Toprak Dede Hayrettin Karaca hayatını kaybetti

Son dakika: Toprak Dede Hayrettin Karaca hayatını kaybetti

Hayrettin Karaca'dan bugün üzücü bir son dakika haberi geldi... Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca 97 yaşında vefat etti.

20.01.2020Gündem
Hayrettin Karaca kimdir Hayrettin Karacanın biyografisi

Hayrettin Karaca kimdir? Hayrettin Karaca'nın biyografisi

'Toprak dede' diye bilinen Hayrettin Karaca 97 yaşında yaşamını kaybetti. TEMA Vakfı'nın kurucusu olan Hayrettin Karaca Birleşmiş Milletler (BM) tarafından da 'Orman Kahramanı' unvanına da layık görülen bir isimdi. İşte, Hayrettin Karaca hakkında tüm ayrıntılar...

20.01.2020Gündem
Atatürk’ümüzü Berlin’de de görmek istiyoruz

Atatürk’ümüzü Berlin’de de görmek istiyoruz

1970’li yılların sonlarında Bochum Ruhr Üniversitesi’nde öğrenciyken tanıştığım, sonraları Almanya’da Berlin, Köln, Karlsruhe, Stuttgart Türk Başkonsolosluklarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşesi olarak görev yapan Metin Erdoğan’la yıllar sonra Berlin’de karşılaştık.

7.09.2019Avrupa
Hayrettin Karacanın eski şoförü ölü bulundu

Hayrettin Karaca'nın eski şoförü ölü bulundu

TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca'nın bir dönem makam şoförlüğünü yapan Şaban Çelen, Karabük'teki evinde ölü bulundu.İki gündür Şaban Çelen'den (56) haber alamayan yakınları, Çelen'in yalnız yaşadığı Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan dairesine geldi. Yanlarında bulunan anahtarla kapıyı açan yakınları, Çelen'i yatağında hareketsiz bir halde buldu.Durumun bildirilmesi üzerine eve gelen sağlık ve polis ekipleri, Çelen'in öldüğünü belirledi. Evde inceleme yapan polis ekipleri, ölümün şüpheli bulunması üzerine Çelen'in cesedini otopsi için Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı.Çelen'in bir dönem TEMA Vakfı Kurucu ve Onursal Başkanı Hayrettin Karaca'nın makam şoförlüğünü yaptığı, daha sonra emekli olduğu belirtildi.Bir çocuk babası Çelen'in yaklaşık 10 yıl önce eşinden ayrıldığı ve yalnız yaşadığı öğrenildi.

21.06.2019Haber
Hayrettin Karacanın eski şoförü ölü bulundu

Hayrettin Karaca'nın eski şoförü ölü bulundu

TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca'nın bir dönem makam şoförlüğünü yapan Şaban Çelen, Karabük'teki evinde ölü bulundu.

21.06.2019Gündem
Asırlık Çift Geyik Karaca konkordato istedi

Asırlık Çift Geyik Karaca konkordato istedi

Türkiye tekstil sektörünün en köklü markalarından biri olan Çift Geyik Karaca için konkordato talep edildi. DAVA dilekçesinde, şirketin döviz cinsi kredilerinin mali dengeyi bozduğu kaydedildi. Asırlık markanın Türkiye ve Azerbaycan’da toplam 90 mağazası bulunuyor. Türkiye tekstil sektöründe ilk ihracat yapan firma olarak kayıtlara geçen markanın temelleri 1917 yılına dayanıyor.

28.12.2018Ekonomi
Sen çok yaşa Toprak Dede

Sen çok yaşa Toprak Dede!

5 Haziran'daki Dünya Çevre Günü'ne bir müjdeyle giriyoruz: Türkiye'nin en önemli çevre kuruluşlarından TEMA Vakfı 700 bininci gönüllüye ulaştı. Bu sayı, Türkiye'de 50 ilden, dünyada da İzlanda, Karadağ, Malta gibi 12 ülkeden daha büyük bir nüfus demek...96 yaşındaki Toprak dede Hayrettin Karaca ve 93 yaşındaki Yaprak Dede Nihat Gökyiğit... İkisi de 'Artık görevimizi gençlere bıraktık' diyerek röportaj tekliflerini geri çeviriyordu. Teklifimizi, 700 bininci üyenin hatırına kabul ettiler.

2.06.2018Seyahat
Neden hep aynı kazağı giyiyor

Neden hep aynı kazağı giyiyor?

5 Haziran’daki Dünya Çevre Günü’ne bir müjdeyle giriyoruz: Türkiye’nin en önemli çevre kuruluşlarından TEMA Vakfı 700 bininci gönüllüye ulaştı. Bu sayı, Türkiye’de 50 ilden, dünyada da İzlanda, Karadağ, Malta gibi 12 ülkeden daha büyük bir nüfus demek... Vakfın, Türkiye genelinde 81 il, 303 ilçe, 51 mahalle ve 142 üniversitedeki gönüllüleriyle tam 577 noktada temsilcisi bulunuyor. TEMA’nın bugün ulaştığı bu devasa sayıları aslında bundan 26 yıl önce iki kişi baş başa vererek kurdu: 96 yaşındaki Toprak Dede Hayrettin Karaca ve 93 yaşındaki Yaprak Dede Nihat Gökyiğit... İkisi de “Artık görevimizi gençlere bıraktık” diyerek röportaj tekliflerini geri çeviriyordu. Teklifiminizi, 700 bininci üyenin hatırına kabul ettiler.

Manisa dünyaya tanıtacak

Manisa dünyaya tanıtacak

Manisa'nın bugünkü yeşil görünümüne kavuşmasının mimarı olan ve ‘Manisa Tarzanı’ olarak anılan Ahmet Bedevi, ölümünün 55’inci yılında Şehzadeler ilçesi Çatal Mezarlığı'ndaki mezarı başında anıldı.

31.05.2018Gündem
5 günde Mogan’ı, 42 günde Sapanca’yı içiyoruz

5 günde Mogan’ı, 42 günde Sapanca’yı içiyoruz

Elektriğine yetişmek için 20 Keban Barajı gerekiyor, sadece 42 günde Sapanca Gölü kadar su kullanıyor, yılda 1 milyondan fazla inek yiyor, her gün 18 bin ton evsel atık çıkarıyor... Rakamlar korkutucu! Türkiye’nin zaten sınırlı kaynaklarını tek başına İstanbul tüketiyor!

31.03.2018Hürriyet Pazar
Türkiyenin en güzel 10 bahçesi

Türkiye'nin en güzel 10 bahçesi

Şehir hayatı bizleri doğadan kopardı. Bari hafta sonları başınızı işten kaldırıp doğaya koşun. Farklı tasarımları, etkinlikleri ve dünyanın dört bir tarafından gelen eşsiz bitkileri görebileceğiniz en güzel bahçeleri sizin için seçtik.

31.08.2015Seyahat

Yazar Sonuçları

Feray için adalet

Feray, Mersin Toros Üniversitesi’nde son sınıf öğrencisiydi. Suçsuz, savunmasız, masum olduğu halde 19 Eylül 2017 tarihinde o sırada polis olan Fatih Burak Aykul tarafından öldürüldü. Mahkeme, delilleri yok eden, karartan katile indirimli 5 yıl 3 ay ceza verdi ve katil 4 Ocak 2019 tarihinden bu yana serbest, sokakta geziyor. Hak, hukuk, adalet bunun neresinde?

6.03.2020

Yakın yardımcı

14 yıl evvel Bülent Bey’in, geçen hafta da Rahşan Hanım’ın ebediyete intikali Türk siyasi hayatında bir dönemin kapanışıdır. Sonuçta partinin lideri Bülent Bey’di, yakın yardımcısı da Rahşan Hanım.

26.01.2020

Söyleyin, kaç kişi ‘vatan nöbetini’ böyle bitirdi?

TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı, iki toprak sevdalısı, ‘Toprak Dede’ Hayrettin Karaca ve ‘Yaprak Dede’ A. Nihat Gökyiğit tarafından 1992 yılında kurulmuştu.

23.01.2020

TEMA kavgası

‘Toprak dede’ Hayrettin Karaca, ‘yaprak dede’ Nihat Gökyiğit tarafından 1992’de kurulan TEMA Vakfı, ismini korumak için TEMA Okulları’na dava açtı. Bilirkişi raporu Tema’dan yana çıkarsa iki girişimcinin kurduğu okul adını değiştirmek zorunda kalacak.

25.08.2019

Hangi bedeli ödeyecekler

Bazı internet siteleri, haberi şöyle verdi:

27.07.2019

Deniz körfezle hâlâ buluşamadı!

Rus Sberbank’ın sahibi olduğu Denizbank’ın Körfez ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri’ne satışında işlerin yavaş ilerlemesi vazgeçildiğine dair söylentileri arttırıyor. Ancak alıcının da satıcının da vazgeçmediği 3.2 milyar dolarlık bu satışın hızlanması Ankara’nın onayına bağlı.

18.08.2018

Bir bitki türü bile eksilse doğanın dengesi bozulur

TEKFEN Holding’in ve kendi adını taşıyan ANG (Ali Nihat Gökyiğit) Vakfı’nın kurucusu Nihat Gökyiğit, İstanbul’un Anadolu yakasında TEM otoyolu ve iş-rezidans kulelerinin sınırlarını çizdiği Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’ndeki turumuza rehberlik ederken, 2003 yılını anımsadı:

23.06.2018

İyi ki doğdun TEMA

TEMA Vakfı, ülkemizde doğa dendiğinde akla gelen belki de ilk adres.

13.09.2017

Helal ile haramı bilmek: Türkiye’nin en değerli coğrafyası Macahel

DOĞU Karadeniz’in bilgi ve üretimle değerini daha da arttıran bir isim; Nihat Gökyiğit... Artvin’in gerçek üstü güzellikteki doğasını, özellikle de Macahel vadisini koruyor; arıcılık ve bal üzerindeki projeleriyle onlara öncülük yapıyor; doğa turizmi ve organik tarım üzerine yeni projeleriyle yeni sahalar açıyor; vakfı aracılıyla gerektiğinde sosyal sorumluluk projelerine her türlü desteği yapıyor.

28.08.2017

“Çok geç” diye bir zaman yoktur...

Yaşlandığımız için eğlenmekten, oynamaktan, yaşamaktan vazgeçmeyiz. Eğlenmek, oynamak ve yaşamaktan vazgeçtiğimiz için yaşlanırız. Bir hayaliniz olmalı mutlaka... Hayallerinizi kaybettiniz mi, ölürsünüz. Etrafımızda dolaşan pek çok kişi aslında ölü ve bundan kendilerinin bile haberi yok!

9.08.2017

OHAL neye mal olabilir

21 Temmuz 2016 Perşembe günü saat 01.00’den itibaren 90 günlük bir süre için başlayan Olağanüstü Hal devam ediyor.

31.10.2016