EKSTRA
MENÜ

Hayrabolu

Hayrabolu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hayrabolu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 825 Hayrabolu haberi bulunmuştur.

Hayrabolu Haberleri

‘Marmara’yı Batı Anadolu’ya bağladık’

‘Marmara’yı Batı Anadolu’ya bağladık’

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, memlekete eserler kazandırmanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

29.11.2020Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açılış Törenine katıldı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açılış Töreni'ne katıldı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Devlet milletindir, bütün imkan ve kaynaklarıyla millete aittir. Devletin millete, milletin de devlete erişiminin yani adalete, hukuka erişiminin önündeki her taş kaldırılmalıdır, kaldırılacaktır. Türkiye, bütün organize şebekelere inat, uluslararası, yurt içi şebekelere inat, bu hedeflerinden asla vazgeçmeyecek, vazgeçirilemeyecektir." dedi.

28.11.2020Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açılış Törenine katıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açılış Töreni'ne katıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Asya-Avrupa koridorunun ilk parçası olan Halkalı-Kapıkule demiryolu projesine ilişkin, "Projenin tamamlanmasıyla Halkalı-Kapıkule (Edirne) arası yolcu seyahat süresi 4 saatten 1 saat 20 dakikaya; yük taşıma süresi ise 6 saat 30 dakikadan 2 saat 20 dakikaya düşecek" dedi.

28.11.2020Ekonomi
Doğa turizmi açısından oldukça zengin: Tekirdağ

Doğa turizmi açısından oldukça zengin: Tekirdağ

Doğası, tarihi ve kültürel yapısının yanı sıra ekstrem sporlardan hoşlananlar için yamaç paraşütü, kamp ve karavan turizmi tercih edenler için de uygun alanları bulunan Tekirdağ, İstanbul'a yakınlığını avantaja çevirmek istiyor.

19.11.2020Seyahat
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan Tekirdağ Şehir Hastanesinin açılışında konuştu

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan Tekirdağ Şehir Hastanesi'nin açılışında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tekirdağ Şehir Hastanesinin açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında sağlık çalışanlarına şiddete çok sert tepki göstererek, 'Özellikle sağlık personelimize karşı bazı yerlerde yapılan haysiyetsiz, terbiyesiz bazı saldırılar bunların bir kere kadir kıymet bilmeyişinin bir alameti farikasıdır. Onlar da bedellerini zaten ama bu dünyada ama ebedi alemde ödeyeceklerdir' ifadelerini kullandı.

13.11.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu Dev hastanenin adı belli oldu

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Dev hastanenin adı belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Tekirdağ 7. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada açılışı yapılacak şehir hastanesine İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi adının verildiğini açıkladı. Erdoğan, ''Ekonomide ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz'' dedi.

13.11.2020Gündem
Yatırımcılara fırsat 44 taşınmaz ihale edilecek

Yatırımcılara fırsat! 44 taşınmaz ihale edilecek

Hazineye ait 13 ilde bulunan yaklaşık 383 dönüm büyüklüğünde 44 taşınmaz için ihale açıldı

30.10.2020Ekonomi
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye salgın sürecini en az zararla yürüttü

TBMM Başkanı Şentop: Türkiye salgın sürecini en az zararla yürüttü

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Salgın sürecinde herkes zarar etti ama diğer ülkelerle mukayese ettiğimizde, sağlık sistemi bakımından, salgının ekonomiye etkileri bakımından Türkiye süreci en az zararla yürüten ülkelerden birisidir." dedi.

23.10.2020Haber
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye salgın sürecini en az zararla yürüttü

TBMM Başkanı Şentop: Türkiye salgın sürecini en az zararla yürüttü

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Salgın sürecinde herkes zarar etti ama diğer ülkelerle mukayese ettiğimizde, sağlık sistemi bakımından, salgının ekonomiye etkileri bakımından Türkiye süreci en az zararla yürüten ülkelerden birisidir." dedi.

23.10.2020Gündem
Özelleştirme İdaresinden yatırımcılara arazi fırsatı

Özelleştirme İdaresi'nden yatırımcılara arazi fırsatı

İdare, Hazineye ait taşınmazların özelleştirilmesine dönük kapsamlı ihale süreci başlattı. Bu çerçevede, 27 ilde yüzölçümü 1127 dönümü bulan 107 taşınmaz 84 ihaleyle satılacak.

2.10.2020Ekonomi
’Arı kovanlarımı kasıtlı yaktılar’

’Arı kovanlarımı kasıtlı yaktılar’

TEKİRDAĞ’ın Hayrabolu ilçesinde arıcılık yapan Hasan Hüseyin Durukan’ın(64), arı kovanları henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangında yandı. Kovanlarının daha önce yakıldığını söyleyen Durukan, "İlk arılarımı yaktıklarında 50 kovan arıdan 17 kovan arım kaldı. Şimdi de ikinci kez arılarımı yaktılar 3 kovan arım kaldı" dedi.

26.09.2020Gündem
Motosikletliye çarpıp kaçan patpatın sürücüsü, mavi renkli tampon parçasından yakalandı

Motosikletliye çarpıp kaçan patpatın sürücüsü, mavi renkli tampon parçasından yakalandı

TEKİRDAĞ’ın Malkara ilçesinde, motosiklete çarparak, sürücüsünün yaralanmasına neden olduktan sonra kaçan 'patpat' olarak tabir edilen tarım aracının sürücüsü, aracından kopan mavi renkli tampon sayesinde tespit edilerek, yakalandı. Sürücü K.K., "Pişmanım" dedi.

25.08.2020Gündem
Çırak bulamayan kocasına yardıma gitti, tarım aleti tamir etmeye başladı

Çırak bulamayan kocasına yardıma gitti, tarım aleti tamir etmeye başladı

TEKİRDAĞ'ın Hayrabolu ilçesinde, tarım aletleri üreten eşinin çırak bulamaması üzerine yardıma başlayan Şengül Özkan, kısa sürede işi öğrenince tek başına tamir yapmaya başladı. Hemcinslerine örnek olan Özkan, görenlerin hem çok şaşırdığını hem de kendisini takdir ettiğini dile getirdi.

19.08.2020Gündem
Tekirdağda düğünde oyun kavgası: 1 ölü

Tekirdağ'da düğünde oyun kavgası: 1 ölü

TEKİRDAĞ'ın Hayrabolu ilçesinde, sokak düğününde oyun oynama yüzünden çıkan kavgada Suat Çalışır (33), S.G. tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Polis, katil zanlısı S.G.'yi gözaltına alarak, soruşturma başlattı.

13.08.2020Gündem
Özgürlüğe giden ‘sarı cennet’

Özgürlüğe giden ‘sarı cennet’

Birkaç hafta önce Trakya’nın topraklarında göz alabildiğine uzanan kanolalar yerini ayçiçeklerine bıraktı. Sağınız solunuz, önünüz arkanız her yer yeşil saplar üzerinde gökyüzüne yükselen sarı ayçiçekleri. Çekirdeğinden çok, yağı için yetiştiriliyor Trakya’da ve gezginler için de doğal bir stüdyo.

26.07.2020Seyahat
Bakan Pakdemirli: Sözleşmeli üretime ihtiyacımız var

Bakan Pakdemirli: Sözleşmeli üretime ihtiyacımız var

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde Süt Üreticiler Birliğinde muhtarlar ve çiftçiler ile bir araya geldi.

25.07.2020Gündem
Tekirdağda iğrenç olay Tarlada saklanırken yakalandı

Tekirdağ'da iğrenç olay! Tarlada saklanırken yakalandı

TEKİRDAĞ'ın Hayrabolu ilçesinde kız yeğeni R.C.'ye (14), cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle aranan evli ve 2 çocuk babası T.K. (42), ayçiçeği tarlasında saklanırken yakalandı.

21.07.2020Gündem
Devrilen traktörün altında kalan genç öldü

Devrilen traktörün altında kalan genç öldü

TEKİRDAĞ'ın Hayrabolu ilçesinde devrilen traktörün altında kalan Berkay Özer (26), hayatını kaybetti.

21.07.2020Gündem
Söndürmeden attılar, 200 dönüm anız yandı

Söndürmeden attılar, 200 dönüm anız yandı

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde, seyir halindeki bir araçtan söndürülmeden atıldığı belirtilen sigara izmaritinin otları tutuşturmasıyla çıkan yangın, yerleşim alanına ve yakınındaki akaryakıt istasyonuna sıçramadan itfaiye ekiplerince söndürüldü.

18.07.2020Gündem
Ergene Projesine hepimiz sahip çıkalım

Ergene Projesi'ne hepimiz sahip çıkalım

Gazeteciliğe başladığım günlerden bu yana Ergene Nehri’ndeki kirlenmeyi takip ediyorum. Nihayet, Trakya’yı dolaşarak Saroz Körfezi’ne dökülen Ergene Nehri için zehir taşıdığı günler geride kalacak. Ergene’nin temizlenmesi projesi, bölgedeki kanserlerin kaynağı olarak kabul gören nehri bolluk ve bereketin sembolü olduğu eski günlerine kavuşturmayı amaçlıyor.

29.06.2020Gündem
Son dakika haberi: Hava durumu nasıl olacak Meteorolojiden 11 Haziran için sağanak uyarısı

Son dakika haberi: Hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji'den 11 Haziran için sağanak uyarısı

Hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü 11 Haziran hava durumu tahminlerini duyurdu. Yapılan son dakika açıklamaya göre, İç Anadolu'nun kuzeyi ve Marmara Bölgesi'nin batısında yarın kuvvetli yağış olacağı tahmin ediliyor. Bursa, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'ın batı ilçelerinde sel baskınlarına karşı uyarıda bulunan MGM, hava sıcaklığının 3 ila 7 derece azalacağını duyurdu. İşte, Meteoroloji 11 Haziran il il hava durumu tahminleri.

10.06.2020Gündem
Ergene Nehri nerede Nereden doğar ve nereye dökülür Ergene Nehrinin özellikleri ve uzunluğu

Ergene Nehri nerede? Nereden doğar ve nereye dökülür? Ergene Nehrinin özellikleri ve uzunluğu

Ergene nehri ülkemiz sınırlarından doğan ve ülkemiz sınırları içerisine dökülen bir nehirdir. Oldukça önemli bir yere sahip olan Ergene nehri konumu merak edilmektedir. Peki Ergene nehri nerede? Nereden doğar ve nereye dökülür? Ergene nehrinin özellikleri ve uzunluğu nedir? Sizlere Ergene nehri hakkında bilgileri detaylıca açıkladık.

7.06.2020Seyahat
Marmara Bölgesi illeri nelerdir Marmara Bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

Marmara Bölgesi illeri nelerdir? Marmara Bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

1941 senesinde Ankara’da toplanan 1. Coğrafya kongresinde Türkiye’nin coğrafi bakımdan 7 bölgeye ayrılmasına karar verilmiştir. Türkiye’nin coğrafi açıdan daha rahat anlaşılabilmesi ve genel özelliklerinin eğitim esaslı alanlarda daha iyi bir şekilde kavram olabilmesi amacıyla coğrafi bölgeler oluşturuldu. İşte Marmara bölgesine ait tüm detaylar.

30.05.2020Gündem
Barajdaki ürküten görüntünün nedeni belli oldu

Barajdaki ürküten görüntünün nedeni belli oldu

Tekirdağ'ın Malkara ile Şarköy ilçeleri arasında 'Trakya'nın GAP'ı' olarak nitelendirilen Çokal Barajı ile Karakarlı Deresi'ndeki balık ölümleriyle ilgili inceleme sürüyor. Çokal Barajı'ndaki balık ölümlerine sudaki oksijen miktarının düşmesinin neden olduğu belirlenirken, Karakarlı Deresi'ne ise dışarıdan müdahale olmadığı bildirildi.

22.05.2020Gündem
Tekirdağ’ın Karakarlı Deresi’ndeki balık ölümleri endişelendiriyor

Tekirdağ’ın Karakarlı Deresi’ndeki balık ölümleri endişelendiriyor

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesindeki Karakarlı Deresi’nde binlerce balık telef oldu. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, incelenmek üzere ölü balıklardan ve dere suyundan numune aldı.

16.05.2020Gündem
Tekirdağın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Tekirdağda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Tekirdağ'ın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Tekirdağ'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Tekirdağ, Türkiye’nin en kalabalık 23. şehri olarak, tarihi, ekonomisi ve göz alıcı doğası ile en çok turist gelen en önemli şehirlerindendir. Trakya'nın en güzel şehirlerinden biri olan Tekirdağ’da gezilecek yerler nerelerdir? Tekirdağ'ın ilçeleri nedir? Tekirdağ hangi bölgededir? Tekirdağ'ın gezilip görülmesi gereken tarihi yerleri ve doğal güzellikleri nelerdir? Tüm bu soruların yanıtlarını sizler için hazırladık.

29.03.2020Seyahat
ADD yöneticisi cenazeye giderken kazada öldü

ADD yöneticisi cenazeye giderken kazada öldü

ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Trakya Bölge Sorumlusu Melek Esmer(54), derneğin eski yöneticilerinden Namık Kemal Akın'ın (58), cenaze törenine giderken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

20.03.2020Gündem
Tekirdağda pikap takla attı: 1 yaralı

Tekirdağ'da pikap takla attı: 1 yaralı

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde buzlanma nedeniyle kontrolden çıkan pikabın takla atması sonucu 1 kişi yaralandı.

15.01.2020Gündem
Kaçak göçmenleri, Bulgaristan diye Tekirdağda bırakmışlar

Kaçak göçmenleri, Bulgaristan diye Tekirdağ'da bırakmışlar

İnsan kaçakçısı organizatörler Bulgaristan'a yasadışı yollardan götürmek için kişi başına 5 bin 200 dolar aldıkları Pakistanlı 29 kaçak göçmeni, 'Bulgaristan' diyerek Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesine bıraktı. Göçmenler, yürürken jandarma tarafından yakalandı.

29.12.2019Gündem
Tekirdağda göçmen kaçakçılığına 3 gözaltı

Tekirdağ'da göçmen kaçakçılığına 3 gözaltı

TEKİRDAĞ'ın Hayrabolu ilçesinde, kaçak göçmenlere organizatörlük yaptığı belirlenen, 1'i kadın 3 kişi, jandarma ekiplerince yakalandı.

12.12.2019Gündem
Esma Çevikin hikayesi: Hukuk kazandı askerliği seçti

Esma Çevik'in hikayesi: Hukuk kazandı askerliği seçti

Şırnak’ta imha etmeye çalıştığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Patlayıcı İmha Timi (PAMİT) Komutanı Astsubay Esma Çevik (30) liseden sonra hukuk fakültesini kazandı. Sadece bir dönem devam ettiği fakülteyi bırakıp astsubay okuluna gitti. Üniformasını giyip ilk tayin yerine giderken mahallesinden davul-zurnalı ‘asker düğünü’yle uğurlandı.

11.12.2019Gündem
Orta Karadeniz ve Marmara için buzlanma ve don uyarısı

Orta Karadeniz ve Marmara için buzlanma ve don uyarısı

Orta Karadeniz Bölgesi için buzlanma uyarısı yapıldı. Ayrıca, Marmara Bölgesi'nde Sakarya'nın güneyi ile Trakya'nın batısında buzlanma ve don uyarısı yapıldı.

5.12.2019Gündem
Tekirdağda kaza... Çok sayıda yaralı var

Tekirdağ'da kaza... Çok sayıda yaralı var

TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesinde otomobilin, aynı yönde ilerleyen, 'patpat' adı verilen tarım aracına arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada 1'i çocuk 5 kişi yaralandı.

22.11.2019Gündem
Yağış İstanbulun kapısına dayandı... Meteorolojiden çok sayıda kente uyarı

Yağış İstanbul'un kapısına dayandı... Meteoroloji'den çok sayıda kente uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Marmara bölgesinde yaptığı yağış uyarısının ardından Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde yağış başladı. Yağışın kısa bir süre sonra İstanbul'da da başlaması bekleniyor. Öte yandan, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz bölgelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. İstanbul'da beklenen yağış, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde şiddetli bir şekilde bastırdı.

4.10.2019Gündem
Vatandaşlar görüp haber verdi Nedeni araştırılıyor

Vatandaşlar görüp haber verdi! Nedeni araştırılıyor

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde leyleklerin toplu ölümünün nedeni araştırılıyor.

15.08.2019Gündem
Son dakika... Meteorolojiden Edirne ve Tekirdağ için sağanak uyarısı

Son dakika... Meteoroloji'den Edirne ve Tekirdağ için sağanak uyarısı

Edirne ve Tekirdağ'ın bazı ilçelerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

8.07.2019Gündem
Ablasını ziyarete geldi, kayboldu

Ablasını ziyarete geldi, kayboldu

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki ablasını ziyarete gelen Selçuk Uruk (33) rahatsızlanınca hastaneye götürüldü. Burada şizofreni teşhisi konulan Selçuk Uruk, dün sabaha karşı herkes uyurken evden ayrıldıktan sonra kendisinden haber alınamadı. Yakınları Uruk için kayıp başvurusunda bulundu.

26.06.2019Gündem
Meteorolojiden Trakya için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji'den Trakya için kuvvetli yağış uyarısı

Trakya'da kuvvetli yağış beklendiği belirtilerek, vatandaşlar dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

12.06.2019Gündem
Denizle dağın, kirazla bağın buluştuğu kent: Tekirdağ

Denizle dağın, kirazla bağın buluştuğu kent: Tekirdağ

Deniz turizmi, kültürel mirası, tarihi dokusu, mavi bayraklı plajlarıyla Trakya'nın incisi konumunda olan ve ‘mavi gözlü kent’ olarak nitelendirilen Tekirdağ, doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

25.04.2019Seyahat
Piknik yolunda facia Yakınları sinir krizi geçirdi

Piknik yolunda facia! Yakınları sinir krizi geçirdi

TEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesinde pikniğe giden 3 lise öğrencisinin bulunduğu otomobil, kontrolden çıkarak takla attı. Kazada, babasından habersiz aldığı otomobili kullanan Mustafa Atçı (16) yaşamını yitirdi, 2 sınıf arkadaşı yaralandı. Acı haberi alarak hastaneye akın eden Mustafa Atçı'nın yakınları sinir krizi geçirdi.

20.04.2019Gündem
YSKya itiraz süreci sona erdi İşte yapılan tüm itirazlar…

YSK'ya itiraz süreci sona erdi! İşte yapılan tüm itirazlar…

İl seçim kuruluna ve il birleştirme tutanaklarına karşı YSK'ya itiraz süreci tamamlandı.  Siyasi partiler 25 ildeki bazı seçim sonuçlarına itiraz etti. AK Parti aralarında İstanbul ve İzmir'in de bulunduğu 9, MHP 6, CHP 5, İYİ Parti 4, HDP 5, Saadet Partisi ve Demokrat Parti 1 ilde itiraz başvurusu yaptı. Dört ilde ise bağımsız adayların itirazları oldu.

10.04.2019Gündem
Cumhur ittifakı 336 oyla seçti: 29. Başkan Şentop

Cumhur ittifakı 336 oyla seçti: 29. Başkan Şentop

AK Parti İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım’dan boşalan Meclis Başkanlığı makamına 336 oyla seçilen AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, 29. Meclis Başkanı oldu. Genel Kurulu’daki oylamada Meclis Başkanvekilli Mustafa Şentop’un yanı sıra CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü ve İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz yarıştı.

25.02.2019Gündem
Son dakika: MHP, 200 belediye başkan adayını daha açıkladı

Son dakika: MHP, 200 belediye başkan adayını daha açıkladı

MHP 4’ü il olmak üzere 200 belediye başkan adayını daha açıkladı. İşte MHP'nin açıkladığı 200 isim...

21.01.2019Gündem
Kazada ölen 8 kişi, gözyaşlarıyla uğurlandı

Kazada ölen 8 kişi, gözyaşlarıyla uğurlandı

TEKİRDAĞ'ın Hayrabolu ilçesinde dereye uçan otomobilde hayatını kaybeden 8 kişiden Erkan Arslan (43), çocukları Buğra Barış (19) ve Buğlem Arslan (5) ile kayınpederi Mustafa (65) ve kayınvalidesi Ayşe Öner (67), Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde toprağa verildi. Öner çiftinin torunu Pınar Aldemir (24) ile çocukları Seyit Abdullah (5) ve Emir Umeyr Aldemir (1) de Kapaklı ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

9.01.2019Haber

Yazar Sonuçları

Trakya’yı yağmalatmayın

Bakan Bekir Pakdemirli demiş ki:

18.11.2020

Üç bin yılın birikimi Gelibolu

Gelibolu Yarımadası, Çanakkale Boğazı ile Saros Körfezi arasında, güneye doğru genişleyerek uzanır ve çok ilginç bir kara parçasıdır. 3 bin yılı aşan yerleşim tarihi ve Büyük Çanakkale Zaferinin yaşandığı Gelibolu yarımadasına adını veren kentten bahsetmek istiyorum size bu pazar.

24.08.2020

27 Mayıs’a iki gözle bakmak

Dün 27 Mayıs 2020 idi... 27 Mayıs 1960 darbesinin 60. yıldönümü. Türkiye’nin yakın tarihinde önemli bir dönemeç. 60 yıl sonra geriye bakarak, soğukkanlı bir değerlendirme yapmak gerekiyor. Geriye bakarken kullanacağımız iki gözlük var. Tarihçiler bunları prospektif ve retrospektif olarak adlandırıyorlar. Prospektif gözlük, dünün olaylarına o günün koşullarıyla bakıyor. Retrospektif görüş ise düne, bugünün algıları ve yargılarıyla bakıyor. Bence tehlikeli olan ikincisi. Çok çarpıcı örnekler verilebilir.

28.05.2020

6 milyarda bir olabilecek sonuç

DAHA önce Milli Piyango Genel Müdürlüğü ile ilgili iddiaları TBMM gündemine taşıyan Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, ‘10 Numara’ adlı şans oyununun büyük ikramiyesinin 12 adet kazananından 8’inin Bursa’nın Karacabey ilçesinde bir makineden oynandığının ortaya çıkması üzerine konuya yeniden dikkat çekti.

17.04.2019

Seçmen siyasete ‘ayar’ verdi... Bu seçimin galibi: MHP

İSTANBUL’da CHP’nin AKP’nin elindeki Küçükçekmece ve Esenyurt’u alması CHP açısından önemli bir başarı sayılıyor.

1.04.2019

Cumhurbaşkanı kenevirden sonra salebi de tanıtıyor: Salep, orkidenin yumrusudur

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Burdur’un Bucak ilçesini ‘salep’ ile andı.

20.02.2019