EKSTRA
MENÜ

Haydar Ergülen

Haydar Ergülen haberleri sayfasında güncel ve son dakika Haydar Ergülen hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 443 Haydar Ergülen haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Haydar Ergülen Haberleri

Savaş  Suçtur konulu 51. Copy Break Yarışmasının ödülleri dağıtıldı

"Savaş Suçtur!" konulu 51. Copy Break Yarışması'nın ödülleri dağıtıldı

Reklam Yaratıcıları Derneği’nin düzenlediği 51.Copy Break Yarışması katılımcıların yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. 93 projenin katıldığı yarışmada bu yıl konu “Savaş Suçtur” olarak Barış Girişimi tarafından belirlendi.

27.06.2003Gündem
Kitap Fuarının yenileri

Kitap Fuarı'nın yenileri

Kitap Fuarı bütün hızıyla devam ediyor. Bugüne kadar gidemediyseniz son iki gün. Her ne kadar kente uzak da olsa, 21'nci Tüyap İstanbul Kitap Fuarı'nda sizi farklı bir dünya bekliyor. Yayınevleri de fuara büyük bir heyecanla hazırlandı ve en yeni kitaplarını daha mürekkebi kurumadan okurlarına sunuyor. Şimdi fuarın bazı yeni kitaplarına şöyle bir gözatalım.

31.10.2002Gündem
Kaşta kitap şenliği

Kaş'ta kitap şenliği

Antalya'nın turistik merkezlerinden Kaş ikinci kez kitap şenliğine evsahipliği yapmaya hazırlanıyor. Söyleşi,panel, senaryo atölyesi, şiir dinletisi gibi etkinliklerin yeralacağı 2. Kaş Kitap Şenliği, 14 Ekim ile 20 Ekim arasında Kaş Belediyesi Toplantı Salonu'nda yapılacak. Etkinliğe çok sayıda şair ve yazar da konuk olarak katılıyor.

2.10.2002Gündem
Murathan Mungan kalede Yaşar Kemal defansta

Murathan Mungan kalede Yaşar Kemal defansta

Her şey, Seul Belediyesi tarafından Türkiye-Çin maçı vesile kılınarak düzenlenen ‘‘Edebiyat Günleri’’ sırasında oldu. Türkiye'den davet edilen romancı Latife Tekin ve şair Haydar Ergülen'le birlikte Osaka üzerinden Seul'e doğru yol alırken, Semerkant üzerinde filizlendi fikirler.

21.06.2002Spor Arena
Latife Tekin hayatının ilk maçını Korede izleyecek

Latife Tekin hayatının ilk maçını Kore'de izleyecek

Türk ve Çin edebiyatçıları bu karşılaşma öncesi Seul'de biraraya gelerek iki ülke edebiyatını konuşacaklar. Yani milli takımlardan önce edebiyatçılarımız karşı karşıya gelerek kendi ülkelerini ve edebiyatlarını anlatacaklar.

25.05.2002Gündem
Şairleri birbirine düşüren antoloji

Şairleri birbirine düşüren antoloji

Edebiyat dünyası son yılların en büyük tartışmalarından birini yaşıyor. Tartışma konusu Mehmet H. Doğan'ın hazırladığı ve Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan bir şiir antolojisi. Antolojiye ilişkin yapılan eleştirilerin başında Mehmet H. Doğan’ın fazla öznel oluşu geliyor.

8.07.2001Gündem
Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası sona erdi

Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası sona erdi

Edirne'de dün başlayan Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası sona erdi.

19.07.2010Spor

Yazar Sonuçları

Dünyanın en güzel şiiri

VİYANA'DA otelin lobisinde otururken, Hıncal Uluç bana, Independent (20 February, 2004) gazetesindeki bir şiir haberini gösterdi.

24.02.2004

Edebiyatımızın Saatli Maarif Takvimleri

Yazımın başlığını görenler, belki yazının içeriğine bunu uygun bulmayabilirler, oysa Saatli Maarif Takvimi, benim her yıl aldığım, her gün de yapraklarındaki bilgiyi okuduğum, benim için bir klásik.

6.02.2004

Koç'lar da yayıncılıkta

KOÇ GRUBU da kitap yayını dünyasına adım attı.

4.10.2002