MENÜ

Hayat Eve Sığar

Hayat Eve Sığar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hayat Eve Sığar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 153 Hayat Eve Sığar haberi bulunmuştur.

Hayat Eve Sığar Haberleri

Son dakika... Bakan açıkladı Sefer sayıları artıyor

Son dakika... Bakan açıkladı! Sefer sayıları artıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “YHT hatlarının yarı kapasite ile çalışması nedeniyle vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine seferleri artırıyoruz." dedi.

5.06.2020Ekonomi
HES kodu alma ekranı: HES kodu nedir, nasıl alınıyor

HES kodu alma ekranı: HES kodu nedir, nasıl alınıyor?

HES kodu nasıl alınıyor sorusu araştırılan konular arasında yer alıyor. HES kodu, Hayat Eve Sığar mobil uygulaması üzerinden HES kodu işlemleri bölümünden veya SMS ile alınabiliyor. Alınan HES kodu seyahat izin belgesi yerine geçmiyor. Vatandaşların e-Devlet üzerinden seyahat izin belgesi başvurularını yapmaları gerekiyor. Bu kod sadece kullanacağınız şehirlerarası toplu ulaşım araçlarında geçireceğiniz süre boyunca karşılaşacağınız bulaş riskini azaltmak amacına hizmet ediyor. İşte HES kodu alma ekranı

5.06.2020Gündem
HES kodu seyahat izni nasıl alınır HES kodu alma işlemi

HES kodu seyahat izni nasıl alınır? HES kodu alma işlemi

HES kodu nasıl ve nereden alınır? HES kodu alma ekranı seyahat ve yolculuk hazırlıklarına başlayanlar tarafından araştırılıyor. Hayat Eve Sığar Uygulaması üzerinden HES kodu aynı zaman da 2023'e SMS olarak atılan mesajlar da alınıyor. Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde kodun süresi 1 yıl ile sınırlandırılacak. İşte, HES kodu alma işlemi ve HES kodu izni nasıl alınır? sorusunun yanıtı.

3.06.2020Gündem
HES kodu nasıl alınır SMS ve Hayat Eve Sığar uygulamasından HES kodu alma işlemi anlatımı

HES kodu nasıl alınır? SMS ve Hayat Eve Sığar uygulamasından HES kodu alma işlemi anlatımı

'Hayat Eve Sığar' (HES) mobil uygulaması güncellenerek, seyahatlerde kullanılacak HES kodu eklendi. Şehirler arası seyahatlerde, iş yerlerinde ve bireysel iletişim gerektiren tüm kamusal mekanlarda kullanılmaya başlanacak HES kodu ile vatandaşların kontrollü sosyal hayatta güvenliği en üst düzeye çıkarılacak. Peki, HES kodu nasıl alınır? İşte SMS ve Hayat Eve Sığar uygulamasından HES kodu alma işleminin görsellerle anlatımı...

3.06.2020Gündem
HES kodu nasıl alınıyor HES Kodu hakkında tüm merak edilenler

HES kodu nasıl alınıyor? HES Kodu hakkında tüm merak edilenler

Yolcuların sağlık durumlarını korumak için faaliyete alınan HES kodu, birkaç aşamada kolayca alınabiliyor. Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı Hayat Eve Sığar mobil uygulaması ve SMS yöntemi aracılığıyla kolayca alınabilen HES kodu, internet üzerinden sorgulanmaya devam ediyor. Peki, HES kodu nasıl alınıyor? İşte, toplu taşıma ile şehirler arası seyahat etmek isteyenlerin biletlerini alırken vermek zorunda olduğu HES kodu alma süreci hakkında detaylı bilgiler

2.06.2020Gündem
SunExpress uçuşlara başladı

SunExpress uçuşlara başladı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılımını önlemek amacıyla getirilen seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından 1 Haziran itibariyle iç hat uçuşlarına başlayan SunExpress, aktarma merkezi İzmir'den Antalya'ya ilk uçuşunu yaptı.

1.06.2020Ekonomi
HAVELSAN, termal kameralarına yazılım güncellemesi yaptı

HAVELSAN, termal kameralarına yazılım güncellemesi yaptı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde, Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) başta olmak üzere Türkiye'nin kritik kurumlarında ve pandemi hastanelerinde yeni nesil kızılötesi termal kamera kurulumunu gerçekleştiren HAVELSAN, normalleşme dönemi için uzaktan algılama yazılımını da bu kameralara entegre etti.

1.06.2020Teknoloji
İşte havalimanlarında alınan corona virüs önlemleri

İşte havalimanlarında alınan corona virüs önlemleri

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin, yarın başlayacak iç hat uçuşları öncesi havalimanlarında alınan önlemleri ve merak edilen soruları yanıtladı. Keskin, tedbirlere uymayan yolcular hakkında uçuştan men edilmenin de aralarında bulunduğu yaptırımların uygulanacağını da açıkladı.

31.05.2020Ekonomi
SunExpress uçuşlarına başlıyor

SunExpress uçuşlarına başlıyor

SunExpress, misafirlerinin ve uçuş ekiplerinin sağlıklı ve emniyetli seyahati için gerekli tüm tedbirleri alarak 1 Haziran’da iç hat uçuşlarına kademeli olarak başlayacağını duyurdu.

31.05.2020Ekonomi
Kahvelerde (kıraathanelerde) tavla okey oynamak yasak mı, oyun oynanacak mı İşte 1 Hazirandan itibaren geçerli olacak kurallar

Kahvelerde (kıraathanelerde) tavla okey oynamak yasak mı, oyun oynanacak mı? İşte 1 Haziran'dan itibaren geçerli olacak kurallar

Koronavirüs önlemleri kapsamında kapalı olan kahvehanelerin açılacağının duyurulmasının ardından detaylar belli oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeme-içme tesisleri için pandemi sürecinde hayata geçirilecek 131 kriter yayınladı. Sertifika alabilmek için tavla, okey gibi elle temas edilen bütün oyun araçlarının kullanımının durdurulmasından masalarda tek kullanımlık tuzluğa kadar çok sayıda önlem alma şartı bulunuyor.

31.05.2020Gündem
Hayat Eve Sığar (HES) kodu SMS ile nasıl alınır  HES kodu alma ekranı

Hayat Eve Sığar (HES) kodu SMS ile nasıl alınır? HES kodu alma ekranı

HES kodu alma ekranı araştırılan konular arasında yerini aldı. Kısa bir süre önce Hayat Eve Sığar uygulaması ile HES kodu başvuruları Sağlık Bakanlığı tarafından başlatıldı. Şehirler arası seyahatlerde, iş yerlerinde ve bireysel iletişim gerektiren tüm kamusal mekanlarda kullanılmaya başlanılacak bu kodu alan vatandaşların seyahat etmek için izin belgesi de almaları gerekiyor. HES kodu, Hayat Eve Sığar uygulamasından ve SMS ile alınabiliyor.

31.05.2020Gündem
İlk sefer 1 Haziran’da saat 10.00’da İstanbul’dan Ankara’ya, uçuşlar başlıyor

İlk sefer 1 Haziran’da saat 10.00’da İstanbul’dan Ankara’ya, uçuşlar başlıyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 28 Mart’ta ara verilen uçuşlar yeniden başlıyor. Bakan Adil Karaismailoğlu, “İlk seferimizi 1 Haziran saat 10.00’da İstanbul Havalimanı’ndan Esenboğa Havalimanı’na yapıyoruz. Aynı gün İzmir’e, Antalya’ya ve Trabzon’a da uçuş seferleri gerçekleştirilecek” dedi.

31.05.2020Ekonomi
Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kaldırılacak Seyahat yasağının biteceği tarih genelgede açıklandı

Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kaldırılacak? Seyahat yasağının biteceği tarih genelgede açıklandı

Seyahat yasağı ne zaman bitecek? 15 ilde devam eden seyahat yasağının kaldırılacağı tarih Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Erdoğan'ın yaptığı açıklamanın ardından, İçişleri Bakanlığı'ndan konuyla ilgili genelge yayınlandı. Genelgede, şehirlerarası toplu ulaşım araçları ile yapılacak seyahatlerde (uçak, tren, otobüs vb.) Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden kod alındıktan sonra biletlemelerin yapılması hususlarının değerlendirildiği belirtildi. İşte, seyahat yasağının biteceği tarihle ilgili detaylar.

30.05.2020Gündem
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığından seyahat kısıtlaması genelgesi Madde madde açıklandı

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan seyahat kısıtlaması genelgesi! Madde madde açıklandı

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Şehir Giriş/ Çıkış Seyahat Kısıtlaması konulu genelge gönderdi. Genelge kapsamında, Büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van illeri ile Zonguldak ili olmak üzere toplam 15 ildeki şehir giriş-çıkış kısıtlaması 31 Mayıs Pazar günü saat 24:00’dan sonra sonlandırılacak.

30.05.2020Gündem
Kısıtlama kalktı Satışlar arttı

Kısıtlama kalktı! Satışlar arttı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle şehirlerarası seyahat sınırlamasının 1 Haziran'dan itibaren kaldırıldığını duyurmasının ardından, bilet satışlarında artış yaşandı.

30.05.2020Ekonomi
HES kodu seyahat izni alma ekranı: HES kodu nasıl alınır, nedir

HES kodu seyahat izni alma ekranı: HES kodu nasıl alınır, nedir?

HES kodu yoğun ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ,'Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak.' açıklamasını yaptı. HES kodu alan vatandaşların aynı zamanda e-devlet üzerinden seyahat izin belgesi de almaları gerekiyor. Peki HES kodu nedir, nasıl alınır? İşte Hayat Eve Sığar uygulaması ve SMS ile alınabilen kod ile ilgili merak edilen soruların yanıtları...

29.05.2020Gündem
HES kodu nedir SMS ve Mobil uygulama ile HES kodu alma ekranı

HES kodu nedir? SMS ve Mobil uygulama ile HES kodu alma ekranı

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur. Paylaştığınız HES kodları uygulama üzerinden ya da kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile sorgulanabilecektir. SMS ve Mobil uygulama ile HES kodu alma ekranları Sağlık Bakanlığı tarafından görsel anlatımlarla hazırlandı.

29.05.2020Gündem
Yeni dönemde kafelerde okey ve tavla oynamak yasak

Yeni dönemde kafelerde okey ve tavla oynamak yasak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeme-içme tesisleri için pandemi sürecinde hayata geçirilecek 131 kriter belirledi. Sertifika alabilmek için tavla, okey gibi elle temas edilen bütün oyun araçlarının kullanımının durdurulmasından masalarda tek kullanımlık tuzluğa kadar çok sayıda önlem alma şartı getirildi.

29.05.2020Gündem
İstanbul corona virüs risk haritası.. İlçe ilçe covid 19 olan bölgelerde son durum

İstanbul corona virüs risk haritası.. İlçe ilçe covid 19 olan bölgelerde son durum

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar kentlerindeki covid 19 vaka durumunu ve yaşadıkları bölgedeki son durumu öğrenmek istiyorlar. 'Hayat Eve Sığar' uygulaması yurdumuzun her bölgesindeki veriler sisteme yüklenmiş ve güncellenmiş durumda. Sadece yaşadığınız bölgeyi değil, risk haritasında bir çok bölgenin ve ilin son durumu görme imkanına sahipsiniz. İstanbul corona virüs haritasındaki son durumu sizler için derledik. İşte koronavirüs salgınında İstanbul'un ilçe ilçe tüm detayları

27.05.2020Gündem
4 otobüs firması 4 Haziranda seferlere başlıyor

4 otobüs firması 4 Haziran'da seferlere başlıyor

Koronavirüs nedeniyle yapılamayan şehirlerarası otobüs seferleri yeniden başlıyor.

27.05.2020Ekonomi
Son dakika... YHT seferleri Perşembe günü başlıyor

Son dakika... YHT seferleri Perşembe günü başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Covid-19 tedbirleri nedeniyle ara verilen Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerini Perşembe günü başlatacaklarını bildirerek, "İlk trenimizi Perşembe sabahı saat 07.00’de Ankara’dan İstanbul’a uğurluyoruz" dedi. YHT seferleri perşembe günü yarı kapasite ile başlayacak.

26.05.2020Ekonomi
Hava ve demir yolu ulaşımında biletler satışa çıktı

Hava ve demir yolu ulaşımında biletler satışa çıktı

Yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında seferleri durdurulan demir yolu ve hava yolu ulaşımında, Ramazan Bayramı sonrasında normalleşme çalışmalarına yavaş yavaş başlanacak.

25.05.2020Ekonomi
SunExpress, 4 haziranda iç hat uçuşlarına başlıyor

SunExpress, 4 haziranda iç hat uçuşlarına başlıyor

Koronavirüs (kovid-19) salgını kapsamında tüm yurt içi ve yurt dışı seferlerini askıya alan SunExpress, iç hat uçuşlarına 4 haziranda kademeli olarak başlıyor.

25.05.2020Ekonomi
YHT bileti alırken dikkat Her HES kodu olan gidemeyecek

YHT bileti alırken dikkat! Her HES kodu olan gidemeyecek

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş, Hayat Eve Sığar (HES) koduyla Yüksek Hızlı Tren (YHT) biletlerinin nasıl alınacağına dair anlatım videosu paylaştı.

24.05.2020Ekonomi
HES kodu ile seyahat izin belgesi alma ekranı: HES kodu nedir, nasıl alınır

HES kodu ile seyahat izin belgesi alma ekranı: HES kodu nedir, nasıl alınır?

HES kodu alma ekranı araştırılan konular arasında yerini aldı. HES kodu nedir, nasıl alınır soruları merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca seyahat izni ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca açıklamasında ,'Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak.' dedi. Bu uygulama ile vatandaşların belgeyi almak üzere herhangi bir sağlık kuruluşuna ya da kaymakamlık/valiliklere gitmeleri gerekmiyor.

24.05.2020Gündem
İstanbul Valisi Yerlikayadan bayram mesajı

İstanbul Valisi Yerlikaya'dan bayram mesajı 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yayınladığı sosyal medya mesajıyla İstanbulluların Ramazan Bayramı'nı kutladı.

23.05.2020Gündem
Son dakika... Hızlı tren seferleri 28 Mayısta başlıyor

Son dakika... Hızlı tren seferleri 28 Mayıs'ta başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yüksek Hızlı Tren seferlerinin 28 Mayıs'ta başlayacağını duyurdu. Karaismailoğlu, "YHT'ler 28 Mayıs'tan itibaren Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara- Konya, Konya-İstanbul hatlarında günde 16 sefer yapacak. Bilet satış işlemleri yolcuların Kovid-19 ile ilgili durumlarını tetkik etmek amacıyla Sağlık Bakanlığı bilişim sistemleri veri tabanı üzerinden HES koduyla gerçekleştirilecek" dedi.

23.05.2020Ekonomi
Bursa ilçe ilçe koronavirüs risk haritası.. Covid 19 (corona virüs) haritası

Bursa ilçe ilçe koronavirüs risk haritası.. Covid 19 (corona virüs) haritası

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasının verileri geçtiğimiz gün güncellenerek kentlerdeki güncel rakamlar paylaşıldı. Bursa'nın bir çok ilçesindeki son durum da haritalı bir şekilde kentte yaşayan vatandaşların hizmetine sunuldu. Peki Bursa'da corona virüs risk haritasında son durum nedir? İşte Bursa ilçeleri Covid 19 (koronavirüs) risk haritası

22.05.2020Gündem
İstanbul corona virüsü risk haritası(koronavirüs): İstanbul ilçelere göre Covid 19 harita detayları

İstanbul corona virüsü risk haritası(koronavirüs): İstanbul ilçelere göre Covid 19 harita detayları

İstanbul corona virüsü risk haritası "Hayat Eve Sığar" uygulamasıyla güncellendi. Sağlık Bakanlığı koronavirüs haritasında İstanbul'un ilçelerine göre, corona virüs yoğunluk risk ve vaka sayıları öğreniliyor. Uygulamaya göre, kullanıcılar sadece yakın çevresindeki değil, diğer tüm illerdeki vaka yoğunluklarını da görebiliyor. İstanbul corona virüsü risk haritası, COVİD 19 vakaların yoğunluğunu evinizin yakınlığına göre sorgulanıyor. İstanbul ilçelere göre sokak sokak corona virüs yoğunluk ve risk haritası...

22.05.2020Gündem
Hayat Eve Sığar (HES) kodu nedir HES kodu nasıl alınır HES kodu nasıl kullanılır

Hayat Eve Sığar (HES) kodu nedir? HES kodu nasıl alınır? HES kodu nasıl kullanılır?

Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden alınacak olan HES kodu son günlerin en çok araştırılan konusu oldu. Şehirler arası seyahatlerde, iş yerlerinde ve bireysel iletişim gerektiren tüm kamusal mekanlarda kullanılmaya başlanacak HES kodu ile vatandaşların kontrollü sosyal hayatta güvenliği en üst düzeye çıkarılacak. Peki, Hayat Eve Sığar (HES) kodu nedir? HES kodu nasıl alınır? HES kodu nasıl kullanılır? İşte HES koduyla ilgili en çok merak edilenlerin yanıtları...

22.05.2020Teknoloji
HESte yeni özellikler

HES'te yeni özellikler

Sağlık Bakanlığı’nın “Hayat Eve Sığar” (HES) uygulamasını kısa sürede milyonlarca kişi cep telefonlarına indirdi.

22.05.2020Gündem
Hayat Eve Sığar Uygulaması indir: Hayat Eve Sığar Google Play ve App Storedan nasıl yüklenir

Hayat Eve Sığar Uygulaması indir: Hayat Eve Sığar Google Play ve App Store'dan nasıl yüklenir?

Hayat Eve Sığar mobil uygulaması, corona virüs yoğunluk ve risk haritası bilgilerini yayınlamak üzere Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunuldu.Daha önce ücretsiz maske alımıyla da kullanılan Hayat Eve Sığar uygulaması bu kez HES kodu ile gündeme geldi. Uygulama üzerinden başlayacak olan seyahatlerde HES kodu dönemiyle beraber Hayat Eve Sığar Uygulaması'na yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, Hayat Eve Sığar Uygulaması nasıl yüklenir? Hayat Eve Sığar Google Play ve App Store'dan nasıl indirilir? İşte, adım adım Hayat Eve Sığar uygulaması indirme ve Hayat Eve Sığar nedir? sorusunun yanıtı hakkında ayrıntılı bilgiler...

21.05.2020Gündem
HES kodu seyahat izni nasıl alınır HES kodu nedir, nasıl alınır

HES kodu seyahat izni nasıl alınır? HES kodu nedir, nasıl alınır?

HES kodu nedir, nasıl alınır soruları araştırılan konular arasında bulunuyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada yeni bir seyahat döneminin başlayacağını açıklamıştı. Bugün uygulamaya giren HES kodu tüm ulaşım süreçlerinde vatandaşlara kolaylık sağlayacak. Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması üzerinden ya da kısa mesaj yoluyla kod alınacak. İşte detaylar...

21.05.2020Gündem
THYden HES kodu açıklaması

THY'den HES kodu açıklaması

Türk Hava Yolları iç hat uçuşlarında yolcu kabulü kişiye özel Hayat Eve Sığar (HES) kodu ile sağlanacağını uçuşa elverişli olmayan yolcuların ise uçuşa alınmayacağını açıkladı.

21.05.2020Ekonomi
Son dakika haberler... HES kodu kullanıma açıldı

Son dakika haberler... HES kodu kullanıma açıldı

Seyahat izni için gereken kod "Hayat Eve Sığar" uygulamasından temin edilmeye başlandı. Bakan Koca, dün yaptığı açıklamada "Uygulamaya öncelikle şehirlerarası ulaşımda geçiyoruz. Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz. Seyahatlerde sağlık durumlarının kontrolü, ilgili seyahat firması tarafından sağlanacak ve buna göre tedbir alınacak. Sonradan bir yolcuya eğer virüs bulaştığı tespit edilirse yolculuk esnasında temas ettiği kişilerin takibi yapılacak." ifadelerini kullanmıştı. Koca, "HES kodları, kişiye özel üretilmiş tekil kodlardan oluşuyor. Kodun kontrolü ve yönetimi tamamen kişinin kendi elinde olacak." demişti.

21.05.2020Gündem
Seyahat kodla yapılacak

Seyahat kodla yapılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Seyahatlerin ‘Hayat Eve Sığar-HES’ uygulamasından alınacak kodla yapılacağını söyleyen Koca, 65 yaş üstü vatandaşlara da bir müjde verdi. İşte Bakan Koca’nın mesajları:

21.05.2020Gündem
HES Kodu: Türkiyede seyahat edebilmek için gerekli olacak kod nasıl alınır ve kullanılır

HES Kodu: Türkiye'de seyahat edebilmek için gerekli olacak kod nasıl alınır ve kullanılır?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uçak, tren, otobüs gibi toplu ulaşım araçlarıyla seyahat etmek isteyenlerin Hayat Eve Sığar (HES) adlı mobil uygulamadan kod almaları gerekeceğini söyledi. Koca, uygulamanın ne zaman başlayacağını ise açıklamadı.

21.05.2020Teknoloji
Türkiyede seyahat edebilmek için geliştirilen HES kodu nedir Nasıl kullanılır

Türkiye'de seyahat edebilmek için geliştirilen HES kodu nedir? Nasıl kullanılır?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kontrollü sosyal hayatı kolaylaştıracağını söylediği ‘Hayat Eve Sığar’ (HES) adlı mobil uygulamanın seyahat etmek isteyenler için bir kod paylaşacağını söyledi.

21.05.2020Teknoloji
Kovid-19 tanısını yapabilecek bir sistem üzerine odaklandık

'Kovid-19 tanısını yapabilecek bir sistem üzerine odaklandık'

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Koç, "Kovid-19 tanısında akciğer grafisinin etkinliğinin arttırılmasına yönelik yapay zeka karar destek sistemi üzerinde çalışmalara başladık." dedi.

21.05.2020Teknoloji
Son dakika haberler: Şehirlerarası seyahat HES kodu ile yapılacak Bakan Koca duyurdu

Son dakika haberler: Şehirlerarası seyahat HES kodu ile yapılacak! Bakan Koca duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Hayatı yeniden planlıyoruz. Yeniden planlanan hayattan virüse karşı korunma tedbirlerini ilk plana alıyoruz." dedi. "Bayramdan sonrası günler daha özgür olacak." diyen Koca, "Bayram günleri için veremediğim haberleri sonrası için verebilirim. Tedbirlere uyarsak bayram sonrası farklı olabilir." ifadelerini kullandı. "Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak." diyen Bakan Koca, "Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz." dedi.

20.05.2020Gündem
Corona virüs (Covid 19) vaka ölüm sayıları risk haritası 20 Mayıs - Coronavirüs Türkiye ve dünya günlük tablosu

Corona virüs (Covid 19) vaka ölüm sayıları risk haritası 20 Mayıs - Coronavirüs Türkiye ve dünya günlük tablosu

Corona virüs günlük tablosu Sağlık Bakanlığı tarafından açıklamaya devam ederken, iyileşen hasta sayısıyla da iyi haberler gelmeye devam ediyor. Bugünkü corona virüs tablosunu Twitter hesabı üzerinden açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısının 112 bin 895 olduğunu duyurdu. Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yapan Bakan Koca "Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak. Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz" dedi. Corona virüs son durum tablosuna göre günlük vaka sayısı 1000'in altına düştü. Türkiye günlük corona virüs tablosu iyiye doğru giderken, dünyadan da koronavirüs vaka ve hasta sayıları anlık olarak güncelleniyor. Son dakika bilgilere göre dünyada corona virüs vaka sayısı 4 milyon 805 bine ulaştı. ABD'de ise corona virüs ölüm sayısı 90 binin üzerine çıktı. Günlük corona virüs yoğunluk ve risk haritası değişirken, İngiltere'de son 24 saatte ölenlerin sayısı 545 artarak 35 bin 341'e çıktı. İşte, Türkiye ve dünyadan anlık corona virüs son durum bilgileri ve korona virüs risk haritası bilgileri...

20.05.2020Gündem
Son dakika Bakan Koca açıkladı... HES koduyla seyahat dönemi

Son dakika! Bakan Koca açıkladı... HES koduyla seyahat dönemi

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Hayatı yeniden planlıyoruz. Yeniden planlanan hayattan virüse karşı korunma tedbirlerini ilk plana alıyoruz." dedi. "Bayramdan sonrası günler daha özgür olacak." diyen Koca, "Bayram günleri için veremediğim haberleri sonrası için verebilirim. Tedbirlere uyarsak bayram sonrası farklı olabilir." ifadelerini kullandı. "Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak." diyen Bakan Koca, "Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz." dedi. Bakan Koca, 65 yaş üstü vatandaşlara da bir müjde verdi.

20.05.2020Haber
Bakan Koca: Bayram günlerinde tedbirlere uyarsak sonrasında daha özgür olabiliriz

Bakan Koca: "Bayram günlerinde tedbirlere uyarsak sonrasında daha özgür olabiliriz"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor. Bakan Koca, "Hayatı yeniden planlıyoruz. Yeniden planlanan hayattan virüse karşı korunma tedbirlerini ilk plana alıyoruz." dedi. "Bayramdan sonrası günler daha özgür olacak." diyen Koca, "Bayram günleri için veremediğim haberleri sonrası için verebilirim. Tedbirlere uyarsak bayram sonrası farklı olabilir." ifadelerini kullandı. "Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak." diyen Bakan Koca, "Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz." dedi.

20.05.2020Haber
Corona virus Türkiye son durum tablosu:  Koronavirüs Türkiye vaka ve ölüm sayıları ile en güncel Korona (Covid-19) haritası

Corona virus Türkiye son durum tablosu: Koronavirüs Türkiye vaka ve ölüm sayıları ile en güncel Korona (Covid-19) haritası

Corona virüs son durum tablosu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarıyla güncellendi. Küresel bir salgın haline dönüşen korona virüs vaka, iyileşen, entübe hasta ve ölüm sayısı bilgileri 15 Mayıs Sağlık Bakanlığı corona virüs tablosunda açıklandı. Sosyal medya hesabı Twitter'dan "Yoğun bakım ve entübe hasta sayımız azalmaya devam ediyor." açıklamasında bulunan Sağlık Bakanı Koca, sosyal mesafe kuralına dikkat çekti. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da corona virüs yoğunluk ve risk haritası bilgileri de Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden güncellendi. 4.5 milyondan vakanın görüldüğü koronavirüs dünya tablosunda ise ABD'de vaka sayısı 1.450.136 olarak corona virüsün en fazla görüldüğü ülke olarak 1. sırada yer aldı. İtalya'da Kovid-19'dan hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 242 artarak 31 bin 610'a yükseldi. Bugünkü ülke ülke corona virüs tablosunda iyileşen hasta sayısı 1.606.796 olarak kayıtlara geçti. İşte, 15 Mayıs Türkiye ve dünyadan corona virüs son durum bilgileri...

15.05.2020Gündem
İzmir corona virüs (koronavirüs) haritası.. İlçe ilçe İzmir Covid-19 risk haritası

İzmir corona virüs (koronavirüs) haritası.. İlçe ilçe İzmir Covid-19 risk haritası

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasının verileri geçtiğimiz gün güncellenerek kentlerdeki güncel rakamlar paylaşıldı. İzmir'in bir çok ilçesindeki son durum da haritalı bir şekilde kentte yaşayan vatandaşların hizmetine sunuldu. Peki İzmir'da corona virüs risk haritasında son durum nedir? İşte İzmir ilçeleri Covid 19 (koronavirüs) risk haritası

15.05.2020Gündem
Ankara corona virüs (koronavirüs) haritası.. İlçe ilçe Ankara Covid-19 risk haritası

Ankara corona virüs (koronavirüs) haritası.. İlçe ilçe Ankara Covid-19 risk haritası

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasının verileri geçtiğimiz gün güncellenerek kentlerdeki güncel rakamlar paylaşıldı. Ankara'nın bir çok ilçesindeki son durum da haritalı bir şekilde kentte yaşayan vatandaşların hizmetine sunuldu. Peki Ankara'da corona virüs risk haritasında son durum nedir? İşte Ankara ilçeleri Covid 19 (koronavirüs) risk haritası

15.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

COVID-19 karşısında şeffaflık gereği

Türkiye, koronavirüs COVID-19 ile mücadelesinde normalleşme dönemine önceki gün itibarıyla hızlı bir geçiş yaptı. ‘Yeni normal’in zemininde nasıl yol alacağımızı değerlendirirken, geçen iki buçuk aylık dönem içinde yürütülen mücadelenin kapsamlı bir envanteri önümüzde olmalıdır.

3.06.2020