EKSTRA
MENÜ

Hayat Eve Sığar

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 720 haberi bulunmuştur.

Hayat Eve Sığar Haberleri

Galatasaraydan sürpriz taraftar kararı Beşiktaş maçı öncesi

Galatasaray'dan sürpriz 'taraftar' kararı! Beşiktaş maçı öncesi

Galatasaray'ın Beşiktaş derbisi hazırlıkları kapsamında gerçekleştireceği son antrenman, NEF Stadyumu'nda taraftara açık şekilde olacak.

23.10.2021Futbol
İstanbulkart HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır İşte adım adım İstanbulkarta HES kodu yükleme

İstanbulkart HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır? İşte adım adım İstanbulkart'a HES kodu yükleme

İstanbul’da toplu taşıma için kullanılan İstanbulkartlara, koronavirüs tedbirleri kapsamında HES kodu eşleştirme zorunluluğu getirildi. Okulların açılmasıyla birlikte binlerce üniversite öğrencisinin İstanbul'a geldi. Bu durumdan dolayı HES kodu eşleştirmeleri yeniden gündem oldu. Peki, İstanbulkart HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır?

21.10.2021Gündem
Tatilciler seçimini yaptı. Villacınız

Tatilciler seçimini yaptı. Villacınız

Son zamanların en çok tercih edilen tatil seçeneği “villa kiralama” oldu. Herkesten uzak, izole bir tatil yapmak isteyen aileler, tatil evlerini tercih ediyor. Özellikle Kaş, Kalkan, Fethiye, İslamlar, Üzümlü ve Patara destinasyonlarında bulunan kiralık villalar, sahip olduğu lüks donatılar sayesinde büyük ilgi görüyor.

21.10.2021Emlak
Kocaeli Üniversitesi Hastanesinde aşı olanların yoğun bakımda yatma oranı yüzde 1,8

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi'nde aşı olanların yoğun bakımda yatma oranı yüzde 1,8

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Emel Azak Karali, koronavirüs nedeniyle yatan hastaların yüzde 16'sının aşılı olduğunu belirterek, "Yatan hastaların yüzde 84'lük bir bölümünün aşısızların oluşturduğunu görüyoruz. Yoğun bakımda yatan aşılıların oranı yüzde 1,8" dedi. Başhekim Prof. Dr. Zafer Cantürk ise, "Dördüncü pikteyiz, bu kadar aşı yapıldı fakat buna rağmen vakalar hala yüksek seviyelerde" diye konuştu.

8.10.2021Gündem
Karantinam ne zaman bitiyor Hayat Eve Sığar karantina süresi sorgulama

Karantinam ne zaman bitiyor? Hayat Eve Sığar karantina süresi sorgulama

Karantinam ne zaman bitiyor sorusu, koronavirüs temaslısı vatandaşların araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. Karantinam ne zaman bitiyor sorusuna alacakları cevaba göre hareket edecek olan vatandaşlar, internet üzerinden sorgulama yapıp yapamayacağını merak ediyor. Peki, Hayat Eve Sığar karantina süresi sorgulama nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında detaylar

6.10.2021Gündem
İstanbulkart HES Kodu eşleştirmesi nasıl yapılır İşte adım adım HES kodu eşleştirmesi hakkında bilgi

İstanbulkart HES Kodu eşleştirmesi nasıl yapılır? İşte adım adım HES kodu eşleştirmesi hakkında bilgi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Hayat Eve Sığar (HES) kodu kullanımının zorunlu hale getirilmesinin ardından İstanbulkartlar ile HES kodlarının eşleştirilmesi uygulamasının başlatıldığını bildirdi. 15 Ocak'tan itibaren HES kodu eşleşmesi yapılmamış İstanbulkartlar toplu taşımada kullanılamamaya başladı. Peki, İstanbulkart HES kodu eşlemesi nasıl yapılır?

4.10.2021Gündem
Sınav görevlilerine aşı ve test şartı

Sınav görevlilerine aşı ve test şartı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), "COVID-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" uyarınca, sınavlarda görev almak isteyen ve Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında aşı ve test sonucu bilgilerini paylaşan personelden, iki doz aşı yaptıranlar ile sınav görevinden 48 saat önce PCR testi yaptırarak sonucu negatif olanların görevlendirilebileceğini bildirdi.

4.10.2021Eğitim
Zonguldak, en fazla vaka artışının yaşandığı il oldu

Zonguldak, en fazla vaka artışının yaşandığı il oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı haftalık Covid-19 vaka tablosunda Zonguldak, en fazla vaka artışının yaşandığı il oldu. Geçen hafta 100 binde 361,63 olan vaka sayısı, 167,97 artışla 529,60'a çıktı.

2.10.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı’ndan iddialara yanıt: ‘Aşı sonrası takip ediliyor’

Sağlık Bakanlığı’ndan iddialara yanıt: ‘Aşı sonrası takip ediliyor’

Sağlık Bakanlığı, ‘aşı sonrası gelişen yan etkileri takip ve kayıt merkezi olmadığına’ ilişkin iddiaların doğru olmadığını bildirdi.

1.10.2021Gündem
Sağlık Bakanlığından aşı sonrası istenmeyen etki izleme sistemi açıklaması

Sağlık Bakanlığı'ndan 'aşı sonrası istenmeyen etki izleme sistemi' açıklaması

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada “Aşı Sonrası İstenmeyen Etki (ASİE) İzleme Sistemi”nin olmadığı iddiasına yanıt verildi. Açıklamada, "Ülkemizde, aşı sonrası istenmeyen etkilerin saptanması ve bildirimi için 'Aşı Sonrası İstenmeyen Etki (ASİE) İzleme Sistemi' mevcuttur." denildi.

30.09.2021Gündem

Sağlık Bakan Yardımcısı Birinci'den PCR testi uyarısı: Kare kodu olmayan hiçbir laboratuvar testi geçerli değil

Teknofest'te özellikle pandemiyle mücadelede dijitalleşme ve yapay zeka sistemleriyle öne çıkan Sağlık Bakanlığı da "yapay zeka yarışması" ile öne çıktı. Demirören Haber Ajansı'na özel açıklamalarda bulunan Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, gelecekte sağlık teknolojilerinin savunma sanayii teknolojilerinin de önünde bir büyüklüğe sahip olacağını söyledi. Birinci ayrıca PCR testi ile ilgili uyarılarda bulunurken, 'Özellikle karekodla print edilmemiş PCR laboratuvar testlerini de kimse kesinlikle almasın. Çünkü kare kodu olmayan hiçbir laboratuvar testi geçerli değil.' dedi.

27.09.2021Gündem
İstanbulkart HES kodu eşleştirme ekranı İstanbulkart HES kodu yükleme

İstanbulkart HES kodu eşleştirme ekranı! İstanbulkart HES kodu yükleme

İstanbulkart HES Kodu yükleme işlemi birkaç adımda tamamlanıyor.. İçişleri Bakanlığı'nın belediyelerde kullanımını zorunlu kıldığı toplu taşıma HES Kodu tanımlama işlemi, İstanbul'da Kişiselleştirme İstanbulkart internet sitesi üzerinden basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Kart üzerinde numara olmama gibi durumlar dolayısıyla bu ekran üzerinden tanımlama yapamayan kişiler ise İstanbulkart dolum merkezleri aracılığıyla işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Peki, İstanbulkart HES Kodu eşleştirme ve tanımlama işlemi nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.09.2021Gündem
Kovid-19 aşılarının geçerli olduğu ülkeler nasıl öğrenilir

Kovid-19 aşılarının geçerli olduğu ülkeler nasıl öğrenilir?

Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar uygulamasına, Kovid-19 aşılarının hangi ülkelerde geçerli olduğuna ilişkin yeni bir alan eklendi. Bakanlığın Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında hayata geçirdiği HES uygulamasında güncellemeye gidildi.

21.09.2021Gündem
Son dakika: MSB sözleşmeli personel ön başvuru sonuçları açıklandı

Son dakika: MSB sözleşmeli personel ön başvuru sonuçları açıklandı

Millî Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Personel Temini ön başvuru sonuçları yayımlandı. MSB tarafından yapılan açıklamada; Millî Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Personel Temini ön başvuru sonuçları yayımlanmıştır. Detaylı bilgiye https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz. İfadelerine yer verildi.

20.09.2021Gündem
HES uygulamasına yeni alan eklendi

HES uygulamasına yeni alan eklendi

Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar uygulamasına, Kovid-19 aşılarının hangi ülkelerde geçerli olduğuna ilişkin yeni bir alan eklendi.

18.09.2021Ekonomi
PCR testi nerede yapılır, ücretli mi İşte PCR testinin zorunlu olduğu durumlar

PCR testi nerede yapılır, ücretli mi? İşte PCR testinin zorunlu olduğu durumlar

Otobüslerde, iş yerlerinde ve daha pek çok yerde PCR testinin zorunlu hale gelmesiyle birlikte, PCR testi nerede yapılır, ücretli mi araştırmaları da yoğunluk kazandı. İşte PCR testi ile ilgili merak edilenler…

Aşı kartı nasıl, nereden alınır İşte, aşı kartı oluşturma ekranı

Aşı kartı nasıl, nereden alınır? İşte, aşı kartı oluşturma ekranı

Aşı kartı pek çok yerde gerekli hale gelirken, aşılarını tamamlamış kişiler aşı kartı nasıl alınır araştırmalarını sürdürüyor. E-Nabız üzerinde kolayca alınabilen aşı kartı, iş başvurularından yurt dışı seyahatlere kadar çeşitli alanlarda kullanılıyor. Peki, aşı kartı nasıl, nereden alınır? İşte, aşı kartı oluşturma ekranı detayları.

HES kodu nasıl alınır e-Devlet HES kodu alma ekranı

HES kodu nasıl alınır? e-Devlet HES kodu alma ekranı

HES kodu almak isteyenler e-Devlet ekranı üzerinden de işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Koronavirüs önlemleri kapsamında çıkan uygulamalardan biri olan HES kodu aracılığıyla aşılı olma/geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi sonucu sorgulanabilecek. Peki, HES kodu nasıl alınır?

10.09.2021Gündem
e-Nabızın Kovid-19 Aşı Kartı bölümüne üç yeni özellik eklendi... İşte Koronavirüs test sertifikası detayları

e-Nabız'ın 'Kovid-19 Aşı Kartı' bölümüne üç yeni özellik eklendi... İşte Koronavirüs test sertifikası detayları

Sağlık Bakanlığının e-Nabız uygulaması üzerinden ulaşılabilen 3 yeni özellik devreye girdi.

9.09.2021Gündem
Uçaklarda PCR testi zorunlu mu Şehirler arası uçuşlarda PCR testi kimler için geçerli İşte detaylar

Uçaklarda PCR testi zorunlu mu? Şehirler arası uçuşlarda PCR testi kimler için geçerli? İşte detaylar

Şehirler arası yolculuklarda PCR testi uygulaması gündemde yer almaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgeye göre 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren konser, sinema, tiyatro gibi etkinlikler ve toplu taşıma araçlarında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu hayata geçirilecek. Toplum sağlığı göz önüne alınarak koronavirüs salgınında uygulanacak PCR testi zorunluluğu uçaklarda da geçerli olacak. THY'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden uçuş kabul kriterlerinin sorgulanacağı bildirildi. Peki, Uçaklarda PCR testi zorunlu mu olacak? İşte, ayrıntılar.

8.09.2021Gündem
THYden iç hatlarda PCR testi hatırlatması

THY'den iç hatlarda PCR testi hatırlatması

Türk Hava Yolları (THY), 6 Eylül'den itibaren, iç hat uçuşlarında koronavirüs aşısı olmayan yolculara PCR testi zorunluluğu olduğunu hatırlattı.

4.09.2021Ekonomi
Uçaklarda PCR testi zorunlu mu Şehirler arası uçuşlarda PCR testi kimler için geçerli THY ve Pegasustan açıklama

Uçaklarda PCR testi zorunlu mu? Şehirler arası uçuşlarda PCR testi kimler için geçerli? THY ve Pegasus'tan açıklama

Şehirler arası yolculuklarda PCR testi uygulaması gündemde yer almaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgeye göre 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren konser, sinema, tiyatro gibi etkinlikler ve toplu taşıma araçlarında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu hayata geçirilecek. Toplum sağlığı göz önüne alınarak koronavirüs salgınında uygulanacak PCR testi zorunluluğu uçaklarda da geçerli olacak. THY'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden uçuş kabul kriterlerinin sorgulanacağı bildirildi. Peki, Uçaklarda PCR testi zorunlu mu olacak? İşte, ayrıntılar.

3.09.2021Gündem
THYden PCR testi uyarısı

THY'den PCR testi uyarısı!

Türk Hava Yolları (THY) yolcularına yönelik yaptığı uyarıda 6 Eylül tarihi itibariyle iç hat uçuşlarında koronavirüs aşısı olmayan yolculara PCR testi sunma zorunluluğu getirildiğini açıkladı.

3.09.2021Gündem
Son dakika haberi: İçişlerinden 81 ile PCR testi genelgesi

Son dakika haberi: İçişleri'nden 81 ile PCR testi genelgesi!

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine PCR testi konulu yeni bir genelge daha gönderdi. Eğitim personeli, kantin çalışanları ile öğrenci servislerinin şoför ve rehber personeli gibi öğrencilerle bir araya gelecek görevlilerden aşı olmamış ya da daha önce hastalık geçirmemiş olanlardan, haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istenecek. Aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerden, belirli alanlara girişte ya da şehirlerarası toplu taşıma araçlarını kullanma sırasında istenilecek PCR negatif test sonucu 18 yaş ve üzeri vatandaşlar için uygulanacak.

31.08.2021Gündem
Salgına karşı ‘aşı’ çağrısı

Salgına karşı ‘aşı’ çağrısı

Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Demirer, aşının, tercih değil, toplumsal sorumluluk olduğunu belirterek, “İnanıyoruz ki bireysel özgürlükler ancak toplumsal kazanımlarla korunabilir. Şu anda mümkün olan tek seçenek, hayatı korumak için virüsle güvenli bir şekilde bir arada yaşamak, toplumun farkındalığını ve kurallara uyumu arttırmaktır” ifadelerini kullandı.

31.08.2021Ekonomi
ABden Türkiye kararı... Resmen dahil edildi

AB'den Türkiye kararı... Resmen dahil edildi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin (AB) Dijital Covid-19 Aşı Sertifikası Sistemi’ne dahil edildiğini açıkladı.

30.08.2021Ekonomi
Kocaeli, yoğunluk haritasında giderek kırmızılaşıyor

Kocaeli, yoğunluk haritasında giderek kırmızılaşıyor

Kocaeli, aşılama haritasında düşük riskli anlamına gelen mavi renge dönerken, kentte artmaya devam eden vaka sayıları nedeniyle, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki yoğunluk haritasında tekrar kırmızı renk hakim oldu.

28.08.2021Gündem
AB uyumlu sağlık pasaportu kullanımda

AB uyumlu sağlık pasaportu kullanımda

Koronavirüs için Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Hayat Eve Sığar uygulamasına AB uyumlu sağlık pasaportu özelliği eklendi.

28.08.2021Ekonomi
Karantinada olması gereken karı-koca otobüste seyahat ederken yakalandı

Karantinada olması gereken karı-koca otobüste seyahat ederken yakalandı

Kırıkkale'de durdurulan bir otobüste, yolculuk yaparken yakalanan koronavirüs hastası T.Ç. ve temaslı kocası K.Ç. ile temaslı diğer yolcu N.B.G. karantinaya alındı. N.B.G.'nin daha önce de temaslı olmasına rağmen yolculuk yaptığı öğrenildi.

26.08.2021Gündem
HES uygulamasına AB Uyumlu Sağlık Pasaportu butonu eklendi

HES uygulamasına "AB Uyumlu Sağlık Pasaportu" butonu eklendi

Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına Avrupa Birliği (AB) uyumlu sağlık pasaportu butonu eklendi. Uygulama, ülke içinde ve ülkeler arası seyahatlerde aşı, bağışıklık ve diğer sağlık bilgilerinin ülke otoriteleri ve hava yolları firmalarıyla paylaşılmasına olanak tanıyor.

20.08.2021Ekonomi
ABden flaş Türkiye kararı Aşı sertifikasıyla ilgili önemli gelişme

AB'den flaş Türkiye kararı! Aşı sertifikasıyla ilgili önemli gelişme

Avrupa Birliği (AB), aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 3 ülkenin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı sertifikalarının tanınmasına karar verdi.

19.08.2021Ekonomi
Eskişehir, Kütahya ve Bilecik’te vaka artışı

Eskişehir, Kütahya ve Bilecik’te vaka artışı

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı haftalık koronavirüs risk haritasına göre, Eskişehir, Kütahya ve Bilecik’te vaka sayıları arttı.

28.07.2021Gündem
Aşı kartı (aşı sertifikası) nedir, nasıl alınır Dijital aşı kartı alma ekranı

Aşı kartı (aşı sertifikası) nedir, nasıl alınır? Dijital aşı kartı alma ekranı

Aşı kartı (Aşı sertifikası), koronavirüs aşılanma sürecinin hızlanması ve ülkelerin turistlerde aşıya önem vermesiyle birlikte yeniden gündeme geldi. E-Nabız üzerinden vatandaşlar aşı olduklarına dair onayın olduğu dijital aşı kartı oluşturabiliyorlar. Peki aşı kartı nedir, nasıl alınır? İşte dijital aşı kartı alma ekranına dair detaylar…

27.07.2021Gündem
Koronavirüs vaka sayıları artıyor Diyarbakırda hastanelere akın: PCR testi için uzun kuyruk

Koronavirüs vaka sayıları artıyor! Diyarbakır'da hastanelere akın: PCR testi için uzun kuyruk

Koronavirüs vaka sayında artışın sürdüğü ve aşılama oranın en düşük olduğu iller arasında yer alan Diyarbakır'da, PCR testi için hastane önünde uzun kuyruklar oluştu.

26.07.2021Gündem
Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması Evde kal Türkiye bildirimi attı... Acil durum uyarısı kısa sürede gündem oldu... Vodafonedan özür mesajı

Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması 'Evde kal Türkiye' bildirimi attı... Acil durum uyarısı kısa sürede gündem oldu... Vodafone'dan özür mesajı

Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasından sabah bazı telefonlara gelen 'Test Alert Notification' bildirimi kısa sürede sosyal medyada en çok konuşulan konular arasındaki yerini aldı. Giden mesajda 'Test Alert Notification' Evde kal Türkiye mesajı iletildi. Telefonlara gelen mesajın bildirim sesi de uzun süre sosyal medyada konuşulan konular arasındaki yerini aldı...

24.07.2021Gündem
Diyarbakırda risk haritası kırmızıya döndü Uzmandan kritik uyarı...

Diyarbakır'da risk haritası kırmızıya döndü! Uzmandan kritik uyarı...

Aşılama oranının düşük olması nedeniyle vaka sayılarının arttığı, maske ve sosyal mesafenin yeterince uygulanmadığı Diyarbakır'da, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında kentin risk haritası kırmızıya döndü. Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi, İç Hastalıklar ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Halis Yerlikaya, "Pandemiye karşı mücadelede en önemli aracımız, aşı. Aşı candır, hayat kurtarır. Aşı olmayanlar mutlaka aşılamalarını yapsınlar" dedi.

23.07.2021Gündem
HES Kodu İstanbulkarta nasıl yüklenir  HES Kodu İstanbulkart eşleştirme ekranı

HES Kodu İstanbulkart'a nasıl yüklenir? HES Kodu İstanbulkart eşleştirme ekranı

HES kodu, İstanbulkart yükleme işlemi devam ediyor. Koronavirüs salgını ile birlikte pek çok alanda kullanımı zorunlu hale getirilen HES kodu İstanbulkartlara yüklenerek yolcuların toplumsal sağlığı korunurken, henüz işlemlerini tamamlamayanlar ise İstanbulkart'a HES kodu tanımlama işleminin nasıl yapılacağını öğrenmek istiyor. Ocak ayında getirilen kurala göre Hayat Eve Sığar uygulaması ya da SMS üzerinden alınan HES kodu online ya da akbil dolum merkezlerinden İstanbulkart'a tanımlanabiliyor. Peki, HES Kodu İstanbulkart'a nasıl yüklenir? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

12.07.2021Gündem
HES Kodu İstanbulkarta nasıl yüklenir  HES Kodu İstanbulkart eşleştirme ekranı

HES Kodu İstanbulkart'a nasıl yüklenir? HES Kodu İstanbulkart eşleştirme ekranı

HES kodu, İstanbulkart yükleme işlemi devam ediyor. Koronavirüs salgını ile birlikte pek çok alanda kullanımı zorunlu hale getirilen HES kodu İstanbulkartlara yüklenerek yolcuların toplumsal sağlığı korunurken, henüz işlemlerini tamamlamayanlar ise İstanbulkart'a HES kodu tanımlama işleminin nasıl yapılacağını öğrenmek istiyor. Ocak ayında getirilen kurala göre Hayat Eve Sığar uygulaması ya da SMS üzerinden alınan HES kodu online ya da akbil dolum merkezlerinden İstanbulkart'a tanımlanabiliyor. Peki, HES Kodu İstanbulkart'a nasıl yüklenir? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

10.07.2021Gündem
Koronavirüs geçirenler iki doz aşı yaptırabilecek... Randevular sisteme tanımlandı

Koronavirüs geçirenler iki doz aşı yaptırabilecek... Randevular sisteme tanımlandı

Koronavirüs geçirenlere aşı tek doz yapılıyordu. Sağlık Bakanlığı, yeni bir karar aldı ve daha önce Kovid-19 geçirenlere tek doz aşı uygulanması kararı değiştirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastalığı geçirenlerin isterlerse bir yerine iki doz aşı olabileceklerini söyledi. Açıklamanın ardından tek doz aşı olanların daha önce iptal edilen ikinci doz aşı randevuları tekrar sisteme tanımlandı.

8.07.2021Gündem
Son dakika... Koronavirüs geçirenler ikinci doz aşı olabilecek mi Bakan Koca açıkladı

Son dakika... Koronavirüs geçirenler ikinci doz aşı olabilecek mi? Bakan Koca açıkladı

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs aşılamasında yeni bir karar aldı ve daha önce Kovid-19 geçirenlere tek doz aşı uygulanması kararı değiştirildi. Bakan Koca, hastalığı geçirenlerin isterlerse bir yerine iki doz aşı olabileceklerini belirtti.

8.07.2021Gündem
Ülkeler aşı sertifikamızı tanıyor

Ülkeler aşı sertifikamızı tanıyor

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca aşı sertifikasına ilişkin “Bakanlığımız Dışişleri Bakanlığımız ile birlikte tüm ülkeler ile görüşerek karşılıklı sertifika tanıma anlaşmaları imzalamaktadır. Hangi aşıyı yaptırmış olursanız olun anlaşma imzalanan ülkelerde aşı sertifikalarımız karşılıklı olarak tanınıyor” dedi.

8.07.2021Gündem
Son dakika haberi: Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Kocadan açıklamalar Aşılamada yeni uygulamalar...

Son dakika haberi: Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca'dan açıklamalar! Aşılamada yeni uygulamalar...

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün 16.30'da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Covid-19'a karşı sürdürülen aşı seferberliğinin ele alındığı toplantıda dünyayı paniğe sevk eden Delta, Lambda gibi varyantlar başta olmak üzere corona virüsüyle ilgili gelişmeler değerlendirildi. Toplantı sonrası Bakan Koca açıklamalarda bulundu. Koca, konuşmasında "Aşılamada istediğimiz ivmeye henüz ulaşmamış illerimiz için yeni uygulamalarımız olacak" ifadesini kullandı.

7.07.2021Gündem
Eskişehir ve Kütahya’da vaka sayıları düştü, Bilecik’te arttı

Eskişehir ve Kütahya’da vaka sayıları düştü, Bilecik’te arttı

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı haftalık koronavirüs risk haritasına göre, Eskişehir ve Kütahya’da vaka sayıları düşerken, 220 bin nüfuslu Bilecik’te artış görüldü. Eskişehir son 1 haftada vaka sayısı en çok azalan 5 kent arasında yer aldı.

6.07.2021Gündem
Tanımlamayanların İstanbulkartları geçersiz olacak... HES Kodu eşleştirme nasıl ve nereden yapılır

Tanımlamayanların İstanbulkartları geçersiz olacak... HES Kodu eşleştirme nasıl ve nereden yapılır?

HES Kodu eşleştirme alınan yeni kuralla birlikte bir kez daha gündeme geldi. Koronavirüse karşı getirilen kurala göre HES kodu bilgisi olamayanların İstanbulkartları geçersiz olacak. HES kodu eşleştirmesini gerçekleştirenler otobüs, metro, metrobüsleri kullanabilecekler. Kartlarının iptal edilmesini istemeyen vatandaşlar, HES Kodu eşleştirmenin detaylarını araştırıyor. Peki, HES Kodu eşleştirme nasıl ve nereden yapılır?

29.06.2021Gündem
Türkiye seyahatlerinde bunlara dikkat edilmeli

Türkiye seyahatlerinde bunlara dikkat edilmeli!

Malum yaz kapıya dayandı ve başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerindeki okulların önümüzdeki aydan itibaren tek tek tatile girmesiyle izin dönemi de başlayacak.

26.06.2021Avrupa
Mobilya sektörü gözünü ABD pazarına dikti

Mobilya sektörü gözünü ABD pazarına dikti

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, sektör ihracatçılarının ABD pazarında avantajlı bir konuma yükseldiğini söyledi.

24.06.2021Ekonomi
Eskişehir ve Kütahya’daki koronavirüs vaka artışlarının nedeni; ev ziyaretleri

Eskişehir ve Kütahya’daki koronavirüs vaka artışlarının nedeni; ev ziyaretleri

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı haftalık risk haritasına göre, Bilecik’te düşen koronavirüs vaka sayısı, Eskişehir ve Kütahya’da artış gösterdi. 100 bin nüfusta bir haftalık risk haritasında en çok koronavirüs vakası görülen iller arasında yer alan Kütahya ve Eskişehir’de vakaların en çok ev ziyaretleri nedeniyle arttığı belirtildi.

23.06.2021Haber
Eskişehir ve Kütahya’daki vaka artışlarının nedeni; ev ziyaretleri

Eskişehir ve Kütahya’daki vaka artışlarının nedeni; ev ziyaretleri

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı haftalık risk haritasına göre, Bilecik’te düşen koronavirüs vaka sayısı, Eskişehir ve Kütahya’da artış gösterdi. 100 bin nüfusta bir haftalık risk haritasında en çok koronavirüs vakası görülen iller arasında yer alan Kütahya ve Eskişehir’de vakaların en çok ev ziyaretleri nedeniyle arttığı belirtildi.

23.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Aslında 4 pandemi var

Sağlığımız bakımından son derece enteresan, farklı ve önemli bir dönemden geçtiğimiz kesindir.

13.09.2021