EKSTRA
MENÜ

Havaifişek

Havaifişek haberleri sayfasında güncel ve son dakika Havaifişek hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 189 Havaifişek haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Havaifişek Haberleri

Biden için söylediler

Biden için söylediler

ABD’nin yeni başkanı Joe Biden için düzenlenen yemin töreninde, birçoğu Trump karşıtı olduğu bilinen yıldızlar sahne aldı.

22.01.2021Dünya
Düğünde havai fişek atan gençler, İstanbul Emniyet Müdürüne yakalandı

Düğünde havai fişek atan gençler, İstanbul Emniyet Müdürü'ne yakalandı!

Sultangazi'de İstanbul Emniyet Müdürü Zafek Aktaş'ın da katıldığı denetimler sırasında havai fişek atan kişilere para cezası kesildi. Havai fişek atan kişilere müdahale anı ise drone ile görüntülendi.

17.08.2020Gündem
Yaralı işçi havaifişek fabrikasındaki ihmalleri anlattı

Yaralı işçi havaifişek fabrikasındaki ihmalleri anlattı

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasındaki faciaya ilişkin yaralı bir işçinin CNN Türk yayınında anlattıkları ihmalleri göz önüne serdi. 'Bunun olacağını biliyorduk.' diyen yaralı işçi Gülizar Erdoğan, "Hatta ben o akşam bile, cenaze okumasında arkadaşlardan helallik alıp gittim. Resmen bile bile gittim. Yaptığımız malzeme yeni bir malzeme idi. Patlayan madde havai fişek değildi. 'Muska' denen bir oyuncaktı, yeni bir üründü. Onun malzemeleri patladı." diye konuştu.

6.07.2020Haber
Son dakika haberi... Patlamanın ardından risk danışmanı uyardı: Bunların gaz ve dumanları zehirlidir

Son dakika haberi... Patlamanın ardından risk danışmanı uyardı: Bunların gaz ve dumanları zehirlidir

Son dakika haberine göre; Sakarya Hendek'te hava fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından yangın risk danışmanı, Tüyak Türkiye Yangından Korunma Ve Eğitim Vakfı eski başkanı Cemal Kozacı, değerlendirmelerde bulundu. Kozacı, “Bunlar metal tozlarıdır. Stronstium, baryum hatta arsenik bileşikler vardır renk vermesi için. Bunların gaz ve dumanları zehirlidir" dedi.

3.07.2020Gündem
Patlama sonrası havaifişek fabrikası merkezinden görüntüler

Patlama sonrası havaifişek fabrikası merkezinden görüntüler

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada, 4 kişi öldü, 97 kişi de yaralandı. Yaşanan bu felaketin ardından fabrika alanı sınırları içinde yangın söndürme çalışmaları sürüyor. DHA kameraları patlama sonrası fabrika merkezinden görüntüleri kaydetti. Fabrika alanı içinde birçok yapı kullanılamaz hale gelirken servis araçlarını da patlamadan etkilenmiş.

3.07.2020Haber
Havai fişekleri bir de kedilerden, köpeklerden dinleyin

Havai fişekleri bir de kedilerden, köpeklerden dinleyin!

Gökçe Gökçeer havai fişekleri ilk kez bir çocuk kitabına konu ediyor. Çocukların sabahtan akşama kadar sokakların keyfini çıkardığı, güneşi örtmeyen bahçeli evleri ve mutlu hayvanlarıyla herkesin yaşamak için can atacağı bir mahalleye konuk oluyoruz.

28.05.2020Kitap Sanat
Pariste sonbahar... 5 adımda şehrin  tadını çıkarın

Paris'te sonbahar... 5 adımda şehrin tadını çıkarın

‘Paris’te sonbahar’ kulağa bir Woody Allen filminin ismi gibi geliyor ama ‘Işıklar Şehri’ni görmenin ya da bir kez daha ziyaret etmenin en güzel zamanı gerçekten de sonbahar. Parizyenlerin söylediğine göre kışın havası fazla kirli oluyor. Yazın insanın başına ne geldiğini ise bu yıl haber bültenlerinin ilk sırasında dinledik: Haziran ve temmuzdaki sıcak dalgasında başkentte hava değerleri 42.6 derece ölçüldü. İklim değişimi kaynaklı aşırı sıcaklıklara denk gelmeseniz bile yazın Paris’te bir Parisli görmek, şehrin gerçek atmosferini yaşamak zor. Yerlileri toparlanıp yazlığa gidiyor ve kent turistlere kalıyor. Ünlü kültür-sanat hayatı da uykuya yatıyor. İlkbahara söyleyecek söz yok; parklar, bulvarları çevreleyen kestane ağaçları yeşerirken de şehir çok güzel. Ama tabii sonbaharın sunduğu renk paleti başka… Eylülle birlikte Parisliler şehre dönüyor, kültür-sanat hayatı canlanıyor, birbiri ardına iddialı sergiler açılıyor, kaldırım kahveleri hâlâ güneşin altında tembellik fırsatı sunuyor. Aklınızda adresi belli olmayan bir seyahat varsa, işte şu sıralar Paris’te yapılabileceklerin özeti...

16.09.2019Seyahat
Havai fişek kazası: 9 yaralı

Havai fişek kazası: 9 yaralı

Büyükçekmece'de festival alanında havai fişeklerin fırlatma rampasında patlaması sonucu 9 kişi yaralandı.

3.08.2019Gündem
Bu fırsatları kaçırmayın

Bu fırsatları kaçırmayın

Hürriyet Seyahat editörleri sizler için haftanın kaçırılmayacak seyahat fırsatlarını ve haberlerini derledi...

30.12.2018Seyahat
Polis kurşununa 524 bin TL

Polis kurşununa 524 bin TL

İstanbul Küçükarmutlu’da 20 yaşındaki Yılmaz Öztürk’ün polis karakoluna saldırdığı sanılarak öldürülmesine ilişkin tazminat davasında İçişleri Bakanlığı, 524 bin 524 TL maddi ve manevi tazminat ödemeye mahkum edildi. İdare Mahkemesi kararında, “İçişleri Bakanlığı görevlilerinin, kendilerine tanınan yetkileri aştığı resmi yetki ve görevin olanaklarını kullanarak davacıların zarar görmesine sebep olduğu” vurgulandı.

20.12.2018Gündem
Hadi (yılbaşında da) güneye

Hadi (yılbaşında da) güneye!

Yılbaşı merasimini bahane edin, kendinizi güneye atın. Bir günlüğüne de olsa azıcık kemikleriniz ısınsın, yüzünüz gülsün.

6.01.2017Seyahat
Emiliana Torrini: İçinde kıvılcımlar dolaşıyor

Emiliana Torrini: İçinde kıvılcımlar dolaşıyor

Becerikli bir söz yazarı, harika bir şarkıcı... Emiliana Torrini yeni albümü (‘The Colorist Orchestra & Emiliana Torrini’) yayımlanmadan hemen önce, bugün İKSV Salon’da, yarın Ankara Nordik Festival’de çalacak. Sanatçıyla konuştuk.

2.12.2016Keyif
Eyfeldeki dumanlar korkuttu

Eyfel'deki dumanlar korkuttu

Fransa'nın Nice kentine meydana gelen saldırının ardından başkent Paris'in simge yapısı Eyfel Kulesi'nden yükselen dumanlar panik yarattı.

14.07.2016Dünya
İtidal çağrısı

İtidal çağrısı

ABD’de geçtiğimiz hafta iki siyahın polis tarafından vurulmasının ardından eski bir siyah askerin 5 polisi vurarak öldürmesinin yankıları sürerken, ülke sokakları karıştı. İspanya’da bulunan ABD Başkanı Barack Obama, “Tüm taraflardan birbirlerini dinlemelerini istiyorum” dedi.

10.07.2016Dünya
Dosyadaki görüntü

Dosyadaki görüntü

İSTANBUL Küçükarmutlu’da, geçen 20 Şubat’ta ‘polis merkezine saldırı’ iddiasıyla polis tarafından ateş açılarak öldürülen Yılmaz Öztürk’le ilgili kamera görüntüleri ortaya çıktı.

26.06.2016Gündem
İşte Küçükarmutlu cinayeti öncesinin görüntüleri

İşte Küçükarmutlu cinayeti öncesinin görüntüleri

İstanbul Küçükarmutlu’da, geçen 23 Şubat’ta polis tarafındanateş açılarak öldürülen Yılmaz Öztürk’le ilgili kamera görüntüleri ortayaçıktı. Kamera görüntülerinde; polislerin iddia ettiği gibi Fatih Sultan MehmetPolis Merkezi’nin bulunduğu noktaya patlayıcı değil, üç saat arayla iki kezhavaifişek atılıyor. Polisler de havaifişek atanlara biber gazıyla karşılıkveriyor. Polis araçlarının kamera görüntülerinde, Yılmaz Öztürk’ün şüphelilerarasında olduğu veya kaçtığına dair hiçbir bulgu yer almıyor. Görüntülerde,Öztürk’ün vurulduktan hemen sonra yerde yaralı halde yattığı, başındakomşularının toplandığı, çevresinde veya üzerinde bir eyleme katıldığınailişkin hiçbir kanıtın olmadığı görülüyor.

24.06.2016Haber
Bayındır’daki roketli saldırıda facia ucuz atlatılmış

Bayındır’daki roketli saldırıda facia ucuz atlatılmış

İZMİR’in Bayındır İlçesi’nde teröristlerin attığı 3 roketatar mermisinden 2’sinin düştüğü, üst katı inşaat halindeki iki katlı binada, faicadan dönüldüğü ortaya çıktı. Polisin incelemesinde roketin yaklaşık yarım metre düşüş açısının değişmesi durumunda isabet ettiği evin balkonundaki mutfak tüpünün patlatıp, faciaya neden olacağı tespit edildi. Öte yandan saldırının ardından güvenlik güçlerinin bölgede hava destekli olarak teröristlerin yakalanması için günün ilk ışıklarına kadar yoğun şekilde sürdürdüğü aramaların devam ettiği bilidirildi.

23.06.2016Gündem
Diyarbakırda patlama: Bir çocuk ağır yaralı

Diyarbakır'da patlama: Bir çocuk ağır yaralı

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde meydana gelen patlamada 10 yaşındaki bir çocuk ağır yaralandı.

19.05.2016Gündem
Dur demeden öldürmüş

'Dur' demeden öldürmüş

İstanbul Küçükarmutlu’da, geçen şubat ayında Yılmaz Öztürk adlı genci ateş ederek öldüren polis memuru Y.H. hakkında “ağırlaştırılmış yaralama” suçundan 12 yıl ile 16 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, Öztürk’ün sakin şekilde evine yürüdüğü, üzerinden silah veya patlayıcı çıkmadığı, hiçbir suç kaydının olmadığı anlatıldı. Polisin iddia ettiğinin aksine, ateş etmeden önce üzerlerine patlayıcı atılmadığı saptanırken, “Dur” ihtarında da bulunulmadığı belirlendi. Polisin, yanında biber gazı tüfeği bulunduğu halde silahını kullandığı anlaşıldı. Çöpte bulunan ‘Yürüyüş’ dergisinin, Öztürk’ü yasadışı örgütlerle bağlantı göstermek için, gencin yanında bulunmuş gibi gösterildiği ortaya çıktı

7.05.2016Gündem
Terörün gölgesinde 2016

Terörün gölgesinde 2016

Dünya, 2016’ya terör korkusuyla girdi. ABD ve birçok Avrupa ülkesinde saldırı ihbarları nedeniyle meydanlarda geniş güvenlik önlemleri alındı. Bazı gözaltıların olduğu Belçika’nın başkenti Brüksel’de kutlamalar tamamen iptal edildi. Berlin’de yılbaşı alanına sırt çantasıyla giriş yasaklandı, Moskova’da ise Kızıl Meydan kapatıldı.

31.12.2015Dünya
Dünya yeni yıla böyle girdi

Dünya yeni yıla böyle girdi

Yeni yıl coşkusu dünyanın çeşitli ülkelerinde görülmeye değerdi. Yeni Zelanda'dan sonra Avusturalya, Çin ve Japonya'da da görkemli kutlamalar düzenlendi. İşte dünya ülkelerinden yeni yıl manzaraları...

31.12.2015Dünya
Kendall Jenner ve Gigi Hadid ilk kez Victorias Secret defilesinde

Kendall Jenner ve Gigi Hadid ilk kez Victoria's Secret defilesinde

Yılın merakla beklenen moda şovu dün gece New York'ta gerçekleşti. Gigi Hadid ve Kendall Jenner gibi son dönemin en gözde modelleri, Adriana Lima ve Alessandra Ambrosio gibi kıdemli Victoria's Secret modelleriyle aynı podyumda yürüdü. İhtişamlı kanatlarıyla görsel bir şölene dönüşen defilede bu sene kanatlara pek yer verilmedi.

11.11.2015Stil
Aslında köprüyü kapatacaktım

Aslında köprüyü kapatacaktım

Cumartesi akşamı D-100 karayolunda trafiği durdurup kız arkadaşına evlenme teklif eden Mesut Koçak, “Aslında 150 araçla Boğaz Köprüsü’nü kapatacaktım” dedi.

15.08.2015Gündem
İtalyada havai fişek fabrikasında patlama

İtalya'da havai fişek fabrikasında patlama

İtalya'nın güneydoğusundaki Bari kenti yakınlarındaki bir havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada 7 kişi öldü.

25.07.2015Dünya
Donmuş gölün altında havai fişek patlattılar

Donmuş gölün altında havai fişek patlattılar

İsveç’te soğuk havada yapacak eğlenceli bir şeyler bulamayan gençler, ilginç bir deney yapmaya karar verdi. Nils Bremer adlı genç İsveçli, donmuş bir gölün altında havai fişek ateşledi ve ilginç görüntüler elde etti.

18.01.2015Haber
Herkes havaifişek patlatınca ortalık savaş alanına döndü

Herkes havaifişek patlatınca ortalık savaş alanına döndü

Normalde yılbaşında yapılan havaifişek gösterileri yalnızca belediyelerin kontrolü ve izni dahilinde düzenleniyor. Ancak Filipinler’de olay çok farklı şekilde işliyor. Filipinler’in Manila şehrindeki yılbaşı kutlamalarında çekilen bu görüntülerde, hemen hemen her binadan aynı anda havaifişek atılmaya başlıyor. Dakikalarca süren havaifişek gösterileri yüzünden şehir bir anda savaş alanına dönüyor.

2.01.2015Haber
Türk ailenin evinde yangın

Türk ailenin evinde yangın!

Her yılbaşı gecesi olduğu gibi Fransa’da yine aynı sahne yaşandı. Çeyrek asırdır devam eden araba kundaklama eylemleri yine Fransa’da korkuyla izlendi.

1.01.2015Avrupa
Havai fişek yüklü TIRdaki patlama anı kamerada

Havai fişek yüklü TIR'daki patlama anı kamerada

Kırıkkale - Ankara Karayolu'nun Elmadağ mevkiinde havai fişek taşıyan TIR'ın kaza yapması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti. Kaza sonrası TIR'da bulunan havai fişekler ard arda patlarken o anlar saniye saniye kameraya yansıdı. Elmadağ'da, henüz bilinmeyen bir sebeple havai fişek yüklü TIR kaza yaptı. Kazada TIR şoförü hayatını kaybetti. Kazadan sonra TIR'da bulunan havai fişekler patladı. Patlama anı amatör kamera tarafından saniye saniye kaydedildi

3.08.2014Haber
Van-Hakkari yolunda göstericilere müdahale

Van-Hakkari yolunda göstericilere müdahale

Van-Hakkari Karayolu'nu Başkale İlçesi Güzeldere Boğazı mevkiinde kapatılması ve uyarılara rağmen açılmaması üzerine asker ve polis müdahalede bulunmaya başladı. Akşam satlerinden itibaren yolun kapatılması ile birlikte yüzlerce aracın bulunduğu bölgeye çok sayıda asker, polis ve zırhlı araç sevk edildi. Helikopterlerin sürekli uçuş yaptığı bölgede, asker ve polis, yolu açmaları için gözyaşırtıcı bomba ve tazyikli su kullanarak göstericileri dağıtmaya çalışırken, göstericiler de havaifişek, mototof kokteyli ve taş atarak karşılık verdi.DHA

11.06.2014Haber
Van-Hakkari yolundaki göstericelere müdahale

Van-Hakkari yolundaki göstericelere müdahale

Van-Hakkari Karayolu'nu Başkale İlçesi Güzeldere Boğazı mevkiinde kapatılması ve uyarılara rağmen açılmaması üzerine asker ve polis müdahalede bulunmaya başladı.

11.06.2014Gündem
Diyarbakır-Bingöl karayolunda göstericilere Jandarma müdahalesi

Diyarbakır-Bingöl karayolunda göstericilere Jandarma müdahalesi

7 gündür kapalı olan Diyarbakır - Bingöl karayolunun Lice mevkiinde bulunan göstericilere jandarma ekiplere bu sabah saatlerinde müdahale etti.Molotof, el yapımı bomba ve taş atan göstericilere jandarma ekip biber gazı ve tazyikli suyla karşılık verdi. Lice ve Hani ilçelerinde bir grubun yol kesip, hendek kazarak, bazı araçların anahtarlarına el koyması nedeniyle yaşanan gerginlik sürüyor. Bölgede "Kalekol" yapıldığını iddia ederek Diyarbakır-Bingöl ve Diyarbakır-Muş karayollarında yol kesme girişimlerinde bulunan yüzleri kapalı gruba müdahale edildi. Güvenlik güçlerine molotofkokteyli, havaifişek ve taş atan gruba, tazyikli su ve biber gazıyla karşılık verildi. Trafiğin kontrollü sağlandığı bölgede gerginlik devam ediyor. DHA

30.05.2014Haber
Ren’de romantizm

Ren’de romantizm

İsviçre Alpleri’nden doğup, Hollanda’da Kuzey Denizi’ne dökülen Ren Nehri’nin en popüler bölgesi Almanya’da Koblenz ile Rudesheim arasındaki bölüm. Romantik Vadi’deki Lorelei Kayaları’nı, bağlar ve ormanlar arasındaki 40 civarındaki şatoyu görmek için her yıl bu bölgede 200 bin kişi kruvaziyer turuna çıkıyor.

25.05.2014Seyahat
Çıkartacağım pantolonumu feryadı

'Çıkartacağım pantolonumu' feryadı

Beşiktaş Barbaros Bulvarı'nda polise molotofkokteyli, taş, havaifişek ve demir bilye atan gruba müdahale edildi. Müdahalelerden etkilenen Perihan Aslan isimli kadın, 'Bacağım yanıyor. Çıkartacağım pantolonumu' diyerek feryat etti.

2.05.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Felsefeyi hayata dahil eden düşünür: Oruç Aruoba

Bir okur/yazar olarak bir kitabı elime aldığımda klasik bir sorunun yanıtını ararım, ikna edici bir gerekçe bulduğumda okurum ve okuturum.

4.06.2020

Yeni yıl kutlamaları köpeğinizin kâbusu olmasın

Yeni yılın gelişi, bizler için kutlama hazırlıklarının başlaması demektir.

26.12.2019

Aklımda deli sorular

* (Meslek büyüğüm Hamdi Türkmen’in geçen gün yazdığı yazıdan yola çıkarak...) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun makam aracında, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve CHP İl Başkanı Asuman Ali Güven arasında geçtiği rivayet olunan diyaloga göre, CHP’nin 2019’daki seçimlerde adayının yine Kocaoğlu olduğunu söyleyebilir miyiz?

28.09.2017

Ne mi yapsaydı Hamas?

İSRAİL’in istediği minderde dövüşe çekilmese yeterdi...

18.07.2014