EKSTRA
MENÜ

Havai Fişek Fabrikası

Havai Fişek Fabrikası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Havai Fişek Fabrikası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 58 Havai Fişek Fabrikası haberi bulunmuştur.

Havai Fişek Fabrikası Haberleri

7 işçi hayatını kaybetmişti Havai fişek fabrikasındaki patlamada duruşma yarın

7 işçi hayatını kaybetmişti! Havai fişek fabrikasındaki patlamada duruşma yarın

Sakarya'nın Hendek ilçesinde geçen yıl meydana gelen, 7 işçinin hayatını kaybettiği, 127 kişinin yaralandığı havai fişek fabrikası patlamasıyla ilgili açılan davanın ilk duruşması yarın Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayacak.

5.01.2021Gündem
Son dakika... Havai fişek fabrikasındaki patlamanın görüntüleri ortaya çıktı

Son dakika... Havai fişek fabrikasındaki patlamanın görüntüleri ortaya çıktı

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Patlamada 7 kişi hayatını kaybetmiş, 127 kişi ise yaralanmıştı.

12.11.2020Haber
Son dakika... Sakaryadaki facianın görüntüleri ortaya çıktı 7 kişi ölmüş, 127 kişi yaralanmıştı...

Son dakika... Sakarya'daki facianın görüntüleri ortaya çıktı! 7 kişi ölmüş, 127 kişi yaralanmıştı...

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Patlamada 7 kişi hayatını kaybetmiş, 127 kişi ise yaralanmıştı.

12.11.2020Gündem
Patlamanın yaşandığı fabrikadan geriye enkaz kaldı

Patlamanın yaşandığı fabrikadan geriye enkaz kaldı

Sakarya'nın Hendek ilçesinde, 7 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın yaşandığı havai fişek fabrikasında enkazın altında kalan havai fişek ve barut gibi maddelerin yanmasını önlemek için kurulan sulama sistemi durduruldu. Çalışmaların tamamlanmasının ardından fabrika, tutanakla sahiplerine teslim edildi.

30.10.2020Gündem
Son dakika haberleri... 7 kişi hayatını kaybetmişti Çalışmalar sona erdi, geriye bu enkaz kaldı

Son dakika haberleri... 7 kişi hayatını kaybetmişti! Çalışmalar sona erdi, geriye bu enkaz kaldı

Sakarya'nın Hendek ilçesinde 7 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın yaşandığı havai fişek fabrikasında enkazın altında kalan havai fişek ve barut gibi maddelerin yanmasını önlemek için kurulan sulama sistemi durduruldu. Çalışmaların tamamlanmasının ardından fabrika, tutanakla sahiplerine teslim edildi.

30.10.2020Gündem
Facia geliyorum demiş

Facia geliyorum demiş

Sakarya Hendek’te bulunan havai fişek fabrikasında yaşanan patlamaya ilişkin hazırlanan iddianame, facianın göz göre göre geldiğini ortaya koydu. Patlamada bir gözünü ve bir kolunu kaybeden kimyager Ahmet Çağırıcı, işverene maliyeti yüksek diye ülkesine gönderilen Çinli kimyagerin kendisine “Bu işi yapıyorsun ama burası sonunda patlayacak” dediğini anlattı.

25.10.2020Gündem
2020 Yılında Yaşanan Her Şeyi Tam Yer ve Tarihleri ile Önceden Bildi

2020 Yılında Yaşanan Her Şeyi Tam Yer ve Tarihleri ile Önceden Bildi!

Modern çağın Nostradamus’u Astrolog, Yazar ve Influencer Can Aydoğmuş, 2020 yılında yaşanan her şeyi tam yer ve tarihleri ile önceden bildi!

22.09.2020Astro Gündem
Hendekten çarpıcı ifadeler: Denetimleri bir hafta önceden duyardık

Hendek'ten çarpıcı ifadeler: Denetimleri bir hafta önceden duyardık

Hendek’te 7 kişinin öldüğü havai fişek fabrikasındaki patlamayla ilgili soruşturmada ifade veren işçiler, fabrika sahiplerinin yapılacak denetimleri bir hafta önceden haber aldıklarını iddia etti. Fabrikanın eski iş sağlığı uzmanları da uyarılarına rağmen gerekli önlemlerin alınmadığını öne sürdü.

17.07.2020Gündem
Son dakika haberleri... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı Kapanacak...

Son dakika haberleri... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı! Kapanacak...

Sakarya'dan gelen bir son dakika haberine göre Taşkısığı bölgesinde, imha edilmek için götürülen havai fişekleri taşıyan kamyonda patlama meydana geldi. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, patlamada 3 askerin şehit olduğunu, 6 kişinin de yaralandığını duyurdu. İçişleri Bakanı Soylu, Sakarya Valiliği’nde, Taşkısığı mahallesindeki patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Valiliğimiz askıya, ardından iptal işlemlerini gerçekleştirecek. Çevre ve Şehircilik Bakanımız da buradaki imar izninin iptalini gerçekleştirmiş olacak" dedi.

10.07.2020Gündem
Bu kez de ‘imha’ faciası... Sakarya’daki fişekler taşınırken patladı

Bu kez de ‘imha’ faciası... Sakarya’daki fişekler taşınırken patladı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, 3 Temmuz’da 7 kişinin öldüğü havai fişek fabrikasındaki patlamanın ardından, depoda sağlam kalan fişeklerin imhası kararı aldı. Boş bir taşocağına taşınan 1.5 ton havai fişek belediyenin kamyonundan indirilirken patladı. Kilometrelerce uzaktan duyulan ve görülen patlamada 3 asker şehit oldu, 11 asker ile kamyon şoförü de yaralandı.

10.07.2020Gündem
Patlayan havai fişek fabrikasında devreye sigorta girecek

Patlayan havai fişek fabrikasında devreye sigorta girecek

Bu satırları yazarken Sakarya Hendek’teki havai fişek fabrikasındaki patlamada 7 kişi hayatını kaybetmiş, 114 kişi yaralanmış, bir kişi için de arama çalışmaları devam ediyordu.

7.07.2020Ekonomi
Son dakika haber... Sakarya Valisi Kaldırım: Hayatını kaybedenlerin sayısı 6ya yükseldi

Son dakika haber... Sakarya Valisi Kaldırım: Hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya yükseldi

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya'daki havai fişek fabrikasındaki patlamayla ilgili ''Hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya yükseldi. Kayıp 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor" dedi.

5.07.2020Haber
Son dakika haberler... Sakarya Valisi patlamada can kaybının 6ya yükseldiğini duyurmuştu... Kimlikleri belirlendi

Son dakika haberler... Sakarya Valisi patlamada can kaybının 6'ya yükseldiğini duyurmuştu... Kimlikleri belirlendi

Son dakika haberi... Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, havai fişek fabrikasındaki patlamayla ilgili ''Hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya yükseldi. Kayıp 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor" dedi. Ayrıca Bakan Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada hayatını kaybeden 6 kişinin kimliklerinin belirlendiğini açıkladı.

5.07.2020Gündem
Sakaryadaki fabrikanın içi ve çevresinde oluşan hasarın boyutu gün yüzüne çıkmaya başlıyor

Sakarya'daki fabrikanın içi ve çevresinde oluşan hasarın boyutu gün yüzüne çıkmaya başlıyor

Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasının içi ve çevresinden çekilen görüntüler patlamanın şiddetini bir kez daha gözler önüne sererken, olayın 3'üncü gününde ise ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

5.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Sakaryada havai fişek fabrikasında patlama Bakan Koca son durumu açıkladı...

Son dakika haberi: Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama! Bakan Koca son durumu açıkladı...

Son dakika haberine göre, Dün saat 11.15 sularında Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Hendek'teki patlama nedeniyle bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edilirken, patlama kentin birçok ilçesinde hissedildi, vatandaşlar deprem olduğunu sanarak sokaklara fırladı. Son dakika açıklamasına göre, hayatını işçilerin sayısının 4'e yükseldiği, 97 kişinin de hastaneye kaldırıldığı öğrenilirken, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, Hendek’teki patlamaya ilişkin soruşturma başlattı. Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla olay yerine gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarda bulundu.

3.07.2020Gündem
Patlamanın ardından risk danışmanı uyardı: Bunların gaz ve dumanları zehirlidir

Patlamanın ardından risk danışmanı uyardı: Bunların gaz ve dumanları zehirlidir

Son dakika haberine göre; Sakarya Hendek'te hava fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından yangın risk danışmanı, Tüyak Türkiye Yangından Korunma Ve Eğitim Vakfı eski başkanı Cemal Kozacı, değerlendirmelerde bulundu. Kozacı, “Bunlar metal tozlarıdır. Stronstium, baryum hatta arsenik bileşikler vardır renk vermesi için. Bunların gaz ve dumanları zehirlidir" dedi.

3.07.2020Haber
Havai fişek fabrikasındaki patlamadan son dakika gelişmeleri: Sakaryadaki patlamada 2 can kaybı...

Havai fişek fabrikasındaki patlamadan son dakika gelişmeleri: Sakarya'daki patlamada 2 can kaybı...

Havai fişek fabrikasındaki patlamadan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Sakarya'daki patlamayla ilgili son dakika açıklaması Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Koca, patlamada 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 73 kişinin de yaralandığını duyurdu. Hendek'teki patlama nedeniyle bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edilirken, kentin birçok noktasında hissedilen patlama ilk etapta deprem zannedilmişti. İşte Sakarya'daki patlamadan son dakika gelişmeleri...

3.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Sakaryadaki patlama ile ilgili yeni açıklama

Son dakika haberi: Sakarya'daki patlama ile ilgili yeni açıklama

Sakarya'nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından peş peşe çarpıcı açıklamalar geldi. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım patlama ile ilgili yaptığı son dakika açıklamasında 'Fabrika sahibinden aldığımız bilgiye göre içeride yaklaşık 150-200 insan var. Türkiye'de deposu en büyük olan fabrika. Deposunda 110 ton patlayıcı havai fişek olduğunu değerlendiriyoruz' dedi. Vali yaralı sayısı ile ilgili yaptığı son açıklamada da 'Şu ana kadar 41 yaralıyı hastanelerimize intikal ettirdik, can kaybımız yok şükür' dedi.

3.07.2020Gündem
Hindistanda havai fişek fabrikasında patlama

Hindistan'da havai fişek fabrikasında patlama

Hindistan'da havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonucunda 17 kişi hayatını kaybederken 30'dan fazla kişi yaralandı. Olay yerine Ulusal Afet Müdahale Gücü ekipleri sevk edildi.

4.09.2019Haber
İki işçinin hayatını kaybettiği patlamada 3 tutuklama

İki işçinin hayatını kaybettiği patlamada 3 tutuklama

NİĞDE'nin Bor ilçesinde 2 işçinin yaşamını yitirdiği havai fişek fabrikasındaki patlamayla ilgili 3 şüpheli tutuklandı.

29.01.2018Gündem
Havai fişek fabrikası böyle patladı

Havai fişek fabrikası böyle patladı

Kolombiya'da havai fişek fabrikasındaki patlama amatör bir kamera tarafından saniye saniye kaydedildi.

5.01.2015Haber
Sakaryada havai fişek deposu patladı

Sakarya'da havai fişek deposu patladı

SAKARYA’nın Hendek İlçesi’nde bulunan havai fişek fabrikasının deposunda meydana gelen patlamada 1 işçi öldü, 2 işçi yaralandı. Saat 17.00 sıralarında Coşkunlar Havai FişekFabrikası’nın depo kısmında büyük bir patlama meydana geldi. Patlama,Akyazı ve Hendek ilçelerinden de duyulurken, patlamanın ardındanfabrikada yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiyearacı sevk edilirken, yaralanan 2 işçi ambulansla Adapazarı’na SakaryaEğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Patlama sırasında çökendeponun enkazı altında kalan işçi Yılmaz Şapoğlu ise yaşamını yitirdi.Patlamanın ardından çalışanların yakınları fabrika önüne koştu.Coşkunlar Havai fişek fabrikasında Ramazan ayında atılan topların yanısıra çeşitli havai fişekler de üretiliyor. DHA - Yurt

14.12.2014Haber
Sakaryada havai fişek deposu patladı

Sakarya'da havai fişek deposu patladı

SAKARYA’nın Hendek İlçesi’nde bulunan havai fişek fabrikasının deposunda meydana gelen patlamada 1 işçi öldü, 2 işçi yaralandı.

14.12.2014Gündem
Vietnamda havai fişek fabrikasında patlama: 21 ölü

Vietnam'da havai fişek fabrikasında patlama: 21 ölü

Devlet televizyonuna göre, orduya ait olduğu bildirilen fabrikada patlamanın kontrol altına alındığını belirtilerek, fabrikada çalışan en az 21 kişinin hayatını kaybettiği, 98'inin de yaralandığı kaydedildi.

12.10.2013Gündem
Sakaryada havai fişek fabrikasında patlama

Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama

SAKARYA’nın Geyve İlçesi’nde faaliyet gösteren ve geçtiğimiz yıllarda da benzer kazaların meydana geldiği havai fişek fabrikası’nda yine patlama oldu.

30.06.2013Gündem
Sakaryada 2 havai fişek fabrikasına kapatma kararı

Sakarya'da 2 havai fişek fabrikasına kapatma kararı

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Kocaeli Bölge Müdürlüğü, Sakarya’nın Geyve ve Hendek ilçelerindeki 2 havai fişek fabrikasının kapatılmasına karar verdi. Bölge Müdürlüğü’nün kararı, bugün Geyve ve Hendek ilçelerindeki fabrikaların yetkililerine elden tebliğ edildi.

23.03.2011Gündem
Aynı fabrikada iki yılda üçüncü patlama

Aynı fabrikada iki yılda üçüncü patlama

SAKARYA’nın Hendek İlçesi’ne bağlı Aşağıcalıcakuru Köyü’nde faaliyet gösteren Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda meydana gelen patlamada 1 işçi öldü, 4 işçi de yaralandı. Aynı fabrikada son 2 yıl içinde daha önce meydana gelen 2 ayrı patlamada 2 işçi ölmüş, 30 işçi de yaralanmıştı.

11.02.2011Gündem
Sabıkalı fabrikada yangın: 2 yaralı

Sabıkalı fabrikada yangın: 2 yaralı

SAKARYA’nın Hendek İlçesi’nin Yukarıçallıca Köyü’nde kurulu Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nın fitil bölümünde dün saat 11.00 sıralarında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

29.09.2009Gündem
Havai Fişek Fabrikası’nda yangın: 2 yaralı

Havai Fişek Fabrikası’nda yangın: 2 yaralı

SAKARYA’nın Hendek İlçesi’nde kurulu olan, 40 gün önce de 1 işçinin ölümü, 39 işçinin yaralanmasıyla sonuçlanan patlamanın meydana geldiği Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nın fitil bölümünde, bugün yangın çıktı.

29.09.2009Gündem
Hava fişek fabrikasındaki patlama soruşturuluyor

Hava fişek fabrikasındaki patlama soruşturuluyor

SAKARYA’nın Hendek İlçesi’nin Yeşilyurt Beldesi’ndeki Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası'nda 1 işçinin ölümü, 39 işçinin de yaralanmasıyla sonuçlanan patlamayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

18.08.2009Gündem
Havai fişek fabrikasında patlama

Havai fişek fabrikasında patlama

Adapazarı Ormanköy sapağında bulanan bir havafişek fabrikasında patlamalar meydana geldi. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk belirlemelere göre patlamada 1 kişi öldü, 37'den fazla yaralı var. Ölen kişinin ise 1976 doğumlu Mehmet Arıcı isimli vatandaş olduğu açıklandı.

17.08.2009Gündem
Havai fişek fabrikasında patlama

Havai fişek fabrikasında patlama

SAKARYA’nın Geyve İlçesi’nde kurulu Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda bugün saat 13.30'da meydana gelen patlamada 3 kişi yaralandı. Yaralılardan biri, Kocaeli’nde yanık ünitesi olan hastaneye sevkedildi.

21.05.2009Gündem
Sakaryada havai fişek fabrikasında yangın

Sakarya'da havai fişek fabrikasında yangın

Sakarya'nın Geyve ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında çıkan yangında 3 işçi yaralandı.

12.06.2008Gündem
Havai fişek fabrikasında patlama: 1 yaralı

Havai fişek fabrikasında patlama: 1 yaralı

SAKARYA'nın Geyve İlçesi'ndeki ‘Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası'nda barut üretiminde kullanılmak üzere kömür öğütülen bölümde kıvılcımdan kaynaklanan patlamada 1 işçi yaralanırken, yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

1.09.2007Gündem
Havai fişek fabrikasında patlama: 1 yaralı

Havai fişek fabrikasında patlama: 1 yaralı

SAKARYA'nın Geyve İlçesi'nde kurulu Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nın fitil imalat kısmındaki patlamada bir işçi ağır yaralandı.

5.09.2006Gündem
Manavgattaki yangın kontrol altına alındı

Manavgat'taki yangın kontrol altına alındı

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Dikmen köyündeki havai fişek fabrikasındaki patlama sonrası alevlerin sıçradığı ormanda meydana gelen yangının, kontrol altına alındığı bildirildi.

20.07.2006Gündem
Son dakika haberler: Sakarya’da doktor koronavirüsten hayatını kaybetti

Son dakika haberler: Sakarya’da doktor koronavirüsten hayatını kaybetti

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde bir tıp merkezinde çalışan iç hastalıkları uzmanı Dr. Hasan Tepeçınar, korona virüse yenik düştü. Korona virüse yenik düşen doktorun, havai fişek fabrikasında 3 Temmuz'da meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Sebahattin Tepeçınar’ın ağabeyi olduğu öğrenildi.

29.10.2020Gündem
İstanbulun motosiklet ambulansları ilk kez görüntülendi

İstanbul'un motosiklet ambulansları ilk kez görüntülendi

Sağlık Bakanlığı 112 Acil Hizmetleri, hava, kara ve deniz ambulanslarından sonra, olay yerindeki vakaya ilk ulaşacak motosiklet ambulans uygulamasını İstanbul'da da başlattı. Temmuz ayında başlayan uygulama sayesinde özellikle trafiğin çok yoğun olduğu ya da kara ambulanslarının girmekte zorlandığı dar sokaklardaki çağrılara ilk olarak bu ekipler ulaşarak zaman kaybının önüne geçecek. Ayrıca asılsız ihbarlardan kaynaklı gereksiz ambulans meşguliyeti de önlenecek.

7.07.2020Gündem
Altay 102’nci yılını kutluyor

Altay 102’nci yılını kutluyor

SPOR Toto 3’üncü Lig 3’üncü Grup takımlarından Altay, kuruluşunun 102’nci yılını yarın kutlayacak. 16 Ocak 1914’te kurulan siyah beyazlılarda yönetim saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyacak.

15.01.2016Ege
Altay 102’nci yılını kutluyor

Altay 102’nci yılını kutluyor

İzmir'in köklü kulüplerinden Altay, kuruluşunun 102. yılını düzenlenecek törenlerle kutlayacak.

15.01.2016Spor
Somalara TOMAlar

Soma'lara TOMA'lar

Soma faciasına tepki eylemlerine karşı polis TOMA’larla barikat kurdu. İzmir Konak’ta yaklaşık 20 bin kişiye TOMA’lar su ve biber gazı sıktı. Bazı göstericiler TOMA’ların önüne oturdu.

15.05.2014Gündem
Hem tutarım hem atarım

Hem tutarım hem atarım

İKİNCİ Lig Kırmızı Grup´ta bayrağını zirveye diken Altınordu´nun defansı sadece rakip forvetleri durdurmakla kalmıyor, attığı gollerle de takımın başarısına katkı sağlıyor.

18.12.2013Ege
Para içinmiş her şey

Para içinmiş her şey

Şahnaz Çakıralp ile 2 ay evli kalan Prof. Dr. Murat Öncel ilk kez konuştu.

6.10.2013Kelebek

Yazar Sonuçları

Havai fişekler giderek azalacak

HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) gibi kuruluşlar uzun süredir havai fişeklerin yasaklanması için çaba gösteriyordu.

15.07.2020

Bu atama İmamoğlu’nun başını çok ağrıtacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun...

9.07.2020

Arkadaşınızın cenazesine kaç milyon harcarsınız

Hollywood ünlü aktörün inanılmaz harcamalarının hikâyesini dinlemeye başlar... İşte 11 yıl önceki o cenaze töreni için harcanan para o gün gündeme gelecektir...

8.07.2017