EKSTRA
MENÜ

Hastalık

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 45.761 haberi bulunmuştur.

Hastalık Haberleri

Veli ve öğretmenlere aşı çağrısı

Veli ve öğretmenlere aşı çağrısı

Yüz yüze eğitime sayılı günler kala Bilim Kurulu, okulların açılması ve alınması gereken tedbirler gündemiyle toplandı. İlk, ortaöğretim ve üniversitelerde yüz yüze eğitimin devamı için veli ve öğretmenlere “aşı olun” çağrısı yapıldı.

3.09.2021Gündem
ABDde son 24 saatte Kovid-19dan 1970 kişi hayatını kaybetti

ABD'de son 24 saatte Kovid-19'dan 1970 kişi hayatını kaybetti

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 1970 artarak 642 bin 93'e yükseldi.

2.09.2021Dünya
Okullara önlem rehberi

Okullara önlem rehberi

19 Ağustos 2021 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda 2021-2022eğitim ve öğretim yılında okullarda alınması gereken tedbirlere ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde “Covid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi” hazırlandı.

2.09.2021Eğitim
Emekli Korgeneral Vural Avar, avukatının talebiyle hastaneye sevk edildi

Emekli Korgeneral Vural Avar, avukatının talebiyle hastaneye sevk edildi

ANKARA 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin tutuklama kararları sonra cezaevine giren emekli Korgeneral Vural Avar, avukatının talebi doğrultusunda savcının kararıyla hastaneye sevk edildi.

2.09.2021Gündem
Son dakika... Koronavirüs pandemisinde kâbusun yeni adını koydular: Twindemic

Son dakika... Koronavirüs pandemisinde kâbusun yeni adını koydular: Twindemic!

Dünya koronavirüsü atlatamadan uzmanlardan yeni bir uyarı geldi. Grip mevsimi konusunda uyaran uzmanlar iki salgının aynı anda yaşanacağı bu dönemde en yetkili savunmanın hem Kovid-19 hem de grip aşısı olmak olduğunun altını çizdi.

2.09.2021Dünya
Okulda ilk gün

Okulda ilk gün

Okullar, 6 Eylül’de tüm kademeleriyle tam zamanlı yüz yüze eğitime başlamaya hazırlanırken 3 milyon anaokulu ve 1’inci sınıf öğrencisi dün ‘uyum’ amacıyla sınıfları doldurdu.

2.09.2021Eğitim
Koronavirüse yakalanan hastada büyük pişmanlık

Koronavirüse yakalanan hastada büyük pişmanlık

Denizli'de koronavirüse yakalanan Erhan Topalkara (52) ve Olcay Bıçak (40), aşı olmadıkları için hastalığa yakalandıklarını, hastane sürecini çok zor geçirdiklerini söyleyerek herkesi aşı olmaya çağırdı. Hastanede 6 gündür yatarak tedavi gören Olcay Bıçak ise, aşının önemini daha iyi anladığını söyleyerek, 'Şu an geriye dönebilsem, hiç düşünmeden aşımı olurdum.' dedi.

1.09.2021Gündem
ABDde Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 1258 kişi hayatını kaybetti

ABD'de Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 1258 kişi hayatını kaybetti

ABD'de yeni tip koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 1258 artarak 640 bin 123'e yükseldi.

1.09.2021Dünya
İshal bulaşıcı mı İshale ne iyi gelir

İshal bulaşıcı mı? İshale ne iyi gelir?

İshal, bulaşıcı etkisi bulunan mide ve bağırsak iltihabına verilen isimdir. Bu hastalıkta ishal ana bulgu olup, ishale bulantı, kusma, ateş ve karın ağrısı eşlik edebilir. Ancak ishalin birden fazla çeşidi bulunduğu için hastalığın nedenlerine bakılarak teşhis koymak daha doğru olacaktır. İshal türleri, genellikle bir virus veya bakteri, daha nadir olarak da bir parazitin vücuda alınmasıyla meydana gelir. Peki, ishal bulaşıcı mı? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

1.09.2021Sağlık
Rekor sürede sonuç veriyor Koronavirüs testinde heyecanlandıran gelişme

Rekor sürede sonuç veriyor! Koronavirüs testinde heyecanlandıran gelişme

Türkiye'de son 24 saatte 297 bin 167 Kovid-19 testi yapıldı, 21 bin 893 kişinin testi pozitif çıktı, 252 kişi hayatını kaybetti. Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi'nde (UNAM) geliştirilen yeni "antijen testi" ile pozitif vakalar 10 saniye gibi bir sürede yüzde 99 doğruluk oranı ile tespit edilebiliyor. Dr. Bülent Ortaç, dünyada geliştirilen pek çok Kovid-19 tanı testi olduğuna işaret ederek bu testin 10 saniye gibi rekor bir sürede sonuç veren en hızlı test olduğunu söyledi. Diagnovir test kiti ve cihazı için şimdiden Ukrayna, Almanya gibi pekçok ülkeden talep geliyor.

1.09.2021Gündem
En çok çocukları vuruyor: Hindistanda Gizemli hastalık paniği

En çok çocukları vuruyor: Hindistan'da 'Gizemli hastalık' paniği!

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen Hindistan'ı şimdi de 'gizemli hastalık' paniği sardı. Bir anda ortaya çıkan ve yüksek ateşle kendini gösteren hastalık ülkenin birçok yerinde görülürken kurbanların çoğunu çocuklar oluşturuyor.

1.09.2021Dünya

Rize'de aynı aileden 8 kişi koronavirüse yenilmişti... 10 yeni mezar yeri daha hazırlamışlar: Aşılamadan sonra...

Rize'nin Güneysu ilçesinde 8 ferdini koronavirüs nedeniyle kaybeden, ölüm korkusu ile 10 yeni mezar yeri daha hazırlayan Genç ailesi aşıda öncelik çağrısında bulunmuştu. 3 ay önce İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, ailenin 25 üyesini aşıladı. Aile fertlerinde aşıdan sonra ise yeni vakaya rastlanılmadı. 8 yakınını kaybeden Ali Genç "Ailemizin hayatta kalan 25 ferdi aşılanınca grip bile olmadık. Aşı sayesinde hastalıktan ve ölümlerden kurtulduk” dedi.

1.09.2021Gündem
Çocuklarda vaka artıyor

Çocuklarda vaka artıyor

Ege Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Kurugöl, 5-17 yaş üzeri vaka sayısının giderek arttığını, bu oranın 60 yaş üzerine göre artık daha sık olduğunu belirtti.

1.09.2021Gündem
Edvard Munch kimdir Kısaca hayatı ve eserleri hakkında bilgi

Edvard Munch kimdir? Kısaca hayatı ve eserleri hakkında bilgi

Dünyaca ünlü “Çığlık” tablosu ile bilinen Edvard Munch, zor bir hayat geçirmiş, oldukça hassas bir sanatçıdır. Geçmişten günümüze onun adını bilmemizi sağlayan tablo dışında, Munch kendi çağımızı nasıl gördüğümüzü tanımladı. Peki, Edvard Munch kimdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.09.2021Araştırma
Son dakika haberi: İçişlerinden 81 ile PCR testi genelgesi

Son dakika haberi: İçişleri'nden 81 ile PCR testi genelgesi!

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine PCR testi konulu yeni bir genelge daha gönderdi. Eğitim personeli, kantin çalışanları ile öğrenci servislerinin şoför ve rehber personeli gibi öğrencilerle bir araya gelecek görevlilerden aşı olmamış ya da daha önce hastalık geçirmemiş olanlardan, haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istenecek. Aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerden, belirli alanlara girişte ya da şehirlerarası toplu taşıma araçlarını kullanma sırasında istenilecek PCR negatif test sonucu 18 yaş ve üzeri vatandaşlar için uygulanacak.

31.08.2021Gündem
İçişleri Bakanlığından yeni PCR genelgesi

İçişleri Bakanlığı'ndan yeni PCR genelgesi

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine PCR testi konulu yeni bir genelge daha gönderdi.

31.08.2021Haber
Öğretmenler, öğrenci ve velilerin aşı durumları ve PCR sonuçları takip edilecek mi Flaş açıklama

Öğretmenler, öğrenci ve velilerin aşı durumları ve PCR sonuçları takip edilecek mi? Flaş açıklama

Öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik aşı ve PCR testi gündemde yer almaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine PCR Testi konulu yeni bir genelge daha gönderdi. Genelgeye göre öğretmenler ve eğitim çalışanları haftada iki kez PCR testi yaptıracaklar. Peki, öğretmenler, öğrenci ve velilerin aşı durumları ve PCR sonuçları takip edilecek mi? İşte, ayrıntılar.

31.08.2021Gündem
Vasi kime denir Vesayet davası kimler için açılır Vasi - vesayet terimlerinin detayları

Vasi kime denir? Vesayet davası kimler için açılır? Vasi - vesayet terimlerinin detayları

Velayet altında olmayan küçükler ve kısıtlama hali olan erginler adına vasi atanmaktadır. Türk Medeni Kanununun 397 nci maddesi uyarınca vesayet makamı sulh hukuk mahkemesi, denetim makamı asliye hukuk mahkemesidir. Ancak, aile hukukundan doğan vesayet işlerinde, 4787 sayılı Aile Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yargılama Usullerine Dair Kanunun vesayet ve denetim makamlarına ilişkin 7’nci maddesi hükümleri uygulanır. Peki, vasi kime denir? Vesayet davası kimler için açılır?

31.08.2021 Gündem
ABDde Kovid-19 ölümler artışta Son 24 saatte 1325 kişi hayatını kaybetti

ABD'de Kovid-19 ölümler artışta! Son 24 saatte 1325 kişi hayatını kaybetti

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 1325 artarak 638 bin 865'e yükseldi.

31.08.2021Dünya
Son dakika... Okullarda yüz yüze eğitim pazartesi başlıyor İşte bilinmesi gereken tüm detaylar

Son dakika... Okullarda yüz yüze eğitim pazartesi başlıyor! İşte bilinmesi gereken tüm detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin yüz yüze uyum eğitimleri yarın başlayacak ve 3 gün sürecek. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı, diğer tüm sınıf seviyelerinde 6 Eylül Pazartesi günü Kovid-19 tedbirleri alınarak haftada 5 gün yüz yüze yürütülecek. İşte yüz yüze eğitimle ilgili merak edilen tüm detaylar...

31.08.2021Gündem
Gıda zehirlenmesine ne iyi gelir, nasıl geçer Gıda zehirlenmesi belirtileri ve tedavisi

Gıda zehirlenmesine ne iyi gelir, nasıl geçer? Gıda zehirlenmesi belirtileri ve tedavisi

Gıda kaynaklı hastalık olarak da adlandırılan gıda zehirlenmesi; enfeksiyon etkeninin vücut yüzeyi, eşyalar veya su, gıda gibi maddeler üzerinde bulunması anlamına gelen kontamine gıdaları yemenin neden olduğu hastalıktır. Bakteriler, virüsler ve parazitler dahil bulaşıcı organizmalar veya bunların toksinleri, gıda zehirlenmesinin en yaygın nedenleridir. Peki gıda zehirlenmesi nasıl anlaşılır, belirtileri nelerdir? İşte gıda zehirlenmesine iyi gelen tedavi yöntemleri.

31.08.2021Sağlık
Madde madde yüz yüze eğitim

Madde madde yüz yüze eğitim

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı tüm kademe ve tüm sınıf seviyelerinde, 6 Eylül Pazartesi günü COVID-19 tedbirleri alınarak haftada 5 gün yüz yüze eğitim ile başlatılacak. Yüz yüze eğitimler, tıpkı COVID-19 salgını öncesinde olduğu gibi ders saatleri azaltılmadan ve mevcut öğretim programlarının bütünü dikkate alınarak gerçekleştirilecek.

31.08.2021Eğitim
Türkiyede 1 haftada 1680 kişi Covidden hayatını kaybetti Peki nasıl ve neden Yanıtı bu grafiklerde saklı...

Türkiye'de 1 haftada 1680 kişi Covid'den hayatını kaybetti! Peki nasıl ve neden? Yanıtı bu grafiklerde saklı...

Her gün yayınlanan Türkiye Covid-19 haritası özellikle son iki haftadır artan ölüm oranıyla dikkat çekiyor. Bir haftada bin 680, 1-29 Ağustos tarihlerinde ise 4 bin 881 kişi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Aşı ile önlenebilen bir hastalık yüzünden nasıl bu kadar çok insanımızı kaybediyoruz? Bu soruya yanıt bulmaya çalıştık...

31.08.2021Gündem
Bakan Özer, öğretmenlere seslendi

Bakan Özer, öğretmenlere seslendi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mesleki Çalışma Programı’nın başlaması dolayısıyla Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden öğretmen ve okul yöneticilerine seslendi. Özer, yaptığı konuşmada öğretmenlere, “Salgın Hastalık Sonrası Psikolojik Sağlamlığı Güçlendirmek ve Öğrencilerin Okula Uyumlarını Desteklemek”, “Salgın Hastalık Psikoeğitim Programları” ve “COVID-19 Salgın Sürecinde Önleyici Tedbirlerin Alınması” konularında bilgiler verileceğini söyledi.

31.08.2021Eğitim
Nijeryada son bir haftada 63 kişi koleradan hayatını kaybetti

Nijerya'da son bir haftada 63 kişi koleradan hayatını kaybetti

Batı Afrika ülkesi Nijerya'da son bir haftada 63 kişi kolera salgınından hayatını kaybetti.

31.08.2021Dünya
Doğumundan 30 gün sonra SMA teşhisi konulmuştu... Ve Rüzgâr ayağa kalktı

Doğumundan 30 gün sonra SMA teşhisi konulmuştu... Ve Rüzgâr ayağa kalktı!

İpek ve Gürkan Erdoğan çiftinin 2 yaşındaki SMA Tip 1 hastası çocukları Rüzgar, tanesi 100 bin dolar olan ‘Spinraza’ ilacından 6 doz, tanesi 2.1 milyon dolar olan Zolgensma’dan da tek doz kullandı. Desteksiz oturmaya ve nefes almaya başlayan Rüzgar, artık ayağa da kalkabiliyor.

31.08.2021Gündem
Şarkıcı Doğuş ölümden döndü

Şarkıcı Doğuş ölümden döndü

Antalya'da ailesiyle tatil yapan ünlü popçu Doğuş, ölümden döndü.

30.08.2021Magazin
Son dakika... Hindistanda gizemli hastalık paniği 68 kişi hayatını kaybetti

Son dakika... Hindistan'da 'gizemli hastalık' paniği! 68 kişi hayatını kaybetti

Hindistan'da ülkenin Uttar Pradesh eyaletinde görülen yeni bir hastalığın şokunu yaşıyor. 40'ı çocuk 68 kişinin ölümüne sebep olan hastalığa yakalananların çoğu yüksek ateş, dehidratasyon ve trombosit sayısında ani bir düşüş bildiriyor.

30.08.2021Dünya
Her şey tomografi sonuçlarını görünce anlaşıldı Mastürbasyon sonrası felç geçirdi

Her şey tomografi sonuçlarını görünce anlaşıldı! Mastürbasyon sonrası felç geçirdi

Daily Mail’de yer alan habere göre, Tıp dergisinde vaka raporu yayınlanan ilginç bir olay gerçekleşti. Japon bir adam mastürbasyon yaptıktan sonra neredeyse ölüyordu. Kendinde tuhaflık hisseden adam hemen bir hastaneye gitti ve gerçeği orada öğrendi.

30.08.2021Aile
ABD’den korkutan koronavirüs araştırması... Orman yangınları vakaları nasıl etkiler

ABD’den korkutan koronavirüs araştırması... Orman yangınları vakaları nasıl etkiler?

ABD’de orman yangınları sırasında hava kirliliğindeki artışların koronavirüs vaka ve ölümlerine ne derece katkıda bulunduğuna dair bir araştırma yapıldı. Tam 133 kentin verilerinin kullanıldığı araştırmadan çıkan sonuç ise korkutucu. Araştırmacılar, alevlerden çıkan küçük parçacıkların solunmasının koronavirüse yakalanma ve ölüm oranlarını artırdığını tespit etti.

30.08.2021Gündem
Koranavirüsü yendi, aşı olmayanlarla görüşmeme kararı aldı

Koranavirüsü yendi, aşı olmayanlarla görüşmeme kararı aldı

Covid-19 nedeniyle 3 ay yoğun bakımda kaldıktan sonra tedavisi 5 ayda tamamlanan Selim Yılmaz (48), hastalığı yenmeyi başardı. Uzun süre ağızdan beslenemeyen ve fizyoterapi desteği ile alarak yeniden yürümeye başlayan Yılmaz "Sağlık gittikten sonra insan değerinin farkına varıyor. Milletteki inatlaşmayı anlayamıyorum. Herkes aşısını olsun. Bundan sonra aşı olmayanlar ile görüşmeyeceğim" dedi.

30.08.2021Gündem
PCR testi nedir, kaç günde sonuçlanır

PCR testi nedir, kaç günde sonuçlanır?

PCR testi zorunluluğunun başlamasına kısa bir süre kaldı. 6 Eylül 2021 pazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilecek. Bu çerçevede işletmeciler/organizatörler tarafından etkinliklere girişte HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacak. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmeyecek. Peki, PCR testi nedir, kaç günde sonuçlanır?

29.08.2021Gündem
Son dakika... İngiliz bilim insanları açıkladı: Delta iki kat hastanelik ediyor

Son dakika... İngiliz bilim insanları açıkladı: Delta iki kat hastanelik ediyor

Son dönemde adını sıkça duymaya alıştığımız Delta varyantı ile ilgili İngiltere'den çok konuşulacak bir araştırma sonucu geldi. Delta varyantından hastaneye yatma riskinin iki kat fazla olduğu belirlendi.

28.08.2021Dünya
Son dakika... Ezber bozan deney: Delta olana 52 bin TL verecekler

Son dakika... Ezber bozan deney: Delta olana 52 bin TL verecekler!

İngiliz bilim insanları son dönemde gündemden düşmeyen Delta varyantı ile ilgili hayli ilginç bir deneye imza atmaya hazırlanıyor. Sağlıklı gönüllülere Delta bulaştırıp inceleyecek olan ekip katılımcılara 4 bin 500 sterlin yani yaklaşık 52 bin TL ödeme yapacak.

28.08.2021Dünya
Düğünlerine bebekleri de katıldı... Unutulmayacak bir anı oldu

Düğünlerine bebekleri de katıldı... 'Unutulmayacak bir anı oldu'

Tokat'ta pandemi yasakları nedeni ile sadece nikah kıyan Mahmuthan (29) ve Merve Kalem (29) çifti, erteledikleri düğünlerini 2 gün önce yaptı. Mahmuthan-Merve Kalem çifti, düğünlerine 4 ay önce dünyaya gelen Göktürk ismini verdikleri oğullarıyla katıldı.

28.08.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Tahir ile zührevi hastalıklar 

Erkeklerin yazdığı tarihin sonu çoktan geldi. Çırpınmamız boşuna!

3.09.2021

Hızla yayılıyor, belirtileri Covid ile aynı: Krup'a dikkat!

Baş-boğaz ağrısı, burun akıntısı, ateş ve sürekli öksürük! Çocuğunda bu belirtileri gören soluğu, ‘COVID-19’a yakalandı’ endişesi ile hastanede alıyor. PCR testi negatif çıktığında ise seviniyor ama şaşırıyor da. Oysa bir ihtimal daha var; Krup! Bu hastalık Delta-Delta Plus varyantlarının semptomları ile neredeyse aynı. Maske, mesafe, hijyen gibi kişisel önlemlerin azaldığı yaz aylarında ise artışa geçti. Hele de yüz yüze eğitimin yeniden başladığı bugünlerde daha da sık karşılaşacağız gibi. Uzmanlar anlatıyor...

3.09.2021

Pandemi sosyal medya algoritmalarını değiştirir mi?

Salgın öncesi politik konularda sahte veya yanlış haber yayılımı ile sınanan sosyal medya pandemide, hastalık ve aşı hakkındaki içerikler ile de sınandı. Geçtiğimiz günlerde YouTube’ un baş ürün sorumlusu Neal Mohan, yayınladığı bir yazısında, yanlış bilgi yayan videoları kaldırmanın sorunu kontrol altına almak için yeterli olmadığı belirtti.

2.09.2021

İşveren çalışanı aşı olmaya zorlayabilir mi?

Bir süredir hem işverenlerden hem de çalışanlardan malum konu hakkında çokça soru alıyorum; ‘işveren, çalışana, kovid-19 aşısını zorunlu tutabilir mi, aşı yaptırmayan çalışanı işveren, işten çıkartabilir mi?’. Son günlerde, bunlara bir yenisi daha eklendi; o da, ‘işveren, aşı yaptırmayan çalışana PCR testini zorunlu tutabilir mi?’ sorusu. Malum, 6 Eylül’den itibaren konser, sinema, tiyatro gibi kişilerin toplu olarak bulunduğu faaliyetler ile uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için PCR testi zorunluluğu getirildi. Hal böyle olunca da aşı olmayan çalışanlar, ‘6 Eylül’den itibaren işveren PCR testi ister mi?’ diye merak ediyor.

2.09.2021

Zehirlenme şakaya gelmez

Evcil hayvanlarımız böcek ilacından, süs bitkilerine, çikolatadan, antrifrize kadar bir çok farklı maddeden zehirlenebilir

30.08.2021

Kronik ağrılarınızı rahatlatma teknikleri

ABD’de ortalama 50 milyon kişi kronik ağrı çekiyor. Bunların yaklaşık yüzde 7’sinde ağrı psikolojik baskıya sebep olurken günlük hareketleri de zorlaştırıyor. Kronik ağrıya bağlı olarak yıllık neredeyse 300 milyar dolar verimlilik, ayrıca sağlık ve mutluluk kaybı da yaşanıyor. Peki, kronik ağrıların sebebi ne? Bununla nasıl mücadele edilir, farklı tedavi yöntemleri nelerdir?

29.08.2021

İbretlik bir kıskançlık hikayesi

Durup durup Defne Samyeli’nin geçmişini irdeliyor sunucu Seda Akgül.

29.08.2021