MENÜ

Hasta Bakımı

Hasta Bakımı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hasta Bakımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hasta Bakımı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.356 Hasta Bakımı haberi bulunmuştur.

Hasta Bakımı Haberleri

YPG/PKK DEAŞlıların kampından yüzlerce kişiyi daha serbest bıraktı

YPG/PKK DEAŞ'lıların kampından yüzlerce kişiyi daha serbest bıraktı

Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin kuzeydoğusunda yer alan Hol Kampı'nda tuttuğu DEAŞ'lı teröristler ve ailelerinden oluşan yüzlerce kişiyi serbest bıraktı.

6.01.2020Dünya
Yapay zeka MR ile birleşti teşhiste umut oldu

Yapay zeka MR ile birleşti teşhiste umut oldu

Siemens Healthineers tarafından geliştirilen yapay zekalar, MR muayenelerinde kullanılarak; Parkinson, Alzheimer veya farklı demans hastalıklarının teşhis edilmesini ve prostat biyopsilerine daha kolay karar verilmesini sağlayacak.

3.01.2020Teknoloji
YPG/PKK Suriyede DEAŞlıların kampından yüzlerce kişiyi serbest bıraktı

YPG/PKK Suriye'de DEAŞ'lıların kampından yüzlerce kişiyi serbest bıraktı

Terör örgütü YPG/PKK Suriye'nin kuzeydoğusunda işgal ettiği Haseke ilinde yer alan Hol Kampı'nda alıkoyduğu DEAŞ'lı teröristler ve ailelerinden oluşan 516 kişiyi serbest bıraktı.

11.12.2019Dünya
TOGEM-DER Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Gülbaran: Kapımız da gönlümüz de herkese açık

TOGEM-DER Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Gülbaran: Kapımız da gönlümüz de herkese açık

2005 yılında Emine Erdoğan’ın himayelerinde kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM-DER), “Sıfır Atık” projesine destek amacıyla özel bir etkinliğe imza atıyor. “Artsın Eksilmesin Dönüşüm Pazarı” 6-8 Aralık’ta, derneğin Üsküdar’daki merkezinde kurulacak. Mobilyadan kıyafete yenilenen binlerce ürünün satışa sunulacağı etkinliğe günler kala TOGEM-DER Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Gülbaran ile bir araya geldik. Herkese “Sizin kullanmadıklarınız başkasının hazinesi olsun” çağrısında bulunan Gülbaran, geri dönüşümün önemine dikkat çekti: “Çocuklarımıza güzel bir dünya bırakabilmemiz için, ne kadar az çöp çıkarırsak o kadar iyi.”

3.12.2019Magazin
Akıllı hastaneler networklerini neden kontrol altında tutmalı

Akıllı hastaneler network'lerini neden kontrol altında tutmalı?

Nesnelerin İnterneti’ nin (IoT) ekonominin tüm alanlarını dönüştürme potansiyeli var. Fakat internete bağlı bir dünyada sağlık hizmetinden daha fazla insanlara fayda sağlayabilecek alan sayısı oldukça azdır. Bir hastanenin nasıl çalıştığını düşünün: Bir network üzerinde çalışan, sürekli izleyen, ölçüp analiz yapan, her gün kapıdan giren yüzlerce insanla ilgilenen ve günün her saati tetikte çalışan makineler...

26.11.2019Teknoloji
MEB’in 2020 bütçesi kabul edildi

MEB’in 2020 bütçesi kabul edildi

2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda MEB ile bağlı kuruluşlarının 2020 yılı bütçeleri kabul edildi.

16.11.2019Eğitim
Deprem sonrası İÜ Diş Hekimliği Fakültesinde öğrenciler eylemde

Deprem sonrası İÜ Diş Hekimliği Fakültesinde öğrenciler eylemde

İstanbul’daki 5.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle binasında çatlaklar oluşan İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde öğrenciler binaya girmeyerek eylem yapıyor.

27.09.2019Gündem
Almanyada iş gücü açığı artıyor: Eğitmen açığı 106 bini aştı

Almanya'da iş gücü açığı artıyor: Eğitmen açığı 106 bini aştı

Alman Bertelsmann Vakfı’nın yaptığı araştırma, yuvalarda eğitmen açığı yüzünden çocuklara ayrılan sürelerin kısaldığını ve personele çok yük bindiğini ortaya koydu. Ülke genelindeki eğitmen açığı sayısı ise 100 bini aşarken diğer yandan gittikçe yaşlanan Alman toplumunda kalifiye iş gücü açığının yalnızca Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden gelecek kişilerle kapanmayacağını gösterdi.

26.09.2019Avrupa
Doktorun kontrolünden geçmeden yapay zeka karar veremez

"Doktorun kontrolünden geçmeden yapay zeka karar veremez"

Yaşanan baş döndürücü gelişmelerle insan hayatını birçok alanda etkileyen yapay zeka sistemleri, sağlık sektöründe de doktorlara yardımcı bir rol üstlenecek.

30.06.2019Teknoloji
Palyatif bakım nedir

Palyatif bakım nedir?

Palyatif bakım 'yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini, tüm fiziksel, psiko-sosyal ve ruhsal problemlerin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak, önlenmesi veya giderilmesi yolları ile arttıran bir yaklaşım' olarak tanımlanabilir. İşte, palyatif bakım hakkında merak edilen detaylar...

19.02.2019Sağlık
İş gücü açığına Türkiye ve Balkanlar çözümü

İş gücü açığına Türkiye ve Balkanlar çözümü

Almanya’da kalifiye iş gücü açığı bulunması nedeniyle şirketler yönünü Türkiye ve Balkan ülkelerine çevirdi. Özellikle yaşlı ve hasta bakımı alanındaki personel sıkıntısının büyük olduğunu belirten Türk-Alman İşadamları (TDU) Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ayten Aslan, “Bazı sektörlerde hem Almanya hem de AB üye ülkelerden iş gücü açığı var” dedi.

28.11.2018Avrupa
Bu bildiğiniz tarih değil

Bu bildiğiniz tarih değil

William Collis Spackman’ın kaleme aldığı ‘Esir Bir İngiliz Doktorun Kûtülamare Anıları’, nesnel bir tarih kitabı değil. Yazarın yaşadığı dönemde gördükleri, hissettikleri, haklı veya haksız yorumları, kitabı ilgi çekici kılıyor.

21.11.2018Kitap Sanat
Nesnelerin interneti  hangi sektörü nasıl değiştirecek

Nesnelerin interneti hangi sektörü nasıl değiştirecek?

Önümüzdeki 2 yılda 2 kat artması beklenen nesnelerin interneti uygulamalarıyla 20,4 milyar adet bağlantılı cihaz olacak. Taşıtların kullanım verilerinden perakendeye, akıllı binalardan inşaat ekipmanlarına kadar neredeyse her sektörde devrim yaşanacak.

7.09.2018Teknoloji
Beyin kanaması nasıl anlaşılır, belirtileri neler

Beyin kanaması nasıl anlaşılır, belirtileri neler?

Genel anlamda kafatası içerisinde yer alan tüm kanamalar beyin kanaması olarak isimlendirilmekle birlikte, kanamanın bulunduğu yere ve oluşma şekline göre farklı türleri bulunmaktadır. Beyin kanamaları oluş şekline göre farklı isimler almaktadır. Peki, beyin kanaması nasıl anlaşılır, belirtileri neler?

13.07.2018Gündem
600 bin ailenin Alzheimer savaşı

600 bin ailenin Alzheimer savaşı

Alzheimer, Türkiye’de de çığ gibi büyüyen bir sorun. Alzheimer Derneği’ne göre Türkiye’de 600 bin aile bu hastalıkla ile mücadele ediyor. Nüfus yaşlanmaya devam ettikçe bu rakam da artacak. Ancak Türkiye bu dalgaya hazır değil. Ne kamu kurumları ne yerel yönetimler ne de özel sektör. Alzheimer’lıya özel gündüz ve yatılı bakımevlerinin sayısı iki elin parmağını geçmiyor. İhtiyaç duyan hastaların sadece yüzde 0.1 - 0.4’üne yanıt verilebiliyor.

26.05.2018Gündem
Kadın-erkek eşitliğinin anayasası

Kadın-erkek eşitliğinin anayasası

Belki de işe en baştan, tanımlardan başlamak gerekiyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği, farklı cinsiyetlere sahip bireylerin eşit haklara sahip olması anlamına geliyor. Anayasa ve pek çok uluslararası sözleşme ile garanti altına alınmış olsa da, ne Türkiye’de ne de dünyanın herhangi bir yerinde tam bir kadın-erkek eşitliğinden söz etmek mümkün. Kâğıt üzerinde eşit olsak da pratikte bir karşılığı yok. Dünya Ekonomik Forumu’nun 2017 raporuna göre Türkiye, cinsiyet eşitsizliği uçurumunda 140 ülke arasında 131’inci sırada. İlk ve orta öğretimde cinsiyet eşitliğinin sağlanması açısından UNESCO’nun ‘Herkes İçin Eğitim’ 2015 hedefini gerçekleştirmekte riskli bulduğu 24 ülkeden biriyiz. Gerçek bir eşitlik için yapılması gerekenleri, farklı alanlardan uzmanlara sorduk.

10.03.2018Hürriyet Pazar
HP yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı

HP yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı

HP, dünyanın en güvenli ve yönetilebilir iddiasındaki “All-in-One” masaüstü bilgisayarı ve sağlık sektörüne özel üretilen dizüstü bilgisayarlarını tanıttı.

9.03.2018Teknoloji
YKS’ye yaklaşık 4 ay kaldı... Hangi bölümler TYT puanıyla öğrenci alacak

YKS’ye yaklaşık 4 ay kaldı... Hangi bölümler TYT puanıyla öğrenci alacak?

Bu yıl ilk kez üniversiteye girişte uygulanacak YKS’ye yaklaşık 4 ay kaldı. Bazı adaylar, sınavın ilk oturumu olan TYT ile tercih edilebilecek bölümleri araştırıyor. Sizler için TYT puanıyla öğrenci alacak bölümleri araştırdık.

20.02.2018Eğitim
Erik Dalı oynayan robot yaptılar

'Erik Dalı' oynayan robot yaptılar

Konya'da bir yazılım firması tarafından kurulan Türkiye'nin ilk insansı robot fabrikasında üretilen robot, 'Erik Dalı' şarkısı eşliğinde oynuyor, çay demleyip, yemek ve mangal yapıyor.

16.02.2018Gündem
Hangi burç hangi meslekte daha başarılı

Hangi burç hangi meslekte daha başarılı?

Meslek seçiminizde de burçların önemli bir rol oynadığını biliyor muydunuz? İşte burcunuza göre meslek önerileri...

15.02.2018Kobi
Gençlik liderinden genel başkana eleştiri

Gençlik liderinden genel başkana eleştiri

Almanya’da koalisyon müzakerelerinde yaşlı ve hasta bakımında da uzlaşma sağlandı. Ama SPD’nin koalisyona karşı çıkan gençlik teşkilatı Jusos Başkanı Kevin Kühnert uzlaşmaya tepki gösterdi.

31.01.2018Dünya
Tıp dünyasındaki dijital gelişmeler

Tıp dünyasındaki dijital gelişmeler!

Algoloji-Ağrı Prof. Dr. Nurettin Lüleci, son yıllarda sağlık alanında geliştirilen teknolojiler hakkında açıklamalarda bulundu.

13.12.2017Sağlık
Dilimizin gücünün farkına varamadık

Dilimizin gücünün farkına varamadık

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde ‘Türkçe, ikinci ve üçüncü yabancı dil olarak okutulsun’ kampanyasını başlatanlardan Almanya Türk Toplumu (TGD) Eş Genel Başkanı Atila Karabörklü ile Almanya Türk Öğretmen Dernekleri Federasyonu (ATÖF) Genel Başkanı Yücel Tuna, kampanyanın önemini anlattı. Atila Karabörklü, Almanya’nın göç ülkesi olması, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmeler, Türkçe’nin Alman okullarında okutulmasını zorunlu hale getirdiğini söyledi. Yücel Tuna ise “Globalleşen bir dünyada çok dilliliğin artı bir değer haline gelmesi ile doğru öğrenilecek Türkçe, alt yapısıyla çocuklarımıza yeni ufuklar açacaktır” dedi.

14.11.2017Dünya
Antik dünyanın bilinmeyen yapıları

Antik dünyanın bilinmeyen yapıları

Antik kalıntılar deyince ilk akla gelen Petra (Ürdün), Angkor Wat (Kamboçya) ve Kolezyum’un (İtalya) dışında da birçok tarihi yapı var. Turistlerin fazla ziyaret etmediği bu yapıları tespit etmek için BBC, anket sitesi Quora başvurdu. Bu ankette okurlar dünyanın en etkileyici antik yapılarıyla ilgili görüşlerini belirtti. Peki, bu listeye neler girdi? İşte Antik dünyanın bilinmeyen yapıları...

12.10.2017Seyahat
Donanımlı sağlık personeline ihtiyaç artıyor

Donanımlı sağlık personeline ihtiyaç artıyor

Hekimle hasta arasında köprü vazifesi görüp sağlık hizmetlerini en kaliteli şekilde sunmaları amacıyla hem teorik hem de uygulama imkanları verilen SHMYO öğrencileri, Sağlık Bilimleri Fakülteleri’ne dikey geçiş yapma imkanına da sahip oluyor.

5.09.2017Kampüs
Anadilden bağımsız herkese eşit sağlık

Anadilden bağımsız herkese eşit sağlık

Federal Sağlık Bakanı Hermann Gröhe ve CDU/CSU Meclis Grubu Uyum Politikaları Sorumlusu Federal Milletvekili Cemile Giousouf, uzun ve sağlıklı bir yaşam için anadilden bağımsız herkese en iyi tıbbı bakım konusunda atılan adımları ve hedefleri, Hürriyet’e yazdı.

29.08.2017Dünya
YGS-1 ve YGS-2 bölümleri hangileridir Taban puanları kaç

YGS-1 ve YGS-2 bölümleri hangileridir? Taban puanları kaç?

YGS-1 ve YGS-2 ile alan bölümler, tercihlerini bu bölümlerden yana kullanacak olan öğrenciler tarafından sorgulanmaya başlandı. LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından puan türlerine göre tercihlerini gerçekleştirmek isteyen adaylar, YGS-1 ve YGS-2 puanları ile alan bölümler hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, YGS-1 ve YGS-2 puanları ile alan bölümler ve taban puanları hakkında bazı bilgiler

12.07.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Kapımız da gönlümüz de herkese açık

2005 yılında Emine Erdoğan’ın himayelerinde kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM-DER), “Sıfır Atık” projesine destek amacıyla özel bir etkinliğe imza atıyor. “Artsın Eksilmesin Dönüşüm Pazarı” 6-8 Aralık’ta, derneğin Üsküdar’daki merkezinde kurulacak. Mobilyadan kıyafete yenilenen binlerce ürünün satışa sunulacağı etkinliğe günler kala TOGEM-DER Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Gülbaran ile bir araya geldik. Herkese “Sizin kullanmadıklarınız başkasının hazinesi olsun” çağrısında bulunan Gülbaran, geri dönüşümün önemine dikkat çekti: “Çocuklarımıza güzel bir dünya bırakabilmemiz için, ne kadar az çöp çıkarırsak o kadar iyi.”

3.12.2019

İşçisizliğe Meslek Yüksek Okulu formülü

Her zaman konuştuğumuz konudur, işsizlik mi var, işçisizlik mi var?Aslında tam da bu konuların altında kalifiye eleman sıkıntısı var.

22.08.2018

10 yılda 10 dev hastane

Şehir hastaneleri projesi kapsamında inşa edilen Ankara Şehir Hastanesi Bilkent, kapılarını açmak için gün sayıyor. Hastanenin 1.1 milyar Euro’luk yatırımla hayata geçirileceğini anlatan CCN Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çeçen, “Şirketimizin hedefi Ankara Bilkent’te inşa ettiğimiz gibi 10 yılda 10 dev hastaneye ulaşmak” dedi.

2.06.2018

Seyahate çıkmadan ‘aşı’nızı yaptırın

Grip vakaları kuzey yarım kürede görülmeye başladı. Türkiye’de genellikle yılın 40’ıncı haftasından itibaren başlayan grip, 45 ve 46’ıncı haftalardan sonra da atağa geçiyor. Sık seyahat edenler de grip açısından risk altında görülüyor.

14.11.2017

Yönetici kadın ciroyu artırıyor

PROF: Yasemin Açık TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı olarak kadınların güçlendirilmesi ve ekonomiye katkılarının sağlanması adına önemli çalışmalar yapıyor. “Kadın Güçlenirse, Toplum Güçlenir, sürdürülebilir kalkınma ancak güçlü kadınlarla olur” diyen Açık, 4 erkek kardeşle Elazığ’da büyüdüğünü ailesinin desteği ile birçok alanda çalışma yağabildiğini anlatıyor.

11.11.2017