EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Hasta Bakıcı

Hasta Bakıcı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hasta Bakıcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 505 Hasta Bakıcı haberi bulunmuştur.

Hasta Bakıcı Haberleri

O girdiğinde Süleyman Demirel Başbakandı

O girdiğinde Süleyman Demirel Başbakandı

Bursa'da, 21 yaşında kronik akciğer rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Abdullah Kozan, yaklaşık 43 yıldır aynı hastanede tedavi görüyor.

4.07.2011Gündem
Mememi kaybettim ama hala kadınım

Mememi kaybettim ama hala kadınım

Kadını kadın yapan organlardan biri şüphesiz ki meme. Hasta memesini kanser yüzünden kaybettiği zaman 'kadınlığından eksilmiş' olduğunu düşünmeye başlıyor. Bu yüzden depresyona giriyor. Cinsel çekicilik endişesi artıyor. Memesi alınmış kadınların hayata bakışını, cinsel sorunlarını ve çözüm önerilerini uzman Psikolog Ebru Sorgun'la konuştuk.

5.04.2011Kelebek
Hasta yaşlının banka kartını çaldılar

Hasta yaşlının banka kartını çaldılar

Bursa'nın Karacabey ilçesinde, kalp krizi sonucu hastaneye kaldırılan 83 yaşındaki kişinin banka kartını çaldığı ileri sürülen hasta bakıcı yakalandı.

18.01.2011Gündem
Yarışacak filmler belli oldu

Yarışacak filmler belli oldu

Gezici Festival’in yeni keşiflere olanak sağlayan ve Artvin’de yapılacak Altın Boğa Uluslararası Film Yarışması’nda bu yıl Belçika’dan Peru’ya, Çin’den Fransa’ya toplam 9 film yarışıyor. Yarışmada Türkiye’yi Seren Yüce’nin Çoğunluk ve Tayfun Pirselimoğlu’nun Saç filmleri temsil edecek.

17.11.2010Gündem
Berlin kalifiye göçmen almaya hazırlanıyor

Berlin kalifiye göçmen almaya hazırlanıyor

Alman hükümeti, kalifiye iş gücü açığını kapatmak için yasal hazırlıklarını hızlandırdı. AB üyesi olmayan ülkelerden gelen göçmenlerin diplomalarının tanıması için öngörülen yasa tasarısı şekillendirilmeye çalışılıyor. Yeni yasayla Türkiye ve İran gibi ülkelerden alınmış üniversite diplomaları da Almanya'da geçerli olacak

16.10.2010Gündem
Risk grubu için aşı şart

Risk grubu için aşı şart

Grip aşısı, gribe yakalanma olasılığı yüksek, yakalandığında hastalığın ölümcül seyredebileceği risk grubundaki kişilere öneriliyor.

15.09.2010Kelebek
Antalyada 30 binden fazla kaçak yabancı çalışıyor

Antalya'da 30 binden fazla kaçak yabancı çalışıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Antalya Grup Başkanlığınca yapılan turizm sektörü incelemesinde, Antalya'da 30 binden fazla kaçak yabancı çalıştığı belirlendi.

15.06.2010Gündem
Bu da hasta bakıcı robot

Bu da hasta bakıcı robot

Kayseri'de endüstri meslek lisesi öğrencileri, hastaya ilaç ve yiyeceklerini tepsi içerisinde getirebilen bir robot yaptı.

4.03.2010Gündem
Acil serviste Triaj uygulaması

Acil serviste "Triaj" uygulaması

Trafik kazası, yaralanma, inme, kalp krizi ya da basit bir soğuk algınlığı şikayeti ile başvurulan acil servislerde yapılan “triaj (aciliyet sıralaması)” uygulaması ile kısa sürede doğru hastaya doğru müdahale edilebilme şansı yakalanabiliyor.

15.02.2010Kelebek
Doktora dava açan hastabakıcı tazminat kazandı

Doktora dava açan hastabakıcı tazminat kazandı

ULUDAĞ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hasta bakıcı olarak görev yapan 40 yaşındaki Ali Doğan, görevi başında kendisine ‘Hayvan oğlu hayvan' diyerek hakaret ettiğini öne sürdüğü, Fizyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç.Dr. Behzat Noyan hakkında açtığı tazminat davasını kazandı.

10.12.2009Gündem
Yanlış parmakları hasta yakını dolaptan aldı

"Yanlış parmakları hasta yakını dolaptan aldı"

Trabzon'da, ağ atmak isterken 4 parmağı kopan Dursun Ayaz, kopan parmaklarının başka bir olayda iki parmağı kopan hasta ile yanlışlıkla İstanbul'a gönderilmesinde hastanenin bir sorumluluğunun olmadığı yönünde düşünce taşıdığını belirterek, yanlış parmakları hasta yakınının dolaptan aldığını söyledi.

2.12.2009Gündem
Üsküdarda bir erkek cesedi bulundu

Üsküdar'da bir erkek cesedi bulundu

Üsküdar'da Beylerbeyi alt geçidinin altında bir erkek cesedi bulundu.

13.09.2009Gündem
Aylık değil üç aylıkmış

Aylık değil üç aylıkmış

Anadolu Ajansı'nın dün yayınladığı döner sermayeden sekiz kaat maaş haberinin aylık değil üç aylık olduğu ortaya çıktı.

7.07.2009Ekonomi
Döner sermaye bereketi

Döner sermaye bereketi

BU HABER ANADOLU AJANSI TARAFINDAN SAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ İLE UUYMSUZLUĞU NEDENİYLE İPTAL EDİLMİŞTİR.

6.07.2009Ekonomi
Hastanede taciz

Hastanede taciz

ELAZIĞ'daki Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören 3 aylık çocuğunun yanında kalan Ç.B. adlı kadına cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen hastabakıcı 45 yaşındaki A. K.'nın işine son verildi.

8.06.2009Gündem
İnsan ticareti çetesinin şifreleri

İnsan ticareti çetesinin şifreleri

Jandarmanın ’Zümrüt’ operasyonuyla yakaladığı, aralarında 2 polisin de bulunduğu 11’i tutuklu 18 sanığın ’insan kaçakçılığı’ iddiasıyla yargılanmasına başlandı. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde önceki gün hákim karşısına çıkan sanıklar, suçlamaları kabul etmeyerek, yurtdışından çalışmak için gelen kişilere aracılık yaparak sadece komisyon ücreti aldıklarını öne sürdüler.

30.05.2009Gündem
Fiattan Tıp Bayramı indirimi

Fiat'tan Tıp Bayramı indirimi

Fiat Otomobil ve Fiat Ticari Araçlar, 14 Mart Tıp Bayramı çerçevesinde Türkiye çapında görev yapan doktor, hemşire, hasta bakıcı dahil tüm tıp personeli için indirim kampanyası başlattı.

13.03.2009Ekonomi
Sedyeden düşürülen hastanın boynu kırıldı iddiası

Sedyeden düşürülen hastanın boynu kırıldı iddiası

KOCAELİ Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne parmağında oluşan damar tıkanıklığı tedavisi için getirilen ve yürümekte güçlük çeken 80 yaşındaki Mehmet Ali Çağlayan'ın, iddiaya göre sedyeden düşürülmesi sonucu boynu kırıldı.

13.02.2009Gündem
Sağlık sektörünün aküsü bitmiş

Sağlık sektörünün aküsü bitmiş

Türkiye'de sağlık skandallarının son gelmiyor. Ameliyatta içinde makas unutunlar, sedyeden düşenler, yanlış teşhis konulanlar...Yeni bir skandal da Datça'dan geldi. Kalp krizi geçiren kişi, şok aletininin şarjının bitmesi nedeniyle hayata veda etti.

17.10.2008Gündem
Hastane müdürleri kadro talebinde bulundu

Hastane müdürleri kadro talebinde bulundu

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Konya Çevre İlleri Kamu Hastaneleri Müdür ve Müdür Yardımcıları 1. İstişare Toplantısı”nın sonuç bildirgesi açıklandı.

26.08.2008Gündem
Hiç aldatılmadım

Hiç aldatılmadım

Cesur sözleriyle çok konuşulan Müjde Ar'dan yine çarpıcı açıklamalar.

13.07.2008Kelebek
Kene bulaşan hastabakıcı taburcu edildi

Kene bulaşan hastabakıcı taburcu edildi

Kayseri'de, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı bulaşan bir hasta bakıcının tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edildiği öğrenildi.

27.06.2008Gündem
Kene virüsünü nasıl yendim

'Kene virüsünü nasıl yendim'

Bir hastaya müdahale ederken bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığını yenen Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği doktorlarından Tarık Irmak, hastalık belirtileri başlar başlamaz erkenden tedaviye başladıklarını ve iyileştiklerini belirterek, “Şu anda hafif bir yorgunluk dışında bir rahatsızlığım yok. Diğer üç arkadaşım da iyi” dedi.

27.06.2008Gündem
Akıl hastaları judo öğreniyor

Akıl hastaları judo öğreniyor

Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavi gören hastalara, yeniden topluma kazandırma ve sosyalleştirme etkinlikleri kapsamında aralarında judonun da bulunduğu spor eğitimi verilmeye başlandığı öğrenildi.

15.02.2008Sağlık
Lotoyu kazandı özgürlüğü gitti

Lotoyu kazandı özgürlüğü gitti

ABD’de işlediği cinsel suçlar nedeniyle aranan 56 yaşındaki Daniel Snay, lotodan 10 milyon dolar kazanınca yakayı ele verdi.

11.02.2008Dünya
Büyük ikramiye sonu oldu

Büyük ikramiye sonu oldu

Hasta bakıcı lotodan 23 milyon dolar kazandı ama şimdi kabusu yaşıyor.

11.02.2008Dünya
Felç oldu ama pes etmedi

Felç oldu ama pes etmedi

Trafik kazası geçiren öğrenci hafıza kaybı yaşadı. Üstelik sağ tarafı da felç oldu ama o pes etmedi.

11.12.2007Eğitim
Lotoda 38 milyon euro sahibini bekliyor

Lotoda 38 milyon euro sahibini bekliyor

Almanya'da lotto tarihinde bugüne kadar biriken en büyük ikramiye olan yaklaşık 38 milyon Avro sahibini bekliyor.

29.11.2007Dünya
Hurdaya dönen araçtan sağ kurtuldular

Hurdaya dönen araçtan sağ kurtuldular

ADANA’da, içki aleminden dönerken takla atıp hurdaya dönen otomobilde sıkışan 2 arkadaş, Büyükşehir Belediyesi Cankur ekipleri ve çevredekilerin uzun süren çabasıyla kurtarıldı.

2.11.2007Gündem
Hemşireler evlendi

Hemşireler evlendi

GAZİANTEP’te özel bir hastanenin ameliyathanesinde tanışan erkek hemşire 27 yaşındaki Adem Yılmaz ile kadın hemşire 20 yaşındaki Gönül Koç, hayatlarını damadın görev yaptığı hastanede düzenlenen törenle birleştirdi. Hastaneye gelenler, keman eşliğinde dans eden çifti görünce şaşırdı.

11.08.2007Kelebek
Türkü ana uğurlandı

Türkü ana uğurlandı

Türkü Ana olarak bilinen Zehra Bilir'in cenazesi dün Zincirlikuyu Camii'nde yapılan merasimden sonra Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

4.07.2007Gündem
Hastanede dayak iddiası

Hastanede dayak iddiası

Hastaların görevliler tarafından dövüldüğü ve uyuşturucu satıldığı iddialarıyla gündeme gelen Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde, depresyon nedeniyle yatan bir çocuk annesi Hülya Bilge (38), kilitli olduğu odadan tuvalete gitmek için izin isteyince hastabakıcı ve temizlik görevlileri tarafından dövüldüğünü iddia etti.

18.06.2007Gündem
Hasta bakıcı cezası

Hasta bakıcı cezası

İzmir'de sigara içerken yakalanan öğrencilere Göğüs Hastalıkları Hastanesinde hastaları ziyaret ve bir günlük bakımlarını üstlenme cezası verildi.

2.06.2007Eğitim
SİZ SORDUNUZ AVUKATIMIZ CEVAPLADI

SİZ SORDUNUZ AVUKATIMIZ CEVAPLADI

Yaptıkları başarılı kadın çalışmalarıyla öne çıkan avukatlar Habibe Yılmaz Kayar ve Hülya Gülbahar tüm sorularınızı gönüllü olarak cevaplamaya çalışacaklar.

20.03.2007Kelebek
Başesgioğlu sorularınızı yanıtladı

Başesgioğlu sorularınızı yanıtladı

Sevgili hurriyet.com.tr okurları, başlattığımız “dijital halk röportajı” serisinin ikincisinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu'nun makamındayız. Binlerce soru gelmesi üzerine soruları konulara göre sınıflandırdık. İşte soru-cevapların ilk bölümü...

27.02.2007Gündem
Almanyada hasta bakıcıya ömür boyu hapis

Almanya'da hasta bakıcıya ömür boyu hapis

Almanya'nın Kempten kenti yakınlarındaki Sonthofen hastanesinde çok sayıda hastayı öldürmekle suçlanan Stephan L. (28) adlı hasta bakıcı, Kempten Eyalet Mahkemesi tarafından ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

20.11.2006Dünya
Lotoda 37,7 milyon euronun sahibi bir hasta bakıcı

Lotoda 37,7 milyon euronun sahibi bir hasta bakıcı

Almanya'da geçen cumartesi günün çekilen lotoda 37,7 milyon euroluk loto, tarihinin en büyük ikramiyesini kazanan kişinin 41 yaşındaki erkek bir hasta bakıcı olduğu bildirildi.

10.10.2006Dünya
Beni yıllarca mutlu ettiği için kestim

Beni yıllarca mutlu ettiği için kestim

Almanya’da 65 yaşındaki bir kadın, ölen eşinin cinsel organını kesince gözaltına alındı. Baden Württemberg Eyaleti’nin Vogtsburg-Bischoffingen kentinde meydana gelen olay şöyle gelişti:

11.09.2006Dünya

Yazar Sonuçları

Bu ülkede her gün üç ila beş kadın öldürülüyor

Nasıl bir ülke burası?Nasıl bir ülkede yaşıyoruz?Her gün bir kadının daha katledildiğini okuyoruz.

26.03.2011

Biz Romanlar kadar olamadık

MAKİNA mühendisi Ahmet Kahveci (makmuhkahmet@gmail.com), Türkiye’de küçük yerle sermayenin eridiğini aksine küresel sermayenin büyüdüğüne dikkat çekiyor ve “Küçük yerli sermayenin kooperatifler ya da şirketler kanalı ile acilen birleşip büyümelerini” istiyor.

18.04.2010

Hastane koşulları artık eve taşınıyor pazar 35 milyon dolara koşuyor

HASTALARA evlerinde profesyonel ekiplerce hastane koşullarında bakılmasına imkan sağlayan yasal kuruluşların sayısı, 14’e ulaştı.

25.10.2008

Hastane ve Yatalak Nine üzerine bir HATIRLA(!)tma

Hastaneye gitmek zorunda kaldım bir vesile ile.

3.06.2007