EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Hasta Bakıcı

Hasta Bakıcı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hasta Bakıcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 505 Hasta Bakıcı haberi bulunmuştur.

Hasta Bakıcı Haberleri

Bakıcısına áşık

Bakıcısına áşık

İskoçya'da ilginç bir aşk hikayesi yaşanıyor. İskoç Hayvanları İşkenceden Koruma Derneği’nin (SSPCA) merkezinde kalan bir erkek pelikan, kendisini sağlığına kavuşturan bakıcısına áşık oldu.

8.12.2006Kelebek
Binbirgece benim hayatım

Binbirgece benim hayatım

Şenay Düdek ve Müge Anlı’nın sunduğu Kanal D ekranlarında yayınlanan “Dobra Dobra”ya bugün (23.11.2006) “Binbir Gece” dizisi için “Bu benim Hayatım” diyen Işın karaca ve ünlü oryantal Tanyeli konuk oldular.

23.11.2006Kelebek
İnternet şimdi de bakıcılar buluyor

İnternet şimdi de bakıcılar buluyor

Ankaralı bir şirket tarafından hazırlanan sitede, bakıma muhtaç kişiler ve çocuklar için istenilen özellikte bakıcı bulma konusunda ailelere aracılık yapılıyor.

18.10.2006Gündem
Çocuk bakıcısı olmak isteyenlere AB desteği

Çocuk bakıcısı olmak isteyenlere AB desteği

Samsun'da bir sivil toplum kuruluşu tarafından hazırlanan ve AB'den 34 bin avro destek alan proje ile 30 kadın, bebek, çocuk, yaşlı ve hasta bakımı konusunda verilecek eğitimin ardından sertifikalandırılacak.

5.09.2006Gündem
Gerçekin ne olduğunu gerçekten biliyor muyuz

"Gerçek"in ne olduğunu gerçekten biliyor muyuz

Arılar, ultraviyole ışınlarını algılar, davranışlarını da ona göre geliştirir. Ama bizler bu ışınları göremeyiz. Yani ultraviyole ışınları arıya göre var, bize göre yoktur. Bizler davranışlarımızı ultraviyole ışınlarına göre ayarlayamayız. Gerçek hangisi? Arıların gördüğü mü, bizim göremediğimiz mi?

10.03.2006Spor
0-6 yaş Nazi kampı

0-6 yaş Nazi kampı

Devletin şefkatine sığınan kimsesiz çocuklara bakıcının yaptığı akıl almaz işkencelerin görüntüleri izleyenlerin kanını dondurdu. ‘Sev beni’ diye çığlık atan çocukların işkenceyle cezalandırıldığı yurdun 2 görevlisi tutuklandı.

27.10.2005Gündem
Çocukları yaz ishalinden korumak kolay

Çocukları yaz ishalinden korumak kolay

Yaz ishalleri bu mevsimin çocuklarda en sık görülen hastalıklarından biri. Maalesef ciddiye alınmaması ve zamanında önlemlerin alınmaması halinde ise ölümlere bile yol açabiliyor.

17.07.2005Kelebek
Alzheimera dikkat

Alzheimer'a dikkat

Unutkanlık ve buna bağlı günlük yaşamsal işlevlerin kaybedilmesi olarak bilinen Alzheimer hastalığına, 65 yaşın üzerinde, her 10 kişiden birinde, 85 yaşın üzerinde ise her 3 kişiden birinde rastlandığı bildirildi.

26.12.2004Kelebek
Açlık, kaplanı terbiye etmez, saldırgan yapar

Açlık, kaplanı terbiye etmez, saldırgan yapar

Uzmanlar, Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde 44 yaşındaki bakıcısı Mehmet Geçibesler’i öldüren kaplana ‘açlık cezası’ verilmesinin çok yanlış olduğunu söylediler. Bilim adamları, açlıkla terbiye edilmeye çalışan bir kaplanın daha öfkeli ve yırtıcı olacağı görüşünde birleştiler.

30.10.2004Gündem
Yeni TCK Resmi Gazetede yayımlandı

Yeni TCK Resmi Gazete'de yayımlandı

78 yıl yürürlükte bulunan Türk Ceza Kanunu'nu (TCK) kaldıran 5237 sayılı “Türk Ceza Kanunu”, Resmi Gazete'de yayımlandı.

12.10.2004Gündem
Yeni TCK hayatı nasıl etkileyecek

Yeni TCK hayatı nasıl etkileyecek?

Türk Ceza Kanunu (TCK), 78 yıl aradan sonra değiştirildi.

27.09.2004Gündem
Cezalar Avrupalı oluyor

Cezalar Avrupalı oluyor

Meclis'te yoğun mesai sürüyor. Türk Ceza Kanunu baştan sona değişiyor. 346 maddelik kanun tasarısının 94'ü kabul edildi.

15.09.2004Gündem
Yeni TCK neler getiriyor

Yeni TCK neler getiriyor

Türk Ceza Kanunu (TCK), 78 yıl aradan sonra değişiyor.

24.08.2004Gündem
Takılarak yaşıyoruz

Takılarak yaşıyoruz

Psikiyatri Uzmanı Dr.Oğuz Tan, günlük yaşamı zehir eden takıntılarımızı bir kitapta topladı. Modern çağın insanlarını sosyal yaşamdan uzaklaştıran bu sorunun son yıllarda 50 kat arttığını belirten Dr.Oğuz Tan, 'Erkeklerde en fazla cinsel takıntılar, kadınlarda ise temizlik takıntıları var' diye konuştu.

2 milyon Türk ‘takılarak’ yaşıyor

2 milyon Türk ‘takılarak’ yaşıyor

Psikiyatri Uzmanı Dr.Oğuz Tan, günlük yaşamı zehir eden takıntılarımızı bir kitapta topladı. Modern çağın insanlarını sosyal yaşamdan uzaklaştıran bu sorunun son yıllarda 50 kat arttığını belirten Dr.Oğuz Tan, ‘Erkeklerde en fazla cinsel takıntılar, kadınlarda ise temizlik takıntıları var’ diye konuştu.

21.06.2004Kelebek
Yaşlıya robot bakıcı

Yaşlıya robot bakıcı

Mitsubishi firmasının geliştirdiği yeni robotun ses ve yüz tanıma özellikleri bulunuyor.

5.02.2003Gündem
Hayırlı evlat hayırlı damat

Hayırlı evlat hayırlı damat

Rahşan Hanım'ın binlerce hemşerisi, evinin önünde ‘‘Enişte’’lerine destek gösterisi yaptı. ‘‘Hayırlı evlat, hayırlı damat’’ sloganları atan Şebinkarahisarlılar, 10 dakika görüştükleri ‘‘Enişte’’lerinden ve ‘‘Abla’’larından il olma sözü aldıklarını söylediler.

15.06.2002Gündem
Hayırlı evlat hayırlı damat

Hayırlı evlat hayırlı damat

Rahşan Ecevit'in memleketi olan Şebinkarahisar'dan otobüslerle gelen DSP'liler, Ecevitler'in çalışma ofisi önünde tulum çalarak, davul-zurna eşliğinde halay çektiler.

15.06.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Türkan Saylan’la röportaja devam

Bizim bildiğimiz Türkan Saylan olmanız, evliliklerden sonra mı başlıyor? Erkekler, hayatınızdan çıktıktan sonra...

6.05.2007

Refakatçiye kimlik sormayız

FAKÜLTE Hastanesinde kaçak bakıcı çalışır mı’ (22.2.2007) başlıklı yazı ilk bakışta sanki kurumumuz kaçak ve sigortasız işçi çalıştırıyor gibi algılanmaktadır.

23.02.2007

Sizden akıl istemiyorum

Gençlik yıllarında çok sevmiş onu besbelli. Belki üniversiteye gitmesine karşı çıktığı için ayrılmışlar.

2.02.2007

Taze baklayı yiyince keklik gibi sekiyorum

Gregoryen Takvimi’nin 101. günü olan 11 Nisan, Parkinson hastalığını bulan İngiliz doktor James Parkinson’un doğum günü. Bunun içindir ki, 11 Nisan "Dünya Parkinson Günü" olarak ilan edilmiş.

16.04.2006

Proje çocukların mı annelerin mi?

Geçen hafta Sinan’ın okulunda proje sergimiz vardı.

7.04.2006

Hayvanseverler İzmit Fuar Kedi Evi için ayakta

Birkaç haftadır sürüyor bu tartışma: İddialara göre, İzmit Fuar Kedi Evi’nde bir vahşet yaşanıyor, barınakta ciddi hastalıklar kol geziyor, her gün onlarca kedi ölüyor.

8.07.2005

Barınaklar sevgi dağıtacak gönüllülerini bekliyor

Evsiz, terk edilmiş, zarar görmüş hayvanların bazen son durağı olan barınaklar ülkemizde sık sık tartışma konusu oluyor.

24.06.2005

Sevginin kesiştiği yer...

TBMM Başkanı Bülent Arınç'a yazdığım ‘‘Başkan amca’’ yazıma yanıt geldi.

1.08.2003

Mektepli kız...

Bizim evin kızı Çıtır talim-terbiye eğitiminden döndü.

29.03.2003

Maalesef ben de bunu yapıyorum Sinan'ı başka çocuklarla kıyaslıyorum

Bazen ister istemez kendi çocuğumla diğer çocukları karşılaştırıyorum. Bunu maalesef yapıyorum. Ne var ki öyle gözü kör, oğluna aşık ve başka hiçbir şeyi tanımayan biri gibi değil...

21.12.2002

Hekimin reçetesinden elinizi çekin

BURSA'dan Dr. Kenan Ergus, SSK Genel Müdürlüğü'nün 17.1.2002'de Resmi Gazete'de yayınlanan ilaç yönetmeliğine göre, bundan sonra SSK'lılara antidepresan ve antipsikotik ilaçların sadece psikyatri uzmanları tarafından reçeteye yazılabileceğini veya kişinin bu ilaçları kullanması gerektiğine dair heyet raporunun varsa diğer hekimler tarafından da yazılabileceğini anımsattıktan sonra şöyle diyor:

1.05.2002

Cinlerin gizli dünyası Mayangalar’dan sorulurdu

Eskiden, cinlere karıştıklarına inanılan Habeş kadınlarına 'Mayangalar' denirdi. Bunlar Üsküdar'da, İnadiye tarafında hep beraber yaşarlar, İstanbul halkının tütsü, fal, kısmet açma gibi isteklerini yerine getirirlerdi. 'Eyüplü Yamalı Nuri Efendi' adında bir başka bakıcı ise, 20. asrın başlarında İstanbul'un en namlı cincisiydi.

28.11.2001