EKSTRA
MENÜ

Hasdal Kışlası

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 119 haberi bulunmuştur.

Hasdal Kışlası Haberleri

Askerdeyken öldürüldü, kışlaya gömülen kemikleri 19 yıl sonra bulundu

Askerdeyken öldürüldü, kışlaya gömülen kemikleri 19 yıl sonra bulundu

İstanbul'daki Hasdal Kışlası'nda vatani görevini yaparken kaybolan ve firar ettiği iddiası ortaya atıldıktan 14 yıl sonra 2 asker tarafından gasbedilip öldürüldüğü ortaya çıkan, kaybolduktan 19 yıl sonra ise kışlaya gömülen cesedinden geriye kalan kemikleri bulunan Piyade Er İsmet Işık'ın (21) ailesi, oğullarının 'şehit' kabul edilmesini istedi. Bir ay önce kıyafetleriyle bulunan kemiklere DNA testi yapıldığını söyleyen Durmuş Işık, ''19 yıl oğlumun mezarı olmadan acılar içinde yaşadık. Oğlum vatani görevini yaparken, cinayete kurban gitti. Kemikleri askeri kışlada bulundu. Oğluma 'Şehitlik Beratı' verilmesini ve oğlumu şehitliğe defnetmek istiyoruz'' dedi.

16.12.2020Haber
Vatani görevini yaparken öldürülüp, 19 yıl sonra kemikleri bulunmuştu Yeni gelişme

Vatani görevini yaparken öldürülüp, 19 yıl sonra kemikleri bulunmuştu! Yeni gelişme

İstanbul'daki Hasdal Kışlası'nda vatani görevini yaparken kaybolan ve firar ettiği iddiası ortaya atıldıktan 14 yıl sonra 2 asker tarafından gasbedilip öldürüldüğü ortaya çıkan, kaybolduktan 19 yıl sonra ise kışlaya gömülen cesedinden geriye kalan kemikleri bulunan Piyade Er İsmet Işık'ın (21) ailesi, oğullarının 'şehit' kabul edilmesini istedi. Bir ay önce kıyafetleriyle bulunan kemiklere DNA testi yapıldığını söyleyen Durmuş Işık, ''19 yıl oğlumun mezarı olmadan acılar içinde yaşadık. Oğlum vatani görevini yaparken, cinayete kurban gitti. Kemikleri askeri kışlada bulundu. Oğluma 'Şehitlik Beratı' verilmesini ve oğlumu şehitliğe defnetmek istiyoruz'' dedi.

16.12.2020Gündem
Eyüpsultanda çöken üstte geçitteki çalışmalar gece de devam etti

Eyüpsultan'da çöken üstte geçitteki çalışmalar gece de devam etti

EYÜPSULTAN'da dün sabah saatlerinde çöken üst geçitte enkaz kaldırma çalışmaları gece de devam etti.

10.08.2020Gündem
Faciaya ramak kala

Faciaya ramak kala

İstanbul’da TEM bağlantı yolu üzerinde bulunan üst geçit çöktü. Otobüsün yıkılmadan 2 saniye önce köprünün altından geçmesi olası bir facianın önüne geçti.

10.08.2020Gündem
Son dakika... İstanbulda korku dolu anlar Eyüpsultanda üst geçit çöktü, yol kapandı

Son dakika... İstanbul'da korku dolu anlar! Eyüpsultan'da üst geçit çöktü, yol kapandı

İstanbul Eyüp Sultan'da üst geçit çöktü. TEM Bağlantı Yolu Kağıthane istikameti kapandı. Bu sırada yoldan geçen bir otobüs çöken üst geçidin altında kalmaktan son altında kurtuldu. Otobüs şoförü "Deprem gibi oldu" derken, otobüsteki yolculardan biri "2 saniye daha ileri gitmiş olsak üzerimize düşüyordu. 2 saniyeyle kurtardık" diye konuştu. İstanbul Valiliği'nden de çöken üst geçide ilişkin açıklama yapıldı.

9.08.2020Gündem
Kâbus köprülerin kapatılmasıyla başladı

Kâbus köprülerin kapatılmasıyla başladı

Düğmeye saat 20.00’de basılmıştı. Kuleli Askeri Lisesi’nden çıkan silahlı iki grup Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerine, bir grup da Kandilli-Beykoz istikametine gitti. Çok geçmeden tanklar şehrin kilit noktalarına varmıştı bile. Sahadaki ekip arkadaşlarımız çatışmaları yerinde izlerken Hürriyet ve CNN Türk binasındakilerse kâbusu yanı başında buldu.

15.07.2020Gündem
15 Temmuz gazisi Rıza Demir tanktaki darbecilere karşı mücadelelerini unutamıyor

15 Temmuz gazisi Rıza Demir tanktaki darbecilere karşı mücadelelerini unutamıyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında tatil için bulunduğu İstanbul'da, darbecilere direnirken omuriliği kırılan gazi Rıza Demir, vatanı ve milleti için böyle bir mücadelede yer almanın gururunu yaşıyor.

14.07.2020Gündem
Hasdal kışlası akıbetini bekliyor

Hasdal kışlası akıbetini bekliyor

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi'nden sonra büyük bir kısmı taşınan Hasdal Kışlası akıbetini bekliyor. 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi'nin ardından şehir içindeki birçok askeri kışlanın şehir dışına taşınma süreci başlamıştı. Taşınan Hasdal Kışlası'nda bulunan zırhlı araçlar ve askeri personel Trakya'ya gönderilmişti. Taşınma sürecinin ardından kışlanın İstanbul Emniyet Müdürlüğünün yeni yerleşkesi olması gündeme geldi. Ancak o günden bugüne kışlada herhangi bir çalışma yapılmadı. Kışlanın içerisinde bulunan yapılarda da bakımsızlık nedeniyle hasarlar oluştu. Yerleşkenin bir kısmında çatının çöktüğü görülürken, duvarların da yıkıldığı tespit edildi. Akıbetini bekleyen Hasdal Kışlası havadan drone ile görüntülendi.

19.09.2019Haber
Hasdal kışlası akıbetini bekliyor

Hasdal kışlası akıbetini bekliyor

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi'nin ardından şehir içindeki birçok askeri kışlanın şehir dışına taşınma süreci başlamıştı. Taşınan Hasdal Kışlası'nda bulunan zırhlı araçlar ve askeri personel Trakya'ya gönderilmişti.

19.09.2019Gündem
Akıbetini bekliyor Son hali böyle görüntülendi…

Akıbetini bekliyor! Son hali böyle görüntülendi…

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi'nden sonra büyük bir kısmı taşınan Hasdal Kışlası akıbetini bekliyor.

19.09.2019Gündem
İstanbul’un en uzun gecesi

İstanbul’un en uzun gecesi

15 Temmuz gecesi, İstanbullular kelimenin tam anlamıyla kabus yaşadı. Darbeci askerler, köprüleri kapatıp kritik önemdeki binalara baskın düzenleyerek başladıkları darbe girişimlerini, kendilerine direnen sivilleri katlederek sürdürdüler.

15.07.2019Gündem
Domuzların yaraladığı pitbullu askerler kurtardı

Domuzların yaraladığı pitbullu askerler kurtardı

Hasdal Kışlası yakınlarında yaban domuzlarının saldırısına uğrayan pitbull, askerler tarafından kurtarılarak tedavi altına alındı.

17.06.2018Haber
İstanbulda görülmemiş olay Domuzlar pitbulla saldırdı...

İstanbul'da görülmemiş olay! Domuzlar pitbull'a saldırdı...

HASDAL Kışlası yakınlarında yaban domuzlarının saldırısına uğrayan pitbull, askerler tarafından kurtarılarak tedavi altına alındı.

17.06.2018Gündem
Dursun Özbekten çifte müjde

Dursun Özbek'ten çifte müjde

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Florya arazisinin yerine taşınacakları Kemerburgaz Tesisleri için çalışmalarının tamamlandığını ve gerekli izinlerin alındığını açıkladı.

13.12.2017Futbol
Kapadokya mesajının şifresi ortaya çıktı...

'Kapadokya' mesajının şifresi ortaya çıktı...

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lojistik Destek Merkezi ve Arıcılar Camisi'nin işgal edilmesine ilişkin davanın gerekçeli kararında, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in 19 Mart 2016'daki bir konuşmasında kullandığı "Kapadokya" şifresiyle Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyelerine darbe mesajı verdiği belirtildi.

24.10.2017Gündem
İstanbulda son durum: 2225 FETÖ tutuklusu

İstanbul'da son durum: 2225 FETÖ tutuklusu

İstanbul'da 15 Temmuz darbe girişiminin ardından "FETÖ/ PDY Silahlı Terör Örgütü'ne" yönelik soruşturmalar kapsamında şu ana kadar 53 dava açıldı. Darbe girişimine ilişkin ölümle sonuçlanmayan soruşturmalarda ise sona yaklaşıldı. Soruşturmalar kapsamında 2225 kişi tutuklandı.

19.11.2016Gündem
Askeri birlikler şehir dışına taşınınca TSK’ya ait araziler ne olacak

Askeri birlikler şehir dışına taşınınca TSK’ya ait araziler ne olacak?

Darbe girişiminden sonra Başbakan Binali Yıldırım’ın “Askeri birlikler şehir dışına taşınacak” açıklamasının ardından dikkatler TSK’ya ait arazilere çevrildi. Geçmişte askeriyenin elinden devlete geçen ormanlık alanların durumu hiç de iç açıcı değil. Çoğunda milyon dolarlık konutlar yapılmış ya da hâlâ yapılıyor. Uzmanlar, sivil toplum örgütleri uyarıyor: Buralar mutlaka yeşil alan olarak korunmalı.

13.08.2016Gündem
İstanbul’da arazi mülkiyetinin yüzde 10’u askeri alanlar

İstanbul’da arazi mülkiyetinin yüzde 10’u askeri alanlar

Askeri alanların şehir dışına taşınması tartışması üzerine konuşan TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Sekreteri Akif Burak Atlar, "İstanbul’un arazi mülkiyetinin yüzde 10’u askeri alanlara ait, dolayısıyla Milli Savunma Bakanlığı’nın kullanım hakkının olduğu ortaya çıkıyor. Bu alanlardan önemli bir kısmı, orman niteliğini koruyan, yapılaşmamış alanlar. Hektarlarca büyüklükte askeri alanlar olduğu gibi kent merkezinde bina ölçeğinde ya da daha küçük büyüklükte araziler de mevcut. Bu alanlar, yapılaşmamış olmaları ve bitki örtüsünü korumaları itibariyle İstanbul için ciddi önem arz eden araziler" diye konuştu.

11.08.2016Gündem
CHP’li Vekillerden o araziler için kanun teklifi

CHP’li Vekillerden o araziler için kanun teklifi

CHP İstanbul milletvekilleri Dr. Ali Şeker, Eren Erdem, Selina Doğan, Onursal Adıgüzel, Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kanun hükmünde kararname ile kapatılan askeri okulların kamu okullarına ve kamu üniversitelerine devri ve kapatılacak veya taşınacak askeri kışlaların yeşil alan ilan edilmesi için kanun teklifi verdi.

9.08.2016Ekonomi
Başbakan açıkladı: İşte Hasdal ve Maltepe kışlalarının yeni adresi

Başbakan açıkladı: İşte Hasdal ve Maltepe kışlalarının yeni adresi

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Başbakan Yıldırım, "Tankların çıktığı kışlaları şehir dışına taşıyoruz. İstanbul’da Maltepe ve Hasdal kışlası Çorlu ve Trakya’ya gidecek. Böylece şehir merkezinde tankın işi olmayacak. Ne işi var tankın şehir içinde" dedi. Yıldırım ayrıca, "Hiçbir darbeci Atatürkçü değildir, Kemalist de değildir" ifadelerini kullandı. Başbakan, kapatılan askeri okullar hakkında ise, "Harp okulları devam edecek. Askeri liseleri kapattık. Artık harp okullarına meslek liselerinden, düz liselerden, imam hatiplerden herkes girecek" şeklinde konuştu.

2.08.2016Gündem
Hasdal Kışlası ve İl Jandarma Komutanlığı önünde darbe girişimi protestosu

Hasdal Kışlası ve İl Jandarma Komutanlığı önünde darbe girişimi protestosu

Hasdal  Kışlası ve İstanbul İl Jandarma Komutanlığı önüne gelen bir grup vatandaş darbe girişimini protesto etti. Akşam saatlerinde arabaları ile Hasdal Kışlası önüne gelen bir grup vatandaş araçlarının kornalarını çalarak, darbeyi protesto etti. Nizamiye önünde polis önlem alırken, birden fazla iş makinasının da kapı önüne park edilmesi dikkat çekti.

21.07.2016Gündem
İstanbul ve Ankarada söylenti gerginliği

İstanbul ve Ankara'da 'söylenti' gerginliği

Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan 'İstanbul ve Ankara'da hareketlilik' söylentilerinin ardından iki kentin valiliğinden açıklama geldi.

21.07.2016Gündem
İHA: İstanbulda hareketli dakikalar

İHA: İstanbul'da hareketli dakikalar

İhlas Haber Ajansı (İHA) 'nın haberine göre, İstanbul’da akşam saatlerinden itibaren askeri kışlalar ve bazı kritik noktalarda alınan önlemlerin artırıldığı görüldü. Polis, İstanbul Emniyeti önünde alınan önlemleri artırırken, Hasdal Kışlası ve Atatürk Havalimanı başta olmak üzere birçok noktanın önüne ise iş makinaları çekildi. Öte yandan, konuyla ilgili İstanbul Valisi Vasip Şahin bir açıklama yaptı.

21.07.2016Gündem
Son dakika haberi: O gün Özel Harekatçılar operasyon için toplanmıştı.. F-16 bombaladı...

Son dakika haberi: O gün Özel Harekatçılar operasyon için toplanmıştı.. F-16 bombaladı...

Darbe girişimi ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... Darbe girişimi ortaya çıkınca Ankara Emniyet Müdürlüğü tüm polisleri göreve çağırdı. Özel Harekât Merkezi’nde yüzlerce polis toplandı. Polisler kuşatılan Genelkurmay, Jandarma Genel Komutanlığı gibi binalara operasyona gitmeye hazırlanırken merkez savaş uçaklarıyla vuruldu. 2 bombalı saldırıda 47 polis şehit düştü.

17.07.2016Gündem
Darbeye darbe

Darbeye darbe

15 Temmuz darbe girişiminde önceki akşam saat 21.45’te İstanbul’da Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin Anadolu-Avrupa istikameti askerler ve tanklarla kapatıldı. Askeri birlikler ve tanklar İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Müdürlüğü, Atatürk Havalimanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni işgal etmeye çalıştı. Sokaklara çıkan binlerce kişi darbe girişimine tepki gösterdi, tankların önünde durdu. Özel Harekât polisleri devreye girdi. Darbe girişimi yüzlerce askerin gözaltına alınmasıyla sonuçlandı.

16.07.2016Gündem
AKM’yi sansürsüz tartışalım

AKM’yi sansürsüz tartışalım

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün Ankara Palas’ta düzenlenen toplantıyla ‘Kültürel Kalkınma Eylem Planı’nı açıkladı. Kültür paketinde, 8 ana başlık altında 32 eylem planı yer alıyor. Davutoğlu bir soru üzerine “AKM’yi de hiçbir sansür veya zihnimizde bir önyargı taşımadan konuşmak durumundayız” dedi.

21.04.2016Gündem
Yeni yılda terhis sevinci

Yeni yılda terhis sevinci

Askerlik süresini 15 aydan 12 aya indiren kararnameden yararlanarak erken terhis hakkı kazanan askerler, yeni yılın ilk gününde birliklerinden ayrıldı.

1.01.2014Gündem
Askerlik kısaldı, askerler terhis oldu

Askerlik kısaldı, askerler terhis oldu

Askerlik süresinin kısalmasının ardından vatani görevini tamamlayan Türkiye'nin dört bir yanındaki askerler terhis olmaya başladı. Anneler babalar bugün kapınız çalabilir. Sakın heyecanlanmayın. Karşınızdaki erken terhis olan oğlunuz olabilir.

1.01.2014Gündem
Hasdalda silah kazası

Hasdal'da silah kazası

HASDAL Kışlası’nda, er Cebrail Kaya (21) nöbet sırasında şakalaştığı arkadaşının silahından çıkan kaza kurşunu sonucu yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

15.10.2013Gündem
Şehir merkezindeki askeri alanlara yeni formül

Şehir merkezindeki askeri alanlara yeni formül

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, şehir merkezindeki askeri kışlaların taşınması durumunda, bu alanları park ve meydan olarak değerlendireceklerini söyledi.

31.08.2013Ekonomi
Sunum delil oldu sunan serbest katılmayan mahkûm

Sunum delil oldu sunan serbest katılmayan mahkûm

Kurmay Albay Beşler Güzel’in, Balyoz davasında takipsizlik aldığı, 2003 yılındaki sunum konuşması, diğer sanıkların aleyhine delil sayıldı.

26.01.2013Gündem
Tutuklu binbaşı özel izinle cenazeye katıldı

Tutuklu binbaşı özel izinle cenazeye katıldı

İSTANBUL’da yürütülen bir soruşturma kapsamında ’askeri casusluk’ suçlamasıyla tutuklanıp İstanbul’daki Hasdal Askeri Cezaevi’ne konulan Deniz Tabip Binbaşı Zeki Mesten, özel izinle cezaevinden çıkıp, Mersin’de yaşamını yitiren babası 73 yaşındaki Mehmet Ali Mesten’in cenaze törenine katıldı. Cenazede ’Vardiya bizde’, ’Hasdal’daki evlatların’ yazılı çelenkler dikkat çekti.

21.02.2011Gündem

Yazar Sonuçları

‘Urfa’da kalkışma olmadı’

‘YALÇIN Bey size bildirmek isterim ki... 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 28 Temmuz günü Şanlıurfa Tugay’ından 65 kişi gözaltına alındı, 8 Ağustos gecesi 21’i tutuklandı.

10.08.2016

Gülen, Türkiye’yi hep kemirmiş...

FETÖ örgütü sadece dinsel inançlarıyla yaşamıyor, uluslararası alanda iş çeviriyor. Türkiye’deki resmi kayıtlarda ve hakkındaki iddianamede “Son derece tehlikeli bağlantılarının olduğu” belirtiliyor.

26.07.2016