MENÜ

Hasan Ruhani

Hasan Ruhani ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hasan Ruhani haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.468 Hasan Ruhani haberi bulunmuştur.

Hasan Ruhani (d. 12 Kasım 1948, Surhe, Simnan Eyaleti, İran), İranlı siyasetçi, diplomat ve akademisyen. İran İslam Cumhuriyeti'nin yedinci cumhurbaşkanı.

Hasan Ruhani Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın 82 günde liderlerle koronavirüs diplomasisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 82 günde liderlerle "koronavirüs diplomasisi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronvirüs salgınının Türkiye'de ilk vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden, normalleşme sürecinin başlangıcı sayılan 1 Haziran'a kadar geçen 82 günlük süreçte yürüttüğü yoğun diplomasi trafiğinde çok sayıda ülke lideri ile telefonda görüştü. Bazı liderlerle birden fazla görüşen Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile de telefonda konuştu.

1.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan telefon diplomasisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan telefon diplomasisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Azerbaycan Cumhurbaşkan İlham Aliyev ve Umman Sultanı Heysem bin Tarık ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

24.05.2020Gündem
Son dakika... İran Corona Virüsü tedbirlerini yumuşatıyor İşte o tarih...

Son dakika... İran Corona Virüsü tedbirlerini yumuşatıyor! İşte o tarih...

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülke genelinde yeni tip Corona Virüsü (Kovid-19) karşı getirilen kısıtlamaların Ramazan Bayramı'ndan sonra kaldırılacağını açıkladı. Ruhani, ülkede virüs tehlikesinin sona ermediğini ancak dünden iyi durumda olduklarını söyledi.

16.05.2020Dünya
İran ekonomisi zorda

İran ekonomisi zorda

İran, ABD'nin nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilmesinin ikinci yıl dönümünde yaptırımların ülke ekonomisine verdiği zararın yanında dünyayı etkisi altına alan ölümcül Kovid-19 salgınının ekonomik boyutlarıyla da başa çıkmaya çalışıyor.

7.05.2020Ekonomi
Ruhaniden sert sözler Ağır sonuçları olur...

Ruhani'den sert sözler! 'Ağır sonuçları olur...'

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Tahran'a uygulanan silah ambargosunun kaldırılmamasının ağır sonuçları olacağını söyledi.

6.05.2020Dünya
Son dakika haberler: İrandan Covid-19 nedeniyle 5 bin 650 ölüm

Son dakika haberler: İran'dan Covid-19 nedeniyle 5 bin 650 ölüm

İran'da Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 76 artarak 5 bin 650'ye yükseldi.

25.04.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğanın yoğun diplomasi trafiği

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun diplomasi trafiği

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde 19 ülkenin liderleriyle telefonda görüşürken, 3 zirveye video konferans yöntemiyle katıldı.

24.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan anlattı: İl il, mesleklere göre normale dönüş

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan anlattı: İl il, mesleklere göre normale dönüş

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin MYK toplantısında Ramazan Bayramı sonrasında normalleşmenin nasıl olacağını anlattı. Buna göre bir yandan koronavirüsle mücadele sürerken kademe kademe rahatlama il il ve meslek gruplarına göre planlanacak.

23.04.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan peş peşe önemli görüşmeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe önemli görüşmeler

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Somali Cumhurbaşkanı Farmajo ve Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasogo ile telefonda görüştü. Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile de telefonda önemli görüşmeler gerçekleştirmişti.

22.04.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Ruhani, ile görüştü

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Ruhani, ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefonda görüştü.

22.04.2020Gündem
Ruhani ve Putin Suriyeyi görüştü

Ruhani ve Putin Suriye'yi görüştü

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Astana süreci toplantısı öncesi telefon görüşmesi yaptı.

21.04.2020Dünya
İşte dünya genelinde corona virüsle ilgili son 24 saatteki gelişmeler

İşte dünya genelinde corona virüsle ilgili son 24 saatteki gelişmeler

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilen kişi sayısı 2,3 milyonu geçerken, iyileşenlerin sayısı 613 bine, can kaybı ise 164 bine ulaştı.

19.04.2020Dünya
İran’dan riskli korona adımı

İran’dan riskli korona adımı

Ortadoğu’da koronavirüsten en çok etkilenen ülke olan İran’da can kaybı sürerken salgın nedeniyle getirilen bazı kısıtlamalar dün kaldırılarak birçok işletme bir ay sonra yeniden açıldı. Ancak salgının yayılmasından endişe duyuluyor.

12.04.2020Dünya
Ruhaniden IMFe çağrı

Ruhani'den IMF'e çağrı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, IMF'yi Tahran'ın koronavirüs nedeniyle talep ettiği krediyi vermeye çağırdı.

8.04.2020Ekonomi
İran’da sürpriz kararı Ruhani duyurdu: 11 ve 18 Nisan’da yeniden başlıyor

İran’da sürpriz kararı Ruhani duyurdu: 11 ve 18 Nisan’da yeniden başlıyor!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için alınan sağlık tedbirlerinin yanında ticari faaliyetlerin de sürdürülebileceğini belirterek "İnsanların topluca bulunmasını gerektirmeyen ve yüksek risk bulunmayan işletmeler Tahran'da 18 Nisan, diğer eyaletlerde 11 Nisan'da faaliyetlerine başlayabilecekler." dedi.

5.04.2020Dünya
‘Saklamak ihanettir’ dedi ve açıkladı... İrandan salgın için dev bütçe

‘Saklamak ihanettir’ dedi ve açıkladı... İran'dan salgın için dev bütçe!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkede yeni tip Corona Virüsü (Kovid-19) hastası olan vatandaşların sağlık masraflarının yüzde 90'ını hükümetin karşılayacağını açıkladı. Bütçenin yüzde 20'sini yani 1 trilyon tümeni (yaklaşık 406 milyon Türk lirası) salgınla mücadele için tahsis edildiğini duyuran Ruhani, "Eğer birisi Corona Virüse yakalanıp gizlerse ve yakınlarına söylemezse büyük bir ihanet içerisinde olmuş olur." ifadelerini kullandı.

28.03.2020Dünya
Ruhani’den ürküten açıklama: İkinci bir dalgayla karşılaşabiliriz

Ruhani’den ürküten açıklama: İkinci bir dalgayla karşılaşabiliriz

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında birinci dalgayı aştıklarını ancak Nevruz Bayramı için tatile çıkan vatandaşların dönmesiyle ikinci dalganın başlayabileceğini belirtti.

25.03.2020Dünya
Son dakika haberler... İrandan yeni Corona Virüsü kararı... Ruhaniden dikkat çeken açıklama

Son dakika haberler... İran'dan yeni 'Corona Virüsü' kararı... Ruhani'den dikkat çeken açıklama

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni tip Corona Virüsü (Kovid-19) salgını nedeniyle ülke genelindeki kısıtlamaların 3 Nisan'a kadar uzatıldığını açıklarken, hastanelere başvuruların ve ölüm oranlarının düşmeye başladığını belirtti.

24.03.2020Dünya
Korona günlüğü

Korona günlüğü

Pence’in çalışanı hasta çıktı. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in ofisinde çalışan bir kişinin, koronavirüs testi pozitif çıktı.

22.03.2020Dünya
Son dakika haberi: Ruhaniden corona virüs mesajı

Son dakika haberi: Ruhani'den corona virüs mesajı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "Birlik ve beraberlikle İran corona virüs mücadelesini kazanacaktır" açıklamasında bulundu.

20.03.2020Dünya
Ruhani, Corona Virüsüyle ilgili yeni tedbirleri açıkladı

Ruhani, 'Corona Virüsü'yle ilgili yeni tedbirleri açıkladı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, halktan zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını isteyerek, "Vatandaşlardan ricamız sağlık ekipleri ile işbirliği yapmaları. Bunu istememizin nedeni korona virüsünün oluşturduğu bu ağır süreçten hızlıca çıkabilmektir” dedi. Ruhani, yarından itibaren cadde ve sokaklara sağlık ekiplerinin konuşlandırılacağını duyurdu.

16.03.2020Dünya
Ruhaniden koronavirüse karşı video konferans önlemi

Ruhani'den koronavirüse karşı 'video konferans' önlemi

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bugünkü Koronavirüsle (Covid-19) Mücadele Kurulu toplantısını video konferans yöntemiyle yaptı.

14.03.2020Dünya
Kovid-19 pandemi ilan edildi

Kovid-19 pandemi ilan edildi

Dünya genelinde 4500’den fazla can alan ‘katil’ koronavirüs, namı diğer ‘Kovid-19’ korku salmaya devam ediyor. Çin’de salgın nispeten kontrol altına alınırken İran’ın yanı sıra başta İtalya olmak üzere Avrupa’da hastalığın yükselişi sürüyor. Dünya Sağlık Örgütü, salgını pandemi olarak ilan etti. Dün İran’da ise kabine toplantısı maskeyle yapıldı, bakanlar aralıklı oturdu.

12.03.2020Dünya
İran Cumhurbaşkanı Ruhani’den corona virüs açıklaması

İran Cumhurbaşkanı Ruhani’den corona virüs açıklaması

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, halka yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgınını ciddiye almaları, ancak korkuya neden olabilecek asılsız söylentilere kulak asmamaları çağrısında bulundu.

11.03.2020Dünya
İrandan yeni hamle Halk, evinde kalsın diye ücretsiz internet sağlanacak

İran'dan yeni hamle! Halk, evinde kalsın diye ücretsiz internet sağlanacak

İran'da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha fazla yayılmasının önlemek için çabalarını sıkılaştıran İran hükümeti, halkın evlerinde kalmasını teşvik amacıyla tüm kullanıcılara ücretsiz sabit internet tahsis edileceğini duyurdu.

7.03.2020Gündem
İranda Corona Virüs salgınının bilançosu ağırlaşıyor

İran'da Corona Virüs salgınının bilançosu ağırlaşıyor

Yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) salgını İran'da başta başkent Tahran olmak üzere hızla yayılırken virüs şu ana kadar üst düzey isimlerin de aralarında bulunduğu 124 kişinin ölümüne yol açtı, vaka sayısı da 4 bin 747'ye ulaştı. En çok vaka 1413 ile Tahran eyaletinde görüldü. Ülkede 913 kişi ise iyileşerek taburcu edildi. İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar, bazı bakan ve bakan yardımcılarıyla 24 milletvekili de Corona Virüse yakalandı. İran'ın önde gelen din adamlarından Hadi Hüsrevşahi, Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Üyesi Muhammed Mirmuhammedi ve eski Şam Büyükelçisi Hüseyin Şeyhulislam Corona Virüsten hayatını kaybetti.İran, hızlı yayılan ve neredeyse büyün eyaletlerini etkisi altına alan virüsün tespit edildiği ilk günlerde sert tedbirler alamadı ve virüsün ilk çıktığı Kum kentini karantina almaktan kaçındı.

6.03.2020Dünya
Son dakika haberi: İranda corona virüs hakkında korkutan açıklama

Son dakika haberi: İran'da corona virüs hakkında korkutan açıklama!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani yaptığı son dakika açıklamasında, "Corona virüs neredeyse bütün şehirlere yayıldı" ifadelerini kullandı. Öte yandan, Hasan Ruhani'nin birinci yardımcısı İshak Cihangiri'nin de corona virüse yakalandığı duyuruldu.

4.03.2020Dünya
Tahran, Moskova ile bilgi paylaşmamış

Tahran, Moskova ile bilgi paylaşmamış

İDLİB’deki son gelişmelerle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani arasında geçen cumartesi gerçekleşen telefon görüşmesi Rusya’yı endişelendirdi.

2.03.2020Dünya
Moskova’da yüz yüze

Moskova’da yüz yüze

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İdlib’de 34 Mehmetçiğin şehit olduğu saldırının ardından 5 Mart’ta Moskova’da görüşecek. Görüşmede Erdoğan rejim askerlerinin, Türk gözlem noktalarının gerisine çekilmesini talep edecek.

2.03.2020Gündem
İran’dan Rusya’sız Suriye zirvesi teklifi

İran’dan Rusya’sız Suriye zirvesi teklifi

İdlib’deki saldırının ardından dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile telefonda görüşen İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Rusya’nın yer almadığı bir Suriye zirvesi teklifinde bulundu.

1.03.2020Dünya
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ruhani ile görüştü

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ruhani ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefonda görüştü. Öte yandan Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

29.02.2020Gündem
Son dakika haberler: İrandan tedirgin eden corona virüs açıklaması

Son dakika haberler: İran'dan tedirgin eden corona virüs açıklaması

İran'da 100 milletvekiline korona virüsü testi yapıldı. İran Meclisi Sözcüsü İran Meclis Sözcüsü Esadullah Abbasi, 5 milletvekilinin korona (corona) virüsü testinin pozitif çıktığını açıkladı. İran Sağlık Bakanlığı son olarak, bir günde 295 yeni vaka ve 9 ölüm olduğunu açıkladı.

29.02.2020Dünya
Son dakika haberi: Çinden sonra en çok kayıp veren 2. ülke oldu İranda corona virüsten ölenlerin sayısı 19a yükseldi

Son dakika haberi: Çin'den sonra en çok kayıp veren 2. ülke oldu! İran'da corona virüsten ölenlerin sayısı 19'a yükseldi

İran sağlık yetkilileri devlet televizyonuna yaptıkları açıklamada, corona virüse bağlı semptomlardan ölenlerin sayısının 19'a yükseldiğini duyurdu.

26.02.2020Dünya
Ruhani: Corona virüs nedeniyle hiçbir şehir veya bölge için karantina kararı gündemde değil

Ruhani: 'Corona virüs nedeniyle hiçbir şehir veya bölge için karantina kararı gündemde değil'

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkede 15 kişinin ölümüne yol açan yeni tip corona virüs (Kovid-19) nedeniyle hiçbir şehir ya da bölgeyi karantina altına almayacaklarını söyledi.

26.02.2020Dünya
Ruhaniden koronavirüs açıklaması Korkunun yayılması düşmanın komplosu

Ruhani'den koronavirüs açıklaması! 'Korkunun yayılması düşmanın komplosu'

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili ülkede korkunun yayılmasını düşmanın komplosu şeklinde niteledi.

25.02.2020Dünya
Ruhaniden ABDye koronavirüs benzetmesi

Ruhani'den ABD'ye 'koronavirüs' benzetmesi

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "ABD yaptırımları korona gibidir. Korkusu gerçekliğinden daha fazla" ifadesini kullandı.

23.02.2020Dünya
Son dakika haberler: İran bugün sandık başında... Cumhurbaşkanı Ruhani oyunu kullandı

Son dakika haberler: İran bugün sandık başında... Cumhurbaşkanı Ruhani oyunu kullandı

İran’da 11. Dönem Parlamento seçimleri için sandık başında. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de İran İçişleri Bakanlığı'nda oyunu kullandı. Tahran başta olmak üzere oy kullanılacak ve milletvekili seçilecek diğer eyaletler arasında Elburz, İlam, Kum ve Kohgiluye-Buyer Ahmed eyaletleri de bulunuyor.

21.02.2020Dünya
İran yarın sandık başına gidiyor

İran yarın sandık başına gidiyor

İran halkı yarın 11. Dönem Meclis Seçimleri için sandık başına gidecek

20.02.2020Dünya
Ankara’dan üçlü zirve için hamle

Ankara’dan üçlü zirve için hamle

ANKARA, en son eylül ayında Çankaya Köşkü’nde yapılan Türkiye-Rusya-İran Üçlü Liderler Zirvesi’nin altıncısı için girişimlere başladı.

18.02.2020Dünya
İranın dış borcu azalıyor

İran'ın dış borcu azalıyor

İran, Temmuz 2019'da 9,5 milyar dolar olan dış borcunun bu ay itibarıyla 9 milyar dolara indiğini duyurdu.

15.02.2020Ekonomi
ABden İrana nükleer hamle

AB'den İran'a nükleer hamle!

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, İran'a yönelik Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) yaptırımlarının yeniden devreye girmesini sağlayacak İhtilaf Çözüm Mekanizması'nın işletilmesini erteleyeceklerini açıkladı.

4.02.2020Dünya
Dünyadan Yüzyıl Anlaşmasına tepki

Dünyadan Yüzyıl Anlaşmasına tepki

ABD Başkanı Trump, “Yüzyılın Anlaşması” adını verdiği planı açıklamasının ardından başta Türkiye olmak üzere Ürdün, İran, Mısır gibi ülkelerden plana büyük tepki geldi.

29.01.2020Dünya
Ruhani: ABD, İsrailin politikalarını uygulayan bir yönetim haline geldi

Ruhani: ABD, İsrail'in politikalarını uygulayan bir yönetim haline geldi

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ABD'nin İsrail'in politikalarını uygulayan bir yönetim haline geldiğini söyledi.

21.01.2020Dünya
Son dakika.. Tüm dünyanın gözü ondaydı... Hamaneyden çok sert mesajlar

Son dakika.. Tüm dünyanın gözü ondaydı... Hamaney'den çok sert mesajlar

İran lideri Ali Hamaney, Irak'taki ABD üssüne yapılan saldırıyı "ABD'nin itibarına ve süper gücüne yapılan bir saldırı" şeklinde niteledi. Gelen son dakika bilgilerine göre "Müzakere masasında oturanlar ile Süleymani'nin öldürülmesine ortaklık edenler aynı kişilerdir. Sadece elbise değiştiriyorlar." diyen Hamaney, "Müzakereden korktuğumuz yok ama ABD ile olmayacak." ifadelerini kullandı.

17.01.2020Dünya
Son dakika haberler: İran dini lideri Hamaney 2012den bu yana ilk kez Cuma namazı kıldıracak

Son dakika haberler: İran dini lideri Hamaney 2012'den bu yana ilk kez Cuma namazı kıldıracak

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, bugün başkent Tahran'da 2012 yılından bu yana ilk kez Cuma namazını kendi kıldıracak.

17.01.2020Dünya
İngilterenin Tahran Büyükelçisi, Londradaki görüşmelerinin ardından görevine dönecek

İngiltere'nin Tahran Büyükelçisi, Londra'daki görüşmelerinin ardından görevine dönecek

İngiltere'nin Tahran Büyükelçisi Rob Macaire'in Londra seyahatinin önceden planlandığı ve bazı görüşmeler yaptıktan sonra görevine döneceği bildirildi.

15.01.2020Dünya
Son dakika Cevad Zarif: Trump operasyonu 7 ay önce planladı

Son dakika! Cevad Zarif: Trump operasyonu 7 ay önce planladı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bir tv yayınında, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ise Yeni Delhi'de önemli açıklamalarda bulundu.

15.01.2020Dünya
Spikerler de İran rejimine isyan etti

Spikerler de İran rejimine isyan etti

İran’ın içinde 176 kişinin bulunduğu Ukrayna uçağını düşürmesi sonrasında protestolar sürüyor. Ülkenin üç ünlü spikeri olayın örtbas edilmeye çalışılmasına tepki olarak görevlerinden ayrıldı.

15.01.2020Dünya
Son dakika haberi... Ruhaniden Ukrayna uçağı açıklaması

Son dakika haberi... Ruhani'den Ukrayna uçağı açıklaması

Ruhani'den düşürülen Ukrayna uçağı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yargı sözcüsü ise, gözaltılar olduğunu açıkladı.

14.01.2020Dünya
İranlı Milletvekili Mutahhari: Uçağın düşürülmesinde gizli iş şüphesi var

İranlı Milletvekili Mutahhari: Uçağın düşürülmesinde gizli iş şüphesi var

İran Meclisi Tahran Milletvekili Ali Mutahhari, Ukrayna uçağının İran savunma sistemi tarafından füzeyle vurulduğu bilgisinin ülke lideri Ali Hamaney ve Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yle geç paylaşılmasının olayla ilgili şüpheleri artırdığını söyledi.

13.01.2020Dünya