EKSTRA
MENÜ

Hasan Palaz

Hasan Palaz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hasan Palaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 103 Hasan Palaz haberi bulunmuştur.

Hasan Palaz Haberleri

Kozmik Oda bilirkişilerinde ByLock çıktı

"Kozmik Oda" bilirkişilerinde ByLock çıktı

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast iddialarıyla başlatılan ve kamuoyunda "Kozmik Oda" olarak bilinen soruşturma sırasında Genelkurmay Başkanlığı Seferberlik Bölge Başkanlığından alınan devlet sırrı niteliğindeki dijital verilerin incelenmek üzere teslim edildiği bilirkişilerin ByLock kullandıkları belirlendi.

9.06.2017Gündem
Kriptolu telefon raporu: Yaklaşık 45 saniyede...

Kriptolu telefon raporu: Yaklaşık 45 saniyede...

Devlet büyüklerinin kullandığı kriptoluların da arasında bulunduğu telefonların usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik kapatılan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) 28 eski personelinin yargılandığı davada, MİLCEP-K2 kriptolu telefonları inceleyen bilirkişi heyeti, "telefonların kriptografik açıdan çok zayıf olduğunu ve standart bir dizüstü bilgisayarın işlemci gücü ve hafıza kapasitesiyle, yaklaşık 45 saniyede kriptolu gönderilen kapalı metnin tamamen kırılabildiğini" belirledi.

17.03.2017Gündem
‘Böcek’çiye yakalama

‘Böcek’çiye yakalama

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın başbakanlık yaptığı dönemde kullandığı çalışma ofislerinde bulunan ‘böcek’ diye tabir edilen dinleme cihazlarına ilişkin davada mahkeme, eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz hakkında yakalama kararı çıkardı.

11.01.2017Gündem
Kozmik odanın bilirkişileri firarda

'Kozmik oda'nın bilirkişileri firarda

KOZMİK Oda soruşturmasındaki kumpas iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada hakkında gözaltı kararı bulunan 4 bilirkişinin, Askeri Casusluk, Poyrazköy gibi ünlü kumpas davalarında da bilirkişilik yaptığı ortaya çıktı. Yaklaşık 1 yıldır firarda olduğu tespit edilen bilirkişiler, Kozmik odalarda çıkan devlet sırrı niteliğindeki bilgileri FETÖ’ye aktarmakla suçlanıyor.

27.10.2016Gündem
İddianameden: FETÖ parlattı TÜBİTAK’ın başına getirdi

İddianameden: FETÖ parlattı TÜBİTAK’ın başına getirdi

Eski TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak’ın da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan dava açıldı.

20.10.2015Gündem
Dinleme sonuçları Washington’a aktarıldı

Dinleme sonuçları Washington’a aktarıldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakanlık yaptığı dönemde kullandığı çalışma ofislerinde bulunan dinleme cihazlarına ilişkin “örgüt suçu” yönünde sürdürülen yeni soruşturma tamamlandı. Ana davada mahkemenin “örgüt tespit edilememiştir” değerlendirmesine rağmen, Savcılık 11 şüpheli hakkında “silahlı örgüte üye olma” suçundan dava açtı. İddianamede, Erdoğan’ın dinlenilmesi sonucu elde edilen bilgilerin Washington Büyükelçiliği’nde Başkatip Hasan Akın’a aktarıldığı iddia edildi.

8.10.2015Gündem
Böcek davasının gerekçeli kararı

Böcek davasının gerekçeli kararı

ANKARA 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde çalışma ofislerinde bulunan dinleme cihazlarına ilişkin verdiği kararın gerekçesini açıkladı.

15.07.2015Gündem
‘Dinleme varsa ses nerede kan varsa ceset nerede’

‘Dinleme varsa ses nerede kan varsa ceset nerede’

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devlet yöneticilerin kullandığı kriptolu telefonların dinlenildiği iddialarına ilişkin davanın görüşülmesine Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

13.07.2015Gündem
TİB davasında ilk celse başladı

TİB davasında ilk celse başladı

Devlet büyüklerinin kullandığı kriptoluların da aralarında bulunduğu telefonların usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ve TÜBİTAK görevlisi 28 kişi hakkındaki davanın görülmesine başlandı.

13.07.2015Gündem
Sahte böcekte 3 tahliye

Sahte 'böcek'te 3 tahliye

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakanlık yaptığı dönemde çalışma ofisinde bulunduğu öne sürülen dinleme cihazlarına ilişkin ‘sahte rapor’ hazırladıkları iddiasıyla yargılanan eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı ve BİLGEM Başkanı Hasan Palaz ile uzmanlar Gökhan Vıcıl ile Hamza Turhan’ın tahliyesine karar verildi.

7.07.2015Gündem
Sanık: Bakan bana aracı oldu

Sanık: Bakan bana aracı oldu

SAHTE diploma ile TÜBİTAK’ta uzman yardımcısı olarak işe girdiği için hakkında dava açılan Cevdet Aydın, dönemin Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün kendisinin işe girmesinde aracı olduğunu ileri sürdü.

7.07.2015Gündem
Hasan Palaza böcek davasından tahliye

Hasan Palaz'a 'böcek' davasından tahliye

Aralarında TÜBİTAK eski başkan yardımcısı ve BİLGEM eski başkanı Hasan Palaz’ın da bulunduğu 3 sanık, Böcek Davası’na ilişkin hazırlanan raporun sahte olduğu gerekçesi ile açılan davadan 100 bin TL kefalet karşılığı tahliye edildi.

7.07.2015Gündem
2 polise 7.5’ar yıl

2 polise 7.5’ar yıl

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde kullandığı çalışma ofislerinde bulunan ve ‘böcek’ olarak nitelendirilen dinleme cihazlarına ilişkin davada mahkeme, sürpriz bir karara imza attı. Sanıklar hakkındaki ‘siyasi ve askeri casusluk’ suçlamasını inandırıcı bulmayan mahkeme, Sedat Zavar ve İlker Usta’yı ‘haberleşmenin gizliliğini ihlal’ ve ‘devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme’ suçlarından 7 yıl 6’şar ay hapis cezasına çarptırdı.

26.06.2015Gündem
Böcek davasında sekizinci duruşmada karar

"Böcek" davasında sekizinci duruşmada karar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" olarak adlandırılan dinleme cihazı konulmasıyla ilgili 13 kişi hakkında açılan davanın sekizinci duruşması görüldü.

26.06.2015Gündem
Savcı ‘böcek’te 7 beraat istedi

Savcı ‘böcek’te 7 beraat istedi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde çalışma ofislerinde bulunan dinleme cihazlarına ilişkin davada, savcı esasa ilişkin mütalaasını mahkemeye sundu.

1.06.2015Gündem
İki polisten şikâyetçi olmadı

İki polisten şikâyetçi olmadı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakanlığı döneminde kullandığı çalışma ofislerinde bulunan dinleme cihazlarına ilişkin davada iki sanık polisten şikâyetçi olmadığını mahkemeye bildirdi.

25.05.2015Gündem
Böcek davasında Erdoğanın avukatı iki kişi hakkındaki şikayetten vazgeçti

Böcek davasında Erdoğan'ın avukatı iki kişi hakkındaki şikayetten vazgeçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, başbakanlığı döneminde çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasıyla ilgili 13 kişi hakkında açılan dava dosyasının, varsa soruşturmanın genişletilmesine yönelik taleplerini, aksi halde esas hakkındaki görüşünü bildirmesi için cumhuriyet savcısına gönderilmesi kararlaştırıldı. Erdoğan'ın avukatı Ali Özkaya, sanıklardan Seyit Saydam ve Hurşit Gölbaşı yönünden şikayetten vazgeçtiklerini söyledi. Özkaya sözlerine şöyle devam etti: Sayın Cumhurbaşkanı, 'Geçmişte Ergenekon ile Balyoz davalarında haklı haksız herkes aynı torbada yargılandı. Bu hataya düşmeyelim' dedi. Saydam ve Gölbaşı'ndan şikayetçi değiliz.

25.05.2015Gündem
TİB soruşturmasında flaş gelişme

TİB soruşturmasında flaş gelişme

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, devlet büyüklerinin kriptolu ve normal telefonlarının usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) görevlisi 28 kişi hakkında yürüttüğü soruşturmaya ilişkin iddianame, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

11.05.2015Gündem
Konuşma havuzu kurdular

Konuşma havuzu kurdular

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu, devletin üst düzey yetkililerin kullandığı kriptolu telefonların dinlenilmesine ilişkin iddianamede, şüphelilerin Erdoğan ve ailesine ait konuşma havuzu oluşturdukları öne sürüldü. Şüphelilerin elde edilen konuşmaları Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FTÖ) arşivine aktardıkları iddia edildi.

8.05.2015Gündem
Erdoğan, iki polise şikâyetini geri çekiyor

Erdoğan, iki polise şikâyetini geri çekiyor

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın, başbakanlığı döneminde çalışma ofislerinde bulunan dinleme cihazları nedeniyle açılan davanın sanıklarından polis memurları Seyit Saydam ve Hurşit Gölbaşı hakkındaki şikâyetten vazgeçilmesi için avukatı Ali Özkaya’ya talimat verdiği ortaya çıktı

5.05.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuran’la büyüdüm Kuran’la yaşıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuran’la büyüdüm Kuran’la yaşıyorum

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kendisine “Kuran’ın istismarını yapıyor” diyen CHP Lideri’ne, dün Siirt’ten, “Sayın Kılıçdaroğlu, ben Kuran’la büyüdüm, Kuran’la yaşıyorum. Kendi şahsında Kuran’ın yerinin ne olduğu malum” diye yanıt verdi. İsim vermeden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a da “Cami duvarına pislemeye başladılar” diye yüklenen Erdoğan, özetle şunları söyledi:

4.05.2015Gündem
Omurga sorunu var

Omurga sorunu var

TÜBİTAK başkanlığından istifa eden, kuruma cemaat mensuplarının usulsüz işe alınması nedeniyle başlatılan soruşturmada ifade veren Yücel Altunbaşak’ın suçlamalarına, eski yardımcısı Hasan Palaz sert tepki gösterdi.

17.04.2015Gündem
Paralel attım

Paralel attım

Cemaat yapılanması iddiası üzerine istifasının 4’üncü gününde gözaltına alınan ve mahkemece serbest bırakılan eski TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, paralel yapılanma içinde olduğu yönündeki iddiayı kabul etmeyerek “Kurum içinde çok titiz bir çalışma yürütülerek paralel yapılanmayla ilgileri olduklarına kanaat getirdiğimiz 700 personel görevden uzaklaştırılmıştır” dedi. Altunbaşak, BİLGEM Başkanı Hasan Palaz ile ilgili 17-25 Aralık sürecinden üç ay kadar önce Fethullah Gülen yapılanmasına yakın olduğu yönünde bilgi geldiğini ve bunun üzerine Palaz ile görüştüğünü belirterek 'Kendisini Mustafa Latif Topbaş'a sorabileceğimi beyan etti' diye konuştu.

15.04.2015Gündem
Eski TÜBİTAK başkanı Yücel Altunbaşak gözaltına alındı

Eski TÜBİTAK başkanı Yücel Altunbaşak gözaltına alındı

Geçen Cuma günü 4 yıldır görev yaptığı TÜBİTAK başkanlığından istifa eden Prof. Dr. Yücel Altunbaşak ile 2 kişi, terörle mücadele ekiplerince (TEM) "görevini kötüyü kullandıkları" iddiasıyla gözaltına alındı.

14.04.2015Gündem
TÜBİTAK sahte rapor merkezi

TÜBİTAK sahte rapor merkezi

Başbakanın çalışma ofisinde bulunan dinleme cihazlarıyla ilgili sahte rapor hazırlandığına ilişkin soruşturmada Cumhuriyet Savcısı, TÜBİTAK’ı ‘sahte delillerin gerçek olduğuna dair üretilen raporların merkezi haline gelmek’le suçladı.

8.04.2015Gündem
TÜBİTAK çalışanı 3 kişi gözaltına alındı

TÜBİTAK çalışanı 3 kişi gözaltına alındı

Sahte diplomayla işe yerleştirme iddiasına yönelik soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı bulunan TÜBİTAK çalışanı 5 kişiden 3'ü yakalandı.

7.04.2015Gündem
TÜBİTAK operasyonunda flaş tutuklama

TÜBİTAK operasyonunda flaş tutuklama

Eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz, kuruma "sahte diplomalı personelin işe alındığı" iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklandı.

6.04.2015Gündem
Böcek davasında TÜBİTAK eski Başkan Yardımcısı Hasan Palaz gözaltına alındı

Böcek davasında TÜBİTAK eski Başkan Yardımcısı Hasan Palaz gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasıyla bağlantılı soruşturma kapsamında eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz gözaltına alındı.

30.03.2015Gündem
TİB fezlekesindeki çarpıcı isimler

TİB fezlekesindeki çarpıcı isimler

Devlet büyüklerinin kriptolu ve normal telefonlarının usulsüz dinlendiği iddialarına ilişkin düzenlenen fezleke Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Fezlekede müşteki olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin yer aldı. Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Ali Babacan fezlekede mağdur olarak yer buldu.

24.03.2015Ekonomi
28 müebbet

28 müebbet

GÖLBAŞI Cumhuriyet Başsavcılığı, devletin üst düzeyindeki isimlerin kriptolu telefonlarının yaşadışı dinlediği iddiasıyla yürüttüğü soruşturmayı tamamladı.

20.03.2015Gündem
Böcek davasından tanık ifadeleri

'Böcek' davasından tanık ifadeleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" olarak adlandırılan dinleme cihazı konulmasıyla ilgili 13 kişi hakkında açılan davada, bazı tanıkların ifadelerine başvuruldu.

4.03.2015Gündem
Böcek davasında üçüncü celse

'Böcek' davasında üçüncü celse

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili 13 kişinin yargılandığı davanın üçüncü celsesi, Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesinde başladı.

4.03.2015Gündem
Böcek davasında çarpıcı bilirkişi raporu

Böcek davasında çarpıcı bilirkişi raporu

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde çalışma ofislerinde bulunan dinleme cihazlarına ilişkin açılan davada bilirkişi olarak görev yapan TOBB Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tevfik Demir’in “herhangi bir deney ve cihazlar üzerinde inceleme yapmadan” rapor hazırladığı ortaya çıktı. Duruşmada ofisteki böcek araması sırasında hazır bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı Mustafa Varank da tanık olarak ifade verdi.

5.02.2015Gündem
YÖK’ten sahte diplomaya önlem: Diploma Sorgulama Sistemi

YÖK’ten sahte diplomaya önlem: Diploma Sorgulama Sistemi

Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK), sahte diplomaların önüne geçmek için ‘Diploma Sorgulama Sistemi’ oluşturacak. Tüm diplomalar YÖK’ün oluşturacağı bu sistemde toplanacak.

30.01.2015Eğitim
Tutuklandı

Tutuklandı

DÖNEMİN Başbakanı Tayyip Erdoğan, bakanlar ve devletin üst düzey yöneticilerin kullandığı kriptolu telefonların dinlenildiği iddialarıyla ilgili başlatılan soruşturmada tutuklama istemiyle Gölbaşı Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edilen TİB eski Başkanvekili Osman Nihat Şen’le birlikte TİB ve BTK bünyesinde görev yapan İsmail Bakar, Bülent Kocagürbüz ve Ferhat Saraç, “Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacı ile temin etme, devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma” suçlarından tutuklandı.

26.01.2015Gündem
TÜBİTAKtaki skandalın arkasından eski bakanın yeğeninin eşi çıktı

TÜBİTAK'taki skandalın arkasından eski bakanın yeğeninin eşi çıktı

Paralel Yapı operasyonu sırasında sahte diploma ile TÜBİTAK’a girdiği ortaya çıkan ve tutuklanan Hasan Başaran’ın, eski Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün yeğeninin eşi olduğu ortaya çıktı. Ergün, TÜBİTAK’a girmesini sağladığı iddia edilen damatla ilgili, “En ufak katkım yok” dedi.

22.01.2015Gündem

TÜBİTAK operasyonunda 4 tutuklama

TİB ve TÜBİTAK'ta yönetici ve çalışanlarına yönelik operasyon kapsamında mahkemeye sevk edilen 11 şüpheliden 4'ü tutuklandı, 5 kişi adli kontrol uygulanması şartıyla, 2 kişi ise savcılıktaki sorgularının ardından serbest bırakıldı.

22.01.2015Gündem
‘Kartal’ silmiş

‘Kartal’ silmiş

Kriptolu telefonların dinlenmesine ilişkin soruşturmada bilirkişi, aralarında dönemin Başbakanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun da bulunduğu devlet yöneticilerinin, doğrudan hedef alınarak dinlenildiği tespitini yaparak, “Ses dosyaları başka hedefler dinlenirken oluşmamıştır” dedi. Bilirkişiler, ses dosyalarını silen ‘Kartal’ isimli bir yazılım da tespit etti.

21.01.2015Gündem
Hasan Palaz savcılığa teslim oldu

Hasan Palaz savcılığa teslim oldu

Yasadışı dinleme soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan TÜBİTAK eski Başkan Yardımcısı Hasan Palaz, savcılığa teslim oldu.

21.01.2015Gündem
Hasan Palaz savcılığa teslim oldu

Hasan Palaz savcılığa teslim oldu

Ankara Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, yürüttüğü  soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan TÜBİTAK BİLGEM eski Başkanı Hasan Palaz avukatıyla birlikte Gölbaşı Adliyesi'nde gelerek teslim oldu. Muhammet BAYRAM / ANKARA (DHA) 

21.01.2015Haber
‘Kripto’dan 60 kez dinlediler

‘Kripto’dan 60 kez dinlediler

GÖLBAŞI Cumhuriyet Başsavcılığı, başta dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin zirvesinin kullandığı kriptolu telefonların dinlendiği iddialarıyla ilgili başlattığı soruşturmada, aralarında TÜBİTAK ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) üst düzey eski yöneticilerinin de bulunduğu 28 kişi için gözaltı kararı aldırdı.

20.01.2015Gündem
4 ilde TİB ve TÜBİTAKa operasyon: 28 gözaltı kararı

4 ilde TİB ve TÜBİTAK'a operasyon: 28 gözaltı kararı

Ankara başta olmak üzere 4 ilde eş zamanlı "yasa dışı dinleme" operasyonu başlatıldı. TİB ve TÜBİTAK çalışanı 28 kişi hakkında gözaltı kararının bulunduğu operasyona, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, AYM Başkanı Kılıç, Genelkurmay Başkanı Özel ve MGK üyelerine ait kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiğinin tespitiyle başladığı belirtildi. Gözaltı kararı bulunan ancak adresinde bulunamayan bilgisayar mühendisi Orhan Ü.'nün felç geçirdiği tespit edildi ve ifadesi ağabeyinin evinde alındı. Twitter'daki Fuat Avni isimli hesap ise dün gece attığı tweetlerde bu sabah başlayacak operasyon hakkında bilgiler yazmıştı. Akşam saatlerinde gelen son habere göre ise savcılık kararıyla "Fuat Avni" isimli Twitter ve Facebook hesaplarına erişim engellenme kararı verildi.

20.01.2015Gündem
TÜBİTAK’ta 2. sahte diploma

TÜBİTAK’ta 2. sahte diploma

TÜBİTAK’a bağlı Kamu Sertifikasyon Merkezi eski Başkanı Hasan Başaran’ın tutuklanmasının yankıları sürerken, kuruma sahte diploma ile uzman olarak alındığı anlaşılan Cevdet Aydın’ın da tutuklandığı ortaya çıktı.

20.01.2015Gündem
Böcek davasında önemli karar

'Böcek' davasında önemli karar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı sırasında çalışma ofisine "böcek" tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili davada Erdoğan ile Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığının "müdahillik" talepleri kabul edildi.

2.01.2015Gündem

Yazar Sonuçları