MENÜ

Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hasan Kalyoncu Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 515 Hasan Kalyoncu Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Haberleri

Türkiyenin en büyük kuluçka merkezi

Türkiye'nin en büyük kuluçka merkezi

Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminin tüm paydaşlarına ev sahipliği yapacak ve bu alanda Türkiye’nin en büyüğü olma özelliğine sahip YILDIZ KULUÇKA’nın açılışı, 20 Ekim Perşembe günü Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Açılış etkinliği, birçok fon yöneticilerini, melek yatırım ağlarını, bireysel yatırımcıları, özel sektör temsilcilerini, akademisyenleri, öğrencileri ve 100’den fazla girişimciyi bir araya getirdi.

21.10.2016Teknoloji
Onların meslekleri geleceği şekillendiriyor

Onların meslekleri geleceği şekillendiriyor

Üniversite adayları, şimdi de tercih telaşında. Peki iş bulma sorunu yaşamayacağınız meslekler hangileri? BM İnsani Gelişmişlik Endeksi, size bu konuda yol gösterebilir. Çalışmada yer alan ‘geleceğin mesleklerine’ göz atıp, bu işlerin uzmanlarının anlattıklarına kulak vermeden, seçim yapmayın.

24.07.2016Eğitim
Lise öğrencilerine ‘sınav kaygısı’ semineri

Lise öğrencilerine ‘sınav kaygısı’ semineri

Gaziantep’te merkez ilçe Şehitkamil Belediyesi, LYS sınavına girecek öğrencilerin motivasyonlarının artırılması ve sınav kaygılarının en aza indirilmesi için ilçedeki lise öğrencilerine, ‘Psikoloji Çözümleri, Sınav Kaygısı’ konulu bir seminer verdi. Seminere konuşmacı olarak katılan Hasan Kalyoncu Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Tolga Arıcak, sınav kaygısı ile baş etme yöntemlerini anlattı.

7.06.2016Eğitim

Muhtarlar cübbe giydi, kep attı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi bünyesinde bulunan ‘Muhtar Akademisi’ ilk mezunlarını verdi. Eğitim sertifikalarını Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın elinden alan muhtarlar, kep attılar.

11.05.2016Ekonomi
Muhtarlar Akademisi ilk mezunlarını verdi

'Muhtarlar Akademisi' ilk mezunlarını verdi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen ‘Muhtar Akademisi’ ilk mezunlarını verdi. Eğitim sertifikalarını Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın elinden alan muhtarlar, kep attılar.

11.05.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Arayı bulacaklar!

Türkiye’de işverenle işçi arasındaki sorunları dava açılmadan çözüp her iki tarafında birlikte kazanacağı formülü bulacak ‘arabuluculuk’ sistemi adım adım yerleşiyor. Bugüne kadar ‘Arabuluculuk Merkezi’ne 3 bin başvuru yapılırken, bu başvuruların 2 bin 600’ü kısa sürede çözüldü.  Şimdi ‘arabuluculuk’u zorunlu hale getirecek kanunun çıkması bekleniyor.

29.05.2016

40 milyon dolar yatırdı 6 bin öğrenci ile ‘denge’yi yakaladı

KALYON Grubu’nun temellerini 1974 yılında Gaziantep’te atan Hasan Kalyoncu, 1980’de kentin adını taşıyan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın kuruluşuna öncülük etti.

28.05.2016