EKSTRA
MENÜ

Hasan Aslanoba

Hasan Aslanoba ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hasan Aslanoba haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 82 Hasan Aslanoba haberi bulunmuştur.

Hasan Aslanoba Haberleri

Türkiyenin en güçlü melek yatırımcıları

Türkiye'nin en güçlü melek yatırımcıları

Türkiye'de destek oldukları pek çok başarılı projeyi ileriye taşıyan melek yatırımcılar azımsanmayacak kadar fazla. İşte en güçlü melek yatırımcılar...

4.03.2017Kobi
Bir yıl önce kapanan Tazedirekt yeniden açılıyor

Bir yıl önce kapanan Tazedirekt yeniden açılıyor

Türkiye'nin önde gelen girişimcisi ve melek yatırımcısı Hasan Aslanoba'nın iki yıl önce kurduğu Tazedirekt.com sitesi geçtiğimiz Şubat ayında kapandı. Kapanma kararından 10 ay kadar sonra yeni bir açıklama geldi. Bu açıklama ile Tazedirekt'i, Migros'un aldığı duyuruldu. Son açıklama ise siteye konuldu: Ünlü marka yeniden açılıyor.

17.03.2017Ekonomi
Yurtdışına açılmak için yeni yatırım aldı

Yurtdışına açılmak için yeni yatırım aldı

BuldumBuldum'a mevcut yatırımcıları olan Hasan Aslanoba, Nevzat Aydın, Melih Ödemiş, Bedii Can Yücaoğlu, Birol Yücel'in katılımıyla yurt dışına açılım için yeni yatırım geldi.

31.03.2017Teknoloji
The Pitcher 2017 için geri sayım başladı

The Pitcher 2017 için geri sayım başladı!

EMEA’nın gelecek vaat eden girişimleri ile yeni fırsatlar arayan yatırımcıları her yıl İstanbul’da bir araya getiren The Pitcher’ın 2017 etkinliği için başvurular tamamlandı.

4.04.2017Teknoloji
Rolf Schrömgens 15 Nisan’da The Pitcher’a geliyor

Rolf Schrömgens 15 Nisan’da The Pitcher’a geliyor

EMEA’nın yatırımcıları her yıl İstanbul’da bir araya getiren The Pitcher’ın katılımcıları arasına Trivago’nun kurucu ortağı ve CEO’su Rolf Schrömgens de eklendi.

11.04.2017Ekonomi
Sanalda başladı 12 mağaza oldu

Sanalda başladı 12 mağaza oldu

Dört yıl önce online mobilya ticaretine başlayan Vivense, kısa sürede 12 mağazalı bir mobilya perakende zinciri haline geldi. Yıl sonuna kadar mağaza sayısını 30’a çıkarmayı hedefleyen firmanın kurucusu Kemal Erol, cironun bu yıl 100 milyon lira olacağını söylüyor.

27.06.2017Ekonomi
Sektör liderlerinin gözü bu konferansta

Sektör liderlerinin gözü bu konferansta

Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi tarafından beşincisi düzenlenen konferans, bu yıl “Kurumların yeni silahı: Rekabette başarının sırrı startup işbirliği” temasıyla bir kez daha Türkiye'nin dev lider kurumların üst düzey temsilcilerini buluşturuyor. Konferansın açılış konuşmasını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik yapacak.

5.11.2017Ekonomi
Altın yumurtlayan kafalar dönemi

Altın yumurtlayan kafalar dönemi

İş dünyasının önemli isimlerinin, girişimci ve girişimci adaylarına yuvarlak masada mentörlük yaptığı Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forum dün düzenlendi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde düzenlenen etkinliğe 1500 girişimci ve girişimci adayı katıldı.

14.11.2017Ekonomi
Start Up’lar zirve’ye çıkacak

Start Up’lar zirve’ye çıkacak!

Capital ve Ekonomist dergilerinin 2012 yılından bu yana gerçekleştirdiği Uludağ Ekonomi Zirvesi, dünyadan ve Türkiye’den önemli konuşmacıları ve iş insanlarını buluşturuyor.

14.02.2018Ekonomi
Uludağda global startuplar yarışacak

Uludağ'da global startup'lar yarışacak

23-24 Mart’ta düzenlenecek Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bu yıl ilk defa Global Startup yarışması yapılacak. Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen zirvede, ilk 3'e giren startupa ödül verilecek.

15.02.2018Startup
Aslanobadan Mealboxa 500 bin dolarlık yatırım

Aslanoba'dan Mealbox'a 500 bin dolarlık yatırım

'FoodTech' girişimi Meal Box, Hasan Aslanoba'dan 500 bin dolar yatırım aldı. Girişim bu yatırımla bugüne kadar aldığı doğrudan sermaye yatırım tutarını 5 milyon dolara çıkardı.

19.02.2018Startup
İTÜ Çekirdek 11 bini aşkın başvuru aldı

İTÜ Çekirdek 11 bini aşkın başvuru aldı

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ Çekirdek'in kurulduğu 2011’de 12 proje başvurusu aldığını söyledi. Karaca, "2017 sonu itibarıyla bu sayı 11 bin 96’ya ulaştı. 11 bin insan fikri için 'bize de merkezinizde yer verin' başvurusunda bulundu" dedi.

12.03.2018Eğitim
Girişimciliğe ilgi duyan üniversite öğrencileri buluştu

Girişimciliğe ilgi duyan üniversite öğrencileri buluştu

Girişimcilik ekosistemini her sene bir odakta buluşturmayı amaçlayan GİLT Akademi’nin yedincisi Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü'nde gerçekleşti.

24.04.2018Kampüs
Düğünü kararlaştıranların ilk işi internetten mekân aramak oluyor

Düğünü kararlaştıranların ilk işi internetten mekân aramak oluyor

Her yıl 600 bine yakın çift düğün hazırlığı yapıyor. Bir dizi sektörde ciddi hareketlilik yaratan düğün hazırlıkları, bu alandaki girişimler için de önemli bir potansiyel taşıyor. 2007 yılında bir start-up projesi olarak hayata geçen Düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık "Çiftler evlilik kararı aldığı andan itibaren ilk iş olarak internette düğün mekânı aratıyor" dedi.

4.05.2018Ekonomi
Girişimci gençlere 10 öneri

Girişimci gençlere 10 öneri

Girişimci gençlerin daha üniversite yıllarında adım atması gerekiyor. Yeni girişimleri takip etmek, staj yapmak, yeni bir girişimde ücretsiz çalışmak bunların başında. Mezun olduktan sonra ise, kurumsal bir şirkette 5-10 yıl çalışmanızı öneriyorum.

9.07.2018Eğitim
Türk yatırımcıların yurtdışı ilgisi

Türk yatırımcıların yurtdışı ilgisi

Startuplar kadar Türk yatırımcılar da yurtdışındaki girişimlere yatırım yapmanın peşinde. Son 8 yılda Türk girişimciler yurtdışındaki startuplara yaklaşık 100 kere yatırım yaptı. En çok yatırım yapılan yıl ise 2017 oldu.

Teknolojide Kadın Derneği 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti

Teknolojide Kadın Derneği 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti

Ocak ayı itibariyle faaliyetlerine başlayarak bilim ve teknoloji dünyasında kadının kendi potansiyelini keşfetmesi ve fırsat eşitliğini sağlayarak toplumsal kalkınmayı destekleyici çalışmalar yapmayı amaç edinen Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) ilk genel kurulunu gerçekleştirdi.

3.05.2019Teknoloji
Milyar dolarlık yeni start up’lar çıkarmanın formülü masaya yatırıldı

'Milyar dolarlık' yeni start up’lar çıkarmanın formülü masaya yatırıldı

Vodafone Business sponsorluğunda bu yıl online olarak düzenlenen CEO Club Online Summit toplantılarının beşincisinde, Türkiye’deki start-up'ların durumu ve yeni start-up’lar çıkarma konuları ele alındı.

26.06.2020Teknoloji
Avusturyalı Felixe özendi, uzaya peynirli kol böreği gönderdi

Avusturyalı Felix'e özendi, uzaya peynirli kol böreği gönderdi

Avusturyalı sporcu Felix Baumgartner’in, helyum gazıyla doldurulmuş balonla 2 saat 15 dakikada 38 bin metre yüksekliğe ulaştıktan sonra paraşütle inmesinden esinlenen börek ustası, 600 gramlık peynirli böreği ve Türk Bayrağı'nı Hong Kong'dan getirttiği özel stratosfer balonla uzaya gönderdi. GPRS (General Packet Radio Service-Takip sistemi) takılı börek kutusuna takılan kamera da balonun yükselmesini an be an görüntüledi. Sadece 4 saatte 39 bin metre yüksekliğe ulaşan peynir börek, balonun patlamasıyla açılan paraşüt sayesinde yarım saatte aşağıya indi. Baumgartner'in 2012 Ekim ayında helyum balonuyla 38 bin metre yüksekliğe çıkmasına içerlenen börekçi Hasan Acar, Hong Kong'dan helyum gazıyla uçan stratosfer balonu sipariş etti. 2 bin Euro'ya alınan balon, Türkiye'ye 17 günde ulaştı. Bursa'da önceki sene 2 bin 23 metre kol böreği yaparak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazanan börekçi Hasan Acar, yaptığı 600 gramlık peynirli böreği ve bir adet Türk Bayrağı'nı hazırladığı kutuya koydu. Çoğunluğu Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi olan yaklaşık 100 kişi nezaretinde 2 aylık bir çalışma ve 20 bin liralık maliyet sonucu hazırlanan helyum gazlı balon, 'Uzaya börek gönderiyoruz' pankartı önünde Gölyazı'nda uzaya gönderildi. Börek ustası Acar, "2023 metre uzunluktaki börek yaptık ama bizim için yeterli değil. Uzaya börek yolluyoruz. Bu böreği müzede saklayacağım, Türk astranot ne zaman uzaya çıkarsa bu böreği beraber yiyeceğiz." dedi. 

30.04.2015Haber

Yazar Sonuçları

Borsazedeye 500 milyon lira ödensin

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, küçük tasarruf sahiplerinin hisse senedine yatırıma yönelmesi için borsada ‘barış’a ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Karadağ, “Birtakım şirketlere yapılan operasyonlar sonrasında küçük yatırımcının elinde bulunan hisselerin değeri sıfıra indi. Sermaye piyasasında bu şekilde batan para 500 milyon lira civarı. Küçük yatırımcıya bu paranın ödenmesinin bir yolunu bulmalıyız” dedi.

24.03.2018

Düşük temas ekonomisi

Bizim jenerasyonun çok iyi bildiği Jetgiller, sizce ilk olarak ne zaman yayınlandı? Hani arabaların havada uçtuğu, cep ve tablet telefonların yaygın kullanıldığı, evde robotların cirit attığı bu çizgi filmin ilk yayınlandığı 1962 yılında, henüz televizyonlarımız siyah beyazdı. Aradan geçen süre zarfında çizgi filimde gördüklerimizin birçoğunun hayatımıza girdiğini görebiliyoruz. Önce filmini izliyoruz sonra yaşıyoruz anlayacağınız. Koronavirüs nedeniyle yaşayacaklarımızı, daha öncesinden izlediklerimiz gibi…

27.04.2020

Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin durumu

İngiltere eski başbakanlarından Winston Churchill’in kriz ortamları için atfedilen meşhur bir sözü var: “İyi bir krizi asla ziyan etmeyin” … 

22.10.2020