EKSTRA
MENÜ

Harry Potter Ve Lanetli Çocuk

Harry Potter Ve Lanetli Çocuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Harry Potter Ve Lanetli Çocuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15 Harry Potter Ve Lanetli Çocuk haberi bulunmuştur.

Harry Potter Ve Lanetli Çocuk Haberleri

Harry Potter’ın Londra’sı

Harry Potter’ın Londra’sı

J. K. Rowling’in 21. yy. fantastik edebiyatına damga vuran Harry Potter serisinin yan hikâyesi ‘Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları’, geçen hafta gösterime girdi. Bu yeni seri Amerika’da geçmesine rağmen, 16 Kasım’da pelerinini, asasını kapan Londra sokaklarına çıktı, romanlarda geçen mekânları ziyaret etmeye başladı. Harry Potter, çoksatan bir edebiyat serisi olmasının yanı sıra Londra’da önemli bir turizm rotası. Genç büyücünün yolundan yürüdük...

26.11.2018Seyahat
JK Rowling: 2017nin en çok kazanan yazarı

JK Rowling: 2017'nin en çok kazanan yazarı

Dünyaca ünlü Harry Potter serisine imza atan JK Rowling 2017 yılının en çok kazanan yazarı olarak açıklandı.

4.08.2017Kitap Sanat
İnternette en çok aranan kitap Kürk Mantolu Madonna oldu

İnternette en çok aranan kitap 'Kürk Mantolu Madonna' oldu

Yandex, 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı heyecanı yaşanırken Türkiye’de internet kullanıcılarının en çok aradığı kitapları araştırdı. Yapılan analizde ilk sırayı Sabahattin Ali'nin önemli eseri “Kürk Mantolu Madonna” aldı. Kullanıcıların en çok aradığı ikinci kitap Oğuz Atay’ın “Tutunamayanlar” adlı eseri olurken, üçüncü sırada “Harry Potter ve Lanetli Çocuk” yer aldı.

18.11.2016Teknoloji
Harry Potter ve Lanetli Çocuk gelecek ay Türkiyede

'Harry Potter ve Lanetli Çocuk' gelecek ay Türkiye'de

J.K. Rowling, John Tiffany ve Jack Thorne’a ait yeni bir özgün hikâyeden yola çıkarak Jack Thorne’un yazdığı yeni bir oyun olan “Harry Potter ve Lanetli Çocuk”, Sahne Metni Özel Baskısı Türkiye’de Kasım ayının ilk haftası Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanacak.

20.10.2016Keyif
Daniel Radcliffe: Yeni Harry Potterı izlemek için çok da hevesli değilim

Daniel Radcliffe: 'Yeni Harry Potter'ı izlemek için çok da hevesli değilim'

Harry Potter serisiyle ünlenen 26 yaşındaki İngiliz oyuncu Daniel Radcliffe, 2017 mayıs ayına kadar biletleri tükenmiş olan Harry Potter'ın tiyatro oyununu izlemek için çok da acelesi olmadığını söyledi.

15.06.2016Hayat
Harry Potter tiyatro sahnesinde

Harry Potter tiyatro sahnesinde

Harry Potter serisinin yaratıcısı J.K Rowling'in dünya çapında satış rekorları kıran hikayesinin devamı niteliğindeki 'Harry Potter and the Cursed Child' (Harry Potter ve Lanetli Çocuk) adlı oyun tiyatro sahnesini fethetmeye hazırlanıyor.

1.06.2016Keyif
Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowlingin serveti 10.7 milyar dolar

Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling'in serveti 10.7 milyar dolar

Harry Potter serisiyle ün kazanan İngiliz yazar J.K. Rowling'in toplam servetinin 10.7 milyar dolar olduğu sanılıyor. Yani yaklaşık, 30 milyar TL... Peki bu paranın kaynağı ne? Elbette ki 8 kez filme çekilen, defalarca bilgisayar oyunu yapılan, 7 serilik Harry Potter hikayeleri... Universal Stüdyoları'nın özel bir 'tema park' inşa ettiği Harry Potter dünyasının tiyatro oyunu ise, temmuz ayında sahnelenmeye başlayacak. Biletler şimdiden karaborsa!

15.03.2016Hayat
Evli ve çocuklu Harry Potter

Evli ve çocuklu Harry Potter

İngiliz yazar J.K. Rowling imzalı Harry Potter bu kez aile babası olarak okurlarla buluşacak.

12.02.2016Keyif
Harry Potter hayranlarına müjde

Harry Potter hayranlarına müjde!

İngiltere’nin başkenti Londra’da bu yaz perde açması beklenen “Harry Potter ve Lanetli Çocuk” isimli oyunun senaryosunun Temmuz ayında kitap formunda da yayınlanacağı açıklandı.

11.02.2016Dünya
Steven Spielberg

Steven Spielberg

Fransız yönetmen Jean Luc Godard, bir filminin galasına katılan Steven Spielberg’ü herkesin içinde fena paylamıştı: "Sinemayı ne hale getirdin? Sanat olmaktan çıkardın, sırf para yaptın!" Dünyanın en popüler ve zengin film yönetmeni Spielberg’e bu tür eleştiriler çok yöneltilir. Oysa sinema tarihinin birçok unutulmaz karesi onun filmlerinde yer almıştır.

28.01.2006Kelebek
Narnia Günlükleri

Narnia Günlükleri

Beyazperdede fantasik dünyalara yolculuk etmeyi sevenlerin nefeslerini tuturak beklediği an geldi. İrlandalı yazar C.S. Lewis'in, tüm dünyada 100 milyon satan Narnia Günlükleri (The Chronicles of Narnia) adlı 7 ciltlik serisinin ilk kitabı Aslan, Cadı ve Dolap'tan (The Lion, the Witch and the Wardrobe) Andrew Adamson'ın uyarladığı aynı adlı film seyirciyle buluşuyor.

12.01.2006Gündem
Harry Pottera rakip geliyor

Harry Potter'a rakip geliyor

Küçük büyücü Harry Potter ve arkadaşlarının beyazperdedeki işi artık eskisi kadar kolay değil. Çünkü yeni yılda onlara sıkı bir rakip geliyor. İrlandalı yazar C.S. Lewis'in, tüm dünyada 100 milyon satan Narnia Günlükleri (The Chronicles of Narnia) adlı 7 ciltlik serisinin ilk kitabı Aslan, Cadı ve Dolap'tan (The Lion, the Witch and the Wardrobe) Andrew Adamson'ın uyarladığı aynı adlı film 2006'nın ilk ayında seyirciyle buluşuyor.

19.12.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Harry Potter’ın uçan arabası Haliç’e indi!

Kitapları ve filmleri hasılat rekorları kıran Harry Potter’ın sihirli uçan arabasının İstanbul’da olduğunu biliyor muydunuz? Haliç’teki Rahmi Koç Müzesi ‘Harry Potter ve Sırlar Odası’ filmindeki uçan araba olarak bilinen 1966 yapımı Ford Anglia’nın bir kopyasını sergiliyor. Anlayacağınız uçan ‘mavi güzel’ Haliç’e indi, çocukları ve çocuk ruhluları bekliyor.

29.12.2016

Bu yazımız da mı seçimle yazık olup gidecek yani

2015 yazı, 7 Haziran seçimleri, sonra onun artçı depremleri, sonra ikinci seçim derken...

18.04.2018

Bu ateş hepimizi yakar

Berlin’in bu yılki galibi “Denizdeki Ateş”, göçmenlere dair Türkiye’de gözümüzün önünde akıp giden, dünyada da türlü hallerini gördüğümüz ırkçılığı suratımıza çarpan etkileyici bir belgesel. Zac Efron’lu komedi “Mike ve Dave: Ah Bir Sevgili Yapsak”, vasat korku “Frekans” ve beyazperdenin yeni Tarzan macerası “Tarzan Efsanesi”, haftanın diğer seçenekleri...

7.07.2016