EKSTRA
MENÜ

Harita

Harita haberleri sayfasında güncel ve son dakika Harita hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 8.335 Harita haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Harita Haberleri

Harita yol gösterdi, ırkçılar fişledi

Harita yol gösterdi, ırkçılar fişledi

Avusturya’da hükümetin, Müslümanları potansiyel suçlu gösteren ‘İslam Haritası’ uygulamasının ardından başkent Viyana’daki çok sayıda camiye yakın yerlere, ‘Dikkat siyasal İslam yakınlarında, fazla bilgi için İslam Haritası’ ifadesinin yazılı olduğu ve sakallı, takkeli bir erkek resminin bulunduğu levhalar asıldı.

2.06.2021Avrupa
Melikşah Kuvel kalesini aldı mı Kuvel kalesini kim fethetti Kuvel kalesi nerede

Melikşah Kuvel kalesini aldı mı? Kuvel kalesini kim fethetti? Kuvel kalesi nerede?

Melikşah Kuvel kalesini aldı mı sorusu, Uyanış: Büyük Selçuklu" dizisi sezon finali bölümü dolayısıyla pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya başladı. Kol kalesi olarak da bilinen bu kale, tarih boyunca çok kritik bir öneme sahip olmuştur. Peki, Kuvel kalesini kim fethetti? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

31.05.2021Televizyon
Son dakika haberler: Karanlık maddenin en büyük ve kapsamlı haritası çıkarıldı

Son dakika haberler: Karanlık maddenin en büyük ve kapsamlı haritası çıkarıldı!

Evrendeki madde miktarının yüzde 84'ünü oluşturduğu düşünülen ve bilim dünyasının en çok ilgi duyduğu konulardan olan karanlık maddeyle ilgili çığır açan bir gelişme yaşandı. Karanlık maddenin bugüne kadarki en büyük ve kapsamlı haritası çıkarıldı.

29.05.2021Dünya
CS:GO hayranı bir oyuncu, oyunun Nintendo DS versiyonunu oluşturdu

CS:GO hayranı bir oyuncu, oyunun Nintendo DS versiyonunu oluşturdu

Nintendo DS sahiplerinin yüzünü güldürecek bir gelişme yaşandı.

28.05.2021eSpor
Güneşte son yılların en büyük patlaması

Güneş'te son yılların en büyük patlaması!

Güneş'te yıllardır görülmeyen büyüklükte, şiddetli bir dizi patlama meydana geldi. Bilim insanlarına göre, elektrik yüklü rüzgarlar Dünya'ya ilerliyor.

27.05.2021Dünya
Cbs Nedir Coğrafi Bilgi Sistemleri Bileşenleri Ve Uygulamala Alanları

Cbs Nedir? Coğrafi Bilgi Sistemleri Bileşenleri Ve Uygulamala Alanları

Coğrafi bilgi sistemleri, yeryüzü ile alakalı olan bilgilerin toplanması, analiz edilmesi, saklanması gibi işlemlerin gerçekleştiği bir bilgi sistemidir. Bu nedenle öğrenciler açısından da son derece önemlidir. CBD nedir? Coğrafi bilgi Sistemleri bileşenleri ve uygulama alanları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Almanya’da Google hakkında soruşturma

Almanya’da Google hakkında soruşturma

Almanya tarafından başlatılan soruşturmada Google’ın kullanıcılara verileri nasıl kullanacağı konusunda yeterli seçenek sunup sunmadığına bakılacak.

25.05.2021Ekonomi
Almanya’da Google hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Google hakkında soruşturma açıldı

Almanya rekabet kurumu Federal Kartel Dairesi, Google Almanya, Google İrlanda ve Google’ın ana şirketi Alphabet hakkında pazar hakimiyetinde durumunu kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı.

25.05.2021Avrupa
Enlem nedir ve özellikleri nelerdir Enlem ne işe yarar ve etkileri

Enlem nedir ve özellikleri nelerdir? Enlem ne işe yarar ve etkileri

Okul yıllarında öğretilen pek çok bilgi yıllar sonra gerçek hayatta da ortaya çıkar. Özellikle okul yıllarında sınavlarda sorulan bu bilgiler ile gerçek hayatta da karşılaşmak mümkün. Coğrafyanın konusu olan enlem çok fazla merak ediliyor. Enlem nedir ve özellikleri nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.05.2021Araştırma
Uydu nedir Güneş sistemi uydu doğal ve yapay uydu tanımı

Uydu nedir? Güneş sistemi uydu doğal ve yapay uydu tanımı

Gökyüzünde bulunan sayısız yıldız ve gök cisimleri insanoğlunun her daim merakını uyandırmıştır. Çağın her döneminde gökyüzü incelenmiştir. En çok merak edilen konular arasında ise uydular gelmektedir. Peki uydu nedir? Güneş sistemi uydu doğal ve yapay uydu tanımı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.05.2021Araştırma
Huawei Watch Fit Elegant incelemesi

Huawei Watch Fit Elegant incelemesi

Huawei, akıllı telefonlarında olduğu gibi akıllı saat konusunda da önemli hamleler yapıyor. Huawei Watch Fit Serisi de bu nedenle oldukça dikkat çekici bir cihaz ve bugünkü incelememizde bu serinin yeni modeli olan Huawei Watch Fit Elegant'ı yakından inceleyeceğiz. (Sponsorlu İçerik)

24.05.2021Teknoloji
Aynı gün 50 bin paket teslim ediyor

Aynı gün 50 bin paket teslim ediyor

E-ticaretteki potansiyeli gören Yaşar Kımıl işini bıraktı, kendi şirketini kurdu. ‘Bir Günde Kargo’ markası, adından da anlaşılacağı gibi aynı gün teslim özelliği ile dikkat çekti. Pandemiyle birlikte online alışverişler artınca marka hızla büyüdü. Şirket günde 9 bin teslimden 50 bin paket teslimine geldi. 2022 hedefi günde 100 bin teslimat. Ciroda ise iki kat artış hedefleniyor.

24.05.2021Ekonomi
Meclis sosyal medya fenomeni Enes Batur’u dinleyecek

Meclis sosyal medya fenomeni Enes Batur’u dinleyecek

Meclis Dijital Mecralar Komisyonu’nda sosyal medyanın etkisi konuşulurken YouTube’da 15 milyon takipçisi olan fenomen Enes Batur da konuşuldu. Komisyon üyeleri Batur’un dinlenmesini önerirken, Facebook, Twitter, Instagram Türkiye temsilcilerinin Meclis’e çağrılması kararlaştırıldı.

24.05.2021Gündem
Lejant nedir ve ne işe yarar Lejant imar planı ve haritalarda neyi gösterir

Lejant nedir ve ne işe yarar? Lejant imar planı ve haritalarda neyi gösterir

Çok fazla insanın merak ettiği ve hakkında araştırmalar gerçekleştirdiği coğrafi bir terim olarak karşımıza çıkmakta olan Lejant nedir ve ne işe yarar? Lejant imar planı ve haritalarda neyi gösterir şeklindeki soruların yanıtlarını tüm detayları ile birlikte sizin için derledik.

24.05.2021Araştırma
Aile hekimliği (sağlık ocağı) çalışma saatleri 2021 - Sağlık ocakları saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor Hafta sonu açık mı

Aile hekimliği (sağlık ocağı) çalışma saatleri 2021 - Sağlık ocakları saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Hafta sonu açık mı?

Sağlık Ocağı, Aile hekimine gidecek vatandaşlar tarafınfan aranan konuların başında geliyor. Her vatandaş kayıtlı olduğu ikamet adresine göre sağlık ocaklarından hizmet alabiliyor. Peki sağlık ocağı çalışma saatleri nasıldır? Sağlık ocağı kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri nedir? Cumartesi ve Pazar günleri açık mı? İşte 2021 yılına ait sağlık ocağı çalışma saatleri...

23.05.2021Gündem
Hayatımız her gün güncelleniyor

Hayatımız her gün güncelleniyor

Bir meydanın düzenlemesinin değişmesi görme engelliler için ne anlama geliyorsa bir akıllı telefon uygulamasının güncelleşmesi de o anlama geliyor. Uyum sağlamak, kafamızda yeni bir harita oluşturmak zorunda kalıyoruz.

23.05.2021Hürriyet Pazar
‘Karıncaezmez Şevki’ler, takım elbiseli beyler, bayanlar... Ah nerede o eski maçlar

‘Karıncaezmez Şevki’ler, takım elbiseli beyler, bayanlar... Ah nerede o eski maçlar'

Futbolun renkli ismi Yılmaz Vural ile bir araya geldik… Çocukluğunun takım elbiselerle gidilen eski maçlarına ‘Hey gidi yıllar!’ dedik, Almanya’da Kemal Sunal’la nasıl film çektiğinin hikâyesini dinledik. Geçen yıl COVID sebebiyle uzun süre yoğun bakımda kalan Yılmaz Hoca, bu sürecin sonunda hayata başka gözlerle bakmaya başlamış: “Yaşanmamış bir dakikaların önemini anladım… En büyük hayalim Türk sporu ve sporcularının arkada değil hep en önlerde olması… Asıl bunları konuşmalıyız.”

23.05.2021Gündem
Bakanlıktan kuraklık boyutu tespiti

Bakanlık'tan kuraklık boyutu tespiti

Tarım ve Orman Bakanlığı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kuraklığın boyutlarını il ve ilçe müdürlüklerinden uzman ekiplerle tespit ediyor.

21.05.2021Ekonomi
Parsel nedir Parsel numarası sorgulama nasıl yapılır

Parsel nedir? Parsel numarası sorgulama nasıl yapılır

Parsel günlük yaşamımızda sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Bu sebeple anlamını bilmeyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Parsel nedir? Parsel numarası sorgulama nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.05.2021Araştırma
Kültür ve Turizm Bakanlığı 45 personel alımı yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı 45 personel alımı yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı 45 sürekli işçi alımı yapmaya hazırlanıyor. Avukat, uzman, güvenlik görevlisi kadrolarına yapılacak olan alım, Kapadokya sınırları içerisinde gerçekleşecek. Peki, Kültür ve Turizm Bakanlığı 45 personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak ve şartları neler? İşte, o bilgiler

20.05.2021Gündem
Sangal Esports Intel ESL CSGO Türkiye Şampiyonu

Sangal Esports Intel ESL CSGO Türkiye Şampiyonu

Türkiye'nin en iyi CSGO takımının belirlendiği Intel ESL CSGO Türkiye Şampiyonası Kış Sezonu Finali için bu kez Sangal Esports ve Fastpay Wildcats ekipleri sahadaydı. 16 Mayıs 2021 tarihinde oynanan heyecanlı maçın galibi 3-0'lık skor ile Sangal Esports oldu. Zorlu pandemi koşulları sebebiyle bu büyük final online olarak gerçekleştirildi.

20.05.2021eSpor
PUBG’de “Pijama Partisi” Zamanı: 11.2 Güncellemesi

PUBG’de “Pijama Partisi” Zamanı: 11.2 Güncellemesi

Battle royale oyun türünün öncüsü PlayerUnknown’s Battlegrounds’un 11.2 güncellemesi çıktı. Bu güncelleme, “Pijama Partisi” Survivor Pass’ini, Erangel haritasının meşhur köprüsüne yönelik düzenlemeleri ve çeşitli oynanış değişikliklerini de beraberinde getiriyor.

20.05.2021eSpor
Gençler sordu, Erdoğan ilk kez açıkladı: FETÖ’nün önemli ismi elimizde

Gençler sordu, Erdoğan ilk kez açıkladı: 'FETÖ’nün önemli ismi elimizde'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle 19 Mayıs buluşmasında, “19 Mayıs’ı güçlü duruşun sembollerinden biri olarak görüyoruz” dedi, Türkiye’nin tarihi mücadelesinde en büyük güç kaynağının gençler olduğunu vurguladı. Erdoğan, gençlerle soru cevap etkinliğinde ise FETÖ’den önemli bir ismin yakalandığını ilk kez açıklayarak “Şu anda elimizde. Kimi yakaladık, onun açıklamasını yapacağız” dedi.

20.05.2021Gündem
Bakan Koca il il haftalık vaka sayılarını açıkladı

Bakan Koca il il haftalık vaka sayılarını açıkladı

Son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 100 binde haftalık vaka sayısını paylaştı. Erzurum, illere göre haftalık vaka sayısında 192,28 ile en çok vaka görülen il olurken, Şırnak 26,96 ile en az vaka görülen şehir oldu. Türkiye'nin üç büyük şehrinde 100 bin kişide görülen vaka sayısı ise şöyle: İstanbul, 184.78, Ankara 152,63, İzmir 93,86...

18.05.2021Haber
Gazze, Google haritalarında neden bulanık görünüyor

Gazze, Google haritalarında neden bulanık görünüyor?

Gazze, dünyada nüfusun en yoğun olduğu bölgelerden biri. Google Haritaları'nda ise bulanık görünüyor.

17.05.2021Dünya
Respawn, Apex Legends Arena moduyla ilgili bir açıklamada bulundu

Respawn, Apex Legends Arena moduyla ilgili bir açıklamada bulundu

Apex Legends’in Arena modunda neden küçük haritalar olamayacağı Respawn tarafından açıklandı.

15.05.2021eSpor
Na’Vi DreamHack Masters Spring 2021 Finalini başarılı bir şekilde tamamladı

Na’Vi DreamHack Masters Spring 2021 Finalini başarılı bir şekilde tamamladı

DreamHack Masters Spring 2021 Finallerinde Gambit takımına karşı aldıkları galibiyet, Na’Vi takımının Intel Grand Slam Yarışmasında güçlü bir adımla ilerlediğini gösteriyor.

15.05.2021eSpor
Googlea ceza üstüne ceza Bu kez 102 milyon Eurodan olacak

Google'a ceza üstüne ceza! Bu kez 102 milyon Euro'dan olacak

Google'ın elektrikli araçların şarj noktalarını gösteren JuicePass uygulamasını sınırlandırdığı ve bunun haksız rekabet yarattığını belirten İtalyan Rekabet Kurumu Google'a 102 milyon Euro tutarında ceza kesti.

14.05.2021Ekonomi
Koronavirüs salgınından sonra bekleyen tehlike: Tüm dünyada değişimlere neden olacak

Koronavirüs salgınından sonra bekleyen tehlike: Tüm dünyada değişimlere neden olacak

Tüm dünyada koronavirüs salgınının etkileri nedeniyle gündelik hayattaki yaşantımızda değişiklikler meydana gelirken Prof. Dr. Faruk Alaeddinoğlu bizi bekleyen kuraklık tehlikesi hakkında açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Alaeddinoğlu kuraklığın tüm dünyanın gündeminde olduğunu belirterek, "Küresel iklim değişikliği ve kuraklık sorunu aslında aynen pandemide olduğu gibi hayatımıza yeni normaller getirecek. Yani içme ve kullanma suyunun kullanımı, yağış ile ilgili hayatımızda çok şeyin değişeceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

13.05.2021Haber
Koronavirüs salgınından sonra bekleyen tehlike: Tüm dünyada değişimlere neden olacak

Koronavirüs salgınından sonra bekleyen tehlike: Tüm dünyada değişimlere neden olacak

Tüm dünyada koronavirüs salgınının etkileri nedeniyle gündelik hayattaki yaşantımızda değişiklikler meydana gelirken Prof. Dr. Faruk Alaeddinoğlu bizi bekleyen kuraklık tehlikesi hakkında açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Alaeddinoğlu kuraklığın tüm dünyanın gündeminde olduğunu belirterek, "Küresel iklim değişikliği ve kuraklık sorunu aslında aynen pandemide olduğu gibi hayatımıza yeni normaller getirecek. Yani içme ve kullanma suyunun kullanımı, yağış ile ilgili hayatımızda çok şeyin değişeceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

13.05.2021Gündem
Harita Nedir Ve Bir Haritada Bulunması Gereken Unsurlar Nelerdir

Harita Nedir Ve Bir Haritada Bulunması Gereken Unsurlar Nelerdir?

Coğrafi, topoğrafya, fiziksel, atlas, şehir, deniz, jeoloji ve siyasi gibi pek çok farklı çeşidi bulunan haritalar; hayatın her alanında kullanılırlar. Bir haritanın çeşidini haritada gösterilen unsurların ne olduğunu da belirler. Öyleyse harita nedir ve bir haritada bulunması gereken unsurlar nelerdir detayları ile derledik.

10.05.2021Araştırma
CS GO uçma kodu nedir CS GO yer çekimini kaldırma kodu (Console)

CS GO uçma kodu nedir? CS GO yer çekimini kaldırma kodu (Console)

Online oyunlar arasında bulunan Cs Go oyunu, milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Online olarak oynanan FPS oyunları kategorisinde yer alan bu oyunda birçok kod bulunuyor. Console kullanımını öğrenerek istediğiniz kodları kolayca kullanabilirsiniz. Cs Go uçma kodu herkes tarafından kullanılıyor. Yer çekimini kaldırarak bazı hareketler kısıtlanabiliyor. Cs Go uçma kodu nedir sorusunun cevaplarını detaylı olarak sizler için derledik.

6.05.2021Teknoloji
Cs Go bunny kodu nedir Cs Goda bunny açma ve hızlandırma kodları (Console)

Cs Go bunny kodu nedir? Cs Go'da bunny açma ve hızlandırma kodları (Console)

Cs Go Bunny kodu eğlenceli bir hile kodudur. Oyunu daha keyifli hale getirmek isteyenler kolayca bunny açma ve hızlandırma kodlarına başvurmaktadır. Sizde CS Go Bunny açma ve hızlandırma kodu ile oyunda daha hızlı hareket edebilirsiniz. Harita üzerinde daha hızlı zıplamanızı sağlayacak CS Go Bunny kodu nedir? CS Go'da Bunny açma ve hızlandırma kodları (Console) nasıl kullanılmalı sizin için derledik.

6.05.2021Teknoloji
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre corona virüsü vaka sayılarını paylaştı... İstanbul yine zirvede..

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre corona virüsü vaka sayılarını paylaştı... İstanbul yine zirvede..

Son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 24-30 Nisan tarihlerinde görülen Kovid-19 vakası sayılarını açıkladı. İllere göre 100 binde vaka sayısı İstanbul'da 532,02, Ankara'da 361,52, İzmir'de 223,34 oldu. Geçen hafta İstanbul'da 854,75, Ankara'da 567,88, İzmir'de 335,09 vaka sayısı belirlenmişti. İstanbul, en çok vaka görülen il olurken en az vaka görülen il ise Şırnak oldu. Öte yandan Şırnak, haftalık tablonun açıklanmaya başladığından beri en az vaka görülen il olarak dikkat çekti.

5.05.2021Gündem
İstanbul Havalimanı mobil uygulaması güncellendi

İstanbul Havalimanı mobil uygulaması güncellendi

İstanbul Havalimanının mobil uygulaması yeni özelliklerle güncellendi.

4.05.2021Ekonomi
Matthew Lewis, Call of Duty Mobile’ın geleceğine yönelik açıklamalarda bulundu

Matthew Lewis, Call of Duty Mobile’ın geleceğine yönelik açıklamalarda bulundu

Activision Call of Duty Mobile Başkan Yardımcısı Matthew Lewis ile Call of Duty Mobile’ın bugünü ve yarını üzerine çeşitli açıklamalarda bulundu.

28.04.2021eSpor
ABD ordusuna video oyunlarını aratmayan gözlük

ABD ordusuna video oyunlarını aratmayan gözlük!

ABD ordusu için geliştirilen yeni gece görüş gözlüğüne ait görüntüler kamuoyu ile paylaşıldı. Söz konusu gözlük için 'video oyunlarını aratmıyor' yorumları yapıldı.

28.04.2021Dünya
Lisanslı harita kadastro mühendisleri ve bürolarına ilişkin kanun Resmi Gazetede yayımlandı

Lisanslı harita kadastro mühendisleri ve bürolarına ilişkin kanun Resmi Gazete'de yayımlandı

Lisanslı Harita Kadastro Mühendisleri Ve Büroları Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

26.04.2021Gündem
Son dakika: Bakan Koca haftalık vaka sayılarını gösteren haritayı paylaştı

Son dakika: Bakan Koca haftalık vaka sayılarını gösteren haritayı paylaştı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından her bir ildeki 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayılarını gösteren güncel insidans haritasını paylaştı. İstanbul'da 854,75 Ankara'da 567,88 İzmir'de 335,09 olarak açıklandı. Vaka sayısının en yüksek olduğu iller İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli oldu. En az vakanın görüldüğü iller ise, Şırnak, Mardin, Şanlıurfa, Van ve Siirt oldu.

26.04.2021Gündem
Warzone Sezon 3’ün yeni haritası: Verdansk ‘84

Warzone Sezon 3’ün yeni haritası: Verdansk ‘84

Warzone, Sezon 3 açılışını Verdansk’ın Yıkımı ve atom bombası etkinliği ile yaptı.

26.04.2021eSpor
Menajerimi Aranın Ferisi Canan Ergüder kadrodan ayrıldı mı İşte veda paylaşımı

Menajerimi Ara'nın Feris'i Canan Ergüder kadrodan ayrıldı mı? İşte veda paylaşımı

Ay Yapım imzalı Menajerimi Ara dizisinde 2 veda birden yaşandı. Senaryo gereği, Canan Ergüder’in canlandırdığı ‘Feris’ ve birlikte rol aldığı Serhat Teoman’ın canlandırdığı ‘Serkan’ karakteri, Amerika’ya gitme kararı aldı. Diziye veda eden Canan Ergüder ve Serhat Teoman’a ekip arkadaşları duygusal bir uğurlama düzenledi.

26.04.2021Televizyon
Tatar: Kıbrıs’taki tezgâhı bozacağız

Tatar: Kıbrıs’taki tezgâhı bozacağız

Bu hafta Cenevre’de yapılacak Kıbrıs zirvesi öncesi KKTC Cumhurbaşkanı Tatar önemli mesajlar verdi. Tatar, “Büyük tezgâh, Türkiye’yi Kıbrıs’tan çıkarmak. Bu tezgâhı bozmaya gidiyoruz” dedi.

26.04.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Görsel dünyada gezintiler

Pandemi nedeniyle geçen yıl aralık ayında çevrimiçi gerçekleştirilen sergi Contemporary İstanbul’un 15’inci edisyonu 1–6 Haziran tarihleri arasında Lütfi Kırdar’da fiziki olarak izleyicileri kabul ediyor.

1.06.2021

Mutfak devrimi, kültürel enformasyon ve antropoloji

Peru’da Şef Virgilio Martinez önderliğinde kurulan sivil toplum örgütü Mater Iniciativa’nın amacı yerel malzemelerin envanterini çıkarıp mutfakta köklerine ulaşmak. Bu sırada yerel grupları ve kadınları da üretime dahil etmek. Kolay değil, 4 binden fazla patates türü olan bir ülkeden bahsediyoruz. Tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği Peru mutfak devrimini yerinde inceledim...

30.05.2021

Gelecek geliyor...

Dünyanın Android kullanan yarısını ilgilendiren pek çok yeniliğin yer aldığı Google I/O’dan ilgimi çeken gelişmeleri sizin için derledim. Google’ın vitrininden teknolojik hayatımıza neler yansıyacak bakalım: Çevrimiçi ama yan yana hissi veren görüşmeler, yapay zekâyla desteklenmiş asistanlar ve daha neler...

23.05.2021

Gebze Belediyesi bizi boğazlıyor

“Gebze Belediyesi’nden 2001’deki ihale sonucu yapılan sözleşmeyle işletmemiz, ülkemizin en büyük ve AB standartlarındaki kamyon ve TIR garajı olarak hizmete açılmak üzere faaliyete geçti. 2014 yılına kadar tarafımızdan hiçbir sorun çıkmadan işletildi.

19.05.2021

Güçlü olmak zorundayız

Netameli coğrafyada yaşayan, onun bedelini ödemek zorundadır. Üstelik ya öder, ya öder!

3.05.2021

Returnal: Başa sar, pes etme

Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Returnal, uzun zamandır beklediğim bir oyundu. Oyunla ilgili gelişmeleri ilk günden bu yana takip eden biri olarak Returnal'ın gelişi elbette benim için önemliydi. Her ne kadar oynanış süresiyle beni pek tatmin etmese de genel hatlarıyla başarılı bir yapım var karşımızda...

1.05.2021

Ojeler, metalcilik ve Oscar

Adayların ikisi dışında neredeyse hiçbirini seyretmediğim filmlerin yarıştığı Oscar gecesinin sabahına kaydettiğim töreni seyrederek başlasam da...

27.04.2021