EKSTRA
MENÜ

Haram

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.025 haberi bulunmuştur.

Haram Haberleri

Fatiha Suresi Okunuşu - Fatiha Suresi Türkçe Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha Suresi Okunuşu - Fatiha Suresi Türkçe Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha suresi, İslam dini için büyük öneme sahiptir. Kuran-ı Kerim'in ilk suresi olan Fatiha, aynı zamanda başlangıç anlamı taşımaktadır. Halk arasında Elham duası olarak bilinir. Kur’an’ın içerdiği esaslar öz olarak bu surede yer almaktadır. Zira övgü ve yüceltilmeye lâyık bir tek Allah’ın varlığı, onun hâkimiyeti, tek mabut oluşu, kulluğun ancak O’na yapılıp O’ndan yardım isteneceği, bu sûrede özlü bir şekilde ifade edilir. Fatiha Suresi Dinle ve Oku başlıklı yazımız içerisinde Fatiha Suresi anlamı, tefsiri, fazileti ile birlikte Fatiha Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu yer almaktadır. Ayrıca Fatiha Suresi Diyanet meali de okunabilir.

Müberra isminin anlamı nedir Müberra ne demek Müberra adının özellikleri, analizi ve kökeni

Müberra isminin anlamı nedir? Müberra ne demek? Müberra adının özellikleri, analizi ve kökeni

Hz. Muhammed'in isimlerinden biri olan Müberra, 7. yüzyıldan beri kullanılmaktadır. Küçük büyük tüm günahlardan arınmış, Allah'ın haram kıldığı şeylerden uzak duran takva ehli kişilere Müberra denir. Müstesna, Asude ve Münezzeh kelimeleri bu isim ile eş anlamlıdır. Müberra isminin anlamı nedir? Bu isim Kur’an'ı Kerim'de geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Son dakika... Suudi Arabistandan flaş Umre kararı

Son dakika... Suudi Arabistan'dan flaş Umre kararı

Suudi Arabistan, Hac mevsiminin ardından,10 Ağustos'ta başlayacak Umre ziyaretleri için Kovid-19 aşısı olma şartı getirdi.

27.07.2021Dünya
İhlas Suresi Okunuşu - İhlas Suresi Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

İhlas Suresi Okunuşu - İhlas Suresi Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

İhlas Suresi Kur'an-ı Kerim'in 122. suresidir. Ezberlemek kolay olduğu ve büyük anlamlar içerdiği için beş vakit namazda okunabilecek sureler arasında yer alır. İhlas Suresi Türkçe okunuşu, Diyanet meali, anlamı ve Arapça yazılışı gibi pek çok bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Halk tarafından surenin başlangıcı olan Kulhuvallahu Ehad olarak bilinir.

27.07.2021Namaz Sureleri
Suudi Arabistandan Umre açıklaması

Suudi Arabistan'dan 'Umre' açıklaması

Suudi Arabistan, hac ziyaretlerinin sona ermesinin ardından bugün itibarıyla umre sezonunun başladığını açıkladı.

25.07.2021Haber
Suudi Arabistandan Umre açıklaması

Suudi Arabistan'dan 'Umre' açıklaması

Suudi Arabistan, hac ziyaretlerinin sona ermesinin ardından bugün itibarıyla umre sezonunun başladığını açıkladı.

25.07.2021Dünya
Kolonya abdesti bozar mı Diyanet açıklaması ile kolonyanın abdeste etkisi

Kolonya abdesti bozar mı? Diyanet açıklaması ile kolonyanın abdeste etkisi

Dini vecibeleri yerine getirmek isteyen Müslümanlar, özellikle pandemi döneminde sıklıkla kullanılan kolonyanın abdeste etkisini merak ediyorlar. Namaz, oruç, Kuran gibi ibadetlerden önce abdestli olmak gerektiğinden, sürekli olarak kolonya kullanmak abdesti bozar mı soruları araştırılmaya devam ediyor. Günlük yaşantımızda oldukça önemli bir yere sahip olan kolonya abdesti bozar mı? İşte, Diyanet açıklamasıyla kolonyanın abdeste etkisi…

23.07.2021Gündem
Hala Sultan kimdir Hala Sultan Camii nerede Hala Sultan Camii tarihi

Hala Sultan kimdir? Hala Sultan Camii nerede? Hala Sultan Camii tarihi

Peygamber Efendimizin annesi Hazreti Amine’nin süt kardeşi ve akrabası olan, bölgedeki Müslümanlarca “Hala Sultan” diye bilinen Ümmü Haram Binti Milhan’ın türbesinin Kıbrıs’ta olması dolayısıyla Hala Sultan Camii adını taşıyor. Peki, Hala Sultan Camii nerede? İşte Hala Sultan Camii tarihi

20.07.2021Gündem
Silahların gölgesinde bayram

Silahların gölgesinde bayram

Farklı coğrafyalardaki 8 ülkede yaklaşık 250 milyon Müslüman bayram sabahına silahların gölgesinde uyandı. Aktif olarak silahlı çatışma yaşanan ya da kriz halinin sürdüğü Afganistan, Irak, Filistin, Libya, Nijerya, Suriye, Burkina Faso ve Yemen’de Müslümanlar bayramı buruk karşıladı.

20.07.2021Dünya
Dünyaya seslendi: Çok çetin müzakereler sizi bekliyor

Dünyaya seslendi: Çok çetin müzakereler sizi bekliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afganistan konusunda dünyaya seslenerek, “Çok çetin müzakereler sizi bekliyor” ifadesini kullandı.

19.07.2021Gündem
Altın Ve Gümüşün Zekatı Nasıl Hesaplanır Ve Oranı Kaçtır Altın Ve Gümüş Zekatı Nasıl Verilir

Altın Ve Gümüşün Zekatı Nasıl Hesaplanır Ve Oranı Kaçtır? Altın Ve Gümüş Zekatı Nasıl Verilir

Zekatın kimlere farz olduğu ve hangi şartlar altında verileceği kimlere verileceği zekat ile ilgili bilgi ve tartışmaların başında gelmektedir. zekatın verilmesinin amacı zenginliktir. Artıcı vasıfta malı bulunan kimseler zekat yönünden zengin sayılmaktadır. Altın ve gümüş zekatı nasıl hesaplanır ve oranı kaçtır? altın ve gümüş zekatı nasıl verilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.07.2021Dini Bilgiler
Emekli Tümgeneral Saldık: Darbeciyi sargılı ayağımla kovaladım, sürükleyerek dışarı attım

Emekli Tümgeneral Saldık: 'Darbeciyi sargılı ayağımla kovaladım, sürükleyerek dışarı attım'

FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz 2016 gecesi, Bursa’ya sözde sıkıyönetim komutanı olarak atanan darbeci Albay Yurdakul Akkuş’u nizamiyeden dışarı atan İl Jandarma Garnizon ve Bölge Komutanı emekli Tümgeneral Seyfullah Saldık, o gece yaşananları anlattı. Emekli Tümgeneral Saldık, “Sargılı ayağımla onu kovaladım, yakaladım ve yakasına yapıştım. Onu herkesin gözü önünde sürükleyerek dışarı attım. O gece Yurdakul'u dışarı atarak, silahlanan erlerle buluşmasını engelledim. Böylece Bursa'da kanlı bir kalkışmanın önüne geçmiş oldum" dedi.

13.07.2021Gündem
Zilhicce ayı ne zaman bitecek İşte 2021 Zilhicce ayı takvimi

Zilhicce ayı ne zaman bitecek? İşte 2021 Zilhicce ayı takvimi

Zilhicce ayı, hicri yılın son ayı ve dört haram aydan birisi olması dolayısıyla Müslüman alemi için önem arz ediyor. Sözlük manasıyla hac ayı anlamı taşıyan zilhicce, ilk 10 günü ile önem arz ediyor. Hz. Peygamber’in, 'Allah katında ibadet edilecek -sâlih amel işlenecek- günler içinde zilhiccenin ilk on gününden daha hayırlısı yoktur' sözleri bu ayın önemini vurguluyor. Peki, Zilhicce ayı ne zaman bitecek?

12.07.2021Gündem
Kurban kesecekler dikkat Etler nasıl muhafaza edilmeli

Kurban kesecekler dikkat! Etler nasıl muhafaza edilmeli?

Kurban Bayramı ile birlikte vatandaşlar ibadetlerini yerine getirirken sonrasında da kurban etlerinin saklanmasına ilişkin kurallara uyması gerekiyor. 3.5 milyon hayvanın kurban edilmesi bekleniyor.

10.07.2021Ekonomi
Diyanetten kredi kartıyla kurban satışı uyarısı: İbadetle faiz bağdaşmaz

Diyanet'ten kredi kartıyla kurban satışı uyarısı: İbadetle faiz bağdaşmaz

Kurban Bayramı öncesinde bazı zincir marketlerin kurbanlıklar için kredi kartının kullanımına izin vermesi ve taksit yapması nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt açıklamada bulundu. Bozkurt, kredi kartıyla kurbanlık alanların faizli işlemler yapmaması gerektiğini söyledi.

10.07.2021Ekonomi
Rüyada Bulgur Pilavı Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Pilavı Yemek Ve Pişirmek Anlamı

Rüyada Bulgur Pilavı Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Pilavı Yemek Ve Pişirmek Anlamı

Rüyaların pek çoğu; farklı anlamlara sahiptir. Rüyada görülen her durum, simge veya sembol farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada bulgur pilavı görmek; rüya sahiplerinin çokça araştırdığı tabirler içerisinde yer alır. Bununla beraber rüya sahipleri, anlamlarını araştırmaktadır. Peki rüyada bulgur pilavı görmek ne anlama gelir? Rüyada pilavı yemek ve pişirmek anlamı nedir? İşte detaylar.

8.07.2021Mahmure
Vehhabilik Nedir, Ne Zaman Kuruldu Vehhabilir Mezhebi Özellikleri..

Vehhabilik Nedir, Ne Zaman Kuruldu? Vehhabilir Mezhebi Özellikleri..

Tarih kitaplarında vehhabilik olarak telakki edilen akım nasıl ortaya çıktı? Akımın sahibi kimdir ve ne amaçla ortaya çıkmıştır? Günümüzde vehhabilik nasıl anlaşıldı? Hangi siyasi akımın başlangıcı haline gelmiştir? Osmanlı Devleti neden vehhabi liderlerini idam etmiştir? Vehhabilik hangi mezhebe bağlıdır? İslam dinine göre hangi vehhabiliğin hükmü nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.07.2021Araştırma
Kılıçdaroğlu’ndan Baykal çıkışı: ‘Bu tartışmalar hem partiye hem Türkiye’ye ihanet’

Kılıçdaroğlu’ndan Baykal çıkışı: ‘Bu tartışmalar hem partiye hem Türkiye’ye ihanet’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkındaki iddialar konusunda yalnız kaldığını belirterek sitem eden Deniz Baykal için “Mustafa Kemal Atatürk’ten bu yana CHP’de genel başkanlık yapmış olan herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Türkiye’nin bu kadar derdi varken, olayı getirip başka bir tartışma atmosferine çekmek hem partiye ihanettir, hem Türkiye’ye ihanettir” dedi.

7.07.2021Gündem
Necaseti Galize Ve Necaseti Hafife Nedir

Necaseti Galize Ve Necaseti Hafife Nedir?

İslam dini kişilerin ferdi ve sosyal hayatlarında temizliğe son derece titizlik gösterilmesini istemektedir. Bu anlamda karşımıza Necaseti galize ve necaseti hafife kavramları çıkmaktadır. Bu kavramlar İslam dininde sıklıkla araştırılan kavramlardan birisidir. Peki Necaseti Galize ve Necaseti Hafife nedir? İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Namazın Farzları Kaçtır Ve Nelerdir Namazın İçindeki Ve Dışındaki Farzlar İle Kılınış Şartları (Diyanet)

Namazın Farzları Kaçtır Ve Nelerdir? Namazın İçindeki Ve Dışındaki Farzlar İle Kılınış Şartları (Diyanet)

Namaz, ilk insandan itibaren peygamberler aracılığı ile tüm insanlara emredilmiş olan bir ibadettir. Çünkü aslında namaz, kulluğun özü ve esasıdır. Namazsız kulluk da mümkün değildir. Aynı zamanda namaz, Allah'ı anma, dua etme, kıraat, tekbir, saygı ve tesbih başta olmak üzere pek çok ibadeti bünyesinde barındırır. Namazın farzları kaçtır ve nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.07.2021Namaz Rehberi
Hacet Namazı Nedir Ve Nasıl Kılınır Hacet Namazı Ne Zaman Ve Kaç Rekat Kılınır

Hacet Namazı Nedir Ve Nasıl Kılınır? Hacet Namazı Ne Zaman Ve Kaç Rekat Kılınır

Hacet kelimesi Arapça ḥwc kökünden gelmektedir. Bu sözcüğün Türkçe karşılığı ise gereksinme ve ihtiyaç anlamlarını içermektedir. Aslında kelime Arapça gerekti fiilinin mastar halidir. Hacet namazının bir diğer ismi de dilek namazıdır. Buradan da anlayacağımız gibi bu namazın kılınış amacını gerçekleşmesi istenen bir dua ve dilek oluşturmaktadır. Diyanet kaynaklarından derlediğimiz detaylı bir yapıda hacet namazı nedir, nasıl kılınır, ne zaman kılınır ve kaç rekat kılınır tüm detayları ile derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Sığır Jelatini Nedir Ve Neyden Yapılır Sığır Jelatinin Faydaları Ve Besin Değerleri..

Sığır Jelatini Nedir Ve Neyden Yapılır? Sığır Jelatinin Faydaları Ve Besin Değerleri..

Sığır jelatini konusuna geçmeden önce şu bilinmelidir ki jelatin Fransızca kökenli bir kelimedir. Dilimizde de jelatin pek çok alanda kullanılmaktadır. Özellikle gıda sektöründe süslemelerde jelatin üründen yararlanılmaktadır. Sığır jelatini de isminden anlayabileceğimiz gibi hayvansal üründen elde edilen ve gıdalarda kullanılan malzemedir. Sizler için detaylı olarak sığır jelatini nedir, neyden elde edilir, sığır jelatininin faydaları ve besin değerlerini derledik.

4.07.2021Sağlık
Berk Cankat kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı Berk Cankat Twitterdan senaryoya isyan etti

Berk Cankat kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? Berk Cankat Twitter'dan senaryoya isyan etti!

Son dönemlerin yıldızı parlayan oyuncularından biri olan Berk Cankat, twitter hesabından yaptığı paylaşımla gündem oldu. Kendisine gelen cinsiyetçi, kadına şiddeti normalleştirdiğini iddia eden senaryolara isyan eden Cankat’ın hayatı da merak konusu oldu. Peki Berk Cankat kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte Berk Cankat’ın twitter paylaşımı ve hayatı…

25.06.2021Hayat
Ayetel Kürsi Kaç Kez Okunmalı

Ayetel Kürsi Kaç Kez Okunmalı?

Kuran-ı Kerim'de Bakara suresi 255.ayeti olan Ayetel Kürsi okumanın faziletleri ve faydaları oldukça fazladır. Kelime manası olarak yüksek ayetler anlamına geldiği gibi içerisinde vurgulanan Tevhid inancı sayesinde yüksek anlamına gelen Kürsi adı verilmiştir. Ayetel Kürsi ne zaman okunmalı ve kaç kez okunmalı hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

23.06.2021Namaz Sureleri
Zilkade ayı ne zaman bitecek İşte Diyanet İşleri Başkanlığının açıkladığı Zilkade ayı bitiş tarihi

Zilkade ayı ne zaman bitecek? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı Zilkade ayı bitiş tarihi

Zilkade ayının bitiş tarihi merak konusu oldu. Câhiliye devrinde haram ayların ilki olan zilkade ayında ticarî açıdan büyük önem taşıyan panayırlar düzenlenir, Mekke'de Ukâz ve Mecenne panayırları da bu ayda kurulurdu. Peki, Zilkade ayı ne zaman bitecek?

19.06.2021Gündem
Ördek eti yenir mi, nasıl pişirilir İşte, ördek etinin faydaları ve besin değeri

Ördek eti yenir mi, nasıl pişirilir? İşte, ördek etinin faydaları ve besin değeri

Son zamanlarda mutfaklarda özel bir ilgi alanı olan ördek etinin yenip yenmeyeceği de bir o kadar merak konusu. Damak zevkine göre çeşitli pişirme yöntemleri olan ördek eti, ağzının tadını bilen yemek severlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Sizin için ördek etinin özellikleri, pişirmenin püf noktaları ve besin değerinin de olduğu bir haber hazırladık. İşte ördek etiyle ilgili merak edilenler…

‘Kul hakkı yiyen CHP’ye oy vermesin’

‘Kul hakkı yiyen CHP’ye oy vermesin’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, inancı, yaşam tarzı, kimliği ne olursa olsun, bayrak ve vatan konusunda sorunu olmayan herkesle kucaklaşmaya hazır olduklarını belirterek, “Ama sakın ola ki kul hakkı yiyen hiç kimse CHP’ye oy vermesin. Haram oya ihtiyacımız yok” dedi.

16.06.2021Gündem
Sünnetullah nedir Din kültüründe sünnettullah teriminin anlamı nedir

Sünnetullah nedir? Din kültüründe sünnettullah teriminin anlamı nedir?

Allah'ın, evren, insan ve diğer tüm canlılar için geçerli kıldığı kanunların tamamına Sünnettullah denir. Dinimizde geniş yer tutan Sünnetullah kavramı, Arapça bir sözcük olan sünnet kelimesinden türetilmiştir. Sünnet kelimesinin sözlük anlamı izlenen yol, yöntem ve kanundur. Din kültüründe Sünnetullah teriminin anlamı nedir? Merak eden okurlar için, tüm yönleriyle detaylı bir şekilde derledik.

15.06.2021Araştırma
İrade nedir TDKya göre irade kelimesi ne anlama gelir İradenin sözlük anlamı

İrade nedir? TDK'ya göre irade kelimesi ne anlama gelir? İradenin sözlük anlamı

Dilimize Arapçadan geçmiş olan irade kelimesi hem gerçek hem de mecazi anlamda kullanılmaktadır. Bu kelime, Kuran'ı Kerim'deki birçok ayette de geçer. İslam inancına göre yaratılan tüm varlıklar arasında yalnızca insana akıl ve irade verilmiştir. Bu nedenle insan eşref-i mahlukat yani yaratılmışların en şereflisi olarak nitelendirilir. TDK'ya göre irade kelimesi ne anlama gelir? İşte, tüm detaylar.

15.06.2021Araştırma
Öğle namazının önemi ve faziletleri nedir Öğle namazı hakkında hadisler

Öğle namazının önemi ve faziletleri nedir? Öğle namazı hakkında hadisler

Müslümanlara günde beş vakit namaz kılmak farz kılınmıştır. Farz olan bu namazlardan birisi de öğle namazı olup öğle namazı hakkında merak edilen pek çok konu bulunmaktadır. İşte ilgiyle okuyacağınız öğle namazının önemi ve faziletleri hakkında bilgileri sizler için derledik. Öğle namazının önemi ve faziletleri nedir? Öğle namazı hakkında hadisler.

14.06.2021Namaz Rehberi
İlk mescid nerededir İlk mescid ne zaman yapıldı  İslam tarihinde yapılan ilk mescid

İlk mescid nerededir? İlk mescid ne zaman yapıldı ? İslam tarihinde yapılan ilk mescid

Dilimize Arapçadan geçmiş olan mescid sözcüğü ''sücut'' kökünden türetilmiştir. Sücut kelimesi secde etmek anlamına gelirken, mescid de secde ve ibadet edilen yer demektir. İslam tarihinde İlk mescit ne zaman ve nerede yapıldı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.06.2021Araştırma
Son dakika: Suudi Arabistandan flaş Hac kararı Bu sene hacca gidilebilecek mi

Son dakika: Suudi Arabistan'dan flaş Hac kararı! Bu sene hacca gidilebilecek mi?

Reuters'ın Suudi Haber Ajansı'na dayandırdığı son dakika haberine göre Suudi Arabistan, bu yıl sadece vatandaşlarına ve ülkede yaşayanlara hac izni verecek.

12.06.2021Dünya
Salih amel nedir Salih amel hakkında ayet ve hadisler

Salih amel nedir? Salih amel hakkında ayet ve hadisler

Salih amel kavramı günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan ve bilindiği zannedilen bir kavramdır. Ancak salih amel konusunda pek çok soru da kafaları kurcalamaktadır. Salih amel kavramı hakkında merak edilen sorulara cevap mahiyetinde ve ilgiyle okuyacağınız bilgileri sizler için derledik. Salih amel nedir? Salih amel hakkında ayet ve hadisleri derledik.

11.06.2021Ramazan Özel
Risalet ne demek TDKya göre risalet kelimesinin anlamı nedir Risalet sözlük anlamı

Risalet ne demek? TDK'ya göre risalet kelimesinin anlamı nedir? Risalet sözlük anlamı

Dini bir kavram olan Risalet kelimesi dilimize Arapçadan geçmiştir. Resul sözcüğüyle aynı kökten türemiş olan bu sözcük, hem ayetlerde hem de birçok hadiste geçer. İlk anlamı mektup ve name olan Risalet kelimesi, 8. yüzyıldan itibaren terim anlamında kullanılmaya başlanmıştır. TDK'ya göre Risalet kelimesinin anlamı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Sözlük
Zilkade ayı ne zaman başlayacak İşte 2021 Zilkade başlangıç tarihi

Zilkade ayı ne zaman başlayacak? İşte 2021 Zilkade başlangıç tarihi

Zilkade (zülka‘de, zilki‘de) kamerî yılın şevvalden sonra, zilhicceden önce gelen on birinci ayıdır. Haram aylardan olduğu için “zü’l-ka‘deti’l-harâm” şeklinde de anılır. Peki, Zilkade ayı ne zaman başlayacak?

10.06.2021Gündem
Muhtesip Nedir Ve Ne İş Yapar Osmanlıda Muhtesibin Görevleri

Muhtesip Nedir Ve Ne İş Yapar? Osmanlı'da Muhtesibin Görevleri

Arapçadan dilimize geçmiş olan Muhtesip kelimesi ''hisbe'' kelimesinden türetilmiştir. Hisbe kelimesi ise hem tedbir hem de hesap anlamına gelmektedir. Sizin için Muhtesip nedir ve ne iş yapar? Osmanlı'da muhtesibin görevleri konu başlıklarını detayları ile derledik.

9.06.2021Araştırma
30 bin insanın katili Boko Haram’ın lideri öldü

30 bin insanın katili Boko Haram’ın lideri öldü

Bir dönem DEAŞ’ın “fazla radikal olduğu için” reddettiği, terör örgütü Boko Haram lideri Abubakar Shekau’nun öldüğü ortaya çıktı.

8.06.2021Dünya
Rüyada Solucan Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Solucan Öldürmek Ve Atmak Tabiri

Rüyada Solucan Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Solucan Öldürmek Ve Atmak Tabiri

Solucan, toprak içinde yaşayan ve toplum tarafından da pek sevilmeyen bir hayvandır. Solucan, aynı zamanda en çok rüyaya giren hayvanlar arasında yer alıyor. Rüyada solucan görmek ne anlama gelir? İşte, tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Portakal Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Portakal Yemek, Toplamak Ve Soymak Tabiri

Rüyada Portakal Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Portakal Yemek, Toplamak Ve Soymak Tabiri

İnsanlar her gece uyuduğunda çok sayıda rüya görür. Bu rüyaların bazılarını hatırlarken bazılarını ise hatırlamaz. Rüyalar, insan hayatı ve geleceği ile ilgili bazı ipuçları verir. Aynı zamanda genellikle rüyada görülüş şekline göre anlam kazanır. Rüyada portakal görmek ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Para Saymak Ne Anlama Gelir Rüyada Cüzdanda Ve Elinde Kağıt Para Saymak Tabiri

Rüyada Para Saymak Ne Anlama Gelir? Rüyada Cüzdanda Ve Elinde Kağıt Para Saymak Tabiri

Herkes rüyasında para gördüğü zaman bunun iyi bir şey olduğunu düşünmektedir. Fakat rüyada görülen para ve para saymak çoğu kez şansızlık gibi yorumlanmaktadır. Yine de parayı sayarken nasıl ve ne şekilde olduğunuzun da önemi oldukça yüksektir. Peki, rüyada para saymak ne demektir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeliden Atatürke hakaret iddiasına ilişkin açıklama

Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Atatürk'e hakaret iddiasına ilişkin açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, erken seçim isteğine "CHP Genel Başkanı bir an önce seçime gidilmesi isteniyor. Belli ki acelesi var. Sayın Kılıçdaroğlu fazla zorlama, fazla hesap hatası yapma, ülkemizin erken seçim diye bir gündemi yoktur. Bunu da kiralık aklından çıkarma" dedi. Bahçeli, Atatürk'e hakaret iddiasına ilişkin yaptığı açıklamada "Müslüman kisvesi altında provokasyondur. Gizli FETÖ'cü olup olmadıkları mutlaka incelenmelidir.  Herkes uyanık olmak zorundadır. Atatürk milli birliğimizin ortak paydasıdır. Atatürk'e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduğu mu sanıyorlar? Atatürk düşmanlığı yapmak ihanete hizmettir" dedi.

1.06.2021Gündem
Nijeryada terör örgütü Boko Haramın 10 üyesi öldürüldü

Nijerya'da terör örgütü Boko Haram'ın 10 üyesi öldürüldü

Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın kuzeydoğusunda Boko Haram'a yönelik operasyonda 10 örgüt üyesi etkisiz hale getirildi.

30.05.2021Dünya
Bu soruna çare bulun Yaralı köpeği taksiler alamayınca bisiklet kiraladı

Bu soruna çare bulun! Yaralı köpeği taksiler alamayınca bisiklet kiraladı

Diyarbakır’da yaralı bir köpeği bakıma almak için gittiği bölgede mezhepsel inançlar sebebiyle köpeği ve kendisini kabul edecek taksi bulamayan Kadir Aydoğmuş çareyi bisiklet kiralamakta buldu. Olay sosyal medyada büyük tepki çekti. Bu sorunu yıllardır yaşadıklarını söyleyen Patili Yaşam Derneği Başkanı Gülistan İpteş, yetkililerden yardım istedi.

29.05.2021Gündem
Mendup Nedir Mendup Kısaca Ne Anlama Gelir

Mendup Nedir? Mendup Kısaca Ne Anlama Gelir?

Dinimizce caiz olmayan ve yapılması günah sayılan şeyler haram olarak nitelendirilir. Dinin kuralları ve hükümleriyle çelişkili olmayan ve yapıldığı takdirde mümine sevap kazandıran şeyler ise helaldir. İslam'da bunun dışında mekruh, mendup ve müstehap gibi her Müslümanın bilmesi gereken temel kavramlar da yer alıyor. Bu kavramlardan biri olan mendup nedir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

27.05.2021Sözlük
Kuruluş Osman 60. son bölümde Bamsı Bey şehit oldu İşte Kuruluş Osman son bölüm detayları

Kuruluş Osman 60. son bölümde Bamsı Bey şehit oldu! İşte Kuruluş Osman son bölüm detayları

Kuruluş Osman 60. son bölüm full izle ekranı son bölümde yaşanan olaylara ışık tutuyor. Çarşamba akşamı izleyici karşısına çıkan Kuruluş Osman'ın 26 Mayıs tarihli bölümünde Osman Bey ve Malhun Hatun'un evlenmesi dikkat çekerken Togay yönetimindeki Moğolların saldırısı heyecanlı anlara neden oldu. Hain saldırıda Bamsı Bey'in şehit düşmesi ise Kuruluş Osman 60. son bölüme damga vurdu. Dizinin son bölümünün hemen ardından yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. İşte, Kuruluş Osman son bölüm kesintisiz izleme ekranı ve yeni bölüm fragmanı.

27.05.2021Televizyon
Ankaradaki FETÖ operasyonunda flaş detaylar... Rüşvet alın talimatı gitmiş

Ankara'daki FETÖ operasyonunda flaş detaylar... 'Rüşvet alın' talimatı gitmiş

Ankara'daki FETÖ operasyonunda 1 şüpheli hakkında hazırladığı iddianamede, örgütün yargı içindeki 'ekonomik yapılanması' deşifre edildi. İddianamede, maaş promosyonlarının banka faizi olduğu gerekçesiyle örgüt üyelerinin kullanmaları yasaklanarak, örgüt adına bu paraların toplandığı belirtildi. İddianamede "Rüşvet çarkı olan kişilerin kendilerini deşifre etmemeleri için zorda kaldıkları durumlarda çalıştıkları yerde dağıtılan rüşvet paralarını alarak kendileri kullanmadan örgüte aktarmaları istenmektedir" denildi.

25.05.2021Gündem
Son dakika... Suudi Arabistandan hac kararı: Kuralları ve kontenjanı açıkladı

Son dakika... Suudi Arabistan'dan hac kararı: Kuralları ve kontenjanı açıkladı

Suudi Arabistan yayınladığı 9 sayfalık genelge ile hac kurallarını ve kontenjanı açıkladı. Belgede Kovid-19 aşıları ile ilgili zorunlu tarihler de yer aldı.

24.05.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Nasıl zorba olunur

Böyle bir belgesel var. Ben de izledim bu belgeseli.

20.07.2021

Kutuya benzeyen kutudan…

Adının açıklanmasını istemeyen bir esnaf okurumuz:

19.06.2021