EKSTRA
MENÜ

Hans Kluge

Hans Kluge ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hans Kluge haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 32 Hans Kluge haberi bulunmuştur.

Hans Kluge Haberleri

Avrupa ilkbahardan daha kötü 17 saniyede 1 can

Avrupa ilkbahardan daha kötü! 17 saniyede 1 can

Avrupa’da koronavirüs salgını kontrol edilemiyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Avrupa’da virüsten her 17 saniyede bir kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

22.11.2020Dünya
Son dakika: DSÖden korkutan Avrupa uyarısı: Koronavirüs 17 saniyede bir can alıyor

Son dakika: DSÖ'den korkutan Avrupa uyarısı: Koronavirüs 17 saniyede bir can alıyor!

Avrupa'da yeni tip koronavirüs vaka ve ölüm sayılarında yeniden tırmanış gözlenirken, özellikle salgını ağır geçiren hastaların sayısındaki artışlar, sağlık sistemleri üzerindeki baskının artmasına yol açıyor. Hemen tüm ülkelerden vaka sayısı rekorları gelirken korkutan açıklamayı salgında en yetkili kurum yaptı: DSÖ'ye göre Kovid-19 salgını Avrupa'da her 17 saniyede bir can alıyor!

19.11.2020Dünya
Son dakika: Korkutan gelişme DSÖ Avrupayı uyardı

Son dakika: Korkutan gelişme! DSÖ Avrupa'yı uyardı

Koronavirüs salgını tüm dünyada yayılmaya devam ederken özellikle Avrupa ülkeleri artan vaka ve ölüm sayılarıyla beraber alarma geçmişti. DSÖ'den gelen son dakika açıklaması ise korkuyu artırdı. DSÖ, Avrupa özelinde yaptığı uyarıda 'Avrupa'da vakalar patlama yaptı' diyerek ülkeleri bir kez daha uyardı.

5.11.2020Dünya
Son dakika... Bakan Koca: Vaka artışı pandeminin hiçbir döneminde kontrolümüz dışına çıkmadı

Son dakika... Bakan Koca: Vaka artışı pandeminin hiçbir döneminde kontrolümüz dışına çıkmadı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Zaman zaman, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayısında artışlar görüldü. Ama bu artış, pandeminin hiçbir döneminde kontrolümüz dışına çıkmadı" dedi.

30.10.2020Haber
Son dakika... Vaka sayısındaki artışla ilgili Bakan Kocadan flaş açıklama

Son dakika... Vaka sayısındaki artışla ilgili Bakan Koca'dan flaş açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Zaman zaman, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayısında artışlar görüldü. Ama bu artış, pandeminin hiçbir döneminde kontrolümüz dışına çıkmadı" dedi.

30.10.2020Gündem
Son dakika haberi: DSÖden korkutan koronavirüs açıklaması... Tedbirler gevşetilirse ölüm oranı 4-5 kat artar

Son dakika haberi: DSÖ'den korkutan koronavirüs açıklaması... Tedbirler gevşetilirse ölüm oranı 4-5 kat artar!

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesi Direktörü Hans Kluge Avrupa ülkelerinde artan koronavirüs vakalarıyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyerek salgında son durumu paylaştı. Hans Kluge, salgın tedbirlerinin gevşetilmesi durumunda yaşanabilecekler konusunda uyarılarda bulunurken korkutucu gerçeği de açıkladı.

15.10.2020Dünya
Son dakika... Sağlık Bakanlığından DSÖnün Türkiye Covid-19 Raporu ile ilgili açıklama

Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan DSÖ'nün Türkiye Covid-19 Raporu ile ilgili açıklama

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye'nin Covid-19 mücadelesine yönelik rapor yayımladı. Raporda, Türkiye'nin pandemi mücadele stratejisinden övgüyle söz edildi. Rapor, Avrupa Bölgesinde Covid-19 ile mücadele kapsamında yayımlanan ilk rapor olma özelliği taşıyor. Sağlık Bakanlığı raporla ilgili açıklamasında ''Türkiye'nin virüsün ülkeye girişini önlemeye yönelik çabalarından övgüyle söz edildi'' ifadelerine yer verdi.

5.10.2020Gündem
Bakan Kocadan DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Klugeye teşekkür mesajı

Bakan Koca'dan DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Kluge'ye teşekkür mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge'ye, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelesi dolayısıyla yayımladığı mesaj için teşekkür etti.

4.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan Türkiyeyi takdir eden DSÖye teşekkür

Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Türkiye'yi takdir eden DSÖ'ye teşekkür

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelesini öven Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Ofisi'ne teşekkür ederek, bu konudaki deneyimlerini paylaşmaya hazır olduklarını ifade etti.

3.10.2020Gündem
Son dakika DSÖden Türkiyeye koronavirüsle mücadele övgüsü

Son dakika! DSÖ'den Türkiye'ye koronavirüsle mücadele övgüsü

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Ofisi, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında, nisan ayındaki test kapasitesini, ağustos ayından itibaren itibaren üç katına çıkarması ve salgını önleme stratejisini takdirle karşıladığını açıkladı.

2.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, 22 Eylül korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, 22 Eylül korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı!

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı Corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Tabloya göre, son 24 saatte 114 bin 311 Kovid-19 testi yapıldı, 1692 kişiye hastalık tanısı konuldu, 65 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 1522 oldu.

22.09.2020Gündem
Bakan Kocadan DSÖye anlamlı öneri: 2021 onların yılı seçilsin

Bakan Koca'dan DSÖ'ye anlamlı öneri: 2021 onların yılı seçilsin

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans yöntemiyle katıldığı Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) 70’inci Avrupa Bölge Komitesi Genel Kurulu’nda, "İçinde bulunduğumuz durumda cesur sağlık çalışanlarımızın emeklerini göz önünde bulundurarak, Hemşire ve Ebeler Yılı’nın 2021’e uzatılması görüşünüzü destekliyorum hatta daha da genişleterek 2021’in ’Sağlık Çalışanları Yılı’ olarak seçilmesini öneriyorum" dedi.

17.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Türkiye genelinde baktığımızda yatak doluluk oranımız yüzde 52, yoğun bakım yüzde 67." dedi. Aşı çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakan Koca, "Türkiye'de yaptığımız 13 aşı çalışması var. Bu aşı çalışmaları faz 1'e kadar gelmiş oldu ama başlamadı. Zannediyorum önümüzdeki haftalar faz 1 çalışması başlayabilir. Ama aşının ortaya çıkması sanırım 2021'in başlarında olur. " ifadelerini kullandı.

10.09.2020Gündem
Dünya  Sağlık Örgütünün Coğrafi Ayrık İstanbul Ofisi açıldı

Dünya Sağlık Örgütü'nün Coğrafi Ayrık İstanbul Ofisi açıldı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Coğrafi Ayrık İstanbul Ofisinin açılışı, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge’nin katılımıyla yapıldı. Mecidiyeköy’deki ofisin açılış törenine Direktör Kluge Kopenhag’tan, Bakan Koca ise Van’dan telekonferans yöntemiyle katıldı. Açılış törenine Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilcisi Irshad Shaikh, Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Arif Çetin, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Müdür Yardımcısı Eray Çınar da katıldı.

10.09.2020Gündem
Bakan Koca, DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesusun maske meydan okumasını kabul etti

Bakan Koca, DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus'un maske meydan okumasını kabul etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "MaskeTak" etiketiyle kendisini meydan okumaya davet eden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus'un davetini kabul etti.

7.08.2020Gündem
DSÖ’den Türkiye’nin COVID mücadelesine övgü: Olağanüstü bir başarı

DSÖ’den Türkiye’nin COVID mücadelesine övgü: Olağanüstü bir başarı

Ankara’yı ziyaret eden DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Kluge Hürriyet’e yaptığı açıklamada “Türkiye’de vaka ve ölümlerin yüzde 75’ten fazla azalması olağanüstü bir başarı” dedi.

11.07.2020Dünya
‘DSÖ İstanbul ofisi rehberlik edecek’

‘DSÖ İstanbul ofisi rehberlik edecek’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge ile dün Sağlık Bakanlığı’nda bir araya geldi. İkili, görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

10.07.2020Gündem
Dr. Hans Kluge kimdir DSÖ Direktörü Dr. Hans Kluge hakkında bilgiler

Dr. Hans Kluge kimdir? DSÖ Direktörü Dr. Hans Kluge hakkında bilgiler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge ile bakanlıkta görüştü. Koca, görüşme ardından ‘Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Sayın Dr. Hans Kluge’nin Bakanlığımızı ziyaretinin ardından ortak basın açıklamamız.’ Başlıklı bir paylaşımda bulundu. Peki, Dr. Hans Kluge kimdir? İşte DSÖ Direktörü Dr. Hans Kluge hakkında bilgiler...

9.07.2020Gündem
Bakan Koca DSÖ Avrupa Direktörü ile ortak açıklama yapıyor

Bakan Koca DSÖ Avrupa Direktörü ile ortak açıklama yapıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge ile ortak basın açıklaması yapıyor. "DSÖ ile ilişkişlerin geliştirilmesi konusunda sayın bölge direktörüyle ile tam bir mutabakat içerisindeyiz." diyen Bakan Koca, "İnsani ve sağlık acil durumlarına hazırlık DSÖ ofisini hızla İstanbul'da hayata geçiriyoruz." ifadelerini kullandı.

9.07.2020Haber
Son dakika haberler... Kritik toplantı sonrasında Bakan Koca açıkladı: Yakında İstanbulda açılacak

Son dakika haberler... Kritik toplantı sonrasında Bakan Koca açıkladı: Yakında İstanbul'da açılacak

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge ile basın toplantısı düzenleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İnsani ve sağlık acil durumlarına hazırlık DSÖ ofisini hızla İstanbul'da hayata geçiriyoruz." açıklamasında bulundu. Kluge ise "Türk halkı dünyanın en kötü pandemisine karşı duruşunu, tüm dünyaya gerçek karakteri ve bünyesinde barındırdığı en iyi sergilemiştir." şeklinde konuştu. Kluge, bazı Avrupa ülkeleri tarafından Türkiye'ye uygulanan seyahat kısıtlamasına ilişkin de "AB'nin dönem başkanlığını yürüten yetkililerle görüştüm ve Türkiye'deki durumun iyiye gittiğini, mevcut koşulların sınırları açmaya yeterli olduğunu bildirdim. Kendileri de duruma bizzat şahit olmamdan dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler." diye konuştu. Kluge, Kovid-19'a karşı aşı çalışmalarıyla ilgili de "Önemli olan aşı geliştirildikten sonra bunun adil şekilde dağıtılması olacaktır." ifadelerini kullandı.

9.07.2020Gündem
DSÖden Türkiyeye kritik ziyaret

DSÖ'den Türkiye'ye kritik ziyaret

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında yürüttüğü başarılı çalışmalarla öne çıkan Türkiye, yarın Dünya Sağlık Örgütünden (DSÖ) önemli bir ziyaretçiyi ağırlayacak.

8.07.2020Gündem
Bakan Koca, DSÖ Avrupa Bölge Direktörü ile görüştü

Bakan Koca, DSÖ Avrupa Bölge Direktörü ile görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ile görüştü.

10.06.2020Gündem
Bakan Koca, DSÖ Avrupa Direktörü Kluge ile görüştü

Bakan Koca, DSÖ Avrupa Direktörü Kluge ile görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ile video konferans yöntemi ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Türkiye'nin salgına yönelik yürüttüğü çalışmalar ele alınarak detaylı veri paylaşımı yapıldı.

10.06.2020Dünya
Sağık Bakanı Koca, DSÖ Avrupa Direktörü Kluge ile görüştü

Sağık Bakanı Koca, DSÖ Avrupa Direktörü Kluge ile görüştü

SAĞLIK Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Kluge ile video konferans yöntemiyle ikili görüşme gerçekleştirdi.

13.05.2020Gündem
Avrupa’da seferberlik

Avrupa’da seferberlik

Koronavirüs ile mücadele için Avrupa’da neredeyse seferberlik ilan edildi. İtalya ve İspanya’dan sonra tecrit uygulayabilmek için Fransa 100 bin polis ve jandarmayı görevlendirdi. Schengen bölgesinin dış sınırlarının kapatılması da gündemde.

18.03.2020Dünya
Son dakika haberi... DSÖden Avrupaya çağrı: Eşi görülmemiş bir zaman, en cesur adımları atın

Son dakika haberi... DSÖ'den Avrupa'ya çağrı: Eşi görülmemiş bir zaman, en cesur adımları atın

DSÖ Avrupa Direktörü yaptığı son dakika COVID-19 salgını açıklamasında, "Bunlar eşi görülmemiş zamanlar, Ülkelerin birlikte çalışması bizim için çok önemli. Avrupa'da istisnasız her ülke, salgını durdurmak veya yavaşlatmak için atabileceği en cesur adımları atmalı" ifadelerini kullandı.

17.03.2020Dünya
Türk Konseyi ile DSÖ arasında iş birliği anlaşması

Türk Konseyi ile DSÖ arasında iş birliği anlaşması

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) ile Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Ofisi arasında iş birliğini geliştirmek amacıyla mutabakat zaptı imzalandı.

11.09.2020Dünya
Beyazperdede Medeniyetler Diyaloğu

Beyazperdede "Medeniyetler Diyaloğu"

Kısa adı Türsak olan Türkiye Audio Visuel Sinema Vakfı tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen Sinema Tarih Buluşması, 12 Aralık ile 19 Aralık tarihleri arasında yapılıyor. Ana teması “Medeniyetler Diyaloğu ve İnsan Hakları” olarak belirlenen etkinlik kapsamında 13 ana başlık altında çeşitli ülkelerden filmler gösterilecek.

18.11.2003Kelebek

Yazar Sonuçları

Vaka sayısı değil de neden hasta sayısı açıklanıyor?

Koronavirüs küresel bir salgın olarak insanlığı tehdit etmeye devam ediyor. ABD Başkanı Trump’ın COVID-19 testinin pozitif çıktığı bir dünyada kimse güvencede değil.

5.10.2020

İyi haberler de var Türkiye örnek almalı

KORONA’yla ilgili hep kötü haberler yok, iyi haberler de geliyor.

15.04.2020

Dünya ne zaman normalleşecek

Dünyada herkesin aklından geçen sorular aynı. Salgın ne zaman bitecek? Dünya ne zaman normale dönecek?

10.04.2020