EKSTRA
MENÜ

Hamile Kalmak

Hamile Kalmak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hamile Kalmak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.149 Hamile Kalmak haberi bulunmuştur.

Hamile Kalmak Haberleri

Sperm kardeşliği

Sperm kardeşliği

Dünyanın en büyük sperm bankası Cryos’un Danimarka’daki direktörü Oole Schou, şirkete sperm bağışlayan tek Türk’ün, Türkiye’den çok sayıda kişinin çocuğuna ’anonim babalık’ yaptığını belirtti. Schou, Türkiye’de yasal olmadığı için çok sayıda Türk müşterilerinin Kıbrıs’ta spermleriyle hamile kaldığını söyledi. Türkiye’den gelen talebi şimdilik karşılayabildiklerini söyleyen Schou, "Ancak talep artarsa, yetişeyemeyiz. Çünkü tek bir Türk donörümüz var" dedi.

16.05.2009Dünya
Çok uzun süre biten bir ilişkide durmuşum uyandım

Çok uzun süre biten bir ilişkide durmuşum uyandım

Işın Karaca, ilk kez bundan sekiz yıl önce, şarkıları ve güçlü sesiyle dikkatleri çekti. Yıllar içinde romantik şarkıların yorumcusu oldu. Bu hafta dördüncü albümünü Uyanış’ı çıkardı. 35 yaşında ve daha hareketli bir kadın olarak karşımızda. Dinleyicileri dans ettirmek istiyor.

5.06.2009Kelebek
‘Sperm bankasından hamile kalmak haram’

‘Sperm bankasından hamile kalmak haram’

Edirne Müftüsü Ömer Taşçıoğlu, sperm bankasından alınan sperm ile hamile kalmanın İslam dininde haram olduğunu söyledi. Tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmanın din açısından sakıncası bulunmadığını belirten Müftü Taşçıoğlu, “Ancak sperm bankasından sperm satın alarak çocuk yapmak zina sayılacağından haramdır” dedi.

19.06.2009Gündem
Hamile kalmanın kolay yolu

Hamile kalmanın kolay yolu

Bir an önce bebek sahibi olmak istiyorsanız doğurganlığınızı artırmak için bazı önlemler almanız ve vücudunuzu hamileliğe hazırlamanız gerekir.

15.09.2009Kelebek
Evlendiğimde 3 aylık hamileydim

Evlendiğimde 3 aylık hamileydim

İşadamı Kerem Özçapkın’la evlenen Pınar Tezcan, bebek heyecanını Hamileyiz.Biz dergisiyle paylaştı. Ünlü model, “Eylül ayında evleneceğiz diye evi filan tuttuk bir de baktık ki bebeğimiz olacak, o yüzden düğünümüzü erken yaptık. Evlendiğimizde ben üç aylık hamileydim. Bebeğimiz için çok güzel anısı oldu” dedi.

5.10.2009Kelebek
Tüm soruların cevapları bu programda

Tüm soruların cevapları bu programda

Kanal D’nin ilgiyle izlenen sağlık programı “Doktorum”, artık canlı olarak ekrana geliyor. Programın sunucuları Dr. Aytuğ Kolankaya ve Zahide Yetiş, “Çok kaliteli bir sosyal sorumluluk projesi oldu. Yakında diğer kanallarda da bu programın benzerleri yapılacak” diyor.

2.11.2009Kelebek
Bize suçlu muamelesi yapmayın

Bize suçlu muamelesi yapmayın

Şu veya bu nedenle 35 yaşından sonra gebe kalan, anne olan kadınların sayısının hiç de az olmadığı malum. Birçoğu, karşılaşabileceği risklerin farkında. Hiçbiri de bunları inkâr etmiyor. Gelişen tıp, her geçen gün bu gruba daha fazla yardım edebiliyor. Gebelik oluşmasında ve takibinde birçok tetkik, annelerin yüreklerine su serpiyor. 35 yaşın üstündeki anne adayları, “Bize suçlu muamelesi yapmayın, riskleri anlatın ama bizi bunlarla korkutmayın” diyor...

13.11.2009Kelebek
Suçlu muamelesi yapmayın

Suçlu muamelesi yapmayın

Şu veya bu nedenle 35 yaşından sonra gebe kalan, anne olan kadınların sayısının hiç de az olmadığı malum.

14.11.2009Kelebek
İşte kısırlığın dört nedeni

İşte kısırlığın dört nedeni

Peki modern yaşam nasıl oluyor da yatak odasına kadar girip karı koca arasına girebiliyor?Bugünlerde çiftlerin en büyük sorunlarından biri de çocuk sahibi olamamak.

16.11.2009Kelebek
İşte kısırlığın dört nedeni

İşte kısırlığın dört nedeni

Bugünlerde çiftlerin en büyük sorunlarından biri de çocuk sahibi olamamak. Bir yanda tüp bebek merkezleri ihtiyaca cevap vermek için artarken bir yanda da çiftler kısırlığın nedenlerini merak ediyor. Uzmanlara göre kısırlığın en önemli nedeni modern yaşamın etkileri. Peki modern yaşam nasıl oluyor da yatak odasına kadar girip karı koca arasına girebiliyor?

20.12.2009Kelebek
ABD ordusunda hamile kalmak artık suç değil

ABD ordusunda hamile kalmak artık suç değil

Irak’taki işgali yaklaşık 7 yıldır sürdüren Amerikan ordusunun kadın askerlerinin hamile kalması artık cezalandırma konusu olmayacak. 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak bu yöndeki kararı, Irak kuvvetlerinin başkomutanı Orgeneral Raymond Odierno aldı.

25.12.2009Dünya
Babasının kopyası

Babasının kopyası

Şebnem Özinal, 11 aylık kızı Ayşe ile geçtiğimiz günlerde E-bebek’ten Bebek dergisi için objektif karşısına geçti.

2.01.2010Kelebek
59 yaşında doğum yapma izni verildi

59 yaşında doğum yapma izni verildi

İngiltere’de 59 yaşındaki Susan Tollefsen tüp bebek tedavisiyle ülkesinde hamile kalmak için gerekli izni alan 50 yaş üstü ilk kadın oldu.

17.01.2010Dünya
Yardım beklemediği yerden geldi

Yardım beklemediği yerden geldi

Hamile kalmak için doktor doktor dolaştı çare bulamadı, ama cep telefonu her şeyi değiştirdi.

25.01.2010Dünya
Dizilerden hamile kalacağız

Dizilerden hamile kalacağız

Müjde Ar, hamile kalmak isteyenlere esprili tavsiyelerde bulundu.

11.02.2010Kelebek
İŞTE CEVAPLAR - OSTEOPOROZ

İŞTE CEVAPLAR - OSTEOPOROZ

Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği ve Hurriyet.com.tr'den dev işbirliği. 3 bin uzman doktor sağlıkla ilgili tüm soru ve sorunlarınızı cevaplıyor. İlk olarak hipertansiyon, diyabet ve AIDS'le ilgili sorularınızı cevaplayan doktorlarımız, şimdi de Osteoporoz'la ilgili sorularınızı cevaplıyor.. İşte Osteoporoz'la ilgili sorularınızın cevapları...

17.02.2010Kelebek
Bebeğimin babası kaliteli bir adam

Bebeğimin babası kaliteli bir adam

Şarkıcı Lerzan Mutlu hamile olduğunu açıkladı, ancak bebeğinin babasının ismini şimdilik gizli tutacağını belirtti.

25.02.2010Gündem
Spermlerinin bekçisi miyim

Spermlerinin bekçisi miyim

Antalya’da bir kız bebek dünyaya getirdikten sonra hakkında babalık davası açtığı eski sevgilisi Dr. Nurettin Coşkun’un ‘sperm hırsızlığı’yla suçladığı Rabia Alagöz, “Sahip çıkaydın spermlerine. Ben senin spermlerinin bekçisi miyim” dedi.

10.04.2010Gündem
Anne olamıyorum

Anne olamıyorum!

Kadın ve erkek için çocuk sahibi olmak mekanik bir süreç gibi algılanmamalı

30.06.2010Sağlık
Oğlumu kurtarmak için Başbakan’ın tek sözü yeter

Oğlumu kurtarmak için Başbakan’ın tek sözü yeter

Onunki, Gazze’de atan bir ananın yüreği. Gazze’ye dair her haberde hop oturup hop kalkıyor. Çünkü oğlu Muhammet İsa, babası Filistinli Mahmut Şehada tarafından beş yıldır, dünyanın en büyük açık hava hapishanesinde tutuluyor. Muhammet İsa’nın babası tarafından kaçırılmasının öyküsü, Aylin’in yaşamındaki tüm dönemeçler gibi sıra dışı

10.07.2010Kelebek
İşte Defne’nin Can Claude’u

İşte Defne’nin Can Claude’u

Ekranların deli dolu sunucusu Defne Joy, iki yıl önce görüntü yönetmeni Yasin Solmaz’la Assos’ta, kimselere haber vermeden evlendi. Geçtiğimiz yıl da oğlu Can Kılıç’ı kucağına aldı.

2.08.2010Kelebek
Kıskandı 41 yaşında anne oldu

Kıskandı 41 yaşında anne oldu

İsrail'de 41 yaşındaki dişi orangutan Rachael, bebek sahibi olmak için çok yaşlı olduğunu düşünen hayvanat bahçesi görevlilerine inat doğum yaptı.

12.08.2010Dünya
Yasadışı yolla sperm hizmetinden dev kazanç

Yasadışı yolla sperm hizmetinden dev kazanç

İngiltere’de iki adam, hamile kalmak isteyen kadınlara yasal dışı yollarla sperm hizmeti sağlayan bir şirket kurarak, 576 bin Türk lirası kazandı.

14.09.2010Gündem
Emzirmek Korunmak Demek Değildir

Emzirmek Korunmak Demek Değildir

"Emziriyorum, hamile kalmam" demeyin!

Tüp Bebek için İlk Adım Güven

Tüp Bebek için İlk Adım Güven

Türkiye'de tüp bebekle gebelik oranının, Avrupa standartlarının üzerinde ve bu konuda oldukça mesafe alındı.

15.09.2010Doğum
Sorunsuz Hamile Kalmak

Sorunsuz Hamile Kalmak

Sağlıklı ve sorunsuz bir hamilelik süreci geçirmek tüm kadınların hayalidir. peki, neler yapmalı?

Engelli Hamilelerin Psikolojileri Nasıl

Engelli Hamilelerin Psikolojileri Nasıl?

Engeli olan anne adayları bu duygu karmaşasına ek olarak başka duygulara da ev sahipliği yaparlar.

Çocuk istiyorum evlen benimle

Çocuk istiyorum evlen benimle

Dört aylık oğlu Aksel’le Hamile dergisi için objektif karşısına geçen Goncagül Sunar, söyleşi sırasında eşine nasıl ültimatom tadında bir evlenme teklifinde bulunduğunu da anlattı: “Dolu dolu 40 yaşındayım. Dolayısıyla eşimle tanıştım ve flört döneminde ‘Söyleyeyim ben çocuk istiyorum, aile kurmak istiyorum ona göre, evlen benimle. Benim planlarım budur’ dedim.”

29.09.2010Kelebek
Hamileyken Adet Olunur mu

Hamileyken Adet Olunur mu?

Her ay düzenli adet kanaması olduğu halde hamile kalmak bir mucize mi?

Yüksek Tansiyon Tanısı Hayat Kurtarır

Yüksek Tansiyon Tanısı Hayat Kurtarır

Anne ve bebek ölümlerine sebep olan gebelikte yüksek tansiyon için üzerinize düşenler...

Koç burcunu 2011de neler bekliyor

Koç burcunu 2011'de neler bekliyor

Bu yıl bir öncekine göre çok daha hareketlisiniz. Söz konusu hareketlilik özellikle Mayıs 2011’e kadar dikkat çekici, 2011’in sonbaharı ve kış ayları daha sakin görünüyor. Hareketlilik daha çok 10. Ve 9. Astrolojik evlerde oluşuyor demek ki eğitim, mekan değiştirmeler, yolculuklar, inanç ve felsefeler ile yasalar ve de yargı gündemde öncelik taşıyan konular. Yanısıra da meslekler, iş yaşamı, amaçlar ve yönetenler de önemli etkiler alacaklar. 23 Ocak’da Jüpiter Koç Burcu’na geçerek sağlık ve fiziksel güç getirecek yanısıra da cesaret, yeni maceralara atılabilirsiniz. Şimdi Koç Burcu için önemli dönemleri ve uyarıları görelim...

28.12.2010Astroloji Eski
Genetik hastalığını yendi üstelik şimdi hamile

Genetik hastalığını yendi üstelik şimdi hamile

Ramize Klavuz 28 yaşında, 7 aylık hamile. Ameliyat olmasaydı evlenmeyi hatta hamile kalmayı düşünemezdi bile. Genetik olan hastalığı ilk farkedildiğinde 12 yaşındaydı. Boyu yaşına rağmen bir türlü uzamıyordu. Üstelik nefes darlığı çekiyordu. Nefes darlığı için gittiği doktor fark etti rahatsızlığını. Sebebi skolyozdu ve Ramize'nin boyu da bu yüzden uzamıyordu.

29.12.2010Kelebek
Yıkamak hamileliği önlemiyor

Yıkamak hamileliği önlemiyor

Halk sağlığı uzmanı Prof. Dr. Recep Akdur, döl yolunu yıkamanın, gebeliği ya da cinsel hastalıkları önlemediğini bildirdi.

4.01.2011Kelebek
Doğumdan ne kadar sonra seks yapabilirsiniz

Doğumdan ne kadar sonra seks yapabilirsiniz?

Cinsellikte hava embolisine dikkat!

5.01.2011Sağlık
Korunma Yönteminde Yapılan Yanlış

Korunma Yönteminde Yapılan Yanlış!

Vajinal temizlik ne gebeliği ne de cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlüyor.

6.01.2011Sağlık
Haluk albümüme bayıldı

Haluk albümüme bayıldı

Aşkın Nur Yengi, üç yıl süren sessizliğin ardından “Gözümün Bebeği” adlı yeni albümüyle sevenlerinin karşısına çıktı. Sanatçı, hem yeni şarkılarını hem de eşi Haluk Bilginer ve kızı Nazlı’yı Hafta Sonu dergisine anlattı.

25.01.2011Kelebek
Doğum kontrolünde yeni yöntem: Doğum Kontrol Halkası

Doğum kontrolünde yeni yöntem: Doğum Kontrol Halkası

Gelişen teknoloji ile birlikte doğum kontrol yöntemlerine de her geçen gün yenileri ekleniyor. Bunlardan biri de doğum kontrol halkası. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Yasemin Yakut doğum kontrol halkası hakkında en çok merak edilen soruları yanıtladı!

Hamilelerin ve Annelerin Dikkatine

Hamilelerin ve Annelerin Dikkatine!

Yeni Anne dergisi artık çok daha kapsamlı!

31.05.2011Etkinlikler
Hamilelerin ve annelerin dikkatine

Hamilelerin ve annelerin dikkatine!

Yeni Anne dergisi artık çok daha kapsamlı içeriğiyle raflarda! Annelik, hamilelik, bebek, çocuk, cinsellik, güzellik, astroloji, size özel tavsiyeler ve çok daha fazlası "Yeni Anne" Haziran sayısında...

31.05.2011Gündem
Hepsi benim

Hepsi benim

İngiltere’de 14 çocuk annesi Joanne Watson 15 yaşındaki kızının hamile kalışına eşine rastlanmadık bir sebepten tepki gösterdi.

17.07.2011Kelebek
Size baba diyebilir miyim

Size baba diyebilir miyim

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Füzün, birkaç gün önce eşi Dr. Ferda Ulviye Hoşgörler Füzün’den boşandı. Mahkemeye sunduğu boşanma gerekçesi, eşinin ortak karar olmadan, gizlice hamile kalmasıydı. Dava sürerken doğan oğlu Can, annesinin yanında ve babasından her ay bin lira nafaka alarak büyüyecek.

23.07.2011Kelebek
Hamile kalmak isteyenler dikkat

Hamile kalmak isteyenler dikkat

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, yeme bozukluğu olan blumiya ya da anoreksiya hastalığı geçmişi olan kadınların yüzde 39.5’inin hamile kalmaları 6 aydan daha uzun bir süre alıyor.

4.08.2011Kelebek
KOÇ BURCU

KOÇ BURCU

Bu yıl bir öncekine göre çok daha hareketlisiniz. Söz konusu hareketlilik özellikle Mayıs 2011’e kadar dikkat çekici, 2011’in sonbaharı ve kış ayları daha sakin görünüyor.

25.08.2011Astroloji Eski
Genç yaşta hamilelik toplumda da var

Genç yaşta hamilelik toplumda da var

Kanal D’de yayınlanan ‘Bir Çocuk Sevdim’ dizisi, hikâyesiyle özellikle gençlerin ilgisini çekti. Dizinin karakterlerinden 17 yaşındaki lise öğrencisi Mine’nin hamileliği, sonra kürtaj yaptırıp yaptırmaması gerektiği bol bol tartışıldı. Dizinin başrol oyuncuları Gülcan Arslan ve Altın Koza’da ‘Umut Veren Genç Erkek Oyuncu’ ödülünü alan Hakan Kurtaş’la bu konuları tartıştık

1.10.2011Kelebek

Yazar Sonuçları

Güner, yürü ve arkana bakma

Ahmet Hakan seni seviyorum.

Bir sürü konuda yazdıklarına katılıyorum.

12.05.2009

Doğum kontrol hapları ne kadar süre kullanılmalı?

Antidepresan kullanırken hamile kalmak sakıncalı mı? Adet sancılarının bir çözümü var mı?... Jinekolog Dr. Kağan Kocatepe sorularınız cevaplıyor.

15.09.2009

Hamileyi de işe aldı 40 kişilik yönetim ekibinde kadın oranı yüzde 74’e çıktı

COCA-Cola Türkiye Başkanı Galia Frayman Molinas’la geçen gün ofisinde bir yıllık görev dönemini değerlendirirken ilk günlerdeki yorumları anımsattım:

6.03.2010

Aşk kusursuz bir hayaldir, evlilikse katı gerçek hayalle gerçeği karıştırmak asla cezasız kalmaz

Uyarı: Aşağıdaki yazı, yeni evli çiftleri, derin bir ümitsizliğe sebebiyet vermek suretiyle bedbaht edebilir. Birazdan sıralayacağımız iddialarla ruhen başa çıkamayacaksanız, okumayınız.

13.08.2010

İlk kürtaj

Siz onun masumiyetin rengi olduğuna kanmayın.

O beyaz akışkan, gerçekten tehlikeli.

3.12.2010