EKSTRA
MENÜ

Hamile Kalmak

Hamile Kalmak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hamile Kalmak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.138 Hamile Kalmak haberi bulunmuştur.

Hamile Kalmak Haberleri

Toksin Atıyor, Yağ Yakımını Hızlandırıyor

Toksin Atıyor, Yağ Yakımını Hızlandırıyor!

Yaz meyveleri hem görsel çeşitlilikleri hem de vitamin mineral zenginlikleri sayesinde her öğünde sofraları süslüyor. Kilo vermek ve hastalıklardan korunmak için en sağlıklı seçeneklerden olan bu meyvelerin uygun miktarlarda ve doğru şekilde tüketilmesi ise büyük önem taşıyor. Dyt. Aslıhan Altuntaş yaz meyveleri hakkında bilgi verdi.

Burcu Esmersoy hamile mi Açıklama geldi

Burcu Esmersoy hamile mi? Açıklama geldi

Burcu Esmersoy, Adana’da yer alan M1 Adana AVM’de düzenlenen etkinliğe konuk oldu. Banu Noyan organizasyonuyla gerçekleşen etkinlikte evliliğine dair merak edilenlere de açıklık getiren Burcu Esmersoy, 'hamile misiniz?' sorusuna da yanıt verdi.

23.07.2018Magazin
Hamile kalmak için 1,5 aylık evlilik yaptı... İzdivaç ablası için karar

Hamile kalmak için 1,5 aylık evlilik yaptı... 'İzdivaç ablası' için karar!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) içinde "izdivaç ablalığı" yaptığı ve ByLock kullandığı gerekçesiyle hakkında "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan dava açılan avukat Özge Elif Hendekçi, 7 yıl 11 ay hapisle cezalandırıldı. Hendekçi'nin gözaltına alındığında hamile olduğunun anlaşıldığı belirtilen iddianamede, şüphelinin evlendikten yaklaşık 1.5 ay sonra boşandığının tespit edildiği anlatılmıştı. İddianamede, örgütün insani ve vicdani bir durum olan hamilelik olgusunu kullanarak, evli olanlara, soruşturma ve kovuşturma süreçlerinden kurtarmak yahut daha hafif şekilde atlatmalarını sağlamak amacıyla hamile kalmaları talimatı verdiği vurgulanmıştı.

20.07.2018Gündem
Doktorlar ‘hamile kalamazsın’ demişti, şimdi 5 çocuğu var

Doktorlar ‘hamile kalamazsın’ demişti, şimdi 5 çocuğu var!

İngiltere'deki bir çifte doktorlar tarafından artık 'çocuğunuz olmaz' dendi. Çift ise kızlarına kardeş fikrinden vazgeçmek istemedi. Denedikleri yöntem sayesinde mutlu sona ulaştılar.

Her 10 kadından 1’inde  Polikistik Over Sendromu Var

Her 10 kadından 1’inde Polikistik Over Sendromu Var

Değişen dünyayla birlikte değişen alışkanlıklarımızla bir nevi kendimizin yarattığı ve her 10 kadından 1’inde görülen polikistik over sendromu giderek artış gösteriyor. Öyle ki, çok genç yaşlardaki kadınlarda ve çocuklarda görülebilen polikistik over sendromu tedavi edilmediğinde kısırlığa kadar götürebiliyor. Çağın ciddi bir problemi olan bu hastalığı ve hastalığa dair tüm detayları Avrasya Hastanesi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gamze Baykan sizler için anlattı.

Polis, doğurduğu bebeklerini sokağa terk eden anneyi arıyor

Polis, doğurduğu bebeklerini sokağa terk eden anneyi arıyor

Berlin’de üç yıldır arka arkaya, yeni doğmuş, havluya veya yastığa sarılı bir bebek sokağa terk ediliyor. Üçü de kız olan bebekler, DNA testine göre aynı anneden. Polis üç yıldır aradığı esrarengiz kadını bulamıyor.

4.06.2018Avrupa
Sanal baba borsası Renkli gözlü çocuk garantisi

Sanal baba borsası! Renkli gözlü çocuk garantisi

İnternette taşıyıcı anne pazarının ardından şimdi de ‘sanal baba borsası’ kuruldu. İlanlarda kişisel özelliklerini yazanlar, kadınlara ‘renkli gözlü çocuk garantisi’ veriyor!

29.05.2018Gündem
Bebek sahibi olmanın önündeki gizli engel

Bebek sahibi olmanın önündeki gizli engel!

Üreme çağındaki her kadının yaşayabileceği rahim içi yapışıklıklar özellikle bebek sahibi olmak isteyenler için büyük önem taşıyor. Çünkü farklı bir sorun yoksa rahim içi yapışıklığa yönelik tedavi sonrasında doğal yolla hamilelik mümkün hale geliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Filip Taşhan, rahim içi yapışıklık sorununun belirtisi olan adet azalması ve kesilmesi durumunda mutlaka bir uzmana başvurulması gerektiğini belirtiyor.

Yumurtalıklarınızın verimli olduğuna dair 5 işaret

Yumurtalıklarınızın verimli olduğuna dair 5 işaret

Hayatınızın bir döneminde çocuk sahibi olmak istiyor olabilirsiniz. Bu isteği gerçekleştirmek bazı kadınlar için çok kolay olsa da, bazıları için bir hayli zor olabilir. Çünkü her kadının yumurtalık sağlığı ve doğurganlığı birbirinden farklıdır. Peki, bir kadının yumurtalıklarını, diğerininkinden daha verimli kılan şey nedir? Kadın sağlığı ve doğurganlık uzmanları, bu soruya cevap olarak hem genetik faktörleri hem de doğurganlığı etkileyebilecek polikistik over sendromu, prematür overyan yetmezliği gibi çeşitli hastalıkları işaret ediyor. Uzmanlar ayrıca yaşam tarzı, beslenme yetersizlikleri gibi çevresel etkilerin de doğurganlık üzerinde etkileri olduğundan söz ediyorlar. Tüm bu bilgilerden sonra, eminiz siz de sağlıklı yumurtalıklara sahip olup olmadığınızı merak ediyorsunuzdur. Az sonra okuyacağınız bazı işaretler, yumurtalıklarınızın verimli olduğunu, yani diğer kadınlara göre daha doğurgan olduğunuzu gösteriyor. Eğer bu işaretleri taşıdığınızı düşünüyor; ancak bebek sahibi olmak istemenize rağmen bu konuda problemler yaşıyorsanız tabii ki bir uzmana başvurmalısınız. İşte yumurtalıklarınızın verimli olduğuna dair 5 işaret…

12.03.2018Sağlık
RTÜK, Seda Sayanın sözlerine en ağır cezayı verdi

RTÜK, Seda Sayan'ın sözlerine en ağır cezayı verdi

Programında "Sperm bankasından çocuk sahibi olur musunuz?" sorusunu cevaplayan eski manken Ece Gürsel'e "Kız yazık, ne inşaat işçileri var! Günah, onlar insan değil mi? Doğurmak için ne bekliyorsun? Adamın genleri uygun, güzel adam, iyi adam, sırım gibi maşallah! Tuttuğunu koparıyor! Yap çocuğu, ne var!’ İnşaatlara git" demişti. Sayan'a tüm Türkiye'den tepki yağdı. Sayan'ın sözleri üzerine RTÜK de harekete geçti ve "Seda Sayan'la" isimli programda inşaat işçilerine yönelik tepki çeken sözler için kanala 5 kez program durdurma cezası verdi. Sayan'ın inşaat işçilerini hedef alan sözleri nedeniyle İnşaat İşçileri Sendikası ve vatandaşlardan RTÜK'e son birkaç günde 400'ün üzerinde şikayetin ulaştığı öğrenildi.

9.03.2018Magazin
Sperm bankası da neymiş, ne inşaat işçileri var

'Sperm bankası da neymiş, ne inşaat işçileri var'

Manken Ece Gürsel, dün Seda Sayan'ın kendi adını taşıyan programına konuk oldu. Keyifli başlayan program ilerleyen dakikalarda ilginç bir sohbete sahne oldu. Bilal Özcan, Ece Gürsel'e "Sperm bankasından hamile kalmak ister misin?" diye sordu. Ece Gürsel ise Özcan'a bu konuyu annesiyle de konuştuğunu belirterek "Annem koca adayı çıkmadı. Hiçbir şey de kalmadı. Öyle bir şey yaparız demişti." yanıtını verdi. Bu sırada söze giren Seda Sayan'ın Ece Gürsel'e verdiği tavsiye ise şaşırttı: "Kız yazık ne inşaat işçileri var. Onlar insan değil mi? Kız siz ne bekliyosunuz doğurmak için. Baktın adamın genleri güzel. Maşallah sırım gibi. Tuttuğunu koparıyor, kuvvetli! Yap çocuğu ne var? "

6.03.2018Magazin
Seda Sayandan eleştirilere yanıt: Benim babam da inşaat işçisiydi

Seda Sayan'dan eleştirilere yanıt: Benim babam da inşaat işçisiydi

Seda Sayan, Ece Gürsel'i kendi adını taşıyan televizyon programında ağırladı. Programa Seda Sayan'ın inşaat işçileriyle ilgili sözleri damga vurdu. Sayan, sperm bankası ile hamile kalmanın konuşulduğu sırada Ece Gürsel'e "Kız yazık ne inşaat işçileri var. Onlar insan değil mi? Kız siz ne bekliyorsunuz doğurmak için. Baktın adamın genleri güzel. Maşallah sırım gibi. Tuttuğunu koparıyor, kuvvetli! Yap çocuğu ne var?" dedi. İnşaat İşçileri Sendikası Örgütlenme Sekreteri Yunus Özgür'den bu sözlere sert tepki geldi. Özgür, Sayan için 'şarlatan' ifadesini kullandı. Seda Sayan'dan eleştiriler üzerine bir açıklama yaptı.

6.03.2018Magazin
‘Erkek bebek istiyorsanız belli günler seks yapın’

‘Erkek bebek istiyorsanız belli günler seks yapın’

Ailelerin erkek çocuk takıntısı nedeniyle Hindistan'da 21 milyon "istenmeyen kız çocuğu" bulunduğu açıklandı.

29.01.2018Dünya
Hamile kalmak isteyen kadınların karnını büyüten şifacı gözaltında

Hamile kalmak isteyen kadınların karnını büyüten 'şifacı' gözaltında

Gine'de hamile kalamayan kadınlara sahte bitkisel tedavi uygulayarak, kendilerini hamile zannetmelerine yol açtığı gerekçesiyle bir 'şifacı' gözaltına alındı.

18.01.2018Dünya
Namibyada yaşayan Himba kadınları sizi çok şaşırtacak...

Namibya'da yaşayan Himba kadınları sizi çok şaşırtacak...

Namibya'nın Himba kadınlarının hamile kalmak için kullandıkları yöntem dünyanın en ilginç geleneklerinden biri.

5.01.2018Seyahat
Hükümetlerin yok etmek için uğraştığı kabile: Spinifexler

Hükümetlerin yok etmek için uğraştığı kabile: Spinifexler

Büyük Victoria Çölü’nde yaşayan Spinifex diğer bir adıyla Pile Nguru Kabilesi dünyanın en ilginç kabilelerinden biri. Yaptıkları sanat eserleriyle tanınan bu kabile yaklaşık 15 bin yıldır bu coğrafyada yer alıyor. Yalnız bu topraklarda kalmak için verdikleri mücadele sizi çok şaşırtacak... İşte Spinifex Kabilesi...

5.01.2018Seyahat
Doğum korkusuna (Tokofobi) teslim olma

Doğum korkusuna (Tokofobi) teslim olma!

Minicik bir bebeği avuçlarınızın arasına almak, kokusunu içinize çekmek, daha bir dakika önce karnınızda nefesinizi paylaştığınız bu küçük mucizeyle şimdi nefeslerinizin birbirine karışması…

Hamile kalmak için çok fazla seks yapmak şart mı

Hamile kalmak için çok fazla seks yapmak şart mı?

"Gebe kalmada zamanlama çok önemlidir, spermler iki veya üç gün canlı kalabilirler" diyen Jinekolog Op. Dr. A. Murat Emanetoğlu, hamile kalma konusunda merak edilen tüm soruları cevapladı.

İdeal gebelik yaşı nedir

İdeal gebelik yaşı nedir?

Hamile kalmak için ideal yaş nedir? Gebelik için en uygun yaş aralığı nedir? Op. Dr. Zahide Küçük sorularımızı yanıtlıyor.

Son dakika: Vatan Şaşmaz cinayetinde telefondaki ayrıntı...

Son dakika: Vatan Şaşmaz cinayetinde telefondaki ayrıntı...

Filiz Aker'in Vatan Şaşmaz'ı öldürüp intihar etmesine ilişkin yeni detaylar ortaya çıkıyor. Şaşmaz ve Aker'in cinayetten 30 gün önce telefonla konuştukları, olay günü ise cep telefonuyla mesajlaştıkları belirlendi. Telefonlar Siber Şube'de inceleniyor. Filiz Aker Temmuz 2016'da Vatan Şaşmaz'ın annesinin bir paylaşımına da cevap yazmış. Aker'in yeğeninin iddiası ise çok dikkat çekici. Yeğeni, Aker'in Vatan Şaşmaz'ı sırtından vurmasında bir mesaj olduğunu düşünüyor, "Çok politik bir kadındı. 'Hadi canım görüşürüz' demiştir, arkasını dönünce vurmuştur. Sen beni sırtından vurdun ben de seni sırtından vuracağım demiştir" diyor...

29.08.2017Gündem
Hamilelikte antidepresan kullanılabilir mi

Hamilelikte antidepresan kullanılabilir mi?

Depresyon çağımızın en büyük salgınlarından biri. Artık çocukların bile depresyona yakalanma riski bulunuyor. Bu durum depresyonla mücadele eden birçok kadın için ise beraberinde çok daha büyük soruları getiriyor. Özellikle anne olmak isteyen kadınlar tedavi sürecinde kullandıkları antidepresanlar konusunda kaygılanıyor. Hamilelik sırasında depresyona yakalanma ya da devam etme olasılığı beraberinde antidepresan kullanımını da getirdiğinden ortaya yeni bir kaygı sebebi daha çıkıyor.

25.07.2017Sağlık
Kadınlarda en çok görülen kısırlık nedenleri

Kadınlarda en çok görülen kısırlık nedenleri

Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Gurur Polat, kadınlarda en sık karşılaşılan kısırlık sebeplerini ve tedavi yöntemlerini anlattı.

18.07.2017Sağlık
Tıp dünyası merakla bekliyordu İngilterede ilk erkek anne

Tıp dünyası merakla bekliyordu! İngiltere'de ilk erkek anne!

İngiltere'de yaşayan Hayden Cross ameliyatla erkek olmadan önce bir gün anne olabilmek Facebook'tan bir sperm bağışçısının yardımıyla hamile kaldı. Daha sonra cinsiyet değiştiren ve hamile kalan Cross, İngiltere'de doğum yapan ilk erkek unvanını aldı.

11.07.2017Dünya
Sosyal medyada tedavi tehlikesi

Sosyal medyada tedavi tehlikesi

Bel fıtığını olan bir hastayı sözde tedavi amacıyla ayaklarından tavana asarak tehlikeli hareketlerin yapıldığı görüntülerin ortaya çıkmasının ardından uzmanlar bu tarz bilimsel olmayan yöntemlerin tehlikeleri konusunda uyardı.

6.07.2017Sağlık
Yaz gebeleri için hayatta kalma rehberi

Yaz gebeleri için hayatta kalma rehberi

Uygulayacağınız birkaç basit yöntemle yaz boyu serin kalabilirsiniz. Nasıl mı? Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen anlattı…

Hamileyken yapmayı en çok özlediğiniz 10 şey

Hamileyken yapmayı en çok özlediğiniz 10 şey!

En çok bunları yapmayı özlüyoruz.

Alman kadınlar hamile kalmak için Danimarka’ya gidiyor

Alman kadınlar hamile kalmak için Danimarka’ya gidiyor

Son açıklanan bir rapora göre hamile kalmak için Danimarka’ya giden Alman kadınlarının sayısı her yıl katlanarak artıyor.

3.06.2017Dünya
Kadınların dijital asistanı: Pepapp

Kadınların dijital asistanı: Pepapp

Kadınların özel günlerini takip etme, bu özel günlerini daha sağlıklı ve rahat bir şekilde geçirme konusunda yardım eden mobil uygulama: Pepapp.

16.05.2017Teknoloji
annemisin.com: Her şeyin kaynağı ilham

annemisin.com: Her şeyin kaynağı ilham!

Girişimcilik yolculuğuna işin mutfağından başlayan, aldığı ilham ve destekle büyüyerek ilerleyen annemisin.com’u, kurucusu Öykü Yılmaz ile konuştuk. Genç girişimciler için yol gösterici bu röportajı okumadan geçmeyin, deriz.

2.05.2017Kampüs
Hamileyken hamile kalmak mümkün mü

Hamileyken hamile kalmak mümkün mü?

İngiltere'de Jolene Broad isimli bir kadın ikiz bebeklere hamileyken yeniden hamile kalarak üçüz doğurdu.

24.04.2017Dünya
35 yaşından önce yumurta dondurmak avantaj sağlıyor

35 yaşından önce yumurta dondurmak avantaj sağlıyor

Günümüzde eğitim ya da kariyer planları nedeniyle birçok kadın anne olmayı erteliyor. Ancak gelişen teknoloji sayesinde yaş ilerledikçe yumurta rezervi azalan kadınlarda erken dönemde yumurta dondurma uygulaması ile üreme potansiyeli korunabiliyor. Doç. Dr. Cem Demirel, yumurta dondurma işlemi hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

Hamile kalmak isteyen kadınlar nelere dikkat etmeli

Hamile kalmak isteyen kadınlar nelere dikkat etmeli?

Hamile kalmak isteyen kadınlar nelere dikkat etmeli? Hamile kalmak için hangi yaş aralığı uygun? Hamilelik öncesinde ne yenilmeli ne içilmeli?

Yazar Sonuçları

Doğum şekli ne zaman ve nasıl belirlenir

Doğum şekli ne zaman ve nasıl belirlenir?

Kadınların kendilerine ve bebeklerine güvenmeleri, doğru bilgiler edinmeleri, doğum şekli ve zamanına karar vermek açısından çok önemlidir. Op. Dr. Ebru Ünal, doğum şekline neye göre karar verilmesi konusunda anne adaylarını bilgilendiriyor.

25.08.2018

D vitamini eksikliği hamileliği engelliyor

Son yıllarda yapılan araştırmalarda kalsiyum ve fosfat dengesi için gerekli D vitamininin aynı zamanda üreme organlarına önemli etkileri olduğu tespit edildi. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, D vitamini eksikliğinin önemine değinerek, ne gibi sorunlara yol açacağını açıkladı.

9.05.2018

Yumurtlama dönemi nasıl hesaplanır?

Yumurtlama gününü hesaplamak için de öncelikle son iki adet dönemi başlangıcı arasındaki günleri saymak gerekir.

26.03.2018

Hülya Avşar ‘Kadının Gücü’ konferansına gelseydi

Bu yıl ikincisi düzenlenen Kadının Gücü konferansında...

6.03.2018

Gebelik belirtileri nelerdir?

Özlem Salcı ile Anneler Öğreniyor'un ilk bölümünde Doğuma Hazırlık Eğitmeni Pınar Mallı "Hamilelik öncesi ve gebelik belirtileri" konusunda açıklamalarda bulunuyor.

12.02.2018

Herkes hamile

Bebeğinizi taşıyacak olan bedeninize her gün teşekkür edin

7.02.2018

Hamile kalmayı kolaylaştırıcı ip uçları

Hamile kalmayı etkileyen en önemli faktörler yaş, cinsel birleşme sıklığı ve zamanlamasıdır.

20.12.2017
Nasıl hamile kalınır

Nasıl hamile kalınır?

Nasıl hamile kalınır? Kolay hamile kalmanın yöntemleri nelerdir? Hamile kalmak için hangi günler cinsel ilişkiye girilmeli? Hangi pozisyonlar hamile kalmayı kolaylaştırır? Hamile kalmak için ne sıklıkta cinsel ilişkiye girilmeli?

22.11.2017

Dağları aşan kadınlar

Hani bir kitap var, adı “Kurtlarla Koşan Kadınlar”, yazarı Clarissa Pinkola Estés, okudunuz mu?

24.09.2017
Çocuğu ne kadar istiyorum

Çocuğu ne kadar istiyorum?

Anne adayı bu değişikliğe hazır olup olmadığının cevabını kendine vermelidir.

28.08.2017
Hamile kalmak için çok seks yapmak şart mı

Hamile kalmak için çok seks yapmak şart mı?

Düzenli aralıklarla ilişkiye girmelerine rağmen gebelik elde edilemiyor ise...

4.08.2017
Kısırlık tedavisi genç yaşlarda başlıyor

Kısırlık tedavisi genç yaşlarda başlıyor!

Hamile kalmaya çalışıyorsunuz, ancak olmuyor mu? Hangi yaşta olursanız olun, yalnız değilsiniz. Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Gurur Polat, kısırlık tedavisini anlattı.

14.02.2017