EKSTRA
MENÜ

Hamile Kalmak

Hamile Kalmak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hamile Kalmak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.139 Hamile Kalmak haberi bulunmuştur.

Hamile Kalmak Haberleri

Yumurtlama dönemi nedir, belirtileri nelerdir

Yumurtlama dönemi nedir, belirtileri nelerdir?

Yumurtlama dönemi, hamile kalmak için en uygun zamandır. Peki, bu dönem nasıl hesaplanır? Yumurtlama dönemi belirtileri nelerdir? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali Babacan, konuyla ilgili çok önemli bilgiler verdi.

Farklı seks pozisyonları

Farklı seks pozisyonları

Sık kullanılan seks pozisyonlarına farklı alternatifler ve resimli anlatımları...

12.06.2019Ebeveyn
Kadının üstte olduğu seks pozisyonları

Kadının üstte olduğu seks pozisyonları

Üstte olmayı seven kadınlar için kadının üstte olduğu seks pozisyonları ve resimli anlatımları...

11.06.2019Ebeveyn
Çiftlerin yan yana olduğu seks pozisyonları

Çiftlerin yan yana olduğu seks pozisyonları

Heyecan arayan çiftlerin yan yana olduğu seks pozisyonları ve resimli anlatımları

10.06.2019Ebeveyn
Yanlış Beslenme Kısırlığa mı Sebep Oluyor

Yanlış Beslenme Kısırlığa mı Sebep Oluyor?

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de doğum oranlarına bakıldığında, yaz aylarında özellikle ağustos ayında, kışa göre daha fazla doğum gerçekleşti. Mevsimlerin doğurganlığa etkisine bakıldığında ise, mevsimlere göre tüketilen besinler öne çıkıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Recai Pabuçcu, kısırlığın önüne geçmekteki ve doğurganlığı artırmaktaki en büyük etkenin sağlıklı beslenmekten ve mevsimlere göre doğru gıda tüketiminden geçtiğini belirtiyor.

Çok acı çektim boşa gitmesin

Çok acı çektim boşa gitmesin

Türkiye’nin en nev-i şahsına münhasır karakterlerinden biri Bennu Gerede. Hiçbir kalıba sığmıyor. Tam anlamıyla “Bennu gibi” yaşıyor. Bir dönem Survivor’a katılması da bu yüzden, aniden dört oğlunu alıp iki yıl Bali’de yaşaması da... Bugünlerde ise geçen ay yayınladığı “Ben, Ben Nü” kitabıyla konuşuluyor. Hem de ne konuşulmak! Kitapta tüm ilişkilerini şeffaf bir şekilde anlatıyor oluşuna şapka çıkarılıyor, “Ne kadar cesur” deniliyor. Oysa tüm bunlar onun için cesaret değil, aksine normal olan...

6.06.2019Magazin
Kadınların orgazm olmasını kolaylaştıran seks pozisyonları

Kadınların orgazm olmasını kolaylaştıran seks pozisyonları

Kadınların orgazm olmasını kolaylaştıran cinsel ilişki pozisyonları ve resimli anlatımları...

5.06.2019Ebeveyn
Arkadan sarılarak cinsel birleşme pozisyonları

Arkadan sarılarak cinsel birleşme pozisyonları

Çiftlerin birbirine arkadan sarıldığı cinsel birleşme pozisyonları ve resimli anlatımları

1.06.2019Ebeveyn
Hamile kalmak için en uygun seks pozisyonları

Hamile kalmak için en uygun seks pozisyonları

Hamile kalmak için en uygun ve hamile kalmayı kolaylaştıran seks pozisyonları ve resimli anlatımları...

1.06.2019Ebeveyn
İlk gece için uygun seks pozisyonu

İlk gece için uygun seks pozisyonu

İlk gece için uygun seks pozisyonu ilk kez seks yapanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir pozisyondur.

30.05.2019Ebeveyn
Hamilelikte Seks Pozisyonları Nelerdir - İşte Resimli Pozisyonlar

Hamilelikte Seks Pozisyonları Nelerdir? - İşte Resimli Pozisyonlar

Hamilelikte seks pozisyonları ve resimli pozisyon anlatımları. Hamilelikte güvenli cinsel ilişki pozisyonları nasıl olmalı?

28.05.2019Ebeveyn
Bebeğin kalp atışları ne zaman hangi haftada duyulur

Bebeğin kalp atışları ne zaman hangi haftada duyulur?

Bebeğin kalp atışları, hamilelik esnasında belirli bir hafta itibariyle duyulabilmektedir. Yalnızca belirli bir dönemde duyulabileceği için ebeveynlerin panik halinden uzak durması gereken konular arasında yer almaktadır. İşte, bebeğin kalp atışlarının ne zaman ve hangi dönemlerde duyulabileceğine dair bazı bilgiler

16.05.2019Sağlık
Dış gebelik belirtileri normal hamilelik ile karışıyor

Dış gebelik belirtileri normal hamilelik ile karışıyor

Dış gebelik nedir? Dış gebelik sonrası tekrar hamile kalınır mı? Dış gebelik belirtilerinin normal hamilelikten farkı var mıdır? Kimler dış gebelik açısından riskli grupta? Dış gebelik sonrası tekrar hamile kalmak için ne kadar süre geçmeli? Dış gebeliğin tedavisi nasıl yapılır? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Koray Özbay, dış gebelikle ilgili merak edilenler hakkında bilgi verdi.

Yumurtalıklarınızı kendiniz tedavi etmeyin

Yumurtalıklarınızı kendiniz tedavi etmeyin!

Aşırı kilo kadının gebe kalmasını engeller; fakat kilo vermek için yapılan yanlışlar ( sağlıksız beslenme, diyet ürünler, katkı maddeli yiyecekler, uzun süre aç kalma) bu durumu daha da kötüleştirmektedir. Çocuğu olmayan kadınların elinde yaprak yaprak testlerle doktor doktor dolaşarak, umutsuzca kendi kendilerini tedavi etmeye çalıştıklarını belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Berfu Demir, çocuk sahibi olmak için yaşanılan süreçte yapılması gerekenleri anlattı.

8.04.2019Sağlık
25 Yaşından Sonra Hamile Kalmak Zorlaşıyor mu

25 Yaşından Sonra Hamile Kalmak Zorlaşıyor mu?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Selman Laçin, tüm organlarda olduğu gibi kadınların yumurtalıklarında da zamanla bir yaşlanma görüldüğünü belirtti. Laçin, "Araştırmalara göre, kadının en kolay gebe kaldığı yaş 24 ile 25 yaş arası. Bu yaşlardan itibaren yumurta rezervleri azalıyor. 35'ten sonra bu azalma belirginleşiyor. 45'ten sonra ise tüp bebek tedavileri yapılsa dahi kadının gebe kalması çok zor" dedi.

Doğurganlığınızı Artıracak 5 İpucu

Doğurganlığınızı Artıracak 5 İpucu

Hamile kalmak, pek çok unsurun bir araya gelmesiyle oluşur. Bu nedenle anne olmak isteyenlerin bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Hamile kalmak isteyen okurlarımız için doğurganlığı artıracak 5 ipucunu sıraladık.

Hamile kalmak için doğurganlık diyeti nedir, nasıl yapılır

Hamile kalmak için doğurganlık diyeti nedir, nasıl yapılır?

Beslenme ile ilgili her gün pek çok haber okuyoruz. Ancak konu anne olabilmek olunca daha da hassas davranıyoruz. İşte işin uzmanından anne olmak isteyenlere basit ama etkili tüyolar…

Yumurtlama Dönemi Nasıl Hesaplanır

Yumurtlama Dönemi Nasıl Hesaplanır?

Yumurtlama dönemi hesaplama, hemen her kadının kafasını karıştıran bir konu. Yumurtlama döneminizi oldukça basit bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Yumurtlama dönemi nasıl hesaplanır?

Polikistik over sendromu nedir, neden olur

Polikistik over sendromu nedir, neden olur?

Polikistik over sendromu, (PKOS) yumurtlayamama sorunu ve kısırlığın yanı sıra, tedavi edilmediğinde kalpten hipertansiyona kadar birçok hastalığın oluşumuna yol açıyor. Peki, polikistik over sendromu neden olur, belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl yapılır? İşte, polikistik over sendromu ile ilgili merak edilen tüm detaylar...

4.02.2019Sağlık
Nasıl hamile kalınır Kolay hamile kalmanın yöntemleri nelerdir

Nasıl hamile kalınır? Kolay hamile kalmanın yöntemleri nelerdir?

Hamile kalmak için en uygun zaman hangisi? Hamile kalmak için hangi günler cinsel ilişkiye girilmeli? Hangi pozisyonlar hamile kalmayı kolaylaştırır? Hamile kalmak için ne sıklıkta cinsel ilişkiye girilmeli? Hamile kalma ihtimalinizi artırmak için beslenmenizde nelere dikkat etmelisiniz?

Hamile kalmak isteyen bol bol yesin

Hamile kalmak isteyen bol bol yesin!

İşte çocuk sahibi olma şansını üçe katlayan meyve…

Kolay hamile kalmak için yöntemler nelerdir

Kolay hamile kalmak için yöntemler nelerdir?

Hamile kalmak bazen hiç beklenmeyen zamanlarda tahmin edildiğinden çok kolay gerçekleşebilir. Bazen ise hamile kalmaya çalışmanıza rağmen bir türlü hamilelik gerçekleşmez. Kolay hamile kalmak için nelere dikkat edilmelidir? Adet düzensizliği olan kadınlar nasıl kolay hamile kalabilir?

Hamile kalmak için orgazm olmak gerekir mi

Hamile kalmak için orgazm olmak gerekir mi?

Siz de çevrenizdekilerden duymuşsunuzdur "Orgazm olmak hamile kalmayı kolaylaştırıyor, hamile kalmak için orgazm olmak gerekir diye. Peki, gerçekten orgazm olmak ile hamile kalmak arasında bir bağlantı var mı? Orgazm olmak hamileliği kolaylaştır mı?

27.01.2019Sağlık
Hamile kalmak için ne kadar süre beklemek gerekir

Hamile kalmak için ne kadar süre beklemek gerekir?

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler bir süre bebek sahibi olmayı deneyip sonra "Acaba ne kadar süre denemeliyiz, yoksa biz de bir sorun mu var, doktora gitmemiz gerekiyor mu?" diye düşünmeye başlar. Peki, doktora gitmek için ne kadar süre beklemek gerekir? Jinekolog Op. Dr. A. Murat Emanetoğlu sorularımızı yanıtlıyor.

21.01.2019Sağlık
Hamile Kalmak Neden Zorlaştı İşte O Sebepler...

Hamile Kalmak Neden Zorlaştı? İşte O Sebepler...

Uzman Diyetisyen Çağatay Köşkeroğlu, hamilelik dönemindeki beslenme düzenine dikkat çekerek, soda içmenin bile bu dönemde etkili olduğunu hatırlatırken, hamile kalmak isteyen anne adaylarının nelere dikkat etmesi gerektiğinin altını çiziyor ve beslenmenin hamile kalmak ile doğrudan ilişkisi olduğunu vurguluyor.

Gebelik için daha iyi cinsel ilişki pozisyonu var mıdır

Gebelik için daha iyi cinsel ilişki pozisyonu var mıdır?

Gebe kalmak için cinsel ilişki pozisyonunun önemi var mıdır? Daha kolay hamile kalmak için hangi cinsel ilişki pozisyonları tercih edilmeli? Jinekolog Op. Dr. A. Murat Emanetoğlu, gebelik için daha iyi bir pozisyonun olup olmadığı konusunda merak edilen tüm soruları cevapladı.

13.01.2019Sağlık
Nasıl hamile kalabilirim Hamile kalmanın yolları

Nasıl hamile kalabilirim? Hamile kalmanın yolları

Hamile kalmak için en uygun zaman hangisi? Hamile kalma ihtimalinizi artırmak için beslenmenizde nelere dikkat etmelisiniz? Hamile kalmak istiyorsanız vakit kaybetmeden yapmanız gereken beslenme değişikliklerini ve dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık. Hamile kalmak isteyen kadınlar için derlediğimiz bu yazımızda hamile kalmanın yollarını detaylarıyla ele aldık.

Hamilelik hesaplaması nasıl yapılır

Hamilelik hesaplaması nasıl yapılır?

Hamile kalmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken şeyler nelerdir? Hamilelik haftası nedir? Hamilelik toplamda kaç hafta sürer? Kaç aydır hamileyim? Tahmini doğum tarihim ne zaman? Hamilelikte bebek kilosu nasıl hesaplanır? Hamilelik hesaplaması nasıl yapılır? Çin takvimi ile hamilelik hesaplama ne kadar güvenilirdir? Kaç haftalık hamileyim? Bebeğimin kilosu ne? Bebeğimin boyu ne kadar? Hamilelik ile ilgili aklınıza takılan her şeyin cevabı burada.

Hamilelik belirtileri nelerdir Gebelik ne zaman başlar

Hamilelik belirtileri nelerdir? Gebelik ne zaman başlar?

Hamilelik belirtileri nelerdir? Gebelik ne zaman başlar? Hamile olduğunuzu nasıl anlarsınız? Hamileliğin ilk günlerinde neler olur? Kısa süreli kanama hamilelik belirtisi mi? Hamilelik belirtilerinden duygu değişiminin sebepleri nelerdir? Hamilelik belirtilerinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Hamilelikte risk yaratan 9 önemli neden

Hamilelikte risk yaratan 9 önemli neden

Hiç şüphe yok ki bebek bekleyen her anne adayının en büyük arzusu sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek. Aslında hamileliklerin pek çoğu da hiçbir sorun yaşamadan ilerliyor. Ancak bazı hamileliklerde, önceden var olan veya bu dönemde ortaya çıkan bazı sorunlar hem bebeğin hem de annenin sağlığını, hatta hayatını tehdit edebiliyor. Bu sorunları barındıran anne adaylarının hamilelikler de “riskli gebelik” kapsamında değerlendiriyor.

10 adımda sağlıklı hamileliğe hazırlanın

10 adımda sağlıklı hamileliğe hazırlanın

Her kadın bir gün mutlaka anne olmak ve bu özel duyguyu yaşamak ister. Bu süreci rahat ve sağlıklı geçirebilmek için ise sadece hamilelik döneminde değil, gebe kalmadan önce birtakım önlemler alınması büyük önem taşır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Fırat Tülek, anne adaylarının gebe kalmadan önce almaları gereken 10 önlem hakkında bilgi verdi.

Türkiye’de her yıl 150 bin aceleci bebek doğuyor

Türkiye’de her yıl 150 bin aceleci bebek doğuyor!

Prematüre bebek nedir? Prematüre bebek bakımı nasıl yapılır? Erken doğan bebeklerin bakımında nelere dikkat edilmeli? Uzmanı Doç. Dr. Ferhat Çekmez, prematüre bebeklerin bakımında nelere dikkat edilmesi gerektiği anlatıyor.

16.11.2018Yenidoğan
Kanamanız olmasa da düşük yapmış olabilirsiniz

Kanamanız olmasa da düşük yapmış olabilirsiniz

Çoğu kadın için hayatında yaşayacağı en özel anlardan biridir bebek sahibi olmak. Bir mucizeyi hayata getirmek ve ilklerine şahit olmak. Ancak hikaye her zaman böyle bitmeyebilir. Birçok neden bağlı olarak bebek dünyaya gelmeden anne adayı düşük yaşayabilir. Düşüğün bir son olmadığını söyleyen Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ali İhsan Yalçınoğlu, konu hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı...

Her 10 kadından 1’inde polikistik over sendromu var

Her 10 kadından 1’inde polikistik over sendromu var!

Değişen dünyayla birlikte değişen alışkanlıklarımızla bir nevi kendimizin yarattığı ve her 10 kadından 1’inde görülen polikistik over sendromu giderek artış gösteriyor. Öyle ki, çok genç yaşlardaki kadınlarda ve çocuklarda görülebilen polikistik over sendromu, tedavi edilmediğinde kısırlığa kadar götürebiliyor. Çağın ciddi problemi olan bu hastalığı ve hastalığa dair tüm detayları Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gamze Baykan sizler için anlattı.

16.10.2018Sağlık
Düşük nedir Hamilelikte düşük neden olur

Düşük nedir? Hamilelikte düşük neden olur?

Bir mucizeye tanık olmayı beklerken, hikayenin yarım kaldığını mı düşünüyorsunuz? Yaşadığınız olayın sizi ne kadar üzdüğünü ve bir daha toparlanamayacağınıza mı inanıyorsunuz? Tüm bunlar, düşük yapmış çoğu kadının hissettikleri, kafasındaki soru işaretleri ve kaygılarıdır. Düşüğün bir son olmadığını söyleyen Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ali İhsan Yalçınoğlu, konu hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

Hamile kalmak isteyenlere cinsel ilişki önerisi

Hamile kalmak isteyenlere cinsel ilişki önerisi

Gecede sadece bir kez mi ilişkiye giriyorsunuz? Doğal yollardan çocuk sahibi olamamanızın sebebi bu olabilir. Yeni bilimsel bulgulara göre, gecede üç saat içinde ikinci kez ilişkiye girmek gebelik şansını artırıyor.

Hamile kalma şansı o dönemde daha yüksek

Hamile kalma şansı o dönemde daha yüksek

Bebek sahibi olmak isteyen birçok kişinin hamile kalması yaklaşık 6 ay kadar sürüyor ve aralarından sadece yüzde 85’ i o yıl içinde bebek sahibi oluyor. Hamile kalma sürecini hızlandırmak isteyenler dikkat! İşte, yapılan araştırmalara göre hamilelik şansının en yüksek olduğu zaman dilimi…

Kısırlığın önemli sebebi gluten

Kısırlığın önemli sebebi gluten!

Son yıllarda çocuk sahibi olamayan çiftlerin sayısında ciddi bir artış izleniyor. Bunların nedenleri arasında modern buğday olarak bilinen gluten en önemlisi olarak görülüyor. Yapılan araştırmalara göre kısırlığın en önemli nedenlerinden biri Gluten İntoleransı. Peki, nedir bu Gluten intoreansı?

27.08.2018Sağlık

Yazar Sonuçları

Doğum kontrol hapı kullanırken hamile kalınır mı

Doğum kontrol hapı kullanırken hamile kalınır mı?

Doğum kontrol hapı kullanırken hamile kalmak mümkün mü? Bu hapı kullanırken nelere dikkat edilmeli? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. İlker Günyeli’den merak edilen bu soruların yanıtlarını aldık.

19.06.2019
Daha kolay hamile kalmak için yapılması gerekenler

Daha kolay hamile kalmak için yapılması gerekenler

Hamile kalmak için en uygun dönem hangisi, korunmayı bıraktıktan ne kadar süre sonra hamile kalınabilir ve daha kolay hamile kalmak için neler yapılabilir? Bütün bu soruların cevaplarını Jinekolog Operatör Dr. Turgay Karakaya verdi.

18.06.2019

Yanlış beslenme kısırlık sebebi olabilir mi?

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de doğum oranlarına bakıldığında, yaz aylarında özellikle ağustos ayında, kışa göre daha fazla doğum gerçekleşti. Mevsimlerin doğurganlığa etkisine bakıldığında ise, mevsimlere göre tüketilen besinler öne çıkıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Recai Pabuçcu, kısırlığın önüne geçmekteki ve doğurganlığı artırmaktaki en büyük etkenin sağlıklı beslenmekten ve mevsimlere göre doğru gıda tüketiminden geçtiğini belirtiyor.

6.06.2019

Çok acı çektim boşa gitmesin

Türkiye’nin en nev-i şahsına münhasır karakterlerinden biri Bennu Gerede. Hiçbir kalıba sığmıyor. Tam anlamıyla “Bennu gibi” yaşıyor. Bir dönem Survivor’a katılması da bu yüzden, aniden dört oğlunu alıp iki yıl Bali’de yaşaması da... Bugünlerde ise geçen ay yayınladığı “Ben, Ben Nü” kitabıyla konuşuluyor. Hem de ne konuşulmak! Kitapta tüm ilişkilerini şeffaf bir şekilde anlatıyor oluşuna şapka çıkarılıyor, “Ne kadar cesur” deniliyor. Oysa tüm bunlar onun için cesaret değil, aksine normal olan...

6.06.2019

Doğurganlık hızı bu yaşlarda daha yüksek

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 yılına ilişkin Türkiye’deki doğum istatistiklerini açıkladı. Bir kadının doğurgan olduğu dönemleri kapsayan 15-49 yaş aralığında, toplam doğurganlık hızı 2017’ye göre azalma eğilimi gösterdi. En yüksek doğurganlık hızı ise 25-29 yaş grubunda görüldü. Peki, 25-29 yaş grubunda doğurganlık hızı neden yüksek?

30.05.2019

Bebeğin kalp atışı ne zaman duyulur?

Hamileliğin öğrenilmesi ile birlikte anne ve baba adayları için oldukça heyecanlı bir süreç başlar. Bu süreçte bebeğin ultrasonda ilk görüleceği an, kalp sesinin duyulacağı an ve bebeğin hareketlerinin hissedileceği an heyecanla beklenir.

20.05.2019

Bacakları kaldırmak her zaman işe yarıyor!

Sidni Karavil, Üsküdar Amerikan Lisesi ve Koç Üniversitesi İşletme mezunu. Pek çok marifeti olan bir kadın. Yeni bir kadın. Kafası yeni. New York’ta moda stilistliği eğitimi de almış. Gelişmiş bir estetik zevki var. Çeşitli dergilerde sanat editörlüğü yapmış. Yazmak da en büyük aşkı. Şu anda Sanayi313’ün online yayını Paper’ın yayın yönetmeni. Renkli, komik, iyi eğitimli, kendini sürekli geliştirmeye meraklı biri. İlgilendiği bir başka konu ise ‘farkındalık’. Londra’daki Bangor Üniversitesi’nin Farkındalık Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde eğitim almış. İşte bu tatlı kadın, çok eğlenceli bir hamilelik güncesi yazdı. Gebelik sırasındaki cinsel hayatlarını bile anlattı. Sahiciliğine ve samimiyetine bayıldım. Kızı Alize dünyaya geldi, şimdi de bir bebek daha yolda. Hamile kalmaya niyetiniz varsa ya da hamileyseniz okumanızı tavsiye ederim...

11.04.2019

Hamile kalmak için kaç kez cinsel ilişkiye girmek gerekir?

Bazı çiftler birkaç denemede bebek sahibi olabilirken bazıları ise aylarca denemek zorunda kalır. Bir ebeveyn sitesi olan Channel Mum.com'un yaptığı anketin sonuçları hayli ilginç. Yapılan ankete göre çiftler bebek sahibi olmaya karar verdikleri andan itibaren hamilelik testindeki o iki çizgiyi görmek için ortalama 78 kez cinsel ilişkiye giriyor. Bu rakam 158 gün ile 6 ay arasında yayılıyor.

27.02.2019
Hamile kalmayı kolaylaştıracak ufak ipuçları

Hamile kalmayı kolaylaştıracak ufak ipuçları!

Hamile kalmak her zaman kolay olmayabilir. Doğru zaman, uygun pozisyon ve sağlıklı beslenme hamile kalmayı kolaylaştırır. İşte, uzmanında gebe kalmayı hızlandıracak birkaç ipucu...

10.02.2019

Rahim duvarı kalınlaşması nedir? Gebeliğe engel olur mu?

Rahim duvarı kalınlaşması nedir? Rahim duvarı kalınlaşması gebeliğe engel olur mu? Rahim duvarı kalınlaşmasının nedenleri nelerdir? Rahim kalınlaşması nasıl tedavi edilir?

12.12.2018

Gebelik öncesi dönemde neler yapılmalı?

Bebeğin nasıl şekilleneceği ve gelişimi açısından çok hassas bir dönem

12.11.2018