EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Hamamönü

Hamamönü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hamamönü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 623 Hamamönü haberi bulunmuştur.

Hamamönü Haberleri

Tarihi Atatürk Lisesi de satılıyor

Tarihi Atatürk Lisesi de satılıyor

Milli Eğitim Temel Yasası'nda, eğitime kaynak yaratmak için öngörülen değişiklik çerçevesinde satılacak okullar belirlenmeye başladı. Buna göre, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Mücadele'nin simgesi olan Ankara Atatürk Lisesi'ni de gözden çıkardı.

1.08.2003Gündem
Eğri bacaklara da çare bulundu

Eğri bacaklara da çare bulundu

Vallahi! Bir plastik protez yapıldı, kadınlar eğri bacak kompleksinden kurtuldu. Protez kalıbı da... Marlene Dietrich’in sütun gibi bacaklarından alındı! (Vallahi ben de 23 Ocak 1954 tarihli Hürriyet’in yalancısıyım...) Ayrıca Hamamönü semtinde bir randevucu kadının evine baskın yapıldı, iki DP âzası enselendi... Yazıyor, yazıyor!

22.01.2004Gündem
Altındağda yangın: 1 çocuk öldü

Altındağ'da yangın: 1 çocuk öldü

Altındağ ilçesi Hamamönü semtinde iki katlı ahşap evin üst katında çıkan yangında, 1 çocuk öldü.

24.10.2006Gündem
Şimdinin modası butik oteller

Şimdinin modası butik oteller

Kent kültürünün yoğun yaşandığı Muğla’da turizmin önünü açmak için butik turizminin adımları atılmaya başlandı. Öğrenci olarak geldiği Muğla Hamamönü’ndeki restore edilmiş eski Muğla konağını kiralayan Kayserili girişimci İbrahim Uğurlu, 5 odadan oluşan bir butik otel açtı. İbrahim Uğurlu ile turizmi konuştuk.

6.06.2007Ege
Cumhuriyet Dönemi Ankara Evleri yeniden canlanıyor

Cumhuriyet Dönemi Ankara Evleri yeniden canlanıyor

Burcu Bilgin/Ferhat Demircan - Cumhuriyet'in kuruluşuna ve onu izleyen yıllara tanıklık eden tarihi Ankara evleri, Altındağ Belediyesi'nce dış cepheleri yenilenerek ayağa kaldırılıyor.

25.06.2007Gündem
Altındağın “prestij” projeleri

Altındağ'ın “prestij” projeleri

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, 2007 yılına kadar 10'dan fazla büyük projeyi tamamladıklarını belirterek, “Karapürçek'te inşa edilen Su Parkı'nın yanı sıra ilçeye prestij kazandıracak iki büyük projenin yapımını hızlandırdık” dedi.

15.08.2007Gündem
Altındağ Hamamönünde 32 dükkan yıkıldı

Altındağ Hamamönü'nde 32 dükkan yıkıldı

Ankara Altındağ Belediyesi, “Ankara Eski Kent Dokusunun Korunması ve Sağlıklılaştırılması Projesi” kapsamında Hamamönü bölgesinde bulunan 32 dükkanı yıktı. Yıkım yapılan yere kent meydanı yapılacak.

17.08.2007Gündem
Bakan Günaydan kreatif bir yıkım

Bakan Günay'dan kreatif bir yıkım

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Altındağ Belediyesi Başkanı Veysel Tiryaki, tarihi dokuya uymadığı gerekçesiyle, “Ulus Projesi” kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Opera Binası’nın arkasında bulunan, ek binanın yıkımına ilişkin protokolü imzaladı.

20.05.2008Gündem
Altındağ AKP mahallesi

Altındağ AKP mahallesi

Altındağ Belediyesi’nin, şair Mehmet Akif Ersoy’un yaşadığı ve evinin bulunduğu mahallede başlattığı tarihi Ankara evlerinin restore edildiği "sokak sağlıklaştırma" projesi AKP’lilere yaradı.

6.11.2008Gündem
Baths to store history

Baths to store history

MUĞLA - Restorations are endless in Turkey. Muğla, being one of the country's historic cities, is host to many renovation projects. The latest is the transformation of a Turkish bath, planned to be made into a research center

12.01.2009Gündem
MHPnin Ankara adayının projeleri

MHP'nin Ankara adayının projeleri

MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, sağ seçmenin kendisine oy vermesi halinde sağın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını kaybedeceği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Melih Bey'e verilen oyların CHP'ye gideceği düşünülebilir” dedi.

5.02.2009Gündem
AKPde tarihi ev merakı

AKP'de tarihi ev merakı

Altındağ Belediyesi'nin, şair Mehmet Akif Ersoy'un evinin bulunduğu mahallede başlattığı tarihi eski Ankara evlerinin restore edildiği "sokak sağlıklaştırma" projesinden de "Sulukule vakası" ortaya çıktı. Belediye meclisinin onayıyla hazırlanan projenin gerçekleştiği mahallede dört belediye meclis üyesi bir evi ortak alırken bir üye de tek başına bir ev edinme yoluna gitti. Altındağ AKP İlçe Başkanı İdris Atalay ise mahalleden üç ev satın aldı. Belediye de altı evi bünyesine kattı.

20.03.2009Gündem

Yazar Sonuçları

O heykelin kadersizliği

SON günlerde okuduğum bir kitap hepimizin hafızalarından silinen bir noktayı hatırlattı.

13.07.2008

Başkanlığa soyunanlar ve ismi hafızaya kazınanlar!

29 Mart 2009 yerel seçimlerinin üzerinden 5 ay gibi kısa bir süre geçti. Ankaralılar büyükşehir belediye başkanıyla beraber tam 25 tane ilçenin de belediye başkanını seçti.

22.08.2009