EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Hamamönü

Hamamönü haberleri sayfasında güncel ve son dakika Hamamönü hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 627 Hamamönü haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Hamamönü Haberleri

Sanatçıların yeni sokağı

Sanatçıların yeni sokağı

Dünyada 'Sanatçılar Sokağı' denildiğinde ilk akla gelenler arasında bulunan, Rusya’nın başkenti Moskova’daki ’Arbat Sokağı’nın bir benzeri Ankara’nın Altındağ İlçesi Hamamönü Mahallesi’nde gerçekleşti.

17.01.2011Kelebek
Mehmet Akifin anısına oyun sahnelendi

Mehmet Akif'in anısına oyun sahnelendi

90. yılını kutladığımız İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un anısına ilk TBMM binasında bir piyes sahnelendi.

12.03.2011Gündem
EDEN için beş aday belirlendi

EDEN için beş aday belirlendi

Bu yıl Türkiye’den Avrupa’nın Seçkin Destinasyonu adayı gösterilecek projenin ön seçimi önceki hafta tamamlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, yapılan başvurular arasından seçilen beş finalisti açıkladı.

24.04.2011Gündem
Günay: CHPliler operasyonlara seviniyor

Günay: "CHP'liler operasyonlara seviniyor"

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı, AK Parti İzmir 1’inci Bölge 1’inci sıra milletvekili adayı Ertuğrul Günay, Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan operasyonun ardından CHP’lilerin tavrını eleştirdi.

5.05.2011Gündem
KÜLTÜR BAKANI: CHP’liler operasyona seviniyor

KÜLTÜR BAKANI: CHP’liler operasyona seviniyor

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı ve Ak Parti adayı Ertuğrul Günay, İzmir Halıcılar ve Yer Döşemecileri Derneği’nin tarihi Karaosmanoğlu Hanı’nda düzenlediği kahvaltılı toplantıya katıldı, Başkan Naci Ölçen’den bilgi aldı, ‘Halı Çarşısı’ gibi projelerine destek sözü verdi.

5.05.2011Ege
Hamamönü projesi EDEN’le taçlandı

Hamamönü projesi EDEN’le taçlandı

Ankara’nın Altındağ İlçesi’nde, yerel yönetim tarafından iki yıllık çalışmayla restorasyonu tamamlanan Hamamönü semti, Türkiye’nin 2011’deki “Avrupalı Seçkin Turist Destinasyonu” seçildi.

8.05.2011Gündem
Bu sokak görenleri şaşırtıyor

Bu sokak görenleri şaşırtıyor

Hong Kong'da omuz omuza yaşanıyor, sokaktaki hayat gerçeküstü filmlere benziyor.

10.05.2011Advertorial

Yazar Sonuçları

Kültür çınarlarımızı yaşatmak gerekiyor

ANKARA’da geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ertuğrul Günay’ın tanımı ile bu toprakların cumhuriyet döneminde yetişen büyük çınarları için ödül törenleri vardı. Ülkemizin ilk arkeologlarından olan Prof. Dr. Halet Çambel ve Prof.Dr.Nimet Özgüç’e devletin kültür, sanat ve bilim insanlarına sahip çıktığının bir işareti olarak nitelendirilen ödülleri Cumhurbaşkanı Gül tarafından verildi.

25.02.2011

Vatandaş teslim oldu kara o beceriksizliği savunuyor hala

Bİz Türklerin kendine has tanımlama ve ölçüm biçimleri vardır. Örneğin yemek tarifi verirken, “Bir tutam” ya da “Bir bardak” gibi ölçüler kullanırız.

12.03.2011

Hacı Bayram-ı Veli’ye saygısızlık

SENELERDİR Hacı Bayram-ı Veli Cami çevresinin restorasyonu için Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten çok güzel vaatler dinliyoruz, okuyoruz.Bir yerin turizmde cazip hale gelmesi oranın tarihi dokusunun korunması ve aslına uygun restorasyonu ile mümkündür.

4.04.2011

Hacıbayram’da neler yapılıyor

OKURLARIMIZ Hasan Çekiş ve Bayram Tunca’nın yazılarına karşı Büyükşehir Belediyesi bukonuda şu açıklamayı yaptı:

7.04.2011

Lokanta adından öte bir anlayış

ANADOLU topraklarında kurulan devletlere başkentlik yapmış beş şehirden biri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ve tek başkenti olan Ankara, gerçekten yoktan var edilmiş bir nitelik ve değer taşımaktadır.

10.06.2011

Yanlış yol, gereksiz kaldırım

ÇANKAYA’da Bağcılar Mahallesi Açın Caddesi (Vedat Dalokay Caddesinin paraleli) ile 211. Sokağın kesiştiği köşede gereksiz bir kaldırım çalışması devam ediyor.

13.07.2011

Yüreğine ‘ateş’ düşmesin

EMEKLİ öğretmenim. 7 Haziranda acil olarak kaldırıldığım Ankara Etlik İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardioloji bölümünde kapalı olan damarıma stent takıldı. Kullanmam gereken ilaçlar reçeteme yazıldı ve bir ay sonra kontrole gelmem istendi.

19.07.2011