MENÜ

Haluk Yıldız

Haluk Yıldız ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Haluk Yıldız haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.713 Haluk Yıldız haberi bulunmuştur.

Haluk Yıldız Haberleri

DYPnin Adayları

DYP'nin Adayları


DYP'nin milletvekili aday listesi

11.09.2002Spor Arena
DP adaylarının tam listesi

DP adaylarının tam listesi

Sağda birleşme sağlanamamasının ardından listelerini tekrar gözden geçiren Demokrat Parti, Antalya, Bilecik, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Hatay ve Mersin illerinde listeleri boş bıraktı. İşte adayların tam listesi...

4.06.2007Spor Arena
Kastamonuda DP adayı çekildi

Kastamonu'da DP adayı çekildi

Kastamonu'da Demokrat Parti'den (DP) 3. sıra milletvekili adayı olan Haluk Yıldız adaylıktan çekildiğini açıkladı.

9.06.2007Gündem
İzmirli genç atletin başarısı.

İzmirli genç atletin başarısı.

Halil Hüner-Haluk Yıldız - İzmir'in Karşıyaka İlçesindeki Aydoğdu İlköğretim Okulu'nun 8. sınıf öğrencisi olan 14 yaşındaki atlet Pınar Aday, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de 13-20 Haziran tarihlerinde düzenlenen 23. Uluslararası Gençlik Oyunları'nda, 3 branşta 3 madalya kazandı.

24.06.2007Spor
İşte günün pozu

İşte günün pozu

Hava Harp Okulu'ndaki mezuniyet törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan da katıldı. Törende protokole havacı şapkası dağıtıldı. Cumhurbaşkanı Gül şapkasını giyerken işte bu pozu verdi.

31.08.2008Gündem
Havada, denizde diploma coşkusu

Havada, denizde diploma coşkusu

Hava ve deniz harp okullarının diploma törenleri, dün devletin zirvesini İstanbul’a taşıdı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ törenlerde havacı ve denizci üniforması giyerken, dönem birincilerine diplomalarını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül verdi.

31.08.2008Gündem
Almanyada Türkler parti kurdu

Almanya'da Türkler parti kurdu

Almanya'nın Bonn kentinde 21 Şubatta kurulan ve başkanlığını Haluk Yıldız'ın yaptığı Adalet, Yenilik ve Birlik Partisi (BIG), basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

24.03.2010Dünya
Almanyanın en büyük eyaletinde halk sandığa gitti

Almanya'nın en büyük eyaletinde halk sandığa gitti

Almanya'nın 18 milyon nüfusuyla en kalabalık eyaleti olan ve en fazla Türk'ün yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya'da (KRV) eyalet meclisi seçimleri yapılıyor.

9.05.2010Dünya
Kastamonu Entegre 6 yeni fabrika açacak

Kastamonu Entegre 6 yeni fabrika açacak

Kastamonu Entegre 5 yılda 700 milyon USD yatırımla yurtiçi ve yurtdışında 6 yeni fabrika açacak.

17.02.2012Ekonomi
700 milyon dolar yatıracak Avrupa’da ilk 4’e girecek

700 milyon dolar yatıracak Avrupa’da ilk 4’e girecek

Orman ve ağaç ürünleri sektöründe üretim yapmak üzere 1969’da kurulan ve Hayat Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, gelecek 5 yıl içinde yurtdışı yatırımlar dahil toplam 700 milyon dolar yatırım yaparak bölgesel liderliği hedefledi.

17.02.2012Ekonomi
Trabzonspora ağır ceza

Trabzonspor'a ağır ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Trabzonspor'a kendi sahasında 4 maç seyircisiz oynama cezası verirken, kulüp başkanı Sadri Şener'i ise 15 gün hak mahrumiyeti ve 15 bin TL para cezası ile cezalandırdı.

10.05.2012Futbol
PFDK’dan Cimbom’a 40 bin TL ceza

PFDK’dan Cimbom’a 40 bin TL ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Süper Final Şampiyonluk Grubu 5. haftasındaki Galatasaray-Beşiktaş maçındaki taraftar olayları ve yaşanan aksaklıklar nedeniyle sarı kırmızılı kulübe toplam 40 bin lira para cezası verildiği belirtildi.

10.05.2012Futbol
Merkel’e son darbe

Merkel’e son darbe

Almanya’nın en kalabalık eyaleti Kuzey Ren Vestfalya’daki seçimlerde Başbakan Merkel büyük bir yenilgi aldı. “Mini genel seçim” Merkel’in Euro bölgesi planı için de bir referandum olarak görülüyordu.

13.05.2012Gündem
Yatırıma 685 milyon dolar ‘Entegre’ edecek

Yatırıma 685 milyon dolar ‘Entegre’ edecek

Hayat Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kastamonu Entegre, 2012-2013 döneminde 685 milyon dolarlık yeni yatırım gerçekleştirecek.

17.11.2012Ekonomi
Almanyanın göç politikasi tartışıldı

Almanya'nın göç politikasi tartışıldı

CDU, SPD, Yeşiller, FDP, Sol Parti ve BİG Partisi temsilcileri Köln'de katıldıkları panelde çifte vatandaşlık ve göç politikası konularını tartıştı.

8.07.2013Avrupa
NPD tehdidi üzerine toplantı düzenlendi

NPD tehdidi üzerine toplantı düzenlendi

ALMANYA’da 22 Eylül’de yapılacak genel seçimlere giren Yenilik ve Adalet Birliği Partisi’ne (BIG)’e, Almanya aşırı sağcı parti olarak bilinen parti NPD’den tehdit alması üzerine toplantı düzenlendi.

16.09.2013Avrupa
Seçimlere ilk kez bir Türk Partisi katılıyor

Seçimlere ilk kez bir "Türk Partisi" katılıyor

Almanya’da pazar günü yapılacak genel seçimlerde oy kullanacak olan Türk kökenli seçmenler ülkenin siyasetinin şekillenmesi için önemli bir rol üstlenebilirler. Seçimlerde yaklaşık 5,8 milyon göçmen kökenlinin sandık başına gitme hakkı bulunuyor. Toplam seçmenlerin yüzde 9’unu oluşturan göçmen kökenliler arasında Türk asıllıların sayısı 600 bin ila 800 bin arasında olduğu ifade ediliyor.

20.09.2013Avrupa
Ankara Emniyeti’nde gece yarısı operasyonu

Ankara Emniyeti’nde gece yarısı operasyonu

“Büyük rüşvet” operasyonundan sonra emniyette görevden alma ve değişiklikler tüm hızıyla devam ediyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde gece yarısı kararıyla güvenlik ve toplumsal olaylardan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mahmut Azmaz görevden alınırken; Terör, istihbarat, Organize, Mali, Kaçakçılık ve Siber Suçlarla Mücadele şubelerinde görevli 350 polisin yeri değiştirildi. Siz bu satırları okurken son haber Kırıkkale'den geldi. Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü’nde 5 şube müdürünün görev yeri değiştirildi.

6.01.2014Gündem
Sadece iki ilde 1700 polisin yeri değişti

Sadece iki ilde 1700 polisin yeri değişti

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında Emniyet’te başlayan görevden alma fırtınasında şu ana kadar yüzlercesi rütbeli olmak üzere binlerce polisin yeri değiştirildi. Sadece İstanbul, Ankara, ve İzmir’de yaklaşık 1700 polis farklı görevlere getirildi.

7.01.2014Gündem
BIG, Almanya’da AP seçimlerine hazırlanıyor

BIG, Almanya’da AP seçimlerine hazırlanıyor

ALMANYA’da 4 yıl önce kurulan Yenilik ve Adalet Birliği Partisi (BIG), 25 Mayıs’ta yapılacak yerel seçimler, uyum meclisler seçimi ve Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine girmeye hazırlanıyor.

3.02.2014Gündem
BIG, İsrail’i kınadı

BIG, İsrail’i kınadı

ALMANYA’nın Köln kentinde iftar veren BIG Genel Başkanı Haluk Yıldız, Gazze’ye İsrail saldırısını kınadı.

21.07.2014Avrupa
Tek çıkış yurtdışı

Tek çıkış yurtdışı

Türkiye’de ormanlardan elde edilen hammadde fiyatının Rusya ve ABD gibi ülkelerden 2-3 kat daha fazla olması yatırımları da yurtdışına kaydırdı. Kastamonu Entegre Ağaç Grubu Başkanı Haluk Yıldız, şirketin yurtdışı cirosunun kısa vadede yüzde 50’ye ulaşacağını söyledi.

30.07.2015Ekonomi
O Türk milletvekilleri sayemizde meclise girdi

O Türk milletvekilleri sayemizde meclise girdi

Almanya’nın Kuzey Ren Vetsfalye Eyalet (KRV) Meclisi için 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere, Yenilik ve Adalet Birliği Partisi (BIG) de katılacak. Essen’de faaliyet gösteren Almanya’da Yaşayan Bartınlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ndeki tanıtım toplantısında konuşan BIG Genel Başkanı Haluk Yıldız, hedeflerini ve neden seçime girdiklerini anlattı.

6.05.2017Dünya
13.1 milyon seçmenden 31.108’inin oyunu aldılar

13.1 milyon seçmenden 31.108’inin oyunu aldılar

Türkiye kökenlilerin kurduğu partiler BIG ile AD Demokraten, Kuzey Ren Vestfalya (KRV) seçimlerinde varlık gösteremedi. 900 bin civarında Türkiye kökenlinin yaşadığı KRV’de BIG 17 bin 455 oy (yüzde 0.2), AD Demokraten 13 bin 653 oy (yüzde 0.2) oy alabildi.

15.05.2017Dünya
Kastamonu Entegre, İtalyan devini satın aldı

Kastamonu Entegre, İtalyan devini satın aldı

Türkiye'nin en büyük 41'inci şirketi olan Kastamonu Entegre, 1962 yılında kurulan ve İtalya'nın üçüncü büyük yonga levha üreticisi olan Gruppo Trombini’yi satın aldığını açıkladı. Bu yatırımla birlikte Kastamonu Entegre’nin yurt dışındaki yatırımları 800 milyon Euro'yu aştı

15.05.2017Ekonomi
İtalya’da bir Kastamonulu

İtalya’da bir Kastamonulu

TÜRKİYE ve yurtdışında 16 fabrikası bulunan ağaç bazlı panel sektörünün önde gelen oyuncularından Kastamonu Entegre, rotasını İtalya’ya çevirdi.

15.05.2017Ekonomi
Türklerin kurduğu BIG genel seçime katılmıyor

Türklerin kurduğu BIG genel seçime katılmıyor

Almanya’da Türklerin kurduğu Yenilik ve Adalet Partisi (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız, partisinin 24 Eylül’de yapılacak genel seçimlere katılmayacağını bildirdi. Yıldız, genel seçimlerden önce ciddi hazırlık yapmak gerektiğini belirterek, parti teşkilatlarında görev alanların tatilde olduğunu ve yaklaşık iki haftalık seçim kampanyası ile bunun mümkün olamayacağını ifade etti.

21.06.2017Dünya
TV’ye çıktıktan sonra tehdit almaya başladım

TV’ye çıktıktan sonra tehdit almaya başladım

Almanya’da Türklerin kurduğu Yenilik ve Adalet Partisi’nin (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız, tehdit mektupları aldığını söyledi.

3.07.2017Dünya
‘Savaş Kabasakal’ın ölümünde şüpheler var’

‘Savaş Kabasakal’ın ölümünde şüpheler var’

Almanya’da Türklerin kurduğu Yenilik ve Adalet Partisi’nin (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız ve parti temsilcileri, Frankfurt’ta polis şiddeti nedeniyle öldüğü iddia edilen Savaş Kabasakal’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Yıldız ve beraberindekiler, taziye ziyaretinde Kabasakal’ın ağabeyi Mustafa ve kardeşi Hakan Kabasakal ile görüştü.

3.07.2017Dünya
Almanya’daki Türk partileri kararını verdi

Almanya’daki Türk partileri kararını verdi

Almanya’da Türkiye kökenlilerin kurduğu, Yenilik ve Adalet Partisi (BİG), 24 Eylül’de yapılacak Federal Meclis seçimlerine katılmama kararı aldı. Alman Demokratlar Birliği (ADD) ise sadece Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti’nde seçimlere katılacak.

14.08.2017Dünya
Türk partisinden ’Boykot edin’ çağrısı

Türk partisinden ’Boykot edin’ çağrısı

Almanya’da göçmenler tarafından 2010 yılında kurulan Yenilik ve Adalet Birliği Partisi’nden (BIG), Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tam destek geldi. BIG Genel Başkanı Haluk Yıldız, Türkiye kökenli seçmenlere de ‘boykot’ çağrısında bulundu.

20.08.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Demet hayatının hatasını bilerek ve isteyerek yaptı

Belki Türkiye’nin en iyi seslerinden değil. Ama sahnede devleşiyor. Son albümü ‘Zirve’ ile yine zirveye oturdu. Demet Akalın’dan söz ettiğimi anlamışsınızdır.

8.06.2010

1.1 milyar doları yakaladı, Tataristan’dan ‘Ormanımızı kesmeye gelin’ çağrısı aldı

Hayat Holding Ağaç Grubu Başkanı ve Kastamonu Entegre Genel Müdürü Haluk Yıldız, 12 yılda gerçekleştirdikleri büyümeyi daha iyi ortaya koyabilmek için 2001 yılına döndü

4.08.2013