MENÜ

Haluk Yıldız

Haluk Yıldız ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Haluk Yıldız haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.717 Haluk Yıldız haberi bulunmuştur.

Haluk Yıldız Haberleri

Yarın Avrupa Parlamentosu’na 3 Türk vekil gönderebiliriz

Yarın Avrupa Parlamentosu’na 3 Türk vekil gönderebiliriz

BIG Genel Başkanı Haluk Yıldız, Almanya’da yarın yapılacak AP seçimlerinde en az 3 Türk vekili Brüksel’e göndereceklerini belirterek “Avrupa’da artan Türk ve İslam karşıtlarıyla mücadele için bütün Türkleri sandığa davet ediyorum” dedi.

25.05.2019Avrupa
Dört partinin liste başı adayı kadın

Dört partinin liste başı adayı kadın

Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekillerinin belirleneceği seçimler perşembe günü başladı. Bazı ülkeler seçimi tamamladı bile. 28 üye ülkeyi kapsayan seçimler için son gün pazar. Parlamentoya en fazla 96 milletvekili gönderecek Almanya’da ise seçmenler pazar günü sandık başına gidiyor. Seçimlerde, milletvekili çıkarmasına kesin gözüyle bakılan altı partiden dördü, kadın liste başı adaylarla seçmen karşısına çıktı.

24.05.2019Avrupa
Almanya’da Türk parti liderine Kabe resimli ırkçı tehdit mektubu

Almanya’da Türk parti liderine Kabe resimli ırkçı tehdit mektubu

BIG Genel Başkanı Haluk Yıldız, posta yoluyla İslamofobik ve ırkçı tehdit mektubu aldığını açıkladı. Yıldız, “Zarfta Kabe resmi vardı ve af edersiniz üzerine bir pislik konulmuştu. ‘Artık haddinizi aşıyorsunuz, bu ülkede Almanlar söz sahibidir ve haddinizi bilmezseniz biz yapacağımızı biliriz’ yazıyordu” dedi.

19.05.2019Avrupa
Almanyada Türk kökenli parti liderine tehdit mektubu

Almanya'da Türk kökenli parti liderine tehdit mektubu

Almanya Yenilik ve Adalet Birliği (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız, kendisine posta yoluyla İslamofobik ve tehdit içerikli figürler ile tehdit içerikli bir mektup gönderildiğini açıkladı.

19.05.2019Dünya
Weber’i eleştirdi: ‘Türkiye’den başka söylemi olmayan biri’

Weber’i eleştirdi: ‘Türkiye’den başka söylemi olmayan biri’

Almanya Yenilik ve Adalet Birliği (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde, Avrupa Halk Partisinin (EPP) adayı olan Manfred Weber’in Türkiye hakkında yaptığı açıklamaları eleştirdi.

14.05.2019Avrupa
Almanya’da Türk Medyası Zirvesi

Almanya’da Türk Medyası Zirvesi

Almanya’nın Essen kentinde Avrupa Türk Basın Yayın Gazeteciler Birliği (ATBYGB) tarafından ‘Avrupa Türk Medya Zirvesi’ düzenlendi. Avrupa’nın farklı ülkelerinden gazetecilerin katıldığı toplantıda, Avrupa’da yayın yapan Türk medya kuruluşlarının ekonomik sorunları ve medya mensuplarının sorunları tartışıldı. Türkçe’nin ve Türk toplumunun geleceği için medyaya destek verilmesinin gerekli olduğu ifade edildi.

29.04.2019Avrupa
‘Alman partilerinde göçmenleri temsil etmek mümkün değil’

‘Alman partilerinde göçmenleri temsil etmek mümkün değil’

Avrupa Parlamontosu’na temsilci gönderebileceklerini söyleyen BIG Partisi Genel Başkanı Haluk Yıldız, Almanya’daki siyasi partilerde göçmen ve Müslümanları temsil etmenin mümkün olmadığını savunarak oy hakkı olan göçmen ve Müslümanlara sandığa gitmeleri çağrısı yaptı.

28.04.2019Avrupa
Solingen’den mesaj verdi: Biz bunu asla hak etmedik

Solingen’den mesaj verdi: Biz bunu asla hak etmedik

Solingen’de Mevlüde Genç ve Durmuş Genç’i ziyaret eden BIG Genel Başkanı Haluk Yıldız, “Birçok Türk vatandaşımız Almanya’da sadece Türk ve Müslüman oldukları için yakıldılar, öldürüldüler. Biz bunu asla hak etmedik” dedi.

15.04.2019Avrupa
26 Mayısta sandığa bekliyoruz

'26 Mayıs'ta sandığa bekliyoruz'

Almanya’da göçmenlerin öncülüğünde kurulan Yenilik ve Adalet Birliği Partisi’nin (BIG) Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılabileceği açıklandı. BIG Genel Başkanı Haluk Yıldız, göçmen kökenlilere 26 Mayıs’ta sandığa gitme çağrısında bulundu.

18.03.2019Avrupa
‘Avrupa hedeflerinden uzaklaştıkça güçsüzleşiyor’

‘Avrupa hedeflerinden uzaklaştıkça güçsüzleşiyor’

Almanya’nın ilk azınlık siyasi oluşumu Yenilik ve Adalet Partisi (BİG) Genel Başkanı Haluk Yıldız, Avrupa Parlamentosu seçimleri aday tanıtımı toplantısında konuştu. Yıldız, “Avrupa kendi ideallerinden uzaklaştıkça güçsüzleşiyor. Dünya politikasında öngörüldüğü gibi rol alamıyor” dedi.

5.02.2019Avrupa
Almanya’da Türklerin kurduğu yeni parti  hoş karşılanmadı: Büyük talihsizlik

Almanya’da Türklerin kurduğu yeni parti hoş karşılanmadı: Büyük talihsizlik

Almanya’da Türklerin kurduğu partiler arasına yeni katılan ve ‘Alternative für Migranten - Göçmenler için Alternatif’, ismiyle siyasi hayatına başlayan yeni oluşum, diğer Türk partileri BIG ve AD Demokraten tarafından ‘büyük talihsizlik’ olarak değerlendirildi.

21.01.2019Avrupa
BIG AP adaylarını belirledi İlk 10’da 8 kişi farklı kökenden

BIG AP adaylarını belirledi! İlk 10’da 8 kişi farklı kökenden

Almanya’da yöneticilerinin büyük çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Yenilik ve Adalet Birliği Partisi (BIG), AP seçimleri için adaylarını belirdi. BIG Genel Başkanı Haluk Yıldız, birinci sıradan aday oldu.

14.01.2019Avrupa
İtalya’dan, Kastamonu Entegre’ye ödül

İtalya’dan, Kastamonu Entegre’ye ödül

Hayat Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kastamonu Entegre, İtalyan Ticaret Odası tarafından ödüllendirildi. Marka, bu ülkedeki yatırımları nedeniyle ödüllendirilirken, gecede İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Sgarbi, İtalyan Ticaret Odası Başkanı Livio Manzini ve İtalyan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Demet Sabancı hazır bulundu.

24.12.2018Ekonomi
ADD’den BIG’e birleşme tepkisi

ADD’den BIG’e birleşme tepkisi

Almanya’da faaliyet gösteren Türk kökenlilerin kurduğu Alman Demokratlar Birliği (Allianz Deutscher Demokraten), BIG Partisi’nin Hürriyet’te yayımlanan “Beş kez birleşme teklif ettik” açıklamasına tepki gösterdi. “Seçimden kaçan bir oluşuma, yönetim ve taban olarak maalesef artık parti gözüyle bakamıyoruz” ifadesine yer verilen ADD açıklamasında, şöyle denildi:

11.04.2018Avrupa
Bonn’lu Türklerden destek gösterisi

Bonn’lu Türklerden destek gösterisi

Almanya’nın Bonn kenti ve çevresinde yaşayan Türkler, Afrin’deki terör hedeflerine yönelik düzenlenen ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek gösterisi düzenledi.

27.01.2018Dünya
BIG: Hesap sorarken gol yemeyelim

BIG: Hesap sorarken gol yemeyelim

Almanya’da yapılacak federal meclis seçimlerinde Türk toplumu arasında bölünmeyi arttırmamak için seçimlerden çekilen BIG Partisi’nin Genel Başkanı Haluk Yıldız, Almanya’daki Türk seçmene seslendi: “Verdiğiniz oylar size ihanet olarak geri dönecek. Gidin oy pusulalarına seçim boykotu yazın. Böylece Alman politikasına ve bütün dünyaya bizimle oyun oynayamazsınız diyelim.”

19.09.2017Dünya
Türk partisinden Türk seçmene öneri

Türk partisinden Türk seçmene öneri

Almanya’da genel seçimleri boykot eden Yenilik ve Adalet Birliği Partisi’nin (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız, Köln’de düzenlediği basın toplantısı ile bunun nedenlerini açıkladı. Yıldız, Türkiye kökenli seçmenlere de ‘Wahlboykott’ (seçim boykotu) çağrısı yaptı.

15.09.2017Dünya
Türk partisinden Türk seçmene çağrı

Türk partisinden Türk seçmene çağrı

Almanya’da Türklerin kurduğu Yenilik ve Adalet Partisi’nin (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız, beraberindeki heyetle çıktığı Balkan turu kapsamında Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Almanya’daki seçim sürecini ve Balkanlar’daki temaslarını değerlendirdi.

11.09.2017Dünya
Türk partisinden ’Boykot edin’ çağrısı

Türk partisinden ’Boykot edin’ çağrısı

Almanya’da göçmenler tarafından 2010 yılında kurulan Yenilik ve Adalet Birliği Partisi’nden (BIG), Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tam destek geldi. BIG Genel Başkanı Haluk Yıldız, Türkiye kökenli seçmenlere de ‘boykot’ çağrısında bulundu.

20.08.2017Dünya
Almanya’daki Türk partileri kararını verdi

Almanya’daki Türk partileri kararını verdi

Almanya’da Türkiye kökenlilerin kurduğu, Yenilik ve Adalet Partisi (BİG), 24 Eylül’de yapılacak Federal Meclis seçimlerine katılmama kararı aldı. Alman Demokratlar Birliği (ADD) ise sadece Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti’nde seçimlere katılacak.

14.08.2017Dünya
‘Savaş Kabasakal’ın ölümünde şüpheler var’

‘Savaş Kabasakal’ın ölümünde şüpheler var’

Almanya’da Türklerin kurduğu Yenilik ve Adalet Partisi’nin (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız ve parti temsilcileri, Frankfurt’ta polis şiddeti nedeniyle öldüğü iddia edilen Savaş Kabasakal’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Yıldız ve beraberindekiler, taziye ziyaretinde Kabasakal’ın ağabeyi Mustafa ve kardeşi Hakan Kabasakal ile görüştü.

3.07.2017Dünya
TV’ye çıktıktan sonra tehdit almaya başladım

TV’ye çıktıktan sonra tehdit almaya başladım

Almanya’da Türklerin kurduğu Yenilik ve Adalet Partisi’nin (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız, tehdit mektupları aldığını söyledi.

3.07.2017Dünya
Türklerin kurduğu BIG genel seçime katılmıyor

Türklerin kurduğu BIG genel seçime katılmıyor

Almanya’da Türklerin kurduğu Yenilik ve Adalet Partisi (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız, partisinin 24 Eylül’de yapılacak genel seçimlere katılmayacağını bildirdi. Yıldız, genel seçimlerden önce ciddi hazırlık yapmak gerektiğini belirterek, parti teşkilatlarında görev alanların tatilde olduğunu ve yaklaşık iki haftalık seçim kampanyası ile bunun mümkün olamayacağını ifade etti.

21.06.2017Dünya
İtalya’da bir Kastamonulu

İtalya’da bir Kastamonulu

TÜRKİYE ve yurtdışında 16 fabrikası bulunan ağaç bazlı panel sektörünün önde gelen oyuncularından Kastamonu Entegre, rotasını İtalya’ya çevirdi.

15.05.2017Ekonomi
Kastamonu Entegre, İtalyan devini satın aldı

Kastamonu Entegre, İtalyan devini satın aldı

Türkiye'nin en büyük 41'inci şirketi olan Kastamonu Entegre, 1962 yılında kurulan ve İtalya'nın üçüncü büyük yonga levha üreticisi olan Gruppo Trombini’yi satın aldığını açıkladı. Bu yatırımla birlikte Kastamonu Entegre’nin yurt dışındaki yatırımları 800 milyon Euro'yu aştı

15.05.2017Ekonomi
13.1 milyon seçmenden 31.108’inin oyunu aldılar

13.1 milyon seçmenden 31.108’inin oyunu aldılar

Türkiye kökenlilerin kurduğu partiler BIG ile AD Demokraten, Kuzey Ren Vestfalya (KRV) seçimlerinde varlık gösteremedi. 900 bin civarında Türkiye kökenlinin yaşadığı KRV’de BIG 17 bin 455 oy (yüzde 0.2), AD Demokraten 13 bin 653 oy (yüzde 0.2) oy alabildi.

15.05.2017Dünya
O Türk milletvekilleri sayemizde meclise girdi

O Türk milletvekilleri sayemizde meclise girdi

Almanya’nın Kuzey Ren Vetsfalye Eyalet (KRV) Meclisi için 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere, Yenilik ve Adalet Birliği Partisi (BIG) de katılacak. Essen’de faaliyet gösteren Almanya’da Yaşayan Bartınlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ndeki tanıtım toplantısında konuşan BIG Genel Başkanı Haluk Yıldız, hedeflerini ve neden seçime girdiklerini anlattı.

6.05.2017Dünya
Tek çıkış yurtdışı

Tek çıkış yurtdışı

Türkiye’de ormanlardan elde edilen hammadde fiyatının Rusya ve ABD gibi ülkelerden 2-3 kat daha fazla olması yatırımları da yurtdışına kaydırdı. Kastamonu Entegre Ağaç Grubu Başkanı Haluk Yıldız, şirketin yurtdışı cirosunun kısa vadede yüzde 50’ye ulaşacağını söyledi.

30.07.2015Ekonomi
BIG, İsrail’i kınadı

BIG, İsrail’i kınadı

ALMANYA’nın Köln kentinde iftar veren BIG Genel Başkanı Haluk Yıldız, Gazze’ye İsrail saldırısını kınadı.

21.07.2014Avrupa
BIG, Almanya’da AP seçimlerine hazırlanıyor

BIG, Almanya’da AP seçimlerine hazırlanıyor

ALMANYA’da 4 yıl önce kurulan Yenilik ve Adalet Birliği Partisi (BIG), 25 Mayıs’ta yapılacak yerel seçimler, uyum meclisler seçimi ve Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine girmeye hazırlanıyor.

3.02.2014Gündem
Sadece iki ilde 1700 polisin yeri değişti

Sadece iki ilde 1700 polisin yeri değişti

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında Emniyet’te başlayan görevden alma fırtınasında şu ana kadar yüzlercesi rütbeli olmak üzere binlerce polisin yeri değiştirildi. Sadece İstanbul, Ankara, ve İzmir’de yaklaşık 1700 polis farklı görevlere getirildi.

7.01.2014Gündem
Ankara Emniyeti’nde gece yarısı operasyonu

Ankara Emniyeti’nde gece yarısı operasyonu

“Büyük rüşvet” operasyonundan sonra emniyette görevden alma ve değişiklikler tüm hızıyla devam ediyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde gece yarısı kararıyla güvenlik ve toplumsal olaylardan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mahmut Azmaz görevden alınırken; Terör, istihbarat, Organize, Mali, Kaçakçılık ve Siber Suçlarla Mücadele şubelerinde görevli 350 polisin yeri değiştirildi. Siz bu satırları okurken son haber Kırıkkale'den geldi. Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü’nde 5 şube müdürünün görev yeri değiştirildi.

6.01.2014Gündem
Seçimlere ilk kez bir Türk Partisi katılıyor

Seçimlere ilk kez bir "Türk Partisi" katılıyor

Almanya’da pazar günü yapılacak genel seçimlerde oy kullanacak olan Türk kökenli seçmenler ülkenin siyasetinin şekillenmesi için önemli bir rol üstlenebilirler. Seçimlerde yaklaşık 5,8 milyon göçmen kökenlinin sandık başına gitme hakkı bulunuyor. Toplam seçmenlerin yüzde 9’unu oluşturan göçmen kökenliler arasında Türk asıllıların sayısı 600 bin ila 800 bin arasında olduğu ifade ediliyor.

20.09.2013Avrupa
NPD tehdidi üzerine toplantı düzenlendi

NPD tehdidi üzerine toplantı düzenlendi

ALMANYA’da 22 Eylül’de yapılacak genel seçimlere giren Yenilik ve Adalet Birliği Partisi’ne (BIG)’e, Almanya aşırı sağcı parti olarak bilinen parti NPD’den tehdit alması üzerine toplantı düzenlendi.

16.09.2013Avrupa
Almanyanın göç politikasi tartışıldı

Almanya'nın göç politikasi tartışıldı

CDU, SPD, Yeşiller, FDP, Sol Parti ve BİG Partisi temsilcileri Köln'de katıldıkları panelde çifte vatandaşlık ve göç politikası konularını tartıştı.

8.07.2013Avrupa
Yatırıma 685 milyon dolar ‘Entegre’ edecek

Yatırıma 685 milyon dolar ‘Entegre’ edecek

Hayat Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kastamonu Entegre, 2012-2013 döneminde 685 milyon dolarlık yeni yatırım gerçekleştirecek.

17.11.2012Ekonomi
Merkel’e son darbe

Merkel’e son darbe

Almanya’nın en kalabalık eyaleti Kuzey Ren Vestfalya’daki seçimlerde Başbakan Merkel büyük bir yenilgi aldı. “Mini genel seçim” Merkel’in Euro bölgesi planı için de bir referandum olarak görülüyordu.

13.05.2012Gündem
PFDK’dan Cimbom’a 40 bin TL ceza

PFDK’dan Cimbom’a 40 bin TL ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Süper Final Şampiyonluk Grubu 5. haftasındaki Galatasaray-Beşiktaş maçındaki taraftar olayları ve yaşanan aksaklıklar nedeniyle sarı kırmızılı kulübe toplam 40 bin lira para cezası verildiği belirtildi.

10.05.2012Futbol
Trabzonspora ağır ceza

Trabzonspor'a ağır ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Trabzonspor'a kendi sahasında 4 maç seyircisiz oynama cezası verirken, kulüp başkanı Sadri Şener'i ise 15 gün hak mahrumiyeti ve 15 bin TL para cezası ile cezalandırdı.

10.05.2012Futbol
700 milyon dolar yatıracak Avrupa’da ilk 4’e girecek

700 milyon dolar yatıracak Avrupa’da ilk 4’e girecek

Orman ve ağaç ürünleri sektöründe üretim yapmak üzere 1969’da kurulan ve Hayat Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, gelecek 5 yıl içinde yurtdışı yatırımlar dahil toplam 700 milyon dolar yatırım yaparak bölgesel liderliği hedefledi.

17.02.2012Ekonomi
Kastamonu Entegre 6 yeni fabrika açacak

Kastamonu Entegre 6 yeni fabrika açacak

Kastamonu Entegre 5 yılda 700 milyon USD yatırımla yurtiçi ve yurtdışında 6 yeni fabrika açacak.

17.02.2012Ekonomi
Almanyanın en büyük eyaletinde halk sandığa gitti

Almanya'nın en büyük eyaletinde halk sandığa gitti

Almanya'nın 18 milyon nüfusuyla en kalabalık eyaleti olan ve en fazla Türk'ün yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya'da (KRV) eyalet meclisi seçimleri yapılıyor.

9.05.2010Dünya
Almanyada Türkler parti kurdu

Almanya'da Türkler parti kurdu

Almanya'nın Bonn kentinde 21 Şubatta kurulan ve başkanlığını Haluk Yıldız'ın yaptığı Adalet, Yenilik ve Birlik Partisi (BIG), basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

24.03.2010Dünya
Havada, denizde diploma coşkusu

Havada, denizde diploma coşkusu

Hava ve deniz harp okullarının diploma törenleri, dün devletin zirvesini İstanbul’a taşıdı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ törenlerde havacı ve denizci üniforması giyerken, dönem birincilerine diplomalarını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül verdi.

31.08.2008Gündem

Yazar Sonuçları

1.1 milyar doları yakaladı, Tataristan’dan ‘Ormanımızı kesmeye gelin’ çağrısı aldı

Hayat Holding Ağaç Grubu Başkanı ve Kastamonu Entegre Genel Müdürü Haluk Yıldız, 12 yılda gerçekleştirdikleri büyümeyi daha iyi ortaya koyabilmek için 2001 yılına döndü

4.08.2013

Demet hayatının hatasını bilerek ve isteyerek yaptı

Belki Türkiye’nin en iyi seslerinden değil. Ama sahnede devleşiyor. Son albümü ‘Zirve’ ile yine zirveye oturdu. Demet Akalın’dan söz ettiğimi anlamışsınızdır.

8.06.2010