EKSTRA
MENÜ

Haluk Koç

Haluk Koç haberleri sayfasında güncel ve son dakika Haluk Koç hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.662 Haluk Koç haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ahmet Haluk Koç 3 Ekim 1954, İstanbul doğumlu, Türk hekim ve siyasetçidir.

1973 yılında Galatasaray Lisesi'ni bitirdi. Ardından girdiği Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni derece ile bitirdi. İç Hastalıkları Uzmanlığını ve Hematoloji Yan Dal Uzmanlığını, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı ile Hematoloji Bilim Dalı'nda tamamladı. 1990'da doçent, 1996'da profesör oldu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Hematoloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. Türk Hematoloji Derneği Genel Sekreterliği ve Kemik İliği Transplantasyonu Alt Grup Başkanlığı görevlerini yürüttü. 

22 Mayıs 2010 tarihli CHP Kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkan seçilmesinin ardından dış ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcılığına getirildi ise de 3 Kasım 2010'da bu görevden ayrıldı. 30 Temmuz 2012 tarihinden itibaren Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminde Kamu Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevine atandı. 2016 yılına dek Parti Sözcülüğü görevini sürdürmüş olup halen Parti İdari ve Mali İşlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır.

Haluk Koç Haberleri

‘AB müzakerelerini yeniden başlatacağız’

‘AB müzakerelerini yeniden başlatacağız’

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı Daems ve heyetini kabul eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin hedefinin AB’ye tam üyelik olduğunu söyledi.

1.04.2021Gündem
Kontrolden çıkan otomobil köprüden dereye uçtu: 4 yaralı

Kontrolden çıkan otomobil köprüden dereye uçtu: 4 yaralı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde kontolden çıkan otomobilin köprünün demirliklerini aşarak taklalar atıp, dere yatağına yuvarlanması sonucu 2’si ağır 4 kişi yaralandı.

1.09.2020Gündem
Son dakika: Yeni yönetimde sürpriz isimler yer aldı... CHP’nin şifresini kıran iki kadın

Son dakika: Yeni yönetimde sürpriz isimler yer aldı... CHP’nin şifresini kıran iki kadın

CHP’nin yeni yönetimi belli oldu. Kurultayda Sevgi Kılıç, ilk başörtülü parti yöneticisi oldu. Parti Meclisi’nde 25 isim değişirken, Z kuşağıyla siyaset yapma hayali, delege engeline takıldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun A takımından Tuncay Özkan, Ünal Çeviköz, Aykut Erdoğdu, Yıldırım Kaya PM’ye giremedi. Partisinden gözyaşlarıyla ayrılan Aylin Nazlıaka’nın aralarında olduğu 10 isim ise Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesini deldi.

28.07.2020Gündem
CHPnin yeni vitrini belirlendi

CHP'nin yeni vitrini belirlendi

CHP 37. Olağan Kurultayı’nın ikinci gününde delegeler partinin yeni vitrinini belirlemek için oy kullandı. Parti Meclisi’ne (PM) 222 kişi adaylık başvurusu yaparken, Kılıçdaroğlu’nun PM için 80 isim önerdiği anahtar listesi belli oldu. Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde 19 yaşındaki Esra Dirican ve başörtülü Sevgi Kılıç dikkat çekti.

27.07.2020Gündem
Hasankeyf’te tekne turları, kano ve su altı sporları yapılacak

Hasankeyf’te tekne turları, kano ve su altı sporları yapılacak

Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı suyu altında kalan Batman’ın tarihi ilçesi Hasankeyf’te tekne turları, kano, su altı sporları ve su üstü festivalleri yapılması için çalışma başlatıldı.

16.07.2020Seyahat
Şentop yeniden TBMM Başkanı

Şentop yeniden TBMM Başkanı

Meclis’te dün yapılan seçimin üçüncü turunda 328 oy alarak yeniden TBMM Başkanı olan Mustafa Şentop, “Adalet ve tarafsızlıkla hizmet etmeye çalışacağımdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

8.07.2020Gündem
Meclis Başkanı adayları kimler oldu TBMM Başkanı Mustafa Şentop seçildi

Meclis Başkanı adayları kimler oldu? TBMM Başkanı Mustafa Şentop seçildi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un görev süresinin dolması nedeniyle yenilenecek Meclis Başkanlığı seçimi için bugüne kadar 6 isim adaylığını açıkladı. TBMM Genel Kurulu, 27. Dönem ikinci devre Meclis Başkanı'nı seçmek için bugün saat 15.00'te toplandı. İkinci oylamada, TBMM Başkanlığı seçiminin birinci turunda adaylar seçilebilmek için gerekli olan 400 oya ulaşamadı. Meclis Başkanı seçimi için üçüncü tur oylamaya geçildi. Üçüncü tur oylamada AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, yeniden Meclis Başkanı seçildi.

7.07.2020Gündem
TBMM Başkanlık seçimi için ilk tur oylamalara geçildi

TBMM Başkanlık seçimi için ilk tur oylamalara geçildi

TBMM Başkanlık seçimi ‘Meclis Başkanlık’ seçimi Genel Kurul’da başladı. Başkanlık seçimi için ilk tur oylamalara geçildi. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz ile TİP Genel Başkanı İstanbul Milletvekili Erkan Baş, TBMM Başkanı adayı oldu.

7.07.2020Haber
Son dakika haberi: Mustafa Şentop, yeniden TBMM Başkanı seçildi

Son dakika haberi: Mustafa Şentop, yeniden TBMM Başkanı seçildi

Son dakika haberi... TBMM Başkanlık seçimi ‘Meclis Başkanlık’ seçimi Genel Kurul’da başladı. TBMM Genel Kurulunda, Meclis Başkanı seçimi için ikinci tur oylama sona erdi. İkinci oylamada, TBMM Başkanlığı seçiminin birinci turunda adaylar seçilebilmek için gerekli olan 400 oya ulaşamadı. Meclis Başkanı seçimi için üçüncü tur oylamada AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, 328 oy alarak yeniden TBMM Başkanı seçildi.

7.07.2020Gündem

TBMM'de kritik gün! Meclis başkanı seçimi için toplanacak

TBMM Genel Kurulu, bugün 27'nci dönem ikinci devre Meclis Başkanlığı seçimi için toplanacak. Gizli oyla yapılacak seçim, saat 16.00'da başlayacak.

7.07.2020Gündem
TBMM, salı günü yeni başkanını seçecek

TBMM, salı günü yeni başkanını seçecek

TBMM Genel Kurulu, 7 Temmuz Salı günü, 27'nci dönem ikinci devre Meclis başkanının seçimi için toplanacak.

5.07.2020Gündem
CHPnin Meclis Başkanı adayı belli oldu

CHP'nin Meclis Başkanı adayı belli oldu

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP'nin Meclis Başkanı adayının Ankara Milletvekili Haluk Koç olduğunu açıkladı.

1.07.2020Gündem
Tarihi Hasankeyfe 3 limandan ulaşılacak

Tarihi Hasankeyf'e 3 limandan ulaşılacak

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapımı tamamlanan Ilısu Barajı'nın su tutmaya başlamasının ardından göl sahasında kalan Hasankeyf ilçesindeki tarihi eserleri görmeye gelecek yerli ve yabancı turistler için biri yüzer 3 liman inşa ediliyor.

22.04.2020Seyahat
CHP muhalefet şerhi koydu

CHP muhalefet şerhi koydu

TBMM Dışişleri Komisyonu’nun CHP’li üyeleri, Libya ile Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası’na muhalefet şerhi koydu. CHP’liler, düzenleme ile Türkiye’den Libya’ya bir takım paramiliter güçlerin, hatta Suriye’nin İdlib vilayetindeki yabancı savaşçıların sevk edilmesine olanak sağlanabileceğine dikkat çekti.

17.12.2019Gündem
Son dakika... Libya mutabakatı Mecliste kabul edildi

Son dakika... Libya mutabakatı Meclis'te kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda Türkiye ile Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Arasında Akdeniz'de Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi kabul edildi.

5.12.2019Gündem
Hasankeyfte 54 yıllık yol kapandı, yenisi kısmen açıldı

Hasankeyf'te 54 yıllık yol kapandı, yenisi kısmen açıldı

BATMAN'da Ilısu Barajı'nın devreye girmesiyle birlikte tarihi Hasankeyf ilçesine 54 yıldır ulaşımı sağlayan yol kapandı. İlçeye inşa edilen yeni yol ise kısmen ulaşıma açıldı.

31.10.2019Gündem
İslam İNTERPOLü geliyor

'İslam İNTERPOLü' geliyor

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi ülkeler arasında İNTERPOL gibi işlev üstlenecek Polis İşbirliği ve Koordinasyon Merkezi kuruluyor.

25.10.2019Gündem
Ve ışık göründü Tam 1230 metre uzunluğunda...

Ve ışık göründü! Tam 1230 metre uzunluğunda...

Hasankeyf ile Gerçüş arasındaki bağlantıyı sağlamak üzere yapımı devam eden çift yönlü toplam bin 230 metre uzunluğundaki tünelde ışık göründü.

2.09.2019Ekonomi
Hasankeyf-2 Köprüsünde son 30 metre

Hasankeyf-2 Köprüsü'nde son 30 metre

Batman'ın Hasankeyf ilçesinde inşa edilen 1080 metre uzunluğundaki köprünün yüzde 97'si tamamlandı.

1.07.2019Ekonomi
Mansur Yavaş, hakkındaki iddiaları yanıtladı

Mansur Yavaş, hakkındaki iddiaları yanıtladı

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, hakkındaki "sahte senet" iddialarına ilişkin, "Rakibimizin can simidi gibi sarıldığı bu şahıs, resmi evrakta sahtecilik, şantaj suçlarından hapis cezası almış bir suçludur. Yani burada asıl mağdur benim." dedi.

12.03.2019Gündem
İşte yeni vitrin

İşte yeni vitrin

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri sonrasında örgütten gelen değişim talebi ve olağanüstü kurultay tartışmalarının ardından Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) değişiklik yaptı. Kılıçdaroğlu muhaliflerin olağanüstü kurultay girişimi sırasında yanında durarak mücadele veren bazı isimleri MYK’ya taşıdı, muhalif isimlere vitrinde yer vermedi.

10.08.2018Gündem
Son dakika... CHPde yeni MYK açıklandı

Son dakika... CHP'de yeni MYK açıklandı

CHP'nin yeni yönetimi belirlendi. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak oldu. CHP'de Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na Oğuz Kaan Salıcı getirildi. CHP'nin yeni yönetiminde 6 yeni isim yer alırken, Bülent Tezcan, Haluk Koç, Öztürk Yılmaz MYK'da yer almadı.

10.08.2018Gündem
Kimseye husumet beslemeyeceğiz

'Kimseye husumet beslemeyeceğiz'

CHP’de dün Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, Genel Sekreter Akif Hamzaçebi ve 17 genel başkan yardımcısı görevlerinden çekildi.

8.08.2018Gündem
Kader haftası

Kader haftası

Olağanüstü kurultay tartışmalarının yaşandığı CHP’de kritik hafta bugün başlıyor. Parti yönetimi, muhaliflerin olağanüstü kurultay için yeterli imzayı bulup bulamadıkları konusunda nihai sonucu açıklayacak. Ardından da Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) köklü bir değişiklik yaşanacak.

5.08.2018Gündem
Ünlü yazarın eşi hayatını kaybetti... İşte kendi kaleminden ölüm ilanı

Ünlü yazarın eşi hayatını kaybetti... İşte kendi kaleminden ölüm ilanı!

Yazar Adalet Ağaoğlu’nun 64 yıldır evli olduğu eşi, yüksek mühendis Halim Ağaoğlu hayatını kaybetti. Sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlanan Ağaoğlu'nun 1 yıl önce kendisinin yazdığı ölüm ilanı gazetelerde yer aldı. Ağaoğlu'nun ölüm ilanında, "Ben öldüm. Allah rahmet eylesin diyeceklere şimdiden eyvallah" yazdığı ortaya çıktı.

18.07.2018Gündem
Ahmetler Mehmetler Mustafalar Meclisi

'Ahmet'ler 'Mehmet'ler 'Mustafa'lar Meclisi

Milletvekili seçimleri sonucu oluşan 27. Dönemi Meclis'inde en fazla "Ahmet" isimli milletvekilli bulunuyor. Yeni Meclis'te 31 milletvekili 'Ahmet' ismini taşırken, bunu 27 isimle 'Mehmet', 20 isimle 'Mustafa' takip ediyor.

26.06.2018Gündem
CHP Ankara Milletvekili listesi.. 24 Kasım CHP Ankara 1.2.3. bölge miletvekilleri

CHP Ankara Milletvekili listesi.. 24 Kasım CHP Ankara 1.2.3. bölge miletvekilleri

CHP Ankara milletvekili listesi, Başkent sakinleri kadar tüm yurtta merak edilen hususlar arasında yer aldı. 27. dönemde TBMM'ye girecek olan önemli isimlerin belirlendiği CHP Ankara milletvekili listesi içerisinde, Levent Gök ve Haluk Koç gibi önemli isimler yer aldı. İşte, 24 Haziran akşamı gerçekleştirilen oy sayımlarına göre CHP Ankara milletvekili listesi ve TBMM'ye girecek olan adayların detayları

25.06.2018Gündem
2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

24 Haziran seçim sonuçları ile birlikte, Türkiye Büyük Millet Meclisine girecek olan 600 milletvekilinin listesi de belli oldu. YSK tarafından henüz resmi açıklama yapılmadığı için kesin olmayan seçim sonuçları olarak belirlenen listede, AA'nın son verilerine göre AK Parti'yi 293, CHP'yi 146, HDP'yi 67, MHP'yi 50, İYİ Parti'yi ise 44 milletvekili temsil edecek. İşte, 24 Haziran kesin olmaya seçim sonuçları bilgisine göre 600 milletvekilinin illere göre dağılımı

25.06.2018Gündem
CHP Ankara milletvekili adayları kimler 2018 Ankara CHP adayları

CHP Ankara milletvekili adayları kimler? 2018 Ankara CHP adayları

Ankara'da yaşayan vatandaşlar şehirlerinde kimlerin milletvekili adayı olduğunu merak ediyor. CHP'nin Ankara'da hangi isimleri milletvekilliği için aday gösterdiğini sorgulayan seçmenler, 24 Haziran seçimleri öncesi aramalarını yoğunlaştırdı. Peki, CHP'nin Ankara adayları kimler? Ankara'da CHP kimleri aday gösterdi?

21.06.2018Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlundan Deniz Baykala bayram ziyareti

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Deniz Baykal'a bayram ziyareti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün Deniz Baykal'a tedavi gördüğü Bilkent'teki Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim Araştırma Hastanesi'nde bir bayram ziyareti gerçekleştirdi.

18.06.2018Gündem
İnfial

İnfial!

Sakarya’nın Sapanca ilçesi Yüzevler Mahallesi’nde 4 bacağı kesilmiş halde bulunan ve tüm çabalara rağmen yaşatılamayan yavru köpeğin son bakışı Türkiye’nin yüreğine işledi. Bayram sevincini gölgeleyen, insanların vicdanlarında yara açan vahşet infial yarattı. Tepkiler şöyle:

16.06.2018Gündem
Siyasi gerilime bayramlaşma molası

Siyasi gerilime bayramlaşma molası

SEÇİM sürecinde siyasette yaşanan gergin hava, bayramlaşma molası verdi. Partilerin genel merkezlerine yapılan karşılıklı ziyaretlerde, demokratik kültürü baskı ve şiddetten uzak tutup seçimi huzur içinde tamamlamaya yönelik mesajlar verildi.

16.06.2018Gündem
Son dakika... CHPnin milletvekili aday listesi belli oldu

Son dakika... CHP'nin milletvekili aday listesi belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir 2. bölge 1. sıradan aday oldu. Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Antalya 1. sıradan, Bülent Tezcan Aydın 1. sıradan aday oldu.

21.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Sasalı’da neler gördük... İzmir’de bir tarım modeli

İzmir Büyükşehir Belediyesi “Başka bir tarım mümkün” mottosuyla yerel yönetimlerin tarıma olan bakış açılarını değiştiriyor.

15.06.2021

Örgütte kaybedenler listelerde

Kemal Kılıçdaroğlu’nun tarihi bir oyla (1251) seçildiği genel başkanlıktan sonra hazırladığı PM hayal kırıklığı yarattı. Partide güçlü bir şekilde ortaya çıkan değişim ve yenilenme talebine rağmen Kılıçdaroğlu, vitrine yine yıllanmış isimleri koymakta ısrar etti. Kendi illerinde il başkan adayları çıkarıp her yerde kaybeden MYK üyelerini yeniden listesine aldı. ‘Kaybedenler kulübü’ olan MYK üyeleri, örgütün itirazlarına rağmen listede yerlerini aldılar. Kamuoyunun veya toplumsal muhalefetin bilinir/tanınır hiçbir ismi yeni listede yok.

27.07.2020

Kim kalır, kim gider

CHP Kurultayı’nda genel başkan adayları İlhan Cihaner, Aytuğ Atıcı ve Tolga Yarman yeterli imzayı bulamadılar.

26.07.2020

Mansur Yavaş hakkındaki iddianame seçimi nasıl etkileyecek?

SEÇİMLERE az bir süre kala hakkında iddianame düzenlenen CHP Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş’ın basın toplantısını izledim.

13.03.2019

Zeybekci’nin kampanya sloganı şimdiden belli

Nihat Zeybekci ismini kulis bilgisi olarak yazmıştım.

28.11.2018

AK Parti’nin Ankara şifreleri

24 Haziran’daki tarihi seçim öncesi milletvekili adayları belli oldu.

23.05.2018