EKSTRA
MENÜ

Halk

Halk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Halk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 146.864 Halk haberi bulunmuştur.

Halk Haberleri

Fransada son 24 saatte 50 bin 659 koronavirüs vakası belirlendi

Fransa'da son 24 saatte 50 bin 659 koronavirüs vakası belirlendi

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 50 bin 659 vaka kaydedildi.

1.04.2021Dünya
Yasin Suresi Oku ve Dinle - Yasin Türkçe Okunuşu & Arapça Yazılışı ve Anlamı (Diyanet Meali)

Yasin Suresi Oku ve Dinle - Yasin Türkçe Okunuşu & Arapça Yazılışı ve Anlamı (Diyanet Meali)

Yasin suresi Mekke döneminde inmiştir. 83 âyettir. Adını ilk ayette geçen "Ya-Sin" kelimesinden almıştır. Sizler için Yasin Suresi Oku ve Dinle içeriğimizde sureyi anlamak ve ezberlemek isteyenler için Yasin suresi konusu, anlamı, önemi, fazileti, faydaları tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik.

Yaban Mersini Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Yaban Mersini Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Yaban Mersini Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Yaban Mersini Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Bazı meyvelerin buruk bir tadı vardır. Bazı insanlar bu buruk tadın müptelası olabilmektedir. Bu tadı tercih etmeyenler olsa bile bu meyvelerin bazı hastalıklara iyi gelmesi onların tüketimini artırmaktadır. İşte yaban meşini de böyle bir meyvedir. Burada siz meraklıları için yaban mersini ağacının tüm detaylarını derledik.

Sığla Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Sığla Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sığla Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Sığla Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sığla Ağacı faydaları saymakla bitmeyen son derece özel ağaçlardan bir tanesidir. Otlak yerlerde ve bol sulak kesimlerde yetişmektedir. Türkiye’de Ege ve Akdeniz bölgesinde yetişir. Boyu ise 45 metrelere kadar çıkabilen bir ağaç türüdür. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Servi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Servi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Servi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Servi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Servi ağacı; halk arasında servi yahut selvi olarak isimlendirilir. Bu ağaç türü daha çok nemli topraklarda yetişir. Servi ağacının sahip olduğu ortalama ömrü 2000 yıldır. Sizin için Servi ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Servi ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi şeklindeki tüm konu başlıklarını tüm detaylarıyla derledik.

Para Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Para Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Para Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Para Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Bazı bitkiler güzellikleri, bazı bitkiler sahip oldukları farklı özellikler, bazı bitkiler ise sembolize ettikleri değerler ve getirdiklerine inanılan pozitif enerjiler ile beğeni kazanarak evlerimizi ve iş yerlerimizi süslüyorlar. Para ağacı da parayı sembolize eden ve bolluk enerjisi getirdiğine inanılan bir bitkiler kategorisinde ön planda olan bir bitki türü. Bu bitkiyi merak edenler ve evlerine almayı düşünenler için Para ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Para ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi konu başlıklarını derledik.

Menengiç Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Çitlembik (Çıtlık) Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Menengiç Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Çitlembik (Çıtlık) Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Günümüzde birbirinden farklı ağaç türleri bulunmaktadır. Bu ağaçlar çoğu zaman meyve verebilir. En çok merak edilen ağaçlardan birisi de menengiç ağacıdır. Menengiç ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Mabet Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mabet Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mabet Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mabet Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mabet ağacı ülkemizde de yetişen ve günümüzde hiçbir yakın akrabası bulunmayan oldukça özel bir ağaç türüdür. Bu eşsiz ağaç geniş kullanım alanı ve faydalarıyla dikkat çekmektedir. Peki mabet ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Mabet ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi nelerdir? Sizler için mabet ağacı hakkında merak edilen her şeyi derledik.

Turşu tesisindeki skandal için Tarım ve Orman Bakanlığından açıklama

Turşu tesisindeki skandal için Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan açıklama

Tarım ve Orman Bakanlığı turşu tankında görüntü paylaşılan  Manisa Turgutlu'daki işletmenin mühürlenerek faaliyetten men edildiği, yetkilileri hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Bakan Pakdemirli, "Turşu işletmesindeki uygunsuz görüntülere sebep olan A.G. isimli şahıs, ikametgahı olan Urfa Viranşehir’de gözaltına alınmıştır" dedi.

1.04.2021Gündem
İngilterede yeni Kovid-19 araştırması: Semptom gösteren her 5 kişiden 4ü test yaptırmadı

İngiltere'de yeni Kovid-19 araştırması: Semptom gösteren her 5 kişiden 4'ü test yaptırmadı

İngiltere'de yapılan ankette, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) semptomları görülenlerden sadece yüzde 18'inin yani neredeyse her 5 kişiden 1'inin test yaptırdığı tespit edildi.

1.04.2021Dünya
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın: Tam kapanma ağır bir durum

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın: 'Tam kapanma' ağır bir durum

Koronavirüs salgınında son dönemde dikkat çeken bir artışla dün 39 bin 302 yeni vaka sayısı geldi. Koronavirüs Bilimsel Danışma Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın, şu anda hastanelerde yatan hasta sayısının arttığını kaydederek, 'Hasta kabul edemeyen bir yer ben şu ana kadar duymadım; ama birkaç gün sonra bunu duyma şansımız var. Çünkü vakalar çok fazla bir şekilde artıyor.' ifadelerini kullandı.

1.04.2021Haber
Koronavirüs vaka sayısı 40 bine yaklaştı... Prof. Dr. Akından çarpıcı sözler

Koronavirüs vaka sayısı 40 bine yaklaştı... Prof. Dr. Akın'dan çarpıcı sözler

Koronavirüs salgınında son dönemde dikkat çeken bir artışla dün 39 bin 302 yeni vaka sayısı geldi. Koronavirüs Bilimsel Danışma Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın, şu anda hastanelerde yatan hasta sayısının arttığını kaydederek, 'Hasta kabul edemeyen bir yer ben şu ana kadar duymadım; ama birkaç gün sonra bunu duyma şansımız var. Çünkü vakalar çok fazla bir şekilde artıyor.' ifadelerini kullandı.

1.04.2021Gündem
Keşan’da kurulacak halk pazarına HES koduyla girilecek

Keşan’da kurulacak halk pazarına HES koduyla girilecek

EDİRNE’nin Keşan ilçesinde, cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı için yarın kurulacak olan halk pazarına HES kodu ile girilecek.

1.04.2021Gündem
Boluda vaka artışları tedirgin etti

Bolu'da vaka artışları tedirgin etti

SAĞLIK Bakanlığı'nın risk haritasında 'çok yüksek riskli' iller arasında 'kırmızı' renkle yer alan Bolu'da, haftalık vaka sayısı 100,38’den 183,61’e yükseldi. Artan vakalar nedeniyle tedirgin olan vatandaşlar kurallara uyulmasını istedi.

1.04.2021Gündem
Erzurumda ağaçlar kitap açtı

Erzurum'da ağaçlar 'kitap' açtı

ERZURUM'un merkez Aziziye ilçesinde, 'Kütüphane Haftası'nda belediye tarafından belirli noktalardaki ağaçlara gün ağarmadan asılan 'Aziziye Zaferi', 'Erzurum'un Tarihi', Erzurumlu halk ozanlarının şiirlerinin yer aldığı 500 kitap, vatandaşlar tarafından alındı.

1.04.2021Gündem
Ekrem Bora: Şehit pilotun oğluydu, Yeşilçamın yıldızı oldu

Ekrem Bora: Şehit pilotun oğluydu, Yeşilçam'ın yıldızı oldu

"Acı Hayat", "Ayrılık", "Evlat", "Emine", Öksüzler" ve "Mazi Kalbimde Yaradır" adlı filmlerin de aralarında yer aldığı 200'ün üzerinde sinema ve dizide oynayan, Türk sinemasının unutulmaz aktörlerinden Ekrem Bora, vefatının 9. yılında anılıyor.

1.04.2021Magazin
Myanmarda cunta muhalifi siyasetçiler 2008 anayasasını tanımadıklarını açıkladı

Myanmar'da cunta muhalifi siyasetçiler 2008 anayasasını tanımadıklarını açıkladı

Myanmar'da muhalif milletvekillerince sivil hükümeti geri getirmek için kurulan Ulusal Meclisi Temsil Komitesi (CRPH), ordunun 2008'de yaptığı yürürlükteki anayasayı tanımadıklarını duyurdu.

1.04.2021Dünya
2.8 milyon doz BioNTech aşısı depolarda

2.8 milyon doz BioNTech aşısı depolarda

Koronavirüse karşı Almanya’da Türk bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci çifti tarafından geliştirilen BioNTech aşıları Sağlık Bakanlığı depolarında yerlerini almaya başladı. Toplam 2.8 milyon doz aşı özel odalarda eksi 80 derecede korunuyor.

1.04.2021Gündem
El Ele ne demek El Ele deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

El Ele ne demek? El Ele deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Dayanışmayı anlatan en güzel deyimlerden biri olarak el ele deyimi geliyor. Bu güzel ifadenin tam anlamını öğrenmek suretiyle farklı yerlerde kullanabilirsiniz. Peki, el ele ne demek? El ele deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımını derledik.

Eğri Büğrü ne demek Eğri Büğrü deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Eğri Büğrü ne demek? Eğri Büğrü deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Bazı kesim tarafından bilinen ancak bazı insanlar tarafından bilinmeyen eğri büğrü deyimi, halk arasında yaygın olarak kullanılır. Bu deyimin anlamını tam olarak öğrenmek suretiyle farklı yerlerde amaca uygun değerlendirebilirsiniz. İşte eğri büğrü ne demek? Eğri Büğrü deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımını derledik.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 14 yeni kütüphanenin yapımına başlandığını duyurdu

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu yıl 14 yeni kütüphane projesinin yapımına başlandığını, 4 yeni AVM kütüphanesinin de yakın zamanda açılacağını bildirdi.

31.03.2021Kitap Sanat
Goji berry nedir, nerede yetişir İşte, Goji berry faydaları ve zararları

Goji berry nedir, nerede yetişir? İşte, Goji berry faydaları ve zararları

Goji berry halk arasında bilinen adıyla kurt üzümü, vitamin ve mineraller açısından zengin içeriğiyle son dönemlerin aranan meyveleri arasında yer alıyor. Peki, ünü dünyaya yayılmış 'Goji berry' meyvesi nedir, nerede yetişir? İşte, Goji berry faydaları ve zararları…

31.03.2021Sağlık
Plasebo etkisi nedir İşte plasebo etkisi hakkında merak edilenler

Plasebo etkisi nedir? İşte plasebo etkisi hakkında merak edilenler

İlk defa 1785 yılında George Motherby tarafından modern tıp literatürüne giren plasebo, Latincede ‘memnun etmeliyim anlamına geliyor. Bu terimin anlamını merak eden vatandaşla da konuya dair bilgi almak için internette araştırma yapıyor. Peki, plasebo etkisi nedir?

31.03.2021Sağlık
Halk otobüsünde unutulan 40 bin liralık altın sahibine teslim edildi

Halk otobüsünde unutulan 40 bin liralık altın sahibine teslim edildi

MANİSA'da halk otobüsü sürücüsü Kasım Deren, düğün alışverişine çıkan ailenin aracında unuttuğu içinde 40 bin lira değerinde altın ve para olan çantayı, sahibine ulaştırdı.

31.03.2021Gündem
Kuzeyin Oğlu Volkan Konaktan ilk tanıtım - Kuzeyin Oğlu Volkan Konak ne zaman başlayacak

'Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'tan ilk tanıtım - Kuzeyin Oğlu Volkan Konak ne zaman başlayacak?

Karadeniz müziğinin önemli ismi Volkan Konak, yeni projesiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yapımcılığını Poll Production ve Global Medya’nın üstlendiği her hafta ünlü isimleri ağırlayacak olan ‘Kuzeyin Oğlu Volkan Konak’, Star ekranlarında izleyiciyle buluşacak. Peki, Kuzeyin Oğlu Volkan Konak ne zaman başlayacak?

31.03.2021Televizyon
Giresun’da cadde ve sokaklarda insan yoğunluğu

Giresun’da cadde ve sokaklarda insan yoğunluğu

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı vaka haritasında en çok vaka görülen ilk 5 il arasındaki Giresun’da cadde ve sokaklarda insan yoğunluğu sürüyor.

31.03.2021Gündem
Kalanşo (Kalanchoe) çiçeği nedir, nasıl bakılır Kalanşo çiçeği bakımının püf noktaları

Kalanşo (Kalanchoe) çiçeği nedir, nasıl bakılır? Kalanşo çiçeği bakımının püf noktaları

Asıl adı Kalanchoe olan ve halk arasında ‘Kalanşo’ olarak bilinen bu renkli çiçek, son zamanlarda en çok merak edilen bitkiler arasında yer alıyor. Peki kalanşo çiçeği nedir? İşte kalanşo çiçeği bakımının püf noktaları…

Sarı nokta hastalığı, görme kayıplarında ilk sıralarda yer alıyor

'Sarı nokta hastalığı, görme kayıplarında ilk sıralarda yer alıyor'

ANKARA'da Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ali Hakan Durukan, "Makula dejenerasyonu (sarı nokta hastalığı) tüm dünyadaki geri dönüşümsüz görme kayıplarının en önemli sebepleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Hastalığın ortaya çıkmasında ve seyrinde, yaş ve genetik gibi değiştirilemeyen risk faktörleri önemli bir rol oynuyor" dedi.

31.03.2021Sağlık
Son dakika... Sağlık Bakanlığından BioNTech-Pfizer aşısı açıklaması -80 derecede özel koşullarda saklanıyor

Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan BioNTech-Pfizer aşısı açıklaması! -80 derecede özel koşullarda saklanıyor  

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlarken ''BioNTech-Pfizer aşısının şu an Türkiye’ye geldiği doz miktarı 2.8 milyon oldu. Bir hafta, 10 gün içinde de 4.5 milyona tamamlanmış olacak'' demişti. Sağlık Bakanlığı'ndan BioNTech-Pfizer aşısı ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada aşıların -80 derecede muhafaza edildiği belirtildi. Aşıların sevki sırasında özel koli ve sıcaklık kayıt cihazları kullanılacak.

31.03.2021Gündem
2,8 milyon doz BionTech aşısı Türkiye’ye getirilerek Sağlık Bakanlığı depolarına yerleştirildi.

2,8 milyon doz BionTech aşısı Türkiye’ye getirilerek Sağlık Bakanlığı depolarına yerleştirildi.

Türkiye’de başarılı bir şekilde yürütülen aşı çalışmalarına BionTech aşısı da dahil oldu. Son sevkiyatlarla toplam 2,8 milyon doza ulaşan BionTech aşıları, özel koşullara sahip Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı depolarına yerleştirildi.

31.03.2021Haber
İsmail Özkan kimdir İlk sahne deneyimini Barış Mançonun  7den 77ye isimli programı ile yaşamıştı

İsmail Özkan kimdir? İlk sahne deneyimini Barış Manço'nun 7'den 77'ye isimli programı ile yaşamıştı

İsmail Özkan müzik kariyerinin yanı sıra katıldığı programlarla gündeme geliyor. İlk sahne deneyimini Barış Manço'nun 7'den 77'ye isimli programı ile gerçekleştirdiğini belirten İsmail Özkan, festival, konser ve organizasyonlarla organizatör kimliği ile de ön plana çıkmıştır. İşte İsmail Özkan hakkında bilgiler...

31.03.2021Televizyon
Seçimlerde 19 parti var; Gelecek Partisi listeye giremedi

Seçimlerde 19 parti var; Gelecek Partisi listeye giremedi

Erken seçim tartışması sürerken, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçime girebilecek siyasi partilerin listesini güncelledi.

31.03.2021Gündem
Herkes kitap okuyabilsin

Herkes kitap okuyabilsin

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, dün Millet Kütüphanesi’nde düzenlenen 57’nci Kütüphane Haftası ve Ödül Töreni’ne katıldı.

31.03.2021Gündem
Ankarada yüz yüze eğitim kararı

Ankara'da yüz yüze eğitim kararı

Son dakika haberine göre Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, kent genelinde eğitim ve öğretimle ilgili 2 Mart 2021'teki kararla düzenlenen mevcut uygulamanın devamına karar verdi.

30.03.2021Haber
Son dakika... Ankara Valiliği yeni kararları açıkladı: Ankarada yüz yüze eğitim devam edecek

Son dakika... Ankara Valiliği yeni kararları açıkladı: Ankara'da yüz yüze eğitim devam edecek

Son dakika haberine göre Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, kent genelinde eğitim ve öğretimle ilgili 2 Mart 2021'teki kararla düzenlenen mevcut uygulamanın devamına karar verdi.

30.03.2021Gündem
Uğradığı ırkçı tehditler pes ettirdi, adaylıktan çekildi

Uğradığı ırkçı tehditler pes ettirdi, adaylıktan çekildi!

Almanya’da 26 Eylül’de düzenlenecek Federal Meclis seçimlerinde Yeşiller Partisi’nin milletvekili aday adayı olan Suriyeli sığınmacı Tarık Alaows, ırkçı tehditler nedeniyle adaylıktan çekildiğini açıkladı.

30.03.2021Avrupa
Unkapanı Köprüsü Nerede Atatürk Köprüsü Tarihi, Hikayesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Unkapanı Köprüsü Nerede? Atatürk Köprüsü Tarihi, Hikayesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

İstanbul'da ki köprülerden biri olan en çok kullanılan Unkapanı köprüsü köprülerden bir tanesidir. Unkapanı köprüsü Haliç semtinde bulunan köprülerden biri olup gün boyu araç trafiği oldukça yoğun bir köprüdür. Unkapanı köprüsüne gitmek isteyenler ve bu güzergahı kullanmak isteyenler internet üzerinden Unkapanı köprüsü hakkında detaylıca araştırma yapmaktadırlar. Peki Unkapanı köprüsü nerededir? Unkapanı köprüsüne nasıl gidilir? Unkapanı köprüsünün tarihi nedir? Unkapanı köprüsünün özellikleri nelerdir? İşte Unkapanı köprüsü ile ilgili bilinmesi gereken detaylar.

30.03.2021Seyahat
Ragıp Paşa Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir Ragıp Paşa Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

Ragıp Paşa Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir? Ragıp Paşa Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

Ragıp Paşa Köşkü, İstanbul da bulunan tarihi bir yer olarak bilinmektedir. Oldukça eski bir yapıya sahip olan Ragıp Paşa Köşkü günümüzde de insanların ilgisini çeken bir yapı olarak bilinmektedir. Ragıp paşa köşküne gitmeyi düşünen kişiler öncesinde bilgi edinmek isteyebilir. Ragıp Paşa Köşkü nerede ve nasıl gidilir? Ragıp Paşa Köşkü tarihi, özellikleri ve giriş ücreti hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

30.03.2021Seyahat
Dünyanın takip ettiği duruşmada şaşırtan savunma Floyd, yasa dışı hapları yuttuğu için boğuldu

Dünyanın takip ettiği duruşmada şaşırtan savunma! 'Floyd, yasa dışı hapları yuttuğu için boğuldu'

Geçen yıl ABD'de siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne sebep olan eski polis memuru Derek Chauvin'in davası başladı. Davada avukat Eric Nelson, jüri üyelerine yaptığı savunmada olay günü Floyd’un elindeki yasa dışı hapların ortaya çıkmaması için yuttuğunu, bu nedenle boğulduğunu söyledi. İşte George Floyd olayı ile ilgili tüm gelişmeler ve mahkemede yaşananlar…

30.03.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Aile içinde OKB’li bir birey varsa…

Kişide olan bir kaygı durumu ya da duygu durum problemi şüphesiz ailenin diğer fertlerini de etkilemektedir. Ben de bu yazımda obsesif kompulsif bozukluğun aile bireyleri arasındaki önemine değinmeye çalışacağım.

1.04.2021

  Türk tipi pandemi yönetimi

 Haritalardaki kıpkırmızı hallerimize bakmayın, aslında ‘salgın böyle yönetilir’ diye ders veriyoruz dünyaya...  Büyük bir gururla buna ‘Türk tipi salgın yönetimi’ diyebiliriz!  

1.04.2021

Karagöz müsünüz yoksa Hacivat mı?

Karagöz oyununu da seyrettim, metinlerini de zevk duyarak okudum.

1.04.2021

Dijital dinlenme artarken dijital alım düştü

Dünya Müzik Endüstrisi Birliği (IFPI) Global Müzik Raporu 2021 yayınlandı. Rapora şöyle bir göz gezdirip bilmeniz gereken rakamları derledim...

1.04.2021

Büyük imtihanın romanı

Lütfiye Pekcan’ın yeni romanı “İmtihan 2020”, yaşadığımız salgın sürecini ve roman kahramanlarının kendi içine yaptığı yolculuğu gerçekçi, sarsıcı ve akıcı bir şekilde dile getiriyor. Kitabı yazarken neler hissettiğini sordum kendisine, bakın neler anlattı:

31.03.2021