MENÜ

Halk Tv

Halk Tv ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Halk Tv haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.174 Halk Tv haberi bulunmuştur.

Halk Tv Haberleri

Farklı siyasi kimlikten renkli aday listesi

Farklı siyasi kimlikten renkli aday listesi

SEÇİME 35 gün kala siyasi partilerin milletvekili aday listesi belirleme mesaisi de yoğunlaştı.

18.05.2018Gündem
Sonuna kadar Erdoğancıyım

Sonuna kadar Erdoğancıyım

Yavuz Bingöl’le arkadaşlığımız 25 yıla, daha onun ilk albümünü çıkarmadığı, bilardo oynayıp muhabbet ettiğimiz günlere dayanır… Bugün eski dostlarının pek çoğu Yavuz’a kızıyor, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı desteklediği, hükümete yakın durduğu için… Geçen ay çıkan albümü “İhsan” daha piyasada yokken röportaj için sözleşmiştik. Müzikten başladık ama röportajın çoğunda siyaset konuştuk.

12.05.2018Magazin
Ayşenur Arslana Erdoğana hakaretten hapis cezası

Ayşenur Arslan'a 'Erdoğan'a hakaret'ten hapis cezası

Gazeteci Ayşenur Arslan’a, iki yıl önceki Medya Mahallesi programında Erdoğan'a hakaret ettiği suçlamasıyla 1 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

5.01.2018Gündem
Muharrem İnceyi kızdıran haberler: Kasıtlı olarak CHPliler çıkarıyor

Muharrem İnce'yi kızdıran haberler: 'Kasıtlı olarak CHP'liler çıkarıyor'

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partililerin maksatlı olarak kendisiyle ilgili belediye başkanı adayı olacağına dair haberler yaptırdığını iddia etti.

13.10.2017Gündem
RTÜKten evlilik programı cezası

RTÜK'ten "evlilik programı" cezası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Flash TV'deki "Hayata Dair" isimli programın formatında evlilik programına doğru bir değişikliği tespit ederek, kanala reklam gelirinin yüzde 3'ü oranında ağırlaştırılmış idari para cezası uyguladı. RTÜK, Fox TV'de yayınlanan "Hadi İnşallah" isimli filmde ise çocuk ve gençleri olumsuz etkileyecek diyaloglara yer verildiğini tespit etti ve kanala para cezası uyguladı.

12.09.2017Gündem
Halk TV ile Ulusal Kanal dahil 20 kanalın yayını kesildi

Halk TV ile Ulusal Kanal dahil 20 kanalın yayını kesildi

Ankara-Konya yolunda kavşak çalışması yapan kepçe, Türk Telekom'un fiber kablosunu kopardı. Halk TV, Ulusal Kanal ve Kanal B'nin de aralarında bulunduğu 20'ye yakın TV yayın yapamadı. Sorun yaklaşık olarak 5 saat sürdü.

4.06.2017Gündem
Erdoğanın katılma talebi kabul edildi

Erdoğan'ın katılma talebi kabul edildi

HALK TV’de 2 Aralık 2016’da yayınlanan Medya Mahallesi programındaki konuşmasında ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ ve ‘Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret etmek’ten hakkında dava açılan gazeteci yazar Hüsnü Mahalli, İstanbul 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıktı.

1.06.2017Gündem
Gazeteci Hüsnü Mahalli hakim karşısında

Gazeteci Hüsnü Mahalli hakim karşısında

Cumhurbaşkanı'na hakaret" ve "Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret" suçlarından 7 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle yargılanan gazeteci Hüsnü Mahalli hakim karşısına çıktı. Mahalli savunmasında, "Bana yüklenen suçlama beni üzmektedir. Suçsuz olduğumu ifade etmem dahi anlamsızdır. Ama gerçekten suçsuzum" dedi.

1.06.2017Gündem
Kemal Kılıçdaroğludan anket açıklaması

Kemal Kılıçdaroğlu'dan anket açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV'de katıldığı canlı yayında referandum anketiyle ilgili verileri paylaştı. En son gelen tahmine göre 53 civarında 'hayır' oyu olacağı yönünde bir tablo olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, açıklamalarında Cumhurbaşkanının tarafsızlığının ortadan kaldırıldığını iddia etti.

15.04.2017Haber
Son dakika: Kılıçdaroğludan anket çıkışı... Elindeki rakamı açıkladı

Son dakika: Kılıçdaroğlu'dan anket çıkışı... Elindeki rakamı açıkladı

Son dakika... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV'de katıldığı canlı yayında referandum anketiyle ilgili verileri paylaştı. En son gelen tahmine göre 53 civarında 'hayır' oyu olacağı yönünde bir tablo olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, açıklamalarında Cumhurbaşkanının tarafsızlığının ortadan kaldırıldığını iddia etti.

14.04.2017Gündem
Tansu Çillerin referandum oyu belli oldu

Tansu Çiller'in referandum oyu belli oldu

MHP'li Meral Akşener, eski Başbakan Tansu Çiller'in referandumda "evet" diyeceğini açıkladı.

11.04.2017Gündem
Bakan Özhaseki CHP’li vekile saldırıyı kınadı

Bakan Özhaseki CHP’li vekile saldırıyı kınadı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, CHP Kayseri milletvekili Çetin Arık'a yönelik saldırı girişimiyle ilgili, "Arkadaşımızın başına asla bir iş gelmesin, 'hayır' kampanyası yapan hiçbir kardeşimizin burnu kanamasın. Tasvip etmek mümkün değil fakat olayı saptırmak da doğrusu çok ayıptır" dedi.

6.04.2017Gündem
‘Denize dökeriz’e soruşturma

‘Denize dökeriz’e soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Halk TV’de katıldığı Halk Arenası programındaki sözleri nedeniyle CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt hakkında soruşturma başlattı.

3.04.2017Gündem
BBPde Evet tartışması

BBP'de 'Evet' tartışması

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin partisinin 16 Nisan Pazar günü yapılacak referandumda "Evet" diyeceğini açıklaması, partinin bazı yöneticilerinde rahatsızlık yarattı. Kahramanmaraş ve Sivas teşkilatları bu kararı eleştirdi.

10.03.2017Gündem
Canlı yayında Bahçeliye olay sözler

Canlı yayında Bahçeli'ye olay sözler

Sinan Oğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'Erdoğan ile birlikte Avrupa'ya giderim' sözlerini değerlendirdi.

7.03.2017Gündem
7 yıl 5 ay hapsi istendi

7 yıl 5 ay hapsi istendi

Halk TV’de 2 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan Medya Mahallesi programında yaptığı konuşma nedeniyle, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ ve ‘Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ suçlarından tutuklanan 67 yaşındaki gazeteci Hüsnü Mahalli hakkındaki soruşturma tamamlandı.

19.01.2017Gündem
Hüsnü Mahalli için 7.5 yıl hapis istendi

Hüsnü Mahalli için 7.5 yıl hapis istendi

Halk Tv’de yayınlanan bir programda söylediği sözler sebebiyle 15 Aralık 2016’da tutuklanan 67 yaşındaki gazeteci Hüsnü Mahali hakkında iddianame hazırlandı. Mahalli için 2 yıl 4 ay dan 7 yıl 5 aya kadar hapis cezası istendi.

19.01.2017Gündem
Hastaneye sevk edildi

Hastaneye sevk edildi

HALK TV’de Medya Mahallesi programındaki konuşması nedeniyle 15 Aralık’ta ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ ve ‘Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ten tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konulan gazeteci Hüsnü Mahalli (67), İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde sevk edildi.

21.12.2016Gündem
Avukatlarından hastaneye sevk talebi

Avukatlarından hastaneye sevk talebi

HALK TV’de 2 Aralık 2016’da yayınlanan Medya Mahallesi programında yapmış olduğu konuşma nedeniyle, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ ve ‘Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ suçlarından tutuklanan, transvers miyelit (omirilikte iltihaplanma), nöromotor, MS hastası 67 yaşındaki gazeteci Hüsnü Mahalli’nin avukatları savcılığa dilekçe vererek hastaneye sevk edilmesini talep etti.

16.12.2016Gündem
Ayşenur Arslan gazeteciliği bıraktı

Ayşenur Arslan gazeteciliği bıraktı

Gazeteci Ayşenur Arslan, Hüsnü Mahalli'nin tutuklanmasına tepki göstererek, Halk TV'de yaptığı 'Medya Mahallesi' programını bıraktığını açıkladı.

16.12.2016Gündem
Gazeteci Hüsnü Mahalli tutuklandı

Gazeteci Hüsnü Mahalli tutuklandı

Gazeteci Hüsnü Mahalli "Cumhurbaşkanı’na hakaret" ve "Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret" suçundan tutuklandı.

16.12.2016Gündem
Gazeteci Hüsnü Mahalli tutuklandı

Gazeteci Hüsnü Mahalli tutuklandı

Halk TV’de 2 Aralık 2016’da yayınlanan Medya Mahallesi programındaki sözleri nedeniyle Acıbadem’deki evinde gözaltına alınan gazeteci Hüsnü Mahalli, “Cumhurbaşkanına hakaret” ve “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

15.12.2016Gündem
Ümit Özdağa da disiplin yolu

Ümit Özdağ'a da disiplin yolu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın “parti disiplinine aykırı açıklamaları” nedeniyle Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ’ın “kuvvetle ihtimal” disipline sevk edileceğini söyledi. Kongre tartışmaları sürecinde Genel Başkan adaylığını açıklayan Özdağ, “Şimdilik değerlendirme yapmayacağım” dedi

20.10.2016Gündem
Özellikle seçildiler

Özellikle seçildiler

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, “Son tutuklanan üç arkadaşımızın isim olarak seçilmesi çok önemli. İktidarın gözdağı verdiği anlaşılıyor. Bu bir korkutma” dedi.

24.06.2016Gündem
RTÜK’ten 4 kanala hakaret cezası

RTÜK’ten 4 kanala hakaret cezası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a yönelik hakaret içerikli yayın yaptığı gerekçesiyle 4 kanala idari para cezası verildi.

27.04.2016Gündem
Gezici son anketini açıkladı... Canlı yayında izleyiciyi uyardı

Gezici son anketini açıkladı... Canlı yayında izleyiciyi uyardı

Gezici Araştırma Şirketi'nin son yaptırdığı ankette AKP yüzde 56 ile rekor kırarken, MHP ve HDP baraj altında kaldı.

19.04.2016Gündem

Yazar Sonuçları

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı kim?

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı konusundaki trafik borsayı geçti.

2.05.2018

Trakya’ya kirli petro-kimya sanayi kurulmamalı

HÜKÜMET dün 23 yatırıma teşvik vereceğini ilan etmiş ve bunların arasında da Marmara Ereğlisi-Tekirdağ arasında Katarlılarla ortak PP Polipropilen petro-kimya tesisi kurulacağı ilan edilmiştir.

11.04.2018

Hastamız can derdinde hocamız seks derdinde

Hastanelerin “Yoğun bakım” denilen ünitelerine girdiğinizde göreceğiniz manzara aşağı yukarı şöyle bir şeydir:

28.02.2018

Her iki tarafta da omurgasız sanatçılar var

Dünkü açıklamaları olay yaratan ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen’in röportajı bugün de sürüyor. “Tayyip Erdoğan’ı seviyorum, bu ülke için şans görüyorum” diyen Dilmen, açtı ağzını yumdu gözünü: “İsteyen eleştirsin, en azından ben bu konuda omurgalıyım. Her iki taraftan çıkar için omurgasız olanlar var ki işte onlara saygım yok!”

20.08.2017

Kemal Kılıçdaroğlu’nu tutuklayacaklar mı?

BİR haftadır Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı bir kampanya yürütülüyor.

14.08.2017

Adaletle siyaset yapılmaz

EN uzun ve en yüksek katılımın gerçekleştirildiği (önceki akşam itibarıyla) Adalet Yürüyüşü artık toplumun önemli bir kesiminin hedefine oturdu; siyasetten arındırılınca, hedef daha belirgin bir biçimde ortaya çıktı.

5.07.2017

Galatasaray’dan kendi kalesine röveşata golü

GALATASARAY yönetimi, ‘basiretsiz’ kararıyla kulübü büyük bir ‘kaos’un içine soktu; hem de devletin kendisine maddi olarak büyük imkân sağlayacak ‘jestinden’ iki gün sonra...

27.03.2017

Turizmde ayağımızdaki kurşunu çıkarmak zor

TÜRKİYE fuarlara hem bakanlık hem de sektör bazında yoğun biçimde katıldı.

21.03.2017

Ladin ormanlarını korumak

BİLİMSEL araştırmalar, Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki ibreli (iğne yapraklı) ormanların asıl türlerinden olan ladin ağacının (picea orientalis) bol yağışlı ve nispi nemi çok yüksek olan iklimde yaşayabildiğini tespit etmiştir.

28.02.2017

Ne güzel arkadaşlar bunlar

Birlikte şarkı söylediği arkadaşlarını görünce insan Tuna Kiremitçi’yi kıskanıyor:Yıldız Tilbe, Jehan Barbur, Gonca Vuslateri, Gökçe Bahadır, Pamela, Özge Fışkın, Öykü Gürman, Gülay, Gülçin Ergül ve Sena Şener...

22.02.2017

Palto

Size anlatacağım palto öyküsü, Rus yazar Nikolay Gogol’un klasikleşmiş eserindeki yoksul düşmüş kâtibin paltosunun öyküsü değil.

16.12.2016

Yargı üzerinde dış vesayet!

AVRUPA Yargı Kurulları Ağı’nda (ENCJ) de gözlemci statüsünde bulunan Hâkim ve Savcılar Yüksek Kurulu, 15 temmuz sonrası görevden alınan çok sayıdaki hâkim ve savcı hakkında yeterli gerekçe gösterememesi nedeniyle eleştiriliyor.

12.10.2016

Bizleri çok güzel günler bekliyor

BİR dostumuzun kızının düğününe katıldık;

6.09.2016

Gönlünün git dediği yerde mahsur kalan

OĞLU, babasının yazdığı kitabın önsözünde diyor ki:

28.06.2016

Bir Adnan Menderes portresi

BABIÂLİ emekçilerinden gazeteci Orhan Karaveli’nin 66 yılı bulan bir meslek kıdemi var.

26.05.2016