EKSTRA
MENÜ

Halk Bankasi

Halk Bankasi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Halk Bankasi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 11.505 Halk Bankasi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Türkiye Halk Bankası A.Ş., kısaca Halkbank, 1933 yılında 2284 sayılı Halk Bankası ve Halk Sandıkları Kanunu kapsamında küçük ve orta büyüklükteki esnaf ve sanayiciye, kolay ve ucuz kredi vermek amacıyla kurulmuş bir devlet bankasıdır. Banka, 1933 yılında faaliyete başlamıştır. 128.480 milyon TL aktif büyüklüğü ile dünyanın büyük 159. bankasıdır.

Halk Bankasi Haberleri

Borsadaki şirketlerden ilk yarıda 78,2 milyar liralık net kâr

Borsadaki şirketlerden ilk yarıda 78,2 milyar liralık net kâr

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi altında işlem gören şirketlerin net karı, ilk yarıda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 121,9 artarak 78 milyar 246 milyon liraya yükseldi.

24.08.2021Ekonomi
TOKİ 285 konut satacak

TOKİ 285 konut satacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İzmir'in Karabağlar ilçesinde 285 konutu açık artırma yöntemi ile satışa çıkarıyor.

23.08.2021Ekonomi

Yangınlar ve seller sonrası yardım kampanyaları başlatıldı

Yangın ve sel felaketinden etkilenen vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı. AFAD yaptığı açıklama ile kampanyanın detaylarını paylaştı.

15.08.2021Ekonomi
AÖL kayıt yenileme ücreti ne kadar Açık Öğretim Lisesi kayıt işlem detayları

AÖL kayıt yenileme ücreti ne kadar? Açık Öğretim Lisesi kayıt işlem detayları

AÖL kayıt yenileme işlemi ile ilgili Açık Öğretim Lisesi'nden son dakika açıklama geldi. 16-20 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan ek sınav öncesi kayıt ücretini yatıran öğrenciler için otomatik kayıt yenileme işleminin başlayacağı bildirildi. Kayıt yenileme ücretini kayıt yenileyecek öğrencilerin anlaşmalı bankalara (T.C. Ziraat Bankası Türkiye Halk Bankası veya Türkiye Vakıflar Bankası) yatırması gerekecek. Peki, AÖL kayıt ücreti ne kadar? İşte, Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme duyurusunun detayları.

13.08.2021Gündem
AÖL ek sınav kayıt yenileme tarihlerinde son gün geldi...  Açık Lise ek sınavları ne zaman

AÖL ek sınav kayıt yenileme tarihlerinde son gün geldi... Açık Lise ek sınavları ne zaman?

Açık Lise ek sınavları kayıt yenileme tarihlerinde geri sayım başladı. 9 Ağustos tarihinde başlayan 2020 - 2021 Eğitim Öğretim yılı AÖL ek sınav kayıt yenileme süresi 13 Ağustos'ta sona erecek. Online yapılacak olan söz konusu sınavın kayıt yenileme ücreti 50 TL olacak. Öğrencilerin bu ücreti anlaşmalı bankalara (T.C. Ziraat Bankası Türkiye Halk Bankası veya Türkiye Vakıflar Bankası) yatırması gerekecek. Peki, Açık Lise ek sınavları ne zaman? İşte, 2021 AÖL ek sınav kayıt yenileme ve sınav tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

12.08.2021Gündem
AÖL kayıt yenileme ücreti ne kadar Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme duyurusu yayınlandı

AÖL kayıt yenileme ücreti ne kadar? Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme duyurusu yayınlandı!

AÖL kayıt yenileme işlemi ile ilgili Açık Öğretim Lisesi'nden son dakika açıklama geldi. 16-20 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan ek sınav öncesi kayıt ücretini yatıran öğrenciler için otomatik kayıt yenileme işleminin başlayacağı bildirildi. Kayıt yenileme ücretini kayıt yenileyecek öğrencilerin anlaşmalı bankalara (T.C. Ziraat Bankası Türkiye Halk Bankası veya Türkiye Vakıflar Bankası) yatırması gerekecek. Peki, AÖL kayıt ücreti ne kadar? İşte, Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme duyurusunun detayları.

10.08.2021Gündem
AÖL ek sınav ve kayıt yenileme ne zaman Açık lise kayıt yenileme duyurusu yayınlandı

AÖL ek sınav ve kayıt yenileme ne zaman? Açık lise kayıt yenileme duyurusu yayınlandı!

AÖL ek sınav ve kayıt yenileme tarihleri için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Açık Öğretim Lisesi'nden eğitim gören öğrenciler için bakanlık ek sınav yapılmasını kararlaştırdı. AÖL ek sınavları dönem içinde olduğu gibi çevrimiçi gerçekleşecek. 9 Ağustos tarihinde başlayacak olan AÖL kayıt yenileme süreci, 13 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Peki, AÖL ek sınav ve kayıt yenileme ne zaman? İşte, 2021 Açık lise kayıt yenileme ve sınav tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

6.08.2021Gündem
Borcunu yapılandıran emekli oluyor

Borcunu yapılandıran emekli oluyor

SGK Başkanvekili İsmail Yılmaz "Protokol ile yapılandırılan borcunu ödemesi halinde aylık bağlanabilecek sigortalılarımıza, herhangi bir ödeme güçlüğü çekmeden, banka kredisi ile emeklilik imkanı sunulacaktır" dedi.

28.07.2021Ekonomi
Araç sahipleri dikkat 4 taksitle ödeniyor... MTVyi unutmayın

Araç sahipleri dikkat! 4 taksitle ödeniyor... MTV'yi unutmayın

Yılda iki taksitle ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin ikinci taksit ödeme dönemi geldi. Temmuz ayının sonuna kadar MTV'nin ödenmesi gerekiyor. Bankalar ise kredi kartına taksit yapmaya başladı. Bazı bankalar 4 taksite kadar işlem gerçekleştirebiliyor.

13.07.2021Ekonomi
Bedelli askerlik ücreti 2021: Bedelli askerlik ne kadar oldu Temmuz 2021 bedelli askerlik başvuru ekranı

Bedelli askerlik ücreti 2021: Bedelli askerlik ne kadar oldu? Temmuz 2021 bedelli askerlik başvuru ekranı

Bedelli askerlik ne kadar oldu, sorusu asker adayları tarafından son gelişmeler ile takip ediliyor. Bedeli askerlik ücreti Temmuz 2021 itibariyle yeniden hesaplandı. Memur maaşı üzerinden hesaplanan bedelli askerlik ücreti, döviz ve TL bazında katsayı baz alınarak dikkate alınıyor. Bu hesaplamada memur maaş katsayısı da önem arz ediyor. Memur maaş katsayısının 0.179797 ilan edilmesi ile 2021 yılının ikinci yarısı itibariyle geçerli olacak bedelli askerlik ücreti de netlik kazandı. Peki, 2021 bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu? İşte, pek çok kişinin merakla araştırdığı bedelli askerlik tutarı ve başvuru ekranı hakkında detaylı bilgiler

8.07.2021Gündem
Son dakika haberi... Yeni bedelli askerlik ücreti belli oldu: 43 bin 151 TL

Son dakika haberi... Yeni bedelli askerlik ücreti belli oldu: 43 bin 151 TL

Haziran ayına ilişkin enflasyon rakamının belli olmasıyla birlikte memur ve memur emeklilerin alacağı zamlar belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı da dün 2021 yılı temmuz ayına ait mali ve sosyal haklara ilişkin genelgeyi yayımladı. Genelgenin yayımlanmasıyla birlikte bu yılın sonuna kadar uygulanacak bedelli askerlik bedeli de belli oldu. Buna göre yıl sonuna kadar bedelli askerlik için 43 bin 151 lira ödenecek.

8.07.2021Gündem
LGS sonuç itiraz etme işlemi nasıl yapılır 2021 LGS sonuçları itiraz detayları

LGS sonuç itiraz etme işlemi nasıl yapılır? 2021 LGS sonuçları itiraz detayları

LGS sonuç itiraz etme işlemi Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı kılavuz aracılığıyla gerçekleşebilecek. Sınav sonuçlarının duyurulmasının ardından erişime açılan LGS sonuçları itiraz ekranı, 5 iş günü boyunca devam edecek. Peki, LGS sonuç itiraz etme işlemi nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

30.06.2021Gündem
Son dakika haberi... Kredi kullanan esnafa iyi haber Faizi Bakanlık ödeyecek

Son dakika haberi... Kredi kullanan esnafa iyi haber! Faizi Bakanlık ödeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Halk Bankası’ndan kredi kullanan esnaf ve sanatkârlara ilişkin olarak faiz müjdesi geldi.

22.06.2021Ekonomi
Halkbank mobil indir - Android ve IOS için ücretsiz son sürüm Halkbank mobil uygulaması

Halkbank mobil indir - Android ve IOS için ücretsiz son sürüm Halkbank mobil uygulaması

İnsanlar teknolojinin gelişmesiyle birlikte telefondan pek çok işlemleri kolayca yapabiliyor. Özellikle banka uygulamalarından biri olan Halkbank uygulaması, kişilerin merak ettiği uygulamalar arasındadır. Halkbank Mobil indir - Android ve İOS için ücretsiz son sürüm Halkbank Mobil uygulamasıyla ilgili detayları derledik.

22.06.2021Teknoloji
Borsadaki şirketlerden 34.4 milyar TL’lik net kâr

Borsadaki şirketlerden 34.4 milyar TL’lik net kâr

Koronavirüs salgınının yurtiçinde görülmeye başladığı ve kapanmaların yaşanmasıyla birçok firmanın faaliyetlerinin etkilendiği geçen yılın mart sonundan bu yana geçen zaman diliminde, borsada işlem gören şirketlerin kârlarını arttırmayı başardığı görüldü.

13.06.2021Ekonomi
Borsadaki şirketlerden ilk çeyrekte 34,4 milyar liralık net kar

Borsadaki şirketlerden ilk çeyrekte 34,4 milyar liralık net kar

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi altında işlem gören şirketlerin net karı, ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 124 artarak 34 milyar 438,3 milyon liraya ulaştı.

12.06.2021Ekonomi
TOKİ Burdur/Merkezde 241 konutu satışa sunuyor

TOKİ Burdur/Merkez'de 241 konutu satışa sunuyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Burdur/Merkez’de bulunan 241 konutu kura ile satışını gerçekleştirecek.

5.06.2021Ekonomi
TOKİ Silivri kura çekilişi sonuçları canlı yayında tamamlandı

TOKİ Silivri kura çekilişi sonuçları canlı yayında tamamlandı

TOKİ Silivri Alipaşa Mahallesi kura çekilişi canlı yayın ile gerçekleşti. Toplam 758 adet konut ve 24 adet dükkanın kura ile satışa sunulduğu TOKİ Silivri Alipaşa Mahallesi'nde bulunan konut ve dükkanlar, 4 Haziran Cuma günü sahiplerini buldu. TOKİ Silivri kura çekilişi canlı yayını internet üzerinden takip edilebildi. İşte, TOKİ Silivri kura çekilişi hakkında detaylı bilgiler

4.06.2021Gündem
Bankalar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık Kademeli Normalleşmede banka çalışma saatleri

Bankalar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? Kademeli Normalleşmede banka çalışma saatleri

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle birlikte 1 Haziran’dan itibaren kademeli normalleşme sürecinde yeni bir dönem başladı. Kurum ve kuruluşların çalışma saatlerinde esneklik uygulanan bu süreçte en çok merak edilenler biri de bankaların çalışma saatleri oldu. Bankalarda işlem yapmak isteyen vatandaşlar, bankalar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık gibi sorularla araştırmalara devam ediyor. Peki 1 Haziran kademeli normalleşme döneminde bankalar kaçta açılıp kaçta kapanıyor?

2.06.2021Gündem
TOKİden ev ve iş yeri almak isteyenlere fırsat

TOKİ'den ev ve iş yeri almak isteyenlere fırsat

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, 35 ilde 149 konut ile 21 ilde 111 iş yerini 16-17 Haziran'da açık artırma yöntemiyle satışa sunacak.

1.06.2021Ekonomi
Nefes kredisine başvurular başlıyor

Nefes kredisine başvurular başlıyor

Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak ve KOBİ’lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla hayata geçirilen 2021 Nefes Kredisi’ne başvurular bugünden itibaren alınacak.

1.06.2021Ekonomi
Trabzonspor Kulübü, borçlarının yapılandırmasını tamamladı

Trabzonspor Kulübü, borçlarının yapılandırmasını tamamladı

Trabzonspor Kulübü, bankalara olan borçlarının yeniden yapılandırmasını tamamladığını bildirdi.

31.05.2021Futbol
Nefes Kredisine başvurular yarın başlıyor

Nefes Kredisi'ne başvurular yarın başlıyor

KOBİ'lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla devreye alınan Nefes Kredisi ile 2020 yılı cirosu 1 milyon lirayı aşmayan KOBİ'ler azami 50 bin lira, cirosu 1-10 milyon lira olan KOBİ'ler ise azami 200 bin lira kredi kullanabilecek.

31.05.2021Ekonomi
Nefes Kredisi 6 ay ödemesiz

Nefes Kredisi 6 ay ödemesiz

Pandemi döneminde zarara uğrayan KOBİ’lere nefes verecek kredi paketinin detayları belli oldu. Yıllık cirosu 10 milyon liranın altında olan ve 2020 yılı cirosunda 2019’a göre yüzde 25 kayıp yaşayan işletmelerin yararlanabileceği pakette ilk 6 ay ödemesiz dönem olacak. Faiz oranı ise yıllık yüzde 17.5 olarak belirlendi.

27.05.2021Ekonomi
Son dakika... Nefes kredisinde detaylar belli oldu

Son dakika... Nefes kredisinde detaylar belli oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı nefes kredisinde detayları açıkladı. 2020 yılı cirosu 1 milyon TL’yi aşmayan KOBİ’ler azami 50 bin TL, cirosu 1-10 milyon TL arasında olan KOBİ’ler ise azami 200 bin TL kredi kullanabilecek. İşletmelere 6 ay ödemesiz dönem imkanı sağlanacak 2021 Nefes Kredisi uygulamasında, kredi geri ödemeleri 12 eşit taksitte yapılacak. İşte detaylar...

26.05.2021Ekonomi
Bedelli askerlik ücreti 2021 Bedelli askerlik başvurusu ile ilgili merak edilenler

Bedelli askerlik ücreti 2021! Bedelli askerlik başvurusu ile ilgili merak edilenler

Bedelli askerlik ücreti 2021 yılının ilk çeyreği için belirlendi. 2021 yılında haziran ayına kadar geçerliliği bulunan ilk 6 aylık bedelli askerlik ücreti 39 bin 788 lira olarak belirlendi. Temmuz ayı için yeniden belirlenecek olan bedelli askerlik ücreti, 6 ay geçerliliğini koruyacak. Peki, 2021 bedelli askerlik ücreti ne kadar? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.05.2021Gündem
Halkbank çalışma saatleri 2021 - Halkbank saat kaçta açılıp kaçta kapanıyor Halkbank öğle arası açılış kapanış saatleri

Halkbank çalışma saatleri 2021 - Halkbank saat kaçta açılıp kaçta kapanıyor? Halkbank öğle arası açılış kapanış saatleri

Halkbank çalışma saatleri, kurumda işlem gerçekleştirecek olan vatandaşlar tarafından merak edilen konulardan biri. Pandemi koşulları gereği bazı bankaların çalışma saatleri değişiklik gösterebilir. Banka işlemi yapacak olanlar da Halkbank açılış ve kapanış saatlerini araştırıyor. Peki saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Öğle arası çalışma saatleri nedir? Cumartesi ve Pazar günleri de açık mı? İşte Halkbank çalışma saatleri 2021...

23.05.2021Gündem
Açık Lise kayıt yenileme 2021 nasıl yapılır AÖL kayıt yenileme ne zaman AÖL 3. Dönem takvimi açıklandı

Açık Lise kayıt yenileme 2021 nasıl yapılır? AÖL kayıt yenileme ne zaman? AÖL 3. Dönem takvimi açıklandı

Açık Liseye kayıt yapmak isteyen öğrenciler, AÖL kayıt yenileme ne zaman, Açık Lise kayıt yenileme 2021 nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını araştırmaya başladı. Lise eğitimini Açık Öğretim Lisesi'nde sürdüren öğrenciler MEB’in duyurduğu takvime göre kayıt yenileme işlemlerine yön verecek. Peki, açık lise kayıt yenileme 2021 ne zaman? AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır? İşte, Açık Lise 3. Dönem kayıt yenileme işlemlerine dair MEB açıklaması

20.05.2021Gündem
Son dakika...Tarihi zirveden sonra Bitcoin düşmeye devam ediyor.. Bitcoin 38 bin dolara geriledi

Son dakika...Tarihi zirveden sonra Bitcoin düşmeye devam ediyor.. Bitcoin 38 bin dolara geriledi!

Kripto para birimlerinin atası Bitcoin sert düşüş hareketini hızlandırdı ve 38 bin 676 dolara kadar geriledi. Böylece son bir haftada Bitcoin yüzde 33 oranında kaybettirdi.

19.05.2021Ekonomi
Thodex dolandırıcılığında yeni gelişme Mağdur dava açtı... Bir ilk yaşandı

Thodex dolandırıcılığında yeni gelişme! Mağdur dava açtı... Bir ilk yaşandı

Thodex mağdurlarından İ.Ö. kripto para borsasına yatırdığı bedele ilişkin zararın giderilmesi için dava açtı. Dava kabul edildi. Mahkeme, Thodex'in tüm hesaplarının mevduat bilgilerinin gönderilmesine karar verdi. Mahkeme, bu yönde yapılan başvuruyu kabul eden ilk mahkeme oldu.

9.05.2021Ekonomi
Almanyadaki skandal büyüyor Merkel ifade verdi...

Almanya'daki skandal büyüyor! Merkel ifade verdi...

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülke tarihindeki en büyük finansal skandalı Wirecard usulsüzlüğü hakkındaki davada ifade verdi.

23.04.2021Ekonomi
Yurt içi piyasalar yoğun bir haftaya giriyor

Yurt içi piyasalar yoğun bir haftaya giriyor

Küresel piyasalarda beklentilerden iyi gelen makroekonomik verilerin desteği ve enflasyon endişelerinin yatışması ile yükseliş eğiliminin korunduğu görülürken, gelecek hafta yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararının yanı sıra ödemeler dengesi, işsizlik oranı ve sanayi üretimi verileri takip edilecek.

10.04.2021Ekonomi
Mersin Mezitlide 54 adet konut kura ile satışa sunuluyor

Mersin Mezitli'de 54 adet konut kura ile satışa sunuluyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Mersin'in Mezitli ilçesinde alt gelir grubuna yönelik 54 konut kura çekim ile satış sunuluyor.

2.04.2021Ekonomi
Adana Sarıçamda 1.252 adet konut satışa sunuluyor

Adana Sarıçam'da 1.252 adet konut satışa sunuluyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Adana'da 1.252 adet konutu satışa çıkardı.

23.03.2021Ekonomi
Merkez’de başkan Kavcıoğlu

Merkez’de başkan Kavcıoğlu

Merkez Bankası Başkanlığı’na Naci Ağbal yerine Şahap Kavcıoğlu atandı. Kavcıoğlu, yakın zamanda Yeni Şafak gazetesinde kaleme aldığı yazılarında faiz politikası ile ilgili olarak, “Yüksek faiz, düşük kur politikasından kaybeden hep ülkemiz oldu. Dünyada negatif faiz söz konusu iken bu ülkenin önemli ekonomi yazarlarının, bankacılarının, iş kuruluşu temsilcilerinin yüksek faizde istikrar aramaları gerçekten üzücü bir durum” ifadelerini kullanmıştı.

21.03.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu kimdir

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu kimdir?

Merkez Bankası'nda Naci Ağbal başkanlık görevinden alındı, yerine Şahap Kavcıoğlu atandı. Bu gelişmenin ardından Şahap Kavcıoğlu hakkında bilgiler merak edilen konular arasında yer alıyor. İşte Şahap Kavcıoğlu'nun biyografisi

20.03.2021Ekonomi
8.4 milyar TL’lik anlaşma

8.4 milyar TL’lik anlaşma

Dört büyük kulüp ile Ziraat Bankası, Halkbank, DenizBank ve Yapı Kredi arasında 8.4 milyar TL büyüklüğe sahip finansal yeniden yapılandırma sözleşmesi imzalandı. Yapılan anlaşmaya göre toplamda 2.5 yıllık bir ödemesiz dönem oluşacak. Sonraki dönemlerde ise gelir performansına dayalı, toplam 9.5 yıllık bir finansman modeli oluşturulacak. DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, “Ödemesiz dönem ile başlayacak geçiş sürecinde denk bütçenin oluşturulması, kulüplerimiz için hayati öneme sahip olacak” diye konuştu.

20.03.2021Ekonomi
Esnafa yeni yapılandırma müjdesi

Esnafa yeni yapılandırma müjdesi

Esnaf ve sanatkârlar için yeni bir kolaylık hayata geçirildiğini belirten Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) kefaleti ile Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde TESKOMB’un alacağı gecikme faizlerinden vazgeçilerek ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkanı sunularak yeni bir borç yapılandırılması başlatıldı” ifadesini kullandı.

20.03.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Merkez Bankasında görev değişikliği

Son dakika haberi: Merkez Bankası'nda görev değişikliği

Merkez Bankası'nda Naci Ağbal başkanlık görevinden alındı, yerine Şahap Kavcıoğlu atandı.

19.03.2021Gündem
Dört büyük kulüp ile bankalar arasında Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi imzalandı

Dört büyük kulüp ile bankalar arasında Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi imzalandı

Ziraat Bankası, Halkbank, DenizBank ve Yapı Kredi ile Türkiye'nin 4 büyük kulübü arasında 8,4 milyar liralık büyüklüğe sahip Finansal Yeniden Yapılandırma sözleşmesi imzalandı.

19.03.2021Ekonomi
Bakan açıkladı Esnafa yeni borç yapılandırması geliyor

Bakan açıkladı! Esnafa yeni borç yapılandırması geliyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "TESKOMB kefaleti ile Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde TESKOMB’un alacağı gecikme faizlerinden vazgeçilerek ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkânı sunularak yeni bir borç yapılandırılması 18 Mart 2021 tarihi itibarıyla başlatıldı" dedi.

19.03.2021Ekonomi
Bakan Pekcan açıkladı Esnafın borçları yapılandırılıyor

Bakan Pekcan açıkladı! Esnafın borçları yapılandırılıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "TESKOMB kefaleti ile Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde TESKOMB’un alacağı gecikme faizlerinden vazgeçilerek ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkânı sunularak yeni bir borç yapılandırılması 18 Mart 2021 tarihi itibarıyla başlatıldı" dedi.

19.03.2021Ekonomi
AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Online olarak gerçekleşmişti

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Online olarak gerçekleşmişti

AÖL sınav sonuçları için vatandaşların araştırmaları sürüyor. Online olarak gerçekleşen sınavların ardından pek çok vatandaşın araştırdığı konu, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu oldu. Sınavlardan geçip geçemediklerini bu sonuçlar ile öğrenebilecek olan öğrenciler, detayları internet üzerinden araştırıyor. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, pek çok öğrencinin merakla araştırdığı AÖL sınav sonuçları hakkında detaylı bilgiler

9.03.2021Gündem
AÖL sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak MEBten Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçları ilgili kritik açıklama

AÖL sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? MEB'ten Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçları ilgili kritik açıklama

AÖL sonuçları, öğrencilerin odaklandığı konuların başında geliyor. 1 Mart tarihinde AÖL sınavlarının tamamlanması ardından gözler AÖL sonuç tarihine çevrildi. MEB'den AÖL sınavları ile ilgili önemli açıklama geldi. Yapılan duyuruda Açıköğretim Lisesi 1. dönem sınav itirazlarının sonuçlarının açıklanmasının ardından beş gün içerisinde yapılacağı bildirildi. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Açıköğretim Lisesi sınavları online olarak gerçekleşmişti. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte,2021 Açıköğretim Lisesi sınav sonuç tarihi ile ilgili bilgiler...

4.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Ortaklık yok... Peki iyi bir başlangıç olur mu?

İdeolojik kutuplaşmaya dayalı soğuk savaş döneminde “Stratejik ittifak” olarak tanımlandı.

25.05.2021

Erdoğan hangi konuda ‘Çıkın, anlatın, konuşun’ dedi?

Meclis’te dün grup toplantıları vardı. Bahçeli, Kılıçdaroğlu ve Mithat Sancar’ın gündeminde de 128 milyar dolar konusu vardı.

21.04.2021

Transatlantik ilişki, Türkiye’nin yeri ve Biden’ın rolü

ABD ile ilişkiler son günlere ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 2020 İnsan Hakları Raporu ve o rapora Türkiye’nin gösterdiği tepki ile tartışılıyor.

2.04.2021

Biden’a açık çağrı

Bir süredir Türkiye’nin tüm ülkelerle yeniden diyalog politikasının ayrıntılarını yazıyorum. Türkiye bu çerçevede ABD ile de yeni bir döneme başlamak istiyor. Başından söyleyeyim, “Biden aramadı, Erdoğan çok mutsuz” haberleri gerçeği yansıtmıyor. Birilerinin bu haberleri maksatlı olarak yaptırdığı düşünülüyor. Peki gerçekte durum ne?

16.03.2021