EKSTRA
MENÜ

Halil Serkan Öz

Halil Serkan Öz haberleri sayfasında güncel ve son dakika Halil Serkan Öz hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 170 Halil Serkan Öz haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Halil Serkan Öz Haberleri

Kim neden gitti

Kim neden gitti?

Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aralarında krize neden olduğu iddia edilen Valiler Kararnamesi yayımlandı. 22 vali merkeze alındı, 24 ile yeni vali atandı, 26 ilin valisi ise kendi aralarında yer değiştirdi. İşte o kararnamenin şifreleri:

1.06.2016Gündem
Cem Yılmaz hakaret davasında ilk duruşmaya katılmadı

Cem Yılmaz hakaret davasında ilk duruşmaya katılmadı

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun, sosyal paylaşım hesabından kendisine hakaret ettiği iddiasıyla komedyen Cem Yılmaz hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle açtığı davanın, ilk duruşması yapıldı. Cem Yılmaz duruşmaya katılmadı. Yılmaz'ın avukatı, "Müvekkilim basında öğrendiği kadarıyla bir eleştiri yapmıştır. Bunu komedyen, sanatçı kişiliğiyle yapmıştır" diye konuştu.

11.04.2016Gündem
Valiyi istifaya davet eden öğretmen açığa alındı

Valiyi istifaya davet eden öğretmen açığa alındı

Yalova'da, Vali Selim Cebiroğlu tarafından sınıftan kovulduktan sonra kalp krizi geçirip ölen meslektaşları için eylem yapan İrfan Kayaş hakkında, "Onurlu insanlar bir halat için bile intihar ediyor, sen hala istifa etmiyorsun" yazılı pankartı alana koyduğu için dava açıldı. Kayaş, sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle, "Görevinde bulunmasında sakıncalar olduğu" iddiasıyla üç ay süreyle açığa alındı.

12.03.2016Gündem
Cem Yılmaz davası sosyal medyayı salladı

'Cem Yılmaz davası' sosyal medyayı salladı

Öğretmen Halil Serkan Öz’ün ölümü üzerine Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’na Twitter’dan hakaret ettiği gerekçesiyle, Cem Yılmaz’a iki yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Savunmasında 'Hakaret etmedim, eleştiri hakkımı kullandım" diyen Cem Yılmaz'a sosyal medyadan destek yağdı.

19.01.2016Magazin
Vali Cebiroğlu: Cem Yılmaz hakkında tazminat davası da açabilirim

Vali Cebiroğlu: 'Cem Yılmaz hakkında tazminat davası da açabilirim'

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Twitter üzerinden kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunduğu komedyen Cem Yılmaz hakkında, tazminat davası da açmayı düşündüğünü söyledi.

18.01.2016Magazin
Cem Yılmaz’ın iki yıla kadar hapsi isteniyor

Cem Yılmaz’ın iki yıla kadar hapsi isteniyor

Öğretmen Halil Serkan Öz’ün ölümü üzerine Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’na Twitter’dan hakaret ettiği gerekçesiyle, Cem Yılmaz’a iki yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

18.01.2016Magazin
Valinin kıyafet eleştirisine eğitim sendikalarından tepki

Valinin kıyafet eleştirisine eğitim sendikalarından tepki

Samsun Valisi İbrahim Şahin katıldığı bir toplantıda öğretmenlerin okulda giydiği kılık kıyafetlerle ilgili ‘kahvehane’ örneği vererek uyarıda bulunmasına, eğitim sendikaları tepki gösterdi. Eğitim sendikaları Vali Şahin’in açıklamalarının geçtiğimiz nisan ayında Yalova Valisi’nin kılık kıyafet eleştirisinin ardından düzenlenen protesto eyleminde kalp krizi geçirerek ölen öğretmen Halil Serkan Öz olayını hatırlattığını belirtti.

14.08.2015Eğitim
Eğitim-Sen Genel Başkanı Karaca: Rotasyon yönetmeliğinin iptali için başvuracağız

Eğitim-Sen Genel Başkanı Karaca: 'Rotasyon yönetmeliğinin iptali için başvuracağız'

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, "Rotasyon yönetmeliğinin iptaliyle ilgili hukuksal girişimi başlatacağız. Bu rotasyon, sürgün anlamına geliyor. Bizim ifade ettiğimiz şartları yerine getirmediğiniz sürece rotasyonla eğitimde kalitenin yükselme şansı yok. Bu yönetmeliği durdurun" dedi.

17.04.2015Eğitim
Yalova Valisi ‘doğruladı’

Yalova Valisi ‘doğruladı’

Halil Serkan Öz’ü öğrencilerinin önünde aşağıladığı , üzdüğü, kalp krizine neden olduğu iddiasıyla suçlanan Yalova Valisi Cebiroğlu ilk kez konuştu: “Gürültü vardı. Tıraş olmamıştı. ‘Sen nasıl öğretmenlik yapıyorsun’ dedim.”

8.04.2015Gündem
Halil öğretmenin babası: Bu dayanılır bir acı değil

Halil öğretmenin babası: Bu dayanılır bir acı değil

YALOVA Valisi Selim Cebiroğlu’nun öğrencilerin önünde azarlayıp dışarı çıkmasını istediği ileri sürülen matematik öğretmeni 42 yaşındaki Halil Serkan Öz’ün, sendikalar tarafından kendisine destek için düzenlenen ’Öğretmene Saygı Mitingi’nde yaşamını yitirmesi, babası Kemal Öz’ü yasa boğdu. Acılı baba, "Bu dayanılır gibi bir acı değil. Oğlumla ilgili haberleri görmemek için gazete okuyamıyorum, televizyon seyredemiyorum. Canım çok yanıyor" dedi.

8.04.2015Gündem
Yalova Valisi Selim Cebiroğlu: Öğretmenin ölümüne en çok üzülen benim

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu: Öğretmenin ölümüne en çok üzülen benim

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, kendisi tarafından azarlanan Halil Serkan Öz'ün bundan bir haftadan fazla zaman geçtikten sonra protesto yürüyüşünde kalp krizinden ölmesiyle ilgili, "Bu ölümün, okulda geçen amir-memur arasındaki üç cümlelik diyalogla ilişkilendirilmesinin, hangi tıbbi terim ile izah edilebilirliğini, kamuoyunun takdirine bırakıyorum" dedi.Öz'ün vefatına, ailesinden sonra en çok üzülen kişinin kendisi olduğunu belirten Cebiroğlu, "Merhum öğretmenimizin protesto yürüyüşüne gönüllü olarak katılmak istemediğini, bu eylem öncesinde çok zorlandığını ve yıpratıldığını biliyoruz" ifadelerini kullandı.

8.04.2015Gündem
Feyzioğlu, Yalova Valisi Cebiroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Feyzioğlu, Yalova Valisi Cebiroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, öğretmen Halil Serkan Öz'ü kılık kıyafetini beğenmediği için öğrencilerinin önünde azarladığı gerekçesiyle Yalova Valisi Selim Cebiroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

8.04.2015Gündem
4’üncü günde ayaktalar

4’üncü günde ayaktalar

YALOVA Valisi Selim Cebiroğlu’nun öğrencilerin önünde azarladığı matematik öğretmeni Halil Serkan Öz’ün, kendisine destek için düzenlenen mitingde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmesine tepkiler sürüyor.

7.04.2015Gündem
Pankartlar size sayın valim

Pankartlar size sayın valim

Kıyafeti yüzünden sınıfta Yalova Valisi’nin hakaretine maruz kaldıktan sonra ‘saygı’ yürüyüşünde kalp krizi geçirerek ölen öğretmen Halil Serkan Öz için dün okullarda eylem vardı. Öğretmenler “Bak bugün de yönetmeliğe aykırı davrandık, derslere girmedik. İstifa etmeni bekliyoruz”, “Serkan öğretmen kefen giydi, yönetmeliğe uygun mu?” yazılı pankartlar taşıdı.

6.04.2015Gündem
Sendikalardan ’Halil Öğretmen’ için ortak eylem

Sendikalardan ’Halil Öğretmen’ için ortak eylem

BALIKESİR’deki eğitim sendikaları Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun "Bu saç sakal ne, sen ne biçim öğretmensin" diye hakaret ederek sınıftan çıkarmasının ardından düzenlenen ’Öğretmene Saygı Yürüyüşü’nde kalp krizinden yaşamını yitiren matematik öğretmeni Halil Serkan Öz için ortak eylem yaptı. Öğretmenler Vali Cebiroğlu’nun görevden alınmasını istedi.

6.04.2015Gündem
Halil Öğretmen doğum gününde anıldı, vali protesto edildi

Halil Öğretmen doğum gününde anıldı, vali protesto edildi

Yalova’da Vali Selim Cebiroğlu’nun hakaret etmesinin etkisiyle geçirdiği kalp krizi sonucu vefat ettiği iddia edilen matematik öğretmeni Halil Serkan Öz’ün bugün doğum günü olduğu ortaya çıktı. Halil öğretmenin meslektaşları, vefat eden arkadaşlarını, kravatlarını çıkarıp tebeşir bırakarak protesto ederken Vali Selim Cebiroğlu ise ‘İstifa et’ sloganlarıyla protesto edildi.

6.04.2015Gündem
Bakan Nabi Avcıdan talimat: Kapsamlı incelensin

Bakan Nabi Avcı'dan talimat: Kapsamlı incelensin

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Yalova'da kalp krizi sonucu hayatını kaybeden öğretmen Halil Serkan Öz'ün ölümüne neden olduğu ileri sürülen olayın geniş kapsamlı incelenmesi talimatını verdi.

6.04.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Babacan’ın dedikleri ve tersini yapanlar

SAYIN Ali Babacan Bey geçenlerde bir konuşmasında, “Kişiler gelip geçicidir, herkes fanidir. Ama kurumlar ve kurallar iyi yerleştirilirse, o ülkelere biz ileri demokrasi diyoruz, o ülkeler zaten ileri ekonomi haline de gelir.

13.04.2015

Öğretmencik

Cem Yılmaz Halil Serkan Öz' ün ölümüne verdiği tepkide bir sır var.

7.04.2015