MENÜ

Halid Meşal

Halid Meşal ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Halid Meşal haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 674 Halid Meşal haberi bulunmuştur.

Halid Meşal Haberleri

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan bayram tebriği diplomasisi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan bayram tebriği diplomasisi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, pek çok ülkeden mevkidaşı ve siyasilerle Ramazan Bayramı tebriği için telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

25.05.2020Gündem
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Küreciki kapatırız

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Kürecik'i kapatırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber, Atv- A Para, ANews, A2, A Haber Radyo ortak yayınında soruları yanıtladı. Erdoğan: "İncirlik üssünün kapatma gibi bir karar söz konusu olursa bu bize aittir. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız" ifadelerini kullandı. Erken seçim olacak mı? sorusu üzerine Erdoğan, "Bizim seçimimiz 2023 Haziran'dır. Buradan bizim bir sapmamız söz konusu değildir." dedi.

15.12.2019Gündem
Kurtulmuş, Halid Meşali kabul etti

Kurtulmuş, Halid Meşal'i kabul etti

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Gazze bombalamaları sırasında Anadolu Ajansı’nın bombalanması da tabii ki tesadüfi değildir. İsrail’in işlediği insanlık suçlarını dünyaya duyurulmasında rahatsızlık duymuşlardır." dedi.

18.05.2019Gündem
Katara Hamas eski Siyasi Büro şefi Meşalden destek

Katar'a Hamas eski Siyasi Büro şefi Meşal'den destek

Hamas eski Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Katar'ın Filistin davasına ve abluka altındaki Gazze'ye verdiği destekten övgüyle söz etti.

28.06.2017Gündem
Haniye Hamas’ın yeni lideri

Haniye Hamas’ın yeni lideri

İsmail Haniyye (54), 1996 yılından bu yana Hamas siyasi büro başkanı olan Halid Meşal’ın yerine seçildi.

6.05.2017Dünya
Hamasın yeni siyasi büro başkanı İsmail Heniyye oldu

Hamas'ın yeni siyasi büro başkanı İsmail Heniyye oldu

Hamas'ın siyasi büro başkanlığı için yapılan seçimler sonuçlandı. Başkanlığa İsmail Heniyye seçildi.

6.05.2017Dünya
Erdoğan yazarların kavgasına müdahale etti: Tekkeye mürit aramıyoruz

Erdoğan yazarların kavgasına müdahale etti: Tekkeye mürit aramıyoruz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Suriye sınırında Amerikalı askerleri PKK/YPG’li askerlerle bir arada gösteren fotoğraflara ilişkin “Yapılanları, adeta Obama döneminin bir kalıntısı olarak görüyorum. Ziyaretimizde tüm bunları Sayın Başkan’la görüşeceğiz, resimleriyle kendilerine aktaracağız. Bunların bizi ne kadar rahatsız ettiğini ifade edeceğiz. Bu şekilde devam edecek olursa Amerika ile uzlaşma içinde olmamız mümkün değil” dedi. Erdoğan, AK Parti’yi destekleyen yazarlar arasında yaşanan tartışmayla ilgili '“İslamcı olanlar atılıyor, İslamcı olmayanlar getiriliyor” deniliyor. Bir siyasi partinin çalışmalarında, İslamcı olmak ya da olmamak şeklinde bir ayrım yapmak zaten yanlış. Biz tekkeye mürit aramıyoruz ki.' dedi.

2.05.2017Gündem
Hamasın yeni siyaset belgesindeki değişim ne kadar keskin

Hamas'ın yeni siyaset belgesindeki değişim ne kadar keskin?

İslam Direniş Hareketi'nin kısaltmasının baş harfleri olan Hamas diye bilinen örgütün 1988'deki kurucu sözleşmesinde değişiklikler yapacağına ilişkin haberler bir süredir duyuluyordu.

2.05.2017Dünya
Hamasın yeni siyaset belgesine ilk tepki İsrailden geldi

Hamas'ın yeni siyaset belgesine ilk tepki İsrail'den geldi

İsrail Başbakanlık Sözcüsü David Keyes, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ın açıkladığı yeni vizyonu ve siyaset belgesine ilişkin yaptığı değerlendirmede, Hamas'ı "dünyayı kandırmaya çalışmakla" suçladı.

1.05.2017Dünya
Hamas  ‘yeni  vizyonunu’  açıkladı

Hamas ‘yeni vizyonunu’ açıkladı

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ın Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, hareketin yeni vizyonunu ve siyaset belgesini açıkladı.

1.05.2017Dünya
Erdoğanı ilk o tebrik etti

Erdoğan'ı ilk o tebrik etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, anayasa değişikliği için yapılan halk oylamasında çoğunluğun değişikliği desteklemesinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kutladı.

17.04.2017Gündem
İlk tebrik eden  Aliyev oldu

İlk tebrik eden Aliyev oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilk tebrik telefonu Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’den geldi.

16.04.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğanı tebrik eden ilk Devlet Başkanı o oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik eden ilk Devlet Başkanı o oldu

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, anayasa değişikliği için yapılan halk oylamasında çoğunluğun değişikliği desteklemesinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kutladı.

16.04.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Katar ve Filistin’den taziye telefonları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Katar ve Filistin’den taziye telefonları 

KATAR Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, İstanbul’daki terör saldırısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak taziyelerini iletti.

11.12.2016Gündem
Filistin için kritik buluşma

Filistin için kritik buluşma

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın, Katar’a gerçekleştirdiği resmi ziyareti kapsamında, Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal ve yardımcısı İsmail Heniyye ile bir araya geldiği bildirildi.

27.10.2016Dünya
Suriyeliye TOKİ konutları

Suriyeliye TOKİ konutları

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Polonya’daki NATO Liderler Zirvesi dönüşünde, geziye katılan gazetecilerin sorularını yanıtlarken, vatandaşlık hakkı verilmesi tartışılan Suriyelilerin TOKİ’nin elindeki boş konutlara yerleştirilebileceğini söyledi.

10.07.2016Gündem
Erdoğandan telefon diplomasisi

Erdoğan'dan telefon diplomasisi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı sırasında, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Nijerya Devlet Başkanı Muhammed Buhari, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ve Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal'le görüştü.

7.07.2016Gündem
7 yıl sonra one minute yanıtı

7 yıl sonra one minute yanıtı

İsrail’in 9. Cumhurbaşkanı Şimon Peres, politik kariyerine ülkesinin skalasına göre ‘şahin’ olarak başlasa da uzun süredir barış yanlısı tutumuyla ve deneyimiyle akil konum elde etmiş bir siyasetçi. 12 hükümette dışişleri bakanlığından başbakanlığa birçok önemli görev aldı. Cumhurbaşkanlığını 2014’te Reuven Rivlin’e devrettiğinde Türkiye ile İsrail arasında geçen hafta imzalanan ilişkilerin normalleşmesine dair anlaşma, kapalı kapılar ardında müzakere ediliyordu. Peres, 2009 Davosu’ndaki meşhur ‘One minute’ panelinde Erdoğan’la podyumu paylaşan isimdi. Daima Türkiye’yle iyi ilişkiden yana tavır koyan Peres, Mavi Marmara baskınında 10 Türk vatandaşının öldürülmesiyle başlayan sıkıntılı süreci birebir yaşadı. İki ülke arasında 6 yıl sonra gelen uzlaşmanın ardından durum değerlendirmesi için kapısını çaldım.

3.07.2016Gündem
Türkiye - İsrail anlaşması: Ramallah tepkili, Hamas teşekkür ediyor

Türkiye - İsrail anlaşması: Ramallah tepkili, Hamas teşekkür ediyor

İsrail ve Türkiye'nin ilişkileri normalleştirmek üzere vardığı anlaşmanın şartları, Batı Şeria'daki Ramallah hükümeti tarafından tepkiyle karşılanırken Gazze'deki Hamas yönetiminden Türkiye'ye teşekkür geldi.

28.06.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin lideri Abbasla görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin lideri Abbas'la görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telefonla görüştüğü Mahmud Abbas'a Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkileri normalleştirmeye yönelik müzakerelere ilişkin bilgi verdi. Filistin Devlet Başkanı Abbas'ın da gelişmeleri memnuniyetle karşıladıklarını ifade ettiği bildirildi.

26.06.2016Dünya
İsraille anlaşma tamam, maslahatgüzar büyükelçiler iftarına davet edildi

İsrail'le anlaşma tamam, maslahatgüzar büyükelçiler iftarına davet edildi

İsrail’in Gazze’ye yardım götürmek üzere yola çıkan Mavi Marmara gemisine 31 Mayıs 2010’da yaptığı ve 9 kişinin ölümüne neden olan baskınla bozulan iki ülke ilişkileri, dün Roma’da varılan uzlaşmayla 6 yıl aradan sonra yeniden rayına giriyor. Anlaşmanın detaylarını bugün iki ülkenin başbakanları eş zamanlı açıklayacak. Üst düzey bir Türk yetkili Hürriyet’e yaptığı açıklamada, “İsrail, Mavi Marmara saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine tazminat ödemeyi ve Türkiye’nin Gazze’deki insani duruma müdahalesini kabul etti” dedi. Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım'ın bu akşam Çankaya Köşkü'nde büyükelçilere vereceği iftar yemeğine İsrail Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Amira Oron da davet edildi. Oron'un bu davete olumlu yanıt verdiği öğrenildi.

26.06.2016Dünya
İsrail’le anlaşma bugün veya salı

İsrail’le anlaşma bugün veya salı

TÜRKİYE ile İsrail arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi için Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun özel temsilcisi Joseph Ciechanover’un bugün bir araya gelip gelmeyeceği merak ediliyor.

25.06.2016Dünya
Cumhurbaşkanı, Hamas lideri Meşalle görüştü

Cumhurbaşkanı, Hamas lideri Meşal'le görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal'i İstanbul'da kabul etti. 

24.06.2016Gündem
İbrahim Kalından önemli İsrail, Rusya ve Suriye açıklaması

İbrahim Kalın'dan önemli İsrail, Rusya ve Suriye açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'nin dış politikası konusunda önemli açıklamalarda bulundu: İsrail ile süreçte kritik noktaya gelindi. Rusya için özür ve tazminat söz konusu değil. Suriye'de yaşayan Kürtlere kimlik verilmesi için Esad ile görüşecen isim Erdoğan'dır. Suriye Kürtlerine PYD üzerinden bir kimlik giydirmeye çalışıyorlar. Bu onlara yapılan en büyük haksızlıktır.

22.06.2016Dünya
Erdoğan Bakü’de

Erdoğan Bakü’de

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, bugün Birleşmiş Milletler (BM) Medeniyetler İttifakı Forumu’na katılacak.

25.04.2016Dünya
Başbakan Ahmet Davutoğlundan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 64. Hükümet döneminin ilk 'Yeni Turkiye Yolunda' programında konuştu. Davutoğlu konuşmasında, Türk askerinin Musul'daki varlığına ilişkin "Bölgeye ilave olarak gönderdiğimiz askerimizin temel amacı, DEAŞ'a karşı orada görev yapan eğiticilerimizi ve eğitilen Musulluları daha iyi koruyabilmektir. Terör tehdidi olduğu sürece oradaki varlığımızı hiçbir şekilde tehlikeye atmayacak tarzda teyakkuz halinde olmaya devam edeceğiz" dedi.

27.12.2015Gündem
Türkiye Gazze’ye tam erişim istiyor

Türkiye Gazze’ye tam erişim istiyor

İsrail-Türkiye yakınlaşmasıyla ilgili tartışmalar sürerken Hürriyet’in üst düzey bir hükümet yetkilisinden edindiği bilgilere göre pazarlıklarda Türkiye açısından öne çıkan unsurlar şöyle: Türkiye, Gazze’ye tam erişim istiyor. Türk yardımlarında hiçbir kısıtlama olmamalı. Hamas iddiaları İsrail iç kamuoyu için. Doğalgaz görüşmelerin parçası değil.

25.12.2015Dünya
Hamas, Türkiye-İsrail yakınlaşmasından endişeli

Hamas, Türkiye-İsrail yakınlaşmasından endişeli

HAMAS, Türkiye-İsrail yakınlaşması sonucu Gazze’ye ablukanın devam etmesinden endişe duyuyor.

24.12.2015Dünya
Hamas düğümü

Hamas düğümü

Türkiye-İsrail ilişkilerinin normalleşme süreci gündemde. Ancak Türkiye’nin Rusya ile yaşadığı son kriz ve bölgesel gelişmeler, İsrail’in tutumunu değiştirdi. Artık İsrail, Türkiye’ye şartlar öne sürüyor. Tel Aviv, iki ülke arasında varılacak anlaşmanın önündeki en kritik engel olarak Gazze Şeridi’ndeki durumu değil Hamas sorununu görüyor.

22.12.2015Dünya
Başbakan Davutoğlu grup toplantısında konuştu

Başbakan Davutoğlu grup toplantısında konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.

22.12.2015Gündem
Dış politikada yenilenme ihtiyacı

Dış politikada yenilenme ihtiyacı

2011 sonbaharında Esad'ın iktidarına "en fazla 6 ay" biçenlerin, sonra bu sorulunca "Ama ABD yan çizdi" gerekçesi ardına çekilenlerin çıkıp millete bir şey söylemesi gerekmiyor mu artık?

21.12.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu, Halid Meşalle görüştü

Başbakan Davutoğlu, Halid Meşal'le görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal'i kabul etti.

20.12.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Halid Meşalle görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Halid Meşal'le görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamas lideri Halid Meşal'i İstanbul'da kabul etti.

19.12.2015Gündem
Meşalden Erdoğan ve Davutoğluna tebrik

Meşal'den Erdoğan ve Davutoğlu'na tebrik

Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, seçim sonuçlarından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu tebrik etti.

2.11.2015Dünya
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında açıklamalarda bulundu.

16.09.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Sekreteri ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Sekreteri ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler'i (BM) İsrail'in, Harem-i Şerif'teki ihlallerine karşı harekete geçmeye çağırdı.

15.09.2015Dünya
Teröre: Çakallar çıktı, Muhalefete: %60 şer bloku

Teröre: Çakallar çıktı, Muhalefete: %60 şer bloku

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin dünkü kongresinde muhalefete “Yüzde 60 şer bloku” diye sert bir dille yüklenirken, tırmanan terörün yol açtığı ortama ilişkin de “Çakallar puslu havayı sever, bütün çakallar meydana çıktı. Diyorlar ki Kürtlerin devleti neresi? Türklerin de Kürtlerin de Sünnilerin de Alevilerin devleti de Türkiye Cumhuriyeti devletidir” dedi.

12.09.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Müslümanları Ayıran Kardeşlik

Türkiye’nin Katar’a asker göndermesine izin veren anlaşmanın Meclis’te jet hızıyla onaylanmasıyla halkın dikkatini daha çok çeken krizi konuşmaya devam ediyoruz.

9.06.2017

Katar bahane de hedef Erdoğan mı?

‘ASIL hedef Erdoğan’ korosu, tam kadro işbaşında.

6.06.2017

Rabia selamı yapan bir tek biz mi kaldık

‘MÜSLÜMAN Kardeşler’in Ortadoğu’daki son desteği dün itibariyle sona erdi.

2.05.2017

İsrail anlaşmasının bilinmeyen iki sonucu

İsrail’le ilişkilerin normale dönüş anlaşmasından sonra ilk insani malzeme gemisi Leyla Hanım dün Mersin’den yola çıktı.

1.07.2016

“İsrail’le Yakında Normalleşeceğiz”

“İsrail’le yakında normalleşeceğiz.” Bu açıklama Ankara’da görüştüğüm üst düzey bir Türk yetkiliden geliyor. Hem de İsrail’le görüşmeleri yakından takip eden bir isimden.

15.01.2016