EKSTRA
MENÜ

Halid El-Mişri

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 39 haberi bulunmuştur.

Halid El-Mişri Haberleri

Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanlığına yeniden Halid el-Mişri seçildi

Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanlığına yeniden Halid el-Mişri seçildi

Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanlığına yeniden Halid el-Mişri seçildi. Bu, el-Mişri'nin aynı göreve dördüncü kez seçilişi.

3.08.2021Dünya
Ankara: Derin endişe duyuyoruz

Ankara: Derin endişe duyuyoruz

TÜRKİYE, Tunus’ta Cumhurbaşkanı Kays Said’in Başbakan Meşişi’yi görevden alıp Meclis’in faaliyetlerini askıya almasına tepki gösterdi.

27.07.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop, mevkidaşlarının bayramını kutladı

TBMM Başkanı Şentop, mevkidaşlarının bayramını kutladı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kurban Bayramı dolayısıyla 8 meclis ve senato başkanıyla telefon görüşmesi gerçekleştirerek, mevkidaşlarının bayramını kutladı.

22.07.2021Dünya

DYK Başkanı el-Mişri: Türk güçlerinin Libya’daki varlığı meşru

Libya Devlet Yüksek Konseyi (DYK) Başkanı Halid el-Mişri, Libya’da resmi anlaşmalar çerçevesinde bulunan Türk güçleri ile paralı askerlerin bir tutulamayacağını söyledi.

11.07.2021Dünya
Türk askeri Libya’da istikrar olana kadar kalacak

Türk askeri Libya’da istikrar olana kadar kalacak

Türk askerinin Libya’da meşru bir şekilde bulunduğunu söyleyen Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid el Mişri, Devlet Konseyi’nin Türk askerlerinin çekilmesini desteklediğini, ancak bunun seçimlerim yapılması, istikrarın sağlanması ve doğudaki Halife Hafter güçlerinin neden olduğu tehdidin ortadan kalkması durumunda olacağını ifade etti.

30.05.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop, Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid el-Mişriyi kabul etti

TBMM Başkanı Şentop, Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid el-Mişri'yi kabul etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid El Meşri ile bir araya geldi.

27.05.2021Haber
Suudi Arabistan ve Katar anlaşmayı bugün imzalıyor; yıllar süren abluka bitiyor

Suudi Arabistan ve Katar anlaşmayı bugün imzalıyor; yıllar süren abluka bitiyor!

Suudi Arabistan ile Katar arasında kara, deniz ve hava sınırlarının açılmasına ilişkin anlaşmanın bugün düzenlenen Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi zirvesinde bugün imzalanıyor. Kuveyt de, Körfez ülkelerinin 3 yıldan fazladır Katar'a uyguladığı ambargonun resmen kaldırıldığını duyurdu. Böylelikle Suudi Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn'in sürpriz niteliğinde bir adımla, Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini dondurması ve hava sahalarını Doha'ya kapatmalarıyla başlayan "Körfez krizi", 3,5 yılın ardından bugün resmi olarak sona eriyor.

5.01.2021Dünya
Libya, Suudi Arabistan ile Katar arasındaki ilişkileri memnuniyetle

Libya, Suudi Arabistan ile Katar arasındaki ilişkileri memnuniyetle

Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, Suudi Arabistan ile Katar arasında ilişkilerin yeniden kurulmasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

5.01.2021Dünya
ABDnin Libya Büyükelçisi Norland, Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Mişri ile görüştü

ABD'nin Libya Büyükelçisi Norland, Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Mişri ile görüştü

ABD'nin Trablus Büyükelçisi Richard Norland, ABD'nin Libya'daki kalıcı barış çabalarını desteklediğini ifade etti. 5 5 Ortak Askeri Komitesi ateşkesinin tüm Libya'ya barış getireceğini umduğunu ifade etti.

29.12.2020Dünya
Libyalı gazeteciler Türkiyenin Libyadaki yapıcı çabalarını yorumladı

Libyalı gazeteciler Türkiye'nin Libya'daki yapıcı çabalarını yorumladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Libya'ya yaptığı ziyaret ülkede büyük yankı uyandırdı. Ziyareti Libyalı gazeteciler yorumladı.

28.12.2020Dünya
TBMM Başkanı Şentop’tan Libya açıklaması

TBMM Başkanı Şentop’tan Libya açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Libya'da uluslararası hukuka ve Birleşmiş Milletler kararlarına aykırı olarak bulunan ve faaliyet gösteren çeşitli devletlerin, komşu Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa dahil olmak üzere hukuka, Libya'daki meşru hükümete ve kararlarına saygı göstermesini beklediğimizi ifade etmek isterim." dedi.

27.08.2020Gündem
Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı el-Mişriden Hafter açıklaması

Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı el-Mişri'den Hafter açıklaması

Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e destek için Libya'ya son bir ayda yabancı paralı asker ve mühimmat taşıyan en az 110 uçuş yapıldığını söyledi.

6.08.2020Dünya
Libyada esrarengiz görüşme

Libya'da esrarengiz görüşme!

İsrail’e yakınlığı ile bilinen Fransız Filozof Bernard-Henri Levy'nin, Libya'ya darbeci Hafter ile görüşmeye geldiği öğrenildi.

26.07.2020Dünya
Libyadan Fransız yazar Levynin Misrata ziyaretine soruşturma talebi

Libya'dan Fransız yazar Levy'nin Misrata ziyaretine soruşturma talebi

Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, İsrail ile sıkı ilişkilere sahip Fransız yazar Bernard Henri Levy'in Misrata'yı ziyaret etmesiyle ilgili soruşturma talebinde bulundu.

25.07.2020Dünya
Sisiden küstah tehdit

Sisi'den küstah tehdit

Darbeci general Halife Hafter’in askeri yenilgilerinin ardından birden ateşkes yanlısı taraf sergileyen Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Libya’ya harekât tehdidinde bulundu. Mısır’ın asıl güvenlik sorununun Libya değil Etiyopya olduğunu savunan kişiler Sisi’yi ülkesinin karşısındaki gerçek tehlikeye göz yummakla suçluyor.

22.06.2020Dünya
Libya hükümetinden Sisinin askeri müdahale sözlerine sert tepki

Libya hükümetinden Sisi'nin askeri müdahale sözlerine sert tepki

Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi'nin Libya'ya yönelik askeri müdahale tehdidinde bulunan açıklamalarını kınayarak "Bu, Libya'nın egemenliğine tecavüz ve içişlerine apaçık müdahaledir." dedi.

20.06.2020Dünya
Üst üste zaferler Hafter’i pes ettirdi

Üst üste zaferler Hafter’i pes ettirdi

Libya’da Türkiye destekli hükümet güçlerinin üst üste zaferleri, Mısır’a giden Hafter’in ateşkes çağrısında bulunmasına neden oldu. Libya hükümeti Kaddafi’nin memleketi Sirte’yi ele geçirmek üzere...

7.06.2020Dünya
Son dakika haberi: Libyada ateşkese Birleşik Arap Emirlikleri engel oldu

Son dakika haberi: "Libya'da ateşkese Birleşik Arap Emirlikleri engel oldu"

Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, Libya'da ateşkese Birleşik Arap Emirlikleri'nin engel olduğunu açıkladı

15.01.2020Dünya
Hafter, Libyada ateşkes anlaşmasını neden imzalamadı

Hafter, Libya'da ateşkes anlaşmasını neden imzalamadı?

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in ateşkes anlaşmasını imzalamaması, istediği şartların metinde mevcut olmaması, uluslararası düzeyde askeri ve siyasi konumunun zayıflayacağı korkusu, kendisine bağlı bazı kuvvetlerin ve uluslararası destekçisi Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) muhalefetinin bir sonucu olarak yorumlandı.

15.01.2020Dünya
Rusya: Hafter iki gün istedi... Anlaşmayı imzalamadı, patronlara sormaya gitti

Rusya: Hafter iki gün istedi... Anlaşmayı imzalamadı, patronlara sormaya gitti

Libya’da meşru yönetime karşı isyan yürüten silahlı güçlerin lideri Halife Hafter, Moskova’daki ateşkes görüşmelerini önceki gece gizlice terk etti. Ateşkes anlaşmasını imzalamadan ayrılan Hafter, uçakla Ürdün’ün başkenti Amman’a geçti. Rusya Savunma Bakanlığı, Hafter’in ateşkese hâlâ olumlu baktığını ancak müttefiklerine danışmak için iki gün süre istediğini açıkladı.

15.01.2020Dünya
Son dakika... Rusya: Hafter ateşkes anlaşmasını imzalamadı

Son dakika... Rusya: Hafter ateşkes anlaşmasını imzalamadı

AFP'nin geçtiği son dakika haberine göre Rusya, Hafter'in Moskova'yı ateşkes anlaşmasını imzalamadan terk ettiğini açıkladı

14.01.2020Dünya
Son dakika haberi... Ve resmen açıklandı: Serrac imzaladı, Hafter süre istedi

Son dakika haberi... Ve resmen açıklandı: Serrac imzaladı, Hafter süre istedi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya'da ateşkes için taslak bir metin ortaya çıkardıklarını, metni Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Serrac'ın imzaladığını, Hafter tarafının ise yarın sabaha kadar süre istediğini bildirdi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da Libya’da ateşkesi öngören anlaşma üzerinde ilerleme kaydedildiğini belirterek “Umarız onlardan da (Hafter) olumlu bir karar çıkacak” dedi.

13.01.2020Dünya
Yunanistanın büyükelçimizi sınır dışı etme kararı diplomatik eşkıyalık

"Yunanistan'ın büyükelçimizi sınır dışı etme kararı diplomatik eşkıyalık"

Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, Yunanistan'ın, Libya'nın Atina Büyükelçisi'ni sınır dışı etme kararını değerlendirdi.

7.12.2019Dünya
Libya Devlet Yüksek Konseyi Türkiye-Libya anlaşmasına bağlılığını yineledi

Libya Devlet Yüksek Konseyi Türkiye-Libya anlaşmasına bağlılığını yineledi

Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, Türkiye ile Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) arasında imzalanan mutabakatın Libya Siyasi Anlaşması uyarınca gerçekleştiğini belirtti.

5.12.2019Dünya
Arap dünyasından Mursinin vefatına ilişkin taziye mesajları

Arap dünyasından Mursi'nin vefatına ilişkin taziye mesajları

Mısır'ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin vefatına ilişkin, Ürdün, Kuveyt, Libya, Tunus, Fas, Cezayir ve Filistin'de taziye mesajları yayınlandı.

18.06.2019Dünya
Libya ABDden net tavır bekliyor

Libya ABD'den net tavır bekliyor

Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, ABD'nin Libya'daki krize ilişkin politikasının net olmadığını, açıklık beklediklerini söyledi.

1.05.2019Dünya
Libyalı yetkiliden ülkenin güneyi için koruma çağrısı

Libyalı yetkiliden ülkenin güneyi için 'koruma çağrısı'

Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, yaptığı yazılı açıklamada, güvenlik teşkilatı ile Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) bağlı uzman ekiplerin raporlarının, Çad ve Sudan muhalif güçleri, El-Kaide ve DEAŞ gibi terör örgütleri ile insan kaçakçılığı çetelerinin ülkenin güneyinde faaliyet gösterdiğini ortaya koyduğunu bildirdi.

29.01.2019Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Libyada

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Libya'da

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya'nın başkenti Trablus'ta Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid el-Mişri ile bir araya geldi.

22.12.2018Dünya
Bakan Akar, Fayiz es-Serrac ile görüştü

Bakan Akar, Fayiz es-Serrac ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac ile görüştü.

5.11.2018Gündem
Mısırda darbe karşıtı 18 kişiye hapis cezası

Mısır'da darbe karşıtı 18 kişiye hapis cezası

Mısır'da askeri mahkemenin, darbe karşıtı 18 kişiyi, 15 ila 25 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırdığı bildirildi.

18.07.2018Dünya
Hüsnü Mübarekin tahliyesine karar verildi

Hüsnü Mübarek'in tahliyesine karar verildi

Mısır'da mahkeme, hapisteki eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in tahliyesine karar verdi. Reuters'a açıklama yapan avukatı Mübarek'in yarın serbest bırakılabileceğini açıkladı.

21.08.2013Gündem
Filistinliler, Abu Dabi Veliaht Prensi Bin Zayid’in posterlerini ateşe verdi

Filistinliler, Abu Dabi Veliaht Prensi Bin Zayid’in posterlerini ateşe verdi

Filistinliler, işgal altındaki Batı Şeria ile abluka altındaki Gazze Şeridi’nde, İsrail ile normalleşme anlaşması yapan Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) protesto etti.

14.08.2020Dünya
Özgün Suriye Ordusu İstanbul’da

Özgün Suriye Ordusu İstanbul’da

Ortalık karışık. Tansiyon yüksek. Derhal bazı hatırlı dostlarımı aradım. Suriyeli sığınmacılardan bir kısmının İstanbul’da tatilde olduklarını söyledi. Bu işin peşini bırakamam.

1.09.2012Kelebek
Irakta El Kaide lideri El Meşhedani yakalandı

Irak'ta El Kaide lideri El Meşhedani yakalandı

ABD komutanlığı, Irak'taki El Kaide'nin en üst düzeydeki Iraklı yetkilisinin yakalandığını açıkladı.

18.07.2007Dünya
Ersöz: Bin Ladinle görüştüm

Ersöz: Bin Ladin'le görüştüm

İstanbul'daki bombalı saldırılara karıştığı iddia edilen El Kaide sanığı Adnan Ersöz: "Afganistan'da Usame Bin Laden ile görüştüm. Bombalı eylemde yoktum."

13.09.2004Gündem
El Kaidenin lider kadrosu ve finansörleri bitirildi

El Kaide'nin lider kadrosu ve finansörleri bitirildi

Terör örgütü El Kaide'ye finansmansağlayan en önemli 10 kişi yakalandı ya da öldürüldü. ABD Merkezi Haberalma Örgütü'nün (CIA), Savunma Bakanı Yardımcısı Paul Wolfowitz'e Kongre'de katılacağı bir toplantıdan önce verdiği rapora göre, bu kişiler arasında ABD yönetiminin El Kaide'ye para sağladığına inandığı yardım kuruluşları veya diğer hükümet dışı kuruluşlarla bağlantısı olan kişiler bulunuyor.

10.09.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Yeni partilere ilgi azalıyor

Yeni kurulan ya da kurulacak olan partilerle ilgili bilgileri zaman zaman paylaşıyorum. Ama bir yandan da bu partilere olan ilgi ne düzeyde onu ölçmeye çalışıyorum.

16.01.2020