EKSTRA
MENÜ

Hakan Fidan

Hakan Fidan haberleri sayfasında güncel ve son dakika Hakan Fidan hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.831 Hakan Fidan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Hakan Fidan Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçikadan ayrıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika'dan ayrıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile (TSİ) 20.55'te Belçika'nın başkenti Brüksel'den ayrıldı.

9.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Brükselde peş peşe önemli görüşmeler

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Brüksel'de peş peşe önemli görüşmeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile ortak açıklama yaptı. Erdoğan, Suriye'de yaşanan insani drama Avrupa'nın kayıtsız kalamayacağını belirtip, 'Hiçbir Avrupa ülkesinin Suriye'deki çatışmalara ve insani drama kayıtsız kalma lüksü yoktur' dedi. Erdoğan daha sonra Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile görüştü.

9.03.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika’ya gitti Dikkat çeken an…

Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika’ya gitti! Dikkat çeken an…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TC-TUR" ile saat 15.00'te Belçika'nın başkenti Brüksel'e hareket etti. Erdoğan’ın Brüksel ziyareti öncesinde kendisini bekleyen heyetle tokalaşmaması da dikkat çekti. Erdoğan corono virüsü ile ilgili daha önce yaptığı uyarısında ‘Tokalaşmak vesaire bunları bu ara yapmayalım, erteleyelim’ ifadelerini kullanmıştı.

9.03.2020Gündem
Dünyanın gözü Putin Erdoğan zirvesinde ‘Çok büyük bir beklenti var’

Dünyanın gözü Putin Erdoğan zirvesinde! ‘Çok büyük bir beklenti var’

Hürriyet yazarı Sedat Ergin tüm dünyanın merakla beklediği Moskova’da yapılacak Erdoğan - Putin zirvesini yorumladı. Hürriyet muhabiri Musa Kesler’e tarihi zirveyi yorumlayan Sedat Ergin, “Bu zirveden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin’in İdlib’de bir ateşkes ilan etmelerini bekliyorum. Aksi sürpriz olur. Uluslararası camiada çok büyük bir beklenti var” dedi.

5.03.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusyaya gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'ya gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günübirlik çalışma ziyareti için Rusya'ya gitti. Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek.

5.03.2020Gündem
Moskova’da yüz yüze

Moskova’da yüz yüze

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İdlib’de 34 Mehmetçiğin şehit olduğu saldırının ardından 5 Mart’ta Moskova’da görüşecek. Görüşmede Erdoğan rejim askerlerinin, Türk gözlem noktalarının gerisine çekilmesini talep edecek.

2.03.2020Gündem
Başkentte uzun gece

Başkentte uzun gece

Suriye’nin İdlib kentinde Türk askerlerine saldırının ardından Beştepe’de yapılan zirvede, siyasi ve diplomatik seçenekler değerlendirilirken, bir yandan yoğun telefon diplomasisi yaşandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gece TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u arayarak, ‘TBMM’nin olağanüstü toplanmasını’ istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP ve İYİ Parti liderleriyle telefonla görüştü.

29.02.2020Gündem
Son dakika haberi: Ankaradaki kritik İdlib zirvesi 6 saat sürdü

Son dakika haberi: Ankara'daki kritik İdlib zirvesi 6 saat sürdü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen güvenlik toplantısı sona erdi.

27.02.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycandan ayrıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'dan ayrıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TC-TUR" ile TSİ 19.05'te Azerbaycan'ın başkenti Bakü'den ayrıldı.

25.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Bilirkişi tek tek tespit etti... MİT kumpasında şok detaylar

Son dakika haberler: Bilirkişi tek tek tespit etti... MİT kumpasında şok detaylar

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 7 Şubat MİT kumpası iddianamesinde yer alan bilirkişi raporunda, FETÖ’nün internet ortamında yayınlayarak kara propaganda yaptığı sözde ‘Oslo görüşmeleri’nin, ‘parça parça birleştirilmiş kayıtlardan’ oluştuğu tespiti yapıldı. Bilirkişi raporunda şöyle denildi; “Kamuoyunda Oslo görüşmeleri olarak bilinen ses kaydının delil disklerinde bulunmadığı, ‘Delil 2’ diskinde bulunan 12 ses dosyasının parça parça birleştirilmesinden oluşturulduğu tespit edilmiştir.”

15.02.2020Gündem
Erdoğan’ın ameliyata geç girmesi, kumpası bozdu

Erdoğan’ın ameliyata geç girmesi, kumpası bozdu

MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT görevlisinin 7 Şubat 2012’de ifadeye çağrılmasına ilişkin FETÖ kumpasında soruşturma tamamladı. MİT görevlilerinin ifadeye çağrıldığı saatin dönemin Başbakanı Erdoğan’ın ameliyat saatine denk getirildiği, Erdoğan ameliyata geç girince kumpasın bozulduğu belirtildi.

15.02.2020Gündem
FETÖnün MİT kumpası soruşturmasında şok ifadeler Hakan Fidan ifadeye gelse kesin tutuklanacaktı

FETÖ'nün 'MİT kumpası' soruşturmasında şok ifadeler! 'Hakan Fidan ifadeye gelse kesin tutuklanacaktı'

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "7 Şubat MİT kumpası"na ilişkin soruşturma sonunda, eski polis memuru Ş.E. hakkında ek kovuşturma yapılmasına yer olmadığı kararı verilirken, söz konusu kararda, Ş.E'nin, "Ancak tam kesin tarihini bilmemekle birlikte şubatın ortalarında büro amir yardımcısı Ayhan Albayrak (iddianamede şüpheli olarak yer alan) bir konuşmasında 'Hakan Fidan ifadeye gelseydi, Sadrettin savcı tarafından kesin tutuklanacaktı.' dediğini hatırlıyorum." şeklindeki ifadeleri yer buldu.

14.02.2020Gündem
Son dakika haberler... MİTe yönelik FETÖ kumpasının soruşturması tamamlandı

Son dakika haberler... MİT'e yönelik FETÖ kumpasının soruşturması tamamlandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün 7 Şubat 2012’de MİT’e yönelik kumpas girişimiyle ilgili yürüttüğü soruşturma sonunda hazırladığı iddianameyi tamamladı.

14.02.2020Gündem
Askerimize zarar gelirse rejimi her yerde vururuz

Askerimize zarar gelirse rejimi her yerde vururuz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Şam rejimini “Gözlem noktalarındaki veya diğer yerlerdeki askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde İdlib ve Soçi muhtırası sınırlarıyla bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum” diye uyardı.Erdoğan, Moskova’ya “Anlaşmalara kimse uymuyor. Biz de artık lafa değil sahadaki gerçeklere bakarak hareket edeceğiz” mesajı verdi, ‘rejime saldırı malzemesi veren’ Suriyeli muhalif grupları da uyaran Cumhurbaşkanı, Meclis grup konuşmasında özetle şunları söyledi:

13.02.2020Gündem
Başkentteki güvenlik zirvesi sona erdi Türkiye’yi kararlılığından hiçbir saldırı vazgeçiremeyecek

Başkent'teki güvenlik zirvesi sona erdi! 'Türkiye’yi kararlılığından hiçbir saldırı vazgeçiremeyecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, rejim unsurlarının İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen Türk askerine düzenlediği saldırıya karşı atılacak adımların ele alındığı toplantı yapıldı.

10.02.2020Gündem
Bakanlar Hulusi Akar, Mustafa Varank ve MİT Başkanı Hakan Fidandan TÜBİTAKa sürpriz ziyaret

Bakanlar Hulusi Akar, Mustafa Varank ve MİT Başkanı Hakan Fidan'dan TÜBİTAK'a sürpriz ziyaret

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Mit Başkanı Hakan Fidan, TÜBİTAK Gebze yerleşkesini ziyaret etti. Sürpriz ziyarette, milli mobil lazer savunma sistemi ARMOL da test edildi.

10.02.2020Gündem
Erdoğan: Kudüs planı kabul edilemez

Erdoğan: Kudüs planı kabul edilemez

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD’nin açıkladığı ‘Ortadoğu Barış Planı’na tepki gösterirken “Kudüs Müslümanların kutsalıdır. Kudüs’ün İsrail’e verilme planı asla kabul edilemez. Açıklanan plan, barışa ve çözüme hizmet etmeyecektir. Bu plan Filistin ve Kudüs için yeni oldubittiler oluşturma gayretidir. Bu, Filistinlilerin haklarını yok sayma ve İsrail’in işgalini meşrulaştırma planıdır” dedi. Senegal dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

30.01.2020Gündem
Tek taraflı plana tepki çığ gibi

Tek taraflı plana tepki çığ gibi

ABD Başkanı Trump’ın İsrail Başbakanı Netanyahu ile açıkladığı ‘Yüzyılın Anlaşması’ planına Filistinliler çok sert tepki gösterdi. Planı protesto eden gösteriler düzenlendi. Arap Birliği gelecek cumartesi olağanüstü toplantı kararı aldı.

30.01.2020Dünya
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz milyonlarca biliyorduk, böyle bir rakamı tahmin etmiyordum

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz milyonlarca biliyorduk, böyle bir rakamı tahmin etmiyordum!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın sözde barış planı ile ilgili olarak ''Kudüs Müslümanların kutsalıdır. Kudüs'ün İsrail'e verilme planı asla kabul edilemez. Bu, Filistinlilerin haklarını yok sayma ve İsrail'in işgalini meşrulaştırma planıdır. Açıklanan plan, barışa ve çözüme hizmet etmeyecektir" dedi. Erdoğan ayrıca Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile ilgili olarak ''130 yılda 5 milyondan fazla Cezayirlinin Fransızlar tarafından öldürüldüğünü söylüyor. Dedim ki 'Bunun belgelerini gönderirseniz, çok memnun olacağız.' Biz milyonlarca biliyorduk da böyle bir rakamı tahmin etmiyordum.'' ifadelerini kullandı.

29.01.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayire geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayir'e geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun tarafından havaalanında resmi törenle karşılandı.

26.01.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan o konuşmayı anlattı: Böyle saçmalık olur mu

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan o konuşmayı anlattı: Böyle saçmalık olur mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berlin dönüşünde medya mensuplarıyla bir söyleşi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta Libya olmak üzere gündemdeki birçok konuya ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı:

20.01.2020Gündem
Son dakika haberi Tarihi zirve sona erdi...  İşte alınan kararlar

Son dakika haberi! Tarihi zirve sona erdi... İşte alınan kararlar

Libya'da kalıcı ateşkes ve siyasi sürecin başlatılması amacıyla Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen konferans sona erdi. Zirvede temaslarını tamamlayan Erdoğan Almanya'dan ayrıldı. Zirve sonrası Merkel “Kapsamlı bir plan konusunda anlaştık” ifadelerini kullanırken BM Genel Sekreterinden "Tarafların silah ambargosuna uymasını bekliyoruz" çağrısı geldi. Guterres toplantıya katılan tüm tarafların ateşkesi destekleme taahhüdünde bulunduğu da söyledi.

19.01.2020Dünya
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin bir araya gelecek

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin bir araya gelecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya konusunda gerçekleştirilecek Zirve’ye katılmak üzere Almanya’nın başkenti Berlin’e geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmeler kapsamında saat 15.00'te Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya gelecek.

19.01.2020Dünya
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik soruya cevap: Çok çok üzücü bir adım olmuştur

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik soruya cevap: Çok çok üzücü bir adım olmuştur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Libya konferansı için Berlin’e hareketinden önce açıklama yaptı. Erdoğan, "Yunanistan Almanya’ya davet edilmediği için ciddi bir rahatsızlık içinde. Libya ve Türkiye arasında yapılan anlaşma Yunanistan’ı malum çıldırtmıştı." dedi. Erdoğan, Hürriyet gazetesi muhabiri Özgür Altuncu'nun FETÖ yargılamalarındaKİ çelişkili kararlara ilişkin sorduğu soruya da "Yargı camiamız için gerçekten çok çok üzücü bir adım olmuştur." yanıtını verdi.

19.01.2020Gündem
Moskova’da sürpriz görüşme

Moskova’da sürpriz görüşme

BİR süredir Suriye ile temasların istihbarat örgütleri aracılığıyla yürütüldüğü biliniyordu.

15.01.2020Gündem
Libya için kalıcı barış pazarlığı

Libya için kalıcı barış pazarlığı

Libya’da kalıcı barış için Türkiye ve Rusya’nın girişimiyle başlatılan diplomatik süreç dün Moskova’da tüm hızıyla sürdü. Libya’da ateşkesin sağlanması sonrasında yapılan diplomasi maratonunda ateşkes için bir taslak metin ortaya çıktı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Libya meşru hükümetinin taslağı imzaladığını, Rusya’ın görüştüğü isyancı Halife Hafter’in ise bu sabaha kadar süre istediğini açıkladı.

14.01.2020Dünya
AB’den Libya’da ateşkes açıklaması: Doğru yönde atılmış bir adım

AB’den Libya’da ateşkes açıklaması: Doğru yönde atılmış bir adım

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Türkiye ve Rusya’nın çağrısıyla Libya’da yapılan ateşkesi “Doğru yönde atılmış bir ilk adım” olarak nitelendirdi.

13.01.2020Dünya
Libya krizinde önemli görüşme... Mevlüt Çavuşoğlu Moskovada Sarrac ile buluştu

Libya krizinde önemli görüşme... Mevlüt Çavuşoğlu Moskova'da Sarrac ile buluştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Libya Ulusal Mutabakat Hükümet lideri Fayiz Sarrac ile Moskova’da bir araya geldi.

13.01.2020Dünya
Son dakika haberi… İki isim Türkiye ve Rusya eşliğinde aynı masaya oturacak

Son dakika haberi… İki isim Türkiye ve Rusya eşliğinde aynı masaya oturacak

Hürriyet’in Rus kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Moskova’da Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Fayez Sarrac ile isyancı general Halife Hafter’in bugün görüşmeleri planlanıyor.

13.01.2020Dünya
Son dakika: Rusyadan Libya açıklaması

Son dakika: Rusya'dan Libya açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Libya Ulusal Mutabakat Hükümet lideri Sarrac ve General Hafter’in bugün Moskova’da görüşeceklerini duyurdu.

13.01.2020Dünya
Son dakika haberi: Mevlüt Çavuşoğlu, Hulusi Akar ve Hakan Fidan Moskovaya gidecek

Son dakika haberi: Mevlüt Çavuşoğlu, Hulusi Akar ve Hakan Fidan Moskova'ya gidecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın pazartesi günü Moskova’ya gideceği belirtildi.

10.01.2020Gündem
Şoygu ile Fidan İran’ı ele aldı

Şoygu ile Fidan İran’ı ele aldı

RUSYA Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun Süleymani suikastının ardından önceki akşam MİT Başkanı Hakan Fidan’ı arayarak Ortadoğu bölgesinde gerginliği azaltmak için atılabilecek ortak adımları görüştükleri bildirildi.

7.01.2020Dünya
Son dakika haberi: Hakan Fidan ile Sergey Şoygu görüştü

Son dakika haberi: Hakan Fidan ile Sergey Şoygu görüştü

Türkiye, Rusya ve İranlı yetkililer arasında gerçekleştirilen telefon diplomasisinde, Libya ve Orta Doğu’daki gerginliği azaltmaya yönelik adımlar değerlendirildi.

6.01.2020Dünya
Erdoğandan Dolmabahçe’de Süleymani zirvesi

Erdoğan'dan Dolmabahçe’de Süleymani zirvesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleymani suikastının ardından yaptığı güvenlik toplantısında dünyayı ayağa kaldıran gelişmeleri değerlendirdi. Erdoğan ‘diplomasi’ vurgusu yaptı.

4.01.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında güvenlik zirvesi

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında güvenlik zirvesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde güvenlik zirvesi toplantısı yapıldı. İletişim  Başkanı Fahrettin Altun, “Toplantıda Irak'ta yaşanan son gelişmeler, ABD- İran gerginliği, Libya ve Suriye'deki son durumlar bütün boyutlarıyla ele alındı" dedi.

3.01.2020Gündem
Libya mutabakatının ardından Tunus’a sürpriz ziyaret

Libya mutabakatının ardından Tunus’a sürpriz ziyaret

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye ile Libya arasında imzalanan mutabakatın ardından dün Tunus’a günübirlik sürpriz bir ziyarette bulundu. Erdoğan, resmi programında yer almayan ziyaret kapsamında Tunus Cumhurbaşkanı ile bir araya geldi.

26.12.2019Gündem
İtiraf ettiler Kumpasın yeni ayrıntıları ortaya çıktı

İtiraf ettiler! Kumpasın yeni ayrıntıları ortaya çıktı

Hükümete yönelik 17/25 Aralık kumpasında itirafçıların yeni ifadeleri ortaya çıktı. İtirafçı olan mahrem imamlar planın İstanbul'daki örgüt toplantısında hazırlandığını ve Gülen'in onayıyla harekete geçildiğini söyledi. Bir itirafçı da Amerika ziyaretinde Gülen'in kendisine, 'başaracaklarını düşünüyordum; ancak beni yanılttılar' dediğini anlattı.

25.12.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankaraya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'ya geldi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus'taki temaslarının ardından özel uçak "CAN" ile saat 20.00'de Ankara'ya geldi.

25.12.2019Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Tunusa sürpriz ziyaret

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tunus'a sürpriz ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile görüşmek üzere Tunus'a geldi. Sürpriz ziyaret ile ilgili ayrıntıları CNN Türk Muhabiri Sena Alkan aktardı.

25.12.2019Dünya
Son dakika... Dünyanın gözü buradaydı... Londrada tarihi zirve

Son dakika... Dünyanın gözü buradaydı... Londra'da tarihi zirve

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye konulu Dörtlü Zirve'de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile bir araya geldi. Zirve yaklaşık 50 dakika sürdü. Zirveden sonra kısa bir açıklama yapan Erdoğan "Gayet iyi geçti." ifadelerini kullandı. Merkel de "İyi ve yararlı bir görüşme yaptık" dedi. Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Kraliçesi 2.Elizabeth tarafından Buckingham Sarayı'nda heyetler onuruna verilen resepsiyona katıldı.

3.12.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Barzani’yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Barzani’yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani’yi kabul etti.

28.11.2019Gündem
Hiç kimse mevcudiyetimizden rahatsız olmamalı

Hiç kimse mevcudiyetimizden rahatsız olmamalı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Türk-Katar Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı’nı ziyaretinde, “Hiç kimse ülkemizin bu coğrafyadaki mevcudiyetinden rahatsız olmamalı. Üssün kapatılmasını talep edenler, ülkemizin Katar’ın kara gün dostu olduğunu idrak edemeyenlerdir. Komutanlığımız muadilleri gibi çıkar temelli, hegemonyacı zihniyet ürünü değildir” dedi.

26.11.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katardan ayrıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'dan ayrıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 18.30'da Katar'ın başkenti Doha'dan ayrıldı.

25.11.2019Gündem
Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı

Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin huzurunda iki ülke arasında 7 anlaşma imzalandı.

25.11.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Kritik ziyaret

Bu satırları, gazetenin basım saati ve köşe yazısını teslim etmem gereken zaman açısından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in başkanlık ettiği görüşme bitmeden yazıyorum.

6.03.2020

Erdoğan’ın davası niye sonuçlanmıyor

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili AK Partililere yönelik suçlaması, siyasette fırtına kopardı.

17.02.2020

İdlib ve sonrası…

Suriye rejimi ilk kez bu kadar doğrudan TSK birliklerini hedef aldı.  8 şehidimiz var. Suriye krizi başladığından beri belki de en gergin dönemlerden birine girdik. Zaten son dönemde sürecin bütün nabzı İdlib’te atıyordu. Son gelişmeler bu gerilimi hat safhaya çıkardı. İdlib’te sıkışan 3,5 milyon Suriyeli için de vaziyet daha zor hale geliyor. Eğer rejim M4 ve M5’in batısına ve kuzeyine geçmeye çalışırsa büyük kargaşa olacak. 

6.02.2020

Sorun İmamoğlu’nda değil sizde... Alışacaksınız!

EKREM İmamoğlu ile ilgili tartışmalara onu destekleyenler açısından bakarsanız, durum oldukça trajik.

31.01.2020

CHP kontrollü darbede neden ısrarcı?

Meclis açıldığında CHP, FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili teklifini grup önerisi olarak Genel Kurul’a indirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP’ye “İddianı ispatlamakla mükellefsin. İspatla bunu” diye çağrı yaptı. Böylece CHP’nin Bahçeli’yi köşe sıkıştırıp ‘cumhur ittifakı’nı çatlatma girişimi boşa çıkmış oldu.

22.01.2020

Büyükşehir yasası değişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da cuma namazı çıkışında görüştüğü Erdoğan’a randevu talebini tekrar ilettiğini söylemişti.

7.01.2020