EKSTRA
MENÜ

Hakan Bulgurlu

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 143 haberi bulunmuştur.

Hakan Bulgurlu Haberleri

Arçelikin 2050ye kadar hedefi sıfır emisyon

Arçelik'in 2050'ye kadar hedefi sıfır emisyon

Arçelik, 13’üncü Sürdürülebilirlik Raporu’nun ayrıntılarını Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu ve iklim aktivisti Selin Gören’in katılımıyla gerçekleşen online bir etkinlikle duyurdu. Arçelik’in 2050 yılında tüm operasyonlarında net sıfır emisyonu hedeflediğini açıklayan Bulgurlu; bu yıl sürdürülebilirlik raporunun da ana teması olan dünyanın geleceği için ortak hareket etme çağrısı yaptı.

3.06.2021Ekonomi
Arçelik, Whırlpoolun Türkiyedeki üretim merkezini satın aldı

Arçelik, Whırlpool'un Türkiye'deki üretim merkezini satın aldı

Türkiye’nin lider şirketlerinden Arçelik, stratejik büyüme hedefi doğrultusunda ABD merkezli Whirlpool’un Türkiye’deki üretim operasyonlarını gerçekleştiren Whirlpool Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi 78.3 milyon Euro’ya satın aldı. Anlaşma, Whirlpool’un Manisa’da yıllık toplam 1,3 milyon adet soğutucu ve 1,4 milyon adet çamaşır makinesi kapasiteli üretim tesisleri ve depolama alanını kapsıyor. Satın alma sözleşmesi kapsamında Arçelik, 3 yıl boyunca bu tesislerden Whirlpool’un Avrupa’daki şirketlerine ihracat gerçekleştirecek.

17.05.2021Ekonomi
Dijitalleşme ile özellikle imalat sistemleri hızlı bir şekilde değişecek

'Dijitalleşme ile özellikle imalat sistemleri hızlı bir şekilde değişecek'

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) tarafından çevrim içi düzenlenen Dijital Türkiye Konferansı kapsamında TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve AB Yuvarlak Masası Başkanı Can Yüceoğlu moderatörlüğünde "AB'de Dijitalleşme" paneli gerçekleştirildi. Arçelik Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, Arçelik'in Avrupa Birliği (AB) içerisinde de üretim yaptığını belirterek, "AB pazarındaki dijitalleşmeye baktığımızda tabii ki hayatımızın her alanında Kovid-19'la birlikte bunun hızlandığını görüyoruz. Yaşam artık ileride bambaşka bir yola gidecek ve dijitalleşme özellikle imalat sistemleri, kullanılan ürünler vesaire çok daha hızlı bir şekilde değişecek." dedi.

28.01.2021Teknoloji
Arçelik Asya Pasifik’te önemli bir yatırıma daha imza attı

Arçelik Asya Pasifik’te önemli bir yatırıma daha imza attı

Güneydoğu Asya pazarının önemli oyuncusu Hitachi GLS’nın Japonya dışında Hitachi markalı beyaz eşya sektöründeki tüm faaliyetlerinin bir şirket altında toplanması ve kurulacak şirketin yüzde 60’ının Arçelik tarafından alınması için ortaklık anlaşması imzalandı. Arçelik’in global yetkinliği, Hitachi’nin bölgesel ve marka gücünü bir araya getirecek olan yeni şirket, Hitachi GLS’nin Çin ve Tayland’da bulunan iki üretim ve 10 satış şirketi ile 3.800 çalışanını devralacak. Hitachi markasıyla üretim ve pazarlama faaliyeti yapacak olan yeni şirketin, Arçelik’in küresel büyümesine güç katması ve Asya Pasifik bölgesinin lider oyuncusu olması hedefleniyor.

16.12.2020Ekonomi
Sürdürülebilirlikte zirvede

Sürdürülebilirlikte zirvede

Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, “Kurumsal sürdürülebilirlikte altın standardı temsil eden Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde bir kez daha sektör lideri seçilmemiz doğru yolda olduğumuzu gösteren önemli bir başarı. Enerji verimliliği ve enerji alanında yatırımlarımız devam edecek” dedi.

18.11.2020Ekonomi
Arçelik, 2030 sürdürülebilirlik hedeflerini açıkladı

Arçelik, 2030 sürdürülebilirlik hedeflerini açıkladı

“Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonuyla sürdürülebilirliği iş modeli olarak benimseyen Arçelik, 2030 yılına doğru kısa-orta-uzun vadeli hedeflerini açıkladığı 12’nci Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı.

4.06.2020Ekonomi
‘Üretim merkezi olarak öne çıkarız’

‘Üretim merkezi olarak öne çıkarız’

Pandemi sürecinde üretimden satışa her alanda dijitalleşme ve teknolojinin öneminin bir kez daha kavrandığına dikkat çeken Arçelik Global CEO’su olan Hakan Bulgurlu’yla COVID-19’un yaşandığı dönemde gündemi ve öngörülerini konuştuk.

31.05.2020Ekonomi
19. Uluslararası Kemer Sualtı Günlerine sayılı günler kaldı

19. Uluslararası Kemer Sualtı Günlerine sayılı günler kaldı

Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer’de bu yıl online olarak düzenlenecek olan 19. Uluslararası Kemer Sualtı Günleri için geri sayım başladı.

12.05.2020Seyahat
Öğrencilere iklim değişikliğini anlattı

Öğrencilere iklim değişikliğini anlattı

Çevre aktivisti ve iş insanı Hakan Bulgurlu, ilköğretim öğrencileriyle buluştu. Bulgurlu öğrencilere, “Çevre ve iklim konusu geleceğimizi etkiliyor. Bu konuda adını dünyaya duyuran gençler var. Türkiye’de de çocuklar ve gençler bu konuda tepkilerini daha net ifade edebiliyor. Sizler de bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmalı ve sesinizi daha fazla çıkartmalısınız” dedi.

13.11.2019Eğitim
Yapay zeka ve 5G teknolojileri IFA 2019’da boy gösterecek

Yapay zeka ve 5G teknolojileri IFA 2019’da boy gösterecek

Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA 2019'da, bu yıl yapay zeka ve 5G teknolojilerinin gövde gösterisi yapması bekleniyor.

5.09.2019Teknoloji
Yapay zeka ve 5G teknolojileri IFA 2019’da

Yapay zeka ve 5G teknolojileri IFA 2019’da

Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA 2019, 6-11 Eylül'de Almanya’nın Berlin şehrinde ziyaretçilerini ağırlayacak.

5.09.2019Teknoloji
Yapay zekâ ve 5G teknolojileri IFA 2019’da boy gösterecek

Yapay zekâ ve 5G teknolojileri IFA 2019’da boy gösterecek

Bu yıl 59’uncusu düzenlenen IFA 2019, Almanya’nın başkenti Berlin'de yarın ziyaretçilerini ağırlayacak. Bin 939 firmanın yeni teknoloji ürünlerini sergileyeceği ve 11 Eylül'e kadar devam edecek fuarı binlerce kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Geçen yılki fuara bin 814 firma ve 244 bin ziyaretçi katılmıştı.

5.09.2019Avrupa
Arçelik’ten küresel ısınmaya dikkat çeken bir adım daha: Bu kez hedef Everest

Arçelik’ten küresel ısınmaya dikkat çeken bir adım daha: Bu kez hedef Everest

“Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonuyla sürdürülebilirlik konusunda önemli çalışmaları hayata geçiren Arçelik, küresel ısınma konusunda farkındalık yaratmaya dönük çalışmalarında hedef büyüttü. CEO Hakan Bulgurlu Everest’in zirvesine tırmanmayı deneyecek.

6.05.2019Ekonomi
İklim değişikliği şirketleri dönüştürecek

İklim değişikliği şirketleri dönüştürecek

Dünyadaki en büyük 500 küresel şirket, yılda 2.5 gigatondan fazla sera gazı emisyonu üretiyor ki bu ABD ve Çin dışarıda tutulursa, dünyadaki bütün ülkelerden daha fazla sera gazı emisyonu anlamına geliyor. Paris Anlaşması ışığında küresel ısınmayı 1.5 derecede sabitlemek, iklim değişikliğinin etkilerini en aza indirmek, atmosfere salınan sera gazlarını azaltmak için şirketlere büyük rol düşüyor.

75 milyon dolarlık Bangladeş hamlesi

75 milyon dolarlık Bangladeş hamlesi

Arçelik, İpek Yolu üzerindeki ülkelerde liderlik stratejisi kapsamında bir yatırım daha yaparak Bangladeş pazarına giriyor.

23.03.2019Ekonomi
Uludağ Ekonomi Zirvesi 22-23 Martta gerçekleşecek

Uludağ Ekonomi Zirvesi 22-23 Mart'ta gerçekleşecek

Capital, Ekonomist ve StartUp dergileri tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi, 22-23 Martta gerçekleşecek.

7.02.2019Eğitim
Karşınızda Fenerbahçe Beko

Karşınızda Fenerbahçe Beko!

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nun da beyaz eşya markası BEKO ile isim sponsorluğu sözleşmesi imzaladı.

16.12.2018Basketbol
F.Bahçe Erkek Basketbol takımının sponsoru BEKO oldu

F.Bahçe Erkek Basketbol takımının sponsoru BEKO oldu!

Fenerbahçe Kulübü, BEKO’nun erkek basketbol takımına sponsor olduğunu açıkladı.

13.12.2018Basketbol
Hem akıllı hem yerli

Hem akıllı hem yerli

Arçelik, geleceğin televizyonlarını üretebilmek için 500 milyon TL yatırım yaptığı yeni fabrikasını Tekirdağ Çerkezköy’de açtı. Dijital ve robotik teknolojilerle üretim verimliliğinin iki kat arttırıldığı tesisin yıllık üretim kapasitesi 3.2 milyon adede çıktı.

24.10.2018Ekonomi
Arçelikin Çerkezköydeki yeni fabrikası faaliyete geçti

Arçelik'in Çerkezköy'deki yeni fabrikası faaliyete geçti

ARÇELİK, Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde 500 milyon dolarlık yatırımla akıllı televizyon fabrikasını kurdu. Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, "Koç Topluluğu olarak, ülkemizin potansiyeline inanıyor ve kalkınmamızı hızlandıracak hamleleri kararlılıkla gerçekleştiriyoruz. Son 5 yılda yapmış olduğumuz 35 milyar TL’lik yatırım bunun somut bir göstergesidir. Çerkezköy fabrikamızda bu inancımızın ve Arçelik’e güvenimizin yansımasıdır. 500 milyon TL yatırımla hayata geçirdiğimiz akıllı fabrikamız, sürdürülebilir büyüme ve dijital dönüşüm yolculuğumuzun önemli bir kilometre taşı olacak" dedi.

24.10.2018Ekonomi
Arçelik’in, Hindistan pazarı için hamlesi başladı

Arçelik’in, Hindistan pazarı için hamlesi başladı

Arçelik, global büyüme stratejisi kapsamında önemli bir yatırımı Hindistan’ın önde gelen şirketler grubu Tata bünyesinde faaliyet gösteren Voltas ile kurduğu ortak girişimle hayata geçirdi. Voltbek ortak girişim şirketi, Voltas Beko markalı ürünlerini Hindistan pazarında satışa sunarken, buzdolabı fabrikasının temellerini Gujarat eyaletinde attı.

13.09.2018Ekonomi
Geleceğe bir adım

Geleceğe bir adım

TEKNOLOJİ dünyasının son birkaç günden beri gözü Almanya Berlin’deydi. Yani dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri IFA’da...

1.09.2018Ekonomi
İhracat şovu: Türk şirketler teknoloji fuarına damga vurdu

İhracat şovu: Türk şirketler teknoloji fuarına damga vurdu

Her yıl Almanya’da düzenlenen Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarı IFA’da, yerli teknoloji şirketleri bu yıl daha fazla ihracata odaklandı. Türkiye’deki iç pazarda beklenen daralmadan dolayı Berlin’e deyim yerindeyse çıkarma yapan Türk teknoloji şirketleri, geliştirdikleri ürünleri tanıttı.

30.08.2018Ekonomi
Arçelik’ten döngüsel ekonomiye inovatif çözümler

Arçelik’ten döngüsel ekonomiye inovatif çözümler

Döngüsel ekonominin önemli bir parçası olan geri dönüşüm ve kaynak verimliliği konusunda şirketler de yeni fikirler üretiyor. Arçelik, geliştirdiği patentli teknolojisiyle 12 milyon PET şişeyi geri dönüştürerek çamaşır makinesi kazanı üretiminde kullandı. Kendi geri dönüşüm tesislerinden elde ettiği plastiklerle ürettiği elektrik süpürgesiyle Avrupa’dan ödül de kazanan şirket, çevreyi tehdit eden atıkların azaltılmasını ve yeniden ekonomiye kazandırılmalarını sağlıyor.

4.06.2018Ekonomi
1.4 milyon hanelik su tasarrufu

1.4 milyon hanelik su tasarrufu

ARÇELİK AŞ, üretim süreçlerinde ve ürünlerinde doğal su kaynaklarının korunmasına öncelik verdiğini belirterek son 6 yılda işletmelerindeki su verimliği çalışmalarıyla 1 milyon 400 bin hanenin günlük tüketimine eş değer su tasarrufu sağladığını duyurdu.

21.03.2018Ekonomi
TURKTRADE’ye ‘Çaycı’ başkan

TURKTRADE’ye ‘Çaycı’ başkan

SARKUYSAN Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hayrettin Çaycı yeniden Türkiye Dış Ticaret Derneği’nin (TURKTRADE) Yönetim Kurulu Başkan’ı seçildi.

23.02.2018Ekonomi
Ali Koç: Yine bir ilk oluyor

Ali Koç: Yine bir ilk oluyor

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Koç, “Son dönemde Afrika, Pakistan, Hindistan, Asya piyasası ve dünyada tutunmanın en zor olduğu Amerika piyasasında Barcelona ile yaptığımız türden anlaşmalarla ve inovatif ürünlerimizle hepimizin gurur duyacağı bir noktaya geleceğiz. Çok doğru yoldayız. Türkiye’den global bir marka olmaya en yakın Beko’dur” dedi.

18.02.2018Ekonomi
Ali Koç: Avrupada en hızlı büyüyen markayız

Ali Koç: Avrupa'da en hızlı büyüyen markayız

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç, "Son dönemde Afrika, Pakistan, Hindistan, Asya piyasası ve dünyada tutunmanın en zor olduğu Amerika piyasasında bu gibi anlaşmalarla ve inovatif ürünlerimizle hepimizin gurur duyacağı bir noktaya geleceğiz." dedi.

18.02.2018Ekonomi
Ali Koçtan Barcelonaya dev imza

Ali Koç'tan Barcelona'ya dev imza

 Dünya devi Barcelona ile yaklaşık 4 yıl önce forma kol sponsorluğu için imza atan Beko, şimdi bu anlaşmayı büyüttü.

15.02.2018Ekonomi
Fön bile çekecek

Fön bile çekecek

ARÇELİK yeni nesil deneyim mağazasını İzmir’den sonra İstanbul’a açtı. İstinye Park AVM’de açılan mağazada müşteriler alacakları ürünleri önceden deneyimleyebilme imkanı bulacak. Örneğin saç şekillendirici almak isteyen bir kişi, Arçelik saç şekillendiricilerini mağaza içinde kurulan kuaförde deneyebilecek. 1.080 metrekarelik alana kurulu İstinyePark mağazasında, ‘Ana Deneyimleme Adası’, ‘Etkinlik Mutfağı’ ve ‘TV Deneyimleme’ olmak üzere toplam 3 adet adada müşterilerine ürünleri deneyimleme ve zaman geçirme imkanı sunulurken, ürünlerle ilgili bilgilere hızla ulaşmayı sağlayan dijital ekranlar da yer alıyor. Arçelik ürünlerinin yanında, cep telefonu, tablet, dijital oyuncaklar gibi en yenilikçi elektronik ürünler de bulunuyor.

28.09.2017Ekonomi
Çocuklar için yeni proje: Sporcu gibi beslen

Çocuklar için yeni proje: Sporcu gibi beslen!

Beko ve FC Barcelona çocukları sağlıklı beslenmeye teşvik etmek için “Eat Like A Pro-Sporcu Gibi Beslen” girişimini başlattı.

7.09.2017Futbol
Zamana oynuyorlar

Zamana oynuyorlar

Avrupa’nın en büyük fuarı IFA’da teknoloji şirketleri zamandan tasarruf ettiren ürünleri tüketicilerin beğenisine sundu. Daha hızlı ve daha iyi temizlik sağlayan beyaz eşyaların yanı sıra geliştirilen yeni icatlarla kullanıcıların günlük hayatına dakikalar kazandırılıyor.

1.09.2017Ekonomi
Bu makineler sipariş veriyor

Bu makineler sipariş veriyor

Teknoloji dünyasının odaklandığı Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarı IFA’ya yerli şirketler damga vurdu. Vestel ve Arçelik geliştirdikleri otomatik sipariş sistemine sahip olan bulaşık ve çamaşır makinesi, kullanıcıların sipariş verme derdine son veriyor.

31.08.2017Ekonomi
Sıra Endonezya’da

Sıra Endonezya’da

Tarihi İpek Yolu’ndaki ülkelerden pazar payı alabilmek için ‘Beko Yolu’nu kuran Arçelik, Asya’da güçlenmeye devam etmek istiyor. Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, “Tayland’da seri üretime başlayan Beko fabrikamız, Malezya ve Vietnam’daki satış şirketlerimiz ile yoğunlaşan yatırımlarımızın bir sonraki durağı Endonezya olacak” dedi.

6.06.2017Ekonomi
Arçelik’ten çok önemli Hindistan atağı

Arçelik’ten çok önemli Hindistan atağı

KOÇ Grubu’nun tüketici elektroniği şirketi Arçelik AŞ, Hindistan’ın en büyük şirketler grubu Tata’nın ana hissedarı olduğu Voltas ile ortaklık anlaşması imzaladı.

23.05.2017Ekonomi
Arçelikten yeni nesil mağaza

Arçelik'ten yeni nesil mağaza

ARÇELİK’in, perakendede standartları değiştireceği ifade edilen yeni nesil mağazacılık modelinin ilki İzmir Asmaçatı’da açıldı.

13.05.2017Ekonomi
Arçelik satın alma fırsatlarını değerlendiriyor

'Arçelik satın alma fırsatlarını değerlendiriyor'

Arçelik CEO'su Hakan Bulgurlu başta Asya olmak üzere uluslararası ağırlığını artırmak için birleşme ve satın alma fırsatlarını değerlendirdiğini söyledi.

20.03.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Malzeme fiyatlarındaki artış suni’

“Ben uzun süre Çin’de yaşadım.

8.07.2021

Farklı bir sonbahar...

Koronavirüs salgını beklendiği gibi sonbaharla birlikte ikinci bir atağa geçip vaka sayıları dramatik bir şekilde artınca AB ülkeleri tedbirleri artırmaya başladı.

10.10.2020

Hindistan’a Koç imzası

Koç Topluluğu şirketi Arçelik, Tata Grubu’nun Voltas şirketi ile girdiği Hindistan pazarında üretime başladı. Adını Voltas ve Beko’dan alan “Voltbek” şirketinin Hindistan’ın sanayileşmiş Gujarat eyaletinde inşa ettiği beyaz eşya fabrikası açıldı. İlk etapta buzdolabı üretecek fabrikanın kapasitesinin 5 yılda 2.5 milyon adede ulaşması planlanırken, 10 yıl içinde yapılacak yatırım miktarının ise 180 milyon dolara ulaşması hedefleniyor.

6.02.2020

20 milyon atık pet şişeden çamaşır makinesi kazanı yaptı

Berlin’de (Almanya) teknoloji fuarı IFA’dayız... IFA’nın ana konuşmalarından birini yapan Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, dayanıklı tüketim ürünlerindeki yenilikleri anlatırken sözü sürdürülebilirlik vizyonuna getirdi:

9.09.2019

‘Global’ imza

Beko 2014 yılından bu yana sürdürdüğü Barcelona sponsorluğunu, 2018-2019 sezonundan itibaren üç sezon daha uzattı. Anlaşmaya göre Beko, takımın global üç ana sponsorundan biri oldu. Barcelona formasında sol kolda yer almaya devam edecek olan Beko logosu, aynı zamanda takımın antrenman tişörtlerinde de yer alacak.

15.02.2018

Arçelik'in patent rekorunun arkasında 'buluşçu ordusu' var

ARÇELİK Dünya Fikri Haklar Örgütü (WIPO) tarafından yeni açıklanan “En Fazla Patent Başvurusu Yapan Şirketler” sıralamasında iki bini aşkın şirket arasında 74. sırada.

18.05.2017

Eski buzdolapları 4500 megavat fazla elektrik yakıyor

KOÇ Holding’e bağlı Arçelik A.Ş.’nin CEO’su Hakan Bulgurlu, söze Türkiye’nin beyaz eşya üretimindeki gücünü ortaya koyarak girdi:

22.02.2017