EKSTRA
MENÜ

Haiti

Haiti ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Haiti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.746 Haiti haberi bulunmuştur.

Haiti Haberleri

İngiliz yardım kurumu çalışanları depremzedelerle para karşılığı seks yaptı

'İngiliz yardım kurumu çalışanları depremzedelerle para karşılığı seks yaptı'

İngiliz Times gazetesi, İngiliz yardım kuruluşu Oxfam'ın üst düzey çalışanlarının, 2010 yılındaki Haiti depreminden kurtulan kadınlarla para karşılığı cinsel ilişkiye girdiğini açıkladı.

9.02.2018Dünya
Trump 6.900 Suriyelinin oturma ve çalışma iznini uzattı

Trump 6.900 Suriyeli'nin oturma ve çalışma iznini uzattı

Suriyelilerin izinlerinin uzatılması için Washington'da Beyaz Saray önünde eylemler düzenleniyordu.

1.02.2018Dünya
Trumpın oğlunun sözleri sosyal medyayı çalkaladı Babam sadece doların yeşilini görür

Trump'ın oğlunun sözleri sosyal medyayı çalkaladı! 'Babam sadece doların yeşilini görür'

Göçmen veren Haiti, El Salvador ve Afrika ülkeleri için 'b.k çukuru' dediği iddia edilen ABD Başkanı Donald Trump ırkçılıkla suçlanırken oğlu Eric Trump ''Babam ırkçı olamaz. O sadece doların yeşil rengini görür'' açıklamasını getirdi.

18.01.2018Dünya
Yine yapacağını yaptı... Trump eşi ve oğlu yerine, yağmurda şemsiyeyi kendine tuttu

Yine yapacağını yaptı... Trump eşi ve oğlu yerine, yağmurda şemsiyeyi kendine tuttu

Siyasette olduğu kadar siyaset dışı sözleri ve davranışlarıyla da eleştiri yağmuruna tutulan ABD Başkanı Donald Trump, bu kez eşi ve oğlundan şemsiyeyi ‘sakınmakla’ gündeme geldi.

16.01.2018Dünya
Donald Trump: Irkçı değilim

Donald Trump: Irkçı değilim

ABD Başkanı Donald Trump, bazı Afrika ülkeleri ve Haiti’yi ‘b.k çukuru’ olarak nitelendirdiğine yönelik iddialara yanıt vererek ‘ırkçı olmadığını’ söyledi. Pazar gecesi golf oynamaya giderken gazetecilere konuşan Donald Trump, “Irkçı biri değilim. Röportaj yapabileceğiniz en az ırkçı insan benim” dedi.

15.01.2018Dünya
Trump: Irkçı değilim

Trump: Irkçı değilim

ABD Başkanı Donald Trump, bazı Afrika ülkeleri ve Haiti'yi 'b.k çukuru' olarak nitelendirdiğine yönelik iddialara yanıt vererek 'ırkçı olmadığını' söyledi.

15.01.2018Dünya
54 ülke Trumptan özür bekliyor

54 ülke Trump'tan özür bekliyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın bir toplantıda bazı ülkeler için 'b.k çukuru' ifadesini kullanmasına tepkiler sürüyor. 54 Afrika ülkesinin BM nezdindeki büyükelçileri, bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenlere yönelik hakaret içeren sözleri nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump'ın özür dilemesini talep etti.

14.01.2018Dünya
Trump için iğrenç başkan benzetmesi

Trump için "iğrenç başkan" benzetmesi

Eski Fransa Kültür Bakanı ve Arap Dünyası Enstitüsü Başkanı Jack Lang, Trump'ın bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenleri eleştirerek, "İğrenç ülkelerden geliyorlar" ifadeleri üzerine Trump için "iğrenç başkan" sözlerini kullandı.

13.01.2018Dünya
O sözlere büyük öfke

O sözlere büyük öfke

ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray’da göçmenlerle ilgili bir toplantıda Afrika ve Haiti ile El Salvador gibi Latin Amerika ülkelerini ‘b.k çukuru’ diye nitelediği iddiası tepki çekti. Afrika’dan ve diğer ülkelerden sert tepki geldi. BM, sözleri ‘ırkçı’ olarak niteledi. Trump ise sert konuştuğunu ama bu sözleri sarf etmediğini ileri sürdü.

12.01.2018Dünya
Trumpın sözleri kriz yaratmaya devam ediyor... Büyükelçi istifa etti

Trump'ın sözleri kriz yaratmaya devam ediyor... Büyükelçi istifa etti

ABD'nin Panama Büyükelçisi John Feeley, ABD Başkanı Donald Trump'ın bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenler için kullandığı ifadeler üzerine istifa etti. ABD Başkanı Trump'ın Afrika ülkeleri, Haiti ve El Salvador için "b.k çukuru ülkeler" tabirini kullandığına iddia edilmişti. Trump ise twitter'dan "Toplantıda sert bir dil kullandım. Ama kullandığım dil bu değildi" demişti.

12.01.2018Dünya
Trumptan b.k çukuru ülkeler sözlerine açıklama geldi

Trump'tan 'b.k çukuru ülkeler' sözlerine açıklama geldi

ABD Başkanı Trump, medyada yer alan 'b.k çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz' dediğine yönelik iddialara yanıt verdi. Bu sözleri söylediğini inkar eden Trump, 'kullanılan ifadeler bunlar değildi' dedi.

12.01.2018Dünya
Trumptan çok ağır sözler Bu b.k çukuru ülkelerden niye insan kabul ediyoruz

Trump'tan çok ağır sözler! "Bu b.k çukuru ülkelerden niye insan kabul ediyoruz?"

ABD Başkanı Donald Trump'ın Oval Ofis'te mülteciler konulu bir görüşmede sinirlenerek "bu b.k çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz?" cümlesini sarf ettiği bildirildi.

12.01.2018Dünya
ABD basını yazdı Trump 5 ülkeyi hedef alacak

ABD basını yazdı! 'Trump 5 ülkeyi hedef alacak'

CNN International'da yer alana habere göre, 200 bin El Salvadorlu'yu ABD'den göndermeye hazırlanan Trump yönetiminin, geçici koruma programıyla barınan Honduras, Suriye, Nepal, Yemen ve Somalililer için de benzer bir karar vererek yaklaşık 450 bin kişiyi sınır dışı etmek istediği ifade edildi.

10.01.2018Dünya
Onlarla dizi izlemek 600 bin TL

Onlarla dizi izlemek 600 bin TL

Amerikalı ünlü aktör Sean Penn’in cumartesi gecesi Haiti’ye yardım için organize ettiği geceye Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisi damga vurdu.

7.01.2018Dünya
Sahte içkiden ölenlerin cenazesine gelenlere aynı içki ikram edildi

Sahte içkiden ölenlerin cenazesine gelenlere aynı içki ikram edildi

Dominik'te sahte içki nedeniyle ölenlerin cenazesine gelenlere aynı içki ikram edildi, toplamda 12 kişi öldü

27.12.2017Dünya

‘Haitililer AIDS’li Afganlar terörist’

NEW York Times gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump’ın haziran ayında ülkesine yönelik göçmen sayısını görünce Oval Ofis’e dalıp kurmaylarını rakamlar yüzünden azarladığını yazdı. Buna göre kampanya sözünü tutamadığı için alay konusu olduğunu belirten Trump, arkadaşlarının kendisini arayıp ‘aptal’ gibi göründüğünü söylediğini kaydetti.

24.12.2017Dünya
ABDden yeni hamle Hayır diyen ülkelere mektup gönderdi

ABD'den yeni hamle! 'Hayır' diyen ülkelere mektup gönderdi

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley'in, BM Genel Kurulunda kabul edilen Kudüs kararına "hayır" oyu veren, çekimser kalan ve oylamaya katılmayan ülke temsilcilerine resepsiyon davetinde bulunduğu bildirildi.

22.12.2017Dünya
Nauru, Palau, Mikronezya... Dün herkes googleda bu ülkeleri aradı...

Nauru, Palau, Mikronezya... Dün herkes google'da bu ülkeleri aradı...

ABD’nin ‘Kudüs’ kararına karşı Türkiye ve Yemen öncülüğünde hazırlanan tasarı, BM Genel Kurulu’nda 128 lehte oyla kabul edildi. ABD ve İsrail'in başını çektiği 9 ülke ret oyu verdi. 35 ülke ise çekimser kaldı.

22.12.2017Dünya
Dünyanın kilitlendiği Kudüs karar tasarısı kabul edildi...

Dünyanın kilitlendiği Kudüs karar tasarısı kabul edildi...

Türkiye’nin girişimleriyle hazırlanan ve Trump’ın Kudüs kararını eleştiren karar tasarısı, BM Genel Kurulu’nda ABD’nin tehditlerine rağmen 9’a karşı 128 oyla kabul edildi. Oylamada 35 ülke ise çekimser kaldı. Oylama öncesi BM Genel Kurulu'nda kürsüye çıkan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'ye tepki göstererek "BM üyesi bir ülke diğer diğer üyeleri tehdit etti. Bazıları ise gelişme yardımlarının kesilmesiyle tehdit edildi. Bu kabul edilemez. Türkiye asla Kudüs’ü yalnız bırakmayacaktır. Filistin halkı asla yalnız kalmayacaktır. Dünya beşten büyüktür" dedi. ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, "Bu oylama Amerikalıların BM’ye nasıl baktığı ve bizim bize BM’de saygısızlık yapan ülkelere nasıl baktığımız konusunda bir fark yaratacaktır" ifadeleriyle tehditkâr tutumunu sürdürdü.

21.12.2017Dünya
İşte yılbaşının en sıcak rotaları

İşte yılbaşının en sıcak rotaları

Türkiye’de ve dünyanın kuzeyinde yaşayanların aklına, yeni yıl denilince her zaman karlar altında romantik bir yılbaşı gecesi gelir. Ama tam tersine yeni yılı güneşli ve güzel bir günde karşılamakta mümkün. İşte deniz, kum ve güneş konseptli bir yılbaşı gecesi geçirmek isteyenler için yılbaşının sıcak rotaları…

29.11.2017Seyahat
İşte kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları

İşte kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları

Hürriyet Seyahat editörleri haftanın kaçırılmaması gereken seyahat fırsatlarını ve fırsatlar hakkındaki bilgileri sizin için derledi…İşte detaylar…

27.11.2017Seyahat
Dünyada 815 milyon kişi açlık çekiyor

Dünyada 815 milyon kişi açlık çekiyor

Alman Açlıkla Mücadele Örgütü (WHH) ve merkezi Washington’da bulunan Uluslararası Gıda Araştırma Enstitüsü (IFPRI) tarafından Berlin’de açıklanan rapora göre, 2016’da açlık çeken insan sayısının 2015’e oranla 38 milyon artarak 815 milyona ulaştığı belirtildi.

13.10.2017Ekonomi
Donna Karandan skandal sözler Tacizci yapımcıyı savundu

Donna Karan'dan skandal sözler! Tacizci yapımcıyı savundu

Moda tasarımcısı Donna Karan, kadınlara cinsel tacizde bulunmakla suçlanan Hollywood'un ünlü yapımcısı Harvey Weinstein'ı savunarak, kadınların ‘giyim tarzıyla cinsel yönlerini sergileyerek bela aradığını' ileri sürdü.

10.10.2017Dünya
Vizesiz gidilen ülkeler 2017

Vizesiz gidilen ülkeler 2017

Dünyada sadece uçak bileti alıp gidebileceğiniz ülkeler var. Dünyadaki 195 ülkenin 102’sine Türk vatandaşlarının kolay giriş yapması mümkün. Peki Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği ülkeler hangileri? İşte o ülkeler…

9.10.2017Seyahat
Gemi ve yat ihracatı iki katına çıktı

Gemi ve yat ihracatı iki katına çıktı

TİM verilerine göre, gemi ve yat sektörünün ihracatı, yılın ilk 8 aylık döneminde 2 katına çıkarak 903 milyon 961 bin dolara ulaşırken, bu alanda ülke dış satımının yüzde 69,5'ini İstanbul gerçekleştirdi.

2.10.2017Ekonomi
Son dakika... Tarihin en büyük felaketi Dalgalar 11 metreye ulaştı

Son dakika... Tarihin en büyük felaketi! Dalgalar 11 metreye ulaştı

ABD'den son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor... Tarihin kayda geçen en büyük Atlas Okyanusu kasırgası olan Irma, hız kesmeden yoluna devam ediyor. Karayipler'de geçtiği adaları yerle bir eden kasırga, Küba'nın kuzeyine ulaştı.

9.09.2017Dünya
Irmadan kaçış

Irma'dan kaçış

Binlerce kişi ABD’nin güneydoğu kıyılarını vuran dev kasırga Irma’dan kaçmak için yollara düştü. Miami’deki Türkler de THY ve konsolosluktan yardım istedi.

7.09.2017Dünya
ABD alarmda Herkes Irma kasırgasına kilitlendi

ABD alarmda! Herkes Irma kasırgasına kilitlendi!

Saatteki hızı yaklaşık 300 kilometreye yaklaşan Irma kasırgası, ABD'de korkuya neden oldu. ABD Ordusu, Key West deniz havacılık istasyonundaki 5 bin asker ve sivili tahliye etti.

7.09.2017Dünya
En korkunç kasırga geliyor: Irma

En korkunç kasırga geliyor: Irma

Harvey Kasırgası’nın yaralarını henüz saramayan ABD’yi bu kez, en üst seviye olan beşinci kategorideki Irma Kasırgası vuracak.

6.09.2017Dünya
Kasırga karaya indi Yıkım başladı...

Kasırga karaya indi! Yıkım başladı...

ABD'nin Florida eyaletinde ve Meksika körfezinde son 10 yıldır görülen en şiddetli fırtınalardan biri olması beklenen Irma kasırgasının, Karayipler'in kuzeyindeki adaları vurmaya başladığı belirtildi. Rüzgârın hızının saatte 295 kilometreyi bulduğu belirtilirken, olayın büyük bir yıkıma yol açmasından endişe ediliyor. Kızılhaç Örgütü, büyük bir felakete işaret eden işaretlere karşı önemli bir hazırlığa geçtiğini açıkladı.

6.09.2017Dünya
Flaş gelişme Irna Kasırgası karaya indi

Flaş gelişme! Irna Kasırgası karaya indi

ABD'nin Florida eyaletinde ve Meksika Körfezi'nde etkili olacağı açıklanan Irma kasırgasının, Karayipler'in kuzeyindeki adaları vurmaya başladığı bildirildi.

6.09.2017Dünya
İstanbulun nüfusu 5 yılda 1 milyon kişi arttı 145 ülkeyi geride bıraktı

İstanbul'un nüfusu 5 yılda 1 milyon kişi arttı! 145 ülkeyi geride bıraktı

Yüzyıllardır dünyanın en gözde yerleşim yerlerinden biri olan İstanbul'un 1927 sayım yılında 806 bin 863 kişi olarak tespit edilen nüfusu, 2016'da 14 milyon 804 bin 116 kişiye ulaştı. Açıklanan TÜİK verilerine göre, 145 ülkenin nüfusu İstanbul'da yaşayanlar daha az.

2.09.2017Ekonomi
İstanbulun nüfusu 5 yılda 1 milyon kişi arttı

İstanbul'un nüfusu 5 yılda 1 milyon kişi arttı

Yüzyıllardır dünyanın en gözde yerleşim yerlerinden biri olan, medeniyetler beşiği İstanbul'un, 1927 yılındaki 806 bin 863 kişi olarak tespit edilen nüfusu 2016'da 14 milyon 804 bin 116 kişiye ulaştı. Dünyanın en kalabalık kentlerinden biri olan İstanbul, nüfus bakımından neredeyse 1,7 Londra, 4 Berlin, 6,5 Paris ediyor ve 145 ülkeden de daha kalabalık olmasıyla dikkati çekiyor.

2.09.2017Ekonomi
Bisikletle 11 ülke... Son durakları Alanya oldu

Bisikletle 11 ülke... Son durakları Alanya oldu

Almanya'dan bisikletle yola çıkan Alman çift Antalya’nın Alanya İlçesi’nde mola verdi. Alanya’ya kadar bisikletle gelen çift 2 günlük molanın ardından yaya olarak İran’a, oradan da yolculuklarını tamamlamayı planladıkları Nepal’e gitmek üzere yola çıktı.

19.06.2017Gündem
Dünyada büyücülüğün hâlâ devam ettiği yerler

Dünyada büyücülüğün hâlâ devam ettiği yerler

Büyücülük dünyadaki farklı kültürlerde derin kökleri olan bir gelenek. Günümüzde hâlâ bazı toplumlarda devam eden bu büyücü gelenekleri bazı toplumlardaysa inanılmıyor. İşte şu anda dünyada büyücülüğün hâlâ devam ettiği 6 yer...

26.05.2017Seyahat
Bu tabloya 110.5 milyon  dolar verdi

Bu tabloya 110.5 milyon dolar verdi

HAİTİ asıllı Amerikalı ressam Jean-Michel Basquiat’ın bir eseri New York’ta düzenlenen bir müzayedede 110.5 milyon dolara (400 milyon TL) satıldı.

19.05.2017Dünya
En yeni kitaplar

En yeni kitaplar

Rafa çıkanları seçtik, okuduk, değerlendirdik.

12.05.2017Keyif
Dünyadaki en garip batıl inançlar

Dünyadaki en garip batıl inançlar

Ülkemizdeki batıl inançları iyi biliriz. Gece tırnak kesilmez, sakız çiğnenmez. Ters ayakkabılar evden ölü çıkmasın diye düz çevrilir. Kara kediler uğursuzdur, yıldız kaydığında dilek tutulursa kabul edileceğine inanılır. Kökenleri bilinmese de tüm dünyada birçok insanın inandığı bu gibi batıl inançlar bulunuyor. Gelin dünyadan batıl inançlara birlikte bakalım.

9.05.2017Hayat
Cinsel ilişki sırasında yapışıp kalınca

Cinsel ilişki sırasında yapışıp kalınca!

Haiti’de yasak aşk yaşayan çift cinsel ilişki sırasında birbirlerine yapışıp kaldı. Karısının kendisini aldattığını düşünen bir koca onun sadakatsizliğini ispatlamak için ilginç bir yola başvurdu. Yaklaşık 28 Euro değerinde bir ilacı eşine kullandıran koca bu sayede aldatıldığını ispatladı.

6.04.2017Haber
Cinsel ilişki sırasında yapışıp kalınca...

Cinsel ilişki sırasında yapışıp kalınca...

Haiti’de yasak aşk yaşayan çift cinsel ilişki sırasında birbirlerine yapışıp kaldı.

6.04.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Hollywodd’un kadınlarını kurtaracak Türk kadını kim?

Düğündü nikâhtı derken yazmak isteyip zaman bulamadığım bir olayı gündeme getirmek istiyorum.

24.10.2017

Kafalar karışık

Bu hafta iki festivalden bahsedeyim size.

19.07.2017

Anlatılan senin de hikâyendir...

Ansiklopediler onun için ‘Filozof, sosyal bilimci, tarihçi ve devrimci’ sıfatlarını kullanıyor. ‘Genç Karl Marx’, işte bu kişiliğin hayatından kimi kesitleri aktarırken fikir yoldaşı Friedrich Engels’le dostluklarına, yazıp çizdiklerine, hayatlarındaki zorluklara, aile ilişkilerine ve insanlık tarihindeki önemlerine de vurgu yapıyor. Film, ‘Marksizm’in temellerine giriş niteliğinde...

20.05.2017