MENÜ

Hafter

Hafter ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hafter haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 538 Hafter haberi bulunmuştur.

Hafter Haberleri

Libyada roketli saldırı: 2 ölü

Libya'da roketli saldırı: 2 ölü

Libya'nın başkenti Trablus'taki Mitiga Havalimanı'na Hafter yanlıları roketli saldırı düzenledi. 2 çalışan hayatını kaybetti.

23.03.2020Dünya
Son dakika haberi: Hafter milislerinden Trablusa saldırı: 3 çocuk hayatını kaybetti

Son dakika haberi: Hafter milislerinden Trablus'a saldırı: 3 çocuk hayatını kaybetti

Libya’nın doğusundaki silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’e bağlı milislerin başkent Trablus’a düzenlediği roketli saldırıda 3 çocuk hayatını kaybetti.

18.03.2020Dünya
Libyada Hafterin sözcüsü Mismari Corona Virüs şüphesiyle karantinaya alındı

Libya'da Hafter'in sözcüsü Mismari Corona Virüs şüphesiyle karantinaya alındı

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin sözcüsü Ahmed el-Mismari, yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) şüphesiyle karantinaya alındı.

18.03.2020Dünya
Temassız zirve

Temassız zirve

Koronavirüs tehdidi liderlerin önceden yüzyüze planlanan buluşmasını da etkiledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Şansölyesi Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve İngiltere Başbakanı Johnson bugün telekonferans yöntemiyle bir araya gelecek. Gündemde dünyayı kasıp kavuran salgın ile İdlib mutabakatı, mülteci krizi ve Libya’daki gelişmeler var.

17.03.2020Gündem
Hafter Avrupa turuna çıktı

Hafter Avrupa turuna çıktı

Libya’nın isyancı lideri Hafter, meşru Trablus yönetiminin saldırı başlatacağı haberleri üzerine Avrupa turuna çıktı. Önceki gün Macron ile görüşen Hafter, dün de Merkel ile bir araya geldi.

11.03.2020Dünya
Moskovadaki zirve görüntüleriyle ilgili Bakan Çavuşoğlundan açıklama

Moskova'daki zirve görüntüleriyle ilgili Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AA Editör Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Çavuşoğlu, "Sığınmacıların Yunanistan sınırında gördüğü muameleyi görünce insan insanlığından utanıyor. Kaynar su döküyorlarmış şimdi de. Bir de insan haklarından bahsediyorlar. Tüm Avrupa’nın gözü önünde oluyor bunlar. Türkiye’de böyle bir şey olsaydı tüm dünya ayağa kalkardı.'' dedi. Moskova'daki zirve görüntüleriyle ilgili de açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, "Peskov da büyükelçimizi aradı. Rus medyasının yaptığı saygısızlıktır. Rus medyası görüş ayrılığında kara propaganda başlatıyor" yorumunu yaptı.

10.03.2020Dünya
Libyada Hafter milisleri iki okula roketli saldırı düzenledi

Libya'da Hafter milisleri iki okula roketli saldırı düzenledi

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler, başkent Trablus'un güneyinde boş durumdaki 2 okula roketle saldırdı.

9.03.2020Dünya
Son dakika haberler: Hafter milislerinin saldırısında 2 sivil öldü

Son dakika haberler: Hafter milislerinin saldırısında 2 sivil öldü

Libya’nın doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter’e bağlı milislerin başkent Trablus’a düzenlediği saldırıda 2 sivil hayatını kaybetti.

8.03.2020Dünya
Libyada UMH, Hafter güçlerine ait mühimmat deposunu imha etti

Libya'da UMH, Hafter güçlerine ait mühimmat deposunu imha etti

Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde tanınırlığı olan Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı güçler, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislere ait bir mühimmat deposunu kullanılamaz hale getirdi.

7.03.2020Dünya
Kara kediler girmiş olabilir

Kara kediler girmiş olabilir

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı 6 saatlik görüşmeyi Moskova dönüşü uçakta gazetecilere anlattı. Erdoğan, “Belki günaşırı birbirimizi arayacağız ki bu ateşkes sürecini kontrol altında tutalım, herhangi bir zemin kayması olmasın. Bu kararlılığımızı teyit ettik” dedi. Erdoğan, Rusya ile ilişkilerle ilgili de “Bir yerden şöyle kara kediler girmiş olabilir” ifadesini kullandı. Türkiye’nin Suriye’deki gözlem noktalarında değişiklik olmadığını da vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajları özetle şöyle:

7.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan o görüşmeyi anlattı: Onun olduğu yere gelmem, aynı fotoğrafa girmem

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan o görüşmeyi anlattı: Onun olduğu yere gelmem, aynı fotoğrafa girmem!

Moskova'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rus lider Vladimir Putin arasında 6 saat süren kritik İdlib zirvesinin ardından ateşkes saat 00.01'de başladı. Ateşkesi duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Ateşkes birkaç alanda önemli kazanımlar getiriyor" diyen Erdoğan, Yunanistan'ın göçmenlere karşı takındığı tavrı eleştirdi ve kendisini Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüşmeye ikna etmeye çalışan Borisov'a da "Onun olduğu yere gelmem ve onunla aynı fotoğraf karesinin içerisine de girmem." dediğini söyledi.

6.03.2020Gündem
Son dakika haberi: İbrahim Kalından önemli açıklamalar

Son dakika haberi: İbrahim Kalın'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beştepe'de Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Kalın, mülteci kriziyle ilgili temasların devam edeceğini belirterek, 'Türkiye ya da başka bir ülke bu sorunu tek başına çözemez. Türkiye'ye verilen sözler yerine getirilmeli' dedi.

4.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistanı uyardı, ABnin ikiyüzlülüğünü bu sözlerle anlattı

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan'ı uyardı, AB'nin ikiyüzlülüğünü bu sözlerle anlattı

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'ı ve AB'yi sert bir dille eleştirdi. Erdoğan, "Hemen şurada mültecilerin akınında AB kalkıyor 350 + 350 milyon avro olmak üzere para yardımı, işte bunun yanında 'bot silah asker göndermeye hazırız' diyor. Peki 10 yıldır 4 milyon mülteciyi topraklarında barındıran Türkiye’ye böyle bir destek verdiniz mi? Çünkü ikircikli davranıyorlar. Bunların tek yüzü yok, maalesef birkaç yüzü var. Dürüst davranın ya." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’ten ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Putin ile görüşmeyle ilgili soruya “Her şeye açığız. Beklentimiz ateşkesin sağlanması” ifadesini kullandı. ABD’den gelen mühimmat desteği açıklamasına ise “Bu tür taleplerimizi Sayın Trump’a ilettim” yorumunu yaptı.

4.03.2020Gündem
Esad ve Hafter’den şer ortaklığı

Esad ve Hafter’den şer ortaklığı

Libya’da meşru yönetime karşı isyan eden Halife Hafter’in desteklediği Bingazi yönetimi, Şam’da sözde Libya büyükelçiliği açtı.

4.03.2020Dünya
Son dakika: Hafter milisleri Mitiga Havalimanına roket attı

Son dakika: Hafter milisleri Mitiga Havalimanı'na roket attı

Libya'da Hafter'e bağlı milislerin başkent Trablus'taki Mitiga Havalimanı'na attığı roketler, yerde boş durumdaki 2 yolcu uçağına isabet etti.

3.03.2020Dünya
Son dakika haberler: Libyada darbeci Haftere bağlı milisler saldırı düzenledi

Son dakika haberler: Libya'da darbeci Hafter'e bağlı milisler saldırı düzenledi

Libya'da darbeci Hafter'e bağlı milisler tarafından başkent Trablus'un güneyine yapılan roketli saldırıda 10 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti.

1.03.2020Dünya
Bölgede terör istemiyoruz

Bölgede terör istemiyoruz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İdlib’deki son durumu değerlendirirken dünkü çatışmalarda 3 şehit verildiğini belirterek, “Rejim güçlerinin kaybı çok büyük. Biz bu bölgede terör istemiyoruz. Yüzbinlerce vatandaşı öldüren Esed’i dost olarak görmek mümkün değil” dedi. Erdoğan, dün AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Siyaset Akademisi’nin açılış dersinde özetle şunları söyledi:

28.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 3 şehidimiz var, rejimin kaybı çok büyük

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 3 şehidimiz var, rejimin kaybı çok büyük

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde Siyaset Akademisi açılışı dersinde konuştu. 'Libya ve İdlib'de gelişmeler lehe döndü' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "3 tane şehidimiz var. Rejim güçlerinin kaybı çok yüksek. Mücadele devam ediyor, edecek. Ruslarla görüşmeler devam ediyor, edecek." ifadelerini kullandı.

27.02.2020Gündem
Erdoğan’dan Suriye mesajları: İdlib’i süratle çözmeliyiz

Erdoğan’dan Suriye mesajları: İdlib’i süratle çözmeliyiz

Azerbaycan ziyareti öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib’deki durum ile ilgili önemli mesajlar verdi. Moskova’nın Esad rejimine ciddi destek verdiğini vurgulayan Erdoğan, İdlib’deki krizin süratle çözülmesi gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Libya’da iki şehidi olduğunu da açıkladı.

26.02.2020Dünya
Son dakika haberi: BM duyurdu: Yarın başlıyor

Son dakika haberi: BM duyurdu: Yarın başlıyor

Birleşmiş Milletler, Libya siyasi görüşmeleri ilk turunun yarın Cenevre'de başlamasının planlandığını duyurdu

25.02.2020Dünya
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Macron, Putin ve Merkel arasında tam ittifak yok

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Macron, Putin ve Merkel arasında tam ittifak yok'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi Ankara'da Esenboğa Havalimanı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Sayın Macron, Merkel ve Putin arasında tam bir ittifak sözkonusu değil'' dedi.

25.02.2020Gündem
ABDde Halife Haftere savaş suçu davası açıldı

ABD'de Halife Hafter'e savaş suçu davası açıldı

ABD'li avukat Kevin Carroll, Libya’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter hakkında savaş suçu davası açtığını belirterek, "Hafter işlediği suçların bedelini ödeyecek." dedi.

24.02.2020Dünya
İdlibde yol haritamızı belirledik

'İdlib'de yol haritamızı belirledik'

Dün, Kuzey Ege otoyolunun açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Putin’le, Macron ve Merkel’le görüştük. Yol haritamızı belirledik. Masada olduğumuzu her tarafa duyuracağız. Masada ve sahada ne gerekiyorsa yapacağız” dedi. İşte Erdoğan’dan Libya, Doğu Akdeniz ve İdlib mesajları:

23.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu açıldı Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberler: Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Menemen - Aliağa - Çandarlı Otoyolu'nun açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Dün sabah Putin’le görüştük, Macron ve Merkel ile de görüştük ve yol haritamızı belirledik. Masada olduğumuzu her tarafa duyuracağız.'' ifadelerinde bulundu. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

22.02.2020Ekonomi
Libyadaki petrol krizi küresel piyasalardaki koronavirüs etkisini hafifletiyor

Libya'daki petrol krizi küresel piyasalardaki "koronavirüs etkisini" hafifletiyor

Libya'da petrol limanlarının ve tedarik hatlarının kapatılması sonucu üretimin düşmesi, Çin'den yayılan koronavirüs salgınının etkisiyle küresel petrol fiyatlarında görülen gerileme karşısında dengeleyici bir unsur haline geldi.

21.02.2020Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Putin ile bu akşamki görüşmenin neticesi tavrımızı belirleyecek

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Putin ile bu akşamki görüşmenin neticesi tavrımızı belirleyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına yanıt verdi. Erdoğan açıklamasında "Bu akşam saat 18'de Putin ile görüşeceğim. Görüşmenin neticesi tavrımızı belirleyecek" dedi. Erdoğan ayrıca 150 rejim mensubunun etkisiz hale getirildiğini açıklayarak "Rejim İdlib’de bu zulmü durdurmadığı sürece bize oradan çekilmek söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

21.02.2020Gündem
Libya Dışişleri Sözcüsü Kablavi CNNTÜRKte açıklamalarda bulundu

Libya Dışişleri Sözcüsü Kablavi CNNTÜRK'te açıklamalarda bulundu

Libya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed Kablavi Libya’daki yaşanan son duruma ilişkin CNN TÜRK’ten Emre Diner’in sorularını yanıtladı. Kablavi, "Hafter'in saldırıları sürdüğü sürece masada yokuz. Gelişen duruma göre haftaya Türkiye ile yoğun bir şekilde çalışmaya başlayabiliriz. İhtiyaç duyulursa Türkiye'den ikinci kez askeri ve lojistik yardım talep edilir" dedi.

21.02.2020Dünya
Libya Dışişleri Sözcüsü Kablavi: Hafterin saldırıları sürdüğü sürece masada yokuz

Libya Dışişleri Sözcüsü Kablavi: Hafter'in saldırıları sürdüğü sürece masada yokuz

Libya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed Kablavi Libya’daki yaşanan son duruma ilişkin soruları yanıtladı. Kablavi, "Hafter'in saldırıları sürdüğü sürece masada yokuz. Gelişen duruma göre haftaya Türkiye ile yoğun bir şekilde çalışmaya başlayabiliriz. İhtiyaç duyulursa Türkiye'den ikinci kez askeri ve lojistik yardım talep edilir" dedi.

21.02.2020Haber
Hafter güçleri Trablusta sıvılaştırılmış gaz deposunu vurdu

Hafter güçleri Trablus'ta sıvılaştırılmış gaz deposunu vurdu

Libya Ulusal Petrol Kurumu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin başkent Trablus'ta bir sıvılaştırılmış gaz deposuna saldırı düzenlediğini duyurdu.

20.02.2020Dünya
Bakan Akar: Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hedefi gösterdi. A, B, C planlarımız hazır

Bakan Akar: Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hedefi gösterdi. A, B, C planlarımız hazır

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CNN Türk'te Hande Fırat'ın gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Akar, İdlib'le ilgili olarak, 'Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hedefi gösterdi. A, B, C planlarımız hazır. Yeri gelince uygulanır' dedi.

20.02.2020Gündem
BMden son dakika Libya açıklaması: Yeniden başladı

BM'den son dakika Libya açıklaması: Yeniden başladı

Birleşmiş Milletler (BM), Libya'da kalıcı ateşkes sağlamayı amaçlayan Cenevre'deki 5 5 formatındaki ortak askeri komite toplantılarının yeniden başladığını duyurdu.

20.02.2020Dünya
1 milyar dolarlık dava Şok detaylar ortaya çıktı

1 milyar dolarlık dava! Şok detaylar ortaya çıktı

Hürriyet, Libyalı isyancı Halife Hafter’e karşı ABD’de açılan 1 milyar dolar tazminat talep edilen davanın dilekçesine ulaştı. Yakınları öldürülen altı Libyalı ailenin Hafter’e karşı açtığı dava dilekçesinde, Hafter’in 2011 yılı öncesinde Virginia eyaletinde sadece bir apartman dairesi olmasına rağmen Libya’ya dönmesinin ardından bariz bir şekilde zenginleştiği ve 2014-2017 yılları arasında Hafter’in oğlunun ABD’de nakit parayla 17 adet mülk satın aldığını ifadeler yer alıyor. Avukat Martin McMahon, davanın sonuçlanması durumunda Hafter ve ailesinin ABD’de sahip olduğu tüm mülklere el konulmasının mümkün olduğunu belirtti.

20.02.2020Dünya
Rusya Hafter’i Moskova’da ağırladı

Rusya Hafter’i Moskova’da ağırladı

RUSYA, Suriye’de İdlib krizi sürerken Libya’daki darbeci Halife Hafter’i Moskova’da ağırladı.

20.02.2020Dünya
Macron, Türk imam ve öğretmeni yasaklıyor

Macron, Türk imam ve öğretmeni yasaklıyor

Eşitlikler ve özgürlüklerin beşiği Fransa, bu sıfatlarla hiç de bağdaşmayan bir adım atmaya hazırlanıyor. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ‘İslamcı ayrılıkçılarla mücadele’ adı altında Türkiye de dahil dokuz ülkeden öğretmenlerin yasaklanacağını açıkladı. Yabancı imam sayısı da kademeli olarak azaltılacak.

20.02.2020Dünya
Bu fotoğrafla paylaştı TBMM Başkanı Şentoptan Macrona sert tepki

Bu fotoğrafla paylaştı! TBMM Başkanı Şentop'tan Macron'a sert tepki

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fransa Cumhurbaşkanı Emanuelle Macron'a sert tepki gösterdi. Şentop paylaşımında, "Darbeci Hafter'in silah tedarikçisi Macron'un, 'İslami ayrılıkçılık' ile mücadele edeceğine dair sözleri ilkel bir İslam düşmanlığıdır" dedi.

19.02.2020Gündem
Libya Başbakanı Serrac: Uluslararası açıklamalardan umudumuzu kestik

Libya Başbakanı Serrac: "Uluslararası açıklamalardan umudumuzu kestik"

Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki meşru Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Serrac, uluslararası toplumun ülkede yaşananlara rağmen hala karşı tarafı (Halife Hafter) razı etmeye çalıştığını vurgulayarak, uluslararası açıklamalardan umutlarını kestiklerini belirtti.

19.02.2020Dünya
Son dakika haberler... Libyada flaş gelişme: Müzakerelerin tümü askıya alındı

Son dakika haberler... Libya'da flaş gelişme: Müzakerelerin tümü askıya alındı

Libya'daki UMH Başbakanı Serrac, BM gözetiminde Hafter ile yürütülen siyasi, askeri ve iktisadi müzakerelerin tümünün askıya alındığını duyurdu.Libya’daki El-Ahrar televizyonuna konuşan Serrac, Hafter milislerinin ateşkese yönelik devam eden ihlalleri nedeniyle Cenevre’de BM himayesinde gerçekleşen iki taraftan da 5'er temsilcinin katıldığı 5+5 askeri müzakerelerin yanı sıra "ekonomik ve siyasi diğer görüşmeleri de askıya aldıklarını" söyledi.

19.02.2020Dünya
Son dakika haberi: BMden Haftere kınama

Son dakika haberi: BM'den Hafter'e kınama

BM, darbeci Hafter'e bağlı Libya Ulusal Ordusu'nun dün Trablus Limanı'na düzenlediği saldırıları güçlü şekilde kınadı.

19.02.2020Dünya
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Gezi Parkı kararına ilk yorum

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Gezi Parkı' kararına ilk yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında Gezi Parkı davasındaki beraat kararına ilişkin değerlendirmede bulundu. Erdoğan, hukukun kararlarına saygılı olduklarını dile getirerek, "Bizim ve milletimizin gözünde, Gezi'nin ve bu kalkışmanın önünde yer alanların hükmü asla değişmeyecektir. Milletimiz müsterih olsun. Ülkemizin her davası gibi bu meseleyi de sonuna kadar kararlılıkla takip edecek, adaletin tecellisi için son nefesimize kadar mücadeleyi sürdüreceğiz." dedi. Erdoğan, "Her kim Gezi olaylarını masum bir çevre hareketi olarak tanımlıyorsa ya gafildir ya da taammüden bu ülkenin ve milletin düşmanıdır" ifadelerini kullandı.

19.02.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklaması: İdlib harekatı an meselesidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklaması: İdlib harekatı an meselesidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasında İdlib'teki durumla ilgili bir son dakika açıklamasında bulunarak "Rejimin çekilmesi için son günler, artık son ikazlarımızı yapıyoruz. İdlib harekatı artık an meselesidir. Rejime ve onu cesaretlendirenlere İdlib’i bırakmayacağız. Türkiye kendi planını hazırladı, her operasyonda olduğu gibi 'bir gece ansızın gelebiliriz' diyoruz" ifadelerini kullandı. Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, yeni darbe girişimi iddiaları ile ilgili bir soruya 'Bunlar tamamen kampanya, oyuna gelmeyelim' yanıtını verdi. Erdoğan, Osman Kavala hakkındaki gözaltı kararına ilişkin de 'Bu karara saygı duymak lazım' ifadelerini kullandı.

19.02.2020Gündem
Hafter, Trablus limanına roketli saldırı düzenledi

Hafter, Trablus limanına roketli saldırı düzenledi

LİBYA’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’e bağlı milisler Trablus limanına roketli saldırı düzenledi.

19.02.2020Dünya
Son dakika haberi: Libyada ateşkes görüşmeleri askıya alındı

Son dakika haberi: Libya'da ateşkes görüşmeleri askıya alındı

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Trablus saldırısı sonrası ateşkes görüşmelerini askıya aldı

18.02.2020Dünya
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalından önemli açıklamalar Temel çizgimiz Soçi Mutabakatına geri dönülmesidir

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan önemli açıklamalar! 'Temel çizgimiz Soçi Mutabakatı'na geri dönülmesidir'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beştepe'deki Kabine Toplantısı sonrasında İdlib'de yaşanan gelişmelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kalın, 'Rus Heyeti ile görüştük, İdlib'de bizim temel çizgimiz, Soçi Mutabakatı'na geri dönülmesidir. Şu an itibari ile çıkan karar görüşmelerin devam etmesi yönünde' ifadelerini kullandı.

18.02.2020Gündem
Hafter milisleri Trablus Limanına saldırdı

Hafter milisleri Trablus Limanı'na saldırdı

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler Trablus Limanı'na saldırdı. BM Libya Özel Temsilcisi Salame de, Trablus'daki limanın saldırıya uğradığını bildirdi. Birleşmiş Milletler nezdinde meşru Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı Libya Limanlar Müdürlüğü, roketlerle vurulan başkent Trablus'taki limanda herhangi bir Türk gemisinin olmadığını açıkladı.

18.02.2020Dünya
Hafterin saldırısı nedeniyle Trablusun tek sivil havalimanında uçuşlar durduruldu

Hafter'in saldırısı nedeniyle Trablus'un tek sivil havalimanında uçuşlar durduruldu

Libya’nın başkenti Trablus'un tek sivil havalimanı Mitiga'daki uçuşlar, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter milislerinin hedef gözetmeksizin düzenlediği hava saldırısı nedeniyle durduruldu.

17.02.2020Dünya
Son dakika... Ömer Çelikten önemli açıklamalar

Son dakika... Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK devam ederken önemli açıklamalarda bulunuyor. Çelik, "Rejimin ateşkes ihlalleri 20 bin civarına ulaşmıştır." ifadelerini kullandı.

17.02.2020Gündem
Türkiye diretti taslak değişti

Türkiye diretti taslak değişti

ALMANYA’nın Münih kentinde yapılan 56’ıncı Güvenlik Konferansı’nın son gününde ana gündem maddesi Libya oldu.

17.02.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Babacan partisi heyecan yarattı mı?

Ha kurdu ha kuracak derken, Ali Babacan sonunda partisini kurdu.

10.03.2020

Sığ muhalefet aklı Bahçeli’yi anlayamaz!

Ülke olarak 2. bir kurtuluş savaşı veriyoruz dersek yalan olmaz. Üstelik kaç cephede savaştığımıza bakın; FETÖ, DAEŞ, PKK, YPG, PYD, Suriye rejimi ve destekçileri, Libya’da Hafter ve destekçileri...

4.03.2020