MENÜ

Hacamat Nedir?

Hacamat Nedir? ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hacamat Nedir? haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 28 Hacamat Nedir? haberi bulunmuştur.

Hacamat Nedir? Haberleri

Hacamat Tedavisinin 8 Faydası

Hacamat Tedavisinin 8 Faydası

Hacamat veya kupa tedavisi eski Mısırlılar ve Çinliler tarafından da yaygın olarak kullanılan geleneksel bir Arap tedavi biçimidir. Hacamat veya kupa tedavisinin vücuttaki meridyenler aracılığıyla yaşam enerjisini uyardığını söyleyen Akupunktur Uzmanı Doç. Dr. Memet Işık, hacamat tedavisinin 8 faydasını açıkladı.

20.01.2020İyi Yaşam
Hacamat Hakkında Merak Edilenler

Hacamat Hakkında Merak Edilenler

Hacamat, yüzyıllardır alternatif tıpta uygulanan bir tedavi şekli olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son yıllarda tekrar popüler olan hacamat hakkında hala merak edilen pek çok soru bulunuyor.

1.11.2019İyi Yaşam
Hacamat nedir, nasıl yapılır

Hacamat nedir, nasıl yapılır?

Geleneksel bir yöntem olan hacamat günümüzde de hala geçerliliğini koruyor. Hacamat, deneysel çalışmaların yetersiz olması yüzünden modern tıpta kullanılmamaktadır. Kan vermenin de hacamat ile benzer etkide olduğu söylenebilirse de ayrı bir yöntem ve tedavidir. Peki, hacamat nedir, nasıl yapılır?

20.09.2019Gündem
Hacamat, KOAH Hastalığına İyi Geliyor mu

Hacamat, KOAH Hastalığına İyi Geliyor mu?

Hacamat, özellikle son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz bir tedavi yöntemi. Alternatif tıpta yüzyıllardır kullanılan hacamat, KOAH hastalığına iyi geliyor mu? Göğüs Hastalıkları Uzmanı Şule Bademli cevapladı.

Hacamat Nedir Faydaları Nelerdir

Hacamat Nedir? Faydaları Nelerdir?

Hacamat, yüzyıllardır bir sağlık yöntemi olarak biliniyor. Son dönemlerde ise yeniden popüler oldu. Sağlığa çok sayıda faydası olan hacamat nedir? Faydaları nelerdir?

Hacamat nedir Hacamat nasıl yapılır

Hacamat nedir? Hacamat nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığının uygulamaya koyduğu projeyle geleneksel ve tamamlayıcı tedavi yöntemlerinden olan hacamatın, ne olduğu ve nasıl yapıldığı merak ediliyor. Yüzyıllardır bir tedavi yöntemi olarak kullanılan hacamatın, vücudu dinlendirdiğini ve sağlıklı kalmasını sağladığına inanılıyor. Peki, hacamat nedir? Hacamat nasıl yapılır?

6.09.2018Sağlık
Hacamat sonrası gözaltı

Hacamat sonrası gözaltı

BURSA’da, vücudundaki rahatsızlıkların giderilmesi için halk arasında ‘hacamat’ denilen yöntemle sırtından kan aldıran Osmangazi Belediyesi Güreş Takımı sporcusu 23 yaşındaki Barış Katmerlikaya, çıkan kan ve kullanılan gazlı bezleri, evlerinin yakınındaki bir mezarlığa gömmek istedi. Kendisini görenlerin, "Yeni doğan bir bebek öldürüldü. Cesedi mezarlığa gömülüyor" ihbarı üzerine, savcılık olay yerinde kazı yaptırırken, Barış Katmerlikaya da ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı.

18.06.2014Gündem
İlköğretimde hacamat skandalı

İlköğretimde 'hacamat' skandalı

İlköğretim çağındaki çocuklara, 'hacamat yaptırmaları' tavsiye edildi.

27.04.2012Gündem
Dr. Ayşegül Çoruhlu: Yanlış beslenme işi erkekleri kadınsallaştırıyor

Dr. Ayşegül Çoruhlu: Yanlış beslenme işi erkekleri kadınsallaştırıyor

CNN TÜRK'te yayınlanan Buket Aydın'la 40 programı Dr. Ayşegül Çoruhlu'yu ağırladı. Çoruhlu, "Jenerasyon küçüldüğü için hastalık artıyor. Erkekler yüzleşmek istemiyor. Erkeklerin asıl farkında olmadığı şey, yanlış beslenme işi erkekleri kadınsallaştırıyor.  Ben olsam erkeklerin yerine erkekliği korumak için sağlıklı beslenirim." ifadelerini kullandı.

29.05.2019Gündem
Bardak çekmek faydalı mı

Bardak çekmek faydalı mı?

Ünlü ABD'li yüzücü Michael Phelps ile başlayan ABD milli yüzme takımı sporcularının vücudundaki izler merak konusu oldu.

9.08.2016Sağlık
Cem Yılmaz: Bizim memlekette gülmek ihtiyaç değil, lüks

Cem Yılmaz: Bizim memlekette gülmek ihtiyaç değil, lüks

Cem Yılmaz’la son filmi ‘Ali Baba ve 7 Cüceler’i, sinemaya dair görüşlerini, politik iklimimizi, kutuplaşmayı konuştuk: “Benim derdim klişelerle. Mesela ortaya ‘Eğitim şart’ diye bir klişe attım, bunu yüzde 49.5 de söyleyebilir, yüzde 50.5 de. Herkes bu klişenin içine sığabilir. Ben klişeye düşen aklın fikrin, insana saygıdan yoksun her şeyin karşısındayım. Hakkımda her farklı düşünceden iyi ya da kötü çok şey duyuyorum. Ama bir tane dramatik bir şey biliyorum; herkes onlardan yana olmamı istiyor...”

14.11.2015Hayat
Erkek muhabbetinin kalesi: Berberler

Erkek muhabbetinin kalesi: Berberler

Tanıl Bora ve Adem Erkoçak’ın derlediği ‘Bir Berber Bir Berbere’ tarihinden edebiyattaki yerine erkeklerin sosyalleşme ihtiyacının giderildiği yer olarak berberleri ele alıyor.

27.06.2015Hayat
Bu sefer boğa kazandı

Bu sefer boğa kazandı

Televizyonlarda seyretmiş, gazetelerde görmüşsünüzdür. İspanya’da bir boğa güreşinde, boğa matadoru önüne katmış, güvenlik duvarının arkasında bile yakalayıp bir güzel boynuzlamış. Bu haberi okurken, aklıma meşhur bir fıkra geldi, kayınpederin en sevdiği, ama asla sonuna kadar anlatamadığı fıkra.... (Türk örf ve adetlerine mugayır olabilir, hassas bünyeler okumasın. Millî Günler ve Haftalar’da okunması da sakıncalı olabilir.)

8.10.2003Kelebek
Kan akıtmadılar kan bağışladılar

Kan akıtmadılar kan bağışladılar

Hazreti Muhammed'in torunu İmam Hüseyin'in 71 kişiyle birlikte Kerbela'da şehit edilişinin hicri takvime göre 1363'ncü yıldönümü törenlerinde Caferiler, zincirlerle dövünerek kan akıtmak yerine bu kez Kızılay'a kan bağışlayarak reform yaptılar.

14.03.2003Gündem
Kan akıtmadılar kan bağışladılar

Kan akıtmadılar kan bağışladılar

Kerbela olayının bu yılki anma törenlerinde dün tüm dünyada yine kan döküldü. Türkiye'de ise Caferiler zincirle dövünmeyi bırakıp, Kızılay'a kan bağışladılar.

14.03.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Kobay İzzet'in maceraları bölüm 5: Hacamat ve sülük

Yakışıklı, uzun boylu genç adam tedirgindi...

31.08.2014

Oscar Türkiye’den önce tacizciyi hadıma başladı

DÜN geceki Oscar’ın açılış konuşmasına ilk damgayı bir “penis” esprisi vurdu.

5.03.2018

Kahraman hacamatçı tıp doktoruna karşı!

Hacamattı, sülüktü, kupa çekmekti, okuyup üflemeydi, cin çıkarmaydı, reiki’ydi, bunları yabana atmayın. Hacamatçılar tıp hekimlerini protesto etti diye gülünecek bir şey de yok! Eskiden tıp mı vardı? Tıp ne Allasen? Hayat kurtarıyorlar diye iyice şımarttınız bu doktorları ha!

3.02.2018

Yeni yıl ve vedalar

YENİ yıl, Hürriyet için de önemli bir kilometre taşı.

31.12.2017

İbn-i Sina’nın geleneksel tıbbı

Sağlık alanında son günlerde konuşulan kimi yöntemler dikkatimi çekiyor.

16.11.2017

“Her vaka stres ve risk”

Bu haftaki röportaj konuğum Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Arif Süha Kınalı… Konular çok geniş ama biz sadece son zamanlarda çok yaygınlaşan fıtık konusunu konuşmaya karar verdik.

2.02.2016

Herkes, onlardan yana olmamı istiyor

Cem Yılmaz’la son filmi ‘Ali Baba ve 7 Cüceler’i, sinemaya dair görüşlerini, politik iklimimizi, kutuplaşmayı konuştuk:

14.11.2015

Madde madde türbe operasyonu

MADDE BİR: Hamasete hiç gerek yok. Askerin orayı terk etmesi doğrudur. Unutulmasın: Asker orayı terk etmeseydi ve IŞİD saldırsaydı... Bugün askerin çekilmesini eleştirenler, “Niye önlem alınmadı, niye asker çekilmedi, niye Mehmetçik tehlikeye atıldı” diyeceklerdi.

23.02.2015

Yeni bir sağlık yaklaşımı

Bugün sizlerle, geniş, farklı bir alanla, integratif/bütüncül sağlık yaklaşımıyla ilgili düşüncelerimi paylaşmak istedim...

14.04.2013

Yumurta topuk

HEP söylüyorum, siyaset bana göre değil.

10.12.2010

Rahşan Hanım’ın aşkına da inancım kalmadı

Akşam (Cuma), ayıptır söylemesi, MFÖ’nün BKM konserleri çerçevesinde vereceği, Harbiye Açıkhava’daki konsere gideceğim.

1.07.2006