EKSTRA
MENÜ

Güzel

Güzel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güzel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 330.275 Güzel haberi bulunmuştur.

Güzel Haberleri

İstanbul için ‘Yeşil Mutabakat’

İstanbul için ‘Yeşil Mutabakat’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) arasında ‘Yeşil Şehir Aksiyon Planı Mutabakat Metni’ imzalandı.

4.05.2021Ekonomi
İngilizce kız isimleri 2020 - Dünyada en çok kullanılan İngilizce kız bebek isimleri ve anlamları

İngilizce kız isimleri 2020 - Dünya'da en çok kullanılan İngilizce kız bebek isimleri ve anlamları

Hamile olan kadınların en büyük heyecanlarından bir tanesi de doğacak olan bebekleri için isim seçmektir. Bebeklerine İngilizce isim koymak isteyen kişilerin sıklıkla araştırdıkları konulardan bir tanesi ise İngilizce bebek isimleridir. Peki, İngilizce kız isimleri 2020 - Dünya'da en çok kullanılan İngilizce kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? Sizin için tüm detaylarıyla derledik.

4.05.2021Sözlük
İngilizce kısaltmalar nasıl yazılır İngilizcede en çok kullanılan kısaltmalar ve anlamları konu anlatımı

İngilizce kısaltmalar nasıl yazılır? İngilizce'de en çok kullanılan kısaltmalar ve anlamları konu anlatımı

İngilizce kelimeler, karakter sınırlaması olan internet sitelerinde, sosyal medya platformlarında, takvimlerde ve daha birçok yerde kısaltması ile birlikte yazılıyor. Örneğin cep boy takvimlerde yer sınırlaması olduğu için birçok ayın kısaltması yazılır. Türkçe karşılığı Şubat olan February kelimesinin Feb. şeklinde yazılması buna örnek olarak gösterilebilir. İngilizcede kısaltmalar nasıl yazılır? En çok kullanılan kısaltmalar hangileri? Sizin için örnek cümleler ile birlikte derledik.

4.05.2021Sözlük
İngilizce kelimeler kolay nasıl ezberlenir İngilizce kelime öğrenme ve ezberleme yöntemleri

İngilizce kelimeler kolay nasıl ezberlenir? İngilizce kelime öğrenme ve ezberleme yöntemleri

Dünya üzerinde milyonlarca insan İngilizce bilmektedir. Hatta dünya üzerinde ortak dil olarak kabul edilmiştir. Kültürleri daha iyi tanımak, daha iyi iş fırsatları, dünyanın her yerinde yeni arkadaşla tanışmak için İngilizce önemlidir. Unutulmamalıdır ki öğrenilen fazladan bir dil size yeni bir dünyanın kapısını açar. İşte, tüm detaylar.

4.05.2021Sözlük
İngilizce kadın isimleri - İngilizce en güzel kadın isimleri ve anlamları

İngilizce kadın isimleri - İngilizce en güzel kadın isimleri ve anlamları

İngiltere ve Amerika'da en çok kullanılan kadın isimlerinin başında ''Marry'' geliyor. Köklü bir isim olan Marry, Hz. Meryem'in isminden gelmektedir. Bunun dışında şehir ve eyalet isimlerinden alınmış birçok kadın ismi de bulunuyor. İngiltere'nin başkenti London (Londra) buna örnek olarak gösterilir. İngilizce en güzel kadın isimleri ve anlamları nelerdir? Merak eden okurlar için listeledik.

4.05.2021Sözlük
İngilizce isimler - İngilizce en güzel isimler ve anlamları

İngilizce isimler - İngilizce en güzel isimler ve anlamları  

En çok kullanılan İngilizce erkek isimlerinin başında Michael, Jack, Steve ve Richard geliyor. Bu isimlerin birçoğu yüzyıllar önce yaşamış tarihi kişiliklerden ve şehir - eyalet adlarından alınmıştır. En popüler kadın isimleri ise şu şekilde sıralanabilir: Clara, Drew, Julia ve Alice. İngilizce en güzel isimleri anlamları ile birlikte derledik.

4.05.2021Sözlük
İngilizce iltifat kelimeleri neler En güzel İngilizce iltifatlar

İngilizce iltifat kelimeleri neler? En güzel İngilizce iltifatlar

Kimi zaman karşımızdakini mutlu etmek için kimi zaman gerçek düşüncelerimiz yüzünden iltifat ederiz. Bu karşımızdakine güzel kelimeler kullanmak anlamına gelir. Aynı zamanda karşımızdaki ile iletişimimizi güçlendirmemizi sağlar. İngilizce ile Türkçe bu konuda çok farklı değildir. Aynı güzel kelimeler ve cümleler vardır. Birbirlerine çok benzemektedir. İyi bir şekilde iltifat edebilmek için kelime dağarcığının geniş olması gerekmektedir. İşte, tüm detaylar.

4.05.2021Sözlük
İngilizce hikayeler - İngilizce kısa hikayeler ve Türkçe anlamları

İngilizce hikayeler - İngilizce kısa hikayeler ve Türkçe anlamları

Sevgili öğrenciler, İngilizce öğrenmenin en güzel yollarından biri bol pratik yapmaktır. İngilizce derslerimizin ardından öğrendiğimiz her şeyi pratik yapmak çok önemlidir. Ne kadar çok pratik yapılırsa, kelime dağarcığı o kadar gelişir ve İngilizce diline olan hakimiyet o kadar artacaktır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.05.2021Sözlük
İngilizce günler - İngilizce haftanın günleri, isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

İngilizce günler - İngilizce haftanın günleri, isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

Bir yılda 365 gün ve 52 hafta vardır. Bir hafta ise 7 günden oluşur. İngilizce Year Yıl, Week ise hafta demektir. Week ve End kelimeleri birleştirilerek oluşturulan Weekend kelimesi ise hafta sonu anlamına gelir. İngilizcede haftanın günleri nasıl yazılır ve telaffuz edilir? Sizin için örnek cümleler ile birlikte derledik.

4.05.2021Sözlük
İngilizce fiiller - İngilizcede en çok kullanılan fiiller, düzensiz fiiler ve fiil çekimleri İle 2. ve 3. halleri konu anlatımı

İngilizce fiiller - İngilizce'de en çok kullanılan fiiller, düzensiz fiiler ve fiil çekimleri İle 2. ve 3. halleri konu anlatımı

 Geçmiş zaman cümlelerinde -ed ya da -ied eki alan fiillere Regular Verbs (Düzenli Fiiller) denir. Past Simple eklerini almayan fiiller ise Irregular Verbs yani Düzensiz Fiiller olarak tanımlanır. Düzenli fiillerin 3. hali aynı kalırken Düzensiz fiillerin yazılışı ve okunuşu değişir. İngilizcede en çok kullanılan fiiller hangileri? Sizin için düzensiz fiillerin 2. ve 3. halleri ile birlikte derledik.

4.05.2021Sözlük
İngilizce eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimeler ve örnekler konu anlatımı

İngilizce eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimeler ve örnekler konu anlatımı

Yazılışları ve telaffuzları farklı olup aynı manada kullanılan kelimeler eş anlamlıdır. Örneğin Kırmızı - Al ya da Akıllı - Zeki. Hem yazılışları hem de manaları farklı olan kelimeler ise zıt anlamlı olarak tanımlanır. Örneğin Çalışkan - Tembel ya da Hızlı - Yavaş. İngilizce eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimeler nelerdir? Sizin için örnek cümleler ile birlikte detaylı bir şekilde derledik.

4.05.2021Sözlük
İngilizce CV nasıl hazırlanır İngilizce CV hazırlama siteleri

İngilizce CV nasıl hazırlanır? İngilizce CV hazırlama siteleri

İngilizce cv nasıl hazırlanır? İngilizce cv hazırlamak için bilinmesi gerekenler nelerdir? İngilizce cv oluştururken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? İngilizce cv hazırlamanın püf noktaları nelerdir? En iyi şekilde bir İngilizce cv nasıl hazırlanmalıdır? İngilizce cv hazırlarken uyulması gereken aşamalar nelerdir? Güzel ve etkileyici bir İngilizce cv nasıl hazırlanır tüm detayları derledik.

4.05.2021Sözlük
Tarih Nedir Ve Ne İşe Yarar Tarih Bilimi Çalışma Alanları Ve Konusu

Tarih Nedir Ve Ne İşe Yarar? Tarih Bilimi Çalışma Alanları Ve Konusu

Her milletin kendine has bir kültürü vardır. Bu kültürler ve yaşamlar geçmiş zamandan günümüze kadar gelmektedir. Geçmiş zamanı öğrenmek için tarih biliminden yararlanılır. Sizler için Tarih nedir ve ne işe yarar? Tarih bilimi çalışma alanları ve konusu nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.05.2021Araştırma
İngilizce aylar - İngilizce ay isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

İngilizce aylar - İngilizce ay isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

İngilizce dilini sadece öğrenmek değil, güzel ve akıcı bir şekilde konuşabilmek de önemlidir. Herhangi bir dili iyi öğrenebilmek için en başta dil bilgisi kurallarını anlamak gerekiyor. Ayrıca öğrenmeye ve ezberlemeye en çok kullanılan kelimelerden başlamak işinizi kolaylaştıracaktır. Kendinizi başarılı bir şekilde ifade edebilmeniz için İngilizce aylar nasıl yazılır, okunur ve telaffuz edilir konularına değindik.

4.05.2021Sözlük
Sanat Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir Sanat Dalları Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Sanat Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? Sanat Dalları Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Sanat nedir ve çeşitleri nelerdir? Sanat dalları ve özellikleri hakkında bilgi edinmek için içeriğimizi okumaya devam edin. Sanatın insan hayatına katkıları nelerdir? Sanat hangi alanlarda daha çok öne çıkmaktadır tüm bu soruların cevabını sizler için derledik.

4.05.2021Araştırma
Kinaye Nedir Kinaye Söz Sanatı Özellikleri Ve Örnekleri Hakkında Bilgi

Kinaye Nedir? Kinaye Söz Sanatı Özellikleri Ve Örnekleri Hakkında Bilgi

Türk edebiyatının bütün dönemlerinde çeşitli söz sanatlarının kullanıldığı görülüyor. Her dönem farklı yoğunluklarla kullanılan bu söz sanatları arasında hem gerçek hem mecaz manaya gelecek şekilde kullanılan kinaye özel ve önemli bir yere haiz. Ünlü yazarlar ve şairler başta olmak üzere usta kalemlerin eserlerinde zaman zaman yer verdikleri kinaye bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin ilgisini çekiyor. Peki kinaye nedir? Kinaye söz sanatı özellikleri ve örnekleri hakkında bilgileri detaylarıyla derledik.

3.05.2021Araştırma
Dize Nedir Dize (Mısra) Özellikleri Hakkında Bilgi

Dize Nedir? Dize (Mısra) Özellikleri Hakkında Bilgi

Şiirlere karşı gösterilen ilgi birçok insan tarafından ruhu okşayan bir olgudur. Şiir yazabilen pek çok birey olabilir. Fakat bilinmelidir ki şiiri hangi ögeler oluşturur. Belirli bir ölçüsü var mıdır? Dize yani diğer bir adıyla mısra şiir eserlerinin neresinde yer alır. Dizelerin özellikleri nelerdir. Bu soruların cevapları bilinerek şiir eserlerinde de duygular çok daha iyi aktarılabilir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Kuş Ne Yer Yavru Kuşlar Nasıl Beslenir Ve Kuşların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kuş Ne Yer? Yavru Kuşlar Nasıl Beslenir Ve Kuşların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kuşlar uçabilen canlı türleri arasında yer alıyor. Kuşlar herkesin sevdiği ve ilgi duyduğu canlı türlerinden biridir. Kuşların nasıl beslendiği ve hangi yiyecekleri sevdiği merak edilen konulardan sadece biridir. Kuş besleyen veya beslemek isteyen kişiler bu konu hakkında doğru bilgilere ulaşmak istiyor. Kuş ne yer? Yavru kuşlar nasıl beslenir ve kuşların en çok sevdiği besinler nelerdir tüm detayları ile derledik.

3.05.2021Araştırma
Kırlangıç Ne Yer Yavru Kırlangıçlar Nasıl Beslenir Ve Kırlangıçların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kırlangıç Ne Yer? Yavru Kırlangıçlar Nasıl Beslenir Ve Kırlangıçların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kırlangıç yavruları çoğu kez uçmaya çalışırken yuvadan düşerler. Bunu özellikle anneleri yokken denedikleri için düşmüşlerdir. Annelerinin onları arayabileceğini unutmadan müdahale etmek oldukça önemlidir. Hemen alıp evinize götürmek yerine bir süre yavruyu zarar görmeyeceği bir alana koyup uzaktan izlemek gerekmektedir. Anne gelmiyorsa o halde yavruyu sahiplenmek size düşüyor. Peki, Kırlangıçlar nasıl beslenir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Kelebek Ne Yer Kelebekler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kelebek Ne Yer? Kelebekler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Herkesin sevdiği canlılar arasında kelebeler de bulunuyor. Kelebekler güzel görüntüsüyle herkesin ilgisini çeken hayvan türleridir. Kelebeklerin neyle beslendiği ve en çok nelerden hoşlandığı birçok kişinin merak ettiği konulardan birisidir. Kelebek ne yer? Kelebekler nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Civciv Ne Yer Civcivler Nasıl Beslenir Ve Civcivlerin En Çok Sevdiği Besinler Neler

Civciv Ne Yer? Civcivler Nasıl Beslenir Ve Civcivlerin En Çok Sevdiği Besinler Neler

Hayatımızda yer alan birçok hayvan bulunuyor. Özellikle bu güzel hayvanlar arasına yer alan civcivler herkesin sevdiği hayvanlardır. Civcivlerin bakımlarının nasıl yapıldığı ve neler yediği merak edilerek araştırılan bazı hayvan bilgilerden biridir. Civciv ne yer? Civcivler nasıl beslenir ve civcivlerin en çok sevdiği besinler neler detayları ile derledik.

3.05.2021Araştırma
Kodlama Nedir Ve Nasıl Yapılır Kodlama Öğrenme Ve Eğitimi Hakkında Bilgi

Kodlama Nedir Ve Nasıl Yapılır? Kodlama Öğrenme Ve Eğitimi Hakkında Bilgi

Kodlama nedir ve nasıl yapılır? Kodlama öğrenme ve eğitimi hakkında bilgi içeriğimizde yer alıyor. Kodlama için ne gibi bir eğitimden geçmek gerekir? Kodlama bilenler hangi alanlarda hizmet eder? Kodlama ve kodlama eğitimi hakkında detayları derledik.

3.05.2021Teknoloji
Dropshipping Nedir Ve Nasıl Yapılır Dropshipping Avantajları Ve Dezavantajları Hakkında Bilgi

Dropshipping Nedir Ve Nasıl Yapılır? Dropshipping Avantajları Ve Dezavantajları Hakkında Bilgi

İnternetin gelişmesiyle birlikte insanlar artık internet üzerinden para kazanmayı hedefliyor. Dropshipping kavramı da aslında internet satış yapmak için e-ticaret yöntemlerinden biri oluyor.

3.05.2021Teknoloji
Mor Şampuan Nedir Ve Ne İşe Yarar Mor Şampuan Nasıl Ve Ne İçin Kullanılır

Mor Şampuan Nedir Ve Ne İşe Yarar? Mor Şampuan Nasıl Ve Ne İçin Kullanılır

Saçlarımızın daha bakımlı olması ve temizlenmesi için farklı şampuanlar kullanabiliriz. Şampuanların farklı birçok çeşidi bulunur. Mor şampuanlar da bu şampuanlar arasında yer alıyor. Mor şampuanın ne olduğu ve ne işe yaradığı pek çok kişi tarafından merak edilerek araştırılıyor. Mor şampuan nedir ve ne işe yarar? Mor şampuan nasıl ve ne için kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Sünnet Nedir Ve Kaça Ayrılır Sünnet Çeşitleri Ve Örnekleri

Sünnet Nedir Ve Kaça Ayrılır? Sünnet Çeşitleri Ve Örnekleri

Sünnet, özellikle Müslüman inancına bağlı kişilerce aslında bilinen bir kavramdır. Fakat buna rağmen tam olarak kavramın ne anlattığı konusunda eksikli bulunduğu görülmektedir. Sünnet nedir? Sünnet kaça ayrılır? Sünnet çeşitleri nelerdir? Sünnet kavramına örnekler nelerdir sorusuna cevap olabilecek önemli bilgileri sizler için derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
Mehdi Nedir Ve Kimdir Mehdinin Alametleri Ve Özellikleri

Mehdi Nedir Ve Kimdir? Mehdinin Alametleri Ve Özellikleri

İslam dininde birkaç kıyamet alameti bulunmaktadır. Bu alametlerin bir ortaya çıkması ile birlikte merak edilen yeni konu hazreti mehdi olmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi tarafında mehdi hakkında Mehdi nedir ve kimdir? Mehdinin alametleri ve özellikleri nedir? Gibi sorular bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Ramazan Özel
İman Nedir Ve Kaça Ayrılır İmanın Türleri

İman Nedir Ve Kaça Ayrılır? İmanın Türleri

İman birçok bireyin kendi içinde yaşadığı ve hiçbir kimse tarafında ne kadar olduğu anlaşılamayan bir dini terim olarak bilinmektedir. Bu nedenle en uygun şekilde ibadete için birçok kişinin aklına iman ile ilgili sorular gelmektedir. Başlıca sorulan iman ile ilgili soruların başında İman nedir ve kaça ayrılır? İmanın türleri nedir? Soruları bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy: Vatandaşlarımız yasaklara riayet ediyor

İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy: Vatandaşlarımız yasaklara riayet ediyor

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Güvenlik ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi'ni (GAMER) ziyaret ederek, tam kapanma döneminde illerde alınan tedbirleri inceledi. Ersoy, "Vatandaşlarımız bugüne kadar olmadığı kadar yasaklara riayet ediyor" dedi.

3.05.2021Gündem
Duha Suresi Diyanet Tefsiri

Duha Suresi Diyanet Tefsiri

Duha Suresi Mekke döneminde nazil olmuştur. Kur'an-ı Kerim içerisinde sıralama olarak 93. suredir. Duha kelime manası olarak Kuşluk vakti anlamına gelir. Duha Suresi Diyanet Tefsiri sayesinde sure hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Farklı ramazan lezzeti: Eli böğründe

Farklı ramazan lezzeti: Eli böğründe

Dondurması, tarhanası ve biberiyle ünlü Kahramanmaraş'ın en önemli lezzetlerinden "eli böğründe" yemeği, yapılışı, sunumu, kokusu ve damakta bıraktığı tadıyla iftar sofralarına ayrı bir lezzet katıyor.

3.05.2021Gündem
Son dakika... Aşı tedarikinde yeni takvim Sağlık Bakanı Koca tek tek sayarak açıkladı

Son dakika... Aşı tedarikinde yeni takvim! Sağlık Bakanı Koca tek tek sayarak açıkladı

Koronavirüs aşılama sürecini hakkında bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Sputnik V aşılarının 6 ay içinde 50 milyon doz aşı teslim edilmesi ve ilk sevkiyatın bu ay gerçekleşmesi beklenmektedir. BioNTech aşısı ise haziran ayı sonuna kadar 30 milyon doz olarak ülkemize teslim edilmiş olacak. Toplam 90 milyon doza ulaşacak. Benzer şekilde Sinovac aşısı da tedarikte yaşanan olumlu gelişmelerle yakında planlandığı şekilde sevk edilmeye devam edecek'' dedi. Bakan Koca, yaz döneminde 18 yaş ve üstü tüm vatandaşları aşılama konusunda da kararlı olduklarını söyledi.

3.05.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Tacikistan ve Kırgızistan arasındaki sorunun çözülmesini istiyoruz

TBMM Başkanı Şentop: Tacikistan ve Kırgızistan arasındaki sorunun çözülmesini istiyoruz

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kırgızistan ve Tacikistan arasında ilan edilen ateşkesin kalıcı olmasını temenni ederek, "Türkiye olarak biz bu konuda üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Kalıcı bir şekilde bu sorunların Tacikistan ve Kırgızistan bölgesinde çözülmesini arzu ediyoruz" dedi.

3.05.2021Gündem
Türkiyede bulundu Bir benzeri daha yok

Türkiye'de bulundu! Bir benzeri daha yok

Çorum'da 2017 yılında defineciler kaçak kazıda altın bir madalyon bulundu. Yurt dışına kaçırılmak üzereyken jandarma ekiplerinin başarılı bir operasyonla ele geçirdiği ve üzerinde Hazreti İsa'nın necef taşına işlenmiş figürü bulunan altın madalyon, Çorum Müzesi'nde muhafaza ediliyor. Arkeolog Resul İbiş, "Genellikle kiliselerde, ikonalarda, mozaiklerde gördüğümüz bu sahneyi ilk kez altın telkari üzerinde necef taşına işlenmiş halde, bir altın madalyonun üzerinde görmekteyiz" dedi.

3.05.2021Gündem
Es-Selam Ne Demek Es Selam Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Es-Selam Ne Demek? Es Selam Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Esma-i Hüsna, Allah'ın 99 isminin genel adıdır. Bu isimler her biri ayrı ayrı faziletlere sahiptir. Ayrıca Allah'ın 99 ismini zikretmek hem en güzel dua edişlerden biridir hem de sevabı vardır. Esma-i Hüsna'lardan biri olan Es-Selam isminin faziletini ve detaylarını derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
Er-Rahim Ne Demek Er Rahim Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Er-Rahim Ne Demek? Er Rahim Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Esmaül Hüsna, en güzel isimler anlamına gelir. Kuranı Kerim'in birçok ayetinde Allah'ın güzel isimleriyle birlikte zikredilmesi emredilir. Er-Rahim de Esmaül Hüsna'da yer alan 99 isimden biridir. Er-Rahim ne demek? Er Rahim esması Türkçe anlamı ve zikrinin fazileti nedir? Merak eden okurlar için detaylı bir şekilde derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
El-Vehhab Ne Demek El Vehhab Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Vehhab Ne Demek? El Vehhab Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Vehhab ismi Allah'u Teala' nın güzel isimlerinden birisidir. Fakat, El-Vehhab ne demektir, ne anlama gelir? Bu esmanın, yani El- Vehhab zikrinin fazileti nelerdir? İşte tüm bu anlamlı ve manevi kıymeti olan konularla ilgili sizler için bilgileri derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
El-Musavvir Ne Demek El Musavvir Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Musavvir Ne Demek? El Musavvir Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Musavvir, Allah'ın esmalarından biridir. El Musavvir zikrine devam etmek pek faziletlidir. El-Musavvır esmasının Türkçe anlamı ve fazileti hakkında son derece yararlı bilgileri sizlerin istifadesi için derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
El-Mümin Ne Demek El Mümin Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Mümin Ne Demek? El Mümin Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Arapça kökenli bir sözcük olan Mümin, iman kelimesinden türetilmiştir. Allah'a, gönderdiği peygamberlere ve din gününe iman eden kullara ''mümin'' denir. Esmaül Hüsna'da yer alan 99 isimden biri olan El-Mümin'in anlamı ise farklıdır. El- Mümin ne demek? El Mümin Esmasının Türkçe anlamı ve zikrinin fazileti nelerdir? Sizin için ayrıntılı bir şekilde derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
El-Müheymin Ne Demek El Müheymin Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Müheymin Ne Demek? El Müheymin Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Müheymin, Allah’ın 99 esmasından birisidir. Bu esma ne demektir? El-Müheymin esmasının faziletleri ve yararları nelerdir? İşte bu eşsiz maneviyat deryasından faydalanabilmek için tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
El-Kuddüs Ne Demek El Kuddüs Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Kuddüs Ne Demek? El Kuddüs Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Allah'ın isimleri Esmaül Hüsna'da toplanmıştır. Arapçada, ''Ahsen'' kelimesinin müennes şekli olan Hüsna, çok güzel, en güzel gibi anlamlara gelir. Esma ise isim sözcüğünün çoğul şeklidir. 99 tane olan Allah'ın isimleri hem Kuran ayetlerinde hem de hadis kaynaklarında geçer. El- Kuddüs ne demek? El Kuddüs esmasının Türkçe anlamı ve faziletleri nelerdir? Merak eden okurlar için tüm detaylarıyla derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
El-Halık Ne Demek El Halık Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Halık Ne Demek? El Halık Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El- Halık esması Allah' u Teala'nın 99 isimlerindendir. Peki, bu esmanın manası nedir? El-Halık ne demektir? El-Halık esmasının zikri ve faziletleri nelerdir? İşte Allah'ın güzel isimlerinden olan El-Halık esması ile ilgili öğrenmek isteyeceğiniz bilgileri sizler için derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
El-Gaffar Ne Demek El Gaffar Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Gaffar Ne Demek? El Gaffar Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El Gaffar ne demektir? El Gaffar esmasının Türkçe anlamı nedir? El Gaffar zikri faziletleri nelerdir? El Gaffar zikrinin faydaları nelerdir? El Gaffar ismi şerifi zikri ne zaman yapılmalıdır? El Gaffar esmasının zikir sayısı kaç olmalıdır? El Gaffar esmasının anlamı nedir faziletleri ve faydaları hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

3.05.2021Ramazan Özel

Yazar Sonuçları

Sahafların durumuyla ilgilenelim

Sahaflar Birliği Derneği Başkanı Emin Nedret İşli’nin mektubunu okuyalım: “Sahaflar ülkemizde ve tüm dünyada devam etmekte olan COVID-19 pandemisi nedeniyle zor günler geçirdiler, geçiriyorlar.

4.05.2021

İstanbul iftarı

Mutfağı da kentin tarihi, kültürü kadar zengin İstanbul’un.

4.05.2021

'Upper Cihangir' sezon finali - Koskoca semt dedelere kaldı

Geçen perşembe akşamı itibarıyla Türkiye “lockdown”a girip eve kapanırken seviyeli magazinin yeni merkezi Upper Cihangir de bir nevi sezon finali yaptı.

4.05.2021

‘Dost’un dostları

Veli, sözlük anlamıyla “dost” demek. Ama dostuyla arasına başka hiçbir şeyin girmediği kadar yakın bir dost.

4.05.2021

Tarkan doğrusunu yaptı

Yıldız Tilbe, sözleri kendisine ait olan “Kış Güneşi” şarkısını söyleyip Tarkan’a “Hadi sıra sende” diye pas attı.

4.05.2021

Bugün ne yapsak

Bugün 4 Mayıs Star Wars Günü. Seriyi baştan başlayıp izleyin...

4.05.2021

E Antalya’da korona yok muydu?

Antalya otellerinin bazıları kural tanımazlıkta büyük atağa kalktı. Sanki kapılarından girince Covid yokmuşçasına, her gün yüzlerce insan hayatını kaybetmiyormuşçasına, mutasyon falan umurlarında değilmişçesine partiler yapılıyor otellerde.

4.05.2021

Oynayan kaşlar, gülüp üzülebilen bir surat

Burcu Biricik’i bu kadar “biricik” kılan ne? Bence güzel görüneceğim diye diğer oyuncular gibi estetik yaptırmaması. Rolünün gereğini, bakışlarını mimiklerini suratına yansıtabilmesi. Tıpkı özlediğimiz Yeşilçam oyuncularındaki gibi.

4.05.2021