EKSTRA
MENÜ

Güzel

Güzel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güzel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 330.770 Güzel haberi bulunmuştur.

Güzel Haberleri

Beşiktaş Yöneticisi Erdal Torunoğullarıden Aboubakar açıklaması Oynamama nedeni...

Beşiktaş Yöneticisi Erdal Torunoğulları'den Aboubakar açıklaması! Oynamama nedeni...

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları, şampiyonluktan transfer çalışmalarına kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.

16.05.2021Futbol
Pembe İncili Kaftan kitabını kim yazmıştır Pembe İncili Kaftan kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Pembe İncili Kaftan kitabını kim yazmıştır? Pembe İncili Kaftan kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Son aylarda Pembe İncili Kaftan kitabı en çok okunan kitaplar arasına girmiştir. Türk yazarın yazmış olduğu bu eser oldukça güzel bir olay örgüsü ile yazılmıştır. Pembe İncili Kaftan kitabı özellikle karakterleri ve özeti merak edilen detaylar arasındadır. Peki Pembe İncili Kaftan kitabını hangi yazar yazmıştır? Pembe İncili Kaftan kitabının özeti nedir? Pembe İncili Kaftan kitabı karakterleri hangileridir? İşte Pembe İncili Kaftan kitabı ile ilgili bütün bilinmeyen detaylar.

16.05.2021Araştırma
Matmazel Noraliyanın Koltuğu kitabını kim yazmıştır Matmazel Noraliyanın Koltuğu kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabını kim yazmıştır? Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında ikinci dünya savaşından sonra yayınlanmış olan pek çok eser vardır. Matmazel Noraliya'nın Koltuğu'da o eserlerden birisidir. Türk yazarların yazmış olduğu en güzel eserlerden biri olan Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabı mutlaka okunması gereken kitaplardan bir tanesidir. Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabı son aylarda internette de en çok araştırılan kitaplar arasına girmiştir. Peki Matmazel Noraliya'nın Koltuğu yazarı kimdir? Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabının özeti nedir? Matmazel Noraliya'nın Koltuğu karakterleri nelerdir? İşte Matmazel Noraliya'nın Koltuğu ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Masal Masal İçinde kitabını kim yazmıştır Masal Masal İçinde kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Masal Masal İçinde kitabını kim yazmıştır? Masal Masal İçinde kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Masal Masal İçinde kitabı yayınlandığı yıldan itibaren en fazla okunan kitaplardan birisi olmuştur. Masal Masal İçinde kitabı ülkemizde de tercih edilen ve tavsiye edilen kitaplardan biridir. Bundan dolayı bu kitap özellikle kitap evlerinde ve internette en çok satın alınan kitaplardan bir tanesidir. Masal Masal İçinde kitabının yazarı merak edilmektedir. Peki Masal Masal İçinde kitabını kim yazmıştır? Masal Masal İçinde kitabı içerisinde geçen olay örgüsü nedir? Masal Masal İçinde kitabında yer alan karakterler hangileridir? İşte Masal Masal İçinde kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Madam Bovary kitabını kim yazmıştır Madam Bovary kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Madam Bovary kitabını kim yazmıştır? Madam Bovary kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kitaplar pek çok açıdan bizle için öğretici olarak göze çarpar. Yabancı romanlar ise yabancı ülkelerin insan tipleri ve problemleri ile tanışmamızı sağlamaktadır. Bu romanların çok satan ve çok tanınan yapıtlarından birisi ise Madam Bovary kitabıdır. Peki Madam Bovary kitabını kim yazmıştır? Madam Bovary kitabı özeti, konusu ve karakterleri kimlerdir? İşte, tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Kırmızı Pazartesi kitabını kim yazmıştır Kırmızı Pazartesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kırmızı Pazartesi kitabını kim yazmıştır? Kırmızı Pazartesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yabancı eserlerden pek çok ödül almış eserler vardır. Kırmızı Pazartesi de ödül almayı başarmış olan eserlerden bir tanesidir. Kırmızı Pazartesi kitabı olay örgüsü ve karakterleri ile ön plana çıkmaktadır. Bundan dolayı Kırmızı Pazartesi kitabı pek çok kişinin tavsiye ettiği kitaplardandır. Kırmızı Pazartesi internette de sürekli olarak araştırılan kitaplardandır. Peki Kırmızı Pazartesi kitabı yazarı kimdir? Kırmızı Pazartesi kitabı özeti nedir? Kırmızı Pazartesi kitabında ana fikir nedir? İşte Kırmızı Pazartesi kitabı ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Kaşağı kitabını kim yazmıştır Kaşağı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kaşağı kitabını kim yazmıştır? Kaşağı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında çok sevilen öykü kitapları vardır. Kaşağı kitabı da Türk edebiyatında önemli bir yer edinmiş kitaplardan bir tanesidir. Kaşağı kitabı konusu ve karakterleri itibari ile birçok kişinin beğendiği bir kitaptır. Kaşağı kitabı internetten satın alınabilen oldukça güzel bir kitaptır. Peki Kaşağı kitabını kim yazmıştır? Kaşağı kitabı özeti nedir? Kaşağı kitabı konusu ve ana fikri nedir? İşte Kaşağı kitabı ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Haritada Kaybolmak kitabını kim yazmıştır Haritada Kaybolmak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Haritada Kaybolmak kitabını kim yazmıştır? Haritada Kaybolmak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Haritada Kaybolmak kitabı en çok okunan kitaplar arasındadır. Haritada Kaybolmak okuduktan sonra tavsiye edeceğiniz ve paylaşacağınız kitaplardan biridir. Bundan dolayı bu kitap ile ilgili yoğun bilgi araştırması gerek sosyal medya da gerekse de diğer platformlarda yapılmaktadır. Haritada Kaybolmak kitabının özellikle yazarı merak edilmektedir. Peki Haritada Kaybolmak kitabını kim yazmıştır? Haritada Kaybolmak kitabı özeti nedir? Haritada Kaybolmak kitabında geçen karakterlerin isimleri nelerdir? İşte Haritada Kaybolmak ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Tavuk göğsü tatlısı nasıl yapılır Gerçek tavuk göğsü tatlısı tarifi

Tavuk göğsü tatlısı nasıl yapılır? Gerçek tavuk göğsü tatlısı tarifi

Tavuk göğsü tatlısı, sütlü tatlılardan hoşlananlar için harika bir seçenek. Mutfağımıza özgü bu nefis tatlının tarçın eşliğinde servis edildiğinde de tadına doyum olmuyor. Peki tavuk göğsü tatlısı nasıl yapılır? İşte gerçek tavuk göğsü tatlısı tarifi...

Beni Affet Kitabını kim yazmıştır Beni Affet kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Beni Affet Kitabını kim yazmıştır? Beni Affet kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Son günlerde popüler olmuş kitaplardan olan Beni Affet kitabı mutlaka okunması gereken kitaplardandır. Beni Affet kitabı daha sonra Türkçe diline çevrilmiş ve yabancı yazarların yazmış olduğu bir eserdir. Beni Affet okuduktan sonra tavsiye edilen kitaplardan bir tanesi olmuştur. Sizler de bu kitabı gönül rahatlığı ile alıp okuyabilirsiniz. Bu kitap hakkında araştırma da yapılmaktadır. Peki Beni Affet kitabını yazan kişi kimdir? Beni Affet kitabında ne anlatılmaktadır? Beni Affet kitabında yer alan karakterlerin isimleri nelerdir? İşte Beni Affet kitabı ile ilgili tüm bilgiler.

16.05.2021Araştırma
Aylak Adam kitabını kim yazmıştır Aylak Adam kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Aylak Adam kitabını kim yazmıştır? Aylak Adam kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kitap okumak boş zamanların vazgeçilmez aktivitelerinden bir tanesidir. Aylak Adam kitabı da yine okunacak olan ve sürükleyici bir olay örgüsü olan kitaplardandır. Aylak Adam kitabının yazarı ve olay örgüsü de en merak edilenler arasına girmiştir. Bunun için pek çok kişi Aylak Adam kitabı hakkında bir takım araştırma yapmaktadırlar. Peki Aylak Adam kitabının yazarı kimdir? Aylak Adam kitabı özeti nedir? Aylak Adam kitabının konusu nedir? İşte Aylak Adam kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
1984 kitabını kim yazmıştır 1984 kitabı özeti, konusu ve karakterleri

1984 kitabını kim yazmıştır? 1984 kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Günümüzde kitapseverlerin tercih ettiği birçok kitap vardır. 1984 kitabı da kitapseverlerin en çok tercih etmiş olduğu bir kitaptır. Hem yayın evlerinde hem de internet üzerinden en fazla satılan kitaplardan olan 1984 okunmaya değer kitaplardan biridir. 1984 kitabının kimin yazdığı ve kitabın karakterlerinin ne olduğu da merak konusu olmuştur. Peki 1984 kitabını kim yazmıştır? 1984 kitabı özeti nedir? İşte 1984 kitabı ile ilgili tüm bilgiler.

16.05.2021Araştırma
Son dakika: Şampiyon Beşiktaşta Rachid Ghezzaldan Sergen Yalçın itirafı

Son dakika: Şampiyon Beşiktaş'ta Rachid Ghezzal'dan Sergen Yalçın itirafı

Süper Lig'de sezonu şampiyon tamamlayan Beşiktaş'ta sezona damga vuran Rachid Ghezzal ile sağ bekte yıldızlaşan Valentin Rosier açıklamalarda bulundu.

16.05.2021Futbol
Kaybedenler Kulübü

Kaybedenler Kulübü

Hürriyet Gazetesi Fenerbahçe muhabiri Süleyman Arat, Sarı-lacivertli takımın geride kalan sezonuyla ilgili bir köşe yazısı kaleme aldı.

16.05.2021Futbol
Simgeden yıllar sonra gelen itiraf: Şarkıyı Murat kaptı

Simge'den yıllar sonra gelen itiraf: Şarkıyı Murat kaptı

Simge Sağın, Murat Boz ile ilgili bir itirafta bulundu. Zorlu PSM’nin YouTube kanalında yayınlanan “İbrahim Selim ile Bu Gece” programına konuk olan şarkıcı, İbrahim Selim’in sorularını yanıtladı.

16.05.2021Magazin
Serenay Sarıkayanın sevgilisi olduğu iddia edilen Haldun Demirhisar kimdir, mesleği ne

Serenay Sarıkaya'nın sevgilisi olduğu iddia edilen Haldun Demirhisar kimdir, mesleği ne?

Haldun Demirhisar, son günlerin en Serenay Sarıkaya ve Haldun Demirhisar geçen ay Göcek’te, işadamının teknesinde görüntülenmiş, güzel oyuncu sosyal medyada yapılan yorumlara tepki göstermişti. Peki, Serenay Sarıkaya'nın sevgilisi olduğu iddia edilen Haldun Demirhisar kimdir, mesleği ne?

16.05.2021Magazin
Son dakika... Yolculuk yapacaklar dikkat Seyahat izin belgesi zorunluluğu kalktı

Son dakika... Yolculuk yapacaklar dikkat! Seyahat izin belgesi zorunluluğu kalktı

17 Mayıs ile 1 Haziran arasında uygulanacak kademeli normalleşme süreci için tam kapanmada uygulanan seyahat izin belgesi zorunluluğu kaldırıldı.

16.05.2021Ekonomi
Iğdırda ben de ailemle kitap okuyorum projesi

Iğdır'da 'ben de ailemle kitap okuyorum' projesi

IĞDIR Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından başlatılan 'Ben de ailemle kitap okuyorum' projesi ilgi gördü. 1 Mayıs'ta başlatılan projeye katılan, aileleri ile evde okuma yaparken çektikleri fotoğraflarını gönderen çocuklara kitap hediye ediliyor. KADEM Iğdır temsilcisi Hayrunnisa Bakkıran, Pandemi döneminde ailelerin çocukları ile verimli zaman geçirmesini sağlamak ve topluma kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için projeyi başlattık dedi.

16.05.2021Haber
O çocuklar büyüdü ve Beşiktaşı şampiyon yaptı

O çocuklar büyüdü ve Beşiktaş'ı şampiyon yaptı!

Beşiktaş altyapısından yetişen çocukluk arkadaşları Rıdvan Yılmaz ve Ersin Destanoğlu'nun şampiyonluk sevinci görülmeye değerdi... İki genç yeteneğin yıllar önceki bir fotoğrafı ortaya çıktı.

16.05.2021Futbol
Günlük Burç Yorumları: 16 Mayıs Pazar Oğlak, Kova, Balık ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 16 Mayıs Pazar Oğlak, Kova, Balık ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 16 Mayıs'ta aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 16 Mayıs'ta günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 16 Mayıs Pazar günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 16 Mayıs Pazar günü burç yorumlarınız...

16.05.2021Astro Gündem
Ben de ailemle kitap okuyorum projesi

'Ben de ailemle kitap okuyorum' projesi

IĞDIR Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından başlatılan 'Ben de ailemle kitap okuyorum' projesi ilgi gördü. 1 Mayıs'ta başlatılan projeye katılan, aileleri ile evde okuma yaparken çektikleri fotoğraflarını gönderen çocuklara kitap hediye ediliyor. KADEM Iğdır temsilcisi Hayrunnisa Bakkıran, "Pandemi döneminde ailelerin çocukları ile verimli zaman geçirmesini sağlamak ve topluma kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için projeyi başlattık" dedi.

16.05.2021Gündem
Sadece 6 kişi takip ediyordu, inanılmaz bir yola başvurdu

Sadece 6 kişi takip ediyordu, inanılmaz bir yola başvurdu!

Japonya'nın sevilen Twitter fenomenlerinden Soya no Sohi, binlerce kişiyi aylar boyunca kandırmayı başardı. Peki bunu neden ve nasıl yaptı?

16.05.2021Dünya
Rachid Ghezzalın evraklarını motorla yetiştirdiler, şampiyonlukta rol oynadılar İşte o fotoğrafın hikayesi...

Rachid Ghezzal'ın evraklarını motorla yetiştirdiler, şampiyonlukta rol oynadılar! İşte o fotoğrafın hikayesi...

Spor Toto Süper Lig'de 2020-21 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan Beşiktaş'ta bu tarihi zaferin mimarlarından olan Rachid Ghezzal'ın transfer belgelerinin zamanla yarışılarak motorla TFF'ye yetiştirilmesi sezon damga vurdu. O ikonik fotoğrafın hikayesi ve herkesin merak ettiği isimden gelen açıklama...

16.05.2021Futbol
Riz Ahmed: Benim bağımlılığım işim

Riz Ahmed: Benim bağımlılığım işim

“Sound of Metal” filminde duyma yetisini kaybeden punk-metal davulcusu Ruben’i canlandıran Riz Ahmed, başarılı performansıyla ilk Oscar adaylığını kazandı. ‘En iyi erkek oyuncu’ dalında Oscar’a aday gösterilen ilk Müslüman olan İngiliz rap’çi ve aktörle görüntülü olarak “Sound of Metal”i konuştuk.

16.05.2021Magazin
Körler sağırlar birbirini ağırlamasın

Körler sağırlar birbirini ağırlamasın!

Çoğu insan için hayat sosyal medyadan ilerliyor. Ama engelliyseniz, burada var olmak pek kolay değil. Bize bu dünyayı daha erişilebilir kılan ‘engelli fenomenler’ çok iyi bir amaca hizmet ediyor. Diğer fenomenler de engelli dostu içerik üretse birlikte daha çok gelişiriz.

16.05.2021Hürriyet Pazar
Hande Ataizi: ‘İkinci kadın olmayı hiçbir zaman kabul edemem’

Hande Ataizi: ‘İkinci kadın olmayı hiçbir zaman kabul edemem’

İlk filmi ‘Mum Kokulu Kadınlar’la 1996’da ‘Altın Portakal’da En İyi Kadın Oyuncu seçildi. O gün bugündür, oyunculuğunun yanı sıra renkli hayatıyla da hep gündemde... Seksi, neşeli ve delidolu tavrını hiç kaybetmedi, ne yapsa çok konuşuldu. Şimdilerde Kanal D’de yayımlanan ‘Camdaki Kız’ dizisiyle ekranda olan Hande Ataizi’yle buluştuk; oyunculuğu ve yaşadığı aşkı da konuştuk, geçmişin muhasebesini de yaptık. Ataizi: “Baba konusunda şanssızdım. Bu durum ilişkilerime de muhakkak etki etmiştir. ‘Sevdiğin biri kaçıp gidecek’ duygusu oluşuyor. Seni dünyaya getiren insanlar bile arkasını dönüp gidebiliyorsa elin adamı neden gitmesin diye düşünüyorsun.”

16.05.2021Hürriyet Pazar
Aman ‘aşırı pozitiflik’ten zehirlenmeyelim

Aman ‘aşırı pozitiflik’ten zehirlenmeyelim

Pandemide moralleri yüksek tutmak hem psikolojimiz hem bağışıklık sistemimiz için önemli. Ama kendimize veya sevdiklerimize olumlu telkinlerde bulunmayı abartmayalım... ‘Toksik pozitiflik’ insana kendini çok kötü de hissettirebilir.

16.05.2021Hürriyet Pazar
‘Televizyondaki kız’dan ‘Camdaki Kız’a

‘Televizyondaki kız’dan ‘Camdaki Kız’a

Kitapları en çok satanlar listesinde, kitaplarından uyarlanan diziler üç ayrı televizyon kanalında izleyiciyle buluşuyor. Seveni de çok eleştireni, kızanı da… Psikiyatrist doktor Gülseren Budayıcıoğlu’nu bu sefer biz karşımıza aldık. Geçmişine yaptığımız yolculukta içinde biriktirdiği anıları, kırgınlıkları dinledik… Bize Ankara’da mütevazı bir memur evinden önce ‘Televizyondaki kız’lığa, sonra terapi odalarından bütün Türkiye’nin tanıdığı bir isim olmaya giden dizi gibi hikâyesini anlattı.

16.05.2021Gündem
‘Sizi vücutlarınızdan, kıyafetlerinizden, mesleklerinizden, cüzdanlarınızdan, aile tarihinizden, sevilmemiş yerlerinizden bağımsız olarak seviyorum’

‘Sizi vücutlarınızdan, kıyafetlerinizden, mesleklerinizden, cüzdanlarınızdan, aile tarihinizden, sevilmemiş yerlerinizden bağımsız olarak seviyorum!’

Cemal Süreya’nın o çok sevilen dizelerini bilirsiniz: ‘Hayat kısa / Kuşlar uçuyor’. Müzisyen Kalben geçen hafta Instagram’da dış görünüşünü eleştiren bir takipçisine, bu dizelere atıfla ‘Hayat kısa, memeler sarkıyor’ diye yanıt verdi. Bu ifade kısa zamanda bir ‘beden olumlama’ sloganına dönüştü. Kalben’le bu hareketi ve haftaya çıkacak yeni şarkısını konuştuk.

16.05.2021Hürriyet Pazar
Üzgünüz ama asla umutsuz değiliz

Üzgünüz ama asla umutsuz değiliz

Çok inandık şampiyon olacağımıza çok.

16.05.2021Yazarlar
Destansı yolculuk

Destansı yolculuk

Onlar Türkler Anadolu’ya geldiğinde nasıl yaşıyorsa günümüzde de halen öyle yaşıyor. Nasıl mı? Kıl çadırlarda ikamet edip develeriyle Toroslar’da göç ederek ve keçilerini otlaktan otlağa sürerek... Keçilerini çocuklarından ayrı görmeyen; ağaca, suya toprağa saygıda kusur etmeyen Sarıkeçili konargöçerlerin her yıl Mersin’den başlayıp Konya Karaman’da son bulan bahar göçlerine eşlik ettik.

16.05.2021Seyahat
Deniz, kum ve güneşi çok özledik

Deniz, kum ve güneşi çok özledik

Kışı geride bıraktık, kapanma günleri de yakında bitecek. Şimdi her zamankinden daha fazla hasretiz ‘deniz, kum, güneş’ üçlüsüne. Kısıtlamaların bitmesiyle planlara başlayacağız. Jürimize güvenli tatil yapabileceğimiz, Türkiye’nin büyük otellerini sorduk. Yılın tüm yorgunluğunu atabileceğiniz 10 tesisi sıraladık.

16.05.2021Seyahat
Beşiktaşta Emre Kocadağdan şampiyonluk göndermesi Bayramı göstermedik

Beşiktaş'ta Emre Kocadağ'dan 'şampiyonluk' göndermesi! 'Bayramı göstermedik'

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, şampiyonluklarını ilan ettikleri Göztepe maçı sonrasında konuştu.

15.05.2021Futbol
Beşiktaşta Atiba Hutchinson: Bize inanmayanlar oldu...

Beşiktaş'ta Atiba Hutchinson: "Bize inanmayanlar oldu..."

Süper Lig'de son haftada şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş'ta Atiba, Necip ve yardımcı antrenör Murat Şahin, açıklamalarda bulundu.

15.05.2021Futbol
Kırmızı elmas hasadı başladı 4 ülkeye ihraç edilecek

'Kırmızı elmas' hasadı başladı! 4 ülkeye ihraç edilecek

Bursa’nın İnegöl ilçesinde üretilen, kırmızı elmas olarak bilinen Kurşunlu çileğinde, yılın ilk hasadı başladı. 4 ülkeye de ihraç edilen çileğin, yaklaşık 300 milyon TL gelir getirmesi bekleniyor.

15.05.2021Haber
Kırmızı elmas hasadı başladı 4 ülkeye ihraç edilecek

Kırmızı elmas hasadı başladı! 4 ülkeye ihraç edilecek

Bursa’nın İnegöl ilçesinde üretilen, kırmızı elmas olarak bilinen Kurşunlu çileğinde, yılın ilk hasadı başladı. 4 ülkeye de ihraç edilen çileğin, yaklaşık 300 milyon TL gelir getirmesi bekleniyor.

15.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Motorları maviliklere süren kaptan

Bu yazı üç parçadan oluşacak... Sergen Yalçın için, üçüncüsü bugün, diğeri eskiden yazılmış üç parçadan.

16.05.2021

Bursa turizminde bir başka alternatif durak Uluabat Köyü & Lopodium Kalesi

Önceki gün şehrin batısına, Uluabat- Lopodium kalesine gittim... Yaşadığımız şehrin her tarafı güzel doğa ve tarih dolu. Birçok kez yanından geçip, mola vermediğiniz sadece Ulubatlı Hasan‘ın heykeli ve belki de büyük ekmek fırını tabelası ile hatırladığınız mütevazı yerleşim aslında içinde birçok hikaye barındıran, duvarları günümüze kadar ulaşan kalesi ve tarihi yapıları ile ilgi bekleyen cennet bir yerleşim.

16.05.2021

İkizler dönemine hazır olun

Güneş’in İkizler burcuna geçişiyle iletişim ve öğrenmenin hızı artıyor. Oldukça haraketli ve sosyal bir dönem bekliyor tüm burçları. Koçlar yeni iş yatırımları yapmak, Teraziler de ev, araba, arsa almak için doğru zamanda.

16.05.2021
Kraliçeden mektup alan fotoğrafçı

Kraliçeden mektup alan fotoğrafçı 

Hürriyet sayfalarına bu hafta fotoğraflarıyla konuk olan isim, gezi fotoğrafının ustalarından Faruk Akbaş. Dünyanın birçok ülkesinde 35 yıldır fotoğraflar çeken, 18 kitap ve 10 belgesele imza atan Akbaş, Türkiye’de profesyonel fotoğraf turlarının da mimarlarından. İngiltere Kraliçesi Elizabeth’den de teşekkür mektubu alan Faruk Akbaş’la fotoğrafın hayatındaki yolculuğunu konuştuk:

16.05.2021

Tabuları yıktıkça haz artıyor

Çiğ istiridye ilk kez önüme geldiğinde dudak bükmüştüm. Farklı mutfakları denemeye başlayıp yeni tecrübelere açık olunca yemeğe ilgim de arttı, yemekten aldığım haz da...

16.05.2021

Bizim mutfakta demokrasi olamaz

Aşçılar diyarı Bolu’da dünyaya geldi. Dünya Aşçılar Olimpiyatları’nda ikinciliği ve üçüncülüğü, sayısız madalyası var. Alanında zaten çok iyi tanınıyordu ama MasterChef ile ününe ün kattı. Şimdilerde gençler onun gibi başarılı bir şef olma peşinde. Türkiye’nin en ‘sert’ mizaçlı ama sohbeti ‘tatlı’ şefi Mehmet Yalçınkaya ‘Hürriyet Bizimle’nin konuğuydu.

16.05.2021

Bir bayramdan bir bayrama

Bayram bayram diyorduk, koca bayramı da ezdik, gitti. Yapacak hiçbir şey yok. Önümüzdeki bayramlara bakalım.

16.05.2021

Benim bağımlılığım işim

“Sound of Metal” filminde duyma yetisini kaybeden punk-metal davulcusu Ruben’i canlandıran Riz Ahmed, başarılı performansıyla ilk Oscar adaylığını kazandı. ‘En iyi erkek oyuncu’ dalında Oscar’a aday gösterilen ilk Müslüman olan İngiliz rap’çi ve aktörle görüntülü olarak “Sound of Metal”i konuştuk.

16.05.2021

Bütün dünya inansa hayat bayram olsa

Bayram’ı dün geride bıraktık. Tam kapanma yarın sabah sona eriyor. “Nasıl, becerebildik mi kapanmayı? Neydi o sokaklardaki insanlar, kalabalıklar? Normalleşmeye hazır mıyız” gibi sorular yok bugün.Bir dönemin yıldızı Şenay’ı anıyoruz: “Bütün dünya buna inansa/ Bir inansa, hayat bayram olsa/ İnsanlar el ele tutuşsa/ Birlik olsa/ Uzansak sonsuza” diyoruz. Gerçekten de hayat bayram olsa...

16.05.2021

Tebrikler Beşiktaş ikram geri çevrilmedi

Akıtılan terin ve emeğin hakkını verelim...

16.05.2021

Sezonda aylığı 800 bin TL

Bodrum’a gelir gelmez ilk işim sezonluk evlerin fiyatlarını araştırmak oldu.

16.05.2021