EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Güvenlik Soruşturması

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.296 haberi bulunmuştur.

Güvenlik Soruşturması Haberleri

8.02.2000Gündem

31.07.2000Gündem

31.07.2000Gündem

3.09.2000Gündem

3.09.2000Gündem
Yabancı doktora kız var iş yok

Yabancı doktora kız var iş yok

Türk Ceza Kanunu, yabancı uyruklu hekimlerin mesleklerini Türkiye'de sürdürmelerini yasaklıyor. İnsanımıza hizmet etmek için çalışan her yabancı hekim, Türk vatandaşlığına geçmek istiyor. Vatandaşlığa geçmek de, öyle her babayiğidin harcı değil.

12.07.2001Gündem
Derviş’e MİT’ten ‘yeşil sermaye’ raporu

Derviş’e MİT’ten ‘yeşil sermaye’ raporu

Derviş, Kombassan ve İhlas Gazetecilik'in teşvik isteği üzerine MİT’ten bilgi istedi. Gelen yanıtta, Petlas'ın büyük ortağı Kombassan'ın Milli Görüş yanlısı kişiler, İhlas Gazetecilik'in ise Nakşibendi kökenli Işıkçı kesimin kontrolünde olduğu bildirildi. Bunun üzerine teşvik almak isteyen firmalar için güvenlik soruşturması yapılması kararlaştırıldı.

17.08.2001Gündem
Güvenlik soruşturmasından geçmeyene artık teşvik yok

Güvenlik soruşturmasından geçmeyene artık teşvik yok

Hükümet tarafından ‘yeşil sermayeye’ karşı yeni bir planı uygulamaya kondu. Devlet Bakanı Kemal Derviş, Kombassan ve İhlas'ın teşvik isteği üzerine Başbakanlık ve istihbarat birimlerinden bilgi istedi.

17.08.2001Ekonomi
İnsan hakları ihlali en çok cezaevinde

İnsan hakları ihlali en çok cezaevinde

Vatandaş, dertlerinin çaresini Meclis'te arıyor. İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'na bir yılda bin 442 başvuru yapıldı. Komisyona yapılan başvurular arasında cezaevlerinden yakınmalar birinci sırada yer alırken polisten şikayetlerin dikkat çekici düzeyde olduğu görüldü.

18.08.2001Gündem
10 bin mülteci için sınıra 8 çadırkent

10 bin mülteci için sınıra 8 çadırkent

Türk Kızılayı, İran ve Irak sınırından gelebilecek mülteciler için hazırlık yapıyor. 10 bin kişiyi barındıracak kapasitede olacak çadırkentler için 4 ana merkez kurulacak.

9.10.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Olmadı Kemal Derviş hiç yakışmadı hiç!

HABER aynen şöyle:‘‘Hükümet ‘yeşil sermayeye' karşı yeni bir planı uygulamaya koydu. Devlet Bakanı Kemal Derviş, Kombassan ve İhlas'ın teşvik isteği üzerine Başbakanlık ve istihbarat birimlerinden bilgi istedi. Yanıtta, Petlas'ın büyük ortağı Kombassan'ın milli görüş yanlısı kişiler, İhlas'ın ise Işıkçılar'ın kontrolünde olduğu bildirildi.

19.08.2001

Bayındırlık'ta sacayağı

BAYINDIRLIK Bakanlığı'nda dün başlatılan 'Vurgun Operasyonu' ile ilgili olarak Pırlanta İnşaat Şirketi'nin sahibi Mustafa Eriş'in de gözaltına alındığını TV'den duyunca bir dostumuz ‘‘Geçmiş yazılarına baksana, sen bunların işaretini bir ölçüde vermiştin’’ dedi.

23.08.2001

Bahçeli'nin ağzındaki bakla

BAŞBAKAN Yardımcısı ve MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli bir süreden beri herkesi şaşırtan sözler söylüyor.

10.03.2002