MENÜ

Güvenli İnternet

Güvenli İnternet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güvenli İnternet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.473 Güvenli İnternet haberi bulunmuştur.

Güvenli İnternet Haberleri

Çocuğunuz için interneti eğitici hale getirebilirsiniz

Çocuğunuz için interneti eğitici hale getirebilirsiniz

Yeni öğretim yılının başlaması ile birlikte çocuklar için yeni bir yaşantı perdesi de aralandı. Gerek öğretmenlerden, gerekse de velilerden “Tatil bitti, artık çalışma vakti” anlamına gelen cümleleri daha sık duymaya başlayabiliriz. Çoğunlukla bir oyun ya da eğlence aracı olarak görülen bilgisayar ve internet uygulamaları da bu kapsamda düşünülebilir. Peki, çocuklar için bilgisayarların ve internet uygulamalarının olumlu veya olumsuz etkileri neler? Bir öğretmenin nelere özen göstermesi yararlı olur? Aileler, neler yapabilir?

4.10.2015Eğitim
TSEden sosyal medya kullanma kılavuzu

TSE'den sosyal medya kullanma kılavuzu

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Sebahittin Korkmaz, çocukların sosyal medya hesaplarını kullanırken karşılaşabilecekleri tehlikelere karşı aileler için kılavuz kitap hazırladıklarını bildirdi.

26.08.2015Gündem
Emniyetten güvenli internet uyarısı

Emniyetten güvenli internet uyarısı

MUĞLA İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü, teknolojinin sorunlu kullanımının eğitim-meslek ve özel hayatı olumsuz etkilediği gerekçesiyle, aileler için ’Güvenli İnternet Kılavuzu’ projesi başlatttı.

14.08.2015Ege
Ebeveynlere, çocukları siber tehlikelerden koruma önerileri

Ebeveynlere, çocukları siber tehlikelerden koruma önerileri

Teknolojinin, internetin, mobil ve akıllı cihazların gelişmesi ile online kanallardan gelen, özellikle de çocukları, gençleri hedef alan siber tehlikeler müthiş bir hızla artıyor. Tıpkı diğer zararlı şeyler gibi hatta onlardan daha da üst seviyede gençlerin, geleceğini tehdit ediyor!

20.07.2015Eğitim
Eğitim teknolojileri zirvesi yapılacak

Eğitim teknolojileri zirvesi yapılacak

Teknolojinin eğitimdeki yeri giderek önem kazanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı da bu yıl ilk kez; akademisyen, öğrenci, teknoloji sağlayıcılarının fikir ve tecrübe paylaşımı yapmasını sağlamak amacıyla Eğitim Teknolojileri Zirvesi düzenleyecek.

10.07.2015Eğitim
BTK Başkanı Tayfun Acarerin görev süresi doldu

BTK Başkanı Tayfun Acarer'in görev süresi doldu

BTK Başkanı Acarer'in görev süresi doldu; 4 üyesi kalan BTK karar alma yeterliliğini kaybetti. BTK Başkanlığı'na Kurul 2. Başkanı Ömer Fatih Sayan vekalet edecek

1.06.2015Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 4 yılda 10 milyondan fazla tablet dağıtılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 4 yılda 10 milyondan fazla tablet dağıtılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2016 yılından itibaren 4 yıl süreyle 10 milyon 600 bin tablet bilgisayarı yine öğrencilerimize teslim edeceğiz. Şu anda ihalesi yapılarak sonuçlandırma safhasına geldi, Türkiye’de ve dışarıda üretimi yapılacak. Bugün teslim edilen 700 bin tablet bilgisayarın öğrencilerimize, öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

22.05.2015Eğitim
700 bin öğrenci ile öğretmenlerine tablet

700 bin öğrenci ile öğretmenlerine tablet

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenecek törende, Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Harekatı (FATİH) Projesi kapsamında, 700 bin 9’uncu sınıf öğrencisine ve okullarındaki öğretmenlere tablet dağıtılacak.

21.05.2015Eğitim
Liselilere güvenli internet kullanımı eğitimi

Liselilere güvenli internet kullanımı eğitimi

Gençlerin interneti güvenli ve bilinçli kullanması, sanal alemde karşılaşabilecekleri tehlikelerin farkına varması amacıyla İstanbul'da ‘İnterneti Bilinçli ve Güvenli Kullanma Eğitimi’ projesi başlatıldı.

12.05.2015Eğitim
Tablet takip altında

Tablet takip altında

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dönemlerde eleştiri yağmuruna tutulan Fatih Projesi’nde yeni bir döneme geçiyor. Proje kapsamında bu yıl 700 bin tablet verilecek. 20 Mayıs 2015’te son teknoloji tabletler 9. sınıflara; 2016 yılının ilk yarısında ise 5. sınıf ve 9. sınıf öğrencilerine dağıtılacak.

9.03.2015Eğitim