MENÜ

Güvenli İnternet

Güvenli İnternet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güvenli İnternet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.471 Güvenli İnternet haberi bulunmuştur.

Güvenli İnternet Haberleri

Polis gençleri uyardı: Facebook’ta herkesin kapısı ardına kadar açık

Polis gençleri uyardı: 'Facebook’ta herkesin kapısı ardına kadar açık'

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, gençleri sosyal medya konusunda uyardı. Polisler, "Özellikle Facebook’ta bakıyoruz herkesin kapısı ardında kadar açık. Sosyal paylaşım sitelerini eviniz gibi düşünürseniz. Evinizin kapsını ardına kadar açık bırakıyorsunuz" sözleriyle gençlere dikkatli olmalarını söyledi.

6.12.2016Gündem
Obama o şifreyi verecek

Obama o şifreyi verecek

ABD'deki başkanlık seçimini kazanan Donald Trump, selefi şimdiki başkan Barack Obama'dan dış politika, ekonomi, sosyal politikalardaki mirasın yanı sıra Beyaz Saray'ı, başkomutanlığı, başkanlık uçağı ve helikopterini, makam aracını ve nükleer silah şifrelerini gibi mirasları da devralacak. Trump ayrıca ocak ayından itibaren başkanlık uçağı Air Force One, helikopteri Marine One, dünyanın en güvenli aracı "The Beast"i de kullanmaya başlayacak.

9.11.2016Dünya
‘FATİH sadece tablet dağıtma projesi değil’

‘FATİH sadece tablet dağıtma projesi değil’

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, eğitimde teknolojik gelişmeleri ve teknolojinin yaygınlaşmasını tartışırken, teknoloji etiği gibi bir kavramın da mutlaka düşünülmesi gerektiğini belirtti. Tekin ayrıca FATİH Projesi’nin sadece bir tablet dağıtma projesi olmadığını belirterek, “FATİH Projesi aynı zamanda teknoloji kullanımının yaygınlaşmasını öngören, ülkenin teknolojik altyapısını geliştirmeyi hedefleyen ve bu yönüyle hem sosyal boyutları, hem ekonomik boyutları, hem de pedagojik boyutları olan çok devasa bir projedir” dedi.

4.11.2016Eğitim
300 bin kişi için ücretsiz internet hizmeti geliyor

300 bin kişi için ücretsiz internet hizmeti geliyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yoksul vatandaşlara aralık ayı sonu itibarıyla sağlanacak, "ücretsiz internet" uygulamasından, yaklaşık 300 bin vatandaş yararlanacak. Bu destek için 40 milyon lira kaynak ayrıldı.

1.11.2016Gündem
MEB’den ‘Siber Zorbalıkla Mücadele’ oyunu

MEB’den ‘Siber Zorbalıkla Mücadele’ oyunu

Erasmus Plus programı kapsamında hazırlanan, YEĞİTEK Genel Müdürlüğü’nün de ortağı olduğu ve çalışmalarına 2014 yılında başlanan “Stratejik Ortaklıklar/ KA2” alanındaki Siber Zorbalıkla Mücadele projesi tamamlandı.

20.10.2016Eğitim
Facebooktan Türk öğrenciye ödül

Facebook'tan Türk öğrenciye ödül

Facebook'un 2016 İnternet Savunma Ödülü'nü, Ege Üniversitesi (EÜ) Matematik Bölümü Bilgisayar Bilimleri Anabilim Dalı doktora öğrencisi Erdem Alkım ve çalışma arkadaşları kazandı.

19.10.2016Eğitim
SD-WAN ile şirketler ağ devrimine katılabilecek

SD-WAN ile şirketler ağ devrimine katılabilecek

Kurumlar dijital dönüşümü benimsedikçe IT departmanları da giderek modernleşiyor ve iç ağlarını yeniden düzenliyor.Yazılım tanımlı geniş alan ağı (SD-WAN), IT'nin bu dönüşümü gerçekleştirmek için yararlandığı; yerel ve uzak ofislerin kritik verilere ve uygulamalara en güvenli şekilde ulaşabilmesini sağlayan önemli bir teknoloji olarak öne çıkıyor.

17.10.2016Teknoloji
EBA nedir EBA sistemine öğrenci girişi nasıl yapılır

EBA nedir? EBA sistemine öğrenci girişi nasıl yapılır?

Normal öğretime destek için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından başlatılan E-Kurs eğitimleri EBA giriş şifresi ile öğrenci veya öğretmen girişi yapabilirsiniz. Eba öğrenci giriş şifresi almak için okulunuza başvurabilirsiniz. Peki EBA öğrenci kurs girişleri nasıl yapılacak? Kurslar ne zaman başlayacak? İşte tüm detaylar...

5.10.2016Gündem
Eğitim teknolojileri bu zirvede ele alınacak

Eğitim teknolojileri bu zirvede ele alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, 4-5 Kasım tarihinde Ankara’da “Eğitim Teknolojileri Zirvesi” düzenleyecek. Bu yıl ikincisi yapılacak etkinlikte, Türkiye’de eğitim teknolojileri alanındaki çalışmalar gündeme gelecek. Organizasyonun FATİH Projesi’ne bilimsel bir katkı sağlaması amaçlanıyor.

29.09.2016Eğitim
Dikkat Şifresiz Wi-Fia bağlananların hesapları tehlikede

Dikkat! 'Şifresiz Wi-Fi'a bağlananların hesapları tehlikede'

Akıllı telefonu ve dizüstü bilgisayarı olanların fırsat bulduğunda tereddüt etmeden bağlandığı şifresiz veya ücretsiz İnternet ağları, zannedildiği kadar güvenli değil. Bağlanılan ağ üzerinden kullanıcıların İnternet'teki hareketleri ve işlemleri takip edilebiliyor, banka, e-posta ve sosyal medya hesaplarının bilgileri ve şifreleri ele geçirilebiliyor. Bilişim Teknolojileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel, "Şifreli ağlara bile sızabilen hackerlar, herhangi bir belediyenin veya kurumun ismiyle ücretsiz ve şifresiz ağ kurup kullanıcıları takip edebiliyor, onları taklit sitelere yönlendirebiliyor" dedi.

22.05.2016Ekonomi
MEB, FATİH zirvesine hazırlanıyor

MEB, "FATİH" zirvesine hazırlanıyor 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, 4-5 Kasım günlerinde Ankara'da düzenlenecek uluslararası "Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2016" hazırlıklarına başladı. Zirvede eğitim teknolojileri alanındaki yenilikler masaya yatırılacak.

13.05.2016Eğitim
İnternetten ilaç satan 416 siteye erişim engeli

İnternetten ilaç satan 416 siteye erişim engeli

Sağlık Bakanlığı, internetten satılan ve halk sağlığını tehlikeye sokan ilaçları mercek altına alarak, bu ilaçları satışa sunan 416 internet sitesinin erişiminin engellenmesini sağladı.

10.03.2016Gündem
Ücretsiz internet güvenli olacak

Ücretsiz internet güvenli olacak

Ortaöğretimde İnternet Bağımlılığı Önleme ‘Yüzyüze Devam ediyor’ projesi kapanış programı ve ‘Yağmur ile Toprak Çevirimiçi’ kitabının lansmanında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, çocukları internetteki tehlikelerden korumak için ailelere de görevler düştüğünü söyledi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu ise yoksul ailelere verilecek ücretsiz internetin güvenli olacağını belirtti.

13.02.2016Eğitim
Gmaildeki değişikliği fark ettiniz mi

Gmail'deki değişikliği fark ettiniz mi?

Gmail'inize ulaşan epostaların kaynağının güvenli olup olmadığını anlamanız, artık daha kolay.

11.02.2016Teknoloji
Daha İyi Bir İnternet İçin El Ele

'Daha İyi Bir İnternet İçin El Ele'

Facebook, Google ve Twitter tarafından “Güvenli İnternet Günü” kapsamında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun desteğiyle düzenlenen “Daha İyi Bir İnternet İçin El Ele” etkinliğinde bilinçli internet kullanıcılarının yetişmesinin önemine dikkat çekildi. Etkinlikte uzmanlar güvenli internet, ve siber tuzaklar gibi önemli konuları ve bilinçlendirme için atılacak adımları masaya yatırdı.

10.02.2016Teknoloji
Googledan ücretsiz 2 GB depolama alanı

Google'dan ücretsiz 2 GB depolama alanı

Google, Dünya Güvenli İnternet Günü kapsamında güvenlik ayarlarını yapanlara veya gözden geçirenlere 2 GB ilave depolama alanını ücretsiz olarak sunacak. Böylece özellikle Gmail ve Google Drive servislerini kullananlar herhangi bir ücret ödemeden de bu depolama alanını kullanabilecek.

9.02.2016Teknoloji
Uzmanlar çocuklara sosyal medya yasağını yorumladı: İlgi daha da artar

Uzmanlar çocuklara sosyal medya yasağını yorumladı: İlgi daha da artar

Hükümetin çocuklara sosyal medya yasağı getirilmesi yönünde çalışma yaptığı açıklanırken uzmanlar, “Çocuk her şeyi gizli yapmaya başlar. Bu, bireyselden çok toplumsal bir soruna dönüşür” uyarısında bulunuyor.

24.12.2015Eğitim
Güvenli internet için

Güvenli internet için

UŞAK’taki okullar bölgesinde bulunan internet kafelerde denetleme yapan polis 4 işletmeye adli ve idari işlem yaptı.

16.12.2015Ege
MEB’in ilk eğitim teknolojileri zirvesi 5 Aralık’ta

MEB’in ilk eğitim teknolojileri zirvesi 5 Aralık’ta

FATİH Projesi ile dünyadaki en büyük eğitim teknolojileri hareketini yürüten MEB, bu alanda çalışan Türkiye'den ve dünyadan öğretmenleri, akademisyenleri ve sektör temsilcilerini 5 Aralık'ta, Ankara'da Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde buluşturacak.

2.12.2015Eğitim