EKSTRA
MENÜ

Güven

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 82.963 haberi bulunmuştur.

Güven Haberleri

BAE, ABD, Hong Kong, Mısır ve AB ülkeleri... Resmen talep yağıyor Liderliği elinden bırakmadı

BAE, ABD, Hong Kong, Mısır ve AB ülkeleri... Resmen talep yağıyor! Liderliği elinden bırakmadı

Mücevher sektörü küresel anlamda yaşanan normalleşme süreciyle beraber yeniden canlandı. Hem ihracatta hem de iç piyasada yükseliş gösteren sektör, aynı zamanda online satışlardaki büyümeden de olumlu etkilendi. Yine en çok satışı yapılan ürün ise 'tektaş'lar oldu.

27.08.2021Ekonomi
Ekonomik güven endeksi 39 ayın zirvesinde

Ekonomik güven endeksi 39 ayın zirvesinde

Ekonomik güven endeksi ağustosta aylık bazda yüzde 0,7 artarak 39 ayın en yüksek değeri olan 100,8'e yükseldi. Ekonomik güven endeksinin 100'den büyük olması genel ekonomik duruma ilişkin iyimserliği gösteriyor.

27.08.2021Ekonomi
Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca: ‘Sosyal medya düzenlemesi şart’

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca: ‘Sosyal medya düzenlemesi şart’

Yargıtay'ın, İncek’teki yeni hizmet binası yeni adli yılın da başlayacağı 1 Eylül Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacak.  Binanın açılışı ile 2021-2022 adli yıl açılış töreni aynı gün yapılacak. Yeni hizmet binasını medyaya tanıtan Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, hükümetin üzerinde çalıştığı sosyal medya düzenlemesinin çıkarılmasının şart olduğunu söyledi.

27.08.2021Gündem
Malazgirt’te söz: Büyük ve güçlü Türkiye’nin yolunu kesemezler

Malazgirt’te söz: Büyük ve güçlü Türkiye’nin yolunu kesemezler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Malazgirt’te “Anadolu’daki tarihimizin sıfır noktası Malazgirt’ten bir kez daha söz veriyoruz, büyük ve güçlü Türkiye yolunun kesilmesine rıza göstermeyeceğiz” dedi. Erdoğan dün Malazgirt Zaferi’nin 950. yılı dolayısıyla düzenlenen Malazgirt Fetih Programı’nda özetle şunları söyledi:

27.08.2021Gündem
Reynmen kimdir, nereli İşte Reynmenin gerçek adı

Reynmen kimdir, nereli? İşte Reynmen'in gerçek adı

Scorp ve YouTube'da paylaştığı videolar ile tanınan Reynmen, en çok abonesi olan Türk YouTube kanallarından biridir. Reynmen, 2019 yılının Ocak ayında "Derdim Olsun" adlı şarkı ile Türkiye çapında büyük yankı uyandırdı. Daha sonra 2019 yazında "Ela" adlı müzik videosu ile Türkiye'nin en çok izlenen videoları arasına girdi. Peki, Reynmen kimdir, nereli? İşte Reynmen'in gerçek adı...

26.08.2021Magazin
İstanbul Gençlik Oyunlarında 100 bin genç yarışacak

"İstanbul Gençlik Oyunları"nda 100 bin genç yarışacak

Başakşehir Belediyesi tarafından 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında Avrupa yakasında bulunan 25 ilçeden gençlerin katılımıyla düzenlenecek "İstanbul Gençlik Oyunları"nın tanıtımı yapıldı.

26.08.2021Eğitim
Almanyada salgında 4. dalga endişesi ve artan enflasyon tüketici güvenini olumsuz etkiledi

Almanya'da salgında 4. dalga endişesi ve artan enflasyon tüketici güvenini olumsuz etkiledi

Almanya'da bu ay için eksi 0,4 puan olarak ölçülen Tüketici Güven Endeksi, Kovid-19 vaka sayılarındaki artış ve yükselen enflasyonun etkisiyle eylül ayı için 0,8 puan azalarak eksi 1,2 puana geriledi.

26.08.2021Ekonomi
Fenerbahçeden Yeni Malatyaspora transfer olan Sadık Çiftpınar: Tekrar yuvamdayım...

Fenerbahçe'den Yeni Malatyaspor'a transfer olan Sadık Çiftpınar: 'Tekrar yuvamdayım...'

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor'un savunma oyuncusu Sadık Çiftpınar, Süper Lig'in 3. haftasında Gaziantep'i ağırlayacakları maçı kazanmak istediklerini söyledi.

26.08.2021Futbol
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Büyük ve güçlü Türkiye yolunun kesilmesine rıza göstermeyeceğiz

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Büyük ve güçlü Türkiye yolunun kesilmesine rıza göstermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 950. yılı dolayısıyla düzenlenen Malazgirt Fetih Programı'nda vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Malazgirt'ten bir kez daha söz veriyoruz; Büyük ve güçlü Türkiye yolunun kesilmesine rıza göstermeyeceğiz" dedi.

26.08.2021Gündem
Son dakika… Galericiler şikayetçi İkinci elde al-satçılar fırsatçılık yapıyor

Son dakika… Galericiler şikayetçi! İkinci elde al-satçılar fırsatçılık yapıyor

İkinci el otomobil ticaretiyle uğraşan galericiler İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkındaki Yönetmeliğin tam anlamıyla yürürlüğe girmemesi nedeniyle ikinci el otomobil piyasasında fiyatların manipüle edildiğini söyledi. İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkındaki Yönetmeliğin bazı maddeleri son alınan karar ile 31/07/2022 tarihine ertelendi. Galerici Cumhur Halıcı “Yasa tam olarak yürürlüğe girmeden ikinci el piyasası toparlanamaz. Al-satçılar galericilerden daha çok iş yapıyor” dedi.

26.08.2021Ekonomi

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Aran: Güven artıyor sabırlı duruş devam etmeli

Ekonomik sıkıntıların aşılmasında, öngörülebilirliği sağlamanın, serbest piyasa dinamiklerine güvenmenin, kararlı ve sabırlı duruşun anahtar olduğunu belirten Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, “Ben bir güven artışı olduğunu görüyorum” dedi.

26.08.2021Ekonomi
Kripto parada dudak uçuklatan vurgun İşte böyle dolandırmışlar...

Kripto parada dudak uçuklatan vurgun! İşte böyle dolandırmışlar...

Kripto para dünyası, Thodex vurgununun ardından bu kez de Dogecoin dolandırıcılığıyla gündemde. Dogecoin madenciliği adı altında sistem kuran Turgut V. ve beraberindekiler, bin 500 kişiden yüksek kar vaadiyle topladığı 1 milyar TL'lik Dogecoin ile kayıplara karıştığı iddia edildi. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen dev soruşturma kapsamında Turgut V.'nin de aralarında bulunduğu 3'ü örgüt lideri olmak üzere 12 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Mağdurlardan Türkmenistanlı Ecem Ashyrova, 10 milyon TL zararı olduğunu söyleyerek, "Herkes mağdur oldu,  ben daha çok mağdurdum. Hiçbir şekilde ekmek param dahi kalmamıştı. Bütün paramı yatırım için kullanmıştım. Adam sistemi kapattıktan sonra intihara kalkışan arkadaşlar oldu" dedi.

25.08.2021Gündem
Uzman isim son verileri yorumladı: Sanayide üçüncü çeyrek de iyi geçiyor

Uzman isim son verileri yorumladı: Sanayide üçüncü çeyrek de iyi geçiyor

İmalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), ağustosta bir önceki aya göre 0,4 puan artarak yüzde 77,1 seviyesine yükseldi. Ekonomist Haluk Bürümcekçi gelen son veri ile ilgili yaptığı değerlendirmede rakamların yılın üçüncü çeyreğinde de sanayide işlerin yolunda gittiğinin göstergesi olduğunu belirtti.

25.08.2021Ekonomi
Almanya Ifo İş Ortamı Güven Endeksi 99,4e geriledi

Almanya Ifo İş Ortamı Güven Endeksi 99,4'e geriledi

Almanya'da geçen ay 100,7 puan olan Ifo İş Ortamı Güven Endeksi, ağustosta 99,4 puana düşerken, Kovid-19 vakalarının artması ve tedarik darboğazları nedeniyle Alman şirketlerin daha kötümser olduğu bildirildi.

25.08.2021Ekonomi
İş Bankası Genel Müdürü Aran: Güven artışı olduğunu görüyorum

İş Bankası Genel Müdürü Aran: Güven artışı olduğunu görüyorum

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, ekonomik sıkıntıların aşılmasında, öngörülebilirliği sağlamanın, serbest piyasa dinamiklerine güvenmenin, kararlı ve sabırlı duruşun anahtar olduğunu belirterek, 'Ben bir güven artışı olduğunu ve ilk adımının gerçekleşmeye başladığını görüyorum.' dedi.

25.08.2021Ekonomi
Hizmet, perakende ve inşaatta güven endeksi yükseldi

Hizmet, perakende ve inşaatta güven endeksi yükseldi

Güven endeksi ağustos ayında temmuz ayına göre; hizmet sektöründe yüzde 1,2, perakende ticaret sektöründe yüzde 0,6 ve inşaat sektöründe yüzde 7,1 arttı. Endeksin 100'den büyük olması sektörün mevcut ve gelecek döneme ilişkin iyimserliğini gösteriyor.

25.08.2021Ekonomi
Son dakika... Talibandan Türkiye açıklaması

Son dakika... Taliban'dan Türkiye açıklaması

Taliban'ın Katar'daki Siyasi Büro Sözcüsü Muhammed Naim Vardak, başta Türkiye olmak üzere tüm ülkelerden Afgan halkına ve Afganistan'a yardım etmelerini istediklerini söyledi. Vardak, 'Tüm ülkelerden özellikle de Türkiye'den halkımıza ve ülkemize yardım etmelerini istiyoruz' dedi.

25.08.2021Dünya
Küresel piyasalar, para politikalarına ilişkin beklentilerle dalgalı seyrediyor

Küresel piyasalar, para politikalarına ilişkin beklentilerle dalgalı seyrediyor

Küresel piyasalar, yarın başlayacak Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu öncesinde açıklanan makroekonomik verilerden gelen karışık sinyallerle yön bulmaya çalışıyor.

25.08.2021Ekonomi
Krizin nedeni plaka ağalığı İstanbul’un bitmeyen taksi çilesi

Krizin nedeni plaka ağalığı! İstanbul’un bitmeyen taksi çilesi

Eminönü, Sultanahmet, Beyoğlu, Şişli gibi ilçelerde turist avına çıkan, kentin genelinde ise kısa mesafede müşteri almak istemeyen taksiciler, İstanbullunun çilesi oldu. İBB’ye her gün yüzlerce şikâyet yağıyor. Vatandaşlar, taksicilerle ilgili yaşadıkları sorunları sosyal medyada uzun uzun anlatıyor. Taksicilere göre ise birkaç meslektaşlarının yaptıklarından dolayı herkesi aynı kefeye koyup bir mesleği kötülememek gerek.

25.08.2021Gündem
Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,45 değer kazanarak günü 1.465,89 puandan tamamladı.

24.08.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında son durum

Son dakika... Altın fiyatlarında son durum

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 487.9 lira seviyesinde işlem görüyor.

24.08.2021Ekonomi
Günlük Burç Yorumları: 24 Ağustos Salı Oğlak, Kova, Balık ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 24 Ağustos Salı Oğlak, Kova, Balık ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 24 Ağustos'ta aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 24 Ağustos'ta günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 24 Ağustos Salı günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 24 Ağustos Salı günü burç yorumlarınız...

24.08.2021Astro Gündem
4 general emekli oldu, 5 general bir üst rütbeye terfi ettirildi

4 general emekli oldu, 5 general bir üst rütbeye terfi ettirildi

Jandarma Genel Komutanlığına mensup bazı general ve albayların emekliliğe sevki, bir üst rütbeye terfileri ve yeni göreve atanmalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

24.08.2021Gündem
Osmanlı Devleti dağılma dönemi padişahları ve savaşları nelerdir Osmanlı dağılma dönemi konu anlatımı

Osmanlı Devleti dağılma dönemi padişahları ve savaşları nelerdir? Osmanlı dağılma dönemi konu anlatımı

Osmanlı Devleti, kuruluşundan başlayarak tarihi akışı değiştiren pek çok önemli olayda başrolü üstlenen görkemli bir yapıyı temsil etmiştir. Çok uluslu olan bu görkemli imparatorluk başarılı hükümdarların idaresinde sınırlarını kısa bir sürede genişletmiştir. Osmanlı Devleti, siyasi ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere iç ve dıştaki bazı kriterlere bağlı olarak sırası ile çeşitli dönemlere geçiş yapmıştır. Bu dönemlerden birisi de dağılma dönemidir. Peki, Osmanlı devleti dağılma dönemi padişahları ve savaşları nelerdir? Osmanlı dağılma dönemi konu anlatımını sizler için derledik.

24.08.2021Araştırma
Pfizer/BioNTech tam kullanım onayı aldı

Pfizer/BioNTech tam kullanım onayı aldı

Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), Pfizer/BioNTech aşısına tam onay verdi. Söz konusu aşı, ABD’de geçen yıl aralık ayında acil kullanım onayı almıştı. Böylelikle Pfizer/BioNTech aşısı dünyada Kovid-19'a karşı tam onaylanan ilk aşı oldu. Öte yandan FDA, Pfizer/BioNTech aşısına 16 yaş ve üzerinde kullanım için de tam onayı verdi.

23.08.2021Haber
Son dakika: Dünyada bir ilk Pfizer/BioNTech aşısı tam onay aldı

Son dakika: Dünyada bir ilk! Pfizer/BioNTech aşısı tam onay aldı

Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), Pfizer/BioNTech aşısına tam onay verdi. Söz konusu aşı, ABD’de geçen yıl aralık ayında acil kullanım onayı almıştı. Böylelikle Pfizer/BioNTech aşısı dünyada Kovid-19'a karşı tam onaylanan ilk aşı oldu. Öte yandan FDA, Pfizer/BioNTech aşısına 16 yaş ve üzerinde kullanım için de tam onayı verdi.

23.08.2021Dünya
Yüz yüze eğitim başlıyor… Aklımızdaki her soruyu sorduk Bizi neler bekliyor Bugün aşı olsalar bile...

Yüz yüze eğitim başlıyor… Aklımızdaki her soruyu sorduk! Bizi neler bekliyor? 'Bugün aşı olsalar bile...'

6 Eylül itibariyle tüm kademelerde haftada beş gün ve yüz yüze eğitim başlıyor. En dikkat çekici olansa öğrencilerle diyalog halinde olan aşı olmamış öğretmen ve diğer personele haftada en az iki defa PCR testi zorunluğunun getirilmesi… Peki bu durum aşı kararsızlığı yaşayan öğretmen ve personeli aşıya yöneltir mi? Çocuklar okulda koronavirüse karşı neler yapmalı? Uzaktan eğitim sonrası ebeveynler, çocukları yüz yüze eğitime nasıl hazırlamalı? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı...

23.08.2021Gündem
Laschet, Alman bayrağı sallayan Türk gençlerini anlattı

Laschet, Alman bayrağı sallayan Türk gençlerini anlattı

Birlik Partileri Başbakan adayı (CDU/CSU) Armin Laschet ve SPD Başbakan adayı Olaf Scholz, yayın hayatına yeni başlayan Bild TV’ye konuk oldu. Anketlerdeki oy kaybından sel felaketine kadar birçok konuda soruları yanıtlayan Armin Laschet, başbakanlığı döneminde tam kısıtlamalar yaşanmayacağını söyledi. Laschet Alman bayrağı sallama konusunda ise Türk gençleriyle yaşadığı diyaloğu örnek gösterdi. SPD adayı ise Scholz ise Sol Parti’yle koalisyon kurulmayacağını ifade etti.

23.08.2021Avrupa
Çocuklukta merak ve keşif duygusu

Çocuklukta merak ve keşif duygusu

Araştırmalar gösteriyor ki, özellikle 18-36 ay arası ebeveynleri tarafından keşif ve merak duygusu körüklenen çocuklar, yaşam boyu çok daha mutlu oluyor. Aynı şekilde 18-36 ay arası keşif ve merak duygusu desteklenmemiş çocukların ileriki yaşamlarında depresyona yatkın olduğunu da gösteriliyor.

23.08.2021Eğitim
Oktay: OVPyi yayınlamayı planlıyoruz

Oktay: OVP'yi yayınlamayı planlıyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. Oktay, "Cumhurbaşkanımızın onayı doğrultusunda 2022-2024 dönemini kapsayacak OVP yayınlamayı planlıyoruz" dedi.

23.08.2021Ekonomi
Küresel piyasalar bu hafta Jackson Hole toplantılarına odaklandı

Küresel piyasalar bu hafta Jackson Hole toplantılarına odaklandı

Küresel pay piyasalarında geçen hafta negatif bir seyir izlenmesinin ardından yeni haftada yatırımcılar, Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu ve yoğun veri gündemini takip edecek.

23.08.2021Ekonomi
Tüketici güven endeksi açıklandı

Tüketici güven endeksi açıklandı

Tüketici güven endeksi, ağustosta aylık yüzde 1,6 düşüşle Ağustos'ta 78,2 puana geriledi.

23.08.2021Ekonomi
Başrollerini Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun paylaştığı Yargı’nın oyuncuları okuma provasında bir araya geldi...

Başrollerini Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun paylaştığı Yargı’nın oyuncuları okuma provasında bir araya geldi...

Kanal D’nin, yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, yeni sezonda izleyici ile buluşacak olan dizisi Yargı’nın oyuncuları okuma provasında bir araya geldi. Dizi, izleyicilere aile değerlerini ve adalet kavramını farklı bir bakış açısıyla sorgulatacak.

23.08.2021Televizyon
Haftalık Burç Yorumları: 23 - 29 Ağustos Haftalık Terazi, Akrep, Yay ve Diğer Burç Yorumları

Haftalık Burç Yorumları: 23 - 29 Ağustos Haftalık Terazi, Akrep, Yay ve Diğer Burç Yorumları

23 - 29 Ağustos haftalık burç yorumları açıklandı! Uzman Astrolog Aygül Aydın haftalık burç yorumlarını anlattı. 23 - 29 Ağustos haftası burçları aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında neler bekliyor hepsi burada! 23 - 29 Ağustos haftası Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarının detaylı yorumları... İşte 23 - 29 Ağustos 2021 haftası burç yorumlarınız.

23.08.2021Astro Gündem
Çocuklar nasıl uyum sağlayacak Okullar normale dönmeye hazırlanıyor ama...

Çocuklar nasıl uyum sağlayacak? Okullar normale dönmeye hazırlanıyor ama...

Yüz yüze eğitime sayılı günler kala okullar 1 Eylül’den itibaren normale dönmeye hazırlanıyor. Ancak yaklaşık bir buçuk yıldır yüz yüze eğitimden uzak olan, bazıları çok kısa süre okul yüzü görmüş öğrenciler de kolayca normale dönebilecek mi? Uzmanlar okula uyum için ipuçları verdi...

23.08.2021Eğitim
Altın fiyatları ve kripto paralarda geçen hafta neler yaşandı

Altın fiyatları ve kripto paralarda geçen hafta neler yaşandı?

Geçtiğimiz hafta piyasalarda sakin seyir hakim oldu. Altın fiyatları yatay seyrederken bazı kripto para birimlerinde hareketlenmeler görüldü.

22.08.2021Ekonomi
Kediler Neden Mırlar Uyurken Ve Sevilirken Kedilerin Mırlama Sebebi

Kediler Neden Mırlar? Uyurken Ve Sevilirken Kedilerin Mırlama Sebebi

Evlerde beslenebilen ve sahiplenilen birçok hayvan çeşidi bulunuyor. Özellikle kediler, en çok beslenen ve sahiplenilen hayvanlar arasındadır. Kedilerle ilgili merak edilen birçok konu bulunuyor. Kedilerin neden mırladığı konusu kedi sahiplerini yakından ilgilendiren konular arasında bulunuyor. Kediler neden mırlar? Uyurken ve sevilirken kedilerin mırlama sebebi hakkında detayları derledik.

21.08.2021Araştırma
Kredi kartları tamamen değişiyor Yeni sistemde buna dikkat...

Kredi kartları tamamen değişiyor! Yeni sistemde buna dikkat...

Mastercard geçtiğimiz günlerde dünyada kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiren açıklamada bulundu. Şirket, kredi kartlarında büyük değişiklik için hazırlandıklarını ve bu uygulamanın 2024'te başlayacağını duyurdu. Eski kredi kartlarının güvenli olup olmadığını, yeni kredi kartlarında nelerin değişebileceğini uzmanlara sorduk.

21.08.2021Ekonomi
Malezyanın yeni Başbakanı İsmail Sabri Yakub oldu

Malezya'nın yeni Başbakanı İsmail Sabri Yakub oldu

Malezya'da günlerdir süren belirsizlik son buldu. Ülkenin yeni Başbakanı olarak İsmail Sabri Yakub atandı.

20.08.2021Dünya
Son Dakika: Beşiktaşın Gaziantep FK kadrosu açıklandı Alex Teixeira ve Michy Batshuayi...

Son Dakika: Beşiktaş'ın Gaziantep FK kadrosu açıklandı! Alex Teixeira ve Michy Batshuayi...

Süper Lig'in 2. haftasında Gaziantep FK ile karşılacak olan Beşiktaş'ın kamp kadrosu belli oldu. Yeni transferler Alex Teixeira, Michy Batshuayi ve Mert Günok kadroda yer aldı.

20.08.2021Futbol
Ormanlara giriş yasaklandı tavuk ve kanat fiyatları düştü

Ormanlara giriş yasaklandı tavuk ve kanat fiyatları düştü

Ormanlara girişin yasaklanmasıyla birlikte tavuk ve kanat fiyatlarında düşüş yaşandı. Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği Başkanı Naci Kaplan fiyatlarda yaşanan düşüşün uzun süre devam edeceğini belirtti.

20.08.2021Ekonomi
İstanbulda servis ücretleri belli oldu

İstanbul'da servis ücretleri belli oldu

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk, İstanbul'da okul servis ücretlerinin geçen yılki fiyatlara yüzde 15 zam yapıldığını bildirdi.

20.08.2021Eğitim
Kaplan gözü taşı anlamı nedir, nasıl anlaşılır Kaplan gözü taşı faydaları ve özellikleri

Kaplan gözü taşı anlamı nedir, nasıl anlaşılır? Kaplan gözü taşı faydaları ve özellikleri

Kaplan gözü taşı, kuvars grubu taşlar içerisinde yer almaktadır. İpeksi bir parlaklığa ve opak bir şeffaflığa sahiptir. Kaplan Gözü genellikle demir çizgili kırmızımsı kahverengi tonlarında metamorfik bir kayadır. Kaplan gözü taşının anlamı kendine güven ve içsel güçtür. Peki, kaplan gözü taşı anlamı nedir, nasıl anlaşılır? İşte, kaplan gözü taşı faydaları ve ne işe yaradığı ile ilgili bilgiler…

Okul servisi ücretleri belli oldu En düşük rakam...

Okul servisi ücretleri belli oldu! En düşük rakam...

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk, İstanbul'da okul servis ücretlerinin geçen yılki fiyatlara yüzde 15 zam yapıldığını bildirdi.

20.08.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

İstanbul dereleri ‘Bozkurt’tan hiç farklı değil

Türkiye genelinde aşırı yağışlardan oluşan sel felaketi ve dolayısı ile dere yataklarında yapılan kaçak yapılaşmadan dolayı can kayıpları ciddi bir sorun olarak gündemde dikkati çekiyor.

26.08.2021

Dostum sen mi daha Çincisin, ben mi daha Amerikancıyım

Ondan söz ederken hep “Sevgili Doğu” diyorum.

25.08.2021

İki havalimanı Zakaradze’ye emanet

Tea Zakaradze, Batum ve Tiflis Uluslararası Havalimanı’nın en tepesindeki isim. TAV Havalimanları Holding’e bağlı Gürcistan’daki iki havalimanını da bir kadın idare ediyor. Kuleler hariç her şeyden sorumlu. 1.380 çalışan onu her fırsatta alkışlıyor. Gürcistan’a gelen-giden havayolu yolcuları onu çok sık apronlarda görüyor.

25.08.2021

Biden Avrupa ile ilişkilerde de vazoyu çatlattı

NATO’ya üye ülkelerin liderleri geçen 14 Haziran’da ittifakın Brüksel’deki karargâhında zirve toplantısı için bir araya geldiklerinde, yeni ABD Başkanı Joe Biden’ın ülkesinin Afganistan’dan çekileceğine ilişkin 14 Nisan tarihli açıklamasını yapmasının üzerinden iki ay geçmişti.

25.08.2021

30 Ağustos’ta çifte bayram olsun

BU hastalıktan ve çaresizlikten kıvranan çok bebek ve aile var. Milyonlarca dolar ve euro ile dillendirilen tedavi giderlerini tez zamanda devletin ödemesini umuyorum. Daha önce birkaç kez sözünü ettiğim Ahmet Alp’le ilgili gelişmeleri özetlerken, bu hastalığı çeken tüm bebeklere sağlık diliyorum.

22.08.2021